Results for H.C. Andersen Swim Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 464 | 38.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 450 | 38.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | 419 | 39.39 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 400 | 39.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 398 | 40.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 390 | 40.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 375 | 40.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 360 | 41.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Christine Krogh | 2003 | 349 | 41.87 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | 339 | 42.25 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Sarah Bundgaard | 2003 | 336 | 42.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jenny Cao | 2003 | 324 | 42.88 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 312 | 43.46 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 285 | 44.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 214 | 49.26 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Nikoline Andersen | 2003 | 176 | 52.56 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Pernille Juul Jensen | 2003 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 586 | 35.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 477 | 37.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maiken Hougaard | 2002 | 471 | 37.87 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 470 | 37.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 450 | 38.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Bruhn | 2002 | 440 | 38.75 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Nielsen | 2002 | 421 | 39.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 419 | 39.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Heidi Glintborg | 2002 | 404 | 39.87 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Lea Serup Schøn | 2002 | 392 | 40.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | 331 | 42.58 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 325 | 42.85 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
13 | Jasmin Jespersen | 2002 | 324 | 42.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 317 | 43.22 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
15 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 291 | 44.44 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Amalie Ringkvist | 2002 | 291 | 44.46 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Laura Damgaard | 2002 | 274 | 45.37 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Signe Schwartz | 2002 | 200 | 50.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Lisa Frost Rainer | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Katja Kjær Nielsen | 2002 | DSQ | 2flybensp i start | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 636 | 34.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Silke Mehr | 2000 | 574 | 35.47 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 534 | 36.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 533 | 36.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Line Gertz | 2001 | 529 | 36.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Esther Flø | 2001 | 528 | 36.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 501 | 37.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 490 | 37.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkeline Mentz | 2001 | 479 | 37.67 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Andersen | 2001 | 476 | 37.74 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 476 | 37.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Malou Carlsen | 2000 | 468 | 37.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Vera Staun Hansen | 1999 | 467 | 37.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 462 | 38.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 456 | 38.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 452 | 38.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 448 | 38.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 438 | 38.79 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Malea Benediktson | 2001 | 438 | 38.80 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anika Bryde | 2000 | 434 | 38.92 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Hvarre | 2001 | 430 | 39.04 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Freja Winkler | 2001 | 425 | 39.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 404 | 39.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Melissa Damsgaard | 2001 | 392 | 40.27 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Jannie Eickhardt | 2001 | 384 | 40.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Vivi Nguyen | 2001 | 363 | 41.30 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
27 | Amalie W. Olsen | 2001 | 356 | 41.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Signe Juul Grønning | 2001 | 354 | 41.65 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Karoline Vasegaard | 2001 | 343 | 42.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Sophia Lindegaard | 2001 | 333 | 42.51 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Alberte Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1917-1998 |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 763 | 32.25 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 629 | 34.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 617 | 34.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tenna Jensen | 1998 | 617 | 34.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | 615 | 34.66 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 602 | 34.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Andersen | 1997 | 539 | 36.21 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 517 | 36.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Shanna Armstrong | 1998 | 500 | 37.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 482 | 37.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tiina Soukka | 1996 | 459 | 38.19 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Kamilla Larsen | 1996 | 452 | 38.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Beck | 1998 | 428 | 39.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 421 | 39.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida Kristensen | 1998 | 392 | 40.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Veronika Storm | 1998 | 376 | 40.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Marie Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 339 | 42.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Jenni Nguyen | 2004 | 325 | 42.87 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 316 | 43.28 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Julie Nguyen | 2004 | 254 | 46.50 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 252 | 46.65 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 252 | 46.65 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josephine Larsen | 2004 | 244 | 47.16 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Ida Juul Grønning | 2004 | 243 | 47.18 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | 243 | 47.21 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 203 | 50.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Josephine Larsen | 2004 | 193 | 50.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 157 | 54.57 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |