Tulokset H.C. Andersen Swim Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:39 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Mette Munk |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 0.25.68 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 27.53 | ||||||
2 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.56 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.74 | ||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 27.75 | ||||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.75 | ||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Emilie Hørlykke | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.94 | ||||||
8 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.96 | ||||||
9 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.98 | ||||||
10 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.02 | ||||||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.43 | ||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.45 | ||||||
13 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 28.52 | ||||||
14 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.54 | ||||||
15 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.56 | ||||||
16 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 28.59 | ||||||
17 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.66 | ||||||
18 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 28.68 | ||||||
19 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 28.83 | ||||||
20 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.84 | ||||||
21 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.96 | ||||||
22 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 29.09 | ||||||
23 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.14 | ||||||
24 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.16 | ||||||
25 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 29.21 | ||||||
25 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 29.21 | ||||||
27 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder Svømmeklub | 29.24 | ||||||
28 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 29.25 | ||||||
29 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 29.27 | ||||||
30 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.40 | ||||||
31 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.45 | ||||||
31 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 29.45 | ||||||
33 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 29.48 | ||||||
34 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.52 | ||||||
35 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 29.56 | ||||||
35 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.56 | ||||||
37 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 29.60 | ||||||
38 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 29.64 | ||||||
39 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.67 | ||||||
39 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.67 | ||||||
41 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.81 | ||||||
42 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.83 | ||||||
43 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 29.86 | ||||||
43 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.86 | ||||||
43 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.86 | ||||||
46 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 29.87 | ||||||
47 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.89 | ||||||
48 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 29.90 | ||||||
49 | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | 29.92 | ||||||
50 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.96 | ||||||
51 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.02 | ||||||
52 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.04 | ||||||
52 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 30.04 | ||||||
54 | Signe Villumsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.13 | ||||||
55 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.15 | ||||||
56 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.16 | ||||||
57 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.17 | ||||||
58 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.18 | ||||||
59 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 30.21 | ||||||
60 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.24 | ||||||
61 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.25 | ||||||
62 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 30.26 | ||||||
63 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.33 | ||||||
64 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder Svømmeklub | 30.39 | ||||||
65 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 30.43 | ||||||
66 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 30.44 | ||||||
67 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.53 | ||||||
68 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.67 | ||||||
69 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 30.68 | ||||||
70 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.70 | ||||||
71 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.74 | ||||||
72 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.84 | ||||||
73 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.85 | ||||||
74 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.89 | ||||||
74 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.89 | ||||||
76 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.91 | ||||||
76 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.91 | ||||||
78 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 30.92 | ||||||
79 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 30.93 | ||||||
80 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.94 | ||||||
81 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.98 | ||||||
82 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 31.00 | ||||||
83 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.04 | ||||||
83 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.04 | ||||||
85 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 31.08 | ||||||
86 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.13 | ||||||
87 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 31.18 | ||||||
88 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.19 | ||||||
89 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 31.24 | ||||||
90 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.31 | ||||||
91 | Holly Lønne Turner | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 31.36 | ||||||
92 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.44 | ||||||
93 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.45 | ||||||
93 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 31.45 | ||||||
95 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 31.47 | ||||||
96 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 31.49 | ||||||
97 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.50 | ||||||
98 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 31.52 | ||||||
99 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 31.70 | ||||||
100 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.72 | ||||||
101 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 31.80 | ||||||
102 | Emma Ildal Djørup | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.81 | ||||||
103 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.85 | ||||||
104 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.89 | ||||||
105 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.97 | ||||||
105 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.97 | ||||||
107 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 32.08 | ||||||
107 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.08 | ||||||
109 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.22 | ||||||
110 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.23 | ||||||
111 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 32.35 | ||||||
112 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | 32.37 | ||||||
113 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 32.38 | ||||||
114 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.42 | ||||||
115 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.47 | ||||||
116 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 32.49 | ||||||
116 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.49 | ||||||
118 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 32.53 | ||||||
119 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | ||||||
120 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 32.56 | ||||||
121 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.59 | ||||||
122 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.61 | ||||||
123 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.68 | ||||||
123 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.68 | ||||||
125 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 32.69 | ||||||
126 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 32.74 | ||||||
127 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 32.79 | ||||||
128 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 32.83 | ||||||
129 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 32.89 | ||||||
130 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 32.98 | ||||||
131 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 33.06 | ||||||
132 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.10 | ||||||
133 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 33.22 | ||||||
134 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder Svømmeklub | 33.27 | ||||||
135 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.36 | ||||||
136 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 33.45 | ||||||
137 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 33.48 | ||||||
138 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 33.53 | ||||||
139 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.60 | ||||||
140 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.61 | ||||||
141 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 33.82 | ||||||
142 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.84 | ||||||
143 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.99 | ||||||
144 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 34.09 | ||||||
145 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.18 | ||||||
146 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 34.35 | ||||||
147 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.49 | ||||||
148 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.61 | ||||||
148 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 34.61 | ||||||
150 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 34.67 | ||||||
151 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 34.77 | ||||||
152 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 34.86 | ||||||
153 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 35.48 | ||||||
154 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 35.91 | ||||||
155 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 36.21 | ||||||
156 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.45 | ||||||
157 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.93 | ||||||
157 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | Odder Svømmeklub | 36.93 | ||||||
159 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 36.99 | ||||||
160 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.16 | ||||||
161 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 37.17 | ||||||
162 | Josefine S Jørgensen | 2004 | O.S.L.F. | 37.18 | ||||||
163 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 37.35 | ||||||
164 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 37.83 | ||||||
165 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 44.65 | ||||||
- | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Pernille Juul Jensen | 2003 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:39 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Mette Munk |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 0.25.68 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.85 | ||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 26.94 | ||||||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 26.95 | ||||||
4 | Emilie Hørlykke | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.64 | ||||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 27.77 | ||||||
6 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.88 | ||||||
7 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.98 | ||||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:14 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Mette Munk |
Jonas Nervil Kistorp (97) Lyngby Svømmeklub - 0.23.90 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 24.21 | ||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 24.67 | ||||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 24.81 | ||||||
4 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 25.05 | ||||||
5 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 25.09 | ||||||
6 | Laust Moesgaard | 1996 | Viborg Svømme Klub | 25.22 | ||||||
7 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 25.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.30 | ||||||
8 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 25.30 | ||||||
10 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.33 | ||||||
11 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.35 | ||||||
12 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 25.36 | ||||||
13 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 25.53 | ||||||
14 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 25.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 25.69 | ||||||
16 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 25.79 | ||||||
17 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 25.80 | ||||||
18 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.90 | ||||||
19 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 25.93 | ||||||
20 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 25.96 | ||||||
21 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 25.98 | ||||||
21 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.98 | ||||||
23 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 26.01 | ||||||
24 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.05 | ||||||
25 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 26.07 | ||||||
26 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.21 | ||||||
27 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder Svømmeklub | 26.22 | ||||||
28 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 26.27 | ||||||
29 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 26.30 | ||||||
30 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.40 | ||||||
31 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.41 | ||||||
32 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.44 | ||||||
32 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 26.44 | ||||||
34 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 26.51 | ||||||
35 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 26.55 | ||||||
36 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.60 | ||||||
37 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 26.69 | ||||||
38 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 26.71 | ||||||
39 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.80 | ||||||
40 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 26.84 | ||||||
41 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 26.86 | ||||||
42 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.91 | ||||||
43 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.94 | ||||||
44 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.99 | ||||||
45 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 27.01 | ||||||
45 | Chris Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 27.01 | ||||||
47 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.04 | ||||||
48 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.05 | ||||||
49 | Anders Vestergaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 27.09 | ||||||
50 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 27.12 | ||||||
51 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.17 | ||||||
51 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 27.17 | ||||||
53 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 27.22 | ||||||
54 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.27 | ||||||
55 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.30 | ||||||
56 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 27.32 | ||||||
57 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder Svømmeklub | 27.33 | ||||||
58 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 27.55 | ||||||
59 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 27.58 | ||||||
60 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.62 | ||||||
61 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 27.63 | ||||||
62 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.65 | ||||||
63 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 27.71 | ||||||
64 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.72 | ||||||
64 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 27.72 | ||||||
66 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 27.84 | ||||||
67 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 27.85 | ||||||
68 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.11 | ||||||
69 | Marius Nørgaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 28.17 | ||||||
70 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.18 | ||||||
70 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 28.18 | ||||||
72 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 28.25 | ||||||
72 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.25 | ||||||
74 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.34 | ||||||
75 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 28.37 | ||||||
76 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 28.50 | ||||||
77 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.51 | ||||||
78 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 28.70 | ||||||
79 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.73 | ||||||
80 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 28.90 | ||||||
81 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 28.99 | ||||||
82 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.01 | ||||||
83 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.04 | ||||||
84 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.05 | ||||||
85 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 29.17 | ||||||
86 | Jonas Melchiorsen | 2001 | Hornslet Svømmeklub | 29.22 | ||||||
87 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.32 | ||||||
88 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 29.36 | ||||||
89 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 29.40 | ||||||
90 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.43 | ||||||
91 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.50 | ||||||
92 | Johannes Gasse | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.55 | ||||||
93 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 29.58 | ||||||
94 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 29.64 | ||||||
95 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.66 | ||||||
96 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 29.70 | ||||||
97 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 29.76 | ||||||
98 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 29.78 | ||||||
99 | Martin Broch | 2001 | DeltaSwim | 29.82 | ||||||
100 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 29.88 | ||||||
101 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.99 | ||||||
102 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.00 | ||||||
103 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.03 | ||||||
104 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.09 | ||||||
105 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.17 | ||||||
106 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 30.21 | ||||||
107 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 30.23 | ||||||
108 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.27 | ||||||
109 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.42 | ||||||
110 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 30.47 | ||||||
111 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.50 | ||||||
112 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 30.57 | ||||||
113 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.60 | ||||||
114 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 30.79 | ||||||
115 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.92 | ||||||
115 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 30.92 | ||||||
117 | Benjamin B Nielsen | 2001 | Odder Svømmeklub | 31.04 | ||||||
118 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 31.13 | ||||||
119 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 31.38 | ||||||
120 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.42 | ||||||
121 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.55 | ||||||
121 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 31.55 | ||||||
123 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 31.81 | ||||||
124 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.04 | ||||||
125 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.07 | ||||||
126 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 32.27 | ||||||
127 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 32.30 | ||||||
128 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.41 | ||||||
129 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 32.80 | ||||||
130 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 32.92 | ||||||
131 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.93 | ||||||
132 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 32.98 | ||||||
133 | Viktor Nørrevang | 2003 | Odder Svømmeklub | 33.16 | ||||||
134 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 33.18 | ||||||
135 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.42 | ||||||
136 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 33.72 | ||||||
137 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.98 | ||||||
138 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.29 | ||||||
139 | August B Bjerregaard | 2003 | O.S.L.F. | 34.40 | ||||||
140 | Karl Johansen | 2002 | DeltaSwim | 34.43 | ||||||
141 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 35.34 | ||||||
142 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | 35.74 | ||||||
143 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 36.05 | ||||||
- | Johan Nielsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lasse Winther Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Mette Munk |
Jonas Nervil Kistorp (97) Lyngby Svømmeklub - 0.23.90 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 23.59 | ||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 24.38 | ||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 24.79 | ||||||
4 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 24.84 | ||||||
5 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 24.92 | ||||||
6 | Laust Moesgaard | 1996 | Viborg Svømme Klub | 24.96 | ||||||
7 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 25.01 | ||||||
8 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Frigodan |
Rikke Møllelr Pedersen (89), FREM-STO95 - 5.05.24 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:12.38 | 2:35.56 | 4:12.05 | 5:23.36 | |||
2 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:12.85 | 2:40.67 | 4:13.67 | 5:31.85 | |||
3 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 1:10.07 | 2:39.35 | 4:17.64 | 5:35.67 | |||
4 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.44 | 2:45.86 | 4:17.19 | 5:35.96 | |||
5 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.71 | 2:47.15 | 4:19.94 | 5:40.64 | |||
6 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.02 | 2:52.97 | 4:30.21 | 5:47.31 | |||
7 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:16.82 | 2:44.21 | 4:29.15 | 5:48.01 | |||
8 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:25.39 | 2:55.36 | 4:27.53 | 5:49.47 | |||
9 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:21.56 | 2:55.43 | 4:38.94 | 5:59.60 | |||
10 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.59 | 2:57.56 | 4:41.12 | 6:01.41 | |||
11 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:27.57 | 3:06.94 | 4:46.04 | 6:12.72 | |||
- | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | Akut syg | ||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DSQ | asykr be eft ven200m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Frigodan |
Rikke Møllelr Pedersen (89), FREM-STO95 - 5.05.24 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.05 | 2:26.92 | 3:56.23 | 5:05.69 | |||
2 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.04 | 2:35.36 | 4:07.13 | 5:14.51 | |||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:07.34 | 2:32.59 | 4:05.79 | 5:15.92 | |||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.58 | 2:34.36 | 4:04.83 | 5:16.08 | |||
5 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.90 | 2:35.05 | 4:07.49 | 5:19.68 | |||
6 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.29 | 2:35.01 | 4:07.45 | 5:21.32 | |||
7 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:12.38 | 2:35.56 | 4:12.05 | 5:23.36 | |||
8 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:13.00 | 2:35.17 | 4:09.85 | 5:23.38 | |||
9 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:12.85 | 2:40.67 | 4:13.67 | 5:31.85 | |||
10 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 1:10.07 | 2:39.35 | 4:17.64 | 5:35.67 | |||
11 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.44 | 2:45.86 | 4:17.19 | 5:35.96 | |||
12 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.95 | 2:42.24 | 4:18.75 | 5:36.36 | |||
13 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.71 | 2:47.15 | 4:19.94 | 5:40.64 | |||
14 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.02 | 2:52.97 | 4:30.21 | 5:47.31 | |||
15 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:16.82 | 2:44.21 | 4:29.15 | 5:48.01 | |||
16 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:25.39 | 2:55.36 | 4:27.53 | 5:49.47 | |||
17 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:21.56 | 2:55.43 | 4:38.94 | 5:59.60 | |||
18 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.59 | 2:57.56 | 4:41.12 | 6:01.41 | |||
19 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:27.57 | 3:06.94 | 4:46.04 | 6:12.72 | |||
- | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | Akut syg | ||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DSQ | asykr be eft ven200m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 4.30.03 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.28 | 2:23.79 | 3:46.29 | 4:57.41 | |||
2 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:04.20 | 2:26.38 | 3:57.40 | 4:59.35 | |||
3 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.55 | 2:28.68 | 3:50.01 | 5:00.27 | |||
4 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:10.21 | 2:30.25 | 3:54.34 | 5:07.09 | |||
5 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:09.69 | 2:27.39 | 3:57.51 | 5:08.77 | |||
6 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.97 | 2:31.49 | 3:56.24 | 5:10.72 | |||
7 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:10.83 | 2:33.97 | 4:04.01 | 5:23.05 | |||
8 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.70 | 2:30.77 | 4:12.52 | 5:30.81 | |||
9 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.93 | 2:38.43 | 4:18.28 | 5:31.20 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Odense Renovation |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 4.30.03 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.02 | 2:13.81 | 3:35.45 | 4:40.66 | |||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.50 | 2:21.01 | 3:39.64 | 4:42.47 | |||
3 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.64 | 2:24.33 | 3:44.14 | 4:47.41 | |||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.88 | 2:22.60 | 3:47.35 | 4:49.71 | |||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.15 | 2:21.62 | 3:45.32 | 4:49.93 | |||
6 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.05 | 2:22.72 | 3:49.65 | 4:52.98 | |||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:06.10 | 2:26.01 | 3:47.57 | 4:53.71 | |||
8 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.28 | 2:23.79 | 3:46.29 | 4:57.41 | |||
9 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:04.20 | 2:26.38 | 3:57.40 | 4:59.35 | |||
10 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.55 | 2:28.68 | 3:50.01 | 5:00.27 | |||
11 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:10.21 | 2:30.25 | 3:54.34 | 5:07.09 | |||
12 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:09.69 | 2:27.39 | 3:57.51 | 5:08.77 | |||
13 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.97 | 2:31.49 | 3:56.24 | 5:10.72 | |||
14 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:10.83 | 2:33.97 | 4:04.01 | 5:23.05 | |||
15 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.70 | 2:30.77 | 4:12.52 | 5:30.81 | |||
16 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.93 | 2:38.43 | 4:18.28 | 5:31.20 | |||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | DSQ | 2flybenspar ven250m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 464 | 38.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 450 | 38.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | 419 | 39.39 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 400 | 39.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 398 | 40.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 390 | 40.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 375 | 40.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 360 | 41.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Christine Krogh | 2003 | 349 | 41.87 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | 339 | 42.25 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Sarah Bundgaard | 2003 | 336 | 42.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jenny Cao | 2003 | 324 | 42.88 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 312 | 43.46 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 285 | 44.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 214 | 49.26 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Nikoline Andersen | 2003 | 176 | 52.56 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Pernille Juul Jensen | 2003 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 586 | 35.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 477 | 37.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maiken Hougaard | 2002 | 471 | 37.87 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 470 | 37.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 450 | 38.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Bruhn | 2002 | 440 | 38.75 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Nielsen | 2002 | 421 | 39.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 419 | 39.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Heidi Glintborg | 2002 | 404 | 39.87 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Lea Serup Schøn | 2002 | 392 | 40.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | 331 | 42.58 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 325 | 42.85 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
13 | Jasmin Jespersen | 2002 | 324 | 42.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 317 | 43.22 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
15 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 291 | 44.44 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Amalie Ringkvist | 2002 | 291 | 44.46 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Laura Damgaard | 2002 | 274 | 45.37 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Signe Schwartz | 2002 | 200 | 50.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Lisa Frost Rainer | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Katja Kjær Nielsen | 2002 | DSQ | 2flybensp i start | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 636 | 34.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Silke Mehr | 2000 | 574 | 35.47 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 534 | 36.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 533 | 36.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Line Gertz | 2001 | 529 | 36.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Esther Flø | 2001 | 528 | 36.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 501 | 37.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 490 | 37.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkeline Mentz | 2001 | 479 | 37.67 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Andersen | 2001 | 476 | 37.74 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 476 | 37.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Malou Carlsen | 2000 | 468 | 37.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Vera Staun Hansen | 1999 | 467 | 37.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 462 | 38.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 456 | 38.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 452 | 38.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 448 | 38.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 438 | 38.79 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Malea Benediktson | 2001 | 438 | 38.80 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anika Bryde | 2000 | 434 | 38.92 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Hvarre | 2001 | 430 | 39.04 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Freja Winkler | 2001 | 425 | 39.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 404 | 39.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Melissa Damsgaard | 2001 | 392 | 40.27 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Jannie Eickhardt | 2001 | 384 | 40.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Vivi Nguyen | 2001 | 363 | 41.30 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
27 | Amalie W. Olsen | 2001 | 356 | 41.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Signe Juul Grønning | 2001 | 354 | 41.65 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Karoline Vasegaard | 2001 | 343 | 42.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Sophia Lindegaard | 2001 | 333 | 42.51 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Alberte Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1917-1998 |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 763 | 32.25 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 629 | 34.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 617 | 34.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tenna Jensen | 1998 | 617 | 34.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | 615 | 34.66 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 602 | 34.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Andersen | 1997 | 539 | 36.21 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 517 | 36.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Shanna Armstrong | 1998 | 500 | 37.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 482 | 37.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tiina Soukka | 1996 | 459 | 38.19 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Kamilla Larsen | 1996 | 452 | 38.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Beck | 1998 | 428 | 39.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 421 | 39.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida Kristensen | 1998 | 392 | 40.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Veronika Storm | 1998 | 376 | 40.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Marie Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 339 | 42.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Jenni Nguyen | 2004 | 325 | 42.87 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 316 | 43.28 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Julie Nguyen | 2004 | 254 | 46.50 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 252 | 46.65 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 252 | 46.65 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josephine Larsen | 2004 | 244 | 47.16 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Ida Juul Grønning | 2004 | 243 | 47.18 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | 243 | 47.21 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 203 | 50.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Josephine Larsen | 2004 | 193 | 50.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 157 | 54.57 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Catering Engros |
Matilde Schrøder (96), OSLF-STO - 0.32.25 (2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 32.82 | ||||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 34.16 | ||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 34.29 | ||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.38 | ||||||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.39 | ||||||
6 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.46 | ||||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.51 | ||||||
8 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Sponsor: NIKE |
Lasse Pittioni (95), Gladsaxe - 0.28.77 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Leth | 2002 | 444 | 34.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 417 | 35.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 406 | 35.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 375 | 36.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Oliver Hallenborg | 2002 | 375 | 36.90 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 361 | 37.36 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jacob Christensen | 2002 | 348 | 37.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Casper Brinch | 2002 | 317 | 39.04 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Jakob Tietgen | 2002 | 317 | 39.04 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Mathias Pedersen | 2002 | 312 | 39.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christian Ottosen | 2002 | 311 | 39.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Alfred Nissen | 2002 | 301 | 39.68 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | William Vig Stærmose | 2002 | 229 | 43.49 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 224 | 43.78 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Karl Johansen | 2002 | 223 | 43.84 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Sponsor: NIKE |
Lasse Pittioni (95), Gladsaxe - 0.28.77 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus V. Ancker | 2001 | 506 | 33.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Casper Krohn | 2001 | 485 | 33.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emil Kragh | 2001 | 479 | 34.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mads Sørensen | 2001 | 476 | 34.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | 452 | 34.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Schiby | 2001 | 441 | 34.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Grene | 2001 | 435 | 35.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 434 | 35.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Martin Broch | 2001 | 379 | 36.76 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
10 | Martin Madsen | 2001 | 359 | 37.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Gustav Nissen | 2001 | 356 | 37.55 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 347 | 37.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Bonde | 2001 | 342 | 38.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 340 | 38.12 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 336 | 38.26 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frederik Gaardsted | 2001 | 305 | 39.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 248 | 42.36 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 238 | 42.91 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Victor Christensen | 2001 | 233 | 43.22 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Oliver Hannibal | 2001 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Sponsor: NIKE |
Lasse Pittioni (95), Gladsaxe - 0.28.77 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 644 | 30.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 602 | 31.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 591 | 31.72 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Riyan Salem | 1998 | 576 | 31.99 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 554 | 32.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bjørn Hansen | 1998 | 541 | 32.65 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 537 | 32.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Toft | 1998 | 521 | 33.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Morten Due Nielsen | 1999 | 509 | 33.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 504 | 33.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ehab Basha | 2000 | 491 | 33.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Kasper Laursen | 1998 | 467 | 34.30 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Andreas Foverskov | 1999 | 429 | 35.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Martin Harder Bruun | 1998 | 425 | 35.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 384 | 36.62 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Teuchler | 2000 | 352 | 37.69 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Jonas Hyllested | 1999 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Lundby Pedersen | 1998 | DSQ | 2flyben v start | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1917-1997 |
Sponsor: NIKE |
Lasse Pittioni (95), Gladsaxe - 0.28.77 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 660 | 30.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | 658 | 30.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 592 | 31.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Degn | 1996 | 556 | 32.36 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannibal Steenfos | 1996 | 520 | 33.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 410 | 35.81 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Sponsor: NIKE |
Lasse Pittioni (95), Gladsaxe - 0.28.77 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 399 | 36.15 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 387 | 36.50 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 326 | 38.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Marius Gystad | 2003 | 320 | 38.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 317 | 39.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Sune Schaarup | 2003 | 295 | 39.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Daniel Østerballe | 2003 | 276 | 40.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 237 | 42.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 226 | 43.65 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 201 | 45.43 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 188 | 46.44 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Alexander Johnsen | 2003 | 171 | 47.91 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Casper Bang Clausen | 2003 | 164 | 48.58 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | August B Bjerregaard | 2003 | 111 | 55.31 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: NIKE |
Lasse Pittioni (95), Gladsaxe - 0.28.77 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.97 | ||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 30.06 | ||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.57 | ||||||
4 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 31.28 | ||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.47 | ||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.57 | ||||||
7 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 31.63 | ||||||
8 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 32.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 0.29.74 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 497 | 34.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 418 | 36.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 413 | 36.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | 410 | 36.41 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 402 | 36.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 399 | 36.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 384 | 37.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 383 | 37.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maja Klitgaard | 2003 | 320 | 39.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 316 | 39.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Jenny Cao | 2003 | 311 | 39.92 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Alma Burgaard | 2003 | 283 | 41.21 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nikoline Andersen | 2003 | 278 | 41.42 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Selma Lindberg | 2003 | 275 | 41.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Frederiksen | 2003 | 275 | 41.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johanne A Andersson | 2003 | 264 | 42.18 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 225 | 44.46 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 201 | 46.16 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Pernille Juul Jensen | 2003 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 0.29.74 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 534 | 33.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 525 | 33.53 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 504 | 33.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 496 | 34.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 455 | 35.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emilia Lønborg | 2002 | 453 | 35.22 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 438 | 35.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Broe | 2002 | 426 | 35.94 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Heidi Glintborg | 2002 | 424 | 36.00 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Emma Rasmussen | 2002 | 418 | 36.19 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 416 | 36.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 403 | 36.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 400 | 36.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 397 | 36.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Clara Tolderlund | 2002 | 393 | 36.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 377 | 37.44 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
17 | Thilde Timmermand | 2002 | 376 | 37.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 348 | 38.45 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
19 | Kristine Hülsen | 2002 | 343 | 38.62 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Karen Hazell Brink | 2002 | 336 | 38.91 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Mie Petersen | 2002 | 326 | 39.31 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
22 | Maria Andersen | 2002 | 320 | 39.55 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Alberte Kjølby | 2002 | 314 | 39.81 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 306 | 40.13 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line With Nielsen | 2002 | 292 | 40.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Amalie Ringkvist | 2002 | 258 | 42.49 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Line Due Truelsen | 2002 | 248 | 43.05 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Lisa Frost Rainer | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 0.29.74 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 636 | 31.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | 582 | 32.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 566 | 32.70 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | 558 | 32.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Gadgaard | 2001 | 558 | 32.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea Paaske | 2001 | 554 | 32.93 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Line Sloth Holm | 2001 | 552 | 32.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 546 | 33.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 496 | 34.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Zenia Aarestrup | 2001 | 490 | 34.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Harlund | 1999 | 484 | 34.45 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julie Søgaard | 2001 | 483 | 34.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Celia Erikstad | 1999 | 483 | 34.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Hansen | 1999 | 463 | 34.96 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anna Andersen | 2001 | 462 | 34.98 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
16 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 457 | 35.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 447 | 35.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 444 | 35.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 442 | 35.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 440 | 35.56 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 440 | 35.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Rask | 1999 | 434 | 35.73 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 432 | 35.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Louise Hvarre | 2001 | 414 | 36.28 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Signe Villumsen | 2001 | 407 | 36.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 385 | 37.17 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
27 | Julie Henriksen | 2000 | 382 | 37.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marie Lund Henriksen | 2001 | 359 | 38.05 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
29 | Melissa Damsgaard | 2001 | 352 | 38.30 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
30 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | 352 | 38.31 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
31 | SIF Rubæk | 2001 | 341 | 38.72 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
32 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 315 | 39.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Liv Persson | 2001 | 292 | 40.76 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
34 | Sophia Lindegaard | 2001 | 231 | 44.06 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
35 | Vivi Nguyen | 2001 | 231 | 44.08 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1917-1998 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 0.29.74 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 663 | 31.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 605 | 31.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 596 | 32.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Schrøder | 1996 | 550 | 33.02 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Emilie Hørlykke | 1998 | 529 | 33.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Østergaard | 1998 | 460 | 35.05 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | 391 | 36.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 355 | 38.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 286 | 41.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 0.29.74 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 438 | 35.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 391 | 37.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 370 | 37.69 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 370 | 37.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 357 | 38.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mia Hvarre | 2004 | 357 | 38.11 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 319 | 39.58 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 305 | 40.16 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | 304 | 40.21 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Ida Juul Grønning | 2004 | 265 | 42.11 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jenni Nguyen | 2004 | 237 | 43.67 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Maya Baltser | 2004 | 230 | 44.12 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Malou Hansen | 2004 | 220 | 44.81 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frida Karoline Dall | 2004 | 202 | 46.10 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 187 | 47.25 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: SPORTMASTER |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 0.29.74 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.09 | ||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.22 | ||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.65 | ||||||
4 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.04 | ||||||
5 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.58 | ||||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.75 | ||||||
7 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.81 | ||||||
8 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Mette Munk |
Chris Christensen (88), Holstebro - 0.27.32 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 27.68 | ||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.72 | ||||||
3 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.47 | ||||||
4 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 28.76 | ||||||
5 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.99 | ||||||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.10 | ||||||
7 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.27 | ||||||
8 | Alexander Wildenschild | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 29.52 | ||||||
9 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.71 | ||||||
10 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 29.85 | ||||||
11 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.86 | ||||||
12 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.91 | ||||||
13 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.99 | ||||||
14 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.44 | ||||||
15 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.64 | ||||||
16 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.86 | ||||||
17 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.88 | ||||||
18 | Marius Nørgaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.20 | ||||||
19 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 31.24 | ||||||
20 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.43 | ||||||
21 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 31.54 | ||||||
22 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 31.67 | ||||||
23 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder Svømmeklub | 31.69 | ||||||
24 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.80 | ||||||
25 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.86 | ||||||
25 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.86 | ||||||
27 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.87 | ||||||
28 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 32.20 | ||||||
29 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.36 | ||||||
30 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.39 | ||||||
31 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.47 | ||||||
32 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Odder Svømmeklub | 32.51 | ||||||
33 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.56 | ||||||
34 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.57 | ||||||
35 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 32.60 | ||||||
36 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.64 | ||||||
37 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 32.70 | ||||||
38 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.76 | ||||||
39 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 32.77 | ||||||
40 | Anders Vestergaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.06 | ||||||
41 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.28 | ||||||
42 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 33.44 | ||||||
42 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.44 | ||||||
44 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.51 | ||||||
45 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.57 | ||||||
46 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 33.64 | ||||||
47 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 33.71 | ||||||
48 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.90 | ||||||
49 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.44 | ||||||
50 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 34.57 | ||||||
51 | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.77 | ||||||
52 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 34.89 | ||||||
53 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.32 | ||||||
54 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 35.56 | ||||||
55 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 35.97 | ||||||
56 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.31 | ||||||
57 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 36.35 | ||||||
58 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 36.50 | ||||||
59 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 36.86 | ||||||
60 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 37.42 | ||||||
61 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 37.48 | ||||||
62 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 37.51 | ||||||
63 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.93 | ||||||
64 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.08 | ||||||
64 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.08 | ||||||
66 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 38.60 | ||||||
67 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 39.08 | ||||||
68 | Jeppe Dall | 2002 | Odder Svømmeklub | 39.27 | ||||||
69 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 39.71 | ||||||
70 | Karl Johansen | 2002 | DeltaSwim | 39.91 | ||||||
71 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.91 | ||||||
72 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 41.07 | ||||||
73 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.53 | ||||||
74 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 42.82 | ||||||
75 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 43.67 | ||||||
76 | Viktor Nørrevang | 2003 | Odder Svømmeklub | 44.39 | ||||||
77 | August B Bjerregaard | 2003 | O.S.L.F. | 46.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Mette Munk |
Chris Christensen (88), Holstebro - 0.27.32 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 26.41 | ||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.55 | ||||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.93 | ||||||
4 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 28.94 | ||||||
5 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.99 | ||||||
6 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 29.00 | ||||||
7 | Alexander Wildenschild | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 29.70 | ||||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Kohberg |
Matilde Riis Sørensen (88), West Swim Esbjerg - 4.25.25 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.79 | 2:12.71 | 3:21.34 | 4:27.61 | |||
2 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.42 | 2:15.90 | 3:27.43 | 4:38.44 | |||
3 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.21 | 2:18.50 | 3:30.51 | 4:42.89 | |||
4 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:07.68 | 2:19.24 | 3:31.77 | 4:42.95 | |||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:06.34 | 2:18.20 | 3:31.27 | 4:43.26 | |||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:08.89 | 2:19.05 | 3:31.31 | 4:43.46 | |||
7 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.29 | 2:22.56 | 3:35.06 | 4:46.13 | |||
8 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 1:06.95 | 2:20.55 | 3:35.34 | 4:47.95 | |||
9 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.23 | 2:22.95 | 3:37.07 | 4:49.51 | |||
10 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.68 | 2:26.31 | 3:39.74 | 4:52.11 | |||
11 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.91 | 2:25.69 | 3:39.23 | 4:52.34 | |||
12 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.10 | 2:24.82 | 3:39.75 | 4:55.11 | |||
13 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.93 | 2:27.42 | 3:43.55 | 4:55.82 | |||
14 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.86 | 2:28.10 | 3:44.68 | 5:00.35 | |||
15 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 1:13.97 | 2:33.93 | 3:52.31 | 5:07.89 | |||
16 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 1:11.85 | 2:30.68 | 3:50.67 | 5:09.18 | |||
17 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:15.28 | 2:33.72 | 3:51.81 | 5:09.48 | |||
18 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 1:14.31 | 2:35.20 | 3:54.53 | 5:11.29 | |||
19 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.64 | 2:35.87 | 3:55.11 | 5:11.87 | |||
20 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 1:19.59 | 3:26.89 | 4:52.72 | 5:33.90 | |||
21 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:20.60 | 2:47.43 | 4:14.82 | 5:41.56 | |||
22 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 1:20.02 | 2:48.54 | 4:17.59 | 5:43.12 | |||
- | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Kohberg |
Matilde Riis Sørensen (88), West Swim Esbjerg - 4.25.25 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.79 | 2:12.71 | 3:21.34 | 4:27.61 | |||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:05.44 | 2:13.52 | 3:22.18 | 4:29.80 | |||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.11 | 2:13.90 | 3:23.26 | 4:32.52 | |||
4 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:05.59 | 2:14.43 | 3:24.11 | 4:32.99 | |||
5 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.41 | 2:17.76 | 3:26.73 | 4:35.45 | |||
6 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:05.42 | 2:15.90 | 3:27.43 | 4:38.44 | |||
7 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.89 | 2:18.21 | 3:28.18 | 4:38.86 | |||
8 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.48 | 2:17.64 | 3:29.99 | 4:42.36 | |||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.21 | 2:18.50 | 3:30.51 | 4:42.89 | |||
10 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:07.68 | 2:19.24 | 3:31.77 | 4:42.95 | |||
11 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:06.34 | 2:18.20 | 3:31.27 | 4:43.26 | |||
12 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:08.89 | 2:19.05 | 3:31.31 | 4:43.46 | |||
13 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:07.24 | 2:19.50 | 3:32.91 | 4:44.45 | |||
14 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.29 | 2:22.56 | 3:35.06 | 4:46.13 | |||
15 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 1:06.95 | 2:20.55 | 3:35.34 | 4:47.95 | |||
16 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.48 | 2:21.36 | 3:35.70 | 4:48.27 | |||
17 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.23 | 2:22.95 | 3:37.07 | 4:49.51 | |||
18 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.68 | 2:26.31 | 3:39.74 | 4:52.11 | |||
19 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.91 | 2:25.69 | 3:39.23 | 4:52.34 | |||
20 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.10 | 2:24.82 | 3:39.75 | 4:55.11 | |||
21 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.93 | 2:27.42 | 3:43.55 | 4:55.82 | |||
22 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.86 | 2:28.10 | 3:44.68 | 5:00.35 | |||
23 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 1:13.97 | 2:33.93 | 3:52.31 | 5:07.89 | |||
24 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 1:11.85 | 2:30.68 | 3:50.67 | 5:09.18 | |||
25 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:15.28 | 2:33.72 | 3:51.81 | 5:09.48 | |||
26 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 1:14.31 | 2:35.20 | 3:54.53 | 5:11.29 | |||
27 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.64 | 2:35.87 | 3:55.11 | 5:11.87 | |||
28 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 1:19.59 | 3:26.89 | 4:52.72 | 5:33.90 | |||
29 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:20.60 | 2:47.43 | 4:14.82 | 5:41.56 | |||
30 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 1:20.02 | 2:48.54 | 4:17.59 | 5:43.12 | |||
- | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Frigodan |
Olaf Wildeboer (83), C.N. Sabadell - 4.07.94 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.93 | 2:06.16 | 3:12.30 | 4:18.08 | |||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.17 | 2:08.31 | 3:14.59 | 4:20.64 | |||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.74 | 2:12.22 | 3:19.37 | 4:23.61 | |||
4 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.16 | 2:10.23 | 3:18.88 | 4:24.18 | |||
5 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.03 | 2:11.19 | 3:19.80 | 4:28.34 | |||
6 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.93 | 2:11.61 | 3:21.40 | 4:30.46 | |||
7 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.27 | 2:14.58 | 3:24.75 | 4:31.56 | |||
8 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.02 | 2:12.85 | 3:23.30 | 4:34.84 | |||
9 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 1:04.14 | 2:14.59 | 3:25.70 | 4:36.68 | |||
10 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.86 | 2:13.34 | 3:25.35 | 4:36.85 | |||
11 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.28 | 2:14.64 | 3:26.64 | 4:39.57 | |||
12 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:10.07 | 2:26.62 | 3:43.14 | 4:58.66 | |||
13 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:10.32 | 2:27.30 | 3:44.54 | 5:02.24 | |||
14 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.99 | 2:41.09 | 4:05.54 | 5:29.04 | |||
- | Lasse Winther Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:57 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Frigodan |
Olaf Wildeboer (83), C.N. Sabadell - 4.07.94 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 59.26 | 2:01.64 | 3:04.54 | 4:05.38 | |||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.37 | 2:03.85 | 3:07.70 | 4:10.54 | |||
3 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 59.83 | 2:03.94 | 3:09.66 | 4:12.44 | |||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.29 | 2:04.77 | 3:10.02 | 4:12.44 | |||
5 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.30 | 2:05.98 | 3:11.65 | 4:15.14 | |||
6 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:02.80 | 2:08.29 | 3:13.09 | 4:17.72 | |||
7 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.93 | 2:06.16 | 3:12.30 | 4:18.08 | |||
8 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.67 | 2:07.91 | 3:13.58 | 4:18.56 | |||
9 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.35 | 2:07.61 | 3:13.66 | 4:18.88 | |||
10 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.17 | 2:08.31 | 3:14.59 | 4:20.64 | |||
11 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.74 | 2:12.22 | 3:19.37 | 4:23.61 | |||
12 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.16 | 2:10.23 | 3:18.88 | 4:24.18 | |||
13 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.03 | 2:11.19 | 3:19.80 | 4:28.34 | |||
14 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.93 | 2:11.61 | 3:21.40 | 4:30.46 | |||
15 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.27 | 2:14.58 | 3:24.75 | 4:31.56 | |||
16 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.02 | 2:12.85 | 3:23.30 | 4:34.84 | |||
17 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 1:04.14 | 2:14.59 | 3:25.70 | 4:36.68 | |||
18 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.86 | 2:13.34 | 3:25.35 | 4:36.85 | |||
19 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.28 | 2:14.64 | 3:26.64 | 4:39.57 | |||
20 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:10.07 | 2:26.62 | 3:43.14 | 4:58.66 | |||
21 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:10.32 | 2:27.30 | 3:44.54 | 5:02.24 | |||
22 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.99 | 2:41.09 | 4:05.54 | 5:29.04 | |||
- | Lasse Winther Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:57 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Emilie Bechmann (97), Tune I.F. - 0.27.25 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.91 | ||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.61 | ||||||
3 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.71 | ||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.11 | ||||||
5 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 29.18 | ||||||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.27 | ||||||
6 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.27 | ||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.27 | ||||||
9 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 29.76 | ||||||
10 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.90 | ||||||
11 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 30.22 | ||||||
12 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.50 | ||||||
13 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.52 | ||||||
14 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.87 | ||||||
15 | Signe Villumsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.88 | ||||||
15 | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | 30.88 | ||||||
17 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.95 | ||||||
18 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.01 | ||||||
19 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 31.08 | ||||||
20 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.13 | ||||||
21 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.15 | ||||||
22 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
23 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.20 | ||||||
24 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.30 | ||||||
25 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 31.34 | ||||||
26 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.36 | ||||||
27 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 31.41 | ||||||
28 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 31.49 | ||||||
29 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.53 | ||||||
30 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.66 | ||||||
31 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.67 | ||||||
32 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 31.89 | ||||||
33 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.00 | ||||||
34 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.10 | ||||||
35 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.11 | ||||||
36 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 32.22 | ||||||
37 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.37 | ||||||
38 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.41 | ||||||
39 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.45 | ||||||
40 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.49 | ||||||
41 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.53 | ||||||
42 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 32.58 | ||||||
43 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.60 | ||||||
44 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.63 | ||||||
45 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 32.64 | ||||||
46 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 32.65 | ||||||
47 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.68 | ||||||
48 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.72 | ||||||
49 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 32.73 | ||||||
50 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.85 | ||||||
51 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.87 | ||||||
52 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 32.88 | ||||||
53 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.91 | ||||||
54 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.96 | ||||||
55 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.05 | ||||||
56 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.06 | ||||||
56 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 33.06 | ||||||
58 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 33.08 | ||||||
59 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.09 | ||||||
60 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.10 | ||||||
60 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.10 | ||||||
62 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 33.11 | ||||||
63 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.12 | ||||||
64 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.15 | ||||||
65 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 33.16 | ||||||
66 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 33.25 | ||||||
67 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.30 | ||||||
68 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.46 | ||||||
69 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 33.50 | ||||||
70 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.64 | ||||||
71 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.66 | ||||||
72 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 33.75 | ||||||
73 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 33.79 | ||||||
74 | Maja Østergaard | 1998 | Roskilde Svømning | 33.80 | ||||||
75 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.88 | ||||||
76 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | 33.95 | ||||||
77 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.97 | ||||||
78 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 34.18 | ||||||
79 | Holly Lønne Turner | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 34.41 | ||||||
80 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 34.56 | ||||||
81 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 34.57 | ||||||
81 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 34.57 | ||||||
83 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 34.64 | ||||||
84 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.87 | ||||||
85 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 34.91 | ||||||
86 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 35.05 | ||||||
87 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 35.08 | ||||||
88 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder Svømmeklub | 35.13 | ||||||
89 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 35.31 | ||||||
90 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.43 | ||||||
91 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 35.51 | ||||||
91 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.51 | ||||||
93 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 35.61 | ||||||
94 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.76 | ||||||
94 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.76 | ||||||
96 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 36.25 | ||||||
97 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.33 | ||||||
98 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 36.35 | ||||||
99 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.47 | ||||||
100 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.58 | ||||||
101 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.62 | ||||||
102 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 36.69 | ||||||
103 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.73 | ||||||
104 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.75 | ||||||
105 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 36.84 | ||||||
106 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 37.06 | ||||||
107 | Emma Ildal Djørup | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 37.07 | ||||||
108 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.18 | ||||||
108 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 37.18 | ||||||
110 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.24 | ||||||
111 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.40 | ||||||
112 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.42 | ||||||
113 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.44 | ||||||
114 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 37.45 | ||||||
115 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.62 | ||||||
116 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.65 | ||||||
117 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.79 | ||||||
118 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 37.92 | ||||||
119 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 38.07 | ||||||
120 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.26 | ||||||
121 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | Odder Svømmeklub | 38.75 | ||||||
122 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 38.94 | ||||||
123 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.23 | ||||||
124 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.31 | ||||||
125 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.50 | ||||||
126 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 39.55 | ||||||
127 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.81 | ||||||
128 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 40.53 | ||||||
129 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 40.54 | ||||||
130 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 40.94 | ||||||
131 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 41.44 | ||||||
132 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 41.59 | ||||||
133 | Freja Bang Christensen | 2001 | Auning Svømmeklub | 42.25 | ||||||
134 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 42.41 | ||||||
135 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 43.29 | ||||||
136 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 44.15 | ||||||
137 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.48 | ||||||
138 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 45.23 | ||||||
139 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.58 | ||||||
140 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 49.22 | ||||||
141 | Josefine S Jørgensen | 2004 | O.S.L.F. | 49.41 | ||||||
142 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 55.17 | ||||||
- | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Pernille Juul Jensen | 2003 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | DSQ | asykron ben | |||||
- | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Odense Renovation |
Emilie Bechmann (97), Tune I.F. - 0.27.25 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.78 | ||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.52 | ||||||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 28.62 | ||||||
4 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.75 | ||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.95 | ||||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.16 | ||||||
7 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.43 | ||||||
8 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.65 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 22:05 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Catering Engros |
Anton Bromer (95), AGF - 0.25.28 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 493 | 28.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 449 | 29.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.13 | |||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 407 | 30.26 | ||||||
Odense Svømme Klub | 31.59 | |||||||||
4 | Artúr Jegesi | 2002 | 398 | 30.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.20 | |||||||||
5 | Mathias Pedersen | 2002 | 392 | 30.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.41 | |||||||||
6 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 392 | 30.64 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.61 | |||||||||
7 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 380 | 30.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.75 | |||||||||
8 | Jakob Tietgen | 2002 | 372 | 31.16 | ||||||
Frem Odense | 30.70 | |||||||||
9 | Mikkel Riis | 2002 | 347 | 31.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.94 | |||||||||
10 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 344 | 31.99 | ||||||
Odense Svømme Klub | 31.46 | |||||||||
11 | Casper Brinch | 2002 | 341 | 32.08 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 33.89 | |||||||||
12 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 340 | 32.11 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
13 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 335 | 32.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.96 | |||||||||
14 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 331 | 32.41 | ||||||
Odense Svømme Klub | 33.66 | |||||||||
15 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 330 | 32.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | |||||||||
16 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 318 | 32.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.19 | |||||||||
17 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 302 | 33.43 | ||||||
O.S.L.F. | 33.97 | |||||||||
18 | Emil Frydenholm | 2002 | 290 | 33.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
19 | William Vig Stærmose | 2002 | 276 | 34.41 | ||||||
Frem Odense | 35.29 | |||||||||
20 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 256 | 35.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.99 | |||||||||
21 | Jeppe Dall | 2002 | 213 | 37.52 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.71 | |||||||||
22 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 208 | 37.83 | ||||||
Frem Odense | 37.16 | |||||||||
23 | Christoffer Jensen | 2002 | 205 | 38.02 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 38.98 | |||||||||
24 | Oliver Hallenborg | 2002 | 193 | 38.79 | ||||||
Odense Svømme Klub | 41.19 | |||||||||
25 | Dennis Hansen | 2002 | 184 | 39.39 | ||||||
Bov IF | 39.05 | |||||||||
26 | Karl Johansen | 2002 | 151 | 42.04 | ||||||
DeltaSwim | 48.19 | |||||||||
- | Jacob Christensen | 2002 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.70 | |||||||||
- | Christian Ottosen | 2002 | DSQ | asykron benspar | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.05 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Catering Engros |
Anton Bromer (95), AGF - 0.25.28 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 538 | 27.57 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.88 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 513 | 28.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.89 | |||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 456 | 29.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.72 | |||||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | 456 | 29.14 | ||||||
DeltaSwim | 28.95 | |||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 455 | 29.16 | ||||||
Odense Svømme Klub | 29.89 | |||||||||
6 | Oliver Frølund | 2001 | 438 | 29.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
7 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 437 | 29.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.64 | |||||||||
8 | Sebastian Jensen | 2001 | 434 | 29.62 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 28.52 | |||||||||
9 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 433 | 29.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.99 | |||||||||
10 | Thomas Schiby | 2001 | 423 | 29.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
11 | Emil Kragh | 2001 | 422 | 29.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.11 | |||||||||
12 | Anders Vestergaard | 2001 | 417 | 30.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
13 | Johann Kristian Møller | 2001 | 398 | 30.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Marius Nørgaard | 2001 | 385 | 30.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.84 | |||||||||
15 | Chris Rasmussen | 2001 | 384 | 30.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.81 | |||||||||
16 | Gustav T Madsen | 2001 | 377 | 31.03 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 32.18 | |||||||||
17 | Jonas Melchiorsen | 2001 | 364 | 31.40 | ||||||
Hornslet Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
18 | Christian Bonde | 2001 | 362 | 31.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
19 | Luis Velasquez | 2001 | 355 | 31.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
20 | Johannes Gasse | 2001 | 354 | 31.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.63 | |||||||||
20 | William W. Kofoed | 2001 | 354 | 31.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.03 | |||||||||
22 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 332 | 32.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
23 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 320 | 32.78 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
24 | Mads Frydenholm | 2001 | 313 | 33.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
25 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 308 | 33.21 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 32.72 | |||||||||
26 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 298 | 33.56 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 33.39 | |||||||||
27 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 291 | 33.83 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
28 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 284 | 34.10 | ||||||
Odense Svømme Klub | 35.96 | |||||||||
29 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 237 | 36.22 | ||||||
O.S.L.F. | 42.34 | |||||||||
30 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 225 | 36.84 | ||||||
Frem Odense | 37.89 | |||||||||
31 | Colins Anthony George | 2001 | 178 | 39.84 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Casper Krohn | 2001 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.64 | |||||||||
- | Johan Nielsen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 30.85 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-2000 |
Sponsor: Catering Engros |
Anton Bromer (95), AGF - 0.25.28 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 665 | 25.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.61 | |||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 641 | 26.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.93 | |||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 621 | 26.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.39 | |||||||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | 604 | 26.53 | ||||||
Odder Svømmeklub | 27.90 | |||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 586 | 26.79 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 27.20 | |||||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | 575 | 26.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.71 | |||||||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | 571 | 27.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
8 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 568 | 27.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.56 | |||||||||
9 | Casper Eickhardt | 1999 | 557 | 27.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.05 | |||||||||
10 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 549 | 27.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.24 | |||||||||
11 | Bjørn Hansen | 1998 | 544 | 27.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 27.99 | |||||||||
12 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 534 | 27.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
13 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 533 | 27.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.00 | |||||||||
14 | Christian Rasmussen | 1998 | 522 | 27.84 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.02 | |||||||||
15 | Filip Bækgaard | 2000 | 495 | 28.35 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
16 | Mads Holm | 1998 | 488 | 28.48 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 29.73 | |||||||||
17 | Morten Due Nielsen | 1999 | 487 | 28.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
17 | Riyan Salem | 1998 | 487 | 28.49 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.37 | |||||||||
19 | Johan Wentorf | 1999 | 482 | 28.60 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
20 | Karl Bryde | 2000 | 480 | 28.63 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
21 | Simon Brixner | 2000 | 472 | 28.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.03 | |||||||||
22 | Martin Szokody | 1999 | 469 | 28.85 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.99 | |||||||||
23 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 467 | 28.89 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
24 | Oliver Christensen | 2000 | 451 | 29.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.39 | |||||||||
25 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 444 | 29.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
26 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 437 | 29.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
27 | Jakob Vingborg | 1998 | 436 | 29.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.60 | |||||||||
28 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 430 | 29.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.34 | |||||||||
29 | Lars Lyhne | 1999 | 429 | 29.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
30 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 429 | 29.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.22 | |||||||||
31 | Johan Theis Møller | 2000 | 409 | 30.20 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.65 | |||||||||
32 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 404 | 30.32 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.46 | |||||||||
33 | Jakob Mose | 2000 | 395 | 30.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
- | Jacob F. Frederiksen | 1999 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
- | Jonas Hyllested | 1999 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1917-1997 |
Sponsor: Catering Engros |
Anton Bromer (95), AGF - 0.25.28 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 677 | 25.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.69 | |||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 674 | 25.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | 25.15 | |||||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | 619 | 26.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.39 | |||||||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | 603 | 26.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 26.60 | |||||||||
5 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 596 | 26.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.41 | |||||||||
6 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 583 | 26.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.13 | |||||||||
7 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 574 | 26.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.21 | |||||||||
8 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 512 | 28.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
9 | Hannibal Steenfos | 1996 | 500 | 28.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
10 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 492 | 28.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
11 | Gustav Bækgaard | 1997 | 482 | 28.60 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
12 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 480 | 28.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.07 | |||||||||
13 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 456 | 29.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.52 | |||||||||
14 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 445 | 29.36 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.31 | |||||||||
15 | Mads Christensen | 1997 | 430 | 29.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 31.55 | |||||||||
16 | Niels K. Mortensen | 1995 | 396 | 30.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.52 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Catering Engros |
Anton Bromer (95), AGF - 0.25.28 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 442 | 29.44 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 30.61 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 306 | 33.25 | ||||||
O.S.L.F. | 34.80 | |||||||||
3 | Emil Lykke Grann | 2003 | 300 | 33.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
4 | Daniel Damsbo | 2003 | 291 | 33.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.24 | |||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 283 | 34.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 258 | 35.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.18 | |||||||||
7 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 256 | 35.30 | ||||||
Odense Svømme Klub | 36.08 | |||||||||
8 | Kasper Johnsen | 2003 | 254 | 35.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
9 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 205 | 38.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.00 | |||||||||
10 | Daniel Østerballe | 2003 | 193 | 38.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.58 | |||||||||
11 | Casper Bang Clausen | 2003 | 192 | 38.86 | ||||||
O.S.L.F. | 50.77 | |||||||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 180 | 39.70 | ||||||
O.S.L.F. | 39.03 | |||||||||
13 | Christoffer Hald | 2003 | 166 | 40.77 | ||||||
Frem Odense | 43.88 | |||||||||
14 | Alexander Johnsen | 2003 | 160 | 41.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | 41.59 | |||||||||
15 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 150 | 42.18 | ||||||
O.S.L.F. | 39.66 | |||||||||
16 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | 130 | 44.22 | ||||||
Bov IF | 45.34 | |||||||||
17 | August B Bjerregaard | 2003 | 103 | 47.80 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 27 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:05 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Catering Engros |
Anton Bromer (95), AGF - 0.25.28 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 25.04 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 25.35 | ||||||
3 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 25.76 | ||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.79 | ||||||
5 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.40 | ||||||
6 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.43 | ||||||
7 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.57 | ||||||
8 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 26.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: NIKE |
Nathalie Lindborg (91), Foreningen Trelleborg - 0.55.84 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.33 | 58.99 | |||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.11 | 59.57 | |||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.77 | 59.95 | |||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.94 | 59.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.16 | 1:00.32 | |||||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.19 | 1:00.35 | |||||
7 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.27 | 1:00.43 | |||||
8 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.08 | 1:00.74 | |||||
9 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.76 | 1:00.86 | |||||
10 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.84 | 1:00.89 | |||||
11 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.37 | 1:00.92 | |||||
12 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.72 | 1:00.93 | |||||
13 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.43 | 1:00.98 | |||||
13 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.25 | 1:00.98 | |||||
15 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.92 | 1:01.27 | |||||
16 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.10 | 1:01.28 | |||||
17 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.52 | 1:01.38 | |||||
18 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.15 | 1:01.84 | |||||
19 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.22 | 1:02.04 | |||||
20 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 29.94 | 1:02.33 | |||||
21 | Caroline Hørlykke | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.18 | 1:02.40 | |||||
21 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.53 | 1:02.40 | |||||
23 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.72 | 1:02.43 | |||||
24 | Emilie Hørlykke | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.68 | 1:02.52 | |||||
24 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.72 | 1:02.52 | |||||
26 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 30.31 | 1:02.65 | |||||
27 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.70 | 1:02.70 | |||||
28 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 29.69 | 1:02.71 | |||||
29 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.03 | 1:02.82 | |||||
30 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.26 | 1:03.01 | |||||
31 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 29.99 | 1:03.03 | |||||
32 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.33 | 1:03.04 | |||||
33 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.02 | 1:03.32 | |||||
34 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.63 | 1:03.49 | |||||
35 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.89 | 1:03.51 | |||||
36 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 29.90 | 1:03.56 | |||||
37 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.07 | 1:03.61 | |||||
38 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.59 | 1:03.66 | |||||
39 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 30.66 | 1:03.71 | |||||
40 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.86 | 1:03.78 | |||||
40 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.38 | 1:03.78 | |||||
42 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.45 | 1:03.90 | |||||
43 | SIF Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.88 | 1:03.97 | |||||
44 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 30.61 | 1:04.14 | |||||
45 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.81 | 1:04.26 | |||||
46 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.82 | 1:04.27 | |||||
47 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.82 | 1:04.33 | |||||
48 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.46 | 1:04.60 | |||||
49 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.52 | 1:04.80 | |||||
50 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 30.66 | 1:04.85 | |||||
51 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.75 | 1:05.14 | |||||
52 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.43 | 1:05.24 | |||||
53 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.61 | 1:05.36 | |||||
54 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.65 | 1:05.39 | |||||
55 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.21 | 1:05.41 | |||||
56 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 31.21 | 1:05.44 | |||||
57 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.09 | 1:05.52 | |||||
58 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 31.43 | 1:05.65 | |||||
59 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.98 | 1:05.66 | |||||
60 | Signe Villumsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.73 | 1:05.72 | |||||
61 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.01 | 1:05.95 | |||||
62 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.39 | 1:05.99 | |||||
63 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.18 | 1:06.03 | |||||
64 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.20 | 1:06.14 | |||||
65 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 31.68 | 1:06.17 | |||||
66 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.61 | 1:06.21 | |||||
67 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.61 | 1:06.24 | |||||
68 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 32.33 | 1:06.35 | |||||
69 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 31.41 | 1:06.38 | |||||
70 | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | 31.14 | 1:06.42 | |||||
71 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 32.12 | 1:06.43 | |||||
72 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.96 | 1:06.86 | |||||
73 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.84 | 1:06.94 | |||||
74 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.81 | 1:07.08 | |||||
75 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.25 | 1:07.12 | |||||
76 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.53 | 1:07.13 | |||||
77 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 31.38 | 1:07.21 | |||||
78 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.32 | 1:07.38 | |||||
79 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 32.47 | 1:07.50 | |||||
80 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.28 | 1:07.76 | |||||
81 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 32.09 | 1:07.82 | |||||
82 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 32.52 | 1:08.02 | |||||
83 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.83 | 1:08.43 | |||||
84 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 32.95 | 1:08.69 | |||||
85 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.17 | 1:09.30 | |||||
86 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 33.76 | 1:09.46 | |||||
87 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder Svømmeklub | 33.07 | 1:09.51 | |||||
88 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 33.15 | 1:09.53 | |||||
89 | Maja Østergaard | 1998 | Roskilde Svømning | 32.88 | 1:09.61 | |||||
90 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.39 | 1:10.05 | |||||
91 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 33.10 | 1:10.16 | |||||
92 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 33.86 | 1:10.35 | |||||
93 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 33.66 | 1:10.40 | |||||
94 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.75 | 1:10.80 | |||||
95 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 35.03 | 1:11.58 | |||||
96 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 34.38 | 1:11.80 | |||||
97 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 34.63 | 1:11.85 | |||||
98 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 34.22 | 1:12.14 | |||||
99 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.19 | 1:12.35 | |||||
100 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 34.75 | 1:12.37 | |||||
101 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 34.86 | 1:13.93 | |||||
102 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | 34.99 | 1:14.70 | |||||
103 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 36.74 | 1:14.79 | |||||
104 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 36.07 | 1:14.86 | |||||
105 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 35.93 | 1:14.94 | |||||
106 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.10 | 1:15.33 | |||||
107 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 35.49 | 1:15.34 | |||||
108 | Freja Bang Christensen | 2001 | Auning Svømmeklub | 36.78 | 1:17.45 | |||||
109 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 37.48 | 1:18.46 | |||||
110 | Laura Andersen | 1997 | Ishøj Svømme Klub | 37.21 | 1:18.70 | |||||
111 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | Auning Svømmeklub | 39.24 | 1:21.85 | |||||
- | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: NIKE |
Nathalie Lindborg (91), Foreningen Trelleborg - 0.55.84 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.59 | 58.24 | |||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.18 | 58.30 | |||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.49 | 58.55 | |||||
4 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.95 | 59.82 | |||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.04 | 59.90 | |||||
6 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.77 | 1:00.40 | |||||
7 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.05 | 1:00.80 | |||||
8 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.34 | 1:01.23 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: SPORTMASTER |
Jonas Nervil Kistorp (97) Lyngby Svømmeklub - 0.52.61 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.02 | 53.05 | |||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.10 | 54.29 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.36 | 54.66 | |||||
4 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.49 | 54.94 | |||||
5 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.53 | 55.05 | |||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.66 | 55.06 | |||||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.89 | 55.09 | |||||
8 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 26.35 | 55.31 | |||||
9 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 27.48 | 55.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.72 | 55.50 | |||||
11 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 26.97 | 55.72 | |||||
12 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 26.70 | 55.77 | |||||
13 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.38 | 55.98 | |||||
14 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 27.16 | 56.14 | |||||
15 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.69 | 56.16 | |||||
16 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.74 | 56.17 | |||||
17 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 27.39 | 56.28 | |||||
18 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 27.67 | 56.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 26.97 | 56.36 | |||||
20 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.30 | 56.42 | |||||
21 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.02 | 56.44 | |||||
22 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 27.01 | 56.79 | |||||
22 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 27.70 | 56.79 | |||||
24 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 27.61 | 56.82 | |||||
25 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.69 | 56.88 | |||||
26 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.42 | 56.89 | |||||
27 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 27.56 | 57.23 | |||||
28 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.20 | 57.26 | |||||
29 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 27.60 | 57.30 | |||||
30 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 27.47 | 57.50 | |||||
31 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.85 | 57.58 | |||||
32 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 27.13 | 57.71 | |||||
33 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.61 | 57.75 | |||||
34 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 27.89 | 57.79 | |||||
35 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.86 | 57.80 | |||||
36 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 27.77 | 58.19 | |||||
37 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.76 | 58.32 | |||||
38 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.73 | 58.38 | |||||
39 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 27.25 | 58.41 | |||||
40 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 26.99 | 58.66 | |||||
41 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 27.34 | 58.77 | |||||
42 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 28.27 | 58.79 | |||||
43 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.42 | 58.87 | |||||
44 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.28 | 58.96 | |||||
45 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.50 | 59.29 | |||||
46 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.13 | 59.33 | |||||
47 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.50 | 59.57 | |||||
48 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 28.35 | 59.58 | |||||
49 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder Svømmeklub | 28.57 | 59.66 | |||||
50 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 28.88 | 59.72 | |||||
51 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.96 | 59.79 | |||||
52 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.89 | 1:00.09 | |||||
53 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.67 | 1:00.30 | |||||
54 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.96 | 1:00.49 | |||||
55 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 28.64 | 1:00.55 | |||||
56 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 28.74 | 1:01.04 | |||||
57 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.11 | 1:01.05 | |||||
58 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 29.44 | 1:01.21 | |||||
59 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 29.49 | 1:01.39 | |||||
60 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.01 | 1:01.55 | |||||
61 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.21 | 1:01.62 | |||||
62 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.14 | 1:02.05 | |||||
63 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.19 | 1:04.76 | |||||
64 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 32.11 | 1:07.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: SPORTMASTER |
Jonas Nervil Kistorp (97) Lyngby Svømmeklub - 0.52.61 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.03 | 53.03 | |||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.92 | 53.57 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.52 | 53.96 | |||||
4 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.59 | 54.58 | |||||
5 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 26.03 | 54.99 | |||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.74 | 55.12 | |||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.14 | 55.17 | |||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.38 | 55.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Mette Munk |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 2.13.06 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.81 | 1:14.67 | 1:51.60 | 2:27.22 | |||
2 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.79 | 1:14.24 | 1:51.79 | 2:28.00 | |||
3 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.86 | 1:14.73 | 1:52.51 | 2:29.70 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 40.40 | 1:23.67 | 1:56.76 | 2:30.51 | |||
5 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 36.18 | 1:14.06 | 1:53.13 | 2:31.50 | |||
6 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.85 | 1:15.11 | 1:54.53 | 2:32.57 | |||
7 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.40 | 1:15.42 | 1:55.44 | 2:34.15 | |||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 37.05 | 1:15.31 | 1:55.09 | 2:34.16 | |||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 36.90 | 1:16.16 | 1:55.57 | 2:34.65 | |||
10 | Emilie Hørlykke | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 36.70 | 1:16.06 | 1:55.84 | 2:34.75 | |||
11 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 37.54 | 1:16.62 | 1:56.68 | 2:35.03 | |||
12 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.80 | 1:15.54 | 1:55.47 | 2:35.19 | |||
13 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.34 | 1:16.91 | 1:57.00 | 2:36.99 | |||
14 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.51 | 1:16.86 | 1:57.29 | 2:37.75 | |||
15 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.06 | 1:16.99 | 1:57.45 | 2:38.63 | |||
16 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.63 | 1:17.84 | 1:59.78 | 2:39.98 | |||
17 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 38.81 | 1:20.51 | 2:00.90 | 2:40.31 | |||
18 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 38.55 | 1:19.16 | 2:00.78 | 2:41.54 | |||
19 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 37.65 | 1:18.78 | 2:00.49 | 2:41.68 | |||
20 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 39.18 | 1:19.94 | 2:01.21 | 2:41.91 | |||
21 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 38.49 | 1:20.54 | 2:02.01 | 2:42.16 | |||
22 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.76 | 1:18.76 | 2:01.21 | 2:43.15 | |||
23 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 37.93 | 1:19.68 | 2:01.74 | 2:43.81 | |||
24 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder Svømmeklub | 38.35 | 1:20.55 | 2:02.69 | 2:44.98 | |||
25 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 39.29 | 1:22.62 | 2:04.64 | 2:45.36 | |||
26 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 38.84 | 1:21.76 | 2:04.47 | 2:47.19 | |||
27 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 39.68 | 1:23.25 | 2:07.15 | 2:49.59 | |||
28 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 40.34 | 1:23.91 | 2:08.22 | 2:51.01 | |||
29 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.56 | 1:23.98 | 2:08.17 | 2:51.19 | |||
30 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 39.72 | 1:23.10 | 2:07.82 | 2:51.61 | |||
31 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 41.10 | 1:25.27 | 2:08.79 | 2:51.73 | |||
32 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 41.61 | 1:26.11 | 2:09.32 | 2:52.50 | |||
33 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.69 | 1:25.88 | 2:10.07 | 2:53.58 | |||
34 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 42.43 | 1:28.35 | 2:15.63 | 3:00.64 | |||
35 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 41.80 | 1:28.58 | 2:15.14 | 3:01.45 | |||
36 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 41.94 | 1:29.57 | 2:18.68 | 3:04.38 | |||
37 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 45.25 | 1:31.17 | 2:19.54 | 3:05.70 | |||
38 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 44.74 | 1:33.51 | 2:24.27 | 3:13.65 | |||
39 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 48.59 | 1:40.22 | 2:33.13 | 3:25.90 | |||
- | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Mette Munk |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 2.13.06 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.18 | 1:10.53 | 1:45.63 | 2:19.68 | |||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 34.56 | 1:11.11 | 1:45.86 | 2:20.60 | |||
3 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.65 | 1:11.62 | 1:49.23 | 2:25.61 | |||
4 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 35.80 | 1:13.30 | 1:52.00 | 2:30.10 | |||
5 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 35.85 | 1:14.14 | 1:52.73 | 2:31.46 | |||
6 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 36.49 | 1:14.09 | 1:52.93 | 2:32.62 | |||
7 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.85 | 1:15.05 | 1:54.79 | 2:33.24 | |||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 36.24 | 1:14.96 | 1:54.52 | 2:33.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Kohberg |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.06.99 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.16 | 1:04.96 | 1:38.40 | 2:11.59 | |||
2 | Alexander Wildenschild | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 31.49 | 1:05.19 | 1:38.67 | 2:11.89 | |||
3 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.99 | 1:05.57 | 1:39.96 | 2:14.03 | |||
4 | Laust Moesgaard | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.66 | 1:05.76 | 1:40.38 | 2:15.21 | |||
5 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.42 | 1:07.00 | 1:42.50 | 2:17.00 | |||
6 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 32.46 | 1:07.17 | 1:42.68 | 2:17.90 | |||
7 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.29 | 1:07.79 | 1:43.06 | 2:18.88 | |||
8 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | 1:08.10 | 1:44.79 | 2:19.76 | |||
9 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.50 | 1:10.62 | 1:46.30 | 2:21.52 | |||
10 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.39 | 1:08.97 | 1:45.34 | 2:22.18 | |||
11 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.10 | 1:09.76 | 1:46.82 | 2:23.28 | |||
12 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.86 | 1:07.51 | 1:45.16 | 2:23.34 | |||
13 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.69 | 1:10.30 | 1:47.17 | 2:24.07 | |||
14 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.04 | 1:10.39 | 1:47.74 | 2:24.85 | |||
15 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.68 | 1:11.77 | 1:48.92 | 2:25.84 | |||
16 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 34.90 | 1:12.48 | 1:50.13 | 2:26.37 | |||
17 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 34.80 | 1:12.80 | 1:50.83 | 2:27.04 | |||
18 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.00 | 1:12.59 | 1:51.09 | 2:28.34 | |||
19 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Odder Svømmeklub | 34.40 | 1:12.05 | 1:51.52 | 2:29.61 | |||
20 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 35.06 | 1:12.98 | 1:51.71 | 2:29.77 | |||
21 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 34.55 | 1:13.20 | 1:54.35 | 2:32.14 | |||
22 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 34.50 | 1:14.01 | 1:55.39 | 2:35.39 | |||
23 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.95 | 1:13.96 | 1:54.86 | 2:35.71 | |||
24 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.44 | 1:14.93 | 1:55.56 | 2:36.34 | |||
25 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 39.87 | 1:24.36 | 2:08.28 | 2:51.51 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Kohberg |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.06.99 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Wildenschild | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 30.74 | 1:03.54 | 1:36.86 | 2:08.55 | |||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.02 | 1:03.98 | 1:37.23 | 2:09.80 | |||
3 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.85 | 1:03.43 | 1:37.10 | 2:11.83 | |||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.70 | 1:05.02 | 1:39.57 | 2:14.49 | |||
5 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 32.01 | 1:06.20 | 1:41.56 | 2:16.38 | |||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.37 | 1:07.10 | 1:42.77 | 2:17.57 | |||
7 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.61 | 1:07.24 | 1:44.33 | 2:19.94 | |||
8 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.76 | 1:07.93 | 1:44.83 | 2:21.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Frigodan |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 1.00.75 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.30 | 1:03.82 | |||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.57 | 1:04.54 | |||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.68 | 1:04.57 | |||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.45 | 1:05.74 | |||||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.08 | 1:06.39 | |||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.64 | 1:06.42 | |||||
7 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 30.95 | 1:06.71 | |||||
8 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.70 | 1:07.14 | |||||
9 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.21 | 1:07.49 | |||||
10 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 31.38 | 1:08.10 | |||||
11 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.09 | 1:08.39 | |||||
12 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.17 | 1:08.70 | |||||
13 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.41 | 1:08.79 | |||||
14 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.52 | 1:08.90 | |||||
15 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.05 | 1:09.42 | |||||
16 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.24 | 1:10.00 | |||||
17 | Signe Villumsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 32.81 | 1:10.72 | |||||
18 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.65 | 1:10.92 | |||||
19 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.89 | 1:10.94 | |||||
20 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.56 | 1:11.04 | |||||
21 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.58 | 1:11.06 | |||||
22 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 34.50 | 1:11.21 | |||||
23 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.71 | 1:12.13 | |||||
24 | Caroline Hørlykke | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.79 | 1:12.30 | |||||
25 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.95 | 1:12.58 | |||||
26 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 32.74 | 1:12.97 | |||||
26 | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | 33.90 | 1:12.97 | |||||
28 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.15 | 1:12.98 | |||||
29 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.52 | 1:13.10 | |||||
30 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.25 | 1:13.23 | |||||
31 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.39 | 1:13.29 | |||||
32 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.49 | 1:13.64 | |||||
33 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.51 | 1:13.92 | |||||
34 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.71 | 1:13.99 | |||||
35 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.43 | 1:14.27 | |||||
36 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.99 | 1:14.57 | |||||
37 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.30 | 1:14.84 | |||||
38 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.39 | 1:14.89 | |||||
39 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.63 | 1:15.37 | |||||
40 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.79 | 1:15.46 | |||||
41 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 34.13 | 1:16.42 | |||||
42 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 33.59 | 1:16.73 | |||||
43 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.25 | 1:16.93 | |||||
44 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 36.03 | 1:18.28 | |||||
45 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.36 | 1:18.80 | |||||
46 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 36.96 | 1:19.89 | |||||
47 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 35.91 | 1:20.10 | |||||
48 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 36.47 | 1:20.14 | |||||
49 | Maja Østergaard | 1998 | Roskilde Svømning | 37.71 | 1:21.09 | |||||
50 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 37.64 | 1:22.38 | |||||
51 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 38.39 | 1:23.57 | |||||
52 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 38.84 | 1:25.48 | |||||
53 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 41.21 | 1:29.30 | |||||
54 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 40.74 | 1:29.41 | |||||
55 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 44.03 | 1:41.22 | |||||
56 | Freja Bang Christensen | 2001 | Auning Svømmeklub | 46.15 | 1:43.80 | |||||
57 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | Auning Svømmeklub | 46.22 | 1:44.60 | |||||
- | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej synk arm75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Frigodan |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 1.00.75 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.55 | 1:01.41 | |||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.37 | 1:02.06 | |||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.38 | 1:03.94 | |||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.42 | 1:04.54 | |||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.36 | 1:05.13 | |||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.33 | 1:06.15 | |||||
7 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 30.81 | 1:06.66 | |||||
8 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.94 | 1:06.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Anton Svane Halkjær (91), Aalborg Svømmeklub - 0.55.68 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.39 | 57.66 | |||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.28 | 58.50 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.38 | 58.63 | |||||
4 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 27.23 | 58.76 | |||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.02 | 59.12 | |||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.85 | 59.40 | |||||
7 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.22 | 59.71 | |||||
8 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.95 | 59.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 27.41 | 59.80 | |||||
10 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 28.48 | 1:00.07 | |||||
11 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 27.96 | 1:00.44 | |||||
12 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.69 | 1:00.86 | |||||
13 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.54 | 1:00.89 | |||||
14 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.88 | 1:01.17 | |||||
15 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 28.60 | 1:01.43 | |||||
16 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.93 | 1:01.53 | |||||
17 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.83 | 1:01.60 | |||||
18 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.12 | 1:01.89 | |||||
19 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 28.93 | 1:02.40 | |||||
20 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.63 | 1:03.12 | |||||
21 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 29.09 | 1:03.35 | |||||
22 | Alexander Wildenschild | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 29.55 | 1:03.44 | |||||
23 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.98 | 1:03.50 | |||||
24 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.79 | 1:03.72 | |||||
25 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 29.20 | 1:03.78 | |||||
26 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.10 | 1:04.43 | |||||
27 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.59 | 1:04.66 | |||||
28 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.62 | 1:06.01 | |||||
28 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 30.46 | 1:06.01 | |||||
30 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.57 | 1:06.11 | |||||
31 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.35 | 1:06.25 | |||||
32 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 31.88 | 1:06.44 | |||||
33 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.88 | 1:06.61 | |||||
34 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 31.19 | 1:07.07 | |||||
35 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 28.69 | 1:07.26 | |||||
36 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.46 | 1:07.34 | |||||
37 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 31.24 | 1:07.89 | |||||
38 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.25 | 1:08.15 | |||||
39 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.88 | 1:08.18 | |||||
40 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.02 | 1:08.93 | |||||
41 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.09 | 1:08.95 | |||||
42 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.57 | 1:09.01 | |||||
43 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.06 | 1:09.15 | |||||
44 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.33 | 1:09.41 | |||||
45 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.15 | 1:09.63 | |||||
46 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 33.02 | 1:09.89 | |||||
47 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 32.11 | 1:10.34 | |||||
48 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.64 | 1:11.27 | |||||
49 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.28 | 1:11.44 | |||||
50 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.38 | 1:19.78 | |||||
- | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Odense Renovation |
Anton Svane Halkjær (91), Aalborg Svømmeklub - 0.55.68 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 25.54 | 55.17 | |||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.62 | 57.20 | |||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.34 | 57.66 | |||||
4 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.79 | 58.39 | |||||
5 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.35 | 58.58 | |||||
6 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.84 | 58.59 | |||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.92 | 58.91 | |||||
8 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.29 | 59.34 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Catering Engros |
Josephina Bartela (94), Kvik Kastrup - 2.35.61 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.88 | 1:15.82 | 1:56.13 | 2:37.00 | |||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.98 | 1:18.14 | 1:59.98 | 2:41.42 | |||
3 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.58 | 1:17.88 | 2:00.37 | 2:41.82 | |||
4 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 36.16 | 1:17.71 | 1:59.63 | 2:42.09 | |||
5 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 36.34 | 1:17.87 | 2:01.20 | 2:45.59 | |||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.82 | 1:20.16 | 2:04.02 | 2:47.59 | |||
7 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.42 | 1:22.79 | 2:07.76 | 2:51.89 | |||
8 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.18 | 1:23.04 | 2:07.59 | 2:51.99 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 39.21 | 1:23.87 | 2:07.71 | 2:52.39 | |||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 39.21 | 1:23.10 | 2:07.48 | 2:53.70 | |||
11 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.86 | 1:24.43 | 2:09.59 | 2:55.10 | |||
12 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 39.27 | 1:23.96 | 2:09.63 | 2:55.62 | |||
13 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 40.78 | 1:24.89 | 2:10.54 | 2:55.76 | |||
14 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.38 | 1:25.22 | 2:10.87 | 2:56.33 | |||
15 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.86 | 1:25.56 | 2:11.24 | 2:56.79 | |||
16 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 40.19 | 1:24.84 | 2:10.80 | 2:57.14 | |||
17 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 39.95 | 1:25.69 | 2:12.74 | 2:58.22 | |||
18 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 39.48 | 1:25.59 | 2:12.33 | 2:58.73 | |||
19 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.95 | 1:26.27 | 2:12.64 | 2:59.22 | |||
20 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.11 | 1:28.37 | 2:13.75 | 2:59.38 | |||
21 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.32 | 1:27.11 | 2:13.69 | 2:59.52 | |||
22 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.45 | 1:27.39 | 2:13.72 | 3:00.13 | |||
23 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 41.62 | 1:28.17 | 2:13.87 | 3:00.19 | |||
24 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.75 | 1:28.55 | 2:15.06 | 3:00.30 | |||
25 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 41.32 | 1:28.13 | 2:14.54 | 3:00.62 | |||
26 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.24 | 1:27.84 | 2:14.53 | 3:01.06 | |||
27 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 39.83 | 1:26.30 | 2:13.65 | 3:01.20 | |||
28 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 40.30 | 1:26.40 | 2:13.36 | 3:01.30 | |||
29 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 41.70 | 1:27.75 | 2:14.66 | 3:01.34 | |||
30 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.95 | 1:27.35 | 2:14.41 | 3:02.54 | |||
31 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.96 | 1:25.83 | 2:14.42 | 3:03.74 | |||
32 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 41.28 | 1:28.92 | 2:15.33 | 3:04.31 | |||
33 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.25 | 1:28.40 | 2:16.12 | 3:04.44 | |||
34 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.97 | 1:27.80 | 2:17.60 | 3:06.30 | |||
35 | Laura Andersen | 1997 | Ishøj Svømme Klub | 42.37 | 1:30.02 | 2:18.67 | 3:07.33 | |||
36 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 42.65 | 1:30.80 | 2:19.54 | 3:07.96 | |||
37 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 42.69 | 1:30.67 | 2:20.67 | 3:10.45 | |||
38 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.68 | 1:29.41 | 2:19.89 | 3:11.79 | |||
39 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 40.87 | 1:28.73 | 2:19.46 | 3:12.32 | |||
40 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 43.56 | 1:33.10 | 2:23.43 | 3:14.11 | |||
41 | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | 44.03 | 1:34.80 | 2:25.78 | 3:15.61 | |||
42 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 44.13 | 1:34.61 | 2:26.42 | 3:16.22 | |||
43 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 44.76 | 1:35.72 | 2:27.25 | 3:17.59 | |||
44 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 45.45 | 1:35.95 | 2:28.17 | 3:21.42 | |||
45 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 47.24 | 1:39.76 | 2:31.82 | 3:22.75 | |||
46 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 46.12 | 1:38.20 | 2:31.83 | 3:25.83 | |||
47 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 46.21 | 1:39.47 | 2:33.98 | 3:27.91 | |||
48 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 48.56 | 1:45.45 | 2:45.42 | 3:45.86 | |||
- | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | flyspark v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Catering Engros |
Josephina Bartela (94), Kvik Kastrup - 2.35.61 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.69 | 1:15.00 | 1:55.65 | 2:36.39 | |||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.65 | 1:17.69 | 1:59.64 | 2:41.38 | |||
3 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.40 | 1:17.49 | 2:00.00 | 2:42.79 | |||
4 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 37.88 | 1:20.74 | 2:03.12 | 2:45.86 | |||
5 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 35.73 | 1:17.35 | 2:00.79 | 2:46.20 | |||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.93 | 1:20.51 | 2:03.86 | 2:47.07 | |||
7 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.85 | 1:20.77 | 2:04.56 | 2:48.32 | |||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 38.08 | 1:21.64 | 2:05.75 | 2:51.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: NIKE |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 2.19.31 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.72 | 1:11.45 | 1:49.59 | 2:29.12 | |||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.29 | 1:11.25 | 1:51.14 | 2:31.36 | |||
3 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 33.98 | 1:12.46 | 1:51.77 | 2:31.76 | |||
4 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 34.31 | 1:13.36 | 1:53.14 | 2:33.65 | |||
5 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.46 | 1:15.22 | 1:55.04 | 2:35.17 | |||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.01 | 1:14.63 | 1:55.81 | 2:36.51 | |||
7 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.61 | 1:15.48 | 1:56.26 | 2:37.61 | |||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.07 | 1:16.29 | 1:57.06 | 2:37.66 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 34.51 | 1:14.62 | 1:56.17 | 2:38.61 | |||
10 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.62 | 1:15.88 | 1:56.84 | 2:39.08 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.17 | 1:17.09 | 1:58.52 | 2:40.25 | |||
12 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.28 | 1:17.59 | 1:59.68 | 2:41.42 | |||
13 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.47 | 1:17.50 | 1:59.69 | 2:41.78 | |||
14 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.98 | 1:18.90 | 2:01.16 | 2:42.34 | |||
15 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 34.64 | 1:16.06 | 1:59.25 | 2:43.46 | |||
16 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.72 | 1:18.65 | 2:02.13 | 2:45.31 | |||
17 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.31 | 1:19.47 | 2:03.26 | 2:47.81 | |||
18 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 37.36 | 1:20.71 | 2:04.56 | 2:47.92 | |||
19 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.74 | 1:21.21 | 2:04.96 | 2:48.09 | |||
20 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.77 | 1:21.87 | 2:05.40 | 2:49.14 | |||
21 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.98 | 1:21.76 | 2:05.84 | 2:49.25 | |||
22 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 37.30 | 1:19.43 | 2:03.64 | 2:49.48 | |||
23 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 38.65 | 1:22.66 | 2:07.19 | 2:51.03 | |||
24 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.47 | 1:21.40 | 2:07.73 | 2:54.40 | |||
25 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 38.71 | 1:22.91 | 2:09.43 | 2:57.19 | |||
26 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 45.94 | 1:38.22 | 2:31.69 | 3:24.58 | |||
- | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 2flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: NIKE |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 2.19.31 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.46 | 1:11.06 | 1:49.06 | 2:27.60 | |||
2 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 33.54 | 1:11.67 | 1:50.28 | 2:28.36 | |||
3 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.28 | 1:11.19 | 1:49.71 | 2:28.80 | |||
4 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 34.29 | 1:13.11 | 1:52.93 | 2:32.96 | |||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.21 | 1:13.74 | 1:54.78 | 2:36.47 | |||
6 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 36.09 | 1:16.15 | 1:56.39 | 2:36.54 | |||
7 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.95 | 1:14.99 | 1:56.60 | 2:37.66 | |||
8 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.28 | 1:15.05 | 1:56.45 | 2:38.61 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:14 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Nathalie Lindborg (91), Foreningen Trelleborg - 0.55.84 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 459 | 32.54 | 1:07.50 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.48 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 455 | 32.39 | 1:07.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.46 | |||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 376 | 33.35 | 1:12.14 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:10.07 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 368 | 35.34 | 1:12.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.58 | |||||||||
5 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 359 | 34.55 | 1:13.20 | |||||
O.S.L.F. | 1:13.90 | |||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 355 | 34.68 | 1:13.51 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:12.83 | |||||||||
7 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 328 | 35.99 | 1:15.47 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:19.04 | |||||||||
8 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 317 | 36.58 | 1:16.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.80 | |||||||||
9 | Ida Juul Grønning | 2004 | 303 | 36.92 | 1:17.48 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:16.44 | |||||||||
10 | Ida Kristensen | 2004 | 284 | 37.10 | 1:19.13 | |||||
Frem Odense | 1:18.16 | |||||||||
11 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 276 | 38.69 | 1:19.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.90 | |||||||||
12 | Julie Nguyen | 2004 | 273 | 38.70 | 1:20.23 | |||||
Frem Odense | 1:21.33 | |||||||||
13 | Jenni Nguyen | 2004 | 270 | 38.64 | 1:20.54 | |||||
Frem Odense | 1:24.61 | |||||||||
14 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 260 | 38.28 | 1:21.56 | |||||
O.S.L.F. | 1:22.30 | |||||||||
15 | Malou Hansen | 2004 | 251 | 39.39 | 1:22.50 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:27.87 | |||||||||
16 | Maya Baltser | 2004 | 238 | 40.18 | 1:23.96 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:29.83 | |||||||||
17 | Josephine Larsen | 2004 | 234 | 39.77 | 1:24.45 | |||||
Frem Odense | 1:32.33 | |||||||||
18 | Frida Karoline Dall | 2004 | 218 | 40.94 | 1:26.42 | |||||
Frem Odense | 1:29.92 | |||||||||
19 | Emilie Møllenborg Larsen | 2004 | 132 | 48.15 | 1:42.04 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | 1:16.36 | |||||||||
- | Emma Colic | 2004 | DNF | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Nathalie Lindborg (91), Foreningen Trelleborg - 0.55.84 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 523 | 31.34 | 1:04.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.47 | |||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 511 | 31.08 | 1:05.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.28 | |||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 498 | 32.15 | 1:05.66 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.62 | |||||||||
4 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 474 | 32.41 | 1:06.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.90 | |||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 464 | 32.25 | 1:07.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.45 | |||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 462 | 32.60 | 1:07.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.03 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 458 | 32.74 | 1:07.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.69 | |||||||||
8 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 454 | 32.98 | 1:07.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.13 | |||||||||
9 | Ella Christiansen | 2003 | 439 | 32.47 | 1:08.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.24 | |||||||||
10 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 429 | 33.38 | 1:09.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.52 | |||||||||
11 | Holly Lønne Turner | 2003 | 408 | 34.00 | 1:10.19 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:11.90 | |||||||||
12 | Emilie Egerup | 2003 | 407 | 34.16 | 1:10.21 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.50 | |||||||||
13 | Veronica Brix | 2003 | 407 | 33.78 | 1:10.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.92 | |||||||||
14 | Alma Burgaard | 2003 | 406 | 34.07 | 1:10.32 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:09.13 | |||||||||
15 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 401 | 33.88 | 1:10.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.13 | |||||||||
16 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 378 | 34.16 | 1:11.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.72 | |||||||||
17 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 378 | 34.47 | 1:12.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.07 | |||||||||
18 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 375 | 34.18 | 1:12.20 | |||||
Frem Odense | 1:12.76 | |||||||||
19 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 370 | 34.59 | 1:12.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.34 | |||||||||
20 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 361 | 35.24 | 1:13.07 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.86 | |||||||||
21 | Jenny Cao | 2003 | 360 | 34.98 | 1:13.16 | |||||
Frem Odense | 1:13.76 | |||||||||
22 | Mai Jørgensen | 2003 | 357 | 35.22 | 1:13.39 | |||||
Frem Odense | 1:13.40 | |||||||||
23 | Johanne A Andersson | 2003 | 345 | 35.41 | 1:14.20 | |||||
Frem Odense | 1:13.62 | |||||||||
24 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 333 | 36.05 | 1:15.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
25 | Line Frederiksen | 2003 | 332 | 36.28 | 1:15.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
26 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 332 | 36.53 | 1:15.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
27 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 329 | 35.45 | 1:15.36 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.93 | |||||||||
28 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 328 | 35.83 | 1:15.44 | |||||
O.S.L.F. | 1:14.10 | |||||||||
29 | Maja Klitgaard | 2003 | 282 | 37.13 | 1:19.33 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
30 | Selma Lindberg | 2003 | 280 | 37.99 | 1:19.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
31 | Nikoline Andersen | 2003 | 275 | 37.21 | 1:20.03 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:17.82 | |||||||||
32 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 260 | 38.52 | 1:21.55 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
33 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 245 | 39.48 | 1:23.15 | |||||
O.S.L.F. | 1:22.78 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Nathalie Lindborg (91), Foreningen Trelleborg - 0.55.84 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 599 | 29.82 | 1:01.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.37 | |||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 593 | 30.09 | 1:01.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.80 | |||||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 581 | 30.44 | 1:02.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.29 | |||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 579 | 30.08 | 1:02.47 | |||||
Roskilde Svømning | 1:02.89 | |||||||||
5 | Lea Serup Schøn | 2002 | 562 | 30.70 | 1:03.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.81 | |||||||||
6 | Marie Christensen | 2002 | 551 | 30.51 | 1:03.50 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
7 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 537 | 31.04 | 1:04.04 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.42 | |||||||||
8 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 529 | 31.33 | 1:04.37 | |||||
DeltaSwim | 1:04.24 | |||||||||
9 | Astrid Nielsen | 2002 | 525 | 30.73 | 1:04.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
10 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 524 | 31.03 | 1:04.56 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.58 | |||||||||
11 | Sofie Vegener | 2002 | 506 | 31.04 | 1:05.34 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
12 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 502 | 31.87 | 1:05.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.87 | |||||||||
13 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 498 | 31.88 | 1:05.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.28 | |||||||||
14 | Maria Andersen | 2002 | 489 | 31.53 | 1:06.07 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.98 | |||||||||
15 | Karen Hazell Brink | 2002 | 469 | 32.13 | 1:06.98 | |||||
O.S.L.F. | 1:08.04 | |||||||||
16 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 456 | 32.32 | 1:07.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.28 | |||||||||
17 | Anna Broe | 2002 | 453 | 32.56 | 1:07.77 | |||||
O.S.L.F. | 1:07.36 | |||||||||
18 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 448 | 33.54 | 1:08.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.51 | |||||||||
19 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 440 | 32.87 | 1:08.41 | |||||
Bov IF | 1:07.89 | |||||||||
20 | Emilia Lønborg | 2002 | 439 | 32.82 | 1:08.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.39 | |||||||||
21 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 429 | 33.15 | 1:09.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.53 | |||||||||
22 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 424 | 33.04 | 1:09.29 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.61 | |||||||||
23 | Thilde Timmermand | 2002 | 418 | 32.66 | 1:09.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.01 | |||||||||
24 | Emma Rasmussen | 2002 | 417 | 34.13 | 1:09.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
25 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 408 | 33.90 | 1:10.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.69 | |||||||||
26 | Clara Tolderlund | 2002 | 405 | 33.36 | 1:10.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.67 | |||||||||
26 | Emma Bruhn | 2002 | 405 | 33.03 | 1:10.37 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.86 | |||||||||
28 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 402 | 34.33 | 1:10.50 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:10.28 | |||||||||
29 | Maja Johansen | 2002 | 400 | 34.10 | 1:10.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:13.00 | |||||||||
30 | Alberte Kjølby | 2002 | 397 | 33.14 | 1:10.79 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:09.32 | |||||||||
31 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 397 | 33.87 | 1:10.81 | |||||
DeltaSwim | 1:15.03 | |||||||||
32 | Clara Støttrup | 2002 | 390 | 33.68 | 1:11.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.33 | |||||||||
33 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 390 | 34.33 | 1:11.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
34 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 386 | 33.53 | 1:11.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.56 | |||||||||
35 | Jasmin Jespersen | 2002 | 385 | 34.56 | 1:11.53 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.57 | |||||||||
36 | Kristine Hülsen | 2002 | 361 | 34.75 | 1:13.11 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:11.88 | |||||||||
37 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 357 | 34.69 | 1:13.38 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
38 | Amalie Ringkvist | 2002 | 353 | 34.39 | 1:13.64 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:14.28 | |||||||||
39 | Mie Petersen | 2002 | 336 | 35.05 | 1:14.87 | |||||
Bov IF | 1:15.39 | |||||||||
40 | Sofia Ingeberg | 2002 | 334 | 36.34 | 1:15.03 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
41 | Line With Nielsen | 2002 | 325 | 36.04 | 1:15.71 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.64 | |||||||||
42 | Line Due Truelsen | 2002 | 319 | 35.81 | 1:16.13 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:19.53 | |||||||||
43 | Laura Damgaard | 2002 | 315 | 37.04 | 1:16.49 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:17.27 | |||||||||
44 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | 236 | 39.92 | 1:24.23 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:23.03 | |||||||||
- | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Auning Svømmeklub | 1:29.97 | |||||||||
- | Mia Andersen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | 1:39.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Mette Munk |
Jonas Nervil Kistorp (97) Lyngby Svømmeklub - 0.52.61 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 410 | 29.94 | 1:03.10 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:03.64 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 376 | 30.64 | 1:04.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.65 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 368 | 30.66 | 1:05.42 | |||||
O.S.L.F. | 1:05.24 | |||||||||
4 | Emil Lykke Grann | 2003 | 363 | 31.37 | 1:05.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
5 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 356 | 31.36 | 1:06.17 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.21 | |||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 353 | 31.90 | 1:06.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.22 | |||||||||
7 | Marius Gystad | 2003 | 340 | 31.97 | 1:07.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.87 | |||||||||
8 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 327 | 32.45 | 1:08.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.78 | |||||||||
9 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 319 | 33.62 | 1:08.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.27 | |||||||||
10 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 313 | 33.20 | 1:09.04 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
11 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 307 | 33.04 | 1:09.52 | |||||
O.S.L.F. | 1:19.56 | |||||||||
12 | Tobias Lindberg | 2003 | 285 | 34.11 | 1:11.26 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:13.07 | |||||||||
13 | Casper Bang Clausen | 2003 | 262 | 34.30 | 1:13.29 | |||||
O.S.L.F. | 1:16.71 | |||||||||
14 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 251 | 34.74 | 1:14.33 | |||||
O.S.L.F. | 1:17.79 | |||||||||
15 | Viktor Nørrevang | 2003 | 249 | 35.62 | 1:14.48 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
16 | Alexander Johnsen | 2003 | 245 | 36.00 | 1:14.94 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.46 | |||||||||
17 | Anders Elsborg | 2003 | 232 | 35.84 | 1:16.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.43 | |||||||||
18 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 226 | 35.88 | 1:17.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.54 | |||||||||
19 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | 191 | 37.56 | 1:21.39 | |||||
Bov IF | 1:25.65 | |||||||||
20 | August B Bjerregaard | 2003 | 186 | 38.74 | 1:22.17 | |||||
O.S.L.F. | 1:29.57 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Mette Munk |
Jonas Nervil Kistorp (97) Lyngby Svømmeklub - 0.52.61 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Møller | 2002 | 537 | 27.49 | 57.69 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.40 | |||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 513 | 28.33 | 58.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.23 | |||||||||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | 485 | 28.56 | 59.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.81 | |||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 471 | 29.00 | 1:00.28 | |||||
Frem Odense | 1:00.75 | |||||||||
5 | Andreas Blaaberg | 2002 | 436 | 29.90 | 1:01.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.12 | |||||||||
6 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 434 | 29.83 | 1:01.94 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:01.66 | |||||||||
7 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 430 | 29.66 | 1:02.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.49 | |||||||||
8 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 420 | 30.40 | 1:02.63 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
9 | William Vig Stærmose | 2002 | 416 | 30.10 | 1:02.79 | |||||
Frem Odense | 1:03.14 | |||||||||
10 | Casper Brinch | 2002 | 412 | 30.19 | 1:03.02 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:04.72 | |||||||||
11 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 408 | 30.46 | 1:03.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
12 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 401 | 29.91 | 1:03.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.08 | |||||||||
13 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 394 | 30.27 | 1:03.98 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:02.98 | |||||||||
14 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 382 | 30.34 | 1:04.60 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:05.75 | |||||||||
15 | Emil Frydenholm | 2002 | 373 | 31.78 | 1:05.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.51 | |||||||||
16 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 366 | 31.24 | 1:05.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
17 | Mikkel Riis | 2002 | 363 | 31.69 | 1:05.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.26 | |||||||||
18 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 354 | 31.63 | 1:06.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.25 | |||||||||
19 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 351 | 31.42 | 1:06.47 | |||||
O.S.L.F. | 1:07.14 | |||||||||
20 | Oliver Hallenborg | 2002 | 333 | 32.06 | 1:07.64 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.86 | |||||||||
21 | Christian Ottosen | 2002 | 330 | 32.10 | 1:07.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.28 | |||||||||
22 | Anton Leth | 2002 | 320 | 32.29 | 1:08.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.63 | |||||||||
23 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 300 | 32.97 | 1:10.07 | |||||
Frem Odense | 1:10.45 | |||||||||
24 | Christoffer Jensen | 2002 | 289 | 33.47 | 1:10.95 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:16.25 | |||||||||
25 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 266 | 33.92 | 1:12.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.95 | |||||||||
26 | Dennis Hansen | 2002 | 256 | 36.03 | 1:13.83 | |||||
Bov IF | 1:21.46 | |||||||||
27 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 229 | 36.19 | 1:16.66 | |||||
O.S.L.F. | 1:16.36 | |||||||||
- | Alfred Nissen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.22 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Mette Munk |
Jonas Nervil Kistorp (97) Lyngby Svømmeklub - 0.52.61 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 566 | 27.38 | 56.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.68 | |||||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 551 | 26.60 | 57.19 | |||||
Greve Svømmeklub | 57.29 | |||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 540 | 27.90 | 57.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 57.98 | |||||||||
4 | Chris Rasmussen | 2001 | 517 | 28.09 | 58.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.53 | |||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 504 | 28.31 | 58.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.71 | |||||||||
6 | Johann Kristian Møller | 2001 | 500 | 27.86 | 59.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.06 | |||||||||
7 | Magnus Funder | 2001 | 499 | 28.48 | 59.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 58.76 | |||||||||
8 | Magnus Løhr | 2001 | 497 | 28.63 | 59.21 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
9 | Christian Bonde | 2001 | 494 | 28.97 | 59.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.08 | |||||||||
10 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 491 | 27.49 | 59.46 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:00.33 | |||||||||
11 | Jakob Grene | 2001 | 475 | 28.75 | 1:00.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
12 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 473 | 29.36 | 1:00.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.02 | |||||||||
13 | Anders Vestergaard | 2001 | 467 | 28.61 | 1:00.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
14 | Gustav T Madsen | 2001 | 451 | 29.18 | 1:01.15 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:03.65 | |||||||||
15 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 443 | 29.66 | 1:01.51 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:01.87 | |||||||||
16 | Luis Velasquez | 2001 | 438 | 29.74 | 1:01.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.61 | |||||||||
17 | Mads Frydenholm | 2001 | 427 | 29.60 | 1:02.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
18 | Sebastian Jensen | 2001 | 422 | 29.90 | 1:02.51 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:06.95 | |||||||||
19 | Jonas Melchiorsen | 2001 | 418 | 30.05 | 1:02.71 | |||||
Hornslet Svømmeklub | 1:03.98 | |||||||||
20 | Malthe Lindeblad | 2001 | 418 | 30.16 | 1:02.72 | |||||
DeltaSwim | 1:07.06 | |||||||||
21 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 417 | 29.61 | 1:02.74 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:03.27 | |||||||||
22 | Gustav Nissen | 2001 | 403 | 30.47 | 1:03.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.92 | |||||||||
23 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 392 | 29.95 | 1:04.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.49 | |||||||||
24 | Rasmus Løwenstein | 2001 | 380 | 30.70 | 1:04.71 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.01 | |||||||||
25 | Casper Krohn | 2001 | 374 | 31.18 | 1:05.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.68 | |||||||||
26 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 359 | 31.73 | 1:05.95 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
27 | Martin Broch | 2001 | 352 | 31.36 | 1:06.38 | |||||
DeltaSwim | 1:09.09 | |||||||||
28 | Colins Anthony George | 2001 | 341 | 32.09 | 1:07.14 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:12.15 | |||||||||
29 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 329 | 32.17 | 1:07.95 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:06.27 | |||||||||
30 | Victor Christensen | 2001 | 311 | 32.44 | 1:09.19 | |||||
Frem Odense | 1:08.12 | |||||||||
31 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 280 | 34.07 | 1:11.70 | |||||
Frem Odense | 1:14.85 | |||||||||
32 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 254 | 35.10 | 1:14.03 | |||||
O.S.L.F. | 1:24.00 | |||||||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Kohberg |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 2.13.06 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 456 | 39.09 | 1:19.89 | 2:01.28 | 2:41.07 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:43.76 | |||||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 454 | 38.55 | 1:19.77 | 2:01.44 | 2:41.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:51.20 | |||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 450 | 38.60 | 1:19.29 | 2:01.37 | 2:41.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.33 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 400 | 39.90 | 1:23.77 | 2:07.30 | 2:48.31 | |||
O.S.L.F. | 2:49.77 | |||||||||
5 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 398 | 40.15 | 1:23.79 | 2:06.55 | 2:48.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.15 | |||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 374 | 40.85 | 1:24.88 | 2:08.82 | 2:52.09 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:51.70 | |||||||||
7 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 359 | 43.55 | 1:27.52 | 2:12.19 | 2:54.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:58.59 | |||||||||
8 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 285 | 44.88 | 1:32.39 | 2:20.91 | 3:08.46 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:11.94 | |||||||||
9 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 280 | 45.89 | 1:34.37 | 2:22.08 | 3:09.61 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:07.45 | |||||||||
10 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 263 | 45.54 | 1:35.33 | 2:25.20 | 3:13.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:17.64 | |||||||||
11 | Maya Baltser | 2004 | 188 | 52.42 | 1:49.13 | 2:45.97 | 3:36.28 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frida Karoline Dall | 2004 | 163 | 51.90 | 1:52.54 | 2:51.28 | 3:47.00 | |||
Frem Odense | 3:46.06 | |||||||||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | 3:11.51 | |||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Kohberg |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 2.13.06 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 505 | 35.58 | 1:14.43 | 1:54.94 | 2:35.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.90 | |||||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | 484 | 38.23 | 1:18.68 | 1:58.89 | 2:37.97 | |||
O.S.L.F. | 2:54.24 | |||||||||
3 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 454 | 38.40 | 1:18.63 | 2:00.10 | 2:41.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.51 | |||||||||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 442 | 38.97 | 1:20.76 | 2:02.82 | 2:42.76 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:45.03 | |||||||||
5 | Josefine Heuer | 2003 | 393 | 39.31 | 1:22.65 | 2:06.39 | 2:49.32 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.55 | |||||||||
6 | Christine Krogh | 2003 | 392 | 40.29 | 1:22.78 | 2:07.21 | 2:49.46 | |||
O.S.L.F. | 2:55.12 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 388 | 40.55 | 1:23.64 | 2:07.59 | 2:50.08 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:44.55 | |||||||||
8 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 382 | 40.81 | 1:24.44 | 2:08.02 | 2:50.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.25 | |||||||||
9 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 358 | 41.73 | 1:25.83 | 2:09.88 | 2:54.69 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:45.09 | |||||||||
10 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 334 | 41.69 | 1:27.24 | 2:12.46 | 2:58.66 | |||
Frem Odense | 3:10.51 | |||||||||
11 | Maja Klitgaard | 2003 | 322 | 42.70 | 1:28.49 | 2:15.39 | 3:00.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:18.09 | |||||||||
12 | Veronica Brix | 2003 | 295 | 43.33 | 1:30.58 | 2:18.51 | 3:06.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:11.43 | |||||||||
13 | Mai Jørgensen | 2003 | 290 | 44.48 | 1:32.25 | 2:20.42 | 3:07.24 | |||
Frem Odense | 3:08.26 | |||||||||
14 | Emilie Egerup | 2003 | 279 | 45.14 | 1:33.40 | 2:21.99 | 3:09.83 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:11.39 | |||||||||
15 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 244 | 47.17 | 1:37.32 | 2:28.67 | 3:18.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:14.02 | |||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Kohberg |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 2.13.06 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 585 | 33.69 | 1:10.96 | 1:50.30 | 2:28.27 | |||
Roskilde Svømning | 2:22.90 | |||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 562 | 35.24 | 1:13.30 | 1:51.92 | 2:30.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.53 | |||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 497 | 36.91 | 1:16.31 | 1:56.73 | 2:36.56 | |||
Odder Svømmeklub | 2:30.93 | |||||||||
4 | Heidi Glintborg | 2002 | 482 | 37.17 | 1:17.64 | 1:58.66 | 2:38.21 | |||
O.S.L.F. | 2:42.66 | |||||||||
5 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 475 | 38.83 | 1:19.76 | 1:59.97 | 2:38.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.82 | |||||||||
6 | Emma Bækgaard | 2002 | 448 | 38.50 | 1:20.09 | 2:01.64 | 2:42.06 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.10 | |||||||||
7 | Emma Rasmussen | 2002 | 432 | 40.11 | 1:21.25 | 2:02.57 | 2:44.08 | |||
Odder Svømmeklub | 2:41.66 | |||||||||
8 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 429 | 40.02 | 1:21.39 | 2:03.42 | 2:44.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maja Johansen | 2002 | 412 | 39.47 | 1:20.09 | 2:03.36 | 2:46.60 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:43.33 | |||||||||
10 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 393 | 38.04 | 1:19.75 | 2:04.16 | 2:49.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:41.50 | |||||||||
11 | Maria Andersen | 2002 | 393 | 40.76 | 1:24.35 | 2:07.65 | 2:49.36 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:44.91 | |||||||||
12 | Clara Tolderlund | 2002 | 363 | 40.42 | 1:24.84 | 2:09.89 | 2:53.84 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:53.17 | |||||||||
13 | Kristine Hülsen | 2002 | 346 | 42.04 | 1:26.57 | 2:11.58 | 2:56.55 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:49.12 | |||||||||
14 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 317 | 43.48 | 1:29.71 | 2:15.58 | 3:01.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:09.11 | |||||||||
15 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 316 | 41.81 | 1:28.95 | 2:15.51 | 3:02.02 | |||
DeltaSwim | 3:14.69 | |||||||||
16 | Mie Petersen | 2002 | 304 | 43.18 | 1:29.98 | 2:17.58 | 3:04.48 | |||
Bov IF | 3:01.50 | |||||||||
17 | Signe Schwartz | 2002 | 283 | 44.64 | 1:34.07 | 2:22.34 | 3:08.95 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:12.33 | |||||||||
18 | Amalie Ringkvist | 2002 | 251 | 45.34 | 1:35.65 | 2:27.05 | 3:16.52 | |||
Odense Svømme Klub | 3:28.82 | |||||||||
19 | Mia Andersen | 2002 | 136 | 55.14 | 1:58.35 | 3:02.20 | 4:00.92 | |||
O.S.L.F. | 4:30.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Frigodan |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.06.99 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 358 | 36.81 | 1:16.90 | 1:58.20 | 2:37.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:43.88 | |||||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 354 | 36.83 | 1:16.89 | 1:58.35 | 2:38.08 | |||
O.S.L.F. | 2:40.90 | |||||||||
3 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 308 | 39.22 | 1:22.12 | 2:05.08 | 2:45.70 | |||
Odense Svømme Klub | 2:52.35 | |||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 296 | 39.44 | 1:22.16 | 2:05.39 | 2:47.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:49.53 | |||||||||
5 | Kasper Johnsen | 2003 | 294 | 38.40 | 1:22.56 | 2:06.20 | 2:48.17 | |||
Odder Svømmeklub | 2:51.32 | |||||||||
6 | Emil Lykke Grann | 2003 | 290 | 40.28 | 1:23.02 | 2:06.32 | 2:49.03 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 289 | 39.56 | 1:22.92 | 2:06.75 | 2:49.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:43.58 | |||||||||
8 | Sune Schaarup | 2003 | 278 | 40.92 | 1:24.82 | 2:09.04 | 2:51.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:00.14 | |||||||||
9 | Jakob Riisgaard | 2003 | 236 | 42.92 | 1:27.87 | 2:14.14 | 3:01.00 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.32 | |||||||||
10 | Christoffer Hald | 2003 | 233 | 42.04 | 1:28.42 | 2:17.50 | 3:01.63 | |||
Frem Odense | 3:31.24 | |||||||||
11 | Tobias Lindberg | 2003 | 206 | 45.36 | 1:35.23 | 2:23.75 | 3:09.39 | |||
Nakskov Svømme Klub | 3:01.39 | |||||||||
12 | Viktor Nørrevang | 2003 | 154 | 49.85 | 2:36.06 | 3:28.56 | 3:28.56 | |||
Odder Svømmeklub | 3:28.77 | |||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Frigodan |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.06.99 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 422 | 34.99 | 1:12.80 | 1:51.29 | 2:29.10 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:25.65 | |||||||||
2 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 416 | 35.27 | 1:13.40 | 1:52.51 | 2:29.87 | |||
Odder Svømmeklub | 2:32.52 | |||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 416 | 35.00 | 1:12.57 | 1:51.69 | 2:29.91 | |||
Odense Svømme Klub | 2:32.70 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 415 | 35.10 | 1:12.96 | 1:51.99 | 2:29.93 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:36.24 | |||||||||
5 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 414 | 35.57 | 1:13.86 | 1:52.77 | 2:30.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.62 | |||||||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | 405 | 35.68 | 1:13.62 | 1:52.49 | 2:31.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.24 | |||||||||
7 | William Vig Stærmose | 2002 | 380 | 35.24 | 1:13.86 | 1:53.81 | 2:34.46 | |||
Frem Odense | 2:37.28 | |||||||||
8 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 363 | 36.42 | 1:16.47 | 1:57.06 | 2:36.88 | |||
Frem Odense | 2:35.98 | |||||||||
9 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 350 | 37.79 | 1:18.48 | 1:59.56 | 2:38.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.62 | |||||||||
10 | Andreas Blaaberg | 2002 | 350 | 37.36 | 1:18.16 | 1:59.47 | 2:38.73 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:37.31 | |||||||||
11 | Casper Brinch | 2002 | 338 | 37.89 | 1:18.91 | 2:00.56 | 2:40.54 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:38.92 | |||||||||
12 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 289 | 39.54 | 1:22.96 | 2:06.78 | 2:49.18 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:52.94 | |||||||||
13 | Jeppe Dall | 2002 | 243 | 42.96 | 1:29.45 | 2:15.47 | 2:59.23 | |||
Odder Svømmeklub | 3:00.49 | |||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Frigodan |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.06.99 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 509 | 33.48 | 1:08.95 | 1:44.85 | 2:20.17 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:24.05 | |||||||||
2 | Anders Rasmussen | 2001 | 486 | 33.42 | 1:10.12 | 1:45.90 | 2:22.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:21.18 | |||||||||
3 | Thomas Schiby | 2001 | 476 | 33.71 | 1:10.32 | 1:47.29 | 2:23.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.64 | |||||||||
4 | Marius Nørgaard | 2001 | 450 | 34.13 | 1:11.67 | 1:49.49 | 2:26.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.86 | |||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 434 | 34.41 | 1:12.04 | 1:50.63 | 2:27.82 | |||
Odense Svømme Klub | 2:31.95 | |||||||||
6 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 431 | 35.86 | 1:12.18 | 1:50.47 | 2:28.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.74 | |||||||||
7 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 409 | 35.66 | 1:13.72 | 1:52.87 | 2:30.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.47 | |||||||||
8 | Magnus Funder | 2001 | 402 | 35.06 | 1:12.93 | 1:52.51 | 2:31.61 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:21.75 | |||||||||
9 | Jakob Grene | 2001 | 398 | 35.34 | 1:13.18 | 1:52.74 | 2:32.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.12 | |||||||||
10 | Magnus V. Ancker | 2001 | 374 | 36.77 | 1:15.97 | 1:56.07 | 2:35.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.53 | |||||||||
11 | Anders Vestergaard | 2001 | 363 | 35.72 | 1:15.23 | 1:56.38 | 2:36.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.43 | |||||||||
12 | William W. Kofoed | 2001 | 363 | 35.53 | 1:16.11 | 1:56.84 | 2:36.81 | |||
Roskilde Svømning | 2:38.93 | |||||||||
13 | Mads Frydenholm | 2001 | 354 | 35.97 | 1:16.02 | 1:57.35 | 2:38.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.17 | |||||||||
14 | Martin Madsen | 2001 | 294 | 40.66 | 1:24.16 | 2:08.59 | 2:48.26 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:09.55 | |||||||||
15 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 281 | 41.18 | 1:26.50 | 2:10.77 | 2:50.83 | |||
Frem Odense | 3:03.56 | |||||||||
- | Victor Christensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Odense Renovation |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 1.00.75 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 341 | 37.38 | 1:20.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.24 | |||||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | 289 | 39.11 | 1:24.63 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:25.91 | |||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 254 | 38.61 | 1:28.35 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:25.56 | |||||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 199 | 43.57 | 1:35.82 | |||||
Frem Odense | 1:41.35 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Odense Renovation |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 1.00.75 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 509 | 32.51 | 1:10.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.72 | |||||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | 478 | 32.40 | 1:11.58 | |||||
O.S.L.F. | 1:13.55 | |||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 444 | 33.64 | 1:13.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.73 | |||||||||
4 | Josefine Heuer | 2003 | 389 | 35.11 | 1:16.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.00 | |||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 376 | 35.36 | 1:17.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.96 | |||||||||
6 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 345 | 37.20 | 1:19.79 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.21 | |||||||||
7 | Alma Burgaard | 2003 | 339 | 37.37 | 1:20.22 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:21.01 | |||||||||
8 | Holly Lønne Turner | 2003 | 300 | 37.64 | 1:23.60 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:22.33 | |||||||||
9 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 277 | 38.25 | 1:25.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 277 | 39.94 | 1:25.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.47 | |||||||||
11 | Nikoline Andersen | 2003 | 272 | 38.41 | 1:26.30 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:29.78 | |||||||||
12 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 244 | 39.28 | 1:29.54 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.96 | |||||||||
13 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 239 | 42.58 | 1:30.16 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:30.92 | |||||||||
14 | Selma Lindberg | 2003 | 142 | 47.84 | 1:47.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:40.13 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Odense Renovation |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 1.00.75 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 547 | 32.51 | 1:08.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
2 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 509 | 33.28 | 1:10.07 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.94 | |||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 477 | 33.00 | 1:11.61 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.71 | |||||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 473 | 33.13 | 1:11.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.96 | |||||||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 468 | 34.08 | 1:12.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
6 | Astrid Nielsen | 2002 | 457 | 33.74 | 1:12.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
7 | Thilde Timmermand | 2002 | 432 | 33.88 | 1:14.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
8 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 414 | 33.76 | 1:15.08 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.35 | |||||||||
9 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 385 | 34.84 | 1:16.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.76 | |||||||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | 378 | 35.64 | 1:17.40 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
11 | Karen Hazell Brink | 2002 | 334 | 35.70 | 1:20.63 | |||||
O.S.L.F. | 1:17.67 | |||||||||
12 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 333 | 37.45 | 1:20.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.48 | |||||||||
13 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 328 | 36.54 | 1:21.15 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.81 | |||||||||
14 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 323 | 36.60 | 1:21.52 | |||||
DeltaSwim | 1:23.35 | |||||||||
15 | Maiken Hougaard | 2002 | 299 | 37.55 | 1:23.66 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:25.48 | |||||||||
16 | Alberte Kjølby | 2002 | 284 | 38.21 | 1:25.10 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:19.80 | |||||||||
17 | Sofia Ingeberg | 2002 | 278 | 40.35 | 1:25.76 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.32 | |||||||||
18 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 269 | 38.63 | 1:26.63 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:25.74 | |||||||||
19 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 245 | 38.99 | 1:29.42 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.08 | |||||||||
20 | Line Due Truelsen | 2002 | 165 | 46.49 | 1:41.88 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:43.99 | |||||||||
21 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | 153 | 45.24 | 1:44.50 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:49.81 | |||||||||
- | Emilia Lønborg | 2002 | DNF | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Catering Engros |
Anton Svane Halkjær (91), Aalborg Svømmeklub - 0.55.68 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 315 | 33.40 | 1:13.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.03 | |||||||||
2 | Valdemar Wichmann | 2003 | 296 | 33.02 | 1:14.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.72 | |||||||||
3 | Daniel Damsbo | 2003 | 294 | 34.64 | 1:14.91 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.78 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 229 | 36.40 | 1:21.33 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
5 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 211 | 38.65 | 1:23.61 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:24.96 | |||||||||
6 | Casper Bang Clausen | 2003 | 152 | 40.44 | 1:33.25 | |||||
O.S.L.F. | 1:36.97 | |||||||||
7 | Anders Elsborg | 2003 | 143 | 42.90 | 1:35.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alexander Johnsen | 2003 | 137 | 44.33 | 1:36.63 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:34.61 | |||||||||
9 | Christoffer Hald | 2003 | 133 | 44.38 | 1:37.53 | |||||
Frem Odense | 1:42.45 | |||||||||
10 | Jakob Riisgaard | 2003 | 130 | 44.43 | 1:38.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:52.99 | |||||||||
11 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | 115 | 45.35 | 1:42.39 | |||||
Bov IF | 1:52.30 | |||||||||
- | Marius Gystad | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.09 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Catering Engros |
Anton Svane Halkjær (91), Aalborg Svømmeklub - 0.55.68 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 509 | 29.30 | 1:02.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.15 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 438 | 30.64 | 1:05.57 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.49 | |||||||||
3 | Jakob Tietgen | 2002 | 357 | 32.29 | 1:10.20 | |||||
Frem Odense | 1:09.40 | |||||||||
4 | Mathias Pedersen | 2002 | 329 | 33.97 | 1:12.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.36 | |||||||||
5 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 321 | 32.83 | 1:12.73 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:12.16 | |||||||||
6 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 311 | 31.61 | 1:13.50 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:13.11 | |||||||||
7 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 299 | 33.03 | 1:14.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.75 | |||||||||
8 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 292 | 34.71 | 1:15.07 | |||||
O.S.L.F. | 1:15.50 | |||||||||
9 | Casper Brinch | 2002 | 286 | 34.73 | 1:15.59 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:14.09 | |||||||||
10 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 278 | 34.78 | 1:16.25 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:18.64 | |||||||||
11 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 272 | 35.03 | 1:16.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.77 | |||||||||
12 | Emil Frydenholm | 2002 | 252 | 36.62 | 1:18.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.00 | |||||||||
13 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 198 | 38.65 | 1:25.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
14 | Jeppe Dall | 2002 | 175 | 39.37 | 1:28.92 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:29.52 | |||||||||
15 | Christoffer Jensen | 2002 | 159 | 39.82 | 1:31.89 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:37.68 | |||||||||
16 | Dennis Hansen | 2002 | 157 | 40.57 | 1:32.31 | |||||
Bov IF | 1:25.29 | |||||||||
- | Mikkel Riis | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.07 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Catering Engros |
Anton Svane Halkjær (91), Aalborg Svømmeklub - 0.55.68 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 566 | 28.65 | 1:00.20 | |||||
Greve Svømmeklub | 58.43 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 507 | 29.28 | 1:02.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.14 | |||||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | 486 | 29.30 | 1:03.33 | |||||
DeltaSwim | 1:06.22 | |||||||||
4 | Emil Kragh | 2001 | 436 | 31.25 | 1:05.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.16 | |||||||||
5 | Sebastian Jensen | 2001 | 428 | 30.37 | 1:06.07 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:04.59 | |||||||||
6 | Oliver Frølund | 2001 | 421 | 30.06 | 1:06.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | 408 | 30.41 | 1:07.17 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.90 | |||||||||
8 | Anders Rasmussen | 2001 | 401 | 31.75 | 1:07.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.69 | |||||||||
9 | Chris Rasmussen | 2001 | 390 | 31.77 | 1:08.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.84 | |||||||||
9 | Luis Velasquez | 2001 | 390 | 32.09 | 1:08.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.47 | |||||||||
11 | Christian Bonde | 2001 | 326 | 32.83 | 1:12.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.89 | |||||||||
12 | Gustav T Madsen | 2001 | 325 | 32.82 | 1:12.42 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.55 | |||||||||
13 | Johann Kristian Møller | 2001 | 307 | 32.60 | 1:13.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.23 | |||||||||
14 | Jonas Melchiorsen | 2001 | 303 | 33.45 | 1:14.17 | |||||
Hornslet Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
15 | Malthe Lindeblad | 2001 | 298 | 34.96 | 1:14.53 | |||||
DeltaSwim | 1:30.88 | |||||||||
16 | Frederik Gaardsted | 2001 | 297 | 35.04 | 1:14.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.17 | |||||||||
17 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 295 | 34.82 | 1:14.76 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:16.97 | |||||||||
18 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 295 | 34.07 | 1:14.82 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.36 | |||||||||
19 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 253 | 35.88 | 1:18.68 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:16.12 | |||||||||
20 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 245 | 35.24 | 1:19.53 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.07 | |||||||||
21 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 191 | 39.07 | 1:26.46 | |||||
O.S.L.F. | 1:27.31 | |||||||||
22 | Colins Anthony George | 2001 | 130 | 42.84 | 1:38.21 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:48.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: NIKE |
Josephina Bartela (94), Kvik Kastrup - 2.35.61 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 396 | 43.52 | 1:32.73 | 2:21.02 | 3:09.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:13.56 | |||||||||
2 | Ida Kristensen | 2004 | 341 | 45.46 | 1:36.93 | 2:28.76 | 3:19.05 | |||
Frem Odense | 3:23.64 | |||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 338 | 45.40 | 1:36.52 | 2:28.30 | 3:19.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:16.21 | |||||||||
4 | Jenni Nguyen | 2004 | 329 | 46.97 | 1:38.72 | 2:31.05 | 3:21.40 | |||
Frem Odense | 3:27.57 | |||||||||
5 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 314 | 46.45 | 1:40.26 | 2:32.44 | 3:24.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:17.61 | |||||||||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 308 | 46.26 | 1:39.66 | 2:33.26 | 3:25.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:27.26 | |||||||||
7 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 280 | 49.38 | 1:45.26 | 2:41.51 | 3:32.62 | |||
Frem Odense | 3:41.47 | |||||||||
8 | Julie Nguyen | 2004 | 256 | 50.33 | 1:46.47 | 2:44.60 | 3:39.02 | |||
Frem Odense | 3:39.98 | |||||||||
9 | Malou Hansen | 2004 | 180 | 57.93 | 2:04.26 | 3:07.72 | 4:06.05 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | DNF | |||||||
Frem Odense | 3:46.44 | |||||||||
- | Josefine S Jørgensen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | 4:17.59 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: NIKE |
Josephina Bartela (94), Kvik Kastrup - 2.35.61 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 467 | 41.30 | 1:26.69 | 2:12.80 | 2:59.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:59.76 | |||||||||
2 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 460 | 41.27 | 1:27.39 | 2:14.35 | 3:00.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:57.68 | |||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 439 | 42.82 | 1:29.95 | 2:17.01 | 3:02.90 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:02.39 | |||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 437 | 42.14 | 1:29.38 | 2:16.37 | 3:03.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:02.22 | |||||||||
5 | Johanne A Andersson | 2003 | 425 | 42.10 | 1:29.48 | 2:17.53 | 3:04.95 | |||
Frem Odense | 3:07.57 | |||||||||
6 | Ella Christiansen | 2003 | 416 | 42.18 | 1:29.99 | 2:17.22 | 3:06.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:15.63 | |||||||||
7 | Christine Krogh | 2003 | 393 | 42.51 | 1:29.98 | 2:19.28 | 3:09.83 | |||
O.S.L.F. | 3:20.23 | |||||||||
8 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 378 | 43.52 | 1:32.33 | 2:22.32 | 3:12.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:28.53 | |||||||||
9 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 377 | 43.90 | 1:33.02 | 2:22.50 | 3:12.40 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:13.72 | |||||||||
10 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 339 | 44.88 | 1:35.59 | 2:27.93 | 3:19.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:29.53 | |||||||||
11 | Jenny Cao | 2003 | 316 | 45.47 | 1:36.92 | 2:31.02 | 3:24.18 | |||
Frem Odense | 3:19.12 | |||||||||
12 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 272 | 48.55 | 1:43.97 | 2:39.34 | 3:34.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:55.98 | |||||||||
13 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 266 | 49.83 | 1:45.96 | 2:41.37 | 3:36.26 | |||
O.S.L.F. | 3:35.97 | |||||||||
14 | Line Frederiksen | 2003 | 215 | 51.17 | 1:51.86 | 2:50.90 | 3:52.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:28.94 | |||||||||
15 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 199 | 54.77 | 1:55.33 | 2:57.07 | 3:58.20 | |||
O.S.L.F. | 4:16.10 | |||||||||
16 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 165 | 56.82 | 2:02.64 | 3:08.69 | 4:13.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: NIKE |
Josephina Bartela (94), Kvik Kastrup - 2.35.61 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 583 | 38.93 | 1:21.87 | 2:04.98 | 2:46.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.26 | |||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 577 | 37.74 | 1:19.68 | 2:03.41 | 2:47.06 | |||
Roskilde Svømning | 2:40.49 | |||||||||
3 | Maiken Hougaard | 2002 | 502 | 39.81 | 1:23.74 | 2:09.20 | 2:55.02 | |||
Auning Svømmeklub | 2:57.44 | |||||||||
4 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 460 | 40.66 | 1:26.89 | 2:14.02 | 3:00.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.87 | |||||||||
5 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 444 | 41.47 | 1:28.95 | 2:16.42 | 3:02.22 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:55.78 | |||||||||
6 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 412 | 43.80 | 1:31.62 | 2:18.93 | 3:06.94 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:08.54 | |||||||||
7 | Lea Serup Schøn | 2002 | 399 | 41.94 | 1:30.58 | 2:20.68 | 3:08.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:29.60 | |||||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | 397 | 41.35 | 1:29.71 | 2:19.93 | 3:09.12 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:53.55 | |||||||||
9 | Kristine Hülsen | 2002 | 387 | 43.44 | 1:31.86 | 2:21.68 | 3:10.82 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:05.86 | |||||||||
10 | Jasmin Jespersen | 2002 | 374 | 44.06 | 1:32.90 | 2:23.29 | 3:12.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:09.42 | |||||||||
11 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 346 | 45.45 | 1:36.12 | 2:28.01 | 3:18.13 | |||
Bov IF | 3:15.52 | |||||||||
12 | Heidi Glintborg | 2002 | 336 | 43.76 | 1:34.23 | 2:26.96 | 3:19.98 | |||
O.S.L.F. | 3:06.25 | |||||||||
13 | Laura Damgaard | 2002 | 333 | 46.14 | 1:37.16 | 2:29.67 | 3:20.61 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:21.96 | |||||||||
14 | Clara Støttrup | 2002 | 307 | 44.90 | 1:37.19 | 2:32.21 | 3:26.03 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:17.70 | |||||||||
15 | Clara Tolderlund | 2002 | 296 | 46.31 | 1:40.55 | 2:34.32 | 3:28.71 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:53.36 | |||||||||
16 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | 221 | 51.87 | 1:50.36 | 2:50.78 | 3:49.76 | |||
Auning Svømmeklub | 3:46.23 | |||||||||
17 | Signe Schwartz | 2002 | 219 | 51.09 | 1:50.24 | 2:51.53 | 3:50.64 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:49.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 2.19.31 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 432 | 38.56 | 1:21.37 | 2:05.16 | 2:48.01 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:52.76 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 383 | 39.26 | 1:24.36 | 2:09.66 | 2:54.83 | |||
O.S.L.F. | 2:56.13 | |||||||||
3 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 362 | 39.67 | 1:24.82 | 2:11.91 | 2:58.13 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:04.61 | |||||||||
4 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 325 | 41.25 | 1:28.15 | 2:16.57 | 3:04.65 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:16.87 | |||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 321 | 43.58 | 1:28.28 | 2:16.54 | 3:05.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:12.63 | |||||||||
6 | Sune Schaarup | 2003 | 306 | 44.19 | 1:33.26 | 2:21.40 | 3:08.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:13.84 | |||||||||
7 | Emil Lykke Grann | 2003 | 264 | 43.40 | 1:33.60 | 2:25.79 | 3:17.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:14.36 | |||||||||
8 | Frederik Venø Elling | 2003 | 248 | 45.50 | 1:36.79 | 2:29.92 | 3:21.90 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:15.69 | |||||||||
9 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 219 | 47.75 | 1:40.51 | 2:35.32 | 3:30.51 | |||
O.S.L.F. | 3:40.00 | |||||||||
10 | August B Bjerregaard | 2003 | 120 | 56.68 | 2:01.69 | 3:08.19 | 4:16.87 | |||
O.S.L.F. | 4:24.49 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 2.19.31 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | 433 | 37.85 | 1:20.62 | 2:04.12 | 2:47.87 | |||
Odense Svømme Klub | 2:50.96 | |||||||||
2 | Anton Leth | 2002 | 432 | 37.97 | 1:20.82 | 2:05.04 | 2:47.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:52.46 | |||||||||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | 418 | 38.81 | 1:22.06 | 2:05.88 | 2:49.84 | |||
Odense Svømme Klub | 2:53.57 | |||||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 413 | 37.89 | 1:20.91 | 2:04.90 | 2:50.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:52.12 | |||||||||
5 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 410 | 38.61 | 1:22.89 | 2:07.22 | 2:50.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.57 | |||||||||
6 | Christian Ottosen | 2002 | 326 | 40.07 | 1:26.98 | 2:15.44 | 3:04.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:00.96 | |||||||||
7 | Alfred Nissen | 2002 | 320 | 41.50 | 1:28.63 | 2:17.13 | 3:05.66 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.52 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 2.19.31 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus V. Ancker | 2001 | 526 | 35.55 | 1:16.12 | 1:57.12 | 2:37.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.53 | |||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 520 | 35.67 | 1:16.29 | 1:57.28 | 2:37.87 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:38.06 | |||||||||
3 | Emil Kragh | 2001 | 498 | 36.37 | 1:17.14 | 1:58.54 | 2:40.15 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:38.82 | |||||||||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 488 | 36.15 | 1:17.16 | 1:58.88 | 2:41.22 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:37.60 | |||||||||
5 | Jakob Grene | 2001 | 463 | 35.71 | 1:16.43 | 1:59.86 | 2:44.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.36 | |||||||||
6 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 440 | 38.21 | 1:20.04 | 2:03.38 | 2:46.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.31 | |||||||||
7 | Oliver Frølund | 2001 | 439 | 37.34 | 1:19.14 | 2:02.49 | 2:47.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:43.20 | |||||||||
8 | Gustav Nissen | 2001 | 410 | 37.06 | 1:20.41 | 2:05.42 | 2:50.90 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:48.71 | |||||||||
9 | Thomas Schiby | 2001 | 381 | 38.78 | 1:23.08 | 2:08.91 | 2:55.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.81 | |||||||||
10 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 368 | 39.59 | 1:25.02 | 2:10.97 | 2:57.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.37 | |||||||||
11 | Daniel Jensen | 2001 | 366 | 40.48 | 1:26.79 | 2:12.99 | 2:57.45 | |||
DeltaSwim | 2:50.09 | |||||||||
12 | Martin Broch | 2001 | 362 | 39.04 | 1:24.30 | 2:11.86 | 2:58.12 | |||
DeltaSwim | 3:03.06 | |||||||||
13 | Martin Madsen | 2001 | 357 | 40.00 | 1:26.05 | 2:14.29 | 2:58.94 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:04.53 | |||||||||
14 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 340 | 41.80 | 1:28.86 | 2:16.29 | 3:01.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.74 | |||||||||
15 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 327 | 42.23 | 1:30.42 | 2:17.95 | 3:04.32 | |||
Odder Svømmeklub | 2:56.08 | |||||||||
16 | Frederik Gaardsted | 2001 | 318 | 42.35 | 1:29.25 | 2:17.81 | 3:06.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:02.63 | |||||||||
17 | Marius Nørgaard | 2001 | 313 | 40.90 | 1:29.80 | 2:19.64 | 3:06.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:57.67 | |||||||||
18 | William W. Kofoed | 2001 | 307 | 42.45 | 1:31.41 | 2:20.77 | 3:08.18 | |||
Roskilde Svømning | 3:16.11 | |||||||||
19 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 283 | 43.17 | 1:32.34 | 2:22.92 | 3:13.35 | |||
Odense Svømme Klub | 3:10.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:12 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Mette Munk |
Gladsaxe Damer, Gladsaxe - 4.00.46 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstadens Damer 1 | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.39 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 29.07 | 59.27 | 59.27 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 28.32 | 59.11 | 1:58.38 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 28.46 | 59.89 | 2:58.27 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 27.82 | 58.12 | 3:56.39 | ||||||
2 | Esbjerg Damer | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:01.67 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 28.66 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 28.80 | 1:01.17 | 2:00.98 | ||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 28.89 | 1:00.54 | 3:01.52 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.02 | 1:00.15 | 4:01.67 | ||||||
3 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:05.39 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 29.68 | 1:02.98 | 1:02.98 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 28.59 | 1:01.57 | 2:04.55 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 27.70 | 58.41 | 3:02.96 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 29.12 | 1:02.43 | 4:05.39 | ||||||
4 | Hovedstadens Damer 2 | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:06.69 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 29.16 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 29.35 | 1:00.77 | 2:01.18 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 30.44 | 1:03.88 | 3:05.06 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 30.20 | 1:01.63 | 4:06.69 | ||||||
5 | Sto Elite | 0 | Swim Team Odense | 4:10.49 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 30.09 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 30.23 | 1:02.82 | 2:06.18 | ||||||
SIF Floor | 2000 | 30.72 | 1:03.87 | 3:10.05 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 29.28 | 1:00.44 | 4:10.49 | ||||||
6 | Aalborg Damer 1. Årgang | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 4:11.19 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 30.17 | 1:02.28 | 1:02.28 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 29.91 | 1:02.93 | 2:05.21 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 31.05 | 1:05.74 | 3:10.95 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 28.86 | 1:00.24 | 4:11.19 | ||||||
7 | Agf Damer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:11.96 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 28.80 | 1:01.17 | 1:01.17 | ||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 30.44 | 1:03.87 | 2:05.04 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 29.50 | 1:02.26 | 3:07.30 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 30.92 | 1:04.66 | 4:11.96 | ||||||
8 | Hsc Female Monstars | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:12.04 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.33 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 30.52 | 1:04.94 | 2:08.30 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.43 | 1:01.01 | 3:09.31 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 29.90 | 1:02.73 | 4:12.04 | ||||||
9 | Aalborg Damer 2. Årgang | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 4:16.01 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 29.82 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 31.00 | 1:04.58 | 2:06.87 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 31.11 | 1:04.56 | 3:11.43 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.33 | 1:04.58 | 4:16.01 | ||||||
10 | Odder Piger | 0 | Odder Svømmeklub | 4:16.22 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 30.74 | 1:04.89 | 1:04.89 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 30.15 | 1:04.61 | 2:09.50 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 29.76 | 1:01.10 | 3:10.60 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 30.92 | 1:05.62 | 4:16.22 | ||||||
11 | Lyngby Damer | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:16.90 | ||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 29.19 | 1:00.81 | 1:00.81 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 29.97 | 1:02.20 | 2:03.01 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 31.75 | 1:07.14 | 3:10.15 | ||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 30.63 | 1:06.75 | 4:16.90 | ||||||
12 | Holbæk | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:17.15 | ||||||
Louise Lynæs | 1997 | 30.53 | 1:04.30 | 1:04.30 | ||||||
Nikoline Nielsen | 2001 | 31.30 | 1:04.73 | 2:09.03 | ||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 31.01 | 1:04.95 | 3:13.98 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 29.49 | 1:03.17 | 4:17.15 | ||||||
13 | Esbjerg Damer 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:18.12 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 30.72 | 1:06.24 | 1:06.24 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 30.31 | 1:04.87 | 2:11.11 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 29.55 | 1:32.95 | 3:44.06 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 34.06 | 34.06 | 4:18.12 | ||||||
14 | Viborg Piger | 2002 | Viborg Svømme Klub | 4:20.05 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 29.88 | 1:02.02 | 1:02.02 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 32.31 | 1:07.54 | 2:09.56 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 31.21 | 1:05.67 | 3:15.23 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.79 | 1:04.82 | 4:20.05 | ||||||
15 | Silkeborg Piger 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:20.39 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 31.08 | 1:04.48 | 1:04.48 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 31.10 | 1:04.57 | 2:09.05 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 32.63 | 1:08.28 | 3:17.33 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 30.27 | 1:03.06 | 4:20.39 | ||||||
16 | Sto Elite Junior | 0 | Swim Team Odense | 4:20.66 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 31.02 | 1:04.49 | 1:04.49 | ||||||
Gry Floor | 2000 | 31.53 | 1:05.87 | 2:10.36 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 31.59 | 1:06.65 | 3:17.01 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 30.28 | 1:03.65 | 4:20.66 | ||||||
17 | Aalborg Damer 3. Årgang | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 4:23.08 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 30.59 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 31.20 | 1:05.88 | 2:08.99 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 32.16 | 1:07.77 | 3:16.76 | ||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 32.05 | 1:06.32 | 4:23.08 | ||||||
18 | Silkeborg Piger 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:25.63 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 32.99 | 1:08.80 | 1:08.80 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 30.76 | 1:04.43 | 2:13.23 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 31.50 | 1:05.32 | 3:18.55 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 31.87 | 1:07.08 | 4:25.63 | ||||||
19 | Agf Damer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:27.54 | ||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 30.83 | 1:04.69 | 1:04.69 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 31.49 | 1:06.76 | 2:11.45 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 31.67 | 1:08.03 | 3:19.48 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 31.54 | 1:08.06 | 4:27.54 | ||||||
20 | Agf Damer 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:30.06 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 33.18 | 1:09.72 | 1:09.72 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.63 | 1:06.29 | 2:16.01 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 31.41 | 1:07.98 | 3:23.99 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 31.04 | 1:06.07 | 4:30.06 | ||||||
21 | Odder Piger 2 | 0 | Odder Svømmeklub | 4:31.42 | ||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 31.52 | 1:06.63 | 1:06.63 | ||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 33.08 | 1:09.00 | 2:15.63 | ||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 34.96 | 1:12.03 | 3:27.66 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 30.62 | 1:03.76 | 4:31.42 | ||||||
22 | Sto Gruppe 1 Hold 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:32.97 | ||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 33.17 | 1:09.24 | 1:09.24 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.91 | 1:04.10 | 2:13.34 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 32.89 | 1:10.48 | 3:23.82 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 32.22 | 1:09.15 | 4:32.97 | ||||||
23 | Sto Gruppe 1 Hold 2 | 0 | Swim Team Odense | 4:36.98 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 32.29 | 1:08.13 | 1:08.13 | ||||||
Malea Benediktson | 2001 | 34.28 | 1:10.88 | 2:19.01 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 33.36 | 1:11.02 | 3:30.03 | ||||||
Anna Broe | 2002 | 31.81 | 1:06.95 | 4:36.98 | ||||||
24 | Silkeborg Piger 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:48.89 | ||||||
Line Frederiksen | 2003 | 34.78 | 1:13.59 | 1:13.59 | ||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 34.00 | 1:11.59 | 2:25.18 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 33.48 | 1:10.65 | 3:35.83 | ||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 34.56 | 1:13.06 | 4:48.89 | ||||||
25 | Agf Damer 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:56.76 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 34.36 | 1:12.44 | 1:12.44 | ||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 33.43 | 1:10.79 | 2:23.23 | ||||||
Veronica Brix | 2003 | 34.75 | 1:13.90 | 3:37.13 | ||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 37.07 | 1:19.63 | 4:56.76 | ||||||
26 | Nakskov Piger :-) | 0 | Nakskov Svømme Klub | 5:00.97 | ||||||
Malou Carlsen | 2000 | 32.45 | 1:09.87 | 1:09.87 | ||||||
Malou Hansen | 2004 | 39.21 | 1:22.95 | 2:32.82 | ||||||
Maya Baltser | 2004 | 40.36 | 1:23.75 | 3:56.57 | ||||||
Emilia Harlund | 1999 | 30.14 | 1:04.40 | 5:00.97 | ||||||
27 | Silkeborg Piger 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:06.06 | ||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 34.67 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 35.95 | 1:17.25 | 2:30.40 | ||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 37.47 | 1:18.96 | 3:49.36 | ||||||
Selma Lindberg | 2003 | 36.01 | 1:16.70 | 5:06.06 | ||||||
28 | Sto Gruppe 2 Hold 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:06.37 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 33.56 | 1:12.78 | 1:12.78 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 35.80 | 1:15.17 | 2:27.95 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 38.27 | 1:20.38 | 3:48.33 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 36.64 | 1:18.04 | 5:06.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:31 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Kohberg |
Lyngby Herrer, Lyngby Svømmeklub - 3.36.94 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Herrer | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:35.38 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 26.16 | 53.82 | 53.82 | ||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 25.14 | 54.07 | 1:47.89 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 25.13 | 53.74 | 2:41.63 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 26.10 | 53.75 | 3:35.38 | ||||||
2 | Hovedstadens Herrer 1 | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.80 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 26.68 | 55.11 | 55.11 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 25.68 | 54.30 | 1:49.41 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 26.13 | 54.94 | 2:44.35 | ||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 26.41 | 56.45 | 3:40.80 | ||||||
3 | Odder Drenge | 0 | Odder Svømmeklub | 3:41.89 | ||||||
Oliver Degn | 1996 | 27.08 | 56.52 | 56.52 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 26.77 | 55.22 | 1:51.74 | ||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 26.61 | 55.67 | 2:47.41 | ||||||
Lasse Dall | 1997 | 26.10 | 54.48 | 3:41.89 | ||||||
4 | Agf Herrer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:42.40 | ||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 25.97 | 53.66 | 53.66 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26.90 | 56.23 | 1:49.89 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 27.12 | 56.28 | 2:46.17 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 26.35 | 56.23 | 3:42.40 | ||||||
5 | Holbæk | 0 | Holbæk Svømme Klub | 3:43.23 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 27.25 | 55.70 | 55.70 | ||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 26.01 | 55.03 | 1:50.73 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 26.81 | 56.23 | 2:46.96 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 26.85 | 56.27 | 3:43.23 | ||||||
6 | Esbjerg Herrer 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:46.17 | ||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 27.52 | 57.07 | 57.07 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 27.46 | 56.94 | 1:54.01 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 26.64 | 56.41 | 2:50.42 | ||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 26.59 | 55.75 | 3:46.17 | ||||||
7 | Hsc Male Monstars | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:47.44 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 26.72 | 56.26 | 56.26 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 27.53 | 57.39 | 1:53.65 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 27.54 | 57.32 | 2:50.97 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 27.30 | 56.47 | 3:47.44 | ||||||
8 | Silkeborg Drenge 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 3:47.68 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 27.25 | 56.31 | 56.31 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 27.12 | 56.98 | 1:53.29 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 26.37 | 55.86 | 2:49.15 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 26.35 | 58.53 | 3:47.68 | ||||||
9 | Aalborg Herrer 1.årgang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:54.35 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 26.89 | 57.05 | 57.05 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 27.79 | 58.41 | 1:55.46 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 28.20 | 58.77 | 2:54.23 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 28.55 | 1:00.12 | 3:54.35 | ||||||
10 | Aalborg Herrer 2.årgang | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:54.40 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 27.57 | 58.01 | 58.01 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 28.68 | 58.95 | 1:56.96 | ||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 28.21 | 59.19 | 2:56.15 | ||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 27.83 | 58.25 | 3:54.40 | ||||||
11 | Odder Drenge 2 | 0 | Odder Svømmeklub | 3:54.79 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 28.70 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 28.29 | 59.14 | 1:58.75 | ||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 27.30 | 57.31 | 2:56.06 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 28.01 | 58.73 | 3:54.79 | ||||||
12 | Agf Herrer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:58.78 | ||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 27.77 | 58.12 | 58.12 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 27.57 | 58.23 | 1:56.35 | ||||||
Ehab Basha | 2000 | 28.12 | 1:00.06 | 2:56.41 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 28.69 | 1:02.37 | 3:58.78 | ||||||
13 | Silkeborg Drenge 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:00.83 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 27.45 | 57.51 | 57.51 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 27.61 | 58.85 | 1:56.36 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 27.76 | 1:00.05 | 2:56.41 | ||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 30.92 | 1:04.42 | 4:00.83 | ||||||
14 | Sto Gruppe 1 Hold 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:02.45 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 28.10 | 58.18 | 58.18 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 27.70 | 59.67 | 1:57.85 | ||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 28.40 | 1:00.84 | 2:58.69 | ||||||
Benjamin Mads Andresen | 2000 | 30.08 | 1:03.76 | 4:02.45 | ||||||
15 | Nakskov Drenge :) | 0 | Nakskov Svømme Klub | 4:03.21 | ||||||
Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 30.29 | 1:03.49 | 1:03.49 | ||||||
Gustav T Madsen | 2001 | 29.17 | 1:00.87 | 2:04.36 | ||||||
Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 30.17 | 1:02.99 | 3:07.35 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 26.98 | 55.86 | 4:03.21 | ||||||
16 | Agf Herrer 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:03.24 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 28.52 | 59.19 | 59.19 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 28.89 | 1:00.34 | 1:59.53 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 28.72 | 1:01.42 | 3:00.95 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 29.47 | 1:02.29 | 4:03.24 | ||||||
17 | Viborg Drenge | 2001 | Viborg Svømme Klub | 4:08.47 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 28.42 | 59.10 | 59.10 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 30.75 | 1:05.26 | 2:04.36 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 31.09 | 1:05.71 | 3:10.07 | ||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 28.35 | 58.40 | 4:08.47 | ||||||
18 | Agf Herrer 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:18.02 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 30.94 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 30.07 | 1:03.86 | 2:09.18 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 29.84 | 1:03.35 | 3:12.53 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 30.87 | 1:05.49 | 4:18.02 | ||||||
19 | Silkeborg Drenge 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:28.60 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 31.88 | 1:07.70 | 1:07.70 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 32.33 | 1:08.18 | 2:15.88 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 31.53 | 1:06.83 | 3:22.71 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 31.77 | 1:05.89 | 4:28.60 | ||||||
20 | Sto Gruppe 2 Hold 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:37.69 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 30.48 | 1:05.84 | 1:05.84 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 31.81 | 1:07.74 | 2:13.58 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 33.93 | 1:11.95 | 3:25.53 | ||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 34.34 | 1:12.16 | 4:37.69 | ||||||
21 | Odder Drenge 3 | 0 | Odder Svømmeklub | 4:38.73 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 29.72 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Jeppe Dall | 2002 | 35.73 | 1:15.63 | 2:18.65 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 32.35 | 1:08.89 | 3:27.54 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 33.18 | 1:11.19 | 4:38.73 | ||||||
22 | Nsk Drenge :) | 0 | Nakskov Svømme Klub | 4:43.41 | ||||||
Colins Anthony George | 2001 | 32.52 | 1:08.04 | 1:08.04 | ||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 34.98 | 1:13.37 | 2:21.41 | ||||||
Christoffer Jensen | 2002 | 34.62 | 1:14.51 | 3:35.92 | ||||||
Sebastian Jensen | 2001 | 31.63 | 1:07.49 | 4:43.41 | ||||||
- | Lyngby Herrer | 0 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 27.90 | 58.61 | 58.61 | ||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 27.88 | 59.00 | 1:57.61 | ||||||
- | Sto Gruppe 1 Hold 2 | 0 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 30.01 | 1:03.48 | 1:03.48 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 29.02 | 1:00.92 | 2:04.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:31 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Frigodan |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 2.08.46 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.07 | 1:02.39 | 1:35.78 | 2:09.74 | |||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.13 | 1:03.64 | 1:37.15 | 2:10.66 | |||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.44 | 1:04.99 | 1:38.19 | 2:11.26 | |||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.97 | 1:04.50 | 1:38.05 | 2:11.44 | |||
5 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.01 | 1:04.55 | 1:38.15 | 2:12.12 | |||
6 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 30.91 | 1:04.96 | 1:39.21 | 2:12.66 | |||
7 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.62 | 1:04.34 | 1:38.91 | 2:13.19 | |||
8 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.32 | 1:04.66 | 1:38.68 | 2:13.40 | |||
9 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.99 | 1:05.34 | 1:40.16 | 2:13.47 | |||
10 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | 1:06.02 | 1:40.29 | 2:13.97 | |||
11 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.95 | 1:06.76 | 1:41.27 | 2:14.32 | |||
12 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 31.96 | 1:05.84 | 1:40.45 | 2:14.38 | |||
13 | Emilie Hørlykke | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.47 | 1:05.54 | 1:41.17 | 2:15.11 | |||
14 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 31.97 | 1:06.42 | 1:40.85 | 2:15.52 | |||
15 | Caroline Hørlykke | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.19 | 1:05.77 | 1:41.03 | 2:15.79 | |||
16 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.03 | 1:05.50 | 2:16.01 | 2:16.01 | |||
17 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.76 | 1:07.97 | 1:42.26 | 2:16.65 | |||
18 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 30.96 | 1:05.51 | 1:41.31 | 2:16.90 | |||
19 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.77 | 1:06.43 | 1:41.73 | 2:17.38 | |||
20 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.10 | 1:07.67 | 1:43.76 | 2:17.98 | |||
20 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.65 | 1:06.75 | 1:42.45 | 2:17.98 | |||
22 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.51 | 1:07.98 | 1:43.58 | 2:18.03 | |||
23 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.98 | 1:07.28 | 1:43.63 | 2:18.30 | |||
24 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.63 | 1:08.90 | 1:44.32 | 2:18.35 | |||
25 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.60 | 1:06.63 | 1:42.46 | 2:18.57 | |||
26 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.98 | 1:08.59 | 1:43.91 | 2:18.66 | |||
27 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 32.87 | 1:08.58 | 1:44.18 | 2:18.90 | |||
28 | SIF Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.53 | 1:08.23 | 1:44.34 | 2:18.92 | |||
29 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.46 | 1:07.71 | 1:43.87 | 2:19.07 | |||
30 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 33.10 | 1:09.40 | 1:45.18 | 2:19.89 | |||
31 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.61 | 1:08.47 | 1:44.84 | 2:20.46 | |||
32 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.59 | 1:07.93 | 1:44.26 | 2:20.48 | |||
33 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 32.27 | 1:07.94 | 1:44.34 | 2:20.60 | |||
34 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.55 | 1:09.15 | 1:45.90 | 2:21.35 | |||
35 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.38 | 1:08.11 | 1:44.40 | 2:22.31 | |||
36 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.53 | 1:10.00 | 1:46.86 | 2:22.89 | |||
37 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.73 | 1:07.89 | 1:45.81 | 2:23.33 | |||
38 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 32.91 | 1:08.76 | 1:46.26 | 2:23.47 | |||
39 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.57 | 1:09.84 | 1:47.27 | 2:23.66 | |||
40 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.28 | 1:08.27 | 1:45.97 | 2:23.67 | |||
41 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.80 | 1:09.65 | 1:47.64 | 2:23.93 | |||
42 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 33.19 | 1:10.16 | 1:47.48 | 2:24.23 | |||
43 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.59 | 1:11.13 | 1:50.44 | 2:24.81 | |||
44 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.86 | 1:10.69 | 1:48.44 | 2:24.84 | |||
45 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.43 | 1:10.03 | 1:48.43 | 2:24.87 | |||
46 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 32.79 | 1:09.89 | 1:48.45 | 2:25.20 | |||
47 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 32.71 | 1:09.91 | 1:48.70 | 2:26.74 | |||
48 | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | 32.27 | 1:09.71 | 1:48.95 | 2:26.76 | |||
49 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 33.83 | 1:11.16 | 1:49.60 | 2:26.79 | |||
50 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.80 | 1:11.58 | 1:50.06 | 2:26.91 | |||
51 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.42 | 1:11.93 | 1:50.00 | 2:27.75 | |||
52 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.09 | 1:09.42 | 1:48.00 | 2:27.78 | |||
53 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.63 | 1:10.02 | 1:49.19 | 2:28.29 | |||
54 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.59 | 1:10.59 | 1:49.83 | 2:28.91 | |||
55 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 34.36 | 1:12.72 | 1:51.50 | 2:29.71 | |||
56 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.35 | 1:11.27 | 1:50.77 | 2:30.35 | |||
57 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 32.73 | 1:11.20 | 1:51.68 | 2:30.49 | |||
58 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.13 | 1:10.84 | 1:49.99 | 2:31.25 | |||
59 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.12 | 1:13.55 | 1:53.19 | 2:32.17 | |||
60 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.72 | 1:14.93 | 1:55.39 | 2:37.69 | |||
61 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 36.47 | 1:17.04 | 1:59.15 | 2:37.81 | |||
62 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 35.55 | 1:15.86 | 1:58.09 | 2:41.42 | |||
- | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Frigodan |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 2.08.46 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 29.94 | 1:01.46 | 1:34.51 | 2:06.85 | |||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.21 | 1:01.77 | 1:34.50 | 2:08.16 | |||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.24 | 1:02.61 | 1:35.43 | 2:08.90 | |||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.79 | 1:03.44 | 1:37.09 | 2:10.64 | |||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.63 | 1:03.42 | 1:37.79 | 2:11.07 | |||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 30.59 | 1:03.54 | 1:37.42 | 2:11.28 | |||
7 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 30.28 | 1:03.55 | 1:38.55 | 2:12.96 | |||
8 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.81 | 1:07.02 | 1:42.42 | 2:17.03 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Viktor B. Bromer (93), AGF - 1.56.18 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.46 | 56.19 | 1:26.24 | 1:56.28 | |||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.69 | 59.00 | 1:28.90 | 1:58.76 | |||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 28.67 | 59.35 | 1:29.36 | 1:59.10 | |||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.35 | 57.00 | 1:27.95 | 1:59.17 | |||
5 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.42 | 58.54 | 1:29.42 | 1:59.40 | |||
6 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.47 | 58.50 | 1:29.49 | 1:59.93 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.09 | 57.74 | 1:29.33 | 2:00.83 | |||
8 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.13 | 59.18 | 1:30.67 | 2:01.32 | |||
9 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.50 | 59.40 | 1:31.44 | 2:01.91 | |||
10 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.34 | 59.26 | 1:30.78 | 2:02.05 | |||
11 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.02 | 59.43 | 1:30.78 | 2:02.80 | |||
12 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.84 | 59.77 | 1:31.67 | 2:02.83 | |||
13 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.79 | 59.90 | 1:31.21 | 2:02.90 | |||
14 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.28 | 1:00.02 | 1:32.41 | 2:03.06 | |||
15 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.89 | 58.68 | 1:32.07 | 2:03.70 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.54 | 1:00.45 | 1:33.18 | 2:04.08 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.78 | 1:01.01 | 1:32.72 | 2:04.10 | |||
18 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.86 | 1:00.33 | 1:32.40 | 2:04.35 | |||
19 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.54 | 59.96 | 1:32.43 | 2:04.42 | |||
20 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 28.74 | 1:00.20 | 1:32.80 | 2:04.64 | |||
21 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.59 | 1:00.00 | 1:32.66 | 2:04.88 | |||
22 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.55 | 1:00.30 | 1:32.90 | 2:04.94 | |||
23 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.57 | 1:00.19 | 1:32.92 | 2:05.28 | |||
24 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.54 | 1:02.36 | 1:34.76 | 2:06.33 | |||
25 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.38 | 59.76 | 1:33.21 | 2:06.55 | |||
26 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.14 | 1:00.85 | 1:33.56 | 2:06.64 | |||
27 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 29.03 | 1:01.44 | 1:33.99 | 2:06.67 | |||
28 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.15 | 1:00.97 | 1:33.94 | 2:06.98 | |||
29 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.20 | 1:02.13 | 1:35.10 | 2:07.06 | |||
30 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 28.80 | 1:00.76 | 1:34.21 | 2:07.27 | |||
31 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.80 | 1:02.32 | 1:35.41 | 2:07.48 | |||
32 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 28.99 | 1:01.12 | 1:34.42 | 2:08.35 | |||
33 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 28.52 | 1:01.01 | 1:34.15 | 2:08.50 | |||
34 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.44 | 1:01.82 | 1:35.98 | 2:09.74 | |||
35 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.25 | 1:03.35 | 1:37.37 | 2:11.69 | |||
36 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.55 | 1:03.12 | 1:37.84 | 2:12.00 | |||
37 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 30.55 | 1:04.08 | 1:38.10 | 2:12.08 | |||
38 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.78 | 1:04.20 | 2:12.67 | 2:12.67 | |||
39 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.48 | 1:02.50 | 1:37.54 | 2:13.10 | |||
40 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.00 | 1:05.45 | 1:39.89 | 2:13.62 | |||
41 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.78 | 1:05.34 | 1:40.84 | 2:14.98 | |||
42 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.45 | 1:04.89 | 1:39.96 | 2:15.88 | |||
43 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 31.15 | 1:05.36 | 1:40.98 | 2:16.84 | |||
44 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 32.20 | 1:07.62 | 1:42.51 | 2:17.48 | |||
45 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.37 | 1:08.01 | 1:43.82 | 2:17.58 | |||
46 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.80 | 1:06.66 | 1:43.14 | 2:20.16 | |||
47 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 32.53 | 1:11.23 | 1:49.37 | 2:27.72 | |||
48 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 34.66 | 1:14.94 | 1:56.31 | 2:37.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Odense Renovation |
Viktor B. Bromer (93), AGF - 1.56.18 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.21 | 54.84 | 1:24.70 | 1:55.73 | |||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.42 | 57.53 | 1:27.45 | 1:57.11 | |||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.41 | 57.06 | 1:27.84 | 1:58.33 | |||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 28.59 | 58.73 | 1:29.45 | 1:59.22 | |||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.07 | 57.15 | 1:28.17 | 1:59.91 | |||
6 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.79 | 59.89 | 1:31.04 | 2:01.70 | |||
7 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.33 | 59.29 | 1:31.43 | 2:02.26 | |||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.48 | 59.40 | 1:31.72 | 2:02.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Catering Engros |
Chris Christensen (88), Holstebro - 0.58.38 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.25 | 1:06.27 | |||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.77 | 1:08.41 | |||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.86 | 1:09.19 | |||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.21 | 1:10.01 | |||||
5 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.21 | 1:10.29 | |||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.84 | 1:10.53 | |||||
7 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.45 | 1:10.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 34.99 | 1:10.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 34.75 | 1:11.31 | |||||
10 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.31 | 1:11.34 | |||||
11 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 34.41 | 1:11.35 | |||||
12 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 34.94 | 1:12.01 | |||||
13 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.72 | 1:12.54 | |||||
14 | Emilie Hørlykke | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 35.99 | 1:12.57 | |||||
15 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.66 | 1:12.58 | |||||
16 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.71 | 1:12.59 | |||||
17 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.70 | 1:12.76 | |||||
18 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.55 | 1:13.07 | |||||
19 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.95 | 1:13.52 | |||||
20 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.93 | 1:13.78 | |||||
21 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.02 | 1:13.87 | |||||
22 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | 1:14.03 | |||||
23 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.44 | 1:14.31 | |||||
24 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 36.25 | 1:14.86 | |||||
25 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.04 | 1:14.99 | |||||
26 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 35.93 | 1:15.27 | |||||
27 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.63 | 1:15.60 | |||||
28 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 37.10 | 1:15.85 | |||||
29 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.90 | 1:16.12 | |||||
30 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder Svømmeklub | 36.98 | 1:16.26 | |||||
31 | Maja Østergaard | 1998 | Roskilde Svømning | 37.15 | 1:16.67 | |||||
32 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 36.47 | 1:16.89 | |||||
33 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.48 | 1:17.00 | |||||
34 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 38.07 | 1:17.14 | |||||
35 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.12 | 1:17.39 | |||||
36 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.57 | 1:17.41 | |||||
37 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.02 | 1:17.43 | |||||
38 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 38.56 | 1:18.70 | |||||
39 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 38.07 | 1:18.78 | |||||
40 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 38.41 | 1:19.19 | |||||
41 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 38.27 | 1:19.76 | |||||
42 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 40.07 | 1:19.79 | |||||
43 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 39.30 | 1:19.99 | |||||
44 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.50 | 1:20.01 | |||||
45 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 38.85 | 1:20.21 | |||||
46 | SIF Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 39.69 | 1:21.26 | |||||
47 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.60 | 1:21.63 | |||||
48 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | 39.66 | 1:21.81 | |||||
49 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 39.94 | 1:22.66 | |||||
50 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.82 | 1:23.46 | |||||
51 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 41.42 | 1:23.99 | |||||
52 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.95 | 1:24.33 | |||||
53 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 41.44 | 1:25.45 | |||||
54 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 40.64 | 1:25.50 | |||||
55 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.15 | 1:26.48 | |||||
56 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 42.00 | 1:26.75 | |||||
57 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 43.28 | 1:28.41 | |||||
58 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 43.76 | 1:28.48 | |||||
59 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 43.92 | 1:30.27 | |||||
60 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 46.37 | 1:35.62 | |||||
61 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 47.09 | 1:36.07 | |||||
62 | Freja Bang Christensen | 2001 | Auning Svømmeklub | 1:38.02 | 1:38.02 | |||||
- | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Catering Engros |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 1.02.03 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.28 | 1:05.16 | |||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.00 | 1:05.61 | |||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.47 | 1:09.61 | |||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.16 | 1:09.84 | |||||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.18 | 1:09.96 | |||||
6 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.16 | 1:10.25 | |||||
7 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 33.84 | 1:10.44 | |||||
8 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.19 | 1:10.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: NIKE |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 1.02.03 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 29.61 | 59.99 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.78 | 1:00.55 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.65 | 1:00.61 | |||||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.85 | 1:01.70 | |||||
5 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 30.43 | 1:01.87 | |||||
6 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.02 | 1:02.17 | |||||
7 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.10 | 1:02.26 | |||||
8 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 30.72 | 1:02.65 | |||||
9 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.63 | 1:02.71 | |||||
10 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 30.70 | 1:03.58 | |||||
11 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.76 | 1:03.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | 1:04.46 | |||||
13 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.51 | 1:04.75 | |||||
14 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.03 | 1:04.77 | |||||
15 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.30 | 1:04.78 | |||||
16 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.22 | 1:05.55 | |||||
17 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.16 | 1:05.88 | |||||
18 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 31.14 | 1:05.99 | |||||
19 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 32.24 | 1:06.13 | |||||
20 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.64 | 1:06.61 | |||||
21 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder Svømmeklub | 32.00 | 1:06.76 | |||||
22 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.04 | 1:07.11 | |||||
23 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.23 | 1:07.29 | |||||
24 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 33.03 | 1:08.00 | |||||
25 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.92 | 1:08.04 | |||||
26 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 32.52 | 1:08.06 | |||||
27 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.37 | 1:08.69 | |||||
28 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.07 | 1:08.75 | |||||
29 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 34.10 | 1:08.95 | |||||
30 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Odder Svømmeklub | 33.35 | 1:09.38 | |||||
31 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.71 | 1:09.73 | |||||
32 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.06 | 1:09.78 | |||||
33 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.70 | 1:09.87 | |||||
34 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.82 | 1:10.13 | |||||
35 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 34.70 | 1:10.20 | |||||
36 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 32.81 | 1:10.26 | |||||
37 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.40 | 1:12.13 | |||||
38 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.89 | 1:16.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: NIKE |
Chris Christensen (88), Holstebro - 0.58.38 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 28.07 | 57.30 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.48 | 59.85 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.48 | 1:00.78 | |||||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.65 | 1:01.40 | |||||
5 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 30.35 | 1:02.04 | |||||
6 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.44 | 1:02.59 | |||||
7 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 31.23 | 1:03.20 | |||||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.85 | 1:04.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: SPORTMASTER |
Christina Kaas Elmgreen (96), Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.08 | 1:10.16 | 1:44.71 | 2:20.14 | |||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 31.96 | 1:07.83 | 1:45.18 | 2:23.64 | |||
3 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.93 | 1:11.83 | 1:51.42 | 2:31.92 | |||
4 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 35.32 | 1:14.63 | 1:55.53 | 2:34.31 | |||
5 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 33.51 | 1:11.29 | 1:52.54 | 2:35.31 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.88 | 1:10.67 | 1:51.70 | 2:35.92 | |||
7 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.34 | 1:12.33 | 1:54.37 | 2:37.09 | |||
8 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.67 | 1:11.86 | 1:54.00 | 2:38.04 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.67 | 1:14.40 | 1:56.53 | 2:38.16 | |||
10 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.49 | 1:16.21 | 1:58.46 | 2:41.04 | |||
11 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.07 | 1:15.23 | 1:58.75 | 2:43.29 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 35.04 | 1:16.52 | 1:59.87 | 2:43.77 | |||
13 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.64 | 1:14.02 | 1:58.56 | 2:46.77 | |||
14 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 36.67 | 1:19.55 | 2:03.69 | 2:47.84 | |||
15 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.25 | 1:18.94 | 2:03.09 | 2:48.14 | |||
16 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 38.21 | 1:22.17 | 2:08.59 | 2:53.86 | |||
17 | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | 35.34 | 1:20.56 | 2:09.89 | 3:01.02 | |||
18 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 39.51 | 1:27.28 | 2:16.34 | 3:05.21 | |||
19 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 39.71 | 1:27.90 | 2:19.72 | 3:06.86 | |||
20 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 39.09 | 1:26.79 | 2:17.63 | 3:08.65 | |||
- | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | Auning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: SPORTMASTER |
Christina Kaas Elmgreen (96), Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.46 | 1:06.75 | 1:42.75 | 2:19.21 | |||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 31.76 | 1:07.51 | 1:45.23 | 2:22.94 | |||
3 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.66 | 1:12.31 | 1:51.72 | 2:30.60 | |||
4 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 34.94 | 1:13.43 | 1:52.79 | 2:31.94 | |||
5 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.19 | 1:11.96 | 1:52.38 | 2:33.26 | |||
6 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.72 | 1:13.28 | 1:55.26 | 2:36.74 | |||
7 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.95 | 1:13.19 | 1:55.24 | 2:38.56 | |||
8 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.24 | 1:16.84 | 1:59.54 | 2:43.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Mette Munk |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.05.14 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 28.47 | 1:01.41 | 1:35.82 | 2:09.17 | |||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.02 | 1:00.76 | 1:35.26 | 2:10.10 | |||
3 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.54 | 1:01.41 | 1:36.11 | 2:11.85 | |||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 30.35 | 1:04.28 | 1:38.70 | 2:13.98 | |||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.87 | 1:03.71 | 1:38.30 | 2:13.98 | |||
6 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.12 | 1:05.10 | 1:41.04 | 2:18.33 | |||
7 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 30.69 | 1:06.73 | 1:43.40 | 2:20.24 | |||
8 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.51 | 1:06.09 | 1:42.85 | 2:21.55 | |||
9 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.19 | 1:07.29 | 1:44.35 | 2:21.88 | |||
10 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.82 | 1:04.40 | 1:42.50 | 2:22.66 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.83 | 1:08.63 | 1:47.66 | 2:25.01 | |||
12 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.17 | 1:08.47 | 1:48.17 | 2:25.08 | |||
13 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.04 | 1:08.43 | 1:47.08 | 2:25.59 | |||
14 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.84 | 1:04.85 | 1:44.83 | 2:25.88 | |||
15 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.23 | 1:08.86 | 1:47.03 | 2:26.25 | |||
16 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.29 | 1:09.39 | 1:48.13 | 2:27.13 | |||
17 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.74 | 1:09.92 | 1:48.05 | 2:27.70 | |||
18 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.64 | 1:06.89 | 1:47.37 | 2:28.75 | |||
19 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.66 | 1:11.44 | 1:50.19 | 2:30.01 | |||
20 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.71 | 1:09.57 | 1:49.73 | 2:30.70 | |||
21 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.64 | 1:08.71 | 1:49.22 | 2:30.72 | |||
22 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.87 | 1:10.96 | 1:52.25 | 2:32.85 | |||
23 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 31.71 | 1:10.50 | 1:52.65 | 2:34.99 | |||
24 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.09 | 1:10.47 | 1:51.96 | 2:35.80 | |||
25 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 33.62 | 1:13.21 | 1:55.62 | 2:36.93 | |||
26 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 31.94 | 1:10.52 | 1:51.72 | 2:38.00 | |||
27 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.60 | 1:11.24 | 1:55.92 | 2:42.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Mette Munk |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.05.14 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 28.35 | 1:00.25 | 1:32.72 | 2:06.03 | |||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.73 | 1:01.47 | 1:35.33 | 2:09.78 | |||
3 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.12 | 1:01.20 | 1:35.75 | 2:11.82 | |||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.62 | 1:02.93 | 1:37.41 | 2:12.82 | |||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.48 | 1:02.58 | 1:37.75 | 2:15.24 | |||
6 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.87 | 1:04.19 | 1:40.59 | 2:16.84 | |||
7 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.30 | 1:03.55 | 1:39.77 | 2:17.23 | |||
8 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.26 | 1:07.98 | 1:45.44 | 2:24.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Kohberg |
Rikke Møller Pedersen (89), FREM-STO85 - 1.09.73 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 34.06 | 1:12.35 | |||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.26 | 1:14.53 | |||||
3 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.35 | 1:15.86 | |||||
4 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 35.63 | 1:16.81 | |||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.68 | 1:18.73 | |||||
6 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.00 | 1:19.35 | |||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.10 | 1:19.55 | |||||
8 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.11 | 1:19.59 | |||||
9 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.53 | 1:19.90 | |||||
10 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.58 | 1:20.16 | |||||
11 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.77 | 1:20.25 | |||||
12 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.80 | 1:21.71 | |||||
13 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 37.73 | 1:21.91 | |||||
14 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 38.94 | 1:22.16 | |||||
15 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 38.59 | 1:22.17 | |||||
16 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 38.08 | 1:22.25 | |||||
17 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.08 | 1:22.43 | |||||
18 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 38.45 | 1:22.63 | |||||
19 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.13 | 1:22.66 | |||||
20 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.25 | 1:22.69 | |||||
21 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.89 | 1:23.94 | |||||
22 | Laura Andersen | 1997 | Ishøj Svømme Klub | 38.92 | 1:24.18 | |||||
23 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.00 | 1:24.25 | |||||
24 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.38 | 1:24.66 | |||||
25 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.07 | 1:24.74 | |||||
26 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.98 | 1:24.75 | |||||
27 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 39.78 | 1:24.78 | |||||
28 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.56 | 1:25.12 | |||||
29 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 39.88 | 1:25.18 | |||||
30 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.60 | 1:25.24 | |||||
31 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.76 | 1:25.36 | |||||
32 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 39.96 | 1:25.44 | |||||
33 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 40.60 | 1:26.92 | |||||
34 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.12 | 1:27.16 | |||||
35 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.56 | 1:27.40 | |||||
36 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.36 | 1:27.86 | |||||
37 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 40.68 | 1:28.06 | |||||
38 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 41.06 | 1:28.33 | |||||
39 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.55 | 1:28.76 | |||||
40 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 42.29 | 1:29.11 | |||||
41 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.45 | 1:29.41 | |||||
42 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 43.22 | 1:30.48 | |||||
43 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 42.97 | 1:30.74 | |||||
44 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 42.35 | 1:31.28 | |||||
45 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 42.83 | 1:32.05 | |||||
46 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 44.95 | 1:36.01 | |||||
47 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.12 | 1:36.27 | |||||
48 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 46.33 | 1:38.38 | |||||
49 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 46.01 | 1:38.59 | |||||
- | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | akut syg | ||||||
- | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | flyben v75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Kohberg |
Rikke Møller Pedersen (89), FREM-STO85 - 1.09.73 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 34.67 | 1:12.22 | |||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.46 | 1:13.17 | |||||
3 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.34 | 1:14.50 | |||||
4 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 35.31 | 1:17.49 | |||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.57 | 1:19.06 | |||||
6 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.77 | 1:19.80 | |||||
7 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.13 | 1:19.86 | |||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.78 | 1:20.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 38, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Frigodan |
Christian V Rasmussen (96), OSK -STO - 1.03.45 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.75 | 1:08.34 | |||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.04 | 1:09.06 | |||||
3 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 32.55 | 1:09.72 | |||||
4 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.60 | 1:10.02 | |||||
5 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 33.06 | 1:10.39 | |||||
6 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 33.98 | 1:11.22 | |||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.09 | 1:11.29 | |||||
8 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 33.16 | 1:11.67 | |||||
9 | Andreas Hougaard | 2000 | Auning Svømmeklub | 32.61 | 1:11.77 | |||||
10 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.22 | 1:12.41 | |||||
11 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.73 | 1:12.49 | |||||
12 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.29 | 1:12.55 | |||||
13 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.93 | 1:13.38 | |||||
14 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.33 | 1:13.68 | |||||
15 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 33.96 | 1:13.78 | |||||
16 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 34.75 | 1:14.77 | |||||
17 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.21 | 1:14.98 | |||||
18 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.25 | 1:15.18 | |||||
19 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.81 | 1:16.66 | |||||
20 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 35.46 | 1:16.91 | |||||
21 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 36.17 | 1:16.92 | |||||
22 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.48 | 1:17.40 | |||||
23 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 36.69 | 1:17.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
24 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.80 | 1:18.62 | |||||
25 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 37.75 | 1:18.81 | |||||
26 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.38 | 1:18.95 | |||||
27 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.72 | 1:20.02 | |||||
28 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 36.47 | 1:20.10 | |||||
29 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 37.92 | 1:20.29 | |||||
30 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 38.55 | 1:20.98 | |||||
31 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 38.06 | 1:21.72 | |||||
32 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.15 | 1:22.09 | |||||
33 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 38.17 | 1:23.21 | |||||
- | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | 2flyb udsv50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 38, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Frigodan |
Christian V Rasmussen (96), OSK -STO - 1.03.45 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.10 | 1:06.26 | |||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.90 | 1:06.87 | |||||
3 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 32.16 | 1:08.16 | |||||
4 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.21 | 1:09.07 | |||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.53 | 1:10.29 | |||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 33.02 | 1:10.48 | |||||
7 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 32.07 | 1:10.58 | |||||
8 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 32.99 | 1:10.69 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Elenor Lindborg (92), Foreningen Trelleborg - 2.22.70 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.15 | 1:07.95 | 1:50.06 | 2:24.87 | |||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.57 | 1:08.08 | 1:54.41 | 2:28.32 | |||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.39 | 1:11.84 | 1:54.64 | 2:29.44 | |||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.72 | 1:09.93 | 1:56.53 | 2:29.97 | |||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 30.97 | 1:10.87 | 1:56.28 | 2:30.05 | |||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.89 | 1:10.70 | 1:56.60 | 2:30.09 | |||
7 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.62 | 1:11.66 | 1:56.92 | 2:30.47 | |||
8 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.30 | 1:11.70 | 1:55.59 | 2:31.13 | |||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.20 | 1:11.15 | 1:56.30 | 2:31.37 | |||
10 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.45 | 1:12.23 | 1:56.16 | 2:31.79 | |||
11 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 33.37 | 1:13.97 | 1:56.14 | 2:32.05 | |||
12 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.02 | 1:11.60 | 1:57.94 | 2:32.59 | |||
13 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.63 | 1:12.29 | 1:58.42 | 2:33.41 | |||
14 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.45 | 1:14.21 | 2:01.26 | 2:34.35 | |||
15 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.73 | 1:09.87 | 1:57.13 | 2:34.36 | |||
16 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.05 | 1:12.84 | 1:59.14 | 2:34.40 | |||
17 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 31.84 | 1:11.66 | 2:01.22 | 2:34.87 | |||
18 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 33.50 | 1:14.56 | 1:59.53 | 2:35.02 | |||
19 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 31.55 | 1:12.61 | 1:59.12 | 2:36.08 | |||
20 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.92 | 1:17.24 | 2:02.44 | 2:36.64 | |||
21 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.70 | 1:13.78 | 2:02.11 | 2:36.78 | |||
22 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 33.77 | 1:14.26 | 2:02.47 | 2:37.53 | |||
23 | Signe Villumsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.94 | 1:13.02 | 2:01.93 | 2:38.27 | |||
24 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.42 | 1:17.28 | 2:02.12 | 2:38.39 | |||
25 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.59 | 1:17.47 | 2:03.04 | 2:38.83 | |||
26 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.31 | 1:17.03 | 2:02.21 | 2:39.05 | |||
27 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.10 | 1:13.76 | 2:02.41 | 2:39.22 | |||
28 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.99 | 1:17.29 | 2:01.29 | 2:39.38 | |||
29 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.19 | 1:15.02 | 2:03.54 | 2:41.10 | |||
30 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.06 | 1:16.94 | 2:04.27 | 2:41.24 | |||
31 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.50 | 1:16.98 | 2:05.63 | 2:42.06 | |||
32 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.88 | 1:19.92 | 2:07.09 | 2:42.95 | |||
33 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.52 | 1:16.31 | 2:08.19 | 2:43.15 | |||
34 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.60 | 1:20.83 | 2:05.88 | 2:43.58 | |||
35 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.06 | 1:18.66 | 2:06.95 | 2:44.15 | |||
36 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.48 | 1:17.38 | 2:05.60 | 2:44.47 | |||
37 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 33.96 | 1:18.98 | 2:07.62 | 2:44.81 | |||
38 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.06 | 1:18.01 | 2:08.55 | 2:44.92 | |||
39 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 36.68 | 1:20.34 | 2:10.04 | 2:45.40 | |||
40 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.74 | 1:16.63 | 2:04.90 | 2:45.60 | |||
41 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.85 | 1:19.00 | 2:06.35 | 2:46.17 | |||
42 | SIF Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 38.91 | 1:22.37 | 2:13.65 | 2:49.68 | |||
43 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 35.42 | 1:20.02 | 2:11.20 | 2:50.36 | |||
44 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 37.04 | 1:24.18 | 2:12.33 | 2:52.28 | |||
45 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 37.73 | 1:21.90 | 2:13.57 | 2:52.87 | |||
46 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 36.68 | 1:20.61 | 2:14.04 | 2:53.40 | |||
47 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 39.20 | 1:25.20 | 2:16.59 | 2:54.21 | |||
48 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 37.41 | 1:27.34 | 2:16.91 | 2:57.26 | |||
49 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 44.43 | 1:29.71 | 2:18.72 | 2:57.37 | |||
50 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 41.46 | 1:31.15 | 2:21.83 | 3:00.89 | |||
51 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 41.34 | 1:28.02 | 2:22.27 | 3:02.27 | |||
52 | Laura Andersen | 1997 | Ishøj Svømme Klub | 44.68 | 1:32.04 | 2:19.03 | 3:02.63 | |||
53 | SIF Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 45.74 | 1:31.38 | 2:23.81 | 3:04.91 | |||
54 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.03 | 1:29.60 | 2:31.15 | 3:10.95 | |||
55 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 42.78 | 1:33.01 | 2:34.24 | 3:15.51 | |||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | akut syg | ||||||
- | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | ej samt berør150m | |||||
- | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | DSQ | 2flyb eft ven100m | |||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DSQ | asym ben eft100m | |||||
- | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | DSQ | ej ryglig vend100m | |||||
- | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder Svømmeklub | DSQ | afsl på mave100m | |||||
- | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | afsl på mave100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Odense Renovation |
Elenor Lindborg (92), Foreningen Trelleborg - 2.22.70 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.06 | 1:07.00 | 1:49.57 | 2:23.65 | |||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.81 | 1:07.47 | 1:51.30 | 2:25.91 | |||
3 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.01 | 1:10.22 | 1:53.74 | 2:27.96 | |||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.95 | 1:10.66 | 1:53.77 | 2:28.32 | |||
5 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.90 | 1:10.82 | 1:53.82 | 2:28.38 | |||
6 | Mette Flaskager | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.16 | 1:09.86 | 1:55.21 | 2:28.99 | |||
7 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.07 | 1:11.24 | 1:56.67 | 2:30.31 | |||
8 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.53 | 1:11.86 | 1:56.30 | 2:31.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Catering Engros |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 2.07.22 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.58 | 1:04.85 | 1:41.68 | 2:11.10 | |||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 27.91 | 1:03.31 | 1:42.67 | 2:13.80 | |||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.97 | 1:03.17 | 1:43.62 | 2:14.92 | |||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.31 | 1:03.52 | 1:43.65 | 2:15.17 | |||
5 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.53 | 1:05.93 | 1:44.31 | 2:16.66 | |||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.79 | 1:06.01 | 1:46.80 | 2:16.84 | |||
7 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.79 | 1:05.32 | 1:44.52 | 2:17.34 | |||
8 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.93 | 1:06.09 | 1:45.80 | 2:17.62 | |||
9 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.52 | 1:04.95 | 1:47.52 | 2:17.88 | |||
10 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.62 | 1:05.38 | 1:47.96 | 2:18.34 | |||
11 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.08 | 1:06.18 | 1:47.39 | 2:18.37 | |||
12 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.75 | 1:04.50 | 1:46.56 | 2:19.48 | |||
13 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.84 | 1:05.41 | 1:47.12 | 2:19.88 | |||
14 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.93 | 1:07.71 | 1:48.05 | 2:20.39 | |||
15 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.15 | 1:07.48 | 1:49.82 | 2:20.74 | |||
16 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.04 | 1:07.30 | 1:48.28 | 2:21.44 | |||
17 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.63 | 1:05.68 | 1:50.77 | 2:22.91 | |||
18 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.88 | 1:09.33 | 1:50.68 | 2:23.14 | |||
19 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.85 | 1:08.93 | 1:49.94 | 2:23.29 | |||
20 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.15 | 1:08.98 | 1:53.66 | 2:23.64 | |||
21 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.87 | 1:08.24 | 1:50.78 | 2:23.91 | |||
22 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 28.73 | 1:07.46 | 1:49.93 | 2:23.95 | |||
23 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.67 | 1:07.96 | 1:50.86 | 2:24.24 | |||
24 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 30.18 | 1:12.72 | 1:53.09 | 2:24.43 | |||
25 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 32.37 | 1:10.84 | 1:52.59 | 2:25.31 | |||
26 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.88 | 1:09.11 | 1:53.61 | 2:25.65 | |||
27 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.28 | 1:07.53 | 1:54.71 | 2:26.73 | |||
27 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.40 | 1:07.47 | 1:54.78 | 2:26.73 | |||
29 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 31.08 | 1:11.93 | 1:55.02 | 2:26.84 | |||
30 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 29.20 | 1:08.08 | 1:52.71 | 2:26.98 | |||
31 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.62 | 1:11.49 | 1:52.69 | 2:27.51 | |||
32 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 30.79 | 1:13.36 | 1:52.50 | 2:27.72 | |||
33 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.78 | 1:08.32 | 1:53.27 | 2:27.98 | |||
34 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.24 | 1:05.58 | 1:53.01 | 2:28.04 | |||
35 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.04 | 1:08.75 | 1:55.89 | 2:29.55 | |||
36 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.17 | 1:12.75 | 1:59.99 | 2:31.03 | |||
37 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 30.96 | 1:12.75 | 1:56.81 | 2:31.12 | |||
38 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 31.39 | 1:09.35 | 1:58.36 | 2:31.52 | |||
39 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 31.82 | 1:11.21 | 1:58.67 | 2:33.13 | |||
40 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.97 | 1:10.80 | 2:00.79 | 2:33.93 | |||
41 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.00 | 1:11.29 | 1:57.25 | 2:34.18 | |||
42 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.29 | 1:17.07 | 1:59.34 | 2:34.22 | |||
43 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.90 | 1:09.31 | 1:58.40 | 2:34.56 | |||
44 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 31.62 | 1:11.26 | 1:59.12 | 2:34.75 | |||
45 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.11 | 1:15.78 | 2:01.23 | 2:34.76 | |||
46 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 32.81 | 1:14.63 | 2:04.62 | 2:37.98 | |||
47 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.08 | 1:15.89 | 2:05.10 | 2:38.67 | |||
48 | Mathias Teuchler | 2000 | DeltaSwim | 35.28 | 1:23.88 | 2:09.13 | 2:49.56 | |||
49 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 39.88 | 1:23.67 | 2:15.18 | 2:54.52 | |||
- | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | 2flybensp i bryst | |||||
- | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | fl flyb bry ve100m | |||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | DSQ | afs ryg på mave100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Catering Engros |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 2.07.22 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.43 | 1:04.29 | 1:40.90 | 2:10.54 | |||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 28.09 | 1:03.15 | 1:42.23 | 2:13.06 | |||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.75 | 1:02.87 | 1:43.45 | 2:13.79 | |||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 27.86 | 1:03.28 | 1:43.66 | 2:14.43 | |||
5 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.57 | 1:06.51 | 1:45.57 | 2:16.98 | |||
6 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.26 | 1:04.99 | 1:45.04 | 2:17.45 | |||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 29.20 | 1:06.88 | 1:47.16 | 2:18.22 | |||
- | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej samt berær v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 41, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: NIKE |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 2.08.46 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 460 | 33.13 | 1:11.30 | 1:49.52 | 2:26.30 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:27.69 | |||||||||
2 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 415 | 34.20 | 1:12.44 | 1:52.26 | 2:31.46 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:26.41 | |||||||||
3 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 385 | 36.49 | 1:16.42 | 1:56.97 | 2:35.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.41 | |||||||||
4 | Aurelia Pedersen | 2004 | 336 | 36.51 | 1:17.92 | 2:00.51 | 2:42.43 | |||
Odense Svømme Klub | 2:35.73 | |||||||||
5 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 328 | 36.56 | 1:19.18 | 2:00.75 | 2:43.66 | |||
Odense Svømme Klub | 3:00.51 | |||||||||
6 | Josephine Larsen | 2004 | 313 | 38.74 | 1:21.05 | 2:04.27 | 2:46.30 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:49.71 | |||||||||
7 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 307 | 37.99 | 1:19.86 | 2:04.04 | 2:47.44 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:50.29 | |||||||||
8 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 302 | 38.82 | 1:20.89 | 2:05.36 | 2:48.24 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:01.14 | |||||||||
9 | Julie Nguyen | 2004 | 244 | 41.79 | 1:27.71 | 2:14.41 | 3:00.69 | |||
Frem Odense | 3:40.33 | |||||||||
Løb 41, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: NIKE |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 2.08.46 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 544 | 32.33 | 1:08.39 | 1:43.93 | 2:18.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.39 | |||||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 501 | 32.81 | 1:09.33 | 1:46.58 | 2:22.20 | |||
Herning Svømmeklub | 2:19.22 | |||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 497 | 33.07 | 1:09.29 | 1:46.62 | 2:22.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:18.48 | |||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 482 | 33.34 | 1:10.21 | 1:47.90 | 2:24.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.78 | |||||||||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | 482 | 33.21 | 1:09.82 | 1:47.57 | 2:24.05 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:24.88 | |||||||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 482 | 33.55 | 1:09.89 | 1:47.18 | 2:24.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.81 | |||||||||
7 | Ella Christiansen | 2003 | 451 | 33.40 | 1:10.40 | 1:48.33 | 2:27.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:24.56 | |||||||||
8 | Christine Krogh | 2003 | 441 | 33.23 | 1:10.73 | 1:49.87 | 2:28.43 | |||
O.S.L.F. | 2:37.91 | |||||||||
9 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 428 | 34.10 | 1:11.90 | 1:51.18 | 2:29.85 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:31.51 | |||||||||
10 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 405 | 35.04 | 1:13.47 | 1:53.46 | 2:32.66 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:33.88 | |||||||||
11 | Mai Jørgensen | 2003 | 386 | 36.20 | 1:16.36 | 1:56.31 | 2:35.09 | |||
Frem Odense | 2:42.07 | |||||||||
12 | Alma Burgaard | 2003 | 385 | 35.75 | 1:15.55 | 1:56.16 | 2:35.28 | |||
Odense Svømme Klub | 2:37.32 | |||||||||
13 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 350 | 36.76 | 1:19.53 | 2:01.15 | 2:40.31 | |||
Frem Odense | 2:52.91 | |||||||||
14 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 334 | 37.82 | 1:19.56 | 2:01.66 | 2:42.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:04.26 | |||||||||
15 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 323 | 37.46 | 1:19.01 | 2:02.72 | 2:44.53 | |||
O.S.L.F. | 2:46.45 | |||||||||
16 | Line Frederiksen | 2003 | 323 | 36.11 | 1:18.65 | 2:01.97 | 2:44.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:41.06 | |||||||||
17 | Selma Lindberg | 2003 | 282 | 38.18 | 1:22.48 | 2:08.01 | 2:52.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:55.27 | |||||||||
Løb 41, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: NIKE |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 2.08.46 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 631 | 31.03 | 1:03.76 | 1:37.42 | 2:11.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.20 | |||||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 613 | 31.18 | 1:04.80 | 1:39.03 | 2:12.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:12.21 | |||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 569 | 31.61 | 1:05.65 | 1:40.79 | 2:16.28 | |||
Roskilde Svømning | 2:13.85 | |||||||||
4 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 563 | 31.84 | 1:06.57 | 1:42.01 | 2:16.75 | |||
DeltaSwim | 2:16.86 | |||||||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 561 | 32.03 | 1:06.79 | 1:42.06 | 2:16.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.89 | |||||||||
6 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 544 | 32.41 | 1:08.53 | 1:44.59 | 2:18.33 | |||
Herning Svømmeklub | 2:18.14 | |||||||||
7 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 539 | 31.80 | 1:07.29 | 1:42.93 | 2:18.76 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:19.32 | |||||||||
8 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 538 | 31.40 | 1:06.18 | 1:42.75 | 2:18.85 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:16.67 | |||||||||
9 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 500 | 32.58 | 1:08.78 | 1:45.93 | 2:22.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.84 | |||||||||
10 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 492 | 33.11 | 1:09.80 | 1:46.84 | 2:23.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.07 | |||||||||
11 | Maria Andersen | 2002 | 488 | 33.17 | 1:09.63 | 1:46.96 | 2:23.47 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:21.01 | |||||||||
12 | Marie Christensen | 2002 | 484 | 32.24 | 1:07.83 | 1:45.36 | 2:23.89 | |||
Odder Svømmeklub | 2:14.86 | |||||||||
13 | Frederikke Kruse | 2002 | 461 | 33.83 | 1:10.66 | 1:49.37 | 2:26.15 | |||
Herning Svømmeklub | 2:28.95 | |||||||||
14 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 455 | 32.93 | 1:10.14 | 1:48.23 | 2:26.80 | |||
Odder Svømmeklub | 2:22.43 | |||||||||
15 | Signe Bach | 2002 | 447 | 33.99 | 1:11.27 | 1:49.46 | 2:27.71 | |||
Herning Svømmeklub | 2:26.13 | |||||||||
16 | Heidi Glintborg | 2002 | 442 | 33.52 | 1:11.74 | 1:50.21 | 2:28.22 | |||
O.S.L.F. | 2:28.86 | |||||||||
17 | Anna Broe | 2002 | 441 | 33.21 | 1:11.03 | 1:50.55 | 2:28.33 | |||
O.S.L.F. | 2:31.20 | |||||||||
18 | Thilde Timmermand | 2002 | 414 | 34.17 | 1:13.23 | 1:52.77 | 2:31.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.17 | |||||||||
19 | Jasmin Jespersen | 2002 | 402 | 35.22 | 1:13.83 | 1:53.84 | 2:33.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.57 | |||||||||
20 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 396 | 35.35 | 1:14.94 | 1:54.66 | 2:33.78 | |||
Odense Svømme Klub | 2:30.23 | |||||||||
21 | Maja Johansen | 2002 | 396 | 36.27 | 1:14.88 | 1:54.49 | 2:33.84 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:30.80 | |||||||||
22 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 395 | 35.42 | 1:14.72 | 1:55.96 | 2:33.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.20 | |||||||||
23 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 394 | 36.90 | 1:16.11 | 1:56.10 | 2:34.01 | |||
Herning Svømmeklub | 2:33.61 | |||||||||
24 | Amalie Vilstrup | 2002 | 391 | 34.08 | 1:12.86 | 1:52.99 | 2:34.47 | |||
Herning Svømmeklub | 2:28.71 | |||||||||
25 | Kristine Hülsen | 2002 | 382 | 36.01 | 1:16.19 | 1:56.53 | 2:35.61 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:34.16 | |||||||||
26 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 371 | 35.55 | 1:14.97 | 1:57.67 | 2:37.17 | |||
DeltaSwim | 2:48.70 | |||||||||
27 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 370 | 34.86 | 1:13.88 | 1:55.62 | 2:37.37 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.82 | |||||||||
28 | Mie Petersen | 2002 | 325 | 36.46 | 1:17.85 | 2:00.90 | 2:44.26 | |||
Bov IF | 2:40.93 | |||||||||
29 | Sofia Ingeberg | 2002 | 322 | 38.79 | 1:21.13 | 2:03.50 | 2:44.79 | |||
Odder Svømmeklub | 2:46.49 | |||||||||
30 | Amalie Ringkvist | 2002 | 310 | 37.26 | 1:20.21 | 2:03.54 | 2:46.90 | |||
Odense Svømme Klub | 2:45.33 | |||||||||
31 | Line With Nielsen | 2002 | 303 | 36.83 | 1:18.95 | 2:03.20 | 2:48.17 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:44.34 | |||||||||
32 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | 206 | 41.69 | 1:30.40 | 2:21.31 | 3:11.12 | |||
Auning Svømmeklub | 3:02.67 | |||||||||
33 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | 196 | 42.66 | 1:31.69 | 2:23.44 | 3:14.27 | |||
Auning Svømmeklub | 3:10.20 | |||||||||
- | Lea Serup Schøn | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.36 | |||||||||
- | Clara Tolderlund | 2002 | DSQ | ej brudt v15m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 42, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Viktor B. Bromer (93), AGF - 1.56.18 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 385 | 32.14 | 1:08.34 | 1:45.19 | 2:20.10 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:22.70 | |||||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | 365 | 32.25 | 1:09.43 | 1:46.92 | 2:22.67 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.15 | |||||||||
3 | Marius Gystad | 2003 | 350 | 33.62 | 1:11.56 | 1:48.51 | 2:24.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.19 | |||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 348 | 33.37 | 1:10.14 | 1:47.74 | 2:24.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.92 | |||||||||
5 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 341 | 32.98 | 1:10.66 | 1:49.37 | 2:25.93 | |||
Odense Svømme Klub | 2:31.43 | |||||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | 322 | 31.53 | 1:09.06 | 1:48.93 | 2:28.79 | |||
O.S.L.F. | 2:26.69 | |||||||||
7 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 303 | 35.47 | 1:14.42 | 1:53.75 | 2:31.83 | |||
Odder Svømmeklub | 2:38.75 | |||||||||
8 | Casper Bang Clausen | 2003 | 258 | 35.14 | 1:16.13 | 1:59.32 | 2:40.03 | |||
O.S.L.F. | 2:51.15 | |||||||||
9 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 258 | 35.10 | 1:16.06 | 1:59.05 | 2:40.09 | |||
O.S.L.F. | 2:45.39 | |||||||||
10 | Alexander Johnsen | 2003 | 254 | 37.22 | 1:18.25 | 1:59.82 | 2:40.86 | |||
Odder Svømmeklub | 2:44.33 | |||||||||
11 | Jakob Riisgaard | 2003 | 251 | 35.90 | 1:16.97 | 1:58.76 | 2:41.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:41.96 | |||||||||
12 | August B Bjerregaard | 2003 | 232 | 38.16 | 1:22.96 | 2:08.55 | 2:45.97 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Anders Elsborg | 2003 | 218 | 36.73 | 1:20.64 | 2:06.38 | 2:49.31 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:50.85 | |||||||||
14 | Viktor Nørrevang | 2003 | 197 | 38.05 | 1:23.15 | 2:11.24 | 2:55.06 | |||
Odder Svømmeklub | 3:03.89 | |||||||||
Løb 42, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Viktor B. Bromer (93), AGF - 1.56.18 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 518 | 29.58 | 1:01.68 | 1:34.35 | 2:06.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.40 | |||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 460 | 29.70 | 1:03.22 | 1:37.79 | 2:12.06 | |||
Odense Svømme Klub | 2:13.59 | |||||||||
3 | Andreas Blaaberg | 2002 | 449 | 30.72 | 1:05.07 | 1:39.65 | 2:13.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:15.82 | |||||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 424 | 31.29 | 1:05.97 | 1:41.71 | 2:15.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:17.66 | |||||||||
5 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 396 | 31.36 | 1:06.28 | 1:42.79 | 2:18.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.06 | |||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 388 | 31.71 | 1:07.98 | 1:45.07 | 2:19.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.30 | |||||||||
7 | Emil Frydenholm | 2002 | 381 | 32.83 | 1:08.90 | 1:45.38 | 2:20.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.10 | |||||||||
8 | Casper Brinch | 2002 | 375 | 32.82 | 1:09.80 | 1:45.97 | 2:21.38 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:21.02 | |||||||||
9 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 364 | 32.83 | 1:09.12 | 1:46.04 | 2:22.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:19.32 | |||||||||
10 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 353 | 33.70 | 1:11.43 | 1:48.97 | 2:24.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.67 | |||||||||
11 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 338 | 32.01 | 1:08.22 | 1:47.34 | 2:26.39 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:17.86 | |||||||||
12 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 312 | 32.49 | 1:12.15 | 1:51.83 | 2:30.29 | |||
O.S.L.F. | 2:22.45 | |||||||||
13 | Jacob Christensen | 2002 | 309 | 34.30 | 1:12.88 | 1:52.50 | 2:30.74 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:36.34 | |||||||||
14 | Christoffer Jensen | 2002 | 263 | 35.29 | 1:17.76 | 2:00.95 | 2:39.07 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:45.53 | |||||||||
15 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 257 | 36.05 | 1:17.44 | 2:00.31 | 2:40.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:44.56 | |||||||||
16 | Dennis Hansen | 2002 | 223 | 37.51 | 1:21.70 | 2:07.41 | 2:48.03 | |||
Bov IF | 2:53.98 | |||||||||
Løb 42, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Viktor B. Bromer (93), AGF - 1.56.18 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 592 | 28.64 | 1:00.61 | 1:30.46 | 2:01.46 | |||
Herning Svømmeklub | 2:00.05 | |||||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | 547 | 28.69 | 1:00.63 | 1:32.23 | 2:04.70 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:05.69 | |||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 528 | 29.20 | 1:01.27 | 1:33.91 | 2:06.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:06.12 | |||||||||
4 | Christian Bonde | 2001 | 525 | 29.33 | 1:00.85 | 1:33.56 | 2:06.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.77 | |||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 512 | 28.59 | 1:00.79 | 1:34.49 | 2:07.46 | |||
Odense Svømme Klub | 2:06.78 | |||||||||
6 | Chris Rasmussen | 2001 | 497 | 28.85 | 1:01.13 | 1:34.49 | 2:08.70 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:06.51 | |||||||||
7 | Gustav T Madsen | 2001 | 475 | 30.59 | 1:03.64 | 1:37.80 | 2:10.65 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:14.23 | |||||||||
8 | Johann Kristian Møller | 2001 | 470 | 29.52 | 1:02.69 | 1:37.07 | 2:11.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:11.07 | |||||||||
9 | Luis Velasquez | 2001 | 466 | 30.91 | 1:03.60 | 1:37.91 | 2:11.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.41 | |||||||||
10 | Victor Bjerre | 2001 | 452 | 30.68 | 1:04.22 | 1:38.51 | 2:12.84 | |||
Herning Svømmeklub | 2:12.85 | |||||||||
11 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 452 | 31.07 | 1:04.65 | 1:38.68 | 2:12.87 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:16.13 | |||||||||
12 | Magnus Funder | 2001 | 449 | 29.56 | 1:02.53 | 1:38.02 | 2:13.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:08.09 | |||||||||
13 | Magnus Løhr | 2001 | 443 | 30.15 | 1:03.69 | 1:38.93 | 2:13.71 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:07.61 | |||||||||
14 | Emil Kragh | 2001 | 441 | 30.43 | 1:03.56 | 1:38.65 | 2:14.00 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:11.04 | |||||||||
15 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 426 | 29.74 | 1:03.37 | 1:39.04 | 2:15.49 | |||
Odder Svømmeklub | 2:14.31 | |||||||||
16 | Mads Frydenholm | 2001 | 409 | 31.02 | 1:05.73 | 1:41.67 | 2:17.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.82 | |||||||||
17 | Gustav Nissen | 2001 | 400 | 31.36 | 1:07.13 | 1:43.22 | 2:18.33 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:17.78 | |||||||||
18 | Rasmus Løwenstein | 2001 | 365 | 31.95 | 1:07.68 | 1:45.50 | 2:22.62 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:21.45 | |||||||||
19 | Jonas Melchiorsen | 2001 | 362 | 32.74 | 1:09.53 | 1:47.48 | 2:23.00 | |||
Hornslet Svømmeklub | 2:26.27 | |||||||||
20 | Malthe Lindeblad | 2001 | 357 | 31.74 | 1:08.42 | 1:46.92 | 2:23.68 | |||
DeltaSwim | 2:37.38 | |||||||||
21 | Magnus V. Ancker | 2001 | 348 | 31.61 | 1:08.64 | 1:46.84 | 2:24.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.78 | |||||||||
22 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 345 | 30.87 | 1:07.60 | 1:46.47 | 2:25.42 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:23.09 | |||||||||
23 | Casper Krohn | 2001 | 321 | 32.99 | 1:10.73 | 1:50.34 | 2:28.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.74 | |||||||||
24 | Martin Madsen | 2001 | 314 | 34.89 | 1:13.77 | 1:52.98 | 2:30.03 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:45.54 | |||||||||
25 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 295 | 34.92 | 1:14.35 | 1:54.91 | 2:33.21 | |||
Odense Svømme Klub | 2:31.88 | |||||||||
26 | Colins Anthony George | 2001 | 292 | 33.68 | 1:12.14 | 1:52.79 | 2:33.67 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:44.96 | |||||||||
27 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 278 | 35.71 | 1:16.24 | 1:56.64 | 2:36.28 | |||
Frem Odense | 2:44.30 | |||||||||
28 | Nicolai Graff | 2001 | 220 | 37.17 | 1:20.11 | 2:04.44 | 2:48.73 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:45.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 43, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Mette Munk |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 1.02.03 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 33.22 | 1:09.09 | |||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.36 | 1:12.75 | |||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 35.15 | 1:12.79 | |||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 35.84 | 1:13.34 | |||||
5 | Emma Ildal Djørup | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 37.54 | 1:14.37 | |||||
6 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 36.25 | 1:14.42 | |||||
7 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.34 | 1:15.37 | |||||
8 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 36.66 | 1:15.57 | |||||
9 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.34 | 1:16.18 | |||||
10 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 37.36 | 1:16.22 | |||||
11 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 37.15 | 1:16.44 | |||||
12 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.67 | 1:16.76 | |||||
13 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 38.22 | 1:17.03 | |||||
14 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.14 | 1:17.36 | |||||
15 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.75 | 1:17.38 | |||||
16 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 37.36 | 1:17.70 | |||||
17 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.80 | 1:17.87 | |||||
18 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 38.61 | 1:18.05 | |||||
19 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.46 | 1:18.27 | |||||
20 | Signe Bach | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.79 | 1:18.43 | |||||
21 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 38.17 | 1:18.49 | |||||
22 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.61 | 1:18.92 | |||||
23 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.36 | 1:19.10 | |||||
24 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.68 | 1:19.59 | |||||
25 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 38.93 | 1:19.90 | |||||
26 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.48 | 1:20.54 | |||||
27 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.51 | 1:21.04 | |||||
28 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 39.30 | 1:21.11 | |||||
29 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 39.53 | 1:21.27 | |||||
30 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.49 | 1:22.21 | |||||
31 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.86 | 1:23.00 | |||||
32 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 40.80 | 1:23.37 | |||||
33 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 42.01 | 1:25.22 | |||||
34 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 41.52 | 1:25.88 | |||||
35 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.20 | 1:26.06 | |||||
36 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 42.00 | 1:26.45 | |||||
37 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.19 | 1:27.89 | |||||
38 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.47 | 1:29.21 | |||||
39 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.26 | 1:29.38 | |||||
40 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 44.03 | 1:29.77 | |||||
41 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 44.39 | 1:29.84 | |||||
42 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 43.94 | 1:31.07 | |||||
43 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | Odder Svømmeklub | 45.45 | 1:31.56 | |||||
44 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.12 | 1:32.82 | |||||
45 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 44.83 | 1:33.26 | |||||
46 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.23 | 1:33.87 | |||||
47 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.00 | 1:34.48 | |||||
48 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 47.55 | 1:35.81 | |||||
49 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 47.11 | 1:36.00 | |||||
50 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 47.03 | 1:36.91 | |||||
51 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 1:37.09 | 1:37.09 | |||||
52 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 47.87 | 1:37.24 | |||||
53 | Emilie Møllenborg Larsen | 2004 | Frem Odense | 51.90 | 1:46.49 | |||||
54 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 1:54.23 | 1:54.23 | |||||
55 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 57.68 | 1:55.24 | |||||
56 | Emma Colic | 2004 | Frem Odense | 59.79 | 2:00.86 | |||||
- | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej fort bevæg50m | |||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DSQ | ej fort bev v50m | |||||
- | Holly Lønne Turner | 2003 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | ej brudt v15m | |||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej fort bevæg50m | |||||
- | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | ej fort bevæg50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Kohberg |
Chris Christensen (88), Holstebro - 0.58.38 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 332 | 36.41 | 1:14.97 | |||||
O.S.L.F. | 1:14.49 | |||||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | 331 | 36.21 | 1:15.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.19 | |||||||||
3 | Valdemar Wichmann | 2003 | 318 | 37.01 | 1:16.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.17 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 300 | 36.93 | 1:17.52 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
5 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 286 | 37.93 | 1:18.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.08 | |||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 281 | 39.39 | 1:19.27 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.14 | |||||||||
7 | Sune Schaarup | 2003 | 253 | 40.39 | 1:22.09 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.75 | |||||||||
8 | Tobias Lindberg | 2003 | 226 | 41.91 | 1:25.24 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:23.88 | |||||||||
9 | Casper Bang Clausen | 2003 | 220 | 41.61 | 1:25.95 | |||||
O.S.L.F. | 1:29.83 | |||||||||
10 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 202 | 42.64 | 1:28.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.59 | |||||||||
11 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | 181 | 45.60 | 1:31.79 | |||||
Bov IF | 1:37.06 | |||||||||
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Kohberg |
Chris Christensen (88), Holstebro - 0.58.38 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 455 | 32.69 | 1:07.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.15 | |||||||||
2 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 431 | 33.76 | 1:08.75 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.29 | |||||||||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | 425 | 33.15 | 1:09.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.33 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 424 | 33.44 | 1:09.09 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.19 | |||||||||
5 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 419 | 33.67 | 1:09.36 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:15.89 | |||||||||
6 | Jakob Tietgen | 2002 | 406 | 34.28 | 1:10.14 | |||||
Frem Odense | 1:11.04 | |||||||||
7 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 396 | 34.29 | 1:10.72 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:12.12 | |||||||||
8 | William Vig Stærmose | 2002 | 385 | 35.04 | 1:11.35 | |||||
Frem Odense | 1:13.48 | |||||||||
9 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 352 | 35.45 | 1:13.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.61 | |||||||||
10 | Casper Brinch | 2002 | 348 | 36.71 | 1:13.81 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:14.44 | |||||||||
11 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 329 | 36.50 | 1:15.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.65 | |||||||||
12 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 318 | 36.66 | 1:16.04 | |||||
Frem Odense | 1:17.02 | |||||||||
13 | Christian Ottosen | 2002 | 317 | 36.91 | 1:16.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.14 | |||||||||
14 | Andreas Blaaberg | 2002 | 310 | 36.81 | 1:16.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.38 | |||||||||
15 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 287 | 38.23 | 1:18.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.05 | |||||||||
16 | Emil Frydenholm | 2002 | 275 | 38.69 | 1:19.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
17 | Mikkel Riis | 2002 | 268 | 39.07 | 1:20.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.05 | |||||||||
18 | Alfred Nissen | 2002 | 260 | 39.56 | 1:21.29 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.06 | |||||||||
19 | Oliver Hallenborg | 2002 | 244 | 40.49 | 1:23.04 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:22.12 | |||||||||
20 | Anton Leth | 2002 | 243 | 41.53 | 1:23.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.03 | |||||||||
21 | Jeppe Dall | 2002 | 230 | 41.48 | 1:24.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:27.94 | |||||||||
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Kohberg |
Chris Christensen (88), Holstebro - 0.58.38 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Rasmussen | 2001 | 496 | 31.81 | 1:05.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.95 | |||||||||
2 | Marius Nørgaard | 2001 | 493 | 32.33 | 1:05.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.11 | |||||||||
3 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 492 | 32.21 | 1:05.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.06 | |||||||||
4 | Thomas Schiby | 2001 | 492 | 32.25 | 1:05.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
5 | Oliver Frølund | 2001 | 442 | 33.40 | 1:08.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.16 | |||||||||
6 | Anders Vestergaard | 2001 | 441 | 32.43 | 1:08.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
7 | Martin H. Abel | 2001 | 440 | 33.60 | 1:08.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
8 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 438 | 33.13 | 1:08.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.67 | |||||||||
9 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 399 | 34.50 | 1:10.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.21 | |||||||||
10 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 396 | 33.73 | 1:10.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
11 | Magnus Funder | 2001 | 390 | 34.65 | 1:11.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.54 | |||||||||
12 | Mads Frydenholm | 2001 | 375 | 34.59 | 1:11.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
13 | William W. Kofoed | 2001 | 363 | 34.83 | 1:12.78 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.63 | |||||||||
14 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 345 | 35.55 | 1:14.02 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:15.44 | |||||||||
15 | Johannes Gasse | 2001 | 319 | 36.43 | 1:15.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.77 | |||||||||
16 | Johannes Wemmelund | 2001 | 313 | 36.56 | 1:16.43 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
17 | Martin Broch | 2001 | 303 | 37.67 | 1:17.28 | |||||
DeltaSwim | 1:19.30 | |||||||||
18 | Malthe Lindeblad | 2001 | 294 | 38.38 | 1:18.09 | |||||
DeltaSwim | 1:28.69 | |||||||||
19 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 285 | 38.61 | 1:18.90 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:17.72 | |||||||||
20 | Victor Christensen | 2001 | 276 | 38.75 | 1:19.68 | |||||
Frem Odense | 1:22.64 | |||||||||
21 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 276 | 38.89 | 1:19.73 | |||||
Frem Odense | 1:22.71 | |||||||||
22 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 220 | 42.00 | 1:25.97 | |||||
O.S.L.F. | 1:51.13 | |||||||||
23 | Nicolai Graff | 2001 | 182 | 43.95 | 1:31.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 45, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Frigodan |
Christina Kaas Elmgreen (96), Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 359 | 36.37 | 1:20.54 | 2:06.65 | 2:51.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:47.93 | |||||||||
Løb 45, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Frigodan |
Christina Kaas Elmgreen (96), Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 421 | 34.54 | 1:16.08 | 1:58.75 | 2:42.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.36 | |||||||||
2 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 280 | 39.69 | 1:26.59 | 2:15.55 | 3:06.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Maja Klitgaard | 2003 | 228 | 44.43 | 1:34.30 | 2:26.48 | 3:19.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:12.44 | |||||||||
4 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 225 | 40.68 | 1:30.15 | 2:24.68 | 3:20.10 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 45, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Frigodan |
Christina Kaas Elmgreen (96), Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | 505 | 35.41 | 1:15.46 | 1:54.42 | 2:32.95 | |||
Herning Svømmeklub | 2:37.19 | |||||||||
2 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 503 | 33.87 | 1:12.60 | 1:53.08 | 2:33.15 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:37.00 | |||||||||
3 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 437 | 35.14 | 1:16.42 | 1:59.11 | 2:40.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.88 | |||||||||
4 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 380 | 36.85 | 1:19.52 | 2:03.72 | 2:48.13 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.91 | |||||||||
5 | Thilde Timmermand | 2002 | 359 | 36.04 | 1:20.59 | 2:07.91 | 2:51.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.66 | |||||||||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 349 | 37.87 | 1:22.02 | 2:08.22 | 2:52.99 | |||
Roskilde Svømning | 2:47.13 | |||||||||
7 | Astrid Nielsen | 2002 | 333 | 36.09 | 1:19.43 | 2:07.74 | 2:55.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:04.69 | |||||||||
8 | Karen Hazell Brink | 2002 | 310 | 37.52 | 1:21.53 | 2:10.07 | 2:59.97 | |||
O.S.L.F. | 3:08.59 | |||||||||
9 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 303 | 40.39 | 1:26.54 | 2:13.68 | 3:01.16 | |||
Herning Svømmeklub | 3:25.14 | |||||||||
10 | Signe Schwartz | 2002 | 255 | 40.41 | 1:29.77 | 2:20.57 | 3:11.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:21.69 | |||||||||
11 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 232 | 40.24 | 1:30.82 | 2:24.28 | 3:18.21 | |||
Odense Svømme Klub | 3:12.38 | |||||||||
- | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 46, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Odense Renovation |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.05.14 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 250 | 37.83 | 1:22.31 | 2:09.25 | 2:56.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.08 | |||||||||
- | Christoffer Hald | 2003 | DNS | |||||||
Frem Odense | 3:31.12 | |||||||||
Løb 46, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Odense Renovation |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.05.14 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 412 | 32.15 | 1:09.81 | 1:49.48 | 2:29.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.35 | |||||||||
2 | Casper Brinch | 2002 | 273 | 38.21 | 1:21.47 | 2:07.09 | 2:51.85 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:50.81 | |||||||||
Løb 46, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Odense Renovation |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.05.14 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 558 | 30.13 | 1:05.47 | 1:41.13 | 2:15.41 | |||
Herning Svømmeklub | 2:18.77 | |||||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 454 | 28.58 | 1:04.50 | 1:42.82 | 2:25.03 | |||
Greve Svømmeklub | 2:17.08 | |||||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | 431 | 31.18 | 1:07.61 | 1:47.12 | 2:27.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.17 | |||||||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | 421 | 30.44 | 1:08.46 | 1:48.40 | 2:28.68 | |||
DeltaSwim | 2:22.24 | |||||||||
5 | Luis Velasquez | 2001 | 391 | 33.40 | 1:11.52 | 1:51.44 | 2:32.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.37 | |||||||||
6 | Sebastian Jensen | 2001 | 329 | 32.96 | 1:14.13 | 1:57.81 | 2:41.39 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:30.45 | |||||||||
7 | Frederik Gaardsted | 2001 | 292 | 35.80 | 1:18.52 | 2:03.50 | 2:48.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:43.54 | |||||||||
- | Magnus Løhr | 2001 | DSQ | ej synkr be v125m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:32.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 47, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Catering Engros |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 397 | 41.68 | 1:27.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.00 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 390 | 41.21 | 1:28.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:29.61 | |||||||||
3 | Ida Kristensen | 2004 | 340 | 43.88 | 1:32.15 | |||||
Frem Odense | 1:35.86 | |||||||||
4 | Jenni Nguyen | 2004 | 337 | 44.07 | 1:32.44 | |||||
Frem Odense | 1:36.72 | |||||||||
5 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 314 | 44.55 | 1:34.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:32.86 | |||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 311 | 44.89 | 1:34.88 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:35.09 | |||||||||
7 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 302 | 45.30 | 1:35.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:36.06 | |||||||||
8 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 298 | 46.54 | 1:36.25 | |||||
Frem Odense | 1:39.89 | |||||||||
9 | Sarah Carugati | 2004 | 294 | 46.58 | 1:36.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Julie Nguyen | 2004 | 254 | 49.08 | 1:41.56 | |||||
Frem Odense | 1:40.53 | |||||||||
11 | Josephine Larsen | 2004 | 241 | 49.03 | 1:43.37 | |||||
Frem Odense | 1:46.59 | |||||||||
12 | Emma Colic | 2004 | 175 | 53.86 | 1:54.85 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Emilie Møllenborg Larsen | 2004 | DSQ | crwben eft ven50m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Veronika Krogh | 2004 | DSQ | asykr arme75m | ||||||
Frem Odense | 1:56.72 | |||||||||
Løb 47, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Catering Engros |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 539 | 37.24 | 1:19.03 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:19.14 | |||||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | 468 | 38.71 | 1:22.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.76 | |||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 423 | 41.07 | 1:25.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.73 | |||||||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | 415 | 41.37 | 1:26.27 | |||||
Frem Odense | 1:26.64 | |||||||||
5 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 397 | 41.44 | 1:27.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.97 | |||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 387 | 42.15 | 1:28.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.65 | |||||||||
7 | Christine Krogh | 2003 | 372 | 42.10 | 1:29.47 | |||||
O.S.L.F. | 1:31.79 | |||||||||
8 | Jenny Cao | 2003 | 353 | 43.31 | 1:31.00 | |||||
Frem Odense | 1:30.07 | |||||||||
9 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 337 | 43.21 | 1:32.44 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.67 | |||||||||
10 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 329 | 43.70 | 1:33.15 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:32.26 | |||||||||
11 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 317 | 43.72 | 1:34.30 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:35.92 | |||||||||
12 | Selma Lindberg | 2003 | 238 | 49.28 | 1:43.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:56.10 | |||||||||
13 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 236 | 49.92 | 1:44.07 | |||||
O.S.L.F. | 1:45.54 | |||||||||
Løb 47, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Catering Engros |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 602 | 36.05 | 1:16.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.47 | |||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 548 | 37.13 | 1:18.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:17.49 | |||||||||
3 | Astrid Nielsen | 2002 | 475 | 39.12 | 1:22.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.53 | |||||||||
4 | Maiken Hougaard | 2002 | 463 | 39.37 | 1:23.13 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:24.87 | |||||||||
5 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 442 | 39.84 | 1:24.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.20 | |||||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 438 | 39.76 | 1:24.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.46 | |||||||||
7 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 421 | 40.61 | 1:25.81 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:23.71 | |||||||||
8 | Kristine Hülsen | 2002 | 354 | 43.29 | 1:30.89 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:26.63 | |||||||||
9 | Jasmin Jespersen | 2002 | 341 | 43.92 | 1:32.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:37.63 | |||||||||
10 | Laura Damgaard | 2002 | 321 | 45.70 | 1:33.92 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:35.75 | |||||||||
11 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 298 | 45.26 | 1:36.31 | |||||
DeltaSwim | 1:36.59 | |||||||||
12 | Amalie Ringkvist | 2002 | 296 | 45.52 | 1:36.50 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:37.71 | |||||||||
13 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 286 | 46.30 | 1:37.62 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:38.77 | |||||||||
14 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 275 | 46.99 | 1:38.85 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | 205 | 51.70 | 1:49.11 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:47.60 | |||||||||
- | Emma Bruhn | 2002 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: NIKE |
Christian V Rasmussen (96), OSK -STO - 1.03.45 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 439 | 36.45 | 1:16.89 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:19.81 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 427 | 35.87 | 1:17.58 | |||||
O.S.L.F. | 1:21.21 | |||||||||
3 | Valdemar Wichmann | 2003 | 353 | 38.12 | 1:22.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.59 | |||||||||
4 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 340 | 39.60 | 1:23.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.85 | |||||||||
5 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 318 | 40.05 | 1:25.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.26 | |||||||||
6 | Marius Gystad | 2003 | 304 | 40.35 | 1:26.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:36.12 | |||||||||
7 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 285 | 40.73 | 1:28.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.05 | |||||||||
8 | Sune Schaarup | 2003 | 284 | 42.56 | 1:28.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.76 | |||||||||
9 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 247 | 44.38 | 1:33.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:39.90 | |||||||||
10 | Daniel Østerballe | 2003 | 246 | 43.57 | 1:33.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:52.93 | |||||||||
11 | Frederik Venø Elling | 2003 | 224 | 45.62 | 1:36.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:33.73 | |||||||||
12 | Jakob Riisgaard | 2003 | 211 | 46.86 | 1:38.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:35.78 | |||||||||
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: NIKE |
Christian V Rasmussen (96), OSK -STO - 1.03.45 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 494 | 34.31 | 1:13.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.52 | |||||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 450 | 36.28 | 1:16.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
3 | Anton Leth | 2002 | 448 | 36.88 | 1:16.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.74 | |||||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | 417 | 36.88 | 1:18.20 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:19.48 | |||||||||
5 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 400 | 37.62 | 1:19.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
6 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 393 | 37.93 | 1:19.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.92 | |||||||||
7 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 354 | 38.61 | 1:22.58 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:43.16 | |||||||||
8 | Jacob Christensen | 2002 | 346 | 39.37 | 1:23.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.89 | |||||||||
9 | Frederik Møller | 2002 | 341 | 38.34 | 1:23.67 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:26.76 | |||||||||
10 | Alfred Nissen | 2002 | 303 | 40.94 | 1:27.02 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.27 | |||||||||
11 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 262 | 43.48 | 1:31.36 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:29.44 | |||||||||
- | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | DSQ | 2flyben v start | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.64 | |||||||||
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: NIKE |
Christian V Rasmussen (96), OSK -STO - 1.03.45 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus V. Ancker | 2001 | 542 | 33.72 | 1:11.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.96 | |||||||||
2 | Emil Kragh | 2001 | 497 | 35.23 | 1:13.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.00 | |||||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | 478 | 34.51 | 1:14.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 460 | 36.41 | 1:15.70 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:15.91 | |||||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | 443 | 35.84 | 1:16.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Thomas Schiby | 2001 | 440 | 36.91 | 1:16.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
7 | Martin Broch | 2001 | 389 | 37.41 | 1:20.02 | |||||
DeltaSwim | 1:21.74 | |||||||||
8 | Jonas Melchiorsen | 2001 | 382 | 36.70 | 1:20.51 | |||||
Hornslet Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
9 | Gustav Nissen | 2001 | 378 | 37.26 | 1:20.81 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.65 | |||||||||
10 | Carl M Gadegaard | 2001 | 356 | 37.27 | 1:22.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.90 | |||||||||
11 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 352 | 40.52 | 1:22.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.75 | |||||||||
12 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 343 | 39.17 | 1:23.45 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:19.71 | |||||||||
13 | Christian Bonde | 2001 | 332 | 39.95 | 1:24.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.99 | |||||||||
14 | Frederik Gaardsted | 2001 | 312 | 40.78 | 1:26.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.73 | |||||||||
15 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 310 | 40.07 | 1:26.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.71 | |||||||||
16 | Victor Bjerre | 2001 | 296 | 40.25 | 1:27.66 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:31.64 | |||||||||
17 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 273 | 42.44 | 1:30.06 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:27.96 | |||||||||
18 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 203 | 46.24 | 1:39.45 | |||||
Frem Odense | 1:48.56 | |||||||||
19 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 155 | 50.10 | 1:48.74 | |||||
O.S.L.F. | 1:44.14 | |||||||||
- | Jens Sørensen | 2001 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
- | Victor Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:37.79 | |||||||||
- | Oliver Widemann Bache | 2001 | DSQ | kun 1hånd50m | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 49, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Elenor Lindborg (92), Foreningen Trelleborg - 2.22.70 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 430 | 35.80 | 1:18.61 | 2:10.11 | 2:47.07 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:44.15 | |||||||||
2 | Aurelia Pedersen | 2004 | 360 | 38.13 | 1:23.28 | 2:17.97 | 2:57.24 | |||
Odense Svømme Klub | 3:11.94 | |||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 359 | 42.98 | 1:26.95 | 2:20.26 | 2:57.45 | |||
O.S.L.F. | 3:10.08 | |||||||||
4 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 298 | 43.77 | 1:31.65 | 2:27.08 | 3:08.77 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:08.97 | |||||||||
5 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 289 | 39.48 | 1:29.08 | 2:26.75 | 3:10.75 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:16.77 | |||||||||
6 | Ida Juul Grønning | 2004 | 285 | 38.25 | 1:32.17 | 2:27.94 | 3:11.56 | |||
Odense Svømme Klub | 3:10.27 | |||||||||
7 | Josephine Larsen | 2004 | 268 | 41.44 | 1:32.31 | 2:33.34 | 3:15.54 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:13.81 | |||||||||
Løb 49, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Elenor Lindborg (92), Foreningen Trelleborg - 2.22.70 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 514 | 35.57 | 1:14.80 | 2:00.30 | 2:37.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.81 | |||||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 507 | 35.17 | 1:21.52 | 2:04.16 | 2:38.13 | |||
Herning Svømmeklub | 2:37.67 | |||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 478 | 34.44 | 1:16.78 | 2:04.12 | 2:41.29 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:43.49 | |||||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | 476 | 34.23 | 1:16.60 | 2:06.43 | 2:41.48 | |||
O.S.L.F. | 2:42.85 | |||||||||
5 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 461 | 36.93 | 1:19.63 | 2:07.24 | 2:43.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:36.25 | |||||||||
6 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 455 | 35.99 | 1:19.88 | 2:06.65 | 2:43.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.80 | |||||||||
7 | Sarah Bundgaard | 2003 | 434 | 35.32 | 1:17.78 | 2:08.44 | 2:46.50 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:54.87 | |||||||||
8 | Ella Christiansen | 2003 | 426 | 36.28 | 1:21.00 | 2:09.50 | 2:47.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:47.73 | |||||||||
9 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 413 | 38.50 | 1:21.09 | 2:11.76 | 2:49.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:48.40 | |||||||||
10 | Josefine Heuer | 2003 | 405 | 35.11 | 1:19.14 | 2:13.51 | 2:50.38 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:50.65 | |||||||||
11 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 404 | 38.66 | 1:26.18 | 2:11.07 | 2:50.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:49.95 | |||||||||
12 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 400 | 35.05 | 1:19.62 | 2:13.17 | 2:51.13 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.98 | |||||||||
13 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 380 | 37.00 | 1:24.22 | 2:14.16 | 2:54.10 | |||
Odder Svømmeklub | 2:51.84 | |||||||||
14 | Emilie Egerup | 2003 | 367 | 39.93 | 1:28.22 | 2:16.30 | 2:56.17 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:53.48 | |||||||||
15 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 352 | 40.07 | 1:27.61 | 2:20.10 | 2:58.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:59.97 | |||||||||
16 | Johanne A Andersson | 2003 | 343 | 41.24 | 1:31.09 | 2:19.34 | 3:00.11 | |||
Frem Odense | 2:56.96 | |||||||||
17 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 330 | 44.16 | 1:33.08 | 2:23.56 | 3:02.53 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:02.40 | |||||||||
18 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 326 | 41.79 | 1:31.33 | 2:22.87 | 3:03.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:00.20 | |||||||||
19 | Alma Burgaard | 2003 | 320 | 38.36 | 1:27.36 | 2:25.68 | 3:04.41 | |||
Odense Svømme Klub | 2:59.02 | |||||||||
20 | Maja Klitgaard | 2003 | 317 | 38.09 | 1:25.84 | 2:20.98 | 3:04.94 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.53 | |||||||||
21 | Jenny Cao | 2003 | 306 | 43.86 | 1:31.69 | 2:24.27 | 3:07.06 | |||
Frem Odense | 2:57.63 | |||||||||
22 | Veronica Brix | 2003 | 301 | 41.97 | 1:29.93 | 2:25.51 | 3:08.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:04.95 | |||||||||
23 | Mai Jørgensen | 2003 | 295 | 44.45 | 1:32.26 | 2:29.62 | 3:09.32 | |||
Frem Odense | 3:09.62 | |||||||||
- | Line Frederiksen | 2003 | DSQ | ej afslut på ryg100m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.44 | |||||||||
- | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | DSQ | 2flyben efter 100m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:53.75 | |||||||||
Løb 49, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: SPORTMASTER |
Elenor Lindborg (92), Foreningen Trelleborg - 2.22.70 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 590 | 32.30 | 1:10.79 | 1:56.07 | 2:30.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.19 | |||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 560 | 32.84 | 1:11.72 | 1:58.48 | 2:32.99 | |||
Roskilde Svømning | 2:27.89 | |||||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 531 | 34.23 | 1:14.16 | 2:00.45 | 2:35.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.86 | |||||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | 520 | 32.98 | 1:15.75 | 2:01.15 | 2:36.84 | |||
Herning Svømmeklub | 2:39.25 | |||||||||
5 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 507 | 32.39 | 1:14.72 | 2:02.48 | 2:38.17 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:35.42 | |||||||||
6 | Marie Christensen | 2002 | 497 | 34.15 | 1:13.42 | 2:02.49 | 2:39.22 | |||
Odder Svømmeklub | 2:32.23 | |||||||||
7 | Lea Serup Schøn | 2002 | 443 | 36.54 | 1:20.82 | 2:09.53 | 2:45.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.23 | |||||||||
8 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | 433 | 33.80 | 1:17.11 | 2:09.21 | 2:46.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.84 | |||||||||
9 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 427 | 35.01 | 1:19.42 | 2:10.11 | 2:47.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.01 | |||||||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | 412 | 35.23 | 1:17.47 | 2:10.75 | 2:49.52 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:51.04 | |||||||||
11 | Maiken Hougaard | 2002 | 403 | 39.06 | 1:27.30 | 2:12.52 | 2:50.74 | |||
Auning Svømmeklub | 2:49.08 | |||||||||
12 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 399 | 35.22 | 1:18.95 | 2:12.16 | 2:51.29 | |||
Roskilde Svømning | 2:43.93 | |||||||||
13 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 396 | 39.64 | 1:23.63 | 2:14.73 | 2:51.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.59 | |||||||||
14 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 390 | 37.65 | 1:22.39 | 2:16.00 | 2:52.57 | |||
Odder Svømmeklub | 2:42.54 | |||||||||
15 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 386 | 37.32 | 1:23.38 | 2:14.55 | 2:53.25 | |||
Bov IF | 2:56.09 | |||||||||
16 | Maja Johansen | 2002 | 372 | 37.49 | 1:21.05 | 2:14.87 | 2:55.25 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:50.73 | |||||||||
17 | Frederikke Kruse | 2002 | 368 | 37.47 | 1:23.26 | 2:18.61 | 2:55.98 | |||
Herning Svømmeklub | 3:04.72 | |||||||||
18 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 366 | 36.51 | 1:22.84 | 2:14.88 | 2:56.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:44.69 | |||||||||
19 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 360 | 43.79 | 1:29.99 | 2:17.24 | 2:57.25 | |||
Herning Svømmeklub | 2:51.06 | |||||||||
20 | Sofia Ingeberg | 2002 | 358 | 36.96 | 1:22.17 | 2:16.97 | 2:57.54 | |||
Odder Svømmeklub | 3:00.39 | |||||||||
21 | Signe Bach | 2002 | 354 | 39.38 | 1:24.80 | 2:18.97 | 2:58.18 | |||
Herning Svømmeklub | 2:57.40 | |||||||||
22 | Anna Broe | 2002 | 354 | 37.84 | 1:21.09 | 2:18.63 | 2:58.30 | |||
O.S.L.F. | 2:48.50 | |||||||||
23 | Mie Petersen | 2002 | 353 | 38.11 | 1:25.54 | 2:17.30 | 2:58.40 | |||
Bov IF | 3:02.83 | |||||||||
24 | Emma Rasmussen | 2002 | 352 | 41.15 | 1:25.55 | 2:18.80 | 2:58.65 | |||
Odder Svømmeklub | 2:57.62 | |||||||||
25 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 338 | 36.12 | 1:22.01 | 2:22.48 | 3:00.97 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:13.31 | |||||||||
26 | Karen Hazell Brink | 2002 | 333 | 40.54 | 1:28.07 | 2:23.77 | 3:01.88 | |||
O.S.L.F. | 2:57.05 | |||||||||
27 | Kristine Hülsen | 2002 | 332 | 46.52 | 1:31.88 | 2:20.73 | 3:02.16 | |||
Svømmeklubben Tempo | 2:52.38 | |||||||||
28 | Clara Støttrup | 2002 | 324 | 39.69 | 1:28.53 | 2:23.42 | 3:03.60 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:57.42 | |||||||||
29 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 323 | 41.03 | 1:27.13 | 2:24.35 | 3:03.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:01.12 | |||||||||
30 | Laura Damgaard | 2002 | 319 | 40.28 | 1:29.57 | 2:22.67 | 3:04.55 | |||
Svømmeklubben Tempo | 3:05.01 | |||||||||
31 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 313 | 37.82 | 1:25.96 | 2:23.38 | 3:05.67 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.66 | |||||||||
32 | Signe Schwartz | 2002 | 275 | 40.94 | 1:31.86 | 2:33.71 | 3:13.81 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:10.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:12 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 50, 200m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Mette Munk |
Chris Christensen (88), West Swim Team - 2.07.22 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.27 | 1:06.72 | 1:48.10 | 2:20.60 | |||
2 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 31.20 | 1:08.01 | 1:48.91 | 2:21.45 | |||
3 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 29.75 | 1:06.73 | 1:48.69 | 2:21.61 | |||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 28.57 | 1:05.80 | 1:49.36 | 2:23.49 | |||
5 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.13 | 1:09.07 | 1:52.36 | 2:25.59 | |||
6 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 30.17 | 1:07.72 | 1:54.89 | 2:26.90 | |||
7 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.96 | 1:09.96 | 1:55.79 | 2:28.02 | |||
8 | Marius Nørgaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.83 | 1:09.72 | 1:55.50 | 2:28.89 | |||
9 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.91 | 1:12.50 | 1:53.56 | 2:29.17 | |||
10 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.96 | 1:10.16 | 1:55.70 | 2:29.89 | |||
11 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.52 | 1:12.46 | 1:56.98 | 2:32.45 | |||
12 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.95 | 1:12.84 | 1:59.39 | 2:33.01 | |||
13 | Anders Vestergaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.95 | 1:13.13 | 1:58.64 | 2:33.24 | |||
14 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.33 | 1:14.92 | 1:57.37 | 2:33.39 | |||
15 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.38 | 1:12.47 | 1:58.17 | 2:33.76 | |||
16 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 32.13 | 1:10.78 | 1:58.72 | 2:34.86 | |||
17 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:15.91 | 2:02.50 | 2:34.93 | 2:34.93 | |||
18 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 30.92 | 1:12.67 | 2:00.39 | 2:34.97 | |||
19 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 31.99 | 1:11.42 | 2:01.78 | 2:35.54 | |||
20 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 32.43 | 1:11.98 | 1:59.95 | 2:36.72 | |||
21 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 32.48 | 1:16.50 | 2:00.69 | 2:36.78 | |||
22 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 1:12.87 | 2:02.00 | 2:37.14 | 2:37.14 | |||
23 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder Svømmeklub | 34.79 | 1:15.60 | 2:02.93 | 2:37.53 | |||
24 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.87 | 1:13.88 | 2:02.35 | 2:37.89 | |||
25 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.14 | 1:13.80 | 2:02.66 | 2:37.91 | |||
26 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.10 | 1:15.32 | 2:04.39 | 2:38.85 | |||
27 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 33.63 | 1:16.53 | 2:05.58 | 2:40.99 | |||
28 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 35.46 | 1:16.15 | 2:05.63 | 2:41.43 | |||
29 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 33.52 | 1:18.22 | 2:07.58 | 2:42.07 | |||
30 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 33.08 | 1:16.01 | 2:04.95 | 2:42.26 | |||
31 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.05 | 1:19.15 | 2:06.92 | 2:42.84 | |||
31 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:16.36 | 2:06.96 | 2:42.84 | 2:42.84 | |||
33 | Johannes Gasse | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.50 | 2:08.10 | 2:43.54 | 2:43.54 | |||
34 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.13 | 1:14.68 | 2:06.92 | 2:43.61 | |||
35 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.44 | 1:17.25 | 2:08.54 | 2:43.97 | |||
36 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.29 | 1:18.68 | 2:05.42 | 2:45.03 | |||
37 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 38.66 | 1:32.17 | 2:08.00 | 2:45.45 | |||
37 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 38.66 | 1:23.17 | 2:08.00 | 2:45.45 | |||
39 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 33.55 | 1:18.12 | 2:08.45 | 2:46.71 | |||
40 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 36.24 | 1:24.56 | 2:09.91 | 2:47.12 | |||
41 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.84 | 1:20.25 | 2:09.79 | 2:47.90 | |||
42 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.78 | 1:19.07 | 2:12.08 | 2:48.72 | |||
43 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 35.35 | 1:18.55 | 2:11.57 | 2:49.50 | |||
44 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.05 | 1:20.22 | 2:12.67 | 2:49.56 | |||
45 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 35.38 | 1:19.27 | 2:13.55 | 2:50.38 | |||
46 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.97 | 1:25.92 | 2:14.10 | 2:51.84 | |||
47 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 31.74 | 1:15.88 | 2:12.66 | 2:52.04 | |||
48 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 35.18 | 1:19.95 | 2:14.34 | 2:52.76 | |||
49 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 38.53 | 1:21.30 | 2:13.19 | 2:52.89 | |||
50 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 38.57 | 1:25.46 | 2:15.58 | 2:53.31 | |||
51 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 37.41 | 1:21.86 | 2:14.52 | 2:54.04 | |||
52 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.64 | 1:20.64 | 2:18.89 | 2:55.49 | |||
53 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 41.37 | 1:22.63 | 2:16.31 | 2:55.96 | |||
54 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 42.62 | 1:30.13 | 2:21.56 | 3:01.59 | |||
55 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 39.86 | 1:28.14 | 2:20.65 | 3:01.61 | |||
56 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 44.15 | 1:32.41 | 2:25.80 | 3:04.47 | |||
57 | Jeppe Dall | 2002 | Odder Svømmeklub | 40.69 | 1:28.76 | 2:26.36 | 3:08.29 | |||
58 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 40.58 | 1:33.17 | 2:28.10 | 3:09.58 | |||
59 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | 46.87 | 1:37.50 | 2:36.17 | 3:20.92 | |||
- | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | brystlig eft vend50m | |||||
- | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v150m | |||||
- | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej samt berør50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 51, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Kohberg |
Kvik Kastrup Piger, Kvik Kastrup - 4.28.13 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Lyngby Damer | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:28.44 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 33.09 | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 35.51 | 1:17.28 | 2:24.57 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 29.49 | 1:03.41 | 3:27.98 | ||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 28.59 | 1:00.46 | 4:28.44 | ||||||
2 | Sto Elite | 0 | Swim Team Odense | 4:32.59 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 35.77 | 1:13.50 | 1:13.50 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 33.86 | 1:11.81 | 2:25.31 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 30.90 | 1:07.20 | 3:32.51 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 28.74 | 1:00.08 | 4:32.59 | ||||||
3 | Stm Damer 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:35.15 | ||||||
Trine Guldberg | 1999 | 34.19 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 37.31 | 1:19.26 | 2:29.61 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 28.82 | 1:03.64 | 3:33.25 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 29.57 | 1:01.90 | 4:35.15 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2. Årgang | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 4:39.72 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 34.66 | 1:11.15 | 1:11.15 | ||||||
Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 37.56 | 1:20.10 | 2:31.25 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 30.83 | 1:07.23 | 3:38.48 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 29.23 | 1:01.24 | 4:39.72 | ||||||
5 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:39.82 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 34.29 | 1:12.60 | 1:12.60 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 36.69 | 1:17.65 | 2:30.25 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 30.49 | 1:09.48 | 3:39.73 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 28.43 | 1:00.09 | 4:39.82 | ||||||
6 | Aalborg Damer 1. Årgang | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 4:41.30 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 34.91 | 1:11.13 | 1:11.13 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 36.34 | 1:17.58 | 2:28.71 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 32.43 | 1:10.04 | 3:38.75 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 29.75 | 1:02.55 | 4:41.30 | ||||||
7 | Agf Damer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:42.66 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 34.41 | 1:11.42 | 1:11.42 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 36.71 | 1:18.88 | 2:30.30 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 31.78 | 1:10.00 | 3:40.30 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 29.57 | 1:02.36 | 4:42.66 | ||||||
8 | Holbæk | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:45.75 | ||||||
Mai Andersen | 2000 | 36.42 | 1:14.79 | 1:14.79 | ||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 37.73 | 1:51.81 | 3:06.60 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 35.83 | 1:05.39 | 4:11.99 | ||||||
Louise Lynæs | 1997 | 33.76 | 33.76 | 4:45.75 | ||||||
9 | Stm Damer 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:46.88 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 35.79 | 1:14.98 | 1:14.98 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 37.76 | 1:20.24 | 2:35.22 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.85 | 1:07.78 | 3:43.00 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 29.41 | 1:03.88 | 4:46.88 | ||||||
10 | Odder Piger | 0 | Odder Svømmeklub | 4:48.78 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 34.50 | 1:10.47 | 1:10.47 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 40.57 | 1:28.19 | 2:38.66 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 30.87 | 1:05.94 | 3:44.60 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 30.70 | 1:04.18 | 4:48.78 | ||||||
11 | Hsc Female Monstars | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:49.14 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 35.28 | 1:12.88 | 1:12.88 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 37.87 | 1:21.26 | 2:34.14 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 32.73 | 1:09.88 | 3:44.02 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 30.61 | 1:05.12 | 4:49.14 | ||||||
12 | Silkeborg Piger 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:53.83 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 36.89 | 1:15.93 | 1:15.93 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 37.40 | 1:20.54 | 2:36.47 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 33.11 | 1:13.55 | 3:50.02 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 30.07 | 1:03.81 | 4:53.83 | ||||||
13 | Agf Damer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:55.31 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 37.47 | 1:16.90 | 1:16.90 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 35.89 | 1:18.92 | 2:35.82 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 33.36 | 1:13.65 | 3:49.47 | ||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 31.44 | 1:05.84 | 4:55.31 | ||||||
14 | Viborg Piger | 2002 | Viborg Svømme Klub | 4:55.48 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 36.55 | 1:13.80 | 1:13.80 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 37.77 | 1:22.93 | 2:36.73 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 32.17 | 1:11.93 | 3:48.66 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 31.07 | 1:06.82 | 4:55.48 | ||||||
15 | Silkeborg Piger 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:05.70 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 36.65 | 1:15.49 | 1:15.49 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 38.55 | 1:23.31 | 2:38.80 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 36.27 | 1:22.65 | 4:01.45 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 29.93 | 1:04.25 | 5:05.70 | ||||||
16 | Agf Damer 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:08.20 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 36.65 | 1:15.04 | 1:15.04 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 40.94 | 1:27.25 | 2:42.29 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 35.74 | 1:19.59 | 4:01.88 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.65 | 1:06.32 | 5:08.20 | ||||||
17 | Sto Gruppe 1 Hold 2 | 0 | Swim Team Odense | 5:29.00 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 42.08 | 1:26.26 | 1:26.26 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 42.12 | 1:31.63 | 2:57.89 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 36.51 | 1:20.60 | 4:18.49 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 33.38 | 1:10.51 | 5:29.00 | ||||||
18 | Odder Piger 2 | 0 | Odder Svømmeklub | 5:30.79 | ||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 36.24 | 1:15.56 | 1:15.56 | ||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 43.04 | 1:32.38 | 2:47.94 | ||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 37.38 | 1:22.17 | 4:10.11 | ||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 38.05 | 1:20.68 | 5:30.79 | ||||||
19 | Nakskov Piger :-) | 0 | Nakskov Svømme Klub | 5:31.96 | ||||||
Emilia Harlund | 1999 | 35.56 | 1:13.44 | 1:13.44 | ||||||
Malou Carlsen | 2000 | 38.24 | 1:23.34 | 2:36.78 | ||||||
Line Due Truelsen | 2002 | 43.56 | 1:38.45 | 4:15.23 | ||||||
Sophia Lindegaard | 2001 | 36.51 | 1:16.73 | 5:31.96 | ||||||
20 | Sto Gruppe 2 Hold 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:35.17 | ||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 38.97 | 1:21.97 | 1:21.97 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 44.97 | 1:34.97 | 2:56.94 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 39.21 | 1:58.98 | 4:55.92 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 39.25 | 39.25 | 5:35.17 | ||||||
21 | Agf Damer 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:47.55 | ||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 44.50 | 1:31.84 | 1:31.84 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 43.24 | 1:34.63 | 3:06.47 | ||||||
Veronica Brix | 2003 | 38.08 | 1:31.70 | 4:38.17 | ||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 32.93 | 1:09.38 | 5:47.55 | ||||||
22 | Silkeborg Piger 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:52.65 | ||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 40.11 | 1:21.62 | 1:21.62 | ||||||
Selma Lindberg | 2003 | 48.68 | 1:43.38 | 3:05.00 | ||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 42.20 | 1:31.83 | 4:36.83 | ||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 36.59 | 1:15.82 | 5:52.65 | ||||||
- | Hovedstadens Damer | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej brudt ovf15m | |||||
- | Silkeborg Piger 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | asykron arm i fly | |||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 37.95 | 1:19.50 | 1:19.50 | ||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 42.26 | 1:29.57 | 2:49.07 | ||||||
- | Sto Gruppe 1 Hold 1 | 0 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Heidi Glintborg | 2002 | 38.14 | 1:17.46 | 1:17.46 | ||||||
- | Aalborg Damer 3. Årgang | 2002 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Ida S Olesen | 2003 | 35.12 | 1:13.05 | 1:13.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 52, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Lyngby Herrer, Lyngby Svømmeklub - 3.57.22 (2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Holbæk | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:00.51 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 30.48 | 1:02.53 | 1:02.53 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 29.61 | 1:05.30 | 2:07.83 | ||||||
Joakim Brønnum | 1997 | 27.17 | 58.74 | 3:06.57 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 25.73 | 53.94 | 4:00.51 | ||||||
2 | Odder Drenge | 0 | Odder Svømmeklub | 4:06.33 | ||||||
Oliver Degn | 1996 | 30.08 | 1:01.88 | 1:01.88 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 32.89 | 1:12.15 | 2:14.03 | ||||||
Lasse Dall | 1997 | 25.98 | 57.50 | 3:11.53 | ||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 25.91 | 54.80 | 4:06.33 | ||||||
3 | Hovedstadens Herrer 1 | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:09.15 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 30.94 | 1:03.55 | 1:03.55 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 32.69 | 1:10.61 | 2:14.16 | ||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 27.29 | 1:01.01 | 3:15.17 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 25.51 | 53.98 | 4:09.15 | ||||||
4 | Hsc Male Monstars | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:09.36 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 29.22 | 59.90 | 59.90 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 32.83 | 1:11.32 | 2:11.22 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 27.79 | 1:02.00 | 3:13.22 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 26.93 | 56.14 | 4:09.36 | ||||||
5 | Aalborg Herrer 1.årgang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 4:09.59 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 30.61 | 1:02.87 | 1:02.87 | ||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 32.92 | 1:10.83 | 2:13.70 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 28.23 | 1:00.66 | 3:14.36 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 26.03 | 55.23 | 4:09.59 | ||||||
6 | Agf Herrer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:09.81 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 30.86 | 1:03.83 | 1:03.83 | ||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 33.61 | 1:12.13 | 2:15.96 | ||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 26.76 | 1:00.34 | 3:16.30 | ||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 25.57 | 53.51 | 4:09.81 | ||||||
7 | Stm Herrer 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:12.23 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 31.67 | 1:05.86 | 1:05.86 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 33.18 | 1:13.02 | 2:18.88 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 26.27 | 57.92 | 3:16.80 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 27.02 | 55.43 | 4:12.23 | ||||||
8 | Silkeborg Drenge 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:16.97 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 31.67 | 1:05.05 | 1:05.05 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 33.52 | 1:12.05 | 2:17.10 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 27.48 | 1:02.57 | 3:19.67 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 27.23 | 57.30 | 4:16.97 | ||||||
9 | Stm Herrer 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:23.21 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 30.97 | 1:05.85 | 1:05.85 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 35.18 | 1:15.98 | 2:21.83 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 29.63 | 1:04.36 | 3:26.19 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 27.19 | 57.02 | 4:23.21 | ||||||
10 | Agf Herrer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:24.85 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 31.96 | 1:06.96 | 1:06.96 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 33.58 | 1:13.33 | 2:20.29 | ||||||
Niels K. Mortensen | 1995 | 31.26 | 1:07.55 | 3:27.84 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 27.79 | 57.01 | 4:24.85 | ||||||
11 | Aalborg Herrer 2.årgang | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 4:28.50 | ||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 32.52 | 1:06.07 | 1:06.07 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 33.84 | 1:16.33 | 2:22.40 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 29.63 | 1:06.66 | 3:29.06 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 28.37 | 59.44 | 4:28.50 | ||||||
12 | Agf Herrer 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:35.15 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 33.50 | 1:09.13 | 1:09.13 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 35.43 | 1:18.61 | 2:27.74 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 29.78 | 1:05.12 | 3:32.86 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 28.94 | 1:02.29 | 4:35.15 | ||||||
13 | Odder Drenge 2 | 0 | Odder Svømmeklub | 4:35.20 | ||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 32.10 | 1:06.91 | 1:06.91 | ||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 38.59 | 1:23.04 | 2:29.95 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 29.49 | 1:05.26 | 3:35.21 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 28.32 | 59.99 | 4:35.20 | ||||||
14 | Sto Gruppe 1 Hold 2 | 0 | Swim Team Odense | 4:35.54 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 34.49 | 1:10.73 | 1:10.73 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 37.33 | 1:20.09 | 2:30.82 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 29.60 | 1:04.40 | 3:35.22 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 28.47 | 1:00.32 | 4:35.54 | ||||||
15 | Viborg Drenge | 2001 | Viborg Svømme Klub | 4:35.77 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 33.31 | 1:09.14 | 1:09.14 | ||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 35.06 | 1:15.52 | 2:24.66 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 33.06 | 1:14.15 | 3:38.81 | ||||||
Chris Rasmussen | 2001 | 27.04 | 56.96 | 4:35.77 | ||||||
16 | Silkeborg Drenge 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:36.70 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 34.24 | 1:10.69 | 1:10.69 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 35.63 | 1:17.87 | 2:28.56 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 29.37 | 1:34.83 | 4:03.39 | ||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 33.31 | 33.31 | 4:36.70 | ||||||
17 | Lyngby Herrer | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:41.60 | ||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 33.57 | 1:11.16 | 1:11.16 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 35.46 | 1:17.09 | 2:28.25 | ||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 32.21 | 1:11.32 | 3:39.57 | ||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 28.91 | 1:02.03 | 4:41.60 | ||||||
18 | Nakskov Drenge :) | 0 | Nakskov Svømme Klub | 4:47.96 | ||||||
Mads Holm | 1998 | 32.15 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 41.68 | 1:28.83 | 2:35.05 | ||||||
Sebastian Jensen | 2001 | 31.25 | 1:09.34 | 3:44.39 | ||||||
Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 29.63 | 1:03.57 | 4:47.96 | ||||||
19 | Agf Herrer 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:01.03 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 36.36 | 1:14.03 | 1:14.03 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 38.55 | 1:24.80 | 2:38.83 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 33.87 | 1:16.07 | 3:54.90 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 31.16 | 1:06.13 | 5:01.03 | ||||||
20 | Sto Gruppe 1 Hold 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:07.56 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 36.28 | 1:15.36 | 1:15.36 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 35.76 | 1:18.37 | 2:33.73 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 36.48 | 1:22.59 | 3:56.32 | ||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 33.37 | 1:11.24 | 5:07.56 | ||||||
21 | Silkeborg Drenge 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:19.46 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 36.46 | 1:15.02 | 1:15.02 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 41.30 | 1:28.61 | 2:43.63 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 35.52 | 1:22.93 | 4:06.56 | ||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 34.27 | 1:12.90 | 5:19.46 | ||||||
22 | Nsk Drenge :) | 0 | Nakskov Svømme Klub | 5:42.68 | ||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 44.10 | 1:28.75 | 1:28.75 | ||||||
Colins Anthony George | 2001 | 43.17 | 1:33.91 | 3:02.66 | ||||||
Christoffer Jensen | 2002 | 42.21 | 1:38.64 | 4:41.30 | ||||||
Gustav T Madsen | 2001 | 29.37 | 1:01.38 | 5:42.68 | ||||||
23 | Odder Drenge 3 | 0 | Odder Svømmeklub | 5:43.59 | ||||||
Viktor Nørrevang | 2003 | 47.03 | 1:37.03 | 1:37.03 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 44.47 | 1:36.88 | 3:13.91 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 33.56 | 1:15.18 | 4:29.09 | ||||||
Jeppe Dall | 2002 | 34.65 | 1:14.50 | 5:43.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |