Resultater for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag morgen
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Viktor B. Bromer (93), AGF - 1.56.18 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.46 | 56.19 | 1:26.24 | 1:56.28 | |||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.69 | 59.00 | 1:28.90 | 1:58.76 | |||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 28.67 | 59.35 | 1:29.36 | 1:59.10 | |||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.35 | 57.00 | 1:27.95 | 1:59.17 | |||
5 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.42 | 58.54 | 1:29.42 | 1:59.40 | |||
6 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.47 | 58.50 | 1:29.49 | 1:59.93 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.09 | 57.74 | 1:29.33 | 2:00.83 | |||
8 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.13 | 59.18 | 1:30.67 | 2:01.32 | |||
9 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.50 | 59.40 | 1:31.44 | 2:01.91 | |||
10 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.34 | 59.26 | 1:30.78 | 2:02.05 | |||
11 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.02 | 59.43 | 1:30.78 | 2:02.80 | |||
12 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.84 | 59.77 | 1:31.67 | 2:02.83 | |||
13 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.79 | 59.90 | 1:31.21 | 2:02.90 | |||
14 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.28 | 1:00.02 | 1:32.41 | 2:03.06 | |||
15 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.89 | 58.68 | 1:32.07 | 2:03.70 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.54 | 1:00.45 | 1:33.18 | 2:04.08 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.78 | 1:01.01 | 1:32.72 | 2:04.10 | |||
18 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.86 | 1:00.33 | 1:32.40 | 2:04.35 | |||
19 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.54 | 59.96 | 1:32.43 | 2:04.42 | |||
20 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 28.74 | 1:00.20 | 1:32.80 | 2:04.64 | |||
21 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.59 | 1:00.00 | 1:32.66 | 2:04.88 | |||
22 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.55 | 1:00.30 | 1:32.90 | 2:04.94 | |||
23 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.57 | 1:00.19 | 1:32.92 | 2:05.28 | |||
24 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.54 | 1:02.36 | 1:34.76 | 2:06.33 | |||
25 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.38 | 59.76 | 1:33.21 | 2:06.55 | |||
26 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.14 | 1:00.85 | 1:33.56 | 2:06.64 | |||
27 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder Svømmeklub | 29.03 | 1:01.44 | 1:33.99 | 2:06.67 | |||
28 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.15 | 1:00.97 | 1:33.94 | 2:06.98 | |||
29 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.20 | 1:02.13 | 1:35.10 | 2:07.06 | |||
30 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 28.80 | 1:00.76 | 1:34.21 | 2:07.27 | |||
31 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.80 | 1:02.32 | 1:35.41 | 2:07.48 | |||
32 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 28.99 | 1:01.12 | 1:34.42 | 2:08.35 | |||
33 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 28.52 | 1:01.01 | 1:34.15 | 2:08.50 | |||
34 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.44 | 1:01.82 | 1:35.98 | 2:09.74 | |||
35 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.25 | 1:03.35 | 1:37.37 | 2:11.69 | |||
36 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.55 | 1:03.12 | 1:37.84 | 2:12.00 | |||
37 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 30.55 | 1:04.08 | 1:38.10 | 2:12.08 | |||
38 | Ehab Basha | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.78 | 1:04.20 | 2:12.67 | 2:12.67 | |||
39 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.48 | 1:02.50 | 1:37.54 | 2:13.10 | |||
40 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.00 | 1:05.45 | 1:39.89 | 2:13.62 | |||
41 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.78 | 1:05.34 | 1:40.84 | 2:14.98 | |||
42 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.45 | 1:04.89 | 1:39.96 | 2:15.88 | |||
43 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 31.15 | 1:05.36 | 1:40.98 | 2:16.84 | |||
44 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 32.20 | 1:07.62 | 1:42.51 | 2:17.48 | |||
45 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.37 | 1:08.01 | 1:43.82 | 2:17.58 | |||
46 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.80 | 1:06.66 | 1:43.14 | 2:20.16 | |||
47 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 32.53 | 1:11.23 | 1:49.37 | 2:27.72 | |||
48 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 34.66 | 1:14.94 | 1:56.31 | 2:37.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |