Resultat för H.C. Andersen Swim Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag morgen
Resultat Løb 34 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: NIKE |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 1.02.03 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 29.61 | 59.99 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.78 | 1:00.55 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.65 | 1:00.61 | |||||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.85 | 1:01.70 | |||||
5 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 30.43 | 1:01.87 | |||||
6 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.02 | 1:02.17 | |||||
7 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.10 | 1:02.26 | |||||
8 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 30.72 | 1:02.65 | |||||
9 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.63 | 1:02.71 | |||||
10 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 30.70 | 1:03.58 | |||||
11 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.76 | 1:03.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | 1:04.46 | |||||
13 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.51 | 1:04.75 | |||||
14 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.03 | 1:04.77 | |||||
15 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.30 | 1:04.78 | |||||
16 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.22 | 1:05.55 | |||||
17 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.16 | 1:05.88 | |||||
18 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 31.14 | 1:05.99 | |||||
19 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 32.24 | 1:06.13 | |||||
20 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.64 | 1:06.61 | |||||
21 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder Svømmeklub | 32.00 | 1:06.76 | |||||
22 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.04 | 1:07.11 | |||||
23 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.23 | 1:07.29 | |||||
24 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 33.03 | 1:08.00 | |||||
25 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.92 | 1:08.04 | |||||
26 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 32.52 | 1:08.06 | |||||
27 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.37 | 1:08.69 | |||||
28 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.07 | 1:08.75 | |||||
29 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 34.10 | 1:08.95 | |||||
30 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Odder Svømmeklub | 33.35 | 1:09.38 | |||||
31 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.71 | 1:09.73 | |||||
32 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.06 | 1:09.78 | |||||
33 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.70 | 1:09.87 | |||||
34 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.82 | 1:10.13 | |||||
35 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 34.70 | 1:10.20 | |||||
36 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 32.81 | 1:10.26 | |||||
37 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.40 | 1:12.13 | |||||
38 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.89 | 1:16.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |