Tulokset Ungdoms-GP 2 med LSS Cup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 2 med LSS Cup 2016 |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Ludvika |
|
Utskriftstid |
16:18 |
|
|
Arrangör |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
33.47 |
1:11.09 |
1:58.88 |
|
2:32.96 |
|
2 |
Johan Werkmästar |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
40.27 |
1:25.57 |
2:21.54 |
|
3:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
31.52 |
1:11.77 |
1:53.19 |
|
2:28.12 |
|
2 |
Elias Nordgren |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
32.72 |
1:14.51 |
1:56.71 |
|
2:29.89 |
|
3 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
32.59 |
1:12.23 |
1:57.68 |
|
2:32.63 |
|
- |
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Olle Hansen |
2001 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Hambraeus |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
31.12 |
1:07.85 |
1:48.42 |
|
2:20.85 |
|
2 |
Anton Campalto |
1998 |
Ludvika Simsällskap |
|
30.52 |
1:09.34 |
1:50.37 |
|
2:23.17 |
|
3 |
Henrik Bransell |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
30.17 |
1:07.52 |
1:49.31 |
|
2:25.31 |
|
4 |
Erik Krysén |
2000 |
Ludvika Simsällskap |
|
32.19 |
1:09.99 |
1:53.41 |
|
2:29.40 |
|
5 |
Jonathan Douib |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
32.59 |
1:14.05 |
1:58.84 |
|
2:31.44 |
|
6 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
34.48 |
1:12.43 |
1:57.33 |
|
2:31.75 |
|
7 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
34.17 |
1:14.07 |
1:58.88 |
|
2:36.44 |
|
8 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.37 |
1:17.92 |
2:03.00 |
|
2:38.50 |
|
9 |
Marcus Nordh |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
33.61 |
1:16.99 |
2:03.94 |
|
2:41.19 |
|
10 |
Isak Brundin |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
34.46 |
1:17.91 |
2:05.48 |
|
2:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Ludvika Simsällskap |
Utskriftstid |
16:18 |
|