2020-01-28   03:19:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (50 m) 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  26 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:38   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 37, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:27.28 2009-08-02 
EE: GERMANY (1900) 3:28.58 2009-08-02 
SE: Cetus Espoo (1900) 3:48.17 2014-04-27 
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:55.27 2011-07-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus 1    805          3:42.82  SE Ennätys - Aikuinen 
  Cetus Espoo  3:42.49                 
  Christoffer Fredrikson  1997      27.64  56.96      56.96   
  Lassi Ohtonen  1992      29.06  1:03.40      2:00.36   
  Tuomas Pokkinen  1995      24.53  53.64      2:54.00   
  Ari-Pekka Liukkonen  1989      23.04  48.82      3:42.82   
                     
Åsk Miehet 1    755          3:47.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:48.68                 
  Aleksi Schmid  1996      27.83  57.55      57.55   
  Ossi Oksa  1988      28.65  1:02.73      2:00.28   
  Mika Sola  1991      24.83  54.76      2:55.04   
  Otto Rannikko  1999      24.99  52.58      3:47.62   
                     
Swim Miehet 1    751          3:47.98   
  Swimming Jyväskylä  3:48.67                 
  Janne Markus Markkanen  1994      27.88  57.72      57.72   
  Miikka Ruohoniemi  1993      29.33  1:02.88      2:00.60   
  Teemu Vuorela  1994      25.82  55.73      2:56.33   
  Severi Allonen  1991      24.12  51.65      3:47.98   
                     
Hss 1    745          3:48.65   
  Helsingfors Simsällskap  3:47.14                 
  Niki Karlsson  2000      28.61  59.48      59.48   
  Sami Myrén  1991      29.18  1:03.97      2:03.45   
  Riku Pöytäkivi  1993      24.48  54.14      2:57.59   
  Evgeny Lomtev  1995      23.73  51.06      3:48.65   
                     
Tatun Surnu-Pekat    725          3:50.70   
  TaTu Tampere  3:51.33                 
  Petja Yritys  1993      28.84  59.39      59.39   
  Mikael Karuveha  1999      30.16  1:04.89      2:04.28   
  Anton Herrala  1993      24.63  54.78      2:59.06   
  Matias Tyry  1993      24.22  51.64      3:50.70   
                     
Cetus 2    719          3:51.27   
  Cetus Espoo  3:53.76                 
  Jari Schwarte  1990      28.47  59.83      59.83   
  Niko Hämäläinen  1985      29.32  1:04.05      2:03.88   
  Sergey Kuznetsov  2000      25.40  54.45      2:58.33   
  Sami Juopperi  1992      25.14  52.94      3:51.27   
                     
Tatun Jorkan Pojat    695          3:54.00   
  TaTu Tampere  3:57.50                 
  Deny Belaic  1998      29.44  1:00.85      1:00.85   
  Miro Vasko  1993      30.15  1:05.08      2:05.93   
  Ville Laine  1995      25.10  55.39      3:01.32   
  Juho Eerola  1995      24.95  52.68      3:54.00   
                     
Uita 1    661          3:57.90   
  Uinti Tampere  3:53.46                 
  Teemu Aho  1994      29.08  1:00.42      1:00.42   
  Werneri Koskinen  1998      30.21  1:05.51      2:05.93   
  Kalle Pyykkönen  1996      25.92  56.96      3:02.89   
  Teemu Lehtonen  2000      25.57  55.01      3:57.90   
                     
Hss 2    644          4:00.01   
  Helsingfors Simsällskap  4:00.24                 
  Elmo Kiuru  1997      29.95  1:02.46      1:02.46   
  Valtteri Kiiskinen  1998      30.98  1:07.32      2:09.78   
  Santeri Hölttä  2000      26.66  57.92      3:07.70   
  Nico Palotie  1992      24.48  52.31      4:00.01   
                     
10  Raisu Miehet 1    635          4:01.14   
  Raision Urheilijat  3:57.86                 
  Juho Grönblom  1998      31.37  1:04.40      1:04.40   
  Eeli Aavasalo  1996      29.82  1:05.22      2:09.62   
  Casper Salminen  1998      26.39  57.44      3:07.06   
  Eetu Soini  1996      25.60  54.08      4:01.14   
                     
11  Vus-Vss    605          4:04.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:03.97                 
  Lauri Hatunen  1998      30.27  1:03.74      1:03.74   
  Juha Kollin  1993      31.12  1:07.76      2:11.50   
  Samuli Korpi  1997      26.98  58.57      3:10.07   
  Jimi Kallio  1993      25.98  54.88      4:04.95   
                     
12  Swim Miehet 2    604          4:05.12   
  Swimming Jyväskylä  4:04.07                 
  Antti Viilos  1989      30.01  1:03.82      1:03.82   
  Miika Tolvanen  1996      29.88  1:06.54      2:10.36   
  Elias Päivinen  1997      27.07  59.98      3:10.34   
  Janne Kekkonen  1989      25.59  54.78      4:05.12   
                     
13  Åsk Miehet 3    577          4:08.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:04.33                 
  Emil Hanski  1999      30.29  1:04.07      1:04.07   
  Oskari Herpola  2001      31.51  1:09.98      2:14.05   
  Jaakko Kuusisto  2000      26.86  1:00.61      3:14.66   
  Wilhelm Suominen  1999      25.33  54.28      4:08.94   
                     
14  Oulo Miehet  1991    559          4:11.57   
  Oulun Lohet  4:01.93                 
  Janne Lantto  1994      29.99  1:02.53      1:02.53   
  Aku Venhola  1990      32.72  1:11.04      2:13.57   
  Juho Herva  1998      28.04  1:03.03      3:16.60   
  Konsta Kallinen  1999      25.25  54.97      4:11.57   
                     
15  Scr Miehet  1996    557          4:11.87   
  Swimming Club Rovaniemi  4:10.01                 
  Juho Röytiö  1998      31.86  1:06.86      1:06.86   
  Antti Kiviaho  1996      30.83  1:08.42      2:15.28   
  Kasperi Kuulasmaa  1996      26.98  59.34      3:14.62   
  Eelis Hukka  1999      26.43  57.25      4:11.87   
                     
16  Åsk Miehet 4    555          4:12.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:11.21                 
  Jaakko Siipola  1999      30.92  1:04.89      1:04.89   
  Kaj Smeds  1998      32.71  1:10.58      2:15.47   
  Jani-Markus Sula  1999      27.85  1:00.92      3:16.39   
  Akseli Heino  1999      25.75  55.71      4:12.10   
                     
17  Swim Miehet 3    527          4:16.55   
  Swimming Jyväskylä  4:05.38                 
  Jani Hartikainen  1993      32.57  1:07.73      1:07.73   
  Miika Pentti  1997      32.40  1:10.02      2:17.75   
  Alexander Kislitsyn  2001      28.43  1:03.72      3:21.47   
  Tapio Roiko-Jokela  1996      26.47  55.08      4:16.55   
                     
18  Jous Miehet  1999    492          4:22.55   
  Joensuun Uimaseura  4:15.51                 
  Konsta Naumanen  1996      32.31  1:06.44      1:06.44   
  Roope Ruohtula  2000      33.01  1:13.90      2:20.34   
  Miiro Vartiainen  2001      29.20  1:04.01      3:24.35   
  Veeti Ruohtula  2001      27.53  58.20      4:22.55   
                     
Oulun Uinti              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  4:02.30                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Uita 2              DSQ   
  Uinti Tampere  4:08.99                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Åsk Miehet 2              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:55.24                 
  Lauri Pilpola  1993      29.72  1:02.89      1:02.89   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  26 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:38 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner