2020-01-28   03:18:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (50 m) 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 17 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:47   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Christoffer Fredrikson  1997    724  28.04        57.83   
  Cetus Espoo  55.94                 
                     
Janne Markus Markkanen  1994    686  28.76        58.88   
  Swimming Jyväskylä  56.49                 
                     
Petja Yritys  1993    667  29.02        59.44   
  TaTu Tampere  57.90                 
                     
Niki Karlsson  2000    658  28.90        59.71   
  Helsingfors Simsällskap  58.59                 
                     
Sami Myrén  1991    657  28.81        59.72   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.77                 
                     
Jari Schwarte  1990    655  28.94        59.79   
  Cetus Espoo  58.90                 
                     
Teemu Aho  1994    626  29.04        1:00.71   
  Uinti Tampere  58.37                 
                     
Deny Belaic  1998    619  29.57        1:00.94   
  TaTu Tampere  1:00.76                 
                     
Teemu Hellas  1982    605  29.43        1:01.40   
  Cetus Espoo  1:00.31                 
                     
10  Roni Kallström  2001    605  30.02        1:01.41   
  Cetus Espoo  1:02.49                 
                     
11  Juho Eerola  1995    591  29.73        1:01.87  Ei osallistu loppukilpailuun 
  TaTu Tampere  1:00.73                 
                     
12  Topias Vainio  1997    589  29.79        1:01.96   
  Cetus Espoo  59.63                 
                     
13  Niklas Reunanen  1998    586  29.77        1:02.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:00.13                 
                     
14  Miro Juvonen  1994    582  29.98        1:02.18   
  Nurmijärven Uinti  1:02.29                 
                     
15  Matias Tyry  1993    581  29.91        1:02.23  Ei osallistu loppukilpailuun 
  TaTu Tampere  1:00.57                 
                     
15  Wilhelm Suominen  1999    581  29.29        1:02.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.71                 
                     
17  Lauri Pilpola  1993    576  29.33        1:02.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.33                 
                     
18  Roope Eiserbeck  1999    563  30.21        1:02.87   
  Joensuun Uimaseura  1:03.16                 
                     
19  Emil Hanski  1999    553  30.03        1:03.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.39                 
                     
20  Roope Pakkanen  1997    552  30.07        1:03.29   
  Haminan Uimaseura  1:03.16                 
                     
21  Reko Patinen  1998    548  30.25        1:03.47   
  Nummelan Kisaajat  1:01.88                 
                     
22  Henri Hellström  1997    543  31.01        1:03.65   
  Raision Urheilijat  1:00.89                 
                     
23  Valtteri Eloranta  1992    537  30.64        1:03.90   
  Cetus Espoo  1:01.09                 
                     
24  Petteri Haverinen  2001    535  30.84        1:03.96   
  Lahden Uimaseura  1:03.72                 
                     
25  Antti Viilos  1989    532  30.07        1:04.10   
  Swimming Jyväskylä  1:01.58                 
                     
26  Niklas Valkonen  1997    523  30.63        1:04.43   
  Riihimäen Uimaseura  1:03.67                 
                     
27  Juho Laatikainen  1999    522  30.96        1:04.49   
  Swimming Club Vuokatti  1:05.13                 
                     
28  Teemu Vihervaara  1998    520  31.36        1:04.56   
  Kouvolan Uimarit  1:03.75                 
                     
29  Jaakko Siipola  1999    520  30.93        1:04.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.24                 
                     
30  Sami Pakarinen  1992    517  30.54        1:04.69   
  Vanders  59.19                 
                     
31  Danila Dobrzhanskiy  1998    517  30.36        1:04.71   
  Swimming Jyväskylä  1:01.40                 
                     
32  Eetu Alitalo  1999    516  30.95        1:04.72   
  Cetus Espoo  1:04.74                 
                     
33  Teemu Lehtonen  2000    516  30.49        1:04.74   
  Uinti Tampere  1:02.49                 
                     
34  Antti Hakkarainen  2000    513  31.20        1:04.86   
  TaTu Tampere  1:03.67                 
                     
35  Janne Lantto  1994    512  31.34        1:04.89   
  Oulun Lohet  1:02.19                 
                     
36  Topias Nygård  2000    508  31.62        1:05.06   
  Oulun Uinti 1906  1:05.40                 
                     
37  Veeti Haikonen  2001    503  32.17        1:05.29   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.28                 
                     
38  Joel Rantala  1999    489  31.37        1:05.92   
  Raision Urheilijat  1:05.31                 
                     
39  Ibrahim Ezzat  2002    487  31.30        1:05.98   
  Aurajoen Uinti  1:05.66                 
                     
40  Isak Gramén  2001    483  32.58        1:06.19   
  Cetus Espoo  1:04.62                 
                     
41  Juho Röytiö  1998    480  31.48        1:06.30   
  Swimming Club Rovaniemi  1:04.22                 
                     
42  Mohamed Ezzat  2001    476  31.52        1:06.50   
  Aurajoen Uinti  1:05.79                 
                     
43  Eelis Hukka  1999    476  32.51        1:06.52   
  Swimming Club Rovaniemi  1:05.03                 
                     
44  Anton Nuottajärvi  2000    475  31.73        1:06.56   
  Cetus Espoo  1:02.48                 
                     
45  Oskari Hynynen  2001    467  31.28        1:06.91   
  Salon Uimarit  1:05.27                 
                     
46  Jakob Sievers  2000    467  32.06        1:06.94   
  Uinti Tampere  1:04.13                 
                     
47  Akseli Heino  1999    462  31.55        1:07.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.13                 
                     
48  Jere Ruuhonen  2001    461  31.07        1:07.21   
  Cetus Espoo  1:06.99                 
                     
49  Leo Kuusela  1999    449  31.66        1:07.78   
  Uimaseura Aquila  1:05.87                 
                     
50  Martti Tervanen  2000    449  32.30        1:07.79   
  Järvenpään Uintiklubi  1:06.76                 
                     
51  Aapo Eerola  1999    440  32.88        1:08.28   
  TaTu Tampere  1:06.25                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  13:47 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner