Resultat för SM/NSM (50 m) 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | SM ja NSM 2016 | Tulostuspäivämäärä | 25 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 12:56 | |||
Järjestäjä | HSS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 maaliskuu 2016 |
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori |
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 55.64 2015-08-03 |
EE: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 55.64 2015-08-03 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | 707 | 28.99 | 1:02.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.12 | |||||||||
2 | Mirva Kallström | 1999 | 647 | 30.52 | 1:04.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.16 | |||||||||
3 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 644 | 29.41 | 1:04.40 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:03.87 | |||||||||
4 | Anniina Kallio | 2002 | 638 | 29.96 | 1:04.61 | |||||
Raision Urheilijat | 1:04.93 | |||||||||
5 | Adelia Spångberg | 1999 | 620 | 29.97 | 1:05.22 | |||||
Cetus Espoo | 1:05.04 | |||||||||
6 | Alma Lumio | 1999 | 604 | 30.27 | 1:05.81 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.47 | |||||||||
7 | Merina Suoranta | 1999 | 598 | 30.58 | 1:06.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.31 | |||||||||
8 | Vilma Oura | 2001 | 589 | 30.36 | 1:06.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.48 | |||||||||
9 | Jenni Lampi | 2000 | 578 | 30.79 | 1:06.79 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:05.78 | |||||||||
10 | Hanna Rautiainen | 1999 | 566 | 31.29 | 1:07.23 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.38 | |||||||||
11 | Inka Aaltonen | 1999 | 566 | 31.38 | 1:07.26 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.19 | |||||||||
12 | Armi Auvinen | 2000 | 564 | 31.19 | 1:07.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.19 | |||||||||
13 | Janina Ollikainen | 2000 | 560 | 31.29 | 1:07.48 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.29 | |||||||||
14 | Selma Soininen | 1999 | 556 | 31.34 | 1:07.66 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:07.33 | |||||||||
15 | Milja Mielty | 2000 | 555 | 31.85 | 1:07.67 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.75 | |||||||||
16 | Kiira Mauranen | 1999 | 555 | 31.60 | 1:07.69 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.00 | |||||||||
17 | Nina Haltia | 1999 | 554 | 30.54 | 1:07.74 | |||||
Vanders | 1:08.09 | |||||||||
18 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 553 | 31.69 | 1:07.78 | |||||
TaTu Tampere | 1:08.51 | |||||||||
19 | Helene Helo | 1999 | 549 | 31.53 | 1:07.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.73 | |||||||||
20 | Laura Lahtinen | 2003 | 548 | 31.56 | 1:07.96 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.76 | |||||||||
21 | Heini Hammar | 1999 | 548 | 31.63 | 1:07.98 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.63 | |||||||||
22 | Suvi Huhtanen | 1999 | 541 | 31.20 | 1:08.25 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.00 | |||||||||
23 | Denize Korkiakoski | 1999 | 532 | 32.17 | 1:08.64 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.99 | |||||||||
24 | Emmi Mustakoski | 1999 | 531 | 31.82 | 1:08.68 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:11.02 | |||||||||
25 | Ina Pollari | 2002 | 526 | 31.61 | 1:08.91 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.92 | |||||||||
26 | Nea Reunanen | 2001 | 521 | 31.88 | 1:09.13 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:09.66 | |||||||||
27 | Noora Poutanen | 1999 | 505 | 32.78 | 1:09.85 | |||||
TaTu Tampere | 1:09.02 | |||||||||
28 | Jessica Lindholm | 2001 | 501 | 32.51 | 1:10.01 | |||||
IF Åland | 1:10.01 | |||||||||
29 | Jenni Kukkonen | 1999 | 501 | 32.39 | 1:10.03 | |||||
Keravan Uimarit | 1:10.68 | |||||||||
30 | Marja Crawford | 1999 | 499 | 32.44 | 1:10.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.72 | |||||||||
31 | Saana Luokkanen | 1999 | 490 | 32.65 | 1:10.54 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:10.77 | |||||||||
32 | Lotta Aho | 1999 | 485 | 31.97 | 1:10.77 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.63 | |||||||||
33 | Ida Konkka | 2000 | 484 | 30.07 | 1:10.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.56 | |||||||||
34 | Anna Vira | 2002 | 481 | 32.40 | 1:10.97 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.61 | |||||||||
35 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 479 | 32.90 | 1:11.08 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.57 | |||||||||
36 | Ronja Mehtonen | 1999 | 476 | 32.57 | 1:11.22 | |||||
Salon Uimarit | 1:09.70 | |||||||||
37 | Janna Appelberg | 2001 | 473 | 32.46 | 1:11.40 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:11.33 | |||||||||
38 | Wendela Vuorinen | 2000 | 454 | 33.82 | 1:12.38 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.79 | |||||||||
39 | Vuokko Suomäki | 2001 | 452 | 32.34 | 1:12.46 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.64 | |||||||||
40 | Ronja Riihinen | 2000 | 439 | 32.71 | 1:13.17 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.89 | |||||||||
41 | Janette Setälä | 2001 | 435 | 33.17 | 1:13.40 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.90 | |||||||||
41 | Nea Winqvist | 2002 | 435 | 33.44 | 1:13.40 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.33 | |||||||||
43 | Wilma Andreasen | 2000 | 428 | 33.73 | 1:13.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.34 | |||||||||
44 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 399 | 32.51 | 1:15.52 | |||||
Tornion Uimaseura | 1:11.03 | |||||||||
- | Anniina Perkiö | 1999 | DNF | |||||||
Vanders | 1:11.05 | |||||||||
- | Iida Koiranen | 2000 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.48 | |||||||||
- | Isabel Hagelin | 2001 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.83 | |||||||||
- | Moona Koski | 1999 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.50 | |||||||||
- | Olivia Hellsten | 2000 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:10.14 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.02 | Tulostuspäivämäärä | 25 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap | Tulostusaika | 12:56 |