2020-03-31   18:02:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (50 m) 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  15:59   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m PU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Latikka  1990    610  29.44        1:04.16   
  Cetus Espoo  1:03.07                 
                     
Taneli Härkönen  1997    365  31.84        1:22.47   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.70                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:59 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  10:27   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 2, 100m PU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jessika Markkanen  1999              DNF   
  Vanders  1:26.71                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  10:27 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 
Nuorten SE: Aino Otava (1999) 2:03.70 2015-02-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Otava  1999    768  29.48  1:00.69  1:32.32    2:03.37  SE Ennätys - Nuori 
  Cetus Espoo  2:03.70                 
                     
Anna Kotonen  1997    727  29.61  1:00.80  1:33.00    2:05.63   
  Cetus Espoo  2:05.23                 
                     
Anniina Ala-Seppälä  1993    725  30.03  1:01.31  1:33.13    2:05.72   
  Lahden Uimaseura  2:04.69                 
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    718  29.68  1:01.53  1:34.52    2:06.13   
  Riihimäen Uimaseura  2:06.51                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    716  30.03  1:01.71  1:33.64    2:06.26   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.20                 
                     
Patricia Aschan  1994    712  30.11  1:02.28  1:34.44    2:06.52   
  Raision Urheilijat  2:12.26                 
                     
Tanja Kylliainen  1993    699  29.98  1:02.62  1:34.91    2:07.27   
  Lappeenrannan Uimarit  2:06.67                 
                     
Iida Reini  2000    690  29.52  1:01.37  1:34.36    2:07.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.00                 
                     
Laura Lajunen  1992    689  29.76  1:02.17  1:35.32    2:07.89   
  Swimming Jyväskylä  2:03.12                 
                     
10  Alissa Eloranta  1999    681  30.07  1:02.80  1:35.89    2:08.36   
  Cetus Espoo  2:10.04                 
                     
11  Hilla Kortetjärvi  1996    671  29.33  1:01.62  1:35.09    2:09.00   
  Raision Urheilijat  2:04.78                 
                     
12  Sara Kazi  1999    661  29.05  1:01.07  1:34.97    2:09.66   
  Raision Urheilijat  2:14.27                 
                     
13  Veera Venäläinen  1995    658  29.90  1:02.32  1:36.07    2:09.88   
  Joensuun Uimaseura  2:07.54                 
                     
14  Tiia Puolakka  1998    655  29.88  1:03.15  1:36.87    2:10.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:08.35                 
                     
15  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    648  30.35  1:03.33  1:36.95    2:10.50   
  TaTu Tampere  2:09.62                 
                     
16  Ida Konkka  2000    647  29.66  1:03.05  1:36.82    2:10.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.42                 
                     
17  Lyydia Kalenius  2000    644  30.78  1:04.80  1:37.92    2:10.81   
  Cetus Espoo  2:13.20                 
                     
17  Viola Kilpeläinen  1998    644  30.24  1:02.97  1:36.73    2:10.81   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.46                 
                     
19  Adelia Spångberg  1999    635  30.73  1:03.98  1:37.72    2:11.44   
  Cetus Espoo  2:10.96                 
                     
20  Nea Rinne  1995    630  30.32  1:04.21  1:38.23    2:11.76   
  Cetus Espoo  2:09.63                 
                     
21  Inka Aaltonen  1999    629  30.77  1:03.98  1:37.72    2:11.85   
  Uinti Tampere  2:13.31                 
                     
22  Raakel Bärlund  2001    628  31.47  1:05.06  1:38.80    2:11.93   
  Lahden Uimaseura  2:12.27                 
                     
23  Julia Bruneau  1999    621  30.48  1:03.74  1:38.09    2:12.40   
  Lahden Uimaseura  2:09.77                 
                     
24  Tanja Ruohoniemi  1995    621  30.47  1:03.75  1:38.36    2:12.41   
  Cetus Espoo  2:10.82                 
                     
25  Sanna-Riikka Räihä  1998    612  30.49  1:05.01  1:39.77    2:13.00   
  Oulun Uinti 1906  2:12.47                 
                     
26  Annika Falk  1999    611  30.83  1:04.47  1:39.39    2:13.13   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:13.18                 
                     
27  Marja Crawford  1999    610  30.71  1:04.62  1:39.19    2:13.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.14                 
                     
28  Erika Lappalainen  1996    608  29.73  1:02.57  1:37.19    2:13.31   
  Swimming Jyväskylä  2:10.09                 
                     
29  Ronja Riihinen  2000    600  29.64  1:02.82  1:37.90    2:13.90   
  Cetus Espoo  2:11.51                 
                     
30  Mila Manner  2001    597  30.52  1:03.93  1:39.23    2:14.11   
  Nokian Pyry  2:13.90                 
                     
31  Veera Rinne  1998    595  30.25  1:03.95  1:38.62    2:14.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:11.73                 
                     
32  Heini Tähkä  1998    593  30.69  1:04.47  1:39.30    2:14.47   
  Helsingfors Simsällskap  2:14.50                 
                     
33  Heini Hammar  1999    591  31.37  1:05.40  1:40.42    2:14.62   
  Uinti Tampere  2:16.71                 
                     
34  Aino Puomila  1992    586  30.54  1:05.02  1:39.48    2:14.99   
  TaTu Tampere  2:15.34                 
                     
35  Vuokko Suomäki  2001    576  30.89  1:05.42  1:40.57    2:15.71   
  Aurajoen Uinti  2:17.34                 
                     
36  Meri Parviainen  1998    574  29.89  1:04.11  1:40.69    2:15.93   
  Riihimäen Uimaseura  2:09.56                 
                     
37  Nina Haltia  1999    574  29.80  1:02.56  1:38.24    2:15.94   
  Vanders  2:08.98                 
                     
38  Reetta Rantakokko  2001    573  31.41  1:06.00  1:41.82    2:15.95   
  Aurajoen Uinti  2:15.30                 
                     
39  Anni Halonen  1999    572  31.07  1:05.17  1:40.71    2:16.04   
  Riihimäen Uimaseura  2:17.71                 
                     
40  Saara Lindbohm  1996    572  30.61  1:04.85  1:40.69    2:16.06   
  Helsingfors Simsällskap  2:15.92                 
                     
41  Roza Turunen  2000    571  31.58  1:06.40  1:42.61    2:16.12   
  Riihimäen Uimaseura  2:13.73                 
                     
42  Anna Röytiö  1998    571  30.33  1:04.46  1:39.99    2:16.17   
  Swimming Club Rovaniemi  2:15.31                 
                     
43  Henna Haipus  2001    567  31.63  1:06.41  1:41.81    2:16.45   
  Kempeleen Pyrintö  2:17.08                 
                     
44  Sophia Lindeberg  2000    565  31.70  1:06.01  1:41.24    2:16.59   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.87                 
                     
45  Anniina Perkiö  1999    565  31.26  1:05.35  1:40.86    2:16.61   
  Vanders  2:15.55                 
                     
46  Ylva Sjölund  1998    564  31.37  1:06.19  1:41.98    2:16.73   
  Cetus Espoo  2:15.13                 
                     
47  Marilla Parhiala  2000    562  31.87  1:06.12  1:41.52    2:16.85   
  Gladius Kirkkonummi  2:18.05                 
                     
48  Henrika Parviainen  1997    559  30.47  1:04.74  1:41.13    2:17.09   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.09                 
                     
49  Ella Aalto  2000    558  30.62  1:05.41  1:41.99    2:17.18   
  Cetus Espoo  2:13.65                 
                     
50  Iida-Maria Rantanen  1998    558  30.96  1:05.63  1:41.54    2:17.19   
  Uinti Tampere  2:14.81                 
                     
51  Sanna Saarinen  1998    556  30.89  1:05.46  1:41.78    2:17.39   
  Vanders  2:17.34                 
                     
52  Pinja Peippo  1999    552  31.35  1:05.81  1:42.01    2:17.67   
  Vanders  2:14.18                 
                     
53  Camilla Tyven  2001    552  31.42  1:06.63  1:42.42    2:17.70   
  Nokian Pyry  2:16.44                 
                     
54  Ida Slöör  2001    550  30.97  1:06.70  1:42.76    2:17.89   
  Cetus Espoo  2:16.70                 
                     
55  Hanna Kareinen  2000    548  31.16  1:06.05  1:42.65    2:18.04   
  Keravan Uimarit  2:16.69                 
                     
56  Miia Hurskainen  1992    547  30.76  1:05.56  1:42.24    2:18.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.31                 
                     
57  Wilma Andreasen  2000    544  32.10  1:06.72  1:42.68    2:18.32   
  Helsingfors Simsällskap  2:16.34                 
                     
58  Sini Niemi  1993    544  31.81  1:06.54  1:42.55    2:18.39   
  Tornion Uimaseura  2:17.29                 
                     
59  Janina Ollikainen  2000    537  31.05  1:05.89  1:42.47    2:18.99   
  Porin Uimaseura  2:17.70                 
                     
60  Erika Ketola  2000    535  31.30  1:06.39  1:43.22    2:19.17   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.69                 
                     
61  Jenna Sjöblom  2001    533  31.65  1:06.77  1:43.24    2:19.30   
  Kouvolan Uimarit  2:18.03                 
                     
62  Sini Silvennoinen  2002    532  31.23  1:06.00  1:42.25    2:19.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:12.71                 
                     
63  Jenni Louhimo  2001    527  31.25  1:06.55  1:43.45    2:19.82   
  Oulun Uinti 1906  2:14.73                 
                     
64  Susanna Ellonen  1999    526  32.29  1:07.36  1:43.61    2:19.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:17.67                 
                     
65  Annika Laihonen  1997    501  31.20  1:06.49  1:43.92    2:22.22   
  Nummelan Kisaajat  2:16.23                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:20   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 
Nuorten SE: Aino Otava (1999) 2:03.70 2015-02-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Otava  1999    779  29.40  1:00.78  1:32.22    2:02.77  SE Ennätys - Nuori 
  Cetus Espoo  2:03.70                 
                     
Anniina Ala-Seppälä  1993    740  29.98  1:01.62  1:33.34    2:04.86   
  Lahden Uimaseura  2:04.69                 
                     
Kaisla Kollanus  1993    739  29.70  1:01.74  1:33.67    2:04.96   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.20                 
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    731  29.73  1:01.72  1:34.36    2:05.40   
  Riihimäen Uimaseura  2:06.51                 
                     
Tanja Kylliainen  1993    730  29.51  1:01.61  1:33.75    2:05.44   
  Lappeenrannan Uimarit  2:06.67                 
                     
Anna Kotonen  1997    725  29.78  1:01.66  1:33.83    2:05.75   
  Cetus Espoo  2:05.23                 
                     
Patricia Aschan  1994    723  30.00  1:01.84  1:34.16    2:05.87   
  Raision Urheilijat  2:12.26                 
                     
Iida Reini  2000    680  29.69  1:02.04  1:34.82    2:08.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.00                 
                     
Tiia Puolakka  1998    691  29.88  1:02.41  1:34.98    2:07.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:08.35                 
                     
10  Veera Venäläinen  1995    688  29.80  1:02.16  1:35.06    2:07.92   
  Joensuun Uimaseura  2:07.54                 
                     
11  Laura Lajunen  1992    680  29.82  1:02.40  1:35.91    2:08.45   
  Swimming Jyväskylä  2:03.12                 
                     
12  Alissa Eloranta  1999    673  30.22  1:03.13  1:36.19    2:08.92   
  Cetus Espoo  2:10.04                 
                     
13  Tanja Ruohoniemi  1995    628  30.57  1:04.27  1:38.38    2:11.93   
  Cetus Espoo  2:10.82                 
                     
14  Inka Aaltonen  1999    616  31.31  1:05.08  1:38.73    2:12.73   
  Uinti Tampere  2:13.31                 
                     
15  Ida Konkka  2000    585  29.54  1:03.14  1:38.79    2:15.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.42                 
                     
16  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    582  31.20  1:05.48  1:40.52    2:15.30   
  TaTu Tampere  2:09.62                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:20 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  11:17   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:52.70 2008-08-13 
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.80 1992-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Peik Lindberg  1999    668  28.00  2:07.52      2:07.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.03                 
                     
Emil Martikainen  1997    615  1:01.51  1:36.09  2:11.06    2:11.06   
  Rauman Uimaseura  2:07.58                 
                     
Eemil Varho  1997    607  1:01.36  1:35.82  2:11.66    2:11.66   
  Rauman Uimaseura  2:10.19                 
                     
Arttu Erkinaro  1992    586  1:01.17  1:36.38  2:13.22    2:13.22   
  Oulun Uinti 1906  2:10.10                 
                     
Oskari Soini  1997    585  1:03.05  1:37.48  2:13.31    2:13.31   
  Raision Urheilijat  2:10.07                 
                     
Juho Grönblom  1998    566  28.56  2:14.79      2:14.79   
  Raision Urheilijat  2:10.75                 
                     
Kasperi Kuulasmaa  1996    562  1:02.90  1:37.81  2:15.09    2:15.09   
  Swimming Club Rovaniemi  2:13.64                 
                     
Verneri Mattila  1999    553  29.93  2:15.83      2:15.83   
  Helsingfors Simsällskap  2:16.95                 
                     
Miko Kinnunen  1992    500  1:02.74  1:40.03  2:20.45    2:20.45   
  Uinti Tampere  2:14.77                 
                     
10  Hannu Vilpponen  1991    479  1:05.58  1:43.48  2:22.42    2:22.42   
  Marjaniemen Uimarit  2:13.04                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:17 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:52   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 4, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:52.70 2008-08-13 
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.80 1992-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Martikainen  1997    657  28.39  1:00.86  1:34.32    2:08.25   
  Rauman Uimaseura  2:07.58                 
                     
Peik Lindberg  1999    650  28.62  1:01.29  1:34.92    2:08.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.03                 
                     
Oskari Soini  1997    623  29.75  1:03.39  1:37.21    2:10.56   
  Raision Urheilijat  2:10.07                 
                     
Eemil Varho  1997    609  28.66  1:01.78  1:35.78    2:11.52   
  Rauman Uimaseura  2:10.19                 
                     
Arttu Erkinaro  1992    600  27.78  1:00.84  1:35.62    2:12.19   
  Oulun Uinti 1906  2:10.10                 
                     
Kasperi Kuulasmaa  1996    555  29.51  1:04.01  1:40.46    2:15.67   
  Swimming Club Rovaniemi  2:13.64                 
                     
Verneri Mattila  1999    544  30.43  1:05.28  1:41.30    2:16.54   
  Helsingfors Simsällskap  2:16.95                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    466  30.29  1:07.42  1:47.21    2:23.79   
  Aurajoen Uinti  2:21.34                 
                     
Miko Kinnunen  1992    526  29.32  1:03.22  1:39.50    2:18.13   
  Uinti Tampere  2:14.77                 
                     
10  Miiro Vartiainen  2001    453  31.11  1:08.00  1:46.35    2:25.16   
  Joensuun Uimaseura  2:23.81                 
                     
11  Lauri Törmä  2000    316  30.26  1:11.30  1:56.28    2:43.67   
  Porin Uimaseura  2:22.19                 
                     
Oskar Mäkelä  1998              DNS   
  Octopus Lohja  2:22.27                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:52 
 
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  11:40   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 
EE: Daniela SAMULSKI (1984) 27.23 2009-07-30 
SE: Mimosa Yallow (1994) 28.20 2015-07-03 
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 29.65 2011-03-26 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mimosa Jallow  1994    866          28.38   
  Kampuksen Plaani  28.20                 
Lotta Upanne  1998    768          29.54   
  Helsingfors Simsällskap  28.92                 
Lotta Nevalainen  1994    744          29.86   
  Kampuksen Plaani  30.34                 
Roosa Mört  1999    736          29.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.98                 
Susanne Hirvonen  1997    736          29.97   
  Kampuksen Plaani  29.12                 
Hilla Kortetjärvi  1996    735          29.98   
  Raision Urheilijat  30.09                 
Paula Peltola  2001    723          30.14   
  Aurajoen Uinti  30.22                 
Carita Luukkanen  1996    722          30.15   
  Uinti Tampere  29.65                 
Melek Ayarci  1999    717          30.22   
  Lahden Uimaseura  30.19                 
10  Mia Pentti  2002    717          30.23   
  Swimming Jyväskylä  29.97                 
11  Vilma Ruotsalainen  1996    708          30.35   
  Lappeenrannan Uimarit  30.37                 
12  Nea-Amanda Heinola  2000    704          30.41   
  Nummelan Kisaajat  30.40                 
13  Vilma Oura  2001    699          30.49   
  Helsingfors Simsällskap  31.05                 
14  Viola Kilpeläinen  1998    691          30.60   
  Helsingfors Simsällskap  30.86                 
15  Emilie Pärnänen  2002    685          30.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.66                 
16  Ilona Jakonen  1998    674          30.85   
  Kampuksen Plaani  30.28                 
17  Eveliina Kallio  1999    668          30.95   
  Raision Urheilijat  30.58                 
18  Fanny Grönvall  2000    667          30.97   
  Uinti Tampere  30.96                 
19  Peppi Siirtola  2002    663          31.02   
  Cetus Espoo  31.30                 
20  Reetta Kanervo  1999    657          31.12   
  Oulun Uinti 1906  31.47                 
21  Nea Norismaa  1995    654          31.16   
  Joensuun Uimaseura  30.31                 
22  Suvi Huhtanen  1999    648          31.26   
  Uinti Tampere  30.33                 
23  Nenne Tommiska  1993    643          31.35   
  Swimming Jyväskylä  30.67                 
24  Sanni Alamattila  1999    639          31.41   
  Helsingfors Simsällskap  30.41                 
25  Iida Koiranen  2000    638          31.42   
  Helsingfors Simsällskap  30.78                 
26  Aino Puomila  1992    630          31.55   
  TaTu Tampere  31.45                 
27  Alma Lumio  1999    627          31.60   
  Uinti Tampere  31.44                 
28  Milja Mielty  2000    620          31.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.99                 
29  Emma Nieminen  1996    617          31.78   
  Uinti Tampere  31.10                 
30  Sonja Pentti  1999    616          31.79   
  Swimming Jyväskylä  32.05                 
31  Petra Äkkinen  2000    610          31.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.85                 
32  Veera Rinne  1998    609          31.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.41                 
33  Henna Kainulainen  1998    592          32.22   
  Helsingfors Simsällskap  31.78                 
34  Katri Hurskainen  2000    586          32.33   
  Oulun Lohet  32.13                 
35  Emma Suomio  1998    585          32.34   
  Aurajoen Uinti  32.18                 
35  Jonna Jauhiainen  2000    585          32.34   
  Cetus Espoo  32.64                 
35  Laura Oesch  1997    585          32.34   
  Helsingfors Simsällskap  33.27                 
38  Emma Männikkö  1998    582          32.41   
  Uinti Tampere  32.14                 
38  Ksenia Egorova  2000    582          32.41   
  ORCA Helsinki  32.04                 
40  Noora Kukkonen  1999    579          32.46   
  TaTu Tampere  32.37                 
41  Anna Mäkinen  1995    577          32.49   
  Uinti Tampere  33.40                 
42  Jenni Lampi  2000    575          32.53   
  Swimming Jyväskylä  33.59                 
43  Noora Sartela  1991    574          32.55   
  Swimming Jyväskylä  31.67                 
44  Erika Ketola  2000    574          32.56   
  Helsingfors Simsällskap  32.44                 
45  Salla Puhtimäki  1998    570          32.63   
  Vesihelmen Uimaseura  32.42                 
46  Vanessa Pönnighaus  1999    568          32.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.78                 
47  Laura Kellberg  2003    566          32.70   
  Cetus Espoo  32.64                 
48  Claudia Åvist  1997    565          32.72   
  Lappeenrannan Uimarit  32.50                 
48  Emma Kajanto  2002    565          32.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.22                 
50  Nea Tiesmäki  2000    563          32.77   
  Cetus Espoo  33.27                 
51  Vilma Iisalo  2001    558          32.86   
  Raision Urheilijat  32.50                 
52  Noora Kokko  2001    554          32.93   
  Helsingin Uimarit  32.43                 
53  Olivia Hellsten  2000    550          33.01   
  Vanders  33.48                 
53  Tiia Nikkanen  1997    550          33.01   
  Nurmijärven Uinti  32.94                 
55  Nelli Ohvo  2001    550          33.02   
  Cetus Espoo  33.31                 
55  Saana Luokkanen  1999    550          33.02   
  Kempeleen Pyrintö  33.03                 
57  Aura Lehtonen  1998    548          33.06   
  Helsingfors Simsällskap  33.14                 
58  Noora Angelva  1999    544          33.14   
  Cetus Espoo  33.17                 
59  Venla Suihkonen  2002    543          33.16   
  Octopus Lohja  33.42                 
60  Venla Niemelä  1999    542          33.17   
  Swimming Club Rovaniemi  33.12                 
61  Meea Kivi  1999    538          33.26   
  Lahden Uimaseura  33.08                 
61  Peppi Päiviö  1999    538          33.26   
  Cetus Espoo  32.74                 
63  Pia Peräjoki  2000    535          33.32   
  Helsingfors Simsällskap  33.44                 
64  Aino Mononen  2001    533          33.36   
  Joensuun Uimaseura  33.53                 
65  Kiira Kangasniemi  2003    533          33.37   
  Lapuan Virkiä  33.57                 
66  Sara Lehtolainen  1996    527          33.49   
  Gladius Kirkkonummi  33.56                 
67  Jenny Ek  1999    525          33.54   
  IF Åland  32.99                 
68  Emma Kotiranta  2001    524          33.55   
  Cetus Espoo  33.20                 
69  Erika Kattilakoski  2000    520          33.65   
  Octopus Lohja  32.84                 
70  Anna Jantunen  1998    517          33.70   
  Nurmijärven Uinti  32.77                 
71  Roosa Rekola  2000    516          33.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.74                 
72  Aino Räike  1999    510          33.86   
  Salon Uimarit  33.40                 
73  Pinja Peippo  1999    508          33.90   
  Vanders  33.59                 
74  Noora Siltari  2000    499          34.10   
  Kemin Uimaseura  33.44                 
75  Tytti Härkönen  2001    466          34.88   
  Lappeenrannan Uimarit  33.46                 
76  Noora Saarinen  1996    456          35.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.60                 
Mirva Kallström  1999              DSQ   
  Cetus Espoo  30.44                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
Selma Soininen  1999              DSQ   
  Kampuksen Plaani  31.14                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:51   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 
EE: Daniela SAMULSKI (1984) 27.23 2009-07-30 
SE: Mimosa Yallow (1994) 28.20 2015-07-03 
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 29.65 2011-03-26 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mimosa Jallow  1994    855          28.51   
  Kampuksen Plaani  28.20                 
Hilla Kortetjärvi  1996    780          29.39   
  Raision Urheilijat  30.09                 
Paula Peltola  2001    752          29.75   
  Aurajoen Uinti  30.22                 
Roosa Mört  1999    747          29.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.98                 
Lotta Upanne  1998    743          29.87   
  Helsingfors Simsällskap  28.92                 
Susanne Hirvonen  1997    730          30.04   
  Kampuksen Plaani  29.12                 
Lotta Nevalainen  1994    722          30.16   
  Kampuksen Plaani  30.34                 
Carita Luukkanen  1996    720          30.18   
  Uinti Tampere  29.65                 
Mia Pentti  2002    726          30.10   
  Swimming Jyväskylä  29.97                 
10  Vilma Ruotsalainen  1996    699          30.49   
  Lappeenrannan Uimarit  30.37                 
11  Viola Kilpeläinen  1998    695          30.54   
  Helsingfors Simsällskap  30.86                 
12  Nea-Amanda Heinola  2000    693          30.57   
  Nummelan Kisaajat  30.40                 
13  Vilma Oura  2001    690          30.62   
  Helsingfors Simsällskap  31.05                 
14  Emilie Pärnänen  2002    668          30.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.66                 
15  Ilona Jakonen  1998    652          31.20   
  Kampuksen Plaani  30.28                 
16  Eveliina Kallio  1999    636          31.46   
  Raision Urheilijat  30.58                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:51 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:17   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 
EE: Alain BERNARD (1983) 47.12 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 50.68 1991-07-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    854  23.55        49.44  SE Ennätys - Aikuinen 
  Cetus Espoo  50.00                 
                     
Teemu Vuorela  1994    765  24.65        51.29   
  Swimming Jyväskylä  51.11                 
                     
Anton Herrala  1993    753  24.67        51.55   
  TaTu Tampere  50.83                 
                     
Andrei Tuomola  1989    741  25.30        51.82   
  Järvenpään Uintiklubi  50.86                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    740  25.01        51.85   
  Swimming Jyväskylä  51.25                 
                     
Nikita Saunonen  1997    735  24.41        51.97   
  Aurajoen Uinti  51.55                 
                     
Severi Allonen  1991    722  25.13        52.29   
  Swimming Jyväskylä  52.01                 
                     
Evgeny Lomtev  1995    717  24.76        52.40   
  Helsingfors Simsällskap  51.72                 
                     
Tuomas Pokkinen  1995    715  25.09        52.45   
  Cetus Espoo  51.85                 
                     
10  Matias Tyry  1993    708  25.25        52.62   
  TaTu Tampere  52.52                 
                     
11  Nico Palotie  1992    705  25.19        52.69   
  Helsingfors Simsällskap  52.61                 
                     
12  Ville Laine  1995    704  25.36        52.71   
  TaTu Tampere  53.65                 
                     
13  Riku Pöytäkivi  1993    702  25.14        52.77   
  Helsingfors Simsällskap  51.54                 
                     
14  Sergey Kuznetsov  2000    700  25.48        52.82   
  Cetus Espoo  53.08                 
                     
15  Juho Eerola  1995    691  25.27        53.04   
  TaTu Tampere  52.89                 
                     
16  Miika Tolvanen  1996    687  25.28        53.16   
  Swimming Jyväskylä  54.23                 
                     
17  Janne Markus Markkanen  1994    684  25.18        53.22   
  Swimming Jyväskylä  53.33                 
                     
18  Kalle Pyykkönen  1996    682  25.78        53.27   
  Uinti Tampere  53.26                 
                     
19  Aleksi Eskelinen  1988    679  25.75        53.37   
  Cetus Espoo  52.92                 
                     
20  Eetu Soini  1996    678  25.58        53.38   
  Raision Urheilijat  53.46                 
                     
21  Tatu Peltonen  1989    678  25.28        53.39   
  TaTu Tampere  53.11                 
                     
22  Casper Salminen  1998    676  25.86        53.43   
  Raision Urheilijat  53.72                 
                     
23  Mikael Karuveha  1999    674  25.94        53.48   
  TaTu Tampere  53.21                 
                     
24  Antti Viilos  1989    673  25.46        53.52   
  Swimming Jyväskylä  53.44                 
                     
25  Otto Rannikko  1999    672  25.22        53.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.33                 
                     
26  Teemu Viitanen  1992    669  24.66        53.63   
  TaTu Tampere  52.98                 
                     
27  Janne Lantto  1994    664  25.46        53.77   
  Oulun Lohet  53.68                 
                     
28  Elias Lampinen  1997    658  25.65        53.93   
  Nummelan Kisaajat  53.33                 
                     
29  Teemu Aho  1994    657  26.03        53.96   
  Uinti Tampere  53.79                 
                     
30  Niklas Reunanen  1998    654  25.41        54.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura  54.38                 
                     
31  Kaj Smeds  1998    653  26.00        54.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.27                 
                     
32  Eetu Piiroinen  1995    652  26.00        54.08   
  Helsingfors Simsällskap  52.77                 
                     
33  Joni Aaltonen  1999    650  26.08        54.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.26                 
                     
34  Eetu Alitalo  1999    647  25.81        54.22   
  Cetus Espoo  55.64                 
                     
34  Waltteri Rintala  1998    647  26.14        54.22   
  Raision Urheilijat  54.51                 
                     
36  Johannes Lindroos  1996    645  25.92        54.27   
  Raision Urheilijat  54.24                 
                     
37  Lauri Hatunen  1998    645  26.09        54.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.46                 
                     
38  Deny Belaic  1998    645  25.78        54.29   
  TaTu Tampere  54.94                 
                     
38  Elmo Kiuru  1997    645  25.90        54.29   
  Helsingfors Simsällskap  54.57                 
                     
38  Wilhelm Suominen  1999    645  26.00        54.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.60                 
                     
41  Konsta Kallinen  1999    643  25.44        54.34   
  Oulun Lohet  55.03                 
                     
42  Pontus Kaisti  1997    639  26.48        54.45   
  Cetus Espoo  53.88                 
                     
42  Tapio Roiko-Jokela  1996    639  26.28        54.45   
  Swimming Jyväskylä  54.86                 
                     
44  Konsta Nenonen  1998    630  26.01        54.71   
  Cetus Espoo  55.44                 
                     
45  Samuli Jeskanen  1996    629  25.90        54.74   
  Cetus Espoo  54.53                 
                     
46  Jaakko Löyttyniemi  1997    628  25.74        54.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura  55.05                 
                     
47  Topias Vainio  1997    622  26.46        54.94   
  Cetus Espoo  54.65                 
                     
48  Jimi Kallio  1993    621  26.49        54.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.04                 
                     
49  Pietari Virta  1997    610  26.54        55.31   
  TaTu Tampere  54.91                 
                     
50  Akseli Heino  1999    606  26.25        55.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.64                 
                     
51  Jan Rif  1998    604  26.58        55.48   
  TaTu Tampere  55.97                 
                     
52  Armin Hummel  1978    600  26.62        55.61   
  Helsingfors Simsällskap  55.62                 
                     
53  Henri Hellström  1997    599  26.93        55.63   
  Raision Urheilijat  55.56                 
                     
53  Reko Patinen  1998    599  26.55        55.63   
  Nummelan Kisaajat  55.45                 
                     
55  Valtteri Eloranta  1992    598  26.11        55.65   
  Cetus Espoo  54.75                 
                     
56  Alari Pakarinen  1998    595  26.19        55.76   
  Helsingfors Simsällskap  55.46                 
                     
56  Lauri Pilpola  1993    595  26.77        55.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.81                 
                     
58  Veeti Ruohtula  2001    594  26.68        55.78   
  Joensuun Uimaseura  56.43                 
                     
59  Roope Pakkanen  1997    591  26.40        55.87   
  Haminan Uimaseura  56.64                 
                     
60  Jere Kotomäki  1997    590  26.44        55.92   
  Kokkolan Uimaseura  55.51                 
                     
60  Santeri Leppälä  1998    590  26.98        55.92   
  Kemin Uimaseura  56.11                 
                     
62  Sami Pakarinen  1992    583  26.74        56.14   
  Vanders  55.72                 
                     
63  Niki Karlsson  2000    583  26.44        56.15   
  Helsingfors Simsällskap  56.14                 
                     
64  Teemu Lehtonen  2000    582  26.49        56.18   
  Uinti Tampere  55.23                 
                     
65  Janne Rissanen  1997    580  27.28        56.23   
  Raision Urheilijat  55.87                 
                     
65  Joel Rantala  1999    580  27.28        56.23   
  Raision Urheilijat  56.99                 
                     
67  Antti Leiponen  1998    578  26.90        56.30   
  Järvenpään Uintiklubi  55.96                 
                     
67  Juho Seppälä  1999    578  26.53        56.30   
  Simmis Wanda  55.61                 
                     
69  Peik Lehtonen  1991    576  26.95        56.35   
  Helsingfors Simsällskap  55.49                 
                     
70  Oskari Aalto  2002    575  27.07        56.39   
  Cetus Espoo  57.17                 
                     
71  Santeri Huhtala  1998    575  27.55        56.40   
  Cetus Espoo  57.59                 
                     
72  Juho Laatikainen  1999    574  26.49        56.43   
  Swimming Club Vuokatti  57.58                 
                     
73  Kaarlo Seppänen  1999    574  26.51        56.44   
  Helsingfors Simsällskap  55.70                 
                     
74  Aaron Joki  1999    572  27.19        56.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.45                 
                     
74  Sami Aaltomaa  1992    572  26.79        56.49   
  Oulun Uinti 1906  55.20                 
                     
76  Jaakko Kuusisto  2000    572  26.26        56.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.11                 
                     
77  Aku Venhola  1990    571  26.71        56.53   
  Oulun Lohet  55.89                 
                     
77  Roope Eiserbeck  1999    571  26.72        56.53   
  Joensuun Uimaseura  57.25                 
                     
79  Otto Laakso  1999    569  26.58        56.59   
  Octopus Lohja  56.40                 
                     
80  Adam Vik  1996    567  27.17        56.65   
  Oulun Uinti 1906  56.57                 
                     
81  Noah Badji  1996    566  26.31        56.70   
  Uinti Tampere  56.87                 
                     
82  Arttu Vänttinen  1996    565  26.97        56.74   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  56.47                 
                     
83  Joonas Kotiranta  1998    564  26.94        56.75   
  Cetus Espoo  56.89                 
                     
84  Joona Haanpää  1997    564  27.05        56.76   
  Rauman Uimaseura  56.35                 
                     
85  Tuomas Lohiniva  1997    563  27.09        56.79   
  Oulun Uinti 1906  56.51                 
                     
86  Petja Yritys  1993    563  26.91        56.80   
  TaTu Tampere  56.26                 
                     
87  Jakob Sievers  2000    562  26.96        56.82   
  Uinti Tampere  57.23                 
                     
88  Joona Kärkkäinen  1998    562  27.32        56.83   
  Heinolan Isku  56.07                 
                     
89  Kirill Egorov  2000    559  27.33        56.93   
  Helsingfors Simsällskap  56.78                 
                     
90  Joona Korhonen  2000    555  27.57        57.06   
  TaTu Tampere  58.53                 
                     
91  Atte Somero  1999    555  26.94        57.08   
  Lahden Kaleva  57.06                 
                     
92  Janne Kekkonen  1989    554  26.57        57.09   
  Swimming Jyväskylä  55.40                 
                     
93  Samuli Halme  2000    552  27.60        57.18   
  Lahden Uimaseura  56.98                 
                     
94  Juho Päivinen  1996    550  26.47        57.25   
  Järvenpään Uintiklubi  56.96                 
                     
95  Martti Tervanen  2000    548  27.24        57.29   
  Järvenpään Uintiklubi  56.90                 
                     
96  Niko Somila  1999    548  26.59        57.30   
  Cetus Espoo  56.50                 
                     
97  Leo Kuusela  1999    547  26.66        57.35   
  Uimaseura Aquila  57.37                 
                     
98  Väinö Kilpeläinen  1999    545  27.42        57.40   
  TaTu Tampere  58.10                 
                     
99  Tuomas Herlevi  1999    544  27.30        57.46   
  Helsingfors Simsällskap  57.70                 
                     
100  Oskari Herpola  2001    543  26.86        57.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.08                 
                     
101  Aapo Eerola  1999    542  28.02        57.52   
  TaTu Tampere  58.28                 
                     
102  Oskari Hynynen  2001    541  27.09        57.54   
  Salon Uimarit  57.79                 
                     
103  Georgy Babenov  2000    539  27.26        57.63   
  ORCA Helsinki  57.74                 
                     
104  Jani-Markus Sula  1999    538  27.67        57.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.12                 
                     
105  Werner Heräjärvi  1999    534  27.15        57.81   
  Jämsänkosken Ilves  58.78                 
                     
106  Eetu Nyman  1999    531  27.35        57.91   
  Vesihelmen Uimaseura  58.66                 
                     
107  Eelis Hukka  1999    531  27.25        57.92   
  Swimming Club Rovaniemi  57.03                 
                     
108  Miika Pentti  1997    529  27.35        57.98   
  Swimming Jyväskylä  56.16                 
                     
109  Miro Juvonen  1994    529  27.09        58.00   
  Nurmijärven Uinti  56.83                 
                     
110  Mohamed Ezzat  2001    527  27.41        58.04   
  Aurajoen Uinti  59.02                 
                     
111  Alex Lydman  2003    525  28.28        58.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.15                 
                     
112  Antti Hakkarainen  2000    522  27.45        58.24   
  TaTu Tampere  57.40                 
                     
113  Sasa Seppälä  1998    521  27.83        58.29   
  Haminan Uimaseura  58.14                 
                     
114  Tristan Forslund  1998    518  27.06        58.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  58.88                 
                     
115  Aleksej Belfer  2000    517  27.64        58.44   
  ORCA Helsinki  57.69                 
                     
116  Roni Kallström  2001    516  28.12        58.46   
  Cetus Espoo  57.88                 
                     
117  Jaakko Reinonen  2001    516  27.51        58.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura  58.81                 
                     
118  Jaakko Siipola  1999    514  27.51        58.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.17                 
                     
119  Aleksi Kanste  1998    511  27.93        58.65   
  Haukiputaan Heitto  58.60                 
                     
119  Oskar Mäkelä  1998    511  28.59        58.65   
  Octopus Lohja  58.87                 
                     
121  Juho Herva  1998    507  27.35        58.80   
  Oulun Lohet  58.15                 
                     
122  Viktor Thodin  2000    505  27.47        58.88   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  59.00                 
                     
123  Veeti Haikonen  2001    505  27.92        58.89   
  Helsingfors Simsällskap  58.67                 
                     
124  Jere Kekola  2000    504  27.52        58.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.99                 
                     
125  Kim Tiainen  1998    495  27.82        59.28   
  Swimming Jyväskylä  58.90                 
                     
126  Leevi Luhtanen  2000    486  28.04        59.63   
  Porin Uimaseura  58.59                 
                     
127  Kustaa Yli-Äyhö  2000    483  28.75        59.75   
  Helsingfors Simsällskap  58.38                 
                     
128  Tuomas Vainio  1998    449  28.62        1:01.26   
  Swimming Jyväskylä  58.99                 
                     
Jon Lundgren  1998              DSQ   
  Simmis Wanda  57.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  12:17 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:56   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 
EE: Alain BERNARD (1983) 47.12 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 50.68 1991-07-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Andrei Tuomola  1989    780  24.18        50.95   
  Järvenpään Uintiklubi  50.86                 
                     
Teemu Vuorela  1994    771  24.77        51.14   
  Swimming Jyväskylä  51.11                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    757  24.46        51.45   
  Swimming Jyväskylä  51.25                 
                     
Anton Herrala  1993    736  24.79        51.94   
  TaTu Tampere  50.83                 
                     
Evgeny Lomtev  1995    727  25.08        52.16   
  Helsingfors Simsällskap  51.72                 
                     
Nikita Saunonen  1997    724  24.83        52.22   
  Aurajoen Uinti  51.55                 
                     
Tuomas Pokkinen  1995    716  25.17        52.43   
  Cetus Espoo  51.85                 
                     
Severi Allonen  1991    710  24.50        52.57   
  Swimming Jyväskylä  52.01                 
                     
Ville Laine  1995    692  25.82        53.01   
  TaTu Tampere  53.65                 
                     
10  Sergey Kuznetsov  2000    690  25.53        53.08   
  Cetus Espoo  53.08                 
                     
11  Matias Tyry  1993    686  25.57        53.18   
  TaTu Tampere  52.52                 
                     
12  Miika Tolvanen  1996    685  25.37        53.20   
  Swimming Jyväskylä  54.23                 
                     
13  Nico Palotie  1992    682  25.56        53.27   
  Helsingfors Simsällskap  52.61                 
                     
14  Kalle Pyykkönen  1996    681  25.73        53.30   
  Uinti Tampere  53.26                 
                     
15  Juho Eerola  1995    667  25.72        53.68   
  TaTu Tampere  52.89                 
                     
16  Aleksi Eskelinen  1988    666  26.20        53.69   
  Cetus Espoo  52.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:56 
 
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:52   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:19.11 2013-08-01 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.45 2015-08-06 
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Laukkanen  1995    799  34.09  1:12.20  1:51.12    2:29.88   
  Swimming Club Vuokatti  2:25.45                 
                     
Moona Koski  1999    725  34.71  1:13.19  1:52.83    2:34.85   
  Helsingfors Simsällskap  2:39.02                 
                     
Carita Luukkanen  1996    701  35.43  1:15.39  1:55.97    2:36.55   
  Uinti Tampere  2:33.81                 
                     
Emilia Flyckt  2001    668  37.23  1:17.43  1:58.62    2:39.13   
  Cetus Espoo  2:39.59                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    640  36.23  1:16.02  1:58.22    2:41.38   
  Lahden Uimaseura  2:35.86                 
                     
Sini Koivu  1999    636  34.62  1:14.65  1:56.95    2:41.73   
  Cetus Espoo  2:36.66                 
                     
Charlotta Edelman  2001    631  35.58  1:15.97  1:57.99    2:42.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:43.36                 
                     
Heini Tähkä  1998    621  36.69  1:17.42  1:59.84    2:42.98   
  Helsingfors Simsällskap  2:39.39                 
                     
Rebekka Luoto  2003    614  36.68  1:19.30  2:01.87    2:43.64   
  Raision Urheilijat  2:45.43                 
                     
10  Emma Uusküla  2002    591  38.27  1:20.71  2:03.23    2:45.75   
  Aurajoen Uinti  2:47.83                 
                     
11  Aino Ruottu  2001    590  37.31  1:19.47  2:02.56    2:45.79   
  Riihimäen Uimaseura  2:46.30                 
                     
12  Alisa Ponomareva  1991    589  37.28  1:18.72  2:01.75    2:45.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:41.35                 
                     
13  Aliisa Liukkonen  1999    588  36.16  1:18.58  2:02.48    2:46.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:48.81                 
                     
14  Alexandra Vartiainen  2001    587  36.36  1:17.21  2:00.98    2:46.08   
  Helsingfors Simsällskap  2:43.47                 
                     
15  Katriina Korpi  2000    584  36.78  1:19.02  2:02.96    2:46.38   
  Oulun Lohet  2:44.57                 
                     
16  Roosa Mäkinen  1999    579  36.65  1:17.54  2:01.32    2:46.87   
  Uinti Tampere  2:42.76                 
                     
17  Lotta Aho  1999    572  36.76  1:19.49  2:02.97    2:47.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:49.74                 
                     
18  Lyydia Kalenius  2000    570  38.04  1:20.90  2:03.99    2:47.77   
  Cetus Espoo  2:43.30                 
                     
19  Oona Ahinko  2001    567  36.96  1:18.77  2:02.54    2:47.98   
  Vesihelmen Uimaseura  2:54.04                 
                     
20  Emmi Kölhi  2000    560  36.48  1:18.38  2:02.75    2:48.75   
  Helsingfors Simsällskap  2:43.03                 
                     
21  Maija Hirvo  1997    553  37.58  1:19.67  2:04.69    2:49.40   
  Helsingfors Simsällskap  2:43.93                 
                     
22  Jenna Miettinen  1999    550  36.39  1:19.61  2:04.39    2:49.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.58                 
                     
23  Julia Korva  1999    543  39.13  1:23.45  2:07.68    2:50.44   
  Octopus Lohja  2:49.32                 
                     
24  Emilia Kinnunen  2000    543  36.70  1:18.60  2:02.98    2:50.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:53.09                 
                     
25  Emilia Liven  2002    539  37.34  1:20.28  2:07.17    2:50.91   
  Raision Urheilijat  2:43.94                 
                     
26  Anniina Murto  2001    539  38.44  1:22.52  2:06.52    2:50.93   
  Porin Uimaseura  2:50.70                 
                     
27  Fanni Pirhonen  2000    537  37.32  1:20.73  2:06.26    2:51.05   
  Uinti Tampere  2:54.58                 
                     
28  Heidi Kivioja  2000    527  38.02  1:21.46  2:06.51    2:52.15   
  Vieskan Uimarit  2:53.45                 
                     
29  Mirka Mettinen  2002    526  39.35  1:23.94  2:08.25    2:52.24   
  Cetus Espoo  2:56.09                 
                     
30  Laura Lahtinen  2003    523  36.49  1:19.62  2:04.97    2:52.58   
  Oulun Uinti 1906  2:44.53                 
                     
31  Heta Känkänen  2001    523  38.13  1:21.92  2:07.41    2:52.59   
  Porin Uimaseura  2:53.09                 
                     
32  Sofia Lehtinen  2000    521  38.50  1:21.87  2:07.76    2:52.88   
  Cetus Espoo  2:54.23                 
                     
33  Ada Alajääskö  1998    519  38.38  1:21.96  2:06.91    2:53.02   
  TaTu Tampere  2:51.12                 
                     
34  Emma Haglund  2003    518  39.05  1:22.51  2:08.20    2:53.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.80                 
                     
35  Janna Appelberg  2001    518  38.86  1:22.39  2:07.44    2:53.21   
  Tuusulan Uimaseura  2:57.13                 
                     
36  Roosa Nieminen  1999    517  38.13  1:21.78  2:07.50    2:53.32   
  Helsingfors Simsällskap  2:51.71                 
                     
37  Johanna Suova  1999    516  38.46  1:22.94  2:08.25    2:53.41   
  Uinti Tampere  2:55.93                 
                     
38  Hanna Kareinen  2000    516  36.93  1:21.23  2:07.58    2:53.42   
  Keravan Uimarit  2:46.46                 
                     
39  Aino Hämäläinen  2000    514  39.97  1:24.54  2:08.57    2:53.59   
  Lahden Uimaseura  2:50.86                 
                     
40  Saija Mikkonen  2001    511  38.69  1:22.87  2:09.68    2:53.90   
  Tuusulan Uimaseura  2:54.00                 
                     
41  Eerica Kuusjärvi  1999    505  40.24  1:24.28  2:09.22    2:54.58   
  Raision Urheilijat  2:47.90                 
                     
42  Minka Halava  2001    504  38.89  1:24.25  2:10.10    2:54.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.33                 
                     
43  Veronica Wahlstedt  2000    503  39.15  1:23.93  2:09.85    2:54.86   
  Cetus Espoo  2:47.80                 
                     
44  Julia Sottinen  2000    502  37.80  1:21.66  2:08.29    2:54.99   
  Porin Uimaseura  2:53.78                 
                     
45  Noora Poutanen  1999    500  38.35  1:23.34  2:10.41    2:55.24   
  TaTu Tampere  2:54.75                 
                     
46  Kia Karike  1999    498  39.03  1:23.86  2:10.10    2:55.48   
  Cetus Espoo  2:57.22                 
                     
47  Nelle Ojakippola  2001    488  39.97  1:24.54  2:10.39    2:56.66   
  Vieskan Uimarit  2:54.48                 
                     
48  Ninni Luoma  1998    483  39.72  1:24.63  2:10.36    2:57.23   
  Uinti Tampere  2:52.31                 
                     
49  Emma Koiranen  2001    477  39.61  1:24.82  2:11.56    2:57.97   
  Helsingfors Simsällskap  2:54.19                 
                     
50  Juulia Käräjämies  2003    475  39.84  1:25.12  2:11.40    2:58.25   
  Nummelan Kisaajat  2:52.88                 
                     
51  Iida Vallenius  1999    463  39.11  1:23.83  2:11.14    2:59.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:54.47                 
                     
52  Amanda Rapinoja  2001    462  39.20  1:24.72  2:11.69    2:59.84   
  Cetus Espoo  2:53.52                 
                     
53  Helena Knaapi  1999    459  39.50  1:24.36  2:12.23    3:00.28   
  Cetus Espoo  2:51.14                 
                     
54  Tessa Helenius  2000    456  40.40  1:26.28  2:13.39    3:00.73   
  Aurajoen Uinti  2:55.59                 
                     
55  Aino Räike  1999    448  40.02  1:25.22  2:13.25    3:01.79   
  Salon Uimarit  2:56.88                 
                     
56  Lotta Aho  2000    441  38.30  1:23.31  2:11.26    3:02.74   
  Aurajoen Uinti  2:54.25                 
                     
57  Pippi Nordström  2001    416  40.18  1:26.95  2:16.39    3:06.33   
  Helsingin Uimarit  2:57.99                 
                     
Ina Pollari  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.18                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  12:52 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:25   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:19.11 2013-08-01 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.45 2015-08-06 
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Laukkanen  1995    828  33.42  1:10.61  1:49.02    2:28.14   
  Swimming Club Vuokatti  2:25.45                 
                     
Moona Koski  1999    713  34.94  1:14.29  1:55.30    2:35.71   
  Helsingfors Simsällskap  2:39.02                 
                     
Carita Luukkanen  1996    712  35.57  1:14.10  1:54.43    2:35.72   
  Uinti Tampere  2:33.81                 
                     
Sini Koivu  1999    684  35.19  1:15.10  1:56.67    2:37.83   
  Cetus Espoo  2:36.66                 
                     
Essi-Maria Lillman  2000    659  35.62  1:15.89  1:57.25    2:39.78   
  Lahden Uimaseura  2:35.86                 
                     
Emilia Flyckt  2001    651  35.65  1:15.45  1:57.59    2:40.44   
  Cetus Espoo  2:39.59                 
                     
Heini Tähkä  1998    617  36.25  1:17.52  2:00.40    2:43.34   
  Helsingfors Simsällskap  2:39.39                 
                     
Charlotta Edelman  2001    604  35.52  1:16.76  1:59.37    2:44.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:43.36                 
                     
Rebekka Luoto  2003    634  36.62  1:18.18  2:00.83    2:41.88   
  Raision Urheilijat  2:45.43                 
                     
10  Aino Ruottu  2001    599  36.85  1:19.02  2:01.91    2:44.98   
  Riihimäen Uimaseura  2:46.30                 
                     
11  Emma Uusküla  2002    595  38.09  1:20.67  2:02.88    2:45.35   
  Aurajoen Uinti  2:47.83                 
                     
12  Emmi Kölhi  2000    587  37.11  1:19.39  2:02.98    2:46.06   
  Helsingfors Simsällskap  2:43.03                 
                     
13  Alisa Ponomareva  1991    587  37.97  1:20.67  2:03.59    2:46.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:41.35                 
                     
14  Katriina Korpi  2000    580  36.74  1:18.95  2:02.88    2:46.74   
  Oulun Lohet  2:44.57                 
                     
15  Oona Ahinko  2001    556  36.59  1:19.15  2:03.59    2:49.12   
  Vesihelmen Uimaseura  2:54.04                 
                     
16  Roosa Mäkinen  1999    555  37.28  1:19.81  2:04.46    2:49.20   
  Uinti Tampere  2:42.76                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:25 
 
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:07   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.23 2013-08-02 
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Matti Mattsson  1993    773  30.74  1:05.22  1:41.69    2:18.34   
  Porin Uimaseura  2:09.89                 
                     
Sami Myrén  1991    722  31.42  1:06.56  1:43.67    2:21.57   
  Helsingfors Simsällskap  2:19.35                 
                     
Werneri Koskinen  1998    698  31.57  1:07.53  1:44.79    2:23.12   
  Uinti Tampere  2:20.18                 
                     
Tapio Junninen  1995    686  32.30  1:08.55  1:45.97    2:23.99   
  Vanders  2:21.15                 
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    673  32.33  1:08.99  1:46.79    2:24.92   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.82                 
                     
Kasper Jämsä  1997    671  32.91  1:10.17  1:47.10    2:25.03   
  Lahden Uimaseura  2:23.06                 
                     
Mikael Karuveha  1999    659  32.58  1:09.26  1:47.99    2:25.92   
  TaTu Tampere  2:27.62                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    654  31.98  1:09.23  1:47.71    2:26.25   
  Swimming Jyväskylä  2:17.17                 
                     
Eeli Aavasalo  1996    654  32.41  1:09.47  1:47.05    2:26.29   
  Raision Urheilijat  2:24.01                 
                     
10  Lassi Ohtonen  1992    651  32.47  1:10.52  1:48.38    2:26.53   
  Cetus Espoo  2:20.82                 
                     
11  Lauri Tolvanen  1988    602  32.25  1:10.64  1:50.19    2:30.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:28.66                 
                     
12  Miika Tolvanen  1996    599  33.84  1:11.74  1:50.84    2:30.65   
  Swimming Jyväskylä  2:30.70                 
                     
13  Eerikki Laitala  2001    595  32.67  1:10.85  1:50.57    2:30.94   
  Cetus Espoo  2:28.97                 
                     
14  Jakob Nordman  1996    594  32.03  1:09.01  1:49.14    2:31.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.02                 
                     
15  Roope Lehtonen  1996    590  33.59  1:12.21  1:51.19    2:31.35   
  Raision Urheilijat  2:31.67                 
                     
16  Bruce Clayhills  1997    574  32.85  1:10.35  1:51.11    2:32.74   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.35                 
                     
17  Atte Kulmala  1998    566  31.58  1:09.28  1:51.29    2:33.49   
  Uinti Tampere  2:29.81                 
                     
18  Olli Soramies  1998    565  33.01  1:11.83  1:51.92    2:33.55   
  Voikkaan Viesti  2:35.68                 
                     
19  Aku Luukko  1997    541  33.23  1:11.56  1:52.29    2:35.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.20                 
                     
20  Henri Kyyrä  1999    527  34.55  1:14.63  1:55.61    2:37.23   
  Vanders  2:34.53                 
                     
21  Juha Hyvärinen  1998    523  34.80  1:14.83  1:55.86    2:37.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:34.51                 
                     
22  Anton Nuottajärvi  2000    522  34.04  1:14.53  1:55.55    2:37.72   
  Cetus Espoo  2:32.60                 
                     
23  Tuomas Jokinen  2001    506  35.49  1:17.00  1:59.30    2:39.38   
  Cetus Espoo  2:34.84                 
                     
24  Elias Herlevi  2000    504  35.98  1:16.46  1:58.19    2:39.53   
  Helsingfors Simsällskap  2:40.57                 
                     
25  Jesper Lietzen  2002    503  36.02  1:16.61  1:58.49    2:39.65   
  Aurajoen Uinti  2:41.33                 
                     
26  Walentin Koskinen  2000    497  35.55  1:15.97  1:57.74    2:40.27   
  Uinti Tampere  2:34.94                 
                     
27  Joona Oksakari  2000    490  34.72  1:14.87  1:57.57    2:41.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.70                 
                     
28  Anton Ukkola  2000    487  35.21  1:15.78  1:58.84    2:41.34   
  Oulun Uinti 1906  2:33.73                 
                     
29  Sasa Seppälä  1998    483  35.27  1:17.23  2:00.26    2:41.84   
  Haminan Uimaseura  2:40.37                 
                     
30  Mikko Luopajärvi  1999    461  35.15  1:17.03  1:59.60    2:44.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.00                 
                     
31  Kalle Hyttinen  2001    423  35.08  1:17.24  2:02.01    2:49.07   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:42.45                 
                     
Antti Kiviaho  1996              DNF   
  Swimming Club Rovaniemi  2:29.76                 
                     
Erik Nurmi  2001              DNF   
  Vanders  2:29.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  13:07 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  08:56   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.23 2013-08-02 
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Mattsson  1993    811  30.48  1:04.78  1:40.30    2:16.17   
  Porin Uimaseura  2:09.89                 
                     
Sami Myrén  1991    745  30.73  1:06.25  1:42.74    2:20.06   
  Helsingfors Simsällskap  2:19.35                 
                     
Werneri Koskinen  1998    691  31.80  1:08.26  1:45.76    2:23.62   
  Uinti Tampere  2:20.18                 
                     
Kasper Jämsä  1997    687  32.51  1:09.16  1:46.12    2:23.89   
  Lahden Uimaseura  2:23.06                 
                     
Tapio Junninen  1995    677  32.04  1:08.10  1:45.79    2:24.58   
  Vanders  2:21.15                 
                     
Eeli Aavasalo  1996    671  31.85  1:08.82  1:46.58    2:25.04   
  Raision Urheilijat  2:24.01                 
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    662  32.61  1:09.79  1:47.72    2:25.69   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.82                 
                     
Mikael Karuveha  1999    657  31.97  1:10.20  1:48.54    2:26.09   
  TaTu Tampere  2:27.62                 
                     
Eerikki Laitala  2001    628  32.74  1:11.18  1:49.81    2:28.27   
  Cetus Espoo  2:28.97                 
                     
10  Bruce Clayhills  1997    627  33.50  1:11.45  1:49.72    2:28.32   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.35                 
                     
11  Lauri Tolvanen  1988    619  31.67  1:09.36  1:49.14    2:29.01   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:28.66                 
                     
12  Roope Lehtonen  1996    601  33.46  1:12.38  1:51.06    2:30.50   
  Raision Urheilijat  2:31.67                 
                     
13  Jesper Lietzen  2002    514  36.13  1:16.33  1:57.43    2:38.49   
  Aurajoen Uinti  2:41.33                 
                     
14  Elias Herlevi  2000    514  35.50  1:16.14  1:57.06    2:38.55   
  Helsingfors Simsällskap  2:40.57                 
                     
15  Tuomas Jokinen  2001    494  35.96  1:17.31  1:59.62    2:40.62   
  Cetus Espoo  2:34.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  08:56 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:40   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 9, 400m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nader Khalili  2001    606  1:07.82  2:23.98  3:41.99    4:59.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:22.44                 
                     
Mikael Natunen  1992    533  1:17.84  2:44.36  4:13.91    5:44.13   
  Järvenpään Uintiklubi  5:37.03                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:40 
 
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:35   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  13:35 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:46   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 11, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: Yang SUN (1991) 14:31.02 2012-08-04 
EE: Gregorio PALTRINIERI (1994) 14:43.21 2014-08-20 
SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Waltteri Rintala  1998    657  59.91  2:05.37  3:11.98  4:18.81  16:41.82   
  Raision Urheilijat  16:39.37      5:25.88  6:33.03  7:40.00  8:47.13     
          9:54.94  11:02.60  12:10.45  13:18.28     
          14:26.65  15:34.96         
                     
Jasper Pullinen  1999    621  1:01.73  2:07.65  3:14.22  4:21.58  17:00.54   
  Riihimäen Uimaseura  16:55.15      5:28.80  6:36.92  7:45.30  8:54.28     
          10:03.01  11:11.87  12:21.46  13:31.08     
          14:41.38  15:52.06         
                     
Armin Hummel  1978    595  1:05.23  2:14.54  3:23.93  4:33.03  17:15.25   
  Helsingfors Simsällskap  17:15.07      5:41.77  6:50.30  7:59.36  9:08.50     
          10:17.89  11:27.49  12:37.07  13:47.04     
          14:57.31  16:06.72         
                     
Atte Moilanen  2001    568  1:03.75  2:14.45  3:25.80  4:37.52  17:31.14   
  Oulun Uinti 1906  17:56.99      5:49.51  7:00.78  8:12.50  9:24.30     
          10:35.11  11:45.11  12:54.74  14:04.19     
          15:13.95  16:23.76         
                     
Aaro Tähtivuori  1998    563  1:03.13  2:11.71  3:21.27  4:31.61  17:34.42   
  Helsingfors Simsällskap  17:15.45      5:42.29  6:52.78  8:03.95  9:14.96     
          10:26.12  11:37.36  12:48.97  14:00.64     
          15:11.93  16:23.90         
                     
Kirill Egorov  2000    559  1:06.06  2:15.16  3:24.61  4:34.11  17:37.28   
  Helsingfors Simsällskap  17:29.04      5:44.04  6:54.57  8:05.77  9:17.18     
          10:28.46  11:40.42  12:51.91  14:03.97     
          15:16.49  16:28.97         
                     
Jami Heinilä  2000    556  1:04.29  2:14.36  3:25.61  4:37.25  17:39.16   
  Helsingfors Simsällskap  17:51.16      5:49.21  6:59.09  8:10.23  9:21.90     
          10:33.85  11:45.84  12:57.71  14:07.77     
          15:19.74  16:31.31         
                     
Aapo Eerola  1999    547  1:03.79  2:12.64  3:22.70  4:33.36  17:44.43   
  TaTu Tampere  17:37.85      5:44.73  6:56.27  8:07.89  9:19.79     
          10:31.92  11:44.50  12:56.48  14:08.96     
          15:21.29  16:33.33         
                     
Lassi Grönroos  2000    538  1:03.20  2:14.36  3:26.20  4:37.48  17:50.47   
  Salon Uimarit  17:53.28      5:49.16  6:59.98  8:11.52  9:23.47     
          10:34.98  11:47.27  12:59.97  14:13.56     
          15:27.36  16:39.42         
                     
10  Oskari Hynynen  2001    534  1:05.32  2:16.53  3:27.34  4:38.34  17:53.16   
  Salon Uimarit  17:55.22      5:50.20  7:02.17  8:14.17  9:26.60     
          10:39.35  11:51.87  13:04.76  14:17.33     
          15:30.04  16:43.14         
                     
11  Kasper Envalds  2001    516  1:05.44  2:17.38  3:29.52  4:42.36  18:05.42   
  Vanders  18:15.98      5:55.27  7:08.05  8:20.74  9:33.36     
          10:47.13  11:59.75  13:13.22  14:27.02     
          15:40.62  16:53.58         
                     
12  Taneli Lantta  2001    488  1:08.11  2:20.43  3:33.38  4:46.76  18:25.91   
  Vanders  18:04.06      5:59.94  7:13.71  8:27.60  9:41.73     
          10:56.84  12:11.08  13:26.50  14:41.50     
          15:56.37  17:11.37         
                     
13  Claes Fjellström  2001    464  1:05.83  2:18.02  3:31.13  4:46.14  18:44.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  18:07.53      6:01.43  7:16.79  8:32.51  9:48.92     
          11:05.08  12:20.84  13:37.92  14:55.87     
          16:11.64  17:28.97         
                     
Miiro Vartiainen  2001              DNF   
  Joensuun Uimaseura  17:52.36                 
                     
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:46 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:11   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 12, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
ME: AUSTRALIA (1900) 3:30.98 2014-07-24 
EE: NETHERLANDS (1900) 3:31.72 2009-07-26 
SE: Cetus (1900) 3:48.41 2011-07-03 
Nuorten SE: Raision Urheilijat (1900) 3:59.22 2013-07-04 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Plaani Naiset    778          3:49.35   
  Kampuksen Plaani  3:49.79                 
  Lotta Nevalainen  1994      27.57  56.43      56.43   
  Mimosa Jallow  1994      26.45  55.75      1:52.18   
  Marlene Niemi  1992      27.08  57.55      2:49.73   
  Susanne Hirvonen  1997      27.94  59.62      3:49.35   
                     
Cetus 1    768          3:50.31   
  Cetus Espoo  3:50.76                 
  Anna Kotonen  1997      27.97  58.19      58.19   
  Ronja Riihinen  2000      27.16  57.89      1:56.08   
  Sohvi Nenonen  1999      27.95  58.70      2:54.78   
  Hanna-Maria Seppälä  1984      26.74  55.53      3:50.31   
                     
Hss 1    725          3:54.83   
  Helsingfors Simsällskap  3:57.65                 
  Kaisla Kollanus  1993      28.14  57.34      57.34   
  Vilma Oura  2001      27.71  59.04      1:56.38   
  Viola Kilpeläinen  1998      28.02  58.84      2:55.22   
  Moona Koski  1999      28.62  59.61      3:54.83   
                     
Raisu Naiset 1    723          3:54.98   
  Raision Urheilijat  3:55.87                 
  Sara Kazi  1999      28.37  59.61      59.61   
  Patricia Aschan  1994      27.90  58.21      1:57.82   
  Janna Ovaska  1996      28.41  59.18      2:57.00   
  Hilla Kortetjärvi  1996      27.55  57.98      3:54.98   
                     
Cetus 2    704          3:57.07   
  Cetus Espoo  3:57.30                 
  Nea Rinne  1995      28.55  59.19      59.19   
  Aino Otava  1999      28.33  58.34      1:57.53   
  Sini Koivu  1999      28.30  59.23      2:56.76   
  Emilia Eloranta  1997      28.29  1:00.31      3:57.07   
                     
Oulun Uinti    704          3:57.14   
  Oulun Uinti 1906  3:59.48                 
  Silja Känsäkoski  1997      28.26  1:00.11      1:00.11   
  Veera Kivirinta  1995      27.46  58.60      1:58.71   
  Sanna-Riikka Räihä  1998      28.54  59.94      2:58.65   
  Reetta Kanervo  1999      27.29  58.49      3:57.14   
                     
Lru Naiset  1996    701          3:57.39   
  Lappeenrannan Uimarit  3:59.61                 
  Vilma Ruotsalainen  1996      29.49  1:00.54      1:00.54   
  Johanna Silventoinen  1997      27.61  58.04      1:58.58   
  Tanja Kylliainen  1993      27.44  58.05      2:56.63   
  Claudia Åvist  1997      29.07  1:00.76      3:57.39   
                     
Cetus 3    695          3:58.17   
  Cetus Espoo  4:01.95                 
  Lyydia Kalenius  2000      28.52  59.24      59.24   
  Mirva Kallström  1999      28.80  1:00.53      1:59.77   
  Peppi Siirtola  2002      27.92  59.58      2:59.35   
  Alissa Eloranta  1999      28.27  58.82      3:58.17   
                     
Åsk Naiset 1    693          3:58.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:55.46                 
  Roosa Mört  1999      27.58  57.59      57.59   
  Ida Konkka  2000      28.31  1:01.21      1:58.80   
  Iida Reini  2000      27.87  58.70      2:57.50   
  Veera Rinne  1998      28.73  1:00.84      3:58.34   
                     
10  Swim Naiset 1    665          4:01.62   
  Swimming Jyväskylä  3:56.15                 
  Noora Sartela  1991      28.65  1:01.31      1:01.31   
  Sonja Pentti  1999      28.31  1:00.47      2:01.78   
  Mia Pentti  2002      28.45  1:00.03      3:01.81   
  Laura Lajunen  1992      28.52  59.81      4:01.62   
                     
11  Uita 1    659          4:02.35   
  Uinti Tampere  4:02.10                 
  Hanna Hammar  1998      29.55  1:01.34      1:01.34   
  Suvi Huhtanen  1999      28.03  59.65      2:00.99   
  Carita Luukkanen  1996      29.35  1:01.24      3:02.23   
  Anna Mäkinen  1995      27.85  1:00.12      4:02.35   
                     
12  Hss 2    655          4:02.89   
  Helsingfors Simsällskap  4:04.90                 
  Laura Oesch  1997      28.69  59.86      59.86   
  Henrika Parviainen  1997      28.98  1:01.11      2:00.97   
  Iida Koiranen  2000      28.69  1:00.60      3:01.57   
  Erika Parviainen  1995      28.97  1:01.32      4:02.89   
                     
13  Tatummuijjat    626          4:06.52   
  TaTu Tampere  4:06.92                 
  Emma-Lotta Tynkkynen  1999      29.46  1:00.26      1:00.26   
  Aino Puomila  1992      27.83  59.34      1:59.60   
  Mari Kausiala  1997      29.38  1:03.47      3:03.07   
  Noora Kukkonen  1999      29.26  1:03.45      4:06.52   
                     
14  Åsk Naiset 2    612          4:08.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:05.10                 
  Emilie Pärnänen  2002      30.66  1:03.79      1:03.79   
  Tiia Puolakka  1998      28.79  1:00.63      2:04.42   
  Sini Silvennoinen  2002      29.33  1:02.10      3:06.52   
  Merina Suoranta  1999      29.15  1:01.93      4:08.45   
                     
15  Uita 4    604          4:09.56   
  Uinti Tampere  4:11.71                 
  Inka Aaltonen  1999      29.68  1:00.98      1:00.98   
  Emmiina Rautiainen  2000      29.23  1:03.80      2:04.78   
  Roosa Mäkinen  1999      29.52  1:03.78      3:08.56   
  Heini Hammar  1999      29.12  1:01.00      4:09.56   
                     
16  Uita 3    603          4:09.61   
  Uinti Tampere  4:07.73                 
  Amanda Saari  2000      29.99  1:02.84      1:02.84   
  Fanni Pirhonen  2000      29.39  1:02.10      2:04.94   
  Emilia Lahtinen  1996      29.59  1:02.97      3:07.91   
  Emma Nieminen  1996      28.86  1:01.70      4:09.61   
                     
17  Uita 2    589          4:11.69   
  Uinti Tampere  4:04.47                 
  Iida-Maria Rantanen  1998      30.34  1:03.41      1:03.41   
  Fanny Grönvall  2000      29.50  1:05.10      2:08.51   
  Alma Lumio  1999      29.23  1:02.34      3:10.85   
  Emma Männikkö  1998      28.53  1:00.84      4:11.69   
                     
18  Åsk Naiset 3    587          4:11.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:10.01                 
  Charlotta Edelman  2001      30.32  1:03.91      1:03.91   
  Roosa Rekola  2000      29.55  1:04.85      2:08.76   
  Miia Hurskainen  1992      29.40  1:02.31      3:11.07   
  Marja Crawford  1999      29.30  1:00.90      4:11.97   
                     
19  Nu Naiset    580          4:12.91   
  Nurmijärven Uinti  4:16.96                 
  Viivi Iivari  1997      30.04  1:02.99      1:02.99   
  Kerttu Koivuniemi  1998      30.02  1:02.81      2:05.80   
  Alina Katajisto  1998      30.81  1:04.17      3:09.97   
  Tiia Nikkanen  1997      29.63  1:02.94      4:12.91   
                     
20  Vus-Vss    578          4:13.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:13.94                 
  Milja Mielty  2000      29.29  1:02.41      1:02.41   
  Roosa Mykkänen  2000      29.67  1:03.80      2:06.21   
  Petra Äkkinen  2000      29.99  1:03.15      3:09.36   
  Wendela Vuorinen  2000      30.11  1:03.78      4:13.14   
                     
21  Uita 5    546          4:18.03   
  Uinti Tampere  4:15.78                 
  Hanna Rautiainen  1999      30.82  1:05.05      1:05.05   
  Enni Lahtinen  2002      30.11  1:04.50      2:09.55   
  Johanna Suova  1999      30.45  1:04.90      3:14.45   
  Erika Lahtinen  1998      30.11  1:03.58      4:18.03   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:11 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:04   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 13, 50m PU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jessika Markkanen  1999    515          35.39   
  Vanders  35.88                 
Meri-Maari Mäkinen  1992    422          45.06   
  Raision Urheilijat  43.33                 
Anniina Saastamoinen  1981    173          56.80   
  ORCA Helsinki  55.81                 
Anni Taipale  1985    170          57.17   
  ORCA Helsinki  56.49                 
Jenna Saarinen  2001    169          51.31   
  Simmis Wanda  46.57                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:04 
 
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:49   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 14, 50m PU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Härkönen  1997    684          30.75   
  Lappeenrannan Uimarit  30.43                 
Antti Latikka  1990    636          28.51   
  Cetus Espoo  28.34                 
Leo Lähteenmäki  1991    555          33.08   
  Swimming Jyväskylä  28.49                 
Jouni Räsänen  1974    480          35.79   
  Salon Uimarit  40.41                 
Mikael Natunen  1992    467          38.01   
  Järvenpään Uintiklubi  36.64                 
Aleksi Kaidesoja  1997    363          37.97   
  Swimming Jyväskylä  36.66                 
Lasse Purmonen  1985    120          45.45  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  41.96                 
Jimi Miromaa  1996    93          49.36  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.69                 
William Söderling  1999    60          57.04  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  57.08                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  13:49 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:06   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 14, 50m PU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Lähteenmäki  1991    732          30.18   
  Swimming Jyväskylä  28.49                 
Antti Latikka  1990    691          27.74   
  Cetus Espoo  28.34                 
Taneli Härkönen  1997    675          30.89   
  Lappeenrannan Uimarit  30.43                 
Jouni Räsänen  1974    499          35.35   
  Salon Uimarit  40.41                 
Mikael Natunen  1992    487          37.47   
  Järvenpään Uintiklubi  36.64                 
Aleksi Kaidesoja  1997    373          37.63   
  Swimming Jyväskylä  36.66                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.02  Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:06 
 
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:47   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 15, 400m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 
EE: Laszlo CSEH (1985) 4:06.16 2005-06-07 
SE: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-06 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 4:22.77 1992-04-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Waltteri Rintala  1998    635  1:02.52  2:19.09  3:42.09    4:43.58   
  Raision Urheilijat  4:46.14                 
                     
Lauri Hatunen  1998    625  1:03.93  2:20.54  3:38.94    4:45.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:44.91                 
                     
Kasper Jämsä  1997    594  1:05.48  2:20.42  3:41.34    4:50.06   
  Lahden Uimaseura  4:33.08                 
                     
Emil Martikainen  1997    585  1:04.31  2:20.65  3:44.37    4:51.52   
  Rauman Uimaseura  4:41.52                 
                     
Tapio Junninen  1995    580  1:04.55  2:23.82  3:42.90    4:52.34   
  Vanders  4:40.81                 
                     
Werneri Koskinen  1998    576  1:05.19  2:25.17  3:44.92    4:52.92  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uinti Tampere  4:45.27                 
                     
Jami Heinilä  2000    572  1:05.49  2:22.78  3:49.80    4:53.74   
  Helsingfors Simsällskap  4:54.15                 
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    561  1:05.06  2:25.11  3:51.40    4:55.51   
  Swimming Jyväskylä  4:58.74                 
                     
Roope Lehtonen  1996    556  1:04.45  2:21.98  3:47.43    4:56.46   
  Raision Urheilijat  4:45.37                 
                     
10  Kasperi Kuulasmaa  1996    554  1:05.19  2:23.84  3:47.54    4:56.84  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Swimming Club Rovaniemi  4:48.28                 
                     
11  Pietari Virta  1997    543  1:03.28  2:20.34  3:49.15    4:58.75   
  TaTu Tampere  4:55.52                 
                     
12  Atte Moilanen  2001    541  1:07.72  2:27.98  3:50.72    4:59.25  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Uinti 1906  4:57.66                 
                     
13  Oskari Herpola  2001    527  1:09.35  2:27.84  3:52.91    5:01.72  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:04.00                 
                     
14  Joona Korhonen  2000    517