2020-03-31   17:45:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (50 m) 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstaiaamu 24.3.

Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2016    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:07   
  Järjestäjä  HSS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.23 2013-08-02 
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Matti Mattsson  1993    773  30.74  1:05.22  1:41.69    2:18.34   
  Porin Uimaseura  2:09.89                 
                     
Sami Myrén  1991    722  31.42  1:06.56  1:43.67    2:21.57   
  Helsingfors Simsällskap  2:19.35                 
                     
Werneri Koskinen  1998    698  31.57  1:07.53  1:44.79    2:23.12   
  Uinti Tampere  2:20.18                 
                     
Tapio Junninen  1995    686  32.30  1:08.55  1:45.97    2:23.99   
  Vanders  2:21.15                 
                     
Valtteri Kiiskinen  1998    673  32.33  1:08.99  1:46.79    2:24.92   
  Helsingfors Simsällskap  2:25.82                 
                     
Kasper Jämsä  1997    671  32.91  1:10.17  1:47.10    2:25.03   
  Lahden Uimaseura  2:23.06                 
                     
Mikael Karuveha  1999    659  32.58  1:09.26  1:47.99    2:25.92   
  TaTu Tampere  2:27.62                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    654  31.98  1:09.23  1:47.71    2:26.25   
  Swimming Jyväskylä  2:17.17                 
                     
Eeli Aavasalo  1996    654  32.41  1:09.47  1:47.05    2:26.29   
  Raision Urheilijat  2:24.01                 
                     
10  Lassi Ohtonen  1992    651  32.47  1:10.52  1:48.38    2:26.53   
  Cetus Espoo  2:20.82                 
                     
11  Lauri Tolvanen  1988    602  32.25  1:10.64  1:50.19    2:30.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:28.66                 
                     
12  Miika Tolvanen  1996    599  33.84  1:11.74  1:50.84    2:30.65   
  Swimming Jyväskylä  2:30.70                 
                     
13  Eerikki Laitala  2001    595  32.67  1:10.85  1:50.57    2:30.94   
  Cetus Espoo  2:28.97                 
                     
14  Jakob Nordman  1996    594  32.03  1:09.01  1:49.14    2:31.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.02                 
                     
15  Roope Lehtonen  1996    590  33.59  1:12.21  1:51.19    2:31.35   
  Raision Urheilijat  2:31.67                 
                     
16  Bruce Clayhills  1997    574  32.85  1:10.35  1:51.11    2:32.74   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.35                 
                     
17  Atte Kulmala  1998    566  31.58  1:09.28  1:51.29    2:33.49   
  Uinti Tampere  2:29.81                 
                     
18  Olli Soramies  1998    565  33.01  1:11.83  1:51.92    2:33.55   
  Voikkaan Viesti  2:35.68                 
                     
19  Aku Luukko  1997    541  33.23  1:11.56  1:52.29    2:35.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.20                 
                     
20  Henri Kyyrä  1999    527  34.55  1:14.63  1:55.61    2:37.23   
  Vanders  2:34.53                 
                     
21  Juha Hyvärinen  1998    523  34.80  1:14.83  1:55.86    2:37.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:34.51                 
                     
22  Anton Nuottajärvi  2000    522  34.04  1:14.53  1:55.55    2:37.72   
  Cetus Espoo  2:32.60                 
                     
23  Tuomas Jokinen  2001    506  35.49  1:17.00  1:59.30    2:39.38   
  Cetus Espoo  2:34.84                 
                     
24  Elias Herlevi  2000    504  35.98  1:16.46  1:58.19    2:39.53   
  Helsingfors Simsällskap  2:40.57                 
                     
25  Jesper Lietzen  2002    503  36.02  1:16.61  1:58.49    2:39.65   
  Aurajoen Uinti  2:41.33                 
                     
26  Walentin Koskinen  2000    497  35.55  1:15.97  1:57.74    2:40.27   
  Uinti Tampere  2:34.94                 
                     
27  Joona Oksakari  2000    490  34.72  1:14.87  1:57.57    2:41.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.70                 
                     
28  Anton Ukkola  2000    487  35.21  1:15.78  1:58.84    2:41.34   
  Oulun Uinti 1906  2:33.73                 
                     
29  Sasa Seppälä  1998    483  35.27  1:17.23  2:00.26    2:41.84   
  Haminan Uimaseura  2:40.37                 
                     
30  Mikko Luopajärvi  1999    461  35.15  1:17.03  1:59.60    2:44.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.00                 
                     
31  Kalle Hyttinen  2001    423  35.08  1:17.24  2:02.01    2:49.07   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:42.45                 
                     
Antti Kiviaho  1996              DNF   
  Swimming Club Rovaniemi  2:29.76                 
                     
Erik Nurmi  2001              DNF   
  Vanders  2:29.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  13:07 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner