Results for Grand Prix 2015-2016, 3.osakilpailu
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 26 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 26 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 3 |
|
Tulostuspivmr |
24 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:38 |
|
|
Jrjestj |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupivmr |
23 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuert 0 v ja vanhemmat |
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
SE: Hanna-Maria Seppl (1984) 53.60 2008-08-13 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppl (1984) 56.25 2001-06-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
750 |
27.04 |
|
|
|
57.30 |
|
|
Kampuksen Plaani |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
740 |
27.40 |
|
|
|
57.55 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
679 |
28.33 |
|
|
|
59.24 |
|
|
Cetus Espoo |
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iida Reini |
2000 |
|
672 |
28.18 |
|
|
|
59.43 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
670 |
28.28 |
|
|
|
59.48 |
|
|
Cetus Espoo |
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
662 |
28.83 |
|
|
|
59.74 |
|
|
TaTu Tampere |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
651 |
29.03 |
|
|
|
1:00.07 |
|
|
Cetus Espoo |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eveliina Pihkamki |
1998 |
|
647 |
29.43 |
|
|
|
1:00.19 |
|
|
Riihimen Uimaseura |
58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Puomila |
1992 |
|
642 |
28.77 |
|
|
|
1:00.35 |
|
|
TaTu Tampere |
58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
640 |
29.13 |
|
|
|
1:00.41 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
633 |
28.96 |
|
|
|
1:00.63 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mia Pentti |
2002 |
|
626 |
28.81 |
|
|
|
1:00.86 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
622 |
29.18 |
|
|
|
1:00.98 |
|
|
Lahden Uimaseura |
58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nea Virta |
1996 |
|
609 |
29.34 |
|
|
|
1:01.43 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emmi Mustakoski |
1999 |
|
605 |
29.30 |
|
|
|
1:01.55 |
|
|
Riihimen Uimaseura |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
603 |
29.44 |
|
|
|
1:01.63 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
602 |
29.62 |
|
|
|
1:01.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
596 |
29.26 |
|
|
|
1:01.85 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nina Haltia |
1999 |
|
594 |
29.48 |
|
|
|
1:01.91 |
|
|
Vanders |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vuokko Suomki |
2001 |
|
593 |
29.56 |
|
|
|
1:01.96 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Aurajoen Uinti |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anna Mkinen |
1995 |
|
592 |
28.83 |
|
|
|
1:01.98 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Mnnikk |
1998 |
|
591 |
30.03 |
|
|
|
1:02.04 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
589 |
30.23 |
|
|
|
1:02.09 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
588 |
29.26 |
|
|
|
1:02.14 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Erika Parviainen |
1995 |
|
580 |
29.80 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Heini Hammar |
1999 |
|
579 |
30.37 |
|
|
|
1:02.45 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
573 |
30.04 |
|
|
|
1:02.67 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ella-Noora Haanp |
1998 |
|
566 |
29.95 |
|
|
|
1:02.94 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
566 |
30.52 |
|
|
|
1:02.94 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Aino Rike |
1999 |
|
564 |
30.34 |
|
|
|
1:03.02 |
|
|
Salon Uimarit |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Henrika Parviainen |
1997 |
|
552 |
30.11 |
|
|
|
1:03.47 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ronja Mehtonen |
1999 |
|
550 |
30.28 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Salon Uimarit |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
547 |
30.46 |
|
|
|
1:03.64 |
|
|
Nokian Pyry |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
545 |
30.94 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Armi Auvinen |
2000 |
|
544 |
30.61 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Emmiina Rautiainen |
2000 |
|
542 |
30.25 |
|
|
|
1:03.83 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
540 |
30.82 |
|
|
|
1:03.93 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
1:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Erika Lahtinen |
1998 |
|
536 |
30.68 |
|
|
|
1:04.10 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
534 |
30.74 |
|
|
|
1:04.18 |
|
|
Jrvenpn Uintiklubi |
1:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
532 |
29.79 |
|
|
|
1:04.24 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Anniina Perki |
1999 |
|
531 |
31.07 |
|
|
|
1:04.27 |
|
|
Vanders |
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
531 |
30.30 |
|
|
|
1:04.27 |
|
|
Hmeenlinnan Uimaseura |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Henna Haipus |
2001 |
|
530 |
30.82 |
|
|
|
1:04.33 |
|
|
Kempeleen Pyrint |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Erika Kattilakoski |
2000 |
|
528 |
30.94 |
|
|
|
1:04.39 |
|
|
Octopus Lohja |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Anni Hirvo |
2001 |
|
527 |
30.79 |
|
|
|
1:04.46 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Natalie Soive |
1999 |
|
525 |
31.19 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvink |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Sini Niemi |
1993 |
|
525 |
31.22 |
|
|
|
1:04.52 |
|
|
Tornion Uimaseura |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Susanna Ellonen |
1999 |
|
524 |
30.75 |
|
|
|
1:04.55 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Maria Ripatti |
1987 |
|
521 |
30.97 |
|
|
|
1:04.71 |
|
|
Jrvenpn Uintiklubi |
1:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Johanna Suova |
1999 |
|
520 |
31.09 |
|
|
|
1:04.72 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Enni Hukka |
1997 |
|
520 |
30.88 |
|
|
|
1:04.75 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Iida Sihvonen |
1998 |
|
519 |
31.21 |
|
|
|
1:04.76 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Mira Tarnanen |
2000 |
|
519 |
31.31 |
|
|
|
1:04.78 |
|
|
Riihimen Uimaseura |
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Mari Kausiala |
1997 |
|
518 |
30.44 |
|
|
|
1:04.81 |
|
|
TaTu Tampere |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
512 |
30.40 |
|
|
|
1:05.05 |
|
|
Octopus Lohja |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Linda Luoma-Kyyny |
1996 |
|
510 |
30.97 |
|
|
|
1:05.14 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Sofia Rnkk |
1999 |
|
510 |
30.79 |
|
|
|
1:05.14 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
509 |
31.25 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Keravan Uimarit |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Annika Laihonen |
1997 |
|
508 |
30.92 |
|
|
|
1:05.23 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fanny Pesonen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Konkka |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekij: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspivmr |
24 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:38 |
|