Results for Grand Prix 2015-2016, 3.osakilpailu
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Grand Prix 3 | Tulostuspäivämäärä | 24 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:23 | |||
Järjestäjä | TaTU ja UiTa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 huhtikuu 2016 |
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
EE: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 26.64 2003-07-31 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jaakko Rautalin | 1989 | 708 | 26.96 | ||||||
Uinti Tampere | 25.68 | |||||||||
2 | Juho Grönblom | 1998 | 686 | 27.25 | ||||||
Raision Urheilijat | 27.00 | |||||||||
3 | Janne Markus Markkanen | 1994 | 684 | 27.28 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 26.46 | |||||||||
4 | Miro Vasko | 1993 | 679 | 27.35 | ||||||
TaTu Tampere | 26.71 | |||||||||
5 | Niki Karlsson | 2000 | 647 | 27.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.07 | |||||||||
6 | Niklas Reunanen | 1998 | 642 | 27.86 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 27.18 | |||||||||
7 | Petja Yritys | 1993 | 611 | 28.32 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
TaTu Tampere | 27.61 | |||||||||
8 | Eemil Varho | 1997 | 589 | 28.67 | ||||||
Rauman Uimaseura | 27.96 | |||||||||
9 | Juho Eerola | 1995 | 588 | 28.69 | ||||||
TaTu Tampere | 28.13 | |||||||||
10 | Valtteri Eloranta | 1992 | 578 | 28.85 | ||||||
Cetus Espoo | 27.41 | |||||||||
11 | Lauri Pilpola | 1993 | 555 | 29.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.04 | |||||||||
12 | Sami Pakarinen | 1992 | 544 | 29.44 | ||||||
Vanders | 26.92 | |||||||||
13 | Antti Leiponen | 1998 | 540 | 29.51 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.63 | |||||||||
14 | Oskari Hynynen | 2001 | 535 | 29.60 | ||||||
Salon Uimarit | 30.61 | |||||||||
15 | Jaakko Siipola | 1999 | 502 | 30.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.45 | |||||||||
16 | Veeti Haikonen | 2001 | 499 | 30.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.26 | |||||||||
17 | Lauri Elomaa | 2000 | 496 | 30.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.27 | |||||||||
18 | Juho Seppälä | 1999 | 492 | 30.45 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Simmis Wanda | 29.83 | |||||||||
19 | Rasmus Kujala | 1999 | 481 | 30.68 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 28.64 | |||||||||
20 | Niklas Valkonen | 1997 | 479 | 30.71 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 29.47 | |||||||||
21 | Juho Röytiö | 1998 | 470 | 30.91 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 30.17 | |||||||||
22 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 463 | 31.07 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 30.80 | |||||||||
23 | Juuso Martikainen | 1996 | 453 | 31.30 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 31.18 | |||||||||
24 | Lauri Jämsén | 2000 | 449 | 31.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.64 | |||||||||
25 | Mikko Suova | 1997 | 448 | 31.41 | ||||||
Uinti Tampere | 31.81 | |||||||||
26 | Jani-Markus Sula | 1999 | 444 | 31.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.52 | |||||||||
27 | Jaakko Kokko | 1999 | 443 | 31.53 | ||||||
TaTu Tampere | 31.34 | |||||||||
28 | Eelis Hukka | 1999 | 439 | 31.61 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 30.40 | |||||||||
29 | Jon Lundgren | 1998 | 434 | 31.75 | ||||||
Simmis Wanda | 30.89 | |||||||||
29 | Mikael Karuveha | 1999 | 434 | 31.75 | ||||||
TaTu Tampere | 30.09 | |||||||||
31 | Jimi Kallio | 1993 | 430 | 31.84 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.24 | |||||||||
32 | Martti Tervanen | 2000 | 425 | 31.95 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.22 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 24 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:23 |