Tulokset Grand Prix 2015-2016, 3.osakilpailu
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 3 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:27 |
|
|
Järjestäjä |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:14.20 2015-11-14 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
729 |
30.90 |
1:08.09 |
1:46.28 |
|
2:20.16 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
611 |
31.56 |
1:11.98 |
1:54.16 |
|
2:28.59 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riina Strengell |
1997 |
|
590 |
31.80 |
1:11.27 |
1:55.37 |
|
2:30.38 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
585 |
33.02 |
1:12.80 |
1:58.77 |
|
2:30.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
582 |
30.88 |
1:09.59 |
1:55.67 |
|
2:31.09 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
572 |
32.39 |
1:13.46 |
1:59.18 |
|
2:31.90 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
571 |
31.30 |
1:11.06 |
1:57.84 |
|
2:32.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
568 |
32.67 |
1:12.45 |
1:58.78 |
|
2:32.24 |
|
|
TaTu Tampere |
2:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
565 |
32.12 |
1:11.39 |
1:57.10 |
|
2:32.51 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anniina Murto |
2001 |
|
546 |
34.34 |
1:16.80 |
1:59.67 |
|
2:34.31 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
544 |
34.41 |
1:14.66 |
1:58.44 |
|
2:34.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
542 |
31.82 |
1:13.61 |
1:59.63 |
|
2:34.66 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alma Lumio |
1999 |
|
538 |
31.05 |
1:12.44 |
1:58.56 |
|
2:35.08 |
|
|
Uinti Tampere |
2:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
538 |
33.11 |
1:13.09 |
2:00.10 |
|
2:35.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
536 |
31.67 |
1:12.22 |
1:59.50 |
|
2:35.23 |
|
|
Uinti Tampere |
2:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
531 |
34.15 |
1:15.73 |
1:59.57 |
|
2:35.72 |
|
|
Nokian Pyry |
2:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veera Rinne |
1998 |
|
525 |
32.46 |
1:12.51 |
1:58.89 |
|
2:36.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ada Alajääskö |
1998 |
|
512 |
33.48 |
1:17.06 |
2:01.30 |
|
2:37.61 |
|
|
TaTu Tampere |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Männikkö |
1998 |
|
505 |
32.86 |
1:12.76 |
2:02.01 |
|
2:38.35 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Natalie Soive |
1999 |
|
502 |
34.17 |
1:16.42 |
2:02.56 |
|
2:38.66 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
2:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
501 |
32.89 |
1:17.03 |
2:01.74 |
|
2:38.75 |
|
|
Keravan Uimarit |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
500 |
32.25 |
1:12.35 |
2:01.04 |
|
2:38.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sini Niemi |
1993 |
|
490 |
32.78 |
1:16.43 |
2:04.00 |
|
2:39.98 |
|
|
Tornion Uimaseura |
2:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ronja Mehtonen |
1999 |
|
489 |
33.38 |
1:14.67 |
2:03.65 |
|
2:40.06 |
|
|
Salon Uimarit |
2:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
486 |
32.98 |
1:15.89 |
2:03.89 |
|
2:40.38 |
|
|
Uinti Tampere |
2:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emilia Potkonen |
1998 |
|
469 |
32.39 |
1:19.69 |
2:04.79 |
|
2:42.30 |
|
|
Uinti Tampere |
2:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mila Manner |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nokian Pyry |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
11:27 |
|