Results for Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
08:32 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X100m SKUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Citywork |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
08:32 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
08:33 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4X100m SKUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Schenker Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
08:33 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:57 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 800m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Ursuit |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
615 |
1:05.21 |
2:16.00 |
3:28.74 |
4:41.35 |
9:33.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:32.15 |
|
|
5:54.77 |
7:08.48 |
8:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
543 |
1:07.40 |
2:21.37 |
3:36.77 |
4:53.24 |
9:57.11 |
|
|
Oulun Lohet |
10:05.94 |
|
|
6:10.20 |
7:26.57 |
8:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
526 |
1:09.94 |
2:26.60 |
3:43.31 |
5:00.29 |
10:03.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
10:16.89 |
|
|
6:16.96 |
7:33.49 |
8:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martta Nygård |
2003 |
|
514 |
1:10.58 |
2:27.62 |
3:44.62 |
5:01.46 |
10:08.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
10:21.82 |
|
|
6:19.06 |
7:36.05 |
8:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
507 |
1:11.64 |
2:27.49 |
3:45.09 |
5:02.92 |
10:11.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
10:17.31 |
|
|
6:20.54 |
7:37.98 |
8:55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Aho |
2003 |
|
507 |
1:10.41 |
2:26.84 |
3:43.43 |
5:00.38 |
10:11.15 |
|
|
Raision Urheilijat |
10:36.36 |
|
|
6:18.20 |
7:36.60 |
8:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
505 |
1:09.81 |
2:26.84 |
3:44.52 |
5:03.11 |
10:11.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
10:12.20 |
|
|
6:20.50 |
7:38.77 |
8:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
499 |
1:10.54 |
2:27.15 |
3:45.06 |
5:03.47 |
10:14.30 |
|
|
Oulun Lohet |
10:27.75 |
|
|
6:21.60 |
7:40.36 |
8:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Venla Säntti |
2003 |
|
488 |
1:09.99 |
2:26.39 |
3:45.28 |
5:04.10 |
10:18.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
10:35.85 |
|
|
6:23.90 |
7:42.65 |
9:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
482 |
1:10.33 |
2:26.87 |
3:45.24 |
5:03.98 |
10:21.35 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
10:15.58 |
|
|
6:23.34 |
7:42.51 |
9:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
475 |
1:12.24 |
2:31.10 |
3:50.75 |
5:10.80 |
10:24.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
10:29.76 |
|
|
6:29.55 |
7:48.51 |
9:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
470 |
1:10.48 |
2:28.95 |
3:47.75 |
5:06.79 |
10:26.52 |
|
|
Cetus Espoo |
10:15.05 |
|
|
6:27.67 |
7:48.79 |
9:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Johansson |
2003 |
|
466 |
1:14.22 |
2:32.43 |
3:51.40 |
5:10.72 |
10:28.51 |
|
|
Cetus Espoo |
10:44.70 |
|
|
6:31.19 |
7:50.65 |
9:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
463 |
1:13.56 |
2:33.20 |
3:53.05 |
5:12.57 |
10:29.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
10:29.15 |
|
|
6:31.76 |
7:52.11 |
9:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
459 |
1:12.85 |
2:32.70 |
3:52.86 |
5:13.08 |
10:31.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
10:36.69 |
|
|
6:33.76 |
7:54.54 |
9:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
459 |
1:11.13 |
2:29.86 |
3:50.32 |
5:11.94 |
10:31.72 |
|
|
Cetus Espoo |
10:25.11 |
|
|
6:32.86 |
7:53.94 |
9:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Senni Mattila |
2003 |
|
453 |
1:10.49 |
2:29.68 |
3:50.52 |
5:12.12 |
10:34.49 |
|
|
Porin Uimaseura |
10:39.67 |
|
|
6:33.45 |
7:54.89 |
9:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
444 |
1:15.07 |
2:34.50 |
3:54.45 |
5:15.47 |
10:38.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
10:42.71 |
|
|
6:36.40 |
7:56.95 |
9:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
421 |
1:09.74 |
2:28.40 |
3:50.44 |
5:13.78 |
10:50.05 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
10:30.28 |
|
|
6:38.55 |
8:03.35 |
9:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofia Långström |
2003 |
|
405 |
1:15.08 |
2:36.28 |
3:59.27 |
5:23.32 |
10:58.48 |
|
|
Cetus Espoo |
10:44.13 |
|
|
6:48.76 |
8:13.27 |
9:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 800m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Ursuit |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lilli Louhikoski |
2002 |
|
569 |
1:06.70 |
2:20.69 |
3:35.82 |
4:51.26 |
9:47.86 |
|
|
Vanders |
9:37.79 |
|
|
6:06.13 |
7:21.15 |
8:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Venla Salminen |
2002 |
|
559 |
1:09.13 |
2:24.20 |
3:39.70 |
4:55.43 |
9:51.60 |
|
|
Cetus Espoo |
10:07.67 |
|
|
6:09.47 |
7:24.79 |
8:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
555 |
1:08.57 |
2:23.67 |
3:39.27 |
4:55.13 |
9:52.82 |
|
|
IF Åland |
9:55.52 |
|
|
6:10.02 |
7:25.10 |
8:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
551 |
1:09.12 |
2:23.27 |
3:38.51 |
4:53.76 |
9:54.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:54.43 |
|
|
6:09.72 |
7:25.60 |
8:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
512 |
1:10.26 |
2:26.41 |
3:43.78 |
5:00.80 |
10:08.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:58.50 |
|
|
6:18.07 |
7:35.46 |
8:53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
486 |
1:11.52 |
2:29.97 |
3:47.30 |
5:05.72 |
10:19.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:52.27 |
|
|
6:24.16 |
7:43.51 |
9:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 800m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Ursuit |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
645 |
1:07.10 |
2:18.68 |
3:29.87 |
4:41.30 |
9:23.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:42.50 |
|
|
5:52.71 |
7:04.48 |
8:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
598 |
1:06.37 |
2:18.30 |
3:30.55 |
4:44.40 |
9:38.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:35.68 |
|
|
5:58.47 |
7:12.37 |
8:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Slöör |
2001 |
|
573 |
1:09.16 |
2:23.15 |
3:36.88 |
4:51.89 |
9:46.62 |
|
|
Cetus Espoo |
9:44.18 |
|
|
6:06.36 |
7:21.32 |
8:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
572 |
1:05.36 |
2:17.59 |
3:31.71 |
4:47.50 |
9:47.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:55.77 |
|
|
6:03.35 |
7:18.88 |
8:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
567 |
1:07.75 |
2:20.85 |
3:35.44 |
4:50.31 |
9:48.68 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
9:45.08 |
|
|
6:05.58 |
7:20.50 |
8:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
541 |
1:06.71 |
2:20.95 |
3:36.59 |
4:52.63 |
9:57.93 |
|
|
Porin Uimaseura |
9:58.33 |
|
|
6:09.41 |
7:26.34 |
8:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henna Haipus |
2001 |
|
540 |
1:09.33 |
2:21.36 |
3:35.49 |
4:50.96 |
9:58.35 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
9:56.83 |
|
|
6:07.53 |
7:24.71 |
8:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minka Halava |
2001 |
|
539 |
1:09.45 |
2:24.25 |
3:40.56 |
4:56.72 |
9:58.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
10:10.61 |
|
|
6:13.50 |
7:29.67 |
8:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
525 |
1:08.31 |
2:23.78 |
3:41.02 |
4:59.34 |
10:03.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:51.83 |
|
|
6:17.29 |
7:34.78 |
8:49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
495 |
1:08.60 |
2:24.60 |
3:41.50 |
4:59.71 |
10:16.05 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
10:07.14 |
|
|
6:18.63 |
7:39.32 |
8:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anni Willman |
2001 |
|
486 |
1:10.98 |
2:28.13 |
3:47.72 |
5:07.33 |
10:19.82 |
|
|
Oulun Lohet |
10:10.37 |
|
|
6:26.63 |
7:45.61 |
9:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nora Kosonen |
2001 |
|
475 |
1:07.49 |
2:25.36 |
3:44.52 |
5:03.64 |
10:24.25 |
|
|
TaTu Tampere |
10:08.32 |
|
|
6:24.27 |
7:45.06 |
9:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janette Setälä |
2001 |
|
454 |
1:10.46 |
2:28.55 |
3:48.24 |
5:08.41 |
10:33.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
10:09.99 |
|
|
6:30.94 |
7:52.14 |
9:53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
450 |
1:11.64 |
2:30.06 |
3:49.77 |
5:10.01 |
10:35.71 |
|
|
Cetus Espoo |
9:53.90 |
|
|
6:31.50 |
7:52.93 |
9:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
420 |
1:15.27 |
2:37.08 |
3:59.31 |
5:22.15 |
10:50.50 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
10:11.66 |
|
|
6:45.31 |
8:08.76 |
9:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:57 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:12 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Turun Hylly-ja Trukkitalo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viljami Salonen |
2002 |
|
540 |
1:06.45 |
2:16.84 |
3:26.91 |
4:37.51 |
9:14.96 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:23.79 |
|
|
5:47.67 |
6:57.20 |
8:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Paatos |
2002 |
|
535 |
1:06.69 |
2:17.78 |
3:29.82 |
4:39.24 |
9:16.87 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:28.15 |
|
|
5:49.22 |
6:59.58 |
8:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
520 |
1:06.10 |
2:15.91 |
3:26.12 |
4:36.90 |
9:22.22 |
|
|
Cetus Espoo |
9:23.74 |
|
|
5:47.69 |
6:59.43 |
8:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Laine |
2002 |
|
510 |
1:04.44 |
2:15.19 |
3:27.09 |
4:38.76 |
9:25.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:39.11 |
|
|
5:51.15 |
7:04.14 |
8:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
509 |
1:06.47 |
2:17.98 |
3:29.56 |
4:41.81 |
9:26.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:27.86 |
|
|
5:53.96 |
7:05.63 |
8:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
503 |
1:06.01 |
2:18.07 |
3:30.28 |
4:42.10 |
9:28.31 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
9:43.79 |
|
|
5:53.88 |
7:05.18 |
8:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
501 |
1:05.85 |
2:17.01 |
3:29.42 |
4:42.74 |
9:29.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:35.98 |
|
|
5:55.56 |
7:08.13 |
8:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
500 |
1:05.66 |
2:17.10 |
3:29.55 |
4:42.47 |
9:29.63 |
|
|
Vanders |
9:39.68 |
|
|
5:54.88 |
7:07.23 |
8:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
472 |
1:04.63 |
2:16.58 |
3:30.13 |
4:43.42 |
9:40.62 |
|
|
Cetus Espoo |
9:43.94 |
|
|
5:57.46 |
7:12.30 |
8:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Efim Romanov |
2002 |
|
467 |
1:06.14 |
2:17.67 |
3:30.46 |
4:44.17 |
9:42.59 |
|
|
TaTu Tampere |
9:34.58 |
|
|
5:59.45 |
7:15.28 |
8:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jere Broman |
2002 |
|
407 |
1:07.69 |
2:22.59 |
3:39.66 |
4:57.81 |
10:09.90 |
|
|
Nokian Pyry |
10:09.37 |
|
|
6:16.83 |
7:36.75 |
8:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Turun Hylly-ja Trukkitalo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
577 |
1:02.23 |
2:09.94 |
3:18.50 |
4:27.15 |
9:03.00 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:05.05 |
|
|
5:36.32 |
6:45.69 |
7:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
545 |
1:04.23 |
2:12.48 |
3:22.16 |
4:32.68 |
9:13.33 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:12.22 |
|
|
5:43.11 |
6:54.32 |
8:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
538 |
1:03.82 |
2:14.33 |
3:25.59 |
4:36.65 |
9:15.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:24.48 |
|
|
5:47.01 |
6:58.12 |
8:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
536 |
1:05.42 |
2:15.53 |
3:25.68 |
4:35.66 |
9:16.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:26.78 |
|
|
5:46.07 |
6:57.17 |
8:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
517 |
1:03.97 |
2:13.87 |
3:25.27 |
4:36.96 |
9:23.31 |
|
|
Vanders |
9:27.28 |
|
|
5:48.70 |
7:00.81 |
8:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
507 |
1:05.01 |
2:15.50 |
3:25.96 |
4:37.66 |
9:26.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:27.73 |
|
|
5:50.09 |
7:02.61 |
8:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
492 |
1:03.75 |
2:14.43 |
3:25.45 |
4:37.44 |
9:32.69 |
|
|
Salon Uimarit |
9:12.17 |
|
|
5:49.81 |
7:04.24 |
8:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
491 |
1:05.10 |
2:15.83 |
3:27.88 |
4:40.92 |
9:33.00 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
9:10.73 |
|
|
5:54.90 |
7:09.00 |
8:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
479 |
1:05.15 |
2:16.68 |
3:28.95 |
4:42.14 |
9:37.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:43.81 |
|
|
5:55.52 |
7:09.81 |
8:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
475 |
1:05.80 |
2:18.35 |
3:32.33 |
4:46.81 |
9:39.38 |
|
|
Cetus Espoo |
9:51.77 |
|
|
6:00.67 |
7:15.10 |
8:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
472 |
1:05.65 |
2:17.87 |
3:31.17 |
4:44.70 |
9:40.64 |
|
|
Vanders |
9:27.58 |
|
|
5:58.55 |
7:13.06 |
8:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Herman Widbom |
2001 |
|
464 |
1:08.09 |
2:21.91 |
3:36.75 |
4:51.91 |
9:43.83 |
|
|
Cetus Espoo |
9:36.41 |
|
|
6:05.69 |
7:19.32 |
8:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
461 |
1:05.90 |
2:19.26 |
3:33.59 |
4:48.30 |
9:45.21 |
|
|
Lahden Uimaseura |
9:24.90 |
|
|
6:02.73 |
7:17.51 |
8:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Harald Åström |
2001 |
|
459 |
1:08.42 |
2:22.50 |
3:37.28 |
4:51.70 |
9:45.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:52.03 |
|
|
6:05.79 |
7:20.13 |
8:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eerik Tikkakoski |
2001 |
|
458 |
1:05.61 |
2:19.66 |
3:33.43 |
4:48.81 |
9:46.25 |
|
|
TaTu Tampere |
9:53.04 |
|
|
6:04.41 |
7:20.10 |
8:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Harry Zimmermann |
2001 |
|
457 |
1:06.14 |
2:18.90 |
3:34.00 |
4:48.90 |
9:46.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
9:49.91 |
|
|
6:04.67 |
7:19.37 |
8:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
457 |
1:05.81 |
2:20.17 |
3:34.99 |
4:50.04 |
9:46.95 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
9:48.56 |
|
|
6:05.32 |
7:19.73 |
8:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aleksi Vähä-Lassila |
2001 |
|
453 |
1:05.60 |
2:17.37 |
3:31.17 |
4:46.90 |
9:48.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:45.17 |
|
|
6:02.96 |
7:18.71 |
8:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
446 |
1:05.62 |
2:20.28 |
3:35.65 |
4:51.11 |
9:51.62 |
|
|
Helsingin Uimarit |
9:40.32 |
|
|
6:06.07 |
7:22.62 |
8:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
445 |
1:06.82 |
2:22.05 |
3:37.50 |
4:52.85 |
9:52.14 |
|
|
Lahden Uimaseura |
9:50.86 |
|
|
6:07.28 |
7:22.72 |
8:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Olli Malmberg |
2001 |
|
431 |
1:07.18 |
2:22.04 |
3:37.56 |
4:53.45 |
9:58.33 |
|
|
Octopus Lohja |
9:38.59 |
|
|
6:09.85 |
7:26.95 |
8:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Turun Hylly-ja Trukkitalo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
586 |
1:02.01 |
2:10.31 |
3:18.93 |
4:28.11 |
9:00.09 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:05.91 |
|
|
5:37.35 |
6:47.28 |
7:54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
572 |
1:02.05 |
2:10.45 |
3:19.13 |
4:28.33 |
9:04.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:07.93 |
|
|
5:37.95 |
6:47.72 |
7:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
551 |
1:04.50 |
2:13.03 |
3:22.92 |
4:33.16 |
9:11.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:02.98 |
|
|
5:43.01 |
6:52.66 |
8:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
535 |
1:04.78 |
2:13.85 |
3:23.30 |
4:33.94 |
9:16.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:13.51 |
|
|
5:44.95 |
6:55.10 |
8:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
523 |
1:04.53 |
2:12.68 |
3:22.37 |
4:32.77 |
9:21.05 |
|
|
Salon Uimarit |
9:19.63 |
|
|
5:44.76 |
6:59.31 |
8:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
523 |
1:04.73 |
2:13.49 |
3:23.91 |
4:35.45 |
9:21.10 |
|
|
TaTu Tampere |
9:14.58 |
|
|
5:48.12 |
7:00.25 |
8:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
495 |
1:04.86 |
2:14.28 |
3:24.72 |
4:36.29 |
9:31.23 |
|
|
Lahden Uimaseura |
9:17.78 |
|
|
5:49.82 |
7:04.19 |
8:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
481 |
1:09.04 |
2:21.09 |
3:34.01 |
4:46.75 |
9:36.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:19.66 |
|
|
5:59.28 |
7:12.18 |
8:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Onni Punkka |
2000 |
|
476 |
1:04.82 |
2:16.51 |
3:29.67 |
4:43.78 |
9:38.92 |
|
|
Cetus Espoo |
9:36.03 |
|
|
5:58.02 |
7:12.20 |
8:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roope Aro |
2000 |
|
470 |
1:03.83 |
2:16.24 |
3:30.74 |
4:45.01 |
9:41.41 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
9:20.29 |
|
|
5:59.86 |
7:15.79 |
8:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Olli Aflecht |
2000 |
|
399 |
1:06.88 |
2:20.78 |
3:36.69 |
4:54.53 |
10:14.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:33.47 |
|
|
6:13.85 |
7:35.05 |
8:54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:12 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:03 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Sopu Yhtiöt Oy / LKV Sopu |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
613 |
30.37 |
1:11.06 |
1:53.31 |
|
2:28.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
598 |
31.79 |
1:09.59 |
1:54.99 |
|
2:29.67 |
|
|
Oulun Lohet |
2:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
555 |
32.79 |
1:15.42 |
1:57.37 |
|
2:33.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Haglund |
2003 |
|
531 |
33.59 |
1:14.74 |
1:58.40 |
|
2:35.72 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
492 |
34.95 |
1:14.01 |
2:03.43 |
|
2:39.69 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
479 |
35.57 |
1:18.71 |
2:05.44 |
|
2:41.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
471 |
33.56 |
1:16.23 |
2:03.62 |
|
2:42.05 |
|
|
Oulun Lohet |
2:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
462 |
34.73 |
1:21.04 |
2:06.21 |
|
2:43.08 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
453 |
36.85 |
1:22.55 |
2:07.46 |
|
2:44.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Venla Säntti |
2003 |
|
445 |
35.54 |
1:17.75 |
2:07.30 |
|
2:45.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
434 |
37.58 |
1:21.55 |
2:07.87 |
|
2:46.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
424 |
39.10 |
1:21.63 |
2:08.59 |
|
2:47.75 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Senni Mattila |
2003 |
|
423 |
35.09 |
1:16.28 |
2:10.17 |
|
2:47.95 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
403 |
35.77 |
1:23.22 |
2:11.27 |
|
2:50.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Sopu Yhtiöt Oy / LKV Sopu |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Pentti |
2002 |
|
572 |
31.88 |
1:09.47 |
1:57.69 |
|
2:31.91 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
555 |
33.67 |
1:11.52 |
1:57.07 |
|
2:33.39 |
|
|
Nokian Pyry |
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
555 |
32.03 |
1:10.24 |
1:57.06 |
|
2:33.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
554 |
31.42 |
1:11.35 |
1:58.44 |
|
2:33.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
531 |
33.19 |
1:15.12 |
2:02.57 |
|
2:35.72 |
|
|
IF Åland |
2:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
510 |
32.59 |
1:12.71 |
2:01.06 |
|
2:37.77 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
510 |
32.65 |
1:15.28 |
2:00.10 |
|
2:37.83 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
505 |
32.27 |
1:11.56 |
2:01.80 |
|
2:38.33 |
|
|
Octopus Lohja |
2:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
503 |
33.76 |
1:13.73 |
1:59.69 |
|
2:38.50 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
494 |
32.19 |
1:13.27 |
2:03.15 |
|
2:39.51 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
490 |
35.35 |
1:15.47 |
2:03.72 |
|
2:39.94 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
489 |
34.50 |
1:16.33 |
2:03.71 |
|
2:40.02 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sara Mustonen |
2002 |
|
485 |
34.45 |
1:15.36 |
2:01.34 |
|
2:40.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Von Dickoff |
2002 |
|
484 |
33.92 |
1:17.65 |
2:03.55 |
|
2:40.61 |
|
|
Uinti Tampere |
2:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
476 |
34.28 |
1:15.47 |
2:04.20 |
|
2:41.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
472 |
32.60 |
1:15.18 |
2:02.13 |
|
2:41.98 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathilda Kalenius |
2002 |
|
471 |
34.83 |
1:16.17 |
2:03.42 |
|
2:42.09 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oona Laakso |
2002 |
|
463 |
33.92 |
1:15.18 |
2:03.81 |
|
2:42.92 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
450 |
34.91 |
1:18.00 |
2:05.54 |
|
2:44.49 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jessica Kujanpää |
2002 |
|
445 |
34.58 |
1:17.01 |
2:06.61 |
|
2:45.11 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
444 |
35.08 |
1:20.22 |
2:05.98 |
|
2:45.21 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sara Virtanen |
2002 |
|
426 |
33.53 |
1:17.30 |
2:08.71 |
|
2:47.55 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
418 |
34.98 |
1:18.73 |
2:08.03 |
|
2:48.62 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Viivi Merisalo |
2002 |
|
389 |
37.02 |
1:20.51 |
2:13.67 |
|
2:52.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Sopu Yhtiöt Oy / LKV Sopu |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
615 |
33.69 |
1:14.60 |
1:54.24 |
|
2:28.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
614 |
31.23 |
1:10.01 |
1:53.11 |
|
2:28.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
600 |
30.80 |
1:09.73 |
1:55.24 |
|
2:29.48 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mila Manner |
2001 |
|
599 |
32.36 |
1:11.29 |
1:55.49 |
|
2:29.59 |
|
|
Nokian Pyry |
2:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paula Peltola |
2001 |
|
552 |
31.07 |
1:10.58 |
1:55.29 |
|
2:33.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
541 |
35.07 |
1:15.39 |
1:59.77 |
|
2:34.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
540 |
33.42 |
1:13.05 |
1:59.91 |
|
2:34.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minka Halava |
2001 |
|
531 |
33.95 |
1:16.12 |
2:01.73 |
|
2:35.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anniina Murto |
2001 |
|
530 |
33.75 |
1:15.22 |
1:59.14 |
|
2:35.77 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
517 |
33.35 |
1:13.97 |
2:00.76 |
|
2:37.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henna Haipus |
2001 |
|
517 |
33.38 |
1:11.99 |
1:59.36 |
|
2:37.10 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
499 |
33.68 |
1:18.18 |
2:00.37 |
|
2:38.91 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Mononen |
2001 |
|
490 |
33.35 |
1:11.87 |
2:03.15 |
|
2:39.91 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
487 |
34.43 |
1:18.11 |
2:03.24 |
|
2:40.22 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
477 |
34.81 |
1:15.91 |
2:02.97 |
|
2:41.36 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
471 |
34.49 |
1:17.14 |
2:04.92 |
|
2:42.07 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
466 |
34.81 |
1:17.85 |
2:04.65 |
|
2:42.64 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
456 |
35.34 |
1:17.97 |
2:06.14 |
|
2:43.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:03 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:30 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
513 |
30.71 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
513 |
31.42 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Laine |
2002 |
|
486 |
31.72 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
450 |
32.91 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
450 |
32.45 |
|
|
|
1:07.77 |
|
|
Vanders |
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
448 |
32.69 |
|
|
|
1:07.84 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
422 |
33.10 |
|
|
|
1:09.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Efim Romanov |
2002 |
|
419 |
33.19 |
|
|
|
1:09.38 |
|
|
TaTu Tampere |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskar Voiko |
2002 |
|
413 |
33.83 |
|
|
|
1:09.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
409 |
34.22 |
|
|
|
1:09.95 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
401 |
33.51 |
|
|
|
1:10.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
397 |
33.74 |
|
|
|
1:10.65 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Axel Olander |
2002 |
|
393 |
34.62 |
|
|
|
1:10.85 |
|
|
Nokian Pyry |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
388 |
34.07 |
|
|
|
1:11.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
388 |
34.70 |
|
|
|
1:11.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
366 |
34.90 |
|
|
|
1:12.56 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veikka Saren |
2002 |
|
366 |
35.59 |
|
|
|
1:12.59 |
|
|
Someron Esa |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mikael Virtanen |
2002 |
|
363 |
35.66 |
|
|
|
1:12.78 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Joona Forsell |
2002 |
|
355 |
34.38 |
|
|
|
1:13.33 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kasper Tolonen |
2002 |
|
352 |
35.58 |
|
|
|
1:13.55 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
345 |
36.25 |
|
|
|
1:13.99 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
340 |
35.21 |
|
|
|
1:14.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
334 |
36.05 |
|
|
|
1:14.84 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
330 |
36.08 |
|
|
|
1:15.11 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lauri Uosukainen |
2002 |
|
323 |
35.96 |
|
|
|
1:15.64 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
Laji 6, 100m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
610 |
30.17 |
|
|
|
1:01.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
531 |
30.95 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
529 |
30.28 |
|
|
|
1:04.22 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topias Nygård |
2000 |
|
525 |
30.85 |
|
|
|
1:04.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
518 |
31.11 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
TaTu Tampere |
1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
507 |
31.15 |
|
|
|
1:05.11 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alec Baker |
2000 |
|
492 |
32.01 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
488 |
31.57 |
|
|
|
1:05.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
488 |
31.93 |
|
|
|
1:05.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
477 |
31.79 |
|
|
|
1:06.43 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
470 |
31.88 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Onni Punkka |
2000 |
|
458 |
32.59 |
|
|
|
1:07.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
430 |
33.35 |
|
|
|
1:08.81 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jere Kekola |
2000 |
|
429 |
33.30 |
|
|
|
1:08.85 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
428 |
33.50 |
|
|
|
1:08.89 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
415 |
33.13 |
|
|
|
1:09.61 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Roope Aro |
2000 |
|
407 |
33.62 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Olli Aflecht |
2000 |
|
397 |
34.22 |
|
|
|
1:10.64 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
383 |
33.75 |
|
|
|
1:11.50 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:30 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:53 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Danske Bank Oyj |
|
|
Laji 7, 100m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Danske Bank Oyj |
|
|
Laji 7, 100m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Danske Bank Oyj |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
630 |
29.89 |
|
|
|
1:04.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
584 |
31.60 |
|
|
|
1:06.55 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jessica Lindholm |
2001 |
|
539 |
31.31 |
|
|
|
1:08.36 |
|
|
IF Åland |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabel Hagelin |
2001 |
|
529 |
31.85 |
|
|
|
1:08.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mila Manner |
2001 |
|
527 |
32.03 |
|
|
|
1:08.86 |
|
|
Nokian Pyry |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minka Halava |
2001 |
|
513 |
32.46 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
501 |
31.85 |
|
|
|
1:10.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
490 |
33.13 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
479 |
32.82 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
462 |
34.41 |
|
|
|
1:11.95 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
454 |
32.81 |
|
|
|
1:12.39 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Annika Lepistö |
2001 |
|
448 |
33.99 |
|
|
|
1:12.70 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
447 |
32.45 |
|
|
|
1:12.73 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Suvi Kurth |
2001 |
|
446 |
33.34 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
440 |
32.71 |
|
|
|
1:13.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Janette Setälä |
2001 |
|
424 |
33.47 |
|
|
|
1:14.04 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Riina Koskinen |
2001 |
|
420 |
34.32 |
|
|
|
1:14.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
417 |
35.81 |
|
|
|
1:14.46 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ida Nordquist |
2001 |
|
412 |
34.26 |
|
|
|
1:14.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jenni Rantanen |
2001 |
|
392 |
34.27 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
HTU Stadi |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:53 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:31 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
470 |
31.57 |
1:07.87 |
1:45.46 |
|
2:23.40 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Paatos |
2002 |
|
409 |
33.77 |
1:12.78 |
1:50.86 |
|
2:30.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
394 |
33.76 |
1:11.75 |
1:53.22 |
|
2:32.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viljami Salonen |
2002 |
|
394 |
32.86 |
1:13.20 |
1:53.26 |
|
2:32.09 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
364 |
35.10 |
1:14.88 |
1:55.74 |
|
2:36.06 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
361 |
34.20 |
1:13.13 |
1:54.39 |
|
2:36.54 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
343 |
34.60 |
1:17.09 |
1:57.43 |
|
2:39.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
334 |
34.26 |
1:13.79 |
1:57.02 |
|
2:40.67 |
|
|
Uinti Tampere |
2:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
315 |
34.77 |
1:15.36 |
1:58.60 |
|
2:43.84 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
301 |
34.60 |
1:15.58 |
2:00.63 |
|
2:46.35 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
520 |
29.83 |
1:05.10 |
1:42.12 |
|
2:18.66 |
|
|
Vanders |
2:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
502 |
29.95 |
1:05.86 |
1:43.66 |
|
2:20.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
462 |
30.89 |
1:07.84 |
1:45.30 |
|
2:24.18 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
459 |
30.86 |
1:08.50 |
1:45.76 |
|
2:24.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Herman Widbom |
2001 |
|
427 |
31.98 |
1:09.30 |
1:48.69 |
|
2:28.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
405 |
31.76 |
1:09.67 |
1:48.58 |
|
2:30.61 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eerik Tikkakoski |
2001 |
|
390 |
32.02 |
1:11.34 |
1:52.08 |
|
2:32.61 |
|
|
TaTu Tampere |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
389 |
32.31 |
1:10.77 |
1:52.14 |
|
2:32.70 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
388 |
33.22 |
1:11.90 |
1:52.07 |
|
2:32.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Atte Alila |
2001 |
|
385 |
33.23 |
1:13.05 |
1:52.43 |
|
2:33.17 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
380 |
32.33 |
1:10.62 |
1:50.68 |
|
2:33.91 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aaron Antikainen |
2001 |
|
363 |
31.49 |
1:09.57 |
1:52.30 |
|
2:36.18 |
|
|
Cetus Espoo |
2:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
354 |
33.16 |
1:11.10 |
1:54.37 |
|
2:37.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Olli Malmberg |
2001 |
|
352 |
33.43 |
1:14.22 |
1:56.11 |
|
2:37.83 |
|
|
Octopus Lohja |
2:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Leo Roine |
2001 |
|
325 |
32.54 |
1:11.81 |
1:55.40 |
|
2:42.08 |
|
|
Uinti Tampere |
2:40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veeti Veijonen |
2001 |
|
302 |
33.49 |
1:13.33 |
1:59.41 |
|
2:46.07 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Timi Torkkel |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
661 |
28.25 |
1:01.53 |
1:33.99 |
|
2:07.98 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
498 |
31.15 |
1:06.48 |
1:42.46 |
|
2:20.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
443 |
30.78 |
1:08.34 |
1:48.30 |
|
2:26.22 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
404 |
30.75 |
1:08.24 |
1:47.65 |
|
2:30.81 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
369 |
31.59 |
1:08.66 |
1:49.94 |
|
2:35.35 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Lassila |
2000 |
|
366 |
31.83 |
1:08.60 |
1:50.26 |
|
2:35.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joona Salminen |
2000 |
|
317 |
32.97 |
1:11.89 |
1:55.36 |
|
2:43.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pessi Länsirinne |
2000 |
|
311 |
32.49 |
1:11.43 |
1:54.65 |
|
2:44.48 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:31 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:09 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Turun Satama Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
539 |
35.59 |
1:14.32 |
1:54.22 |
|
2:32.40 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
534 |
35.57 |
1:14.35 |
1:54.87 |
|
2:32.83 |
|
|
Oulun Lohet |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
530 |
35.48 |
1:14.35 |
1:54.78 |
|
2:33.22 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
524 |
35.75 |
1:15.22 |
1:55.65 |
|
2:33.82 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Senni Mattila |
2003 |
|
473 |
36.45 |
1:17.40 |
1:59.30 |
|
2:39.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
450 |
37.72 |
1:18.94 |
2:00.74 |
|
2:41.79 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anni Korhonen |
2003 |
|
449 |
39.24 |
1:20.52 |
2:02.32 |
|
2:41.97 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Koskinen |
2003 |
|
445 |
36.85 |
1:18.33 |
2:01.03 |
|
2:42.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Aho |
2003 |
|
440 |
37.79 |
1:19.04 |
2:01.46 |
|
2:43.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
429 |
37.64 |
1:17.72 |
2:01.03 |
|
2:44.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
423 |
39.90 |
1:22.65 |
2:05.81 |
|
2:45.15 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
414 |
38.78 |
1:21.78 |
2:05.38 |
|
2:46.38 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
410 |
39.15 |
1:22.20 |
2:05.81 |
|
2:46.91 |
|
|
Nokian Pyry |
2:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
409 |
38.05 |
1:19.26 |
2:03.15 |
|
2:47.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Johansson |
2003 |
|
406 |
38.45 |
1:20.21 |
2:03.91 |
|
2:47.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
399 |
37.57 |
1:20.48 |
2:04.69 |
|
2:48.40 |
|
|
Lapuan Virkiä |
2:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Petra Kivi |
2003 |
|
397 |
38.47 |
1:20.25 |
2:04.32 |
|
2:48.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ethel Piksilä |
2003 |
|
393 |
38.79 |
1:20.75 |
2:05.53 |
|
2:49.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helmi Ahonen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martta Nygård |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Turun Satama Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Pentti |
2002 |
|
620 |
33.94 |
1:11.14 |
1:48.84 |
|
2:25.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
600 |
34.44 |
1:11.59 |
1:49.93 |
|
2:27.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
551 |
35.53 |
1:14.25 |
1:52.46 |
|
2:31.30 |
|
|
Octopus Lohja |
2:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oona Laakso |
2002 |
|
541 |
35.53 |
1:14.63 |
1:54.10 |
|
2:32.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
529 |
36.61 |
1:15.66 |
1:54.89 |
|
2:33.37 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
508 |
37.12 |
1:16.28 |
1:55.96 |
|
2:35.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
505 |
35.65 |
1:15.24 |
1:55.77 |
|
2:35.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
501 |
37.53 |
1:17.64 |
1:57.89 |
|
2:36.14 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
498 |
35.79 |
1:16.15 |
1:57.05 |
|
2:36.49 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
478 |
35.93 |
1:16.62 |
1:58.52 |
|
2:38.61 |
|
|
Octopus Lohja |
2:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Liina Salin |
2002 |
|
477 |
38.33 |
1:19.12 |
2:00.16 |
|
2:38.74 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
475 |
36.27 |
1:16.13 |
1:57.89 |
|
2:38.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pilvi Kilpeläinen |
2002 |
|
473 |
35.58 |
1:15.48 |
1:57.13 |
|
2:39.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
471 |
36.64 |
1:16.79 |
1:58.29 |
|
2:39.44 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pauliina Lohilahti |
2002 |
|
467 |
36.48 |
1:16.65 |
1:58.45 |
|
2:39.83 |
|
|
Oulun Lohet |
2:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
458 |
36.05 |
1:15.91 |
1:58.92 |
|
2:40.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Kajanto |
2002 |
|
452 |
36.58 |
1:17.57 |
2:00.59 |
|
2:41.54 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
445 |
38.01 |
1:19.02 |
2:01.22 |
|
2:42.48 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
442 |
36.37 |
1:17.42 |
2:00.73 |
|
2:42.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mathilda Kalenius |
2002 |
|
440 |
38.31 |
1:19.68 |
2:01.69 |
|
2:43.08 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Vilma Norja |
2002 |
|
436 |
37.92 |
1:19.31 |
2:02.21 |
|
2:43.53 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
428 |
35.97 |
1:17.93 |
2:01.33 |
|
2:44.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
|
422 |
37.68 |
1:19.09 |
2:02.98 |
|
2:45.28 |
|
|
Oulun Lohet |
2:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jessica Kujanpää |
2002 |
|
420 |
37.92 |
1:20.03 |
2:03.78 |
|
2:45.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emilia Skinnari |
2002 |
|
405 |
38.32 |
1:20.10 |
2:04.93 |
|
2:47.57 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Tuisku Grundström |
2002 |
|
376 |
39.28 |
1:21.62 |
2:05.56 |
|
2:51.82 |
|
|
Vanders |
2:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Turun Satama Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paula Peltola |
2001 |
|
619 |
33.81 |
1:10.25 |
1:48.28 |
|
2:25.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Slöör |
2001 |
|
567 |
34.50 |
1:12.09 |
1:51.61 |
|
2:29.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
547 |
34.31 |
1:11.81 |
1:51.58 |
|
2:31.66 |
|
|
Oulun Lohet |
2:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
536 |
35.09 |
1:13.51 |
1:53.32 |
|
2:32.66 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Mononen |
2001 |
|
512 |
36.32 |
1:15.71 |
1:55.33 |
|
2:35.03 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henna Haipus |
2001 |
|
508 |
37.25 |
1:16.80 |
1:57.12 |
|
2:35.42 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
495 |
36.87 |
1:16.98 |
1:57.86 |
|
2:36.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
488 |
37.58 |
1:17.59 |
1:58.36 |
|
2:37.55 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Noora Kokko |
2001 |
|
479 |
34.88 |
1:14.11 |
1:55.90 |
|
2:38.45 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
467 |
36.88 |
1:17.50 |
1:58.29 |
|
2:39.80 |
|
|
Uinti Tampere |
2:40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
448 |
38.36 |
1:19.25 |
2:01.21 |
|
2:42.11 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elina Jurvanen |
2001 |
|
439 |
37.28 |
1:18.18 |
2:01.29 |
|
2:43.13 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Senni Ovaskainen |
2001 |
|
436 |
37.59 |
1:18.90 |
2:01.64 |
|
2:43.53 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Suvi Kurth |
2001 |
|
431 |
37.79 |
1:19.50 |
2:02.13 |
|
2:44.21 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
429 |
38.33 |
1:19.70 |
2:02.69 |
|
2:44.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Linda Simula |
2001 |
|
416 |
38.16 |
1:19.72 |
2:04.08 |
|
2:46.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nora Kosonen |
2001 |
|
411 |
37.53 |
1:20.06 |
2:04.11 |
|
2:46.83 |
|
|
TaTu Tampere |
2:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
407 |
37.33 |
1:19.40 |
2:03.52 |
|
2:47.36 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofia Hinkka |
2001 |
|
404 |
38.16 |
1:20.84 |
2:04.25 |
|
2:47.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ciia Korkeamäki |
2001 |
|
387 |
37.77 |
1:20.31 |
2:04.69 |
|
2:50.18 |
|
|
Vanders |
2:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Millariina Bruce |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:09 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:30 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 4X50m SKUV 2T/2P T15/P16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
Sponsori: X-copy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:30 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:22 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Intersport |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
555 |
28.09 |
58.34 |
1:30.91 |
|
2:04.10 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
530 |
29.45 |
1:00.97 |
1:33.27 |
|
2:05.99 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viljami Salonen |
2002 |
|
520 |
29.40 |
1:01.77 |
1:35.02 |
|
2:06.79 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
488 |
29.85 |
1:03.38 |
1:37.93 |
|
2:09.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
487 |
29.24 |
1:02.27 |
1:36.55 |
|
2:09.57 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Axel Olander |
2002 |
|
466 |
30.45 |
1:03.65 |
1:37.48 |
|
2:11.55 |
|
|
Nokian Pyry |
2:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
464 |
30.51 |
1:04.28 |
1:38.85 |
|
2:11.72 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
453 |
29.35 |
1:02.64 |
1:37.79 |
|
2:12.74 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
445 |
31.08 |
1:05.03 |
1:39.97 |
|
2:13.54 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Laine |
2002 |
|
443 |
29.59 |
1:02.92 |
1:38.38 |
|
2:13.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
432 |
31.01 |
1:04.78 |
1:40.50 |
|
2:14.88 |
|
|
Vanders |
2:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Intersport |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
570 |
27.95 |
59.62 |
1:31.48 |
|
2:03.00 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
554 |
28.28 |
1:00.03 |
1:33.22 |
|
2:04.16 |
|
|
Salon Uimarit |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
548 |
27.61 |
59.37 |
1:32.46 |
|
2:04.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
543 |
28.39 |
1:00.30 |
1:32.90 |
|
2:04.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roni Kallström |
2001 |
|
511 |
29.02 |
1:01.33 |
1:35.06 |
|
2:07.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
499 |
30.01 |
1:03.09 |
1:35.73 |
|
2:08.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Herman Widbom |
2001 |
|
497 |
30.86 |
1:02.52 |
1:35.64 |
|
2:08.71 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
494 |
29.15 |
1:02.04 |
1:36.04 |
|
2:09.00 |
|
|
Vanders |
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
494 |
29.46 |
1:02.34 |
1:36.79 |
|
2:09.02 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
487 |
29.23 |
1:02.39 |
1:36.52 |
|
2:09.64 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
484 |
29.94 |
1:02.36 |
1:36.15 |
|
2:09.84 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Kislitsyn |
2001 |
|
481 |
29.00 |
1:01.73 |
1:36.41 |
|
2:10.18 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
479 |
29.23 |
1:01.45 |
1:35.30 |
|
2:10.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joonas Mustonen |
2001 |
|
472 |
29.82 |
1:03.14 |
1:37.54 |
|
2:10.96 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
465 |
30.50 |
1:04.59 |
1:38.89 |
|
2:11.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
464 |
28.78 |
1:02.11 |
1:36.71 |
|
2:11.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
454 |
29.58 |
1:02.98 |
1:37.46 |
|
2:12.63 |
|
|
Uinti Tampere |
2:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Olli Malmberg |
2001 |
|
436 |
30.00 |
1:03.48 |
1:38.72 |
|
2:14.44 |
|
|
Octopus Lohja |
2:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Harry Zimmermann |
2001 |
|
430 |
30.23 |
1:04.30 |
1:39.42 |
|
2:15.08 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aleksi Vähä-Lassila |
2001 |
|
424 |
30.88 |
1:04.69 |
1:40.29 |
|
2:15.75 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Intersport |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
669 |
27.00 |
57.18 |
1:26.75 |
|
1:56.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
606 |
28.63 |
58.38 |
1:29.63 |
|
2:00.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
576 |
27.39 |
58.28 |
1:29.97 |
|
2:02.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alec Baker |
2000 |
|
567 |
28.16 |
59.76 |
1:31.76 |
|
2:03.21 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
557 |
28.86 |
1:00.31 |
1:32.04 |
|
2:03.90 |
|
|
TaTu Tampere |
2:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
550 |
28.44 |
59.75 |
1:32.33 |
|
2:04.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
543 |
28.76 |
1:00.53 |
1:33.32 |
|
2:04.96 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
527 |
28.07 |
59.24 |
1:33.35 |
|
2:06.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jaakko Kuusisto |
2000 |
|
524 |
27.93 |
59.78 |
1:33.31 |
|
2:06.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
522 |
28.51 |
1:00.08 |
1:32.57 |
|
2:06.68 |
|
|
Uinti Tampere |
2:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
521 |
28.60 |
1:00.98 |
1:34.46 |
|
2:06.74 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
505 |
28.14 |
1:00.02 |
1:33.77 |
|
2:08.02 |
|
|
Uinti Tampere |
2:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
504 |
27.89 |
59.93 |
1:35.10 |
|
2:08.16 |
|
|
Salon Uimarit |
2:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
501 |
29.47 |
1:02.38 |
1:35.95 |
|
2:08.40 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
501 |
28.10 |
1:00.51 |
1:34.89 |
|
2:08.42 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
500 |
29.39 |
1:02.44 |
1:35.54 |
|
2:08.51 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
484 |
28.93 |
1:01.32 |
1:35.28 |
|
2:09.91 |
|
|
TaTu Tampere |
2:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
475 |
28.55 |
1:02.02 |
1:36.44 |
|
2:10.66 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Saku Romo |
2000 |
|
472 |
30.06 |
1:02.76 |
1:36.57 |
|
2:10.94 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Onni Punkka |
2000 |
|
472 |
29.42 |
1:02.21 |
1:36.45 |
|
2:10.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jere Kekola |
2000 |
|
468 |
29.73 |
1:02.89 |
1:37.09 |
|
2:11.35 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:22 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:53 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Marli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
633 |
37.42 |
1:19.19 |
2:02.06 |
|
2:41.96 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
589 |
36.61 |
1:18.30 |
2:01.99 |
|
2:45.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Haglund |
2003 |
|
576 |
38.54 |
1:20.61 |
2:04.90 |
|
2:47.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
560 |
38.82 |
1:22.56 |
2:05.86 |
|
2:48.72 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
550 |
38.57 |
1:22.59 |
2:06.56 |
|
2:49.71 |
|
|
Cetus Espoo |
2:55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
500 |
39.26 |
1:24.73 |
2:10.06 |
|
2:55.19 |
|
|
Oulun Lohet |
2:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
489 |
38.88 |
1:23.51 |
2:11.45 |
|
2:56.55 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
474 |
39.88 |
1:25.54 |
2:13.18 |
|
2:58.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
463 |
40.70 |
1:27.40 |
2:14.12 |
|
2:59.70 |
|
|
Oulun Lohet |
3:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Winona Forslund |
2003 |
|
455 |
40.26 |
1:26.92 |
2:14.79 |
|
3:00.77 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
453 |
41.19 |
1:27.26 |
2:14.50 |
|
3:01.04 |
|
|
Salon Uimarit |
3:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
444 |
39.98 |
1:25.65 |
2:13.56 |
|
3:02.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kiia Kinnunen |
2003 |
|
428 |
41.39 |
1:26.94 |
2:15.48 |
|
3:04.47 |
|
|
Uinti Tampere |
3:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Inka Metiäinen |
2003 |
|
415 |
43.90 |
1:30.58 |
2:19.11 |
|
3:06.45 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
410 |
40.82 |
1:28.52 |
2:17.99 |
|
3:07.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
403 |
42.98 |
1:31.70 |
2:22.00 |
|
3:08.23 |
|
|
Vieskan Uimarit |
3:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Laatikainen |
2003 |
|
396 |
41.84 |
1:30.92 |
2:20.33 |
|
3:09.36 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
3:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofia Långström |
2003 |
|
388 |
41.80 |
1:30.20 |
2:20.48 |
|
3:10.70 |
|
|
Cetus Espoo |
3:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
368 |
42.46 |
1:33.30 |
2:23.22 |
|
3:13.98 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
367 |
42.84 |
1:31.92 |
2:22.54 |
|
3:14.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Liisa Lassila |
2003 |
|
364 |
41.77 |
1:30.94 |
2:22.39 |
|
3:14.70 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
3:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Marli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Mustonen |
2002 |
|
570 |
38.19 |
1:20.69 |
2:03.55 |
|
2:47.74 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Vira |
2002 |
|
541 |
38.53 |
1:22.27 |
2:05.83 |
|
2:50.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ina Pollari |
2002 |
|
530 |
38.21 |
1:21.73 |
2:06.52 |
|
2:51.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
519 |
40.70 |
1:24.24 |
2:09.60 |
|
2:53.10 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
507 |
39.57 |
1:23.93 |
2:08.45 |
|
2:54.35 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Enni Lahtinen |
2002 |
|
504 |
38.93 |
1:22.95 |
2:09.14 |
|
2:54.78 |
|
|
Uinti Tampere |
2:58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
486 |
39.70 |
1:24.66 |
2:10.94 |
|
2:56.83 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
465 |
40.07 |
1:25.95 |
2:12.46 |
|
2:59.48 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
3:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalia Siekkinen |
2002 |
|
459 |
39.88 |
1:25.63 |
2:12.90 |
|
3:00.24 |
|
|
Oulun Lohet |
3:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
452 |
39.31 |
1:25.63 |
2:13.80 |
|
3:01.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Von Dickoff |
2002 |
|
452 |
40.39 |
1:26.40 |
2:13.75 |
|
3:01.22 |
|
|
Uinti Tampere |
2:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nella Korpela |
2002 |
|
450 |
43.04 |
1:28.96 |
2:16.18 |
|
3:01.47 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
|
436 |
41.69 |
1:27.72 |
2:17.15 |
|
3:03.40 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oona Laakso |
2002 |
|
433 |
40.28 |
1:26.30 |
2:15.12 |
|
3:03.74 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tuisku Grundström |
2002 |
|
420 |
41.00 |
1:28.33 |
2:17.22 |
|
3:05.64 |
|
|
Vanders |
3:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alexandra Arenius |
2002 |
|
419 |
42.27 |
1:30.63 |
2:17.43 |
|
3:05.82 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Wilma Rintala |
2002 |
|
415 |
42.20 |
1:29.92 |
2:19.18 |
|
3:06.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pauliina Lohilahti |
2002 |
|
403 |
40.97 |
1:30.27 |
2:18.84 |
|
3:08.26 |
|
|
Oulun Lohet |
3:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
401 |
42.48 |
1:31.13 |
2:19.51 |
|
3:08.55 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Mustonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100m |
|
Lapuan Virkiä |
3:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Marli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
684 |
35.29 |
1:15.02 |
1:57.04 |
|
2:37.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
676 |
36.13 |
1:16.61 |
1:58.13 |
|
2:38.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anniina Murto |
2001 |
|
589 |
37.05 |
1:19.39 |
2:02.83 |
|
2:45.95 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
569 |
37.14 |
1:18.76 |
2:02.58 |
|
2:47.82 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
556 |
37.34 |
1:20.59 |
2:04.18 |
|
2:49.10 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annika Tietz |
2001 |
|
523 |
37.36 |
1:21.52 |
2:06.86 |
|
2:52.58 |
|
|
HTU Stadi |
2:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ada Nyström |
2001 |
|
494 |
38.28 |
1:22.76 |
2:09.26 |
|
2:55.94 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
481 |
38.98 |
1:24.16 |
2:11.08 |
|
2:57.43 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Minka Halava |
2001 |
|
481 |
40.35 |
1:25.37 |
2:11.87 |
|
2:57.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
469 |
39.71 |
1:25.81 |
2:12.05 |
|
2:59.00 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
465 |
41.07 |
1:26.33 |
2:12.71 |
|
2:59.46 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
463 |
42.22 |
1:27.62 |
2:14.61 |
|
2:59.79 |
|
|
Cetus Espoo |
2:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Annika Lepistö |
2001 |
|
462 |
42.12 |
1:27.71 |
2:15.38 |
|
2:59.92 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
432 |
41.15 |
1:28.28 |
2:16.80 |
|
3:03.89 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
416 |
41.55 |
1:27.60 |
2:16.85 |
|
3:06.21 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:53 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:48 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m SKU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: AssaAbloy Entrance System |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
549 |
1:08.80 |
2:27.58 |
3:50.98 |
|
4:57.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viljami Salonen |
2002 |
|
529 |
1:09.56 |
2:30.31 |
3:55.62 |
|
5:01.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Paatos |
2002 |
|
513 |
1:10.81 |
2:33.66 |
3:57.77 |
|
5:04.46 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
460 |
1:14.84 |
2:34.18 |
4:02.26 |
|
5:15.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Laine |
2002 |
|
449 |
1:10.89 |
2:27.58 |
4:05.23 |
|
5:18.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Tolonen |
2002 |
|
401 |
1:11.78 |
2:38.67 |
4:16.01 |
|
5:30.41 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Filippovits |
2002 |
|
401 |
1:09.77 |
2:37.54 |
4:14.17 |
|
5:30.51 |
|
|
ORCA Helsinki |
5:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
396 |
1:15.98 |
2:43.73 |
4:17.56 |
|
5:31.79 |
|
|
Haminan Uimaseura |
5:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
389 |
1:14.49 |
2:43.84 |
4:21.05 |
|
5:33.76 |
|
|
Cetus Espoo |
5:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
365 |
1:12.04 |
2:39.68 |
4:21.34 |
|
5:40.99 |
|
|
ORCA Helsinki |
5:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
363 |
1:16.50 |
2:41.38 |
4:23.72 |
|
5:41.57 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.7 Toisen kilpailijan estäminen / häiritseminen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m SKU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: AssaAbloy Entrance System |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
579 |
1:07.43 |
2:25.37 |
3:45.25 |
|
4:52.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
555 |
1:10.49 |
2:27.32 |
3:49.23 |
|
4:56.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
509 |
1:10.74 |
2:26.82 |
3:54.50 |
|
5:05.32 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
474 |
1:10.22 |
2:28.85 |
4:01.04 |
|
5:12.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
464 |
1:10.53 |
2:30.81 |
4:01.49 |
|
5:14.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
463 |
1:14.04 |
2:34.94 |
4:04.76 |
|
5:15.16 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
5:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
462 |
1:10.37 |
2:35.92 |
4:04.55 |
|
5:15.27 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
5:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
450 |
1:13.61 |
2:33.24 |
4:06.62 |
|
5:18.11 |
|
|
Vanders |
5:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
447 |
1:09.64 |
2:35.68 |
4:10.07 |
|
5:18.86 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
5:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
441 |
1:10.57 |
2:35.28 |
4:10.70 |
|
5:20.17 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
435 |
1:15.18 |
2:39.93 |
4:07.14 |
|
5:21.72 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lauri Krapf |
2001 |
|
433 |
1:12.80 |
2:36.39 |
4:08.57 |
|
5:22.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Harry Zimmermann |
2001 |
|
433 |
1:12.67 |
2:37.94 |
4:09.91 |
|
5:22.24 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joonas Mustonen |
2001 |
|
423 |
1:16.04 |
2:43.68 |
4:15.10 |
|
5:24.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Perttu Somero |
2001 |
|
422 |
1:13.24 |
2:31.24 |
4:09.11 |
|
5:24.99 |
|
|
Lahden Kaleva |
5:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eerik Tikkakoski |
2001 |
|
414 |
1:13.17 |
2:37.81 |
4:14.35 |
|
5:27.13 |
|
|
TaTu Tampere |
5:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
404 |
1:14.72 |
2:34.43 |
4:12.46 |
|
5:29.79 |
|
|
Cetus Espoo |
5:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
392 |
1:22.62 |
2:47.00 |
4:18.50 |
|
5:32.94 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Konsta Seppä |
2001 |
|
382 |
1:17.40 |
2:46.26 |
4:21.48 |
|
5:35.94 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Harald Åström |
2001 |
|
378 |
1:21.26 |
2:51.10 |
4:22.77 |
|
5:37.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Joona Lehtonen |
2001 |
|
373 |
1:14.28 |
2:42.43 |
4:19.38 |
|
5:38.47 |
|
|
TaTu Tampere |
5:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m SKU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: AssaAbloy Entrance System |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
581 |
1:04.64 |
2:21.27 |
3:46.88 |
|
4:52.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
555 |
1:09.72 |
2:26.42 |
3:48.84 |
|
4:56.60 |
|
|
TaTu Tampere |
4:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
533 |
1:04.92 |
2:24.94 |
3:47.47 |
|
5:00.63 |
|
|
Cetus Espoo |
4:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
505 |
1:08.09 |
2:24.55 |
3:56.44 |
|
5:06.03 |
|
|
Uinti Tampere |
5:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Nygård |
2000 |
|
501 |
1:09.42 |
2:25.35 |
3:56.60 |
|
5:06.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alec Baker |
2000 |
|
499 |
1:06.65 |
2:25.90 |
3:56.88 |
|
5:07.37 |
|
|
Cetus Espoo |
5:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
486 |
1:08.18 |
2:32.48 |
4:01.98 |
|
5:10.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
450 |
1:09.75 |
2:32.26 |
4:08.35 |
|
5:18.13 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alex Lassila |
2000 |
|
439 |
1:09.32 |
2:34.08 |
4:04.03 |
|
5:20.80 |
|
|
Cetus Espoo |
5:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saku Romo |
2000 |
|
435 |
1:17.58 |
2:39.41 |
4:10.48 |
|
5:21.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
428 |
1:03.72 |
2:21.98 |
4:02.06 |
|
5:23.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joona Salminen |
2000 |
|
410 |
1:14.19 |
2:37.73 |
4:14.69 |
|
5:28.11 |
|
|
Cetus Espoo |
5:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
5:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:48 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:15 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
|
|
Laji 14, 100m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
|
|
Laji 14, 100m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
680 |
28.44 |
|
|
|
59.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
670 |
28.77 |
|
|
|
59.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
658 |
28.62 |
|
|
|
59.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Paula Peltola |
2001 |
|
657 |
28.56 |
|
|
|
59.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
635 |
29.30 |
|
|
|
1:00.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
608 |
29.55 |
|
|
|
1:01.46 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mila Manner |
2001 |
|
586 |
29.40 |
|
|
|
1:02.20 |
|
|
Nokian Pyry |
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henna Haipus |
2001 |
|
580 |
30.27 |
|
|
|
1:02.43 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
579 |
30.15 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
576 |
29.62 |
|
|
|
1:02.57 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
571 |
29.44 |
|
|
|
1:02.76 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
568 |
30.66 |
|
|
|
1:02.84 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
568 |
29.54 |
|
|
|
1:02.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isabel Hagelin |
2001 |
|
563 |
30.44 |
|
|
|
1:03.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
558 |
30.46 |
|
|
|
1:03.22 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ida Slöör |
2001 |
|
557 |
30.54 |
|
|
|
1:03.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anni Hirvo |
2001 |
|
555 |
30.37 |
|
|
|
1:03.36 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
552 |
30.46 |
|
|
|
1:03.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
552 |
30.03 |
|
|
|
1:03.46 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
544 |
29.75 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
Nokian Pyry |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Vilma Uuttu |
2001 |
|
543 |
30.78 |
|
|
|
1:03.81 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
542 |
30.29 |
|
|
|
1:03.83 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
542 |
30.44 |
|
|
|
1:03.86 |
|
|
Oulun Lohet |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Aino Mononen |
2001 |
|
539 |
30.89 |
|
|
|
1:03.98 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Linda Simula |
2001 |
|
531 |
30.51 |
|
|
|
1:04.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Janette Setälä |
2001 |
|
528 |
30.80 |
|
|
|
1:04.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
522 |
30.42 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
519 |
30.61 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
517 |
31.76 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jessica Lindholm |
2001 |
|
510 |
30.88 |
|
|
|
1:05.15 |
|
|
IF Åland |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ida Nordquist |
2001 |
|
509 |
31.34 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Suvi Kurth |
2001 |
|
509 |
31.17 |
|
|
|
1:05.21 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
502 |
31.03 |
|
|
|
1:05.51 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Merili Kallas |
2001 |
|
488 |
31.75 |
|
|
|
1:06.12 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Annika Lepistö |
2001 |
|
487 |
31.67 |
|
|
|
1:06.16 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Sanni Kilponen |
2001 |
|
479 |
31.63 |
|
|
|
1:06.52 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
454 |
32.88 |
|
|
|
1:07.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:15 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m RU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Ortomat Herpola |
|
|
Laji 15, 100m RU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Ortomat Herpola |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
635 |
31.23 |
|
|
|
1:07.36 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
584 |
33.28 |
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Vanders |
1:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
557 |
33.73 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
543 |
32.63 |
|
|
|
1:10.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
516 |
33.49 |
|
|
|
1:12.21 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
498 |
34.03 |
|
|
|
1:13.07 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
492 |
32.53 |
|
|
|
1:13.34 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aaron Antikainen |
2001 |
|
488 |
34.34 |
|
|
|
1:13.54 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
484 |
35.14 |
|
|
|
1:13.72 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
460 |
33.89 |
|
|
|
1:15.01 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oskari Rantamäki |
2001 |
|
459 |
34.82 |
|
|
|
1:15.08 |
|
|
Octopus Lohja |
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
449 |
35.58 |
|
|
|
1:15.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
447 |
35.93 |
|
|
|
1:15.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eetu Einto |
2001 |
|
447 |
33.71 |
|
|
|
1:15.74 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Petteri Haverinen |
2001 |
|
445 |
36.19 |
|
|
|
1:15.84 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Niilo Olander |
2001 |
|
442 |
36.08 |
|
|
|
1:16.03 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Riku Leino |
2001 |
|
438 |
35.74 |
|
|
|
1:16.23 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
426 |
36.49 |
|
|
|
1:16.92 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lauri Krapf |
2001 |
|
422 |
35.82 |
|
|
|
1:17.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ivar Malm |
2001 |
|
420 |
35.43 |
|
|
|
1:17.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
419 |
36.18 |
|
|
|
1:17.37 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Atte Lasmio |
2001 |
|
403 |
36.66 |
|
|
|
1:18.38 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
402 |
36.15 |
|
|
|
1:18.42 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
396 |
36.92 |
|
|
|
1:18.83 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
395 |
37.78 |
|
|
|
1:18.88 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Isak Gramén |
2001 |
|
385 |
36.14 |
|
|
|
1:19.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Atte Alila |
2001 |
|
385 |
37.66 |
|
|
|
1:19.60 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jere Keskiaho |
2001 |
|
362 |
36.94 |
|
|
|
1:21.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Oskari Niemi |
2001 |
|
344 |
37.50 |
|
|
|
1:22.63 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m RU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Ortomat Herpola |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
560 |
31.80 |
|
|
|
1:10.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
543 |
32.62 |
|
|
|
1:10.97 |
|
|
Nokian Pyry |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
528 |
32.87 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
528 |
33.51 |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Ruohtula |
2000 |
|
522 |
33.57 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
515 |
34.45 |
|
|
|
1:12.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
509 |
33.70 |
|
|
|
1:12.50 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
501 |
33.18 |
|
|
|
1:12.92 |
|
|
Salon Uimarit |
1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
494 |
34.17 |
|
|
|
1:13.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
492 |
34.16 |
|
|
|
1:13.34 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pessi Länsirinne |
2000 |
|
484 |
33.67 |
|
|
|
1:13.77 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
475 |
34.68 |
|
|
|
1:14.19 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
458 |
35.02 |
|
|
|
1:15.12 |
|
|
Nokian Pyry |
1:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Antti Hirvonen |
2000 |
|
425 |
35.67 |
|
|
|
1:17.01 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alex Lassila |
2000 |
|
423 |
36.38 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Henri Koski |
2000 |
|
421 |
34.72 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
421 |
35.19 |
|
|
|
1:17.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
404 |
36.34 |
|
|
|
1:18.34 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jere Kekola |
2000 |
|
397 |
36.32 |
|
|
|
1:18.80 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sampo Kärkkäinen |
2000 |
|
396 |
36.91 |
|
|
|
1:18.85 |
|
|
Nokian Pyry |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
385 |
35.73 |
|
|
|
1:19.59 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Veeti Laine |
2000 |
|
377 |
37.47 |
|
|
|
1:20.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:10 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X100m VUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Vitaelab/Vitapro |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:10 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:00 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m SKU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Diacor |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
533 |
29.26 |
1:08.63 |
1:49.83 |
|
2:20.53 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
530 |
31.30 |
1:07.68 |
1:48.74 |
|
2:20.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
514 |
29.31 |
1:06.57 |
1:48.66 |
|
2:22.27 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
510 |
31.80 |
1:07.76 |
1:49.89 |
|
2:22.63 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viljami Salonen |
2002 |
|
473 |
31.67 |
1:10.17 |
1:53.01 |
|
2:26.31 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roope Paatos |
2002 |
|
467 |
31.33 |
1:12.41 |
1:53.69 |
|
2:26.84 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
446 |
31.92 |
1:09.46 |
1:54.91 |
|
2:29.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Efim Romanov |
2002 |
|
439 |
31.40 |
1:10.53 |
1:55.43 |
|
2:29.94 |
|
|
TaTu Tampere |
2:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
428 |
32.14 |
1:12.64 |
1:55.47 |
|
2:31.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
427 |
33.47 |
1:14.60 |
1:55.31 |
|
2:31.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
426 |
32.32 |
1:13.60 |
1:56.13 |
|
2:31.43 |
|
|
Vanders |
2:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Filippovits |
2002 |
|
407 |
31.37 |
1:12.53 |
1:59.03 |
|
2:33.75 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
399 |
33.52 |
1:13.60 |
1:57.86 |
|
2:34.81 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
392 |
35.08 |
1:14.93 |
2:00.62 |
|
2:35.76 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kasper Tolonen |
2002 |
|
391 |
31.63 |
1:14.03 |
2:00.62 |
|
2:35.88 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
388 |
32.30 |
1:14.03 |
2:02.69 |
|
2:36.28 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Niklas Laine |
2002 |
|
374 |
33.26 |
1:17.36 |
2:00.33 |
|
2:38.13 |
|
|
Kampuksen Plaani |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m SKU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Diacor |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
584 |
29.15 |
1:03.06 |
1:43.71 |
|
2:16.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
574 |
28.87 |
1:04.72 |
1:45.22 |
|
2:17.16 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
531 |
29.43 |
1:09.10 |
1:45.73 |
|
2:20.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
517 |
30.25 |
1:08.78 |
1:48.44 |
|
2:22.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
468 |
31.07 |
1:12.01 |
1:52.76 |
|
2:26.73 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
467 |
31.81 |
1:09.65 |
1:53.23 |
|
2:26.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
464 |
32.05 |
1:10.17 |
1:54.22 |
|
2:27.22 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
463 |
32.31 |
1:10.83 |
1:54.03 |
|
2:27.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joonas Mustonen |
2001 |
|
455 |
30.21 |
1:09.63 |
1:54.24 |
|
2:28.13 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
448 |
31.62 |
1:11.00 |
1:52.96 |
|
2:28.88 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
446 |
30.82 |
1:12.62 |
1:55.31 |
|
2:29.13 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
440 |
30.76 |
1:09.62 |
1:54.41 |
|
2:29.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Harry Zimmermann |
2001 |
|
437 |
30.29 |
1:10.51 |
1:55.26 |
|
2:30.18 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
425 |
30.60 |
1:10.35 |
1:56.88 |
|
2:31.54 |
|
|
Vanders |
2:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eerik Tikkakoski |
2001 |
|
418 |
31.03 |
1:11.60 |
1:58.48 |
|
2:32.37 |
|
|
TaTu Tampere |
2:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
416 |
31.64 |
1:09.38 |
1:57.40 |
|
2:32.68 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lauri Krapf |
2001 |
|
410 |
33.06 |
1:13.75 |
1:58.10 |
|
2:33.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
399 |
33.46 |
1:13.25 |
2:00.74 |
|
2:34.76 |
|
|
Vanders |
2:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
397 |
33.81 |
1:18.38 |
1:58.97 |
|
2:35.03 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Perttu Somero |
2001 |
|
371 |
33.42 |
1:09.48 |
1:59.16 |
|
2:38.62 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskari Rantamäki |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Octopus Lohja |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
su |
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m SKU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Diacor |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
588 |
28.81 |
1:04.13 |
1:43.73 |
|
2:16.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
573 |
29.39 |
1:03.91 |
1:45.42 |
|
2:17.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
566 |
30.01 |
1:05.17 |
1:44.68 |
|
2:17.81 |
|
|
TaTu Tampere |
2:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
538 |
30.95 |
1:05.45 |
1:46.70 |
|
2:20.10 |
|
|
Uinti Tampere |
2:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alec Baker |
2000 |
|
538 |
29.77 |
1:05.21 |
1:48.35 |
|
2:20.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
529 |
29.67 |
1:07.97 |
1:47.67 |
|
2:20.92 |
|
|
Uinti Tampere |
2:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Topias Nygård |
2000 |
|
495 |
32.00 |
1:08.13 |
1:51.57 |
|
2:24.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
493 |
28.65 |
1:02.15 |
1:47.82 |
|
2:24.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
486 |
31.49 |
1:11.89 |
1:55.23 |
|
2:24.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
484 |
31.48 |
1:12.07 |
1:52.95 |
|
2:25.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
472 |
30.19 |
1:07.49 |
1:51.19 |
|
2:26.32 |
|
|
Salon Uimarit |
2:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
463 |
31.01 |
1:09.00 |
1:54.73 |
|
2:27.30 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jere Kekola |
2000 |
|
460 |
31.03 |
1:09.45 |
1:54.06 |
|
2:27.63 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
443 |
31.92 |
1:09.50 |
1:53.56 |
|
2:29.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
433 |
32.13 |
1:10.62 |
1:54.43 |
|
2:30.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
431 |
31.40 |
1:12.26 |
1:55.39 |
|
2:30.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
429 |
31.37 |
1:12.73 |
1:54.78 |
|
2:31.06 |
|
|
Nokian Pyry |
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:00 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:34 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Perheoptikko Katajisto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
601 |
33.48 |
|
|
|
1:08.85 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
555 |
34.08 |
|
|
|
1:10.69 |
|
|
Oulun Lohet |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
552 |
34.82 |
|
|
|
1:10.81 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
521 |
34.99 |
|
|
|
1:12.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martta Nygård |
2003 |
|
488 |
35.64 |
|
|
|
1:13.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Senni Mattila |
2003 |
|
487 |
35.52 |
|
|
|
1:13.87 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anni Korhonen |
2003 |
|
476 |
36.07 |
|
|
|
1:14.40 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
455 |
35.54 |
|
|
|
1:15.51 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Venla Koskinen |
2003 |
|
451 |
36.32 |
|
|
|
1:15.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilia Lyyra |
2003 |
|
440 |
36.92 |
|
|
|
1:16.36 |
|
|
Vanders |
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Johansson |
2003 |
|
435 |
37.38 |
|
|
|
1:16.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
429 |
37.28 |
|
|
|
1:17.04 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Ekman |
2003 |
|
425 |
36.16 |
|
|
|
1:17.25 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roosa Aho |
2003 |
|
420 |
37.55 |
|
|
|
1:17.58 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
|
419 |
36.79 |
|
|
|
1:17.62 |
|
|
Heinolan Isku |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
406 |
37.19 |
|
|
|
1:18.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
387 |
37.64 |
|
|
|
1:19.70 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sandra Kalenius |
2003 |
|
378 |
37.41 |
|
|
|
1:20.38 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Perheoptikko Katajisto |
|
|
Laji 18, 100m SU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Perheoptikko Katajisto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paula Peltola |
2001 |
|
695 |
31.52 |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
621 |
32.88 |
|
|
|
1:08.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
570 |
33.69 |
|
|
|
1:10.07 |
|
|
Oulun Lohet |
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
566 |
34.01 |
|
|
|
1:10.25 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
554 |
34.02 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Slöör |
2001 |
|
537 |
33.93 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noora Kokko |
2001 |
|
537 |
33.28 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
518 |
34.99 |
|
|
|
1:12.33 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Mononen |
2001 |
|
515 |
34.82 |
|
|
|
1:12.48 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
503 |
34.53 |
|
|
|
1:13.06 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
501 |
35.78 |
|
|
|
1:13.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Suvi Kurth |
2001 |
|
498 |
35.09 |
|
|
|
1:13.30 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Isabel Hagelin |
2001 |
|
496 |
35.86 |
|
|
|
1:13.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
493 |
36.18 |
|
|
|
1:13.56 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
492 |
34.35 |
|
|
|
1:13.60 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
488 |
36.26 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
486 |
35.71 |
|
|
|
1:13.88 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elli-Kaisa Saarinen |
2001 |
|
482 |
34.85 |
|
|
|
1:14.10 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jessica Lindholm |
2001 |
|
476 |
36.29 |
|
|
|
1:14.41 |
|
|
IF Åland |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
470 |
36.13 |
|
|
|
1:14.70 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Linda Simula |
2001 |
|
461 |
35.78 |
|
|
|
1:15.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
438 |
36.59 |
|
|
|
1:16.50 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ruusa Eiserbeck |
2001 |
|
417 |
36.56 |
|
|
|
1:17.76 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ciia Korkeamäki |
2001 |
|
404 |
36.81 |
|
|
|
1:18.58 |
|
|
Vanders |
1:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Reunanen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Hinkka |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:34 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:49 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Makerspoint |
|
|
Laji 19, 100m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Makerspoint |
|
|
Laji 19, 100m PU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Makerspoint |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
732 |
26.14 |
|
|
|
55.26 |
|
|
Cetus Espoo |
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
615 |
27.09 |
|
|
|
58.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Kuusisto |
2000 |
|
612 |
26.80 |
|
|
|
58.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
564 |
28.01 |
|
|
|
1:00.28 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alex Lassila |
2000 |
|
516 |
29.15 |
|
|
|
1:02.08 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
505 |
28.71 |
|
|
|
1:02.54 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
478 |
30.12 |
|
|
|
1:03.71 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
475 |
28.75 |
|
|
|
1:03.85 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
469 |
28.96 |
|
|
|
1:04.11 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
456 |
29.55 |
|
|
|
1:04.68 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pessi Länsirinne |
2000 |
|
451 |
30.25 |
|
|
|
1:04.93 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
445 |
29.69 |
|
|
|
1:05.22 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Viktor Thodin |
2000 |
|
435 |
30.45 |
|
|
|
1:05.72 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aleksej Belfer |
2000 |
|
430 |
30.18 |
|
|
|
1:05.99 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
423 |
29.99 |
|
|
|
1:06.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Arttu Heikkinen |
2000 |
|
419 |
30.89 |
|
|
|
1:06.56 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Samuli Halme |
2000 |
|
414 |
30.05 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
393 |
32.32 |
|
|
|
1:07.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
348 |
32.52 |
|
|
|
1:10.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mikael Lähde |
2000 |
|
347 |
30.67 |
|
|
|
1:10.83 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
95m |
|
Salon Uimarit |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:49 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:39 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
519 |
32.56 |
1:08.96 |
1:49.45 |
|
2:31.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
427 |
34.09 |
1:14.91 |
1:58.55 |
|
2:41.76 |
|
|
Oulun Lohet |
2:41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
388 |
37.19 |
1:18.98 |
2:03.62 |
|
2:46.90 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Haglund |
2003 |
|
381 |
35.17 |
1:17.20 |
2:01.29 |
|
2:47.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Peltola |
2003 |
|
317 |
36.37 |
1:21.71 |
2:10.07 |
|
2:58.54 |
|
|
Cetus Espoo |
2:54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
312 |
36.99 |
1:22.06 |
2:09.77 |
|
2:59.49 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
296 |
40.47 |
1:25.42 |
2:15.96 |
|
3:02.62 |
|
|
Oulun Lohet |
2:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sonja Lehtinen |
2003 |
|
291 |
34.10 |
1:14.66 |
2:01.04 |
|
3:03.80 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eveliina Koivula |
2003 |
|
290 |
37.52 |
1:24.47 |
2:14.43 |
|
3:03.97 |
|
|
Uinti Tampere |
2:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Evgenia Vlasova |
2003 |
|
241 |
39.83 |
1:27.77 |
2:21.51 |
|
3:15.60 |
|
|
Uinti Tampere |
3:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
580 |
31.02 |
1:07.10 |
1:46.30 |
|
2:26.00 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ina Pollari |
2002 |
|
462 |
32.52 |
1:12.50 |
1:54.65 |
|
2:37.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
429 |
34.58 |
1:17.06 |
1:59.00 |
|
2:41.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
418 |
35.89 |
1:18.77 |
2:00.46 |
|
2:42.89 |
|
|
IF Åland |
2:48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Vira |
2002 |
|
412 |
33.53 |
1:14.68 |
1:58.84 |
|
2:43.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
396 |
33.98 |
1:15.46 |
2:01.21 |
|
2:45.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nea Winqvist |
2002 |
|
389 |
34.24 |
1:15.87 |
2:00.82 |
|
2:46.84 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
385 |
34.73 |
1:16.26 |
2:00.48 |
|
2:47.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alexandra Arenius |
2002 |
|
382 |
34.24 |
1:16.98 |
2:01.75 |
|
2:47.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amanda Paukkunen |
2002 |
|
366 |
35.68 |
1:18.53 |
2:01.79 |
|
2:50.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
357 |
37.80 |
1:23.11 |
2:09.35 |
|
2:51.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
345 |
34.25 |
1:16.55 |
2:04.20 |
|
2:53.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
324 |
35.25 |
1:19.64 |
2:06.70 |
|
2:57.29 |
|
|
Octopus Lohja |
2:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
314 |
35.07 |
1:16.98 |
2:06.74 |
|
2:59.12 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
312 |
37.88 |
1:23.09 |
2:10.93 |
|
2:59.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
300 |
38.43 |
1:25.42 |
2:13.89 |
|
3:01.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Issakainen |
2002 |
|
260 |
41.09 |
1:28.37 |
2:20.67 |
|
3:10.76 |
|
|
Uinti Imatra |
2:50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m PU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
538 |
31.70 |
1:09.48 |
1:49.08 |
|
2:29.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mila Manner |
2001 |
|
507 |
33.05 |
1:11.66 |
1:51.65 |
|
2:32.70 |
|
|
Nokian Pyry |
2:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minka Halava |
2001 |
|
450 |
34.36 |
1:14.31 |
1:56.95 |
|
2:38.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
423 |
36.04 |
1:15.60 |
1:58.32 |
|
2:42.21 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
396 |
33.24 |
1:14.36 |
2:00.32 |
|
2:45.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
391 |
35.96 |
1:17.81 |
2:02.20 |
|
2:46.58 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
382 |
35.03 |
1:16.26 |
2:01.13 |
|
2:47.74 |
|
|
Nokian Pyry |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Riina Koskinen |
2001 |
|
370 |
34.88 |
1:16.41 |
2:02.77 |
|
2:49.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janette Setälä |
2001 |
|
362 |
37.11 |
1:19.43 |
2:04.52 |
|
2:50.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Reunanen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:39 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:07 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Laine |
2002 |
|
513 |
32.39 |
1:07.28 |
1:43.68 |
|
2:19.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
479 |
32.60 |
1:09.09 |
1:47.14 |
|
2:22.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
478 |
33.81 |
1:10.66 |
1:48.01 |
|
2:23.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
455 |
34.83 |
1:12.57 |
1:49.55 |
|
2:25.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Efim Romanov |
2002 |
|
432 |
35.28 |
1:12.78 |
1:50.98 |
|
2:28.01 |
|
|
TaTu Tampere |
2:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
426 |
33.89 |
1:11.31 |
1:49.99 |
|
2:28.74 |
|
|
Vanders |
2:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
425 |
34.05 |
1:12.05 |
1:51.10 |
|
2:28.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
405 |
34.58 |
1:12.33 |
1:51.71 |
|
2:31.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskar Voiko |
2002 |
|
404 |
35.12 |
1:13.22 |
1:53.19 |
|
2:31.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Veikka Saren |
2002 |
|
402 |
35.94 |
1:14.54 |
1:53.62 |
|
2:31.60 |
|
|
Someron Esa |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
400 |
33.87 |
1:10.96 |
1:51.27 |
|
2:31.81 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
393 |
36.21 |
1:14.64 |
1:55.16 |
|
2:32.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikael Virtanen |
2002 |
|
391 |
36.24 |
1:15.12 |
1:54.49 |
|
2:33.00 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
390 |
35.75 |
1:15.66 |
1:56.33 |
|
2:33.12 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
362 |
35.79 |
1:16.01 |
1:57.23 |
|
2:36.92 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
347 |
37.51 |
1:17.82 |
1:59.16 |
|
2:39.24 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kasper Tolonen |
2002 |
|
342 |
36.99 |
1:17.92 |
2:00.37 |
|
2:40.00 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
337 |
38.06 |
1:19.26 |
2:01.59 |
|
2:40.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
336 |
37.90 |
1:19.64 |
2:01.14 |
|
2:40.92 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Axel Olander |
2002 |
|
329 |
38.05 |
1:18.91 |
2:00.36 |
|
2:42.10 |
|
|
Nokian Pyry |
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Henri Jokinen |
2002 |
|
327 |
37.17 |
1:18.08 |
2:01.31 |
|
2:42.42 |
|
|
Keravan Uimarit |
2:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roni Kallström |
2001 |
|
565 |
31.08 |
1:04.06 |
1:38.81 |
|
2:15.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
520 |
31.79 |
1:06.85 |
1:43.73 |
|
2:19.09 |
|
|
Salon Uimarit |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
502 |
31.83 |
1:08.05 |
1:45.03 |
|
2:20.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Perttu Somero |
2001 |
|
455 |
33.40 |
1:10.12 |
1:48.70 |
|
2:25.45 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Teemu Annala |
2001 |
|
450 |
33.13 |
1:09.59 |
1:48.55 |
|
2:25.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
446 |
33.60 |
1:10.19 |
1:49.08 |
|
2:26.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
443 |
33.30 |
1:09.35 |
1:47.53 |
|
2:26.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isak Gramén |
2001 |
|
439 |
34.30 |
1:12.30 |
1:51.04 |
|
2:27.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
433 |
33.78 |
1:11.25 |
1:49.68 |
|
2:27.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
430 |
34.75 |
1:13.46 |
1:51.57 |
|
2:28.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Petteri Haverinen |
2001 |
|
427 |
33.73 |
1:11.19 |
1:50.41 |
|
2:28.57 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
410 |
34.95 |
1:13.13 |
1:52.38 |
|
2:30.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
409 |
33.61 |
1:11.15 |
1:51.60 |
|
2:30.67 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
403 |
35.09 |
1:14.08 |
1:53.67 |
|
2:31.44 |
|
|
Vanders |
2:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Firas El-Idi |
2001 |
|
399 |
33.80 |
1:11.68 |
1:51.92 |
|
2:31.97 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
398 |
35.42 |
1:14.12 |
1:53.87 |
|
2:32.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
391 |
35.22 |
1:14.91 |
1:56.02 |
|
2:33.00 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joona Mikkola |
2001 |
|
380 |
34.72 |
1:14.38 |
1:55.98 |
|
2:34.41 |
|
|
Vanders |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
379 |
35.36 |
1:14.93 |
1:55.14 |
|
2:34.61 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
378 |
36.19 |
1:15.55 |
1:55.50 |
|
2:34.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oskari Rantamäki |
2001 |
|
369 |
35.84 |
1:15.71 |
1:56.78 |
|
2:35.99 |
|
|
Octopus Lohja |
2:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
332 |
34.52 |
1:15.84 |
1:59.85 |
|
2:41.50 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100m |
|
Swimming Jyväskylä |
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m SU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
570 |
31.97 |
1:07.41 |
1:39.89 |
|
2:14.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topias Nygård |
2000 |
|
539 |
32.49 |
1:07.96 |
1:43.21 |
|
2:17.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
516 |
32.01 |
1:07.22 |
1:43.10 |
|
2:19.53 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
501 |
34.52 |
1:10.92 |
1:46.01 |
|
2:20.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
484 |
33.62 |
1:10.87 |
1:46.62 |
|
2:22.51 |
|
|
TaTu Tampere |
2:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
477 |
33.66 |
1:09.53 |
1:46.86 |
|
2:23.15 |
|
|
Uinti Tampere |
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
445 |
33.29 |
1:10.79 |
1:49.23 |
|
2:26.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
441 |
33.87 |
1:10.47 |
1:48.48 |
|
2:27.03 |
|
|
TaTu Tampere |
2:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joona Salminen |
2000 |
|
421 |
35.01 |
1:13.53 |
1:51.71 |
|
2:29.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
416 |
34.78 |
1:13.63 |
1:52.13 |
|
2:29.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roope Aro |
2000 |
|
416 |
34.45 |
1:12.94 |
1:51.91 |
|
2:29.92 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jere Kekola |
2000 |
|
406 |
35.28 |
1:14.03 |
1:53.54 |
|
2:31.12 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:07 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:35 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 4X100m VUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Intersport |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:35 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:36 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
607 |
30.25 |
1:04.13 |
1:38.79 |
|
2:13.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
587 |
30.96 |
1:05.60 |
1:40.96 |
|
2:14.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
585 |
31.58 |
1:06.65 |
1:41.62 |
|
2:15.07 |
|
|
Oulun Lohet |
2:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
|
533 |
31.34 |
1:07.15 |
1:43.60 |
|
2:19.28 |
|
|
Heinolan Isku |
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
532 |
31.88 |
1:07.69 |
1:44.97 |
|
2:19.38 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Aho |
2003 |
|
530 |
32.43 |
1:07.97 |
1:44.21 |
|
2:19.60 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
529 |
31.70 |
1:06.73 |
1:43.48 |
|
2:19.69 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
508 |
31.61 |
1:07.73 |
1:44.98 |
|
2:21.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
507 |
32.93 |
1:08.44 |
1:45.46 |
|
2:21.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
501 |
34.12 |
1:09.79 |
1:46.63 |
|
2:22.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
484 |
32.91 |
1:09.17 |
1:46.95 |
|
2:23.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
479 |
32.69 |
1:09.67 |
1:47.52 |
|
2:24.39 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ethel Piksilä |
2003 |
|
478 |
32.97 |
1:09.59 |
1:48.22 |
|
2:24.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
477 |
32.63 |
1:09.24 |
1:47.23 |
|
2:24.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Stella Freystätter |
2003 |
|
477 |
34.25 |
1:10.49 |
1:47.82 |
|
2:24.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
474 |
31.85 |
1:08.50 |
1:46.94 |
|
2:24.83 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Johansson |
2003 |
|
472 |
33.83 |
1:10.68 |
1:48.47 |
|
2:25.03 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
471 |
33.03 |
1:09.79 |
1:47.84 |
|
2:25.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Venla Säntti |
2003 |
|
469 |
32.89 |
1:10.08 |
1:48.04 |
|
2:25.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Senni Mattila |
2003 |
|
456 |
32.91 |
1:10.29 |
1:49.36 |
|
2:26.75 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kiia Kinnunen |
2003 |
|
450 |
32.83 |
1:10.34 |
1:48.77 |
|
2:27.35 |
|
|
Uinti Tampere |
2:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofia Långström |
2003 |
|
447 |
32.92 |
1:11.07 |
1:49.99 |
|
2:27.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Helmi Ahonen |
2003 |
|
441 |
33.57 |
1:11.53 |
1:49.41 |
|
2:28.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tilda Selonen |
2003 |
|
439 |
33.32 |
1:11.19 |
1:49.86 |
|
2:28.57 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
426 |
32.82 |
1:10.74 |
1:50.53 |
|
2:30.13 |
|
|
Lapuan Virkiä |
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ida Lehtovaara |
2003 |
|
418 |
33.78 |
1:11.75 |
1:52.15 |
|
2:31.03 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
652 |
29.27 |
1:01.56 |
1:35.96 |
|
2:10.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Pentti |
2002 |
|
607 |
30.18 |
1:03.82 |
1:38.92 |
|
2:13.37 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
606 |
30.41 |
1:04.17 |
1:39.36 |
|
2:13.44 |
|
|
IF Åland |
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
581 |
31.69 |
1:06.43 |
1:41.50 |
|
2:15.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
563 |
30.59 |
1:05.29 |
1:41.56 |
|
2:16.75 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Von Dickoff |
2002 |
|
558 |
32.34 |
1:06.48 |
1:42.53 |
|
2:17.18 |
|
|
Uinti Tampere |
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
554 |
31.09 |
1:06.00 |
1:42.14 |
|
2:17.51 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
531 |
31.59 |
1:07.49 |
1:43.92 |
|
2:19.44 |
|
|
Octopus Lohja |
2:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Venla Salminen |
2002 |
|
526 |
31.52 |
1:07.47 |
1:44.40 |
|
2:19.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
519 |
32.01 |
1:08.68 |
1:45.86 |
|
2:20.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lilli Louhikoski |
2002 |
|
519 |
30.85 |
1:05.74 |
1:43.21 |
|
2:20.58 |
|
|
Vanders |
2:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
518 |
32.67 |
1:09.48 |
1:45.46 |
|
2:20.65 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
516 |
32.69 |
1:08.57 |
1:44.57 |
|
2:20.84 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Virtanen |
2002 |
|
508 |
31.40 |
1:06.89 |
1:44.07 |
|
2:21.56 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
|
502 |
32.80 |
1:09.42 |
1:46.40 |
|
2:22.14 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
499 |
31.66 |
1:07.81 |
1:45.62 |
|
2:22.38 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jessica Kujanpää |
2002 |
|
499 |
31.62 |
1:08.25 |
1:45.47 |
|
2:22.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
491 |
31.00 |
1:06.74 |
1:45.22 |
|
2:23.13 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Jokilammi |
2002 |
|
488 |
33.28 |
1:09.83 |
1:47.19 |
|
2:23.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pinja Raassina |
2002 |
|
482 |
31.80 |
1:07.55 |
1:45.69 |
|
2:24.04 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Meri Lauronen |
2002 |
|
479 |
31.37 |
1:08.18 |
1:46.25 |
|
2:24.30 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nea Nygård |
2002 |
|
472 |
33.79 |
1:10.60 |
1:48.65 |
|
2:25.08 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emilia Skinnari |
2002 |
|
470 |
32.48 |
1:08.94 |
1:47.30 |
|
2:25.25 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Oona Siltala |
2002 |
|
461 |
33.97 |
1:11.55 |
1:49.69 |
|
2:26.24 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jemilia Haapakoski |
2002 |
|
442 |
31.94 |
1:08.14 |
1:47.29 |
|
2:28.31 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Peppi Palokangas |
2002 |
|
436 |
33.37 |
1:11.26 |
1:50.38 |
|
2:28.91 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Stella Donning |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
IF Åland |
2:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
672 |
30.08 |
1:02.70 |
1:35.81 |
|
2:08.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
653 |
30.22 |
1:02.89 |
1:36.47 |
|
2:10.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
625 |
30.60 |
1:03.33 |
1:37.69 |
|
2:12.13 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
606 |
31.38 |
1:05.08 |
1:39.40 |
|
2:13.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henna Haipus |
2001 |
|
568 |
30.89 |
1:04.13 |
1:39.75 |
|
2:16.37 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
554 |
30.96 |
1:06.58 |
1:42.24 |
|
2:17.55 |
|
|
Nokian Pyry |
2:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
549 |
31.69 |
1:07.03 |
1:42.68 |
|
2:17.91 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Mononen |
2001 |
|
544 |
32.56 |
1:08.08 |
1:43.52 |
|
2:18.38 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Uuttu |
2001 |
|
527 |
31.90 |
1:07.44 |
1:43.88 |
|
2:19.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
526 |
30.90 |
1:05.18 |
1:42.47 |
|
2:19.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
525 |
31.37 |
1:06.88 |
1:44.15 |
|
2:19.98 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
520 |
31.47 |
1:07.39 |
1:44.25 |
|
2:20.46 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
520 |
31.50 |
1:07.13 |
1:43.79 |
|
2:20.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
507 |
32.34 |
1:07.97 |
1:44.88 |
|
2:21.65 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
504 |
31.06 |
1:06.63 |
1:44.37 |
|
2:21.89 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
498 |
31.37 |
1:07.13 |
1:45.14 |
|
2:22.47 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
477 |
32.38 |
1:09.43 |
1:47.80 |
|
2:24.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
470 |
32.44 |
1:09.41 |
1:47.82 |
|
2:25.31 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
452 |
31.65 |
1:08.48 |
1:47.98 |
|
2:27.17 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Suvi Kurth |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:36 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:07 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m RU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
553 |
35.48 |
1:14.66 |
1:55.13 |
|
2:34.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
542 |
35.33 |
1:15.26 |
1:56.37 |
|
2:35.77 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
497 |
36.73 |
1:18.88 |
2:00.12 |
|
2:40.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
493 |
36.25 |
1:16.92 |
1:59.20 |
|
2:40.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
490 |
37.63 |
1:18.33 |
2:00.66 |
|
2:41.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niklas Laine |
2002 |
|
464 |
36.64 |
1:18.91 |
2:02.06 |
|
2:44.05 |
|
|
Kampuksen Plaani |
2:50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roope Paatos |
2002 |
|
450 |
40.17 |
1:23.87 |
2:04.76 |
|
2:45.71 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
442 |
36.54 |
1:19.17 |
2:02.82 |
|
2:46.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
427 |
38.40 |
1:21.81 |
2:05.99 |
|
2:48.63 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Petr Pankratov |
2002 |
|
426 |
38.28 |
1:22.20 |
2:05.91 |
|
2:48.74 |
|
|
TaTu Tampere |
2:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
418 |
38.37 |
1:21.14 |
2:07.11 |
|
2:49.76 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kasper Tolonen |
2002 |
|
409 |
38.65 |
1:23.67 |
2:07.34 |
|
2:50.98 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eetu Koskinen |
2002 |
|
402 |
38.14 |
1:22.13 |
2:07.46 |
|
2:51.98 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
399 |
39.57 |
1:24.14 |
2:09.40 |
|
2:52.40 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jere Broman |
2002 |
|
357 |
39.21 |
1:24.62 |
2:12.19 |
|
2:58.94 |
|
|
Nokian Pyry |
2:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Hjelm |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vanders |
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m RU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
647 |
34.13 |
1:11.39 |
1:49.93 |
|
2:26.84 |
|
|
Vanders |
2:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
631 |
32.83 |
1:11.56 |
1:49.80 |
|
2:28.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
579 |
34.62 |
1:13.41 |
1:52.75 |
|
2:32.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
567 |
33.15 |
1:12.28 |
1:53.68 |
|
2:33.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
505 |
35.21 |
1:15.48 |
1:57.15 |
|
2:39.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
491 |
36.51 |
1:18.62 |
1:59.75 |
|
2:40.90 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
478 |
35.84 |
1:16.49 |
1:58.80 |
|
2:42.41 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
477 |
38.05 |
1:20.06 |
2:02.10 |
|
2:42.55 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aaron Antikainen |
2001 |
|
475 |
36.68 |
1:19.42 |
2:01.55 |
|
2:42.74 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Riku Leino |
2001 |
|
464 |
37.15 |
1:19.98 |
2:00.85 |
|
2:44.02 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
464 |
36.28 |
1:18.90 |
2:01.36 |
|
2:44.03 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
459 |
36.84 |
1:19.48 |
2:01.74 |
|
2:44.55 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
453 |
37.29 |
1:19.79 |
2:02.85 |
|
2:45.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
447 |
36.76 |
1:19.53 |
2:03.49 |
|
2:46.08 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lauri Krapf |
2001 |
|
441 |
37.60 |
1:21.00 |
2:04.12 |
|
2:46.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
438 |
37.61 |
1:21.01 |
2:03.92 |
|
2:47.17 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
434 |
38.23 |
1:21.80 |
2:04.70 |
|
2:47.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Eetu Einto |
2001 |
|
427 |
37.63 |
1:21.46 |
2:04.68 |
|
2:48.59 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
419 |
39.07 |
1:21.63 |
2:08.27 |
|
2:49.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ivar Malm |
2001 |
|
409 |
36.07 |
1:19.68 |
2:04.53 |
|
2:51.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Atte Lasmio |
2001 |
|
383 |
38.27 |
1:24.80 |
2:10.54 |
|
2:54.79 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Konsta Seppä |
2001 |
|
381 |
38.93 |
1:24.22 |
2:10.56 |
|
2:55.13 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
359 |
38.65 |
1:24.55 |
2:12.38 |
|
2:58.55 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m RU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
573 |
33.57 |
1:13.03 |
1:53.84 |
|
2:32.89 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
572 |
35.40 |
1:14.90 |
1:54.46 |
|
2:32.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
566 |
34.56 |
1:13.40 |
1:53.02 |
|
2:33.50 |
|
|
Uinti Tampere |
2:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
534 |
35.37 |
1:16.19 |
1:56.90 |
|
2:36.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
509 |
36.22 |
1:16.61 |
1:56.84 |
|
2:39.07 |
|
|
TaTu Tampere |
2:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
504 |
34.26 |
1:14.67 |
1:56.86 |
|
2:39.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
497 |
35.56 |
1:16.15 |
1:59.32 |
|
2:40.31 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
480 |
35.41 |
1:16.26 |
1:59.67 |
|
2:42.14 |
|
|
Nokian Pyry |
2:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
471 |
34.04 |
1:14.24 |
1:56.32 |
|
2:43.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roope Ruohtula |
2000 |
|
469 |
35.07 |
1:16.69 |
1:59.31 |
|
2:43.42 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pessi Länsirinne |
2000 |
|
450 |
36.83 |
1:17.77 |
2:01.48 |
|
2:45.65 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
440 |
36.93 |
1:18.99 |
2:04.42 |
|
2:46.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alex Lassila |
2000 |
|
436 |
38.43 |
1:20.57 |
2:04.81 |
|
2:47.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Topias Nygård |
2000 |
|
427 |
38.04 |
1:20.92 |
2:04.98 |
|
2:48.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
417 |
37.90 |
1:20.56 |
2:04.88 |
|
2:49.92 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jere Kekola |
2000 |
|
365 |
39.98 |
1:25.90 |
2:11.82 |
|
2:57.64 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Nokian Pyry |
2:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Hirvonen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100m |
|
Kajaanin Uimaseura |
2:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:07 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:15 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Best-Hall Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
617 |
1:08.72 |
2:33.72 |
4:02.67 |
|
5:15.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
585 |
1:15.33 |
2:37.75 |
4:08.78 |
|
5:20.84 |
|
|
Oulun Lohet |
5:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
515 |
1:19.93 |
2:39.50 |
4:19.34 |
|
5:34.69 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
494 |
1:19.92 |
2:51.16 |
4:23.20 |
|
5:39.49 |
|
|
Oulun Lohet |
5:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martta Nygård |
2003 |
|
487 |
1:16.60 |
2:43.00 |
4:22.65 |
|
5:41.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
486 |
1:22.88 |
2:51.91 |
4:25.89 |
|
5:41.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
485 |
1:16.14 |
2:44.13 |
4:26.42 |
|
5:41.57 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Säntti |
2003 |
|
442 |
1:23.23 |
2:54.28 |
4:36.17 |
|
5:52.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
422 |
1:24.33 |
2:57.10 |
4:38.98 |
|
5:57.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
420 |
1:25.22 |
2:53.42 |
4:37.19 |
|
5:58.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Peltola |
2003 |
|
416 |
1:20.48 |
2:53.62 |
4:35.18 |
|
5:59.39 |
|
|
Cetus Espoo |
5:59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
409 |
1:23.45 |
2:58.90 |
4:36.91 |
|
6:01.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
393 |
1:37.64 |
3:07.81 |
4:44.82 |
|
6:06.32 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
5:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Best-Hall Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
644 |
1:08.19 |
2:30.50 |
4:00.25 |
|
5:10.68 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Laakso |
2002 |
|
555 |
1:15.93 |
2:36.89 |
4:12.97 |
|
5:26.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Vira |
2002 |
|
547 |
1:16.97 |
2:43.07 |
4:16.35 |
|
5:28.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
544 |
1:16.27 |
2:41.51 |
4:14.33 |
|
5:28.74 |
|
|
Nokian Pyry |
5:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ina Pollari |
2002 |
|
531 |
1:14.05 |
2:43.76 |
4:15.31 |
|
5:31.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
528 |
1:11.73 |
2:40.66 |
4:17.48 |
|
5:32.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
523 |
1:16.69 |
2:44.71 |
4:21.37 |
|
5:33.07 |
|
|
IF Åland |
5:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
518 |
1:15.14 |
2:41.43 |
4:19.21 |
|
5:34.21 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
502 |
1:20.77 |
2:42.75 |
4:21.14 |
|
5:37.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexandra Arenius |
2002 |
|
499 |
1:18.36 |
2:46.63 |
4:22.55 |
|
5:38.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
489 |
1:13.48 |
2:44.12 |
4:20.74 |
|
5:40.63 |
|
|
Cetus Espoo |
5:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
482 |
1:17.44 |
2:41.65 |
4:23.80 |
|
5:42.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
479 |
1:25.26 |
2:49.64 |
4:29.52 |
|
5:42.98 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
476 |
1:22.55 |
2:47.74 |
4:26.90 |
|
5:43.57 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathilda Kalenius |
2002 |
|
459 |
1:22.02 |
2:48.70 |
4:28.08 |
|
5:47.87 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
5:47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
448 |
1:24.31 |
2:48.46 |
4:32.57 |
|
5:50.68 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
434 |
1:24.93 |
2:55.51 |
4:30.54 |
|
5:54.52 |
|
|
Cetus Espoo |
5:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
5:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ru |
|
Octopus Lohja |
5:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m SKU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Best-Hall Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
649 |
1:13.53 |
2:36.31 |
3:58.45 |
|
5:09.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
597 |
1:09.23 |
2:34.20 |
4:06.09 |
|
5:18.66 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mila Manner |
2001 |
|
586 |
1:11.86 |
2:35.28 |
4:08.06 |
|
5:20.72 |
|
|
Nokian Pyry |
5:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Slöör |
2001 |
|
566 |
1:17.35 |
2:38.23 |
4:12.86 |
|
5:24.39 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
553 |
1:15.71 |
2:39.81 |
4:14.72 |
|
5:26.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
553 |
1:15.93 |
2:35.50 |
4:13.73 |
|
5:27.00 |
|
|
Oulun Lohet |
5:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
547 |
1:14.37 |
2:41.00 |
4:14.49 |
|
5:28.16 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minka Halava |
2001 |
|
537 |
1:17.15 |
2:43.37 |
4:17.72 |
|
5:30.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Paula Peltola |
2001 |
|
529 |
1:16.07 |
2:37.68 |
4:16.29 |
|
5:31.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henna Haipus |
2001 |
|
526 |
1:17.12 |
2:40.15 |
4:17.98 |
|
5:32.52 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
5:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
497 |
1:19.77 |
2:42.52 |
4:21.45 |
|
5:38.66 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
492 |
1:19.71 |
2:49.30 |
4:24.65 |
|
5:39.98 |
|
|
Porin Uimaseura |
5:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Seela Peuralahti |
2001 |
|
488 |
1:16.02 |
2:42.01 |
4:18.67 |
|
5:40.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
476 |
1:19.09 |
2:49.42 |
4:26.40 |
|
5:43.75 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
474 |
1:16.69 |
2:47.47 |
4:27.43 |
|
5:44.17 |
|
|
Nokian Pyry |
5:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Janette Setälä |
2001 |
|
474 |
1:19.07 |
2:45.11 |
4:25.78 |
|
5:44.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
464 |
1:25.37 |
2:52.91 |
4:30.43 |
|
5:46.66 |
|
|
Cetus Espoo |
5:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Riina Koskinen |
2001 |
|
448 |
1:14.19 |
2:48.75 |
4:29.98 |
|
5:50.58 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
5:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:15 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:32 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Marli |
|
|
Laji 26, 100m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Marli |
|
|
Laji 26, 100m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Marli |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:32 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:58 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Actavis Oy |
|
|
Laji 27, 100m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Actavis Oy |
|
|
Laji 27, 100m RU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Actavis Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
670 |
34.71 |
|
|
|
1:13.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
669 |
34.25 |
|
|
|
1:13.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anniina Murto |
2001 |
|
643 |
34.47 |
|
|
|
1:14.53 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
569 |
36.22 |
|
|
|
1:17.63 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Ahinko |
2001 |
|
546 |
37.05 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annika Tietz |
2001 |
|
541 |
36.53 |
|
|
|
1:18.96 |
|
|
HTU Stadi |
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
536 |
37.39 |
|
|
|
1:19.18 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ada Nyström |
2001 |
|
522 |
37.36 |
|
|
|
1:19.87 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Minka Halava |
2001 |
|
481 |
38.70 |
|
|
|
1:22.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iiris Himanto |
2001 |
|
472 |
40.04 |
|
|
|
1:22.64 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saija Mikkonen |
2001 |
|
458 |
38.64 |
|
|
|
1:23.44 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
455 |
39.39 |
|
|
|
1:23.66 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
454 |
39.18 |
|
|
|
1:23.67 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maija Liukkonen |
2001 |
|
449 |
39.41 |
|
|
|
1:24.03 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
446 |
39.38 |
|
|
|
1:24.21 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Annika Lepistö |
2001 |
|
443 |
39.92 |
|
|
|
1:24.38 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
433 |
39.64 |
|
|
|
1:25.02 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
433 |
39.63 |
|
|
|
1:25.05 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
430 |
40.27 |
|
|
|
1:25.22 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
418 |
40.09 |
|
|
|
1:26.04 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anni Hirvo |
2001 |
|
402 |
39.70 |
|
|
|
1:27.15 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elizaveta Parfenova |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kemijärven Kaiku |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:58 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:24 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 kesäkuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X50m VUV T-15/P-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
Sponsori: Rosten |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
19 kesäkuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:24 |
|