Results for Nya Arena Vilunda Knatte 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Arena Vilunda Knatte 2016 | Utskriftsdatum | 13 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 mars 2016 |
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.34 | ||||||
2 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.65 | ||||||
3 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.52 | ||||||
4 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 50.65 | ||||||
5 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 51.11 | ||||||
6 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 51.14 | ||||||
7 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 51.21 | ||||||
8 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 51.69 | ||||||
9 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 51.70 | ||||||
10 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 52.55 | ||||||
11 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 53.19 | ||||||
12 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 53.95 | ||||||
13 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 54.66 | ||||||
14 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 55.07 | ||||||
15 | Rebecka Javehed | 2006 | Väsby Simsällskap | 55.19 | ||||||
16 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 55.70 | ||||||
17 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 56.22 | ||||||
18 | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | 56.34 | ||||||
19 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 56.67 | ||||||
20 | Irem Erdogan | 2006 | Järfälla Simsällskap | 57.07 | ||||||
21 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 57.43 | ||||||
22 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 57.77 | ||||||
23 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 58.03 | ||||||
24 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 58.13 | ||||||
25 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 58.28 | ||||||
26 | Ebba Westring | 2006 | Järfälla Simsällskap | 58.46 | ||||||
27 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 58.53 | ||||||
28 | Elsa Forsberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 58.61 | ||||||
28 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 58.61 | ||||||
30 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 58.98 | ||||||
31 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 59.21 | ||||||
32 | Linnea Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 59.25 | ||||||
33 | Jessika Watanabe | 2006 | Järfälla Simsällskap | 59.53 | ||||||
34 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 59.54 | ||||||
35 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.26 | ||||||
36 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:00.53 | ||||||
37 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:01.36 | ||||||
38 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:01.57 | ||||||
39 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 1:03.13 | ||||||
40 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 1:03.20 | ||||||
41 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:03.94 | ||||||
42 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:05.31 | ||||||
43 | Emma Arnö | 2008 | Turebergs Simklubb | 1:05.80 | ||||||
44 | Isabell Andersson | 2007 | Turebergs Simklubb | 1:06.97 | ||||||
45 | Agnes Wiman | 2006 | Turebergs Simklubb | 1:08.58 | ||||||
46 | Elin Brorsson | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:08.98 | ||||||
47 | Lovisa Jalvinger | 2007 | Turebergs Simklubb | 1:09.15 | ||||||
48 | Elin Hall | 2006 | Simklubben Neptun | 1:09.26 | ||||||
49 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:10.01 | ||||||
50 | Olivia Markhill | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:10.61 | ||||||
51 | Ella Omazic | 2007 | Turebergs Simklubb | 1:10.82 | ||||||
52 | Linnea Björkholm | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:17.85 | ||||||
- | Anna Svedenkrans | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Carolina Norén | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ida Söderlund | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Roxi Atashi | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.59 | ||||||
2 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.70 | ||||||
3 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.87 | ||||||
4 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.05 | ||||||
5 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 44.14 | ||||||
6 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.32 | ||||||
7 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 48.48 | ||||||
8 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 48.49 | ||||||
9 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.57 | ||||||
10 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.79 | ||||||
11 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.13 | ||||||
12 | Tindra Karlsson Winander | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.41 | ||||||
13 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 51.59 | ||||||
14 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 52.27 | ||||||
15 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 52.93 | ||||||
16 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 52.99 | ||||||
17 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.43 | ||||||
18 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.50 | ||||||
19 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.55 | ||||||
20 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.80 | ||||||
21 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 54.07 | ||||||
22 | Agnes Hällgren | 2005 | Södertälje Simsällskap | 54.25 | ||||||
23 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.41 | ||||||
24 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 54.46 | ||||||
25 | Anabelle Llorca | 2005 | Simklubben Neptun | 55.04 | ||||||
26 | Emelie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | 55.11 | ||||||
27 | Milana Gheorghiu | 2005 | Turebergs Simklubb | 55.75 | ||||||
28 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 55.96 | ||||||
29 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 56.09 | ||||||
30 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 56.52 | ||||||
31 | Nathalie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | 56.57 | ||||||
32 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 56.72 | ||||||
33 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 56.85 | ||||||
34 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 57.02 | ||||||
35 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 57.08 | ||||||
36 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 57.19 | ||||||
37 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 57.24 | ||||||
38 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 58.00 | ||||||
39 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.06 | ||||||
40 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.24 | ||||||
41 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 58.86 | ||||||
42 | Elle Wincent | 2005 | Simklubben Neptun | 59.51 | ||||||
43 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 59.55 | ||||||
44 | Anna Peric | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 59.79 | ||||||
45 | Elin Päivinen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:05.81 | ||||||
- | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 13 mars 2016 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:37 |