Results for Nya Arena Vilunda Knatte 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Nya Arena Vilunda Knatte 2016 | Utskriftsdatum | 13 mars 2016 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 mars 2016 |
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 48.44 | ||||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.02 | ||||||
3 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 49.41 | ||||||
4 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 49.73 | ||||||
5 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 49.77 | ||||||
6 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 49.85 | ||||||
7 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.50 | ||||||
8 | Zion Vaamonde | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.55 | ||||||
9 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 51.11 | ||||||
10 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 51.33 | ||||||
11 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 51.51 | ||||||
12 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 51.83 | ||||||
13 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.89 | ||||||
14 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 54.53 | ||||||
15 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 54.57 | ||||||
16 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 55.43 | ||||||
17 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 57.33 | ||||||
18 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 57.57 | ||||||
19 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 57.87 | ||||||
20 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 58.99 | ||||||
21 | Anton Perisic | 2006 | Väsby Simsällskap | 59.14 | ||||||
22 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:00.24 | ||||||
23 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:00.40 | ||||||
24 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 1:02.17 | ||||||
25 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:02.39 | ||||||
26 | Hugo Palmstierna | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:03.26 | ||||||
27 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:03.64 | ||||||
28 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:04.72 | ||||||
29 | Jakob Stenbom | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:06.74 | ||||||
- | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.38 | ||||||
2 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.84 | ||||||
3 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.25 | ||||||
4 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.41 | ||||||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 48.05 | ||||||
6 | Victor Jansson | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.21 | ||||||
7 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.10 | ||||||
8 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 50.44 | ||||||
9 | Gabriel Jansson Bulhoes | 2005 | Turebergs Simklubb | 51.49 | ||||||
10 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 51.55 | ||||||
11 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 52.29 | ||||||
12 | Adrian Riahi | 2005 | Täby Sim | 52.59 | ||||||
13 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 53.54 | ||||||
14 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 55.86 | ||||||
15 | Axel Backlund | 2005 | Turebergs Simklubb | 56.11 | ||||||
16 | Vincent Wettergren | 2005 | Turebergs Simklubb | 57.54 | ||||||
17 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 58.47 | ||||||
18 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 58.91 | ||||||
19 | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:01.87 | ||||||
20 | Alexander Holm | 2005 | Turebergs Simklubb | 1:02.02 | ||||||
21 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 1:03.73 | ||||||
- | Gustav Moritz | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Melvin Abrander | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Teodor Sjöstrand | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Hammar Sjöberg | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 13 mars 2016 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |