Resultater for Neptuniaden 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 67 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2016 |
Gren 67, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 35.44 | 1:14.94 | |||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.63 | 1:19.23 | |||||
3 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.78 | 1:19.60 | |||||
4 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.69 | 1:19.89 | |||||
5 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.52 | 1:20.24 | |||||
6 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.96 | 1:20.70 | |||||
7 | Mia Pentti | 2002 | Jyväskylän Uimaseura | 38.49 | 1:21.46 | |||||
8 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 37.77 | 1:21.76 | |||||
9 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 38.70 | 1:21.93 | |||||
10 | Reetta Rantakokko | 2001 | Aurajoen Uinti | 37.62 | 1:22.35 | |||||
11 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.80 | 1:23.18 | |||||
12 | Emma von Dickoff | 2002 | Uinti Tampere | 39.56 | 1:24.12 | |||||
13 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.86 | 1:24.31 | |||||
14 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 39.49 | 1:24.87 | |||||
15 | Emma Uusküla | 2002 | Aurajoen Uinti | 40.26 | 1:24.88 | |||||
16 | Peppi Palokangas | 2002 | Jyväskylän Uimaseura | 39.94 | 1:25.00 | |||||
17 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.19 | 1:25.33 | |||||
18 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 39.64 | 1:25.37 | |||||
19 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.60 | 1:26.11 | |||||
20 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 40.41 | 1:26.23 | |||||
21 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.12 | 1:26.55 | |||||
22 | Paula Peltola | 2001 | Aurajoen Uinti | 40.20 | 1:28.19 | |||||
23 | Sara Virtanen | 2002 | Jyväskylän Uimaseura | 42.09 | 1:28.45 | |||||
24 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.02 | 1:28.77 | |||||
25 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.19 | 1:29.19 | |||||
26 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.43 | 1:29.60 | |||||
27 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.85 | 1:30.42 | |||||
28 | Riina Koskinen | 2001 | Jyväskylän Uimaseura | 43.08 | 1:31.04 | |||||
29 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 43.87 | 1:31.41 | |||||
30 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 43.32 | 1:32.25 | |||||
31 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 44.10 | 1:32.29 | |||||
32 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.59 | 1:32.38 | |||||
33 | Sanni Lampi | 2001 | Jyväskylän Uimaseura | 43.26 | 1:32.61 | |||||
34 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.35 | 1:32.63 | |||||
35 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 43.57 | 1:33.28 | |||||
36 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.11 | 1:33.29 | |||||
37 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 44.28 | 1:33.49 | |||||
38 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.54 | 1:33.55 | |||||
39 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.04 | 1:33.58 | |||||
40 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 44.78 | 1:33.88 | |||||
41 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.81 | 1:34.63 | |||||
42 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.72 | 1:36.76 | |||||
43 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.14 | 1:37.57 | |||||
44 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 46.33 | 1:37.83 | |||||
45 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.75 | 1:38.65 | |||||
46 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 46.03 | 1:39.23 | |||||
47 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.21 | 1:39.48 | |||||
48 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 47.16 | 1:40.32 | |||||
49 | Madeleine Belanger | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 47.39 | 1:41.97 | |||||
50 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 47.81 | 1:42.40 | |||||
51 | Alicia Ullbrand | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 48.54 | 1:42.68 | |||||
52 | Jocelyn Sepp | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 50.27 | 1:47.33 | |||||
53 | Maja Wallering | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 50.75 | 1:48.20 | |||||
54 | Karolina Bolander | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 55.10 | 1:56.81 | |||||
55 | Lovisa Waldhauser | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 57.58 | 2:01.37 | |||||
- | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 15:01 |