Resultat för Neptuniaden 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 08:42 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2016 |
Gren 47, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.59 | ||||||
2 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.21 | ||||||
3 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.03 | ||||||
4 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.39 | ||||||
5 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 41.37 | ||||||
6 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 42.35 | ||||||
7 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.47 | ||||||
8 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 42.56 | ||||||
9 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.75 | ||||||
10 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 42.79 | ||||||
11 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.31 | ||||||
12 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.44 | ||||||
13 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.57 | ||||||
14 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.63 | ||||||
15 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 43.99 | ||||||
16 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 45.22 | ||||||
17 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.26 | ||||||
17 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.26 | ||||||
19 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 45.36 | ||||||
20 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.57 | ||||||
21 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.87 | ||||||
22 | Markus Veckman | 2004 | Jyväskylän Uimaseura | 46.60 | ||||||
23 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 47.39 | ||||||
24 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.10 | ||||||
25 | Oskar Albinsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.75 | ||||||
26 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 50.43 | ||||||
27 | Levente Papp | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.50 | ||||||
28 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 51.89 | ||||||
29 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 52.98 | ||||||
30 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 53.93 | ||||||
31 | Victor Taghikhani | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:00.22 | ||||||
Gren 47, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.59 | ||||||
2 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.78 | ||||||
3 | Atte Lindholm | 2001 | Jyväskylän Uimaseura | 32.82 | ||||||
4 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.32 | ||||||
5 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.72 | ||||||
6 | Tatu Hörkkö | 2001 | Uinti Tampere | 35.42 | ||||||
7 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 35.47 | ||||||
8 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.49 | ||||||
9 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.32 | ||||||
10 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.46 | ||||||
11 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.51 | ||||||
12 | Felix Bengs-Stattin | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.71 | ||||||
13 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 38.83 | ||||||
14 | Jere Nevalainen | 2001 | Aurajoen Uinti | 38.89 | ||||||
15 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 39.67 | ||||||
16 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.18 | ||||||
17 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.28 | ||||||
18 | Niels Herrmann | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.20 | ||||||
19 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 42.35 | ||||||
20 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.52 | ||||||
21 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.53 | ||||||
22 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.78 | ||||||
23 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.17 | ||||||
24 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.24 | ||||||
25 | Arvid Strömbro | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.56 | ||||||
26 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.95 | ||||||
27 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.13 | ||||||
28 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.24 | ||||||
29 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 45.39 | ||||||
30 | Samuel Norlin | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.96 | ||||||
31 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 46.28 | ||||||
32 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 46.46 | ||||||
33 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.53 | ||||||
34 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.11 | ||||||
35 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 51.04 | ||||||
- | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 08:42 |