Resultater for Neptuniaden 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden 2016 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2016 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.63 | 1:20.94 | |||||
2 | Martta Ruuska | 2003 | Jyväskylän Uimaseura | 38.93 | 1:21.16 | |||||
3 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 40.23 | 1:25.46 | |||||
4 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.77 | 1:25.77 | |||||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.25 | 1:26.24 | |||||
6 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 41.29 | 1:27.62 | |||||
7 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 41.78 | 1:27.75 | |||||
8 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 41.70 | 1:28.21 | |||||
9 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 42.14 | 1:28.28 | |||||
10 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 41.50 | 1:29.17 | |||||
11 | Siiri Pellinen | 2003 | Jyväskylän Uimaseura | 42.78 | 1:29.69 | |||||
12 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.80 | 1:29.73 | |||||
13 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 43.15 | 1:30.24 | |||||
14 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 41.96 | 1:30.32 | |||||
15 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.68 | 1:30.52 | |||||
16 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 43.12 | 1:30.97 | |||||
17 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.08 | 1:31.94 | |||||
18 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 45.26 | 1:33.18 | |||||
19 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.14 | 1:33.34 | |||||
20 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.43 | 1:33.42 | |||||
21 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.39 | 1:33.53 | |||||
22 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.67 | 1:33.93 | |||||
23 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.24 | 1:34.54 | |||||
24 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.69 | 1:34.56 | |||||
25 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 44.84 | 1:34.76 | |||||
26 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 44.79 | 1:34.97 | |||||
27 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.52 | 1:35.46 | |||||
28 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 46.45 | 1:35.52 | |||||
29 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 46.13 | 1:36.10 | |||||
30 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.95 | 1:36.15 | |||||
31 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 45.31 | 1:36.31 | |||||
32 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.79 | 1:36.97 | |||||
33 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 47.50 | 1:37.12 | |||||
34 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 47.47 | 1:38.46 | |||||
35 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.78 | 1:38.79 | |||||
36 | Milla Rintanen | 2004 | Aurajoen Uinti | 46.17 | 1:38.94 | |||||
37 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.87 | 1:38.97 | |||||
38 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.54 | 1:39.24 | |||||
39 | Thilde Brandt | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.39 | 1:39.34 | |||||
40 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 46.48 | 1:40.23 | |||||
41 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 48.07 | 1:40.27 | |||||
42 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.80 | 1:40.70 | |||||
42 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.99 | 1:40.70 | |||||
44 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.68 | 1:41.09 | |||||
45 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.22 | 1:41.19 | |||||
46 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.73 | 1:41.21 | |||||
47 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.93 | 1:41.45 | |||||
48 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 49.32 | 1:41.67 | |||||
49 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 48.65 | 1:42.67 | |||||
50 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 49.69 | 1:42.71 | |||||
51 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.59 | 1:43.04 | |||||
52 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 48.96 | 1:43.09 | |||||
53 | Stella Fochsen Karlsson | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.36 | 1:43.53 | |||||
54 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.17 | 1:44.47 | |||||
55 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 49.21 | 1:45.17 | |||||
56 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.87 | 1:45.48 | |||||
57 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.55 | 1:45.95 | |||||
58 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 51.84 | 1:45.96 | |||||
59 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 49.10 | 1:46.05 | |||||
60 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 49.99 | 1:46.13 | |||||
61 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 50.93 | 1:46.14 | |||||
62 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 52.02 | 1:46.20 | |||||
63 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.31 | 1:46.29 | |||||
64 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 50.28 | 1:46.41 | |||||
65 | Beata Liljeberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 48.46 | 1:46.72 | |||||
66 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 52.39 | 1:47.04 | |||||
67 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 50.91 | 1:47.08 | |||||
68 | Penny Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 51.67 | 1:47.29 | |||||
69 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 51.09 | 1:47.32 | |||||
70 | Ebba Eneroth | 2003 | Simklubben Neptun | 49.78 | 1:47.53 | |||||
71 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 51.01 | 1:47.79 | |||||
72 | Malin Wahlén | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.03 | 1:48.08 | |||||
73 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.81 | 1:48.35 | |||||
74 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 51.10 | 1:48.55 | |||||
75 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 52.82 | 1:49.55 | |||||
76 | Emma Norrback | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.56 | 1:49.88 | |||||
77 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 53.29 | 1:50.07 | |||||
78 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 52.41 | 1:52.22 | |||||
79 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 54.44 | 1:54.02 | |||||
80 | Noa Ringart | 2003 | Simklubben Neptun | 52.53 | 1:54.46 | |||||
81 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 53.80 | 1:54.66 | |||||
82 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.71 | 1:56.55 | |||||
- | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 28 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:21 |