Tulokset Gentofte Open 2016 - Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Gentofte Open Forår 2016 |
|
Udskriftsdato |
17 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederikke Houen |
1998 |
|
512 |
32.34 |
1:12.63 |
2:01.36 |
|
2:37.63 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Viereck |
1997 |
|
479 |
32.72 |
1:15.54 |
2:05.13 |
|
2:41.22 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
|
553 |
34.25 |
1:14.22 |
2:00.05 |
|
2:33.63 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Melanie Degner |
2000 |
|
546 |
34.68 |
1:16.15 |
1:59.43 |
|
2:34.26 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
532 |
34.43 |
1:14.95 |
2:00.59 |
|
2:35.60 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
507 |
35.56 |
1:18.06 |
2:01.76 |
|
2:38.13 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
465 |
36.66 |
1:18.67 |
2:03.45 |
|
2:42.83 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christina Christensen |
2001 |
|
461 |
34.71 |
1:19.44 |
2:06.16 |
|
2:43.20 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
|
452 |
36.43 |
1:19.84 |
2:07.29 |
|
2:44.30 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Andersen |
2001 |
|
427 |
36.16 |
1:17.66 |
2:06.86 |
|
2:47.52 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
419 |
37.13 |
1:19.56 |
2:12.13 |
|
2:48.49 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karoline Kjær |
2000 |
|
401 |
36.12 |
1:18.15 |
2:12.27 |
|
2:51.06 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Freja Petersen |
2000 |
|
367 |
38.44 |
1:22.78 |
2:16.97 |
|
2:56.12 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cecilie Hjarsø |
2001 |
|
358 |
37.26 |
1:24.92 |
2:16.04 |
|
2:57.61 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Léa Zoé Bingler |
2000 |
|
338 |
40.25 |
1:28.21 |
2:20.65 |
|
3:00.99 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
3:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
486 |
35.85 |
1:16.31 |
2:06.54 |
|
2:40.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
484 |
35.55 |
1:18.90 |
2:07.33 |
|
2:40.65 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
431 |
35.16 |
1:19.21 |
2:09.21 |
|
2:47.00 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
416 |
34.11 |
1:18.28 |
2:11.22 |
|
2:48.88 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
416 |
38.04 |
1:24.55 |
2:11.81 |
|
2:48.92 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
407 |
38.17 |
1:23.73 |
2:12.05 |
|
2:50.09 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
|
393 |
38.98 |
1:25.21 |
2:16.23 |
|
2:52.16 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
|
385 |
38.06 |
1:24.31 |
2:13.76 |
|
2:53.35 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
384 |
38.82 |
1:22.71 |
2:14.01 |
|
2:53.43 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
|
381 |
38.76 |
1:23.13 |
2:13.58 |
|
2:53.87 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
|
374 |
38.59 |
1:23.24 |
2:16.19 |
|
2:54.96 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Toft |
2004 |
|
369 |
40.66 |
1:26.21 |
2:16.58 |
|
2:55.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
361 |
38.69 |
1:23.80 |
2:16.91 |
|
2:57.14 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
|
351 |
37.57 |
1:22.79 |
2:17.25 |
|
2:58.76 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Ferslev Christians |
2002 |
|
348 |
38.69 |
1:28.45 |
2:20.07 |
|
2:59.23 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
3:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
|
346 |
37.24 |
1:27.00 |
2:22.76 |
|
2:59.58 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
|
341 |
42.95 |
1:30.13 |
2:19.21 |
|
3:00.40 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Astrid Permin |
2003 |
|
335 |
39.69 |
1:26.49 |
2:22.10 |
|
3:01.54 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sia Nikoline Schrøder |
2003 |
|
328 |
40.84 |
1:26.91 |
2:21.28 |
|
3:02.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lotte Dyndgaard |
2003 |
|
327 |
44.07 |
1:30.47 |
2:22.83 |
|
3:03.06 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
3:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lærke Blond |
2003 |
|
320 |
40.91 |
1:34.24 |
2:21.80 |
|
3:04.26 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
3:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Norah Szczepanski |
2003 |
|
308 |
40.34 |
1:27.44 |
2:25.16 |
|
3:06.74 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Julie Wolter |
2003 |
|
308 |
40.91 |
1:34.35 |
2:27.87 |
|
3:06.77 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ellen A. Skov |
2003 |
|
303 |
39.14 |
1:27.63 |
2:24.97 |
|
3:07.69 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
302 |
40.74 |
1:28.32 |
2:26.76 |
|
3:07.92 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
|
297 |
40.39 |
1:32.75 |
2:23.96 |
|
3:09.00 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
|
290 |
40.39 |
1:29.68 |
2:25.22 |
|
3:10.38 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Johanne Weber |
2005 |
|
283 |
41.16 |
1:32.72 |
2:26.22 |
|
3:12.01 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
|
281 |
39.76 |
1:30.62 |
2:27.07 |
|
3:12.50 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Clara Schmedes |
2004 |
|
272 |
41.95 |
1:30.19 |
2:31.29 |
|
3:14.47 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
|
254 |
42.85 |
1:36.22 |
2:33.23 |
|
3:19.05 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ida Mørk |
2004 |
|
244 |
43.78 |
1:34.79 |
2:35.02 |
|
3:21.64 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
|
204 |
54.76 |
1:48.03 |
2:46.39 |
|
3:33.98 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
3:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Annika Britt Larsen |
2005 |
|
196 |
51.25 |
1:45.87 |
2:50.34 |
|
3:37.04 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emma Hou Theilade Klausen |
2005 |
|
171 |
55.76 |
1:51.42 |
2:57.11 |
|
3:47.01 |
|
|
Greve Svømmeklub |
3:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|