Resultater for Gentofte Open 2016 - Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 28.06 | 57.03 | 1:26.95 | 1:57.27 | |||
2 | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.59 | 58.49 | 1:29.29 | 2:00.74 | |||
3 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.11 | 59.89 | 1:31.51 | 2:03.17 | |||
4 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 29.46 | 1:01.84 | 1:35.49 | 2:09.29 | |||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.72 | 59.96 | 1:30.38 | 2:00.43 | |||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.95 | 1:00.60 | 1:32.07 | 2:02.67 | |||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.20 | 1:01.00 | 1:33.76 | 2:05.12 | |||
4 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.99 | 1:00.60 | 1:33.30 | 2:07.26 | |||
5 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.73 | 1:04.15 | 1:38.26 | 2:11.23 | |||
6 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.14 | 1:03.14 | 1:37.86 | 2:11.30 | |||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.51 | 1:04.00 | 1:38.76 | 2:11.90 | |||
8 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.69 | 1:04.15 | 1:38.65 | 2:12.24 | |||
9 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.86 | 1:07.57 | 1:43.60 | 2:16.00 | |||
10 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 31.44 | 1:05.70 | 1:42.16 | 2:17.01 | |||
11 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.30 | 1:06.04 | 1:41.64 | 2:17.49 | |||
12 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.64 | 1:05.89 | 1:41.78 | 2:17.75 | |||
13 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.51 | 1:07.90 | 1:44.90 | 2:20.64 | |||
14 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.80 | 1:08.75 | 1:47.99 | 2:26.19 | |||
15 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.56 | 1:11.27 | 1:50.17 | 2:26.20 | |||
16 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.57 | 1:12.60 | 1:54.64 | 2:35.41 | |||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.81 | 59.07 | 1:29.82 | 2:00.91 | |||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.71 | 1:01.80 | 1:34.27 | 2:06.51 | |||
3 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.83 | 1:02.32 | 1:36.04 | 2:07.89 | |||
4 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.63 | 1:02.08 | 1:35.69 | 2:08.04 | |||
5 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.36 | 1:03.72 | 1:38.22 | 2:11.35 | |||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.06 | 1:04.50 | 1:39.05 | 2:12.41 | |||
7 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.55 | 1:06.32 | 1:41.85 | 2:16.29 | |||
8 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.46 | 1:06.40 | 1:41.87 | 2:17.56 | |||
9 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.23 | 1:06.28 | 1:42.37 | 2:17.73 | |||
10 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.68 | 1:07.17 | 1:43.85 | 2:18.22 | |||
11 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.06 | 1:06.25 | 1:42.77 | 2:18.25 | |||
12 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.65 | 1:05.51 | 1:41.52 | 2:18.39 | |||
13 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.93 | 1:05.69 | 1:43.10 | 2:20.77 | |||
14 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.88 | 1:06.84 | 1:43.34 | 2:20.95 | |||
15 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 32.81 | 1:09.14 | 1:46.39 | 2:21.37 | |||
16 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.83 | 1:09.72 | 1:46.63 | 2:21.64 | |||
17 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.33 | 1:08.07 | 1:45.40 | 2:21.77 | |||
18 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.69 | 1:09.06 | 1:47.22 | 2:24.40 | |||
19 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 31.95 | 1:09.40 | 1:47.72 | 2:24.87 | |||
20 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 33.31 | 1:11.22 | 1:49.76 | 2:25.05 | |||
21 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 33.42 | 1:11.03 | 1:49.54 | 2:25.43 | |||
22 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.45 | 1:11.61 | 1:50.77 | 2:28.14 | |||
23 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.22 | 1:12.93 | 1:51.85 | 2:30.41 | |||
24 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.92 | 1:12.33 | 1:51.66 | 2:30.53 | |||
25 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.73 | 1:13.48 | 1:53.40 | 2:31.10 | |||
25 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.87 | 1:14.12 | 1:53.63 | 2:31.10 | |||
27 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.39 | 1:09.97 | 1:50.82 | 2:31.63 | |||
28 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 34.50 | 1:13.93 | 1:54.87 | 2:32.61 | |||
29 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.18 | 1:14.90 | 1:54.89 | 2:32.80 | |||
30 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.71 | 1:15.85 | 1:55.36 | 2:32.90 | |||
31 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 34.00 | 1:12.74 | 1:53.62 | 2:33.14 | |||
32 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.79 | 1:15.26 | 1:55.86 | 2:33.49 | |||
33 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.97 | 1:12.52 | 1:53.11 | 2:33.91 | |||
34 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.22 | 1:13.81 | 1:54.31 | 2:34.00 | |||
35 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.00 | 1:16.18 | 1:55.28 | 2:34.14 | |||
36 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.72 | 1:13.87 | 1:54.52 | 2:34.66 | |||
37 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.67 | 1:16.53 | 1:59.05 | 2:35.30 | |||
37 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.37 | 1:15.14 | 1:56.22 | 2:35.30 | |||
39 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.24 | 1:16.35 | 1:56.61 | 2:35.39 | |||
40 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.42 | 1:15.27 | 1:56.84 | 2:35.58 | |||
41 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.88 | 1:15.58 | 1:57.51 | 2:36.70 | |||
42 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.65 | 1:16.46 | 1:59.03 | 2:37.70 | |||
43 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 34.34 | 1:14.48 | 1:56.31 | 2:38.01 | |||
44 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.45 | 1:15.92 | 1:57.46 | 2:38.11 | |||
45 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 35.20 | 1:15.85 | 1:57.76 | 2:38.58 | |||
46 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.24 | 1:15.82 | 1:58.73 | 2:38.59 | |||
47 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.69 | 1:18.48 | 2:01.36 | 2:41.13 | |||
48 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 37.11 | 1:18.74 | 2:01.87 | 2:43.05 | |||
49 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.35 | 1:19.82 | 2:03.82 | 2:43.12 | |||
50 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.05 | 1:20.53 | 2:04.02 | 2:45.49 | |||
51 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.87 | 1:21.72 | 2:04.52 | 2:45.70 | |||
52 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.53 | 1:21.99 | 2:05.59 | 2:46.69 | |||
53 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.26 | 1:20.20 | 2:04.49 | 2:48.08 | |||
54 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.80 | 1:24.09 | 2:08.85 | 2:50.45 | |||
55 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.91 | 1:27.17 | 2:13.30 | 2:57.40 | |||
56 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 41.75 | 1:29.93 | 2:18.93 | 3:04.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:22 |