Resultater for Gentofte Open 2016 - Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 16 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 35.43 | 1:16.53 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.80 | 1:12.63 | |||||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.96 | 1:12.75 | |||||
3 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.68 | 1:15.16 | |||||
4 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 38.07 | 1:16.99 | |||||
5 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.24 | 1:17.00 | |||||
6 | Matthæus Vámosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.73 | 1:17.95 | |||||
7 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.91 | 1:18.01 | |||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.05 | 1:18.08 | |||||
9 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.45 | 1:23.04 | |||||
10 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.54 | 1:23.23 | |||||
11 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 39.92 | 1:25.33 | |||||
12 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.82 | 1:30.40 | |||||
13 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.45 | 1:39.60 | |||||
14 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 45.05 | 1:40.33 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.15 | 1:13.21 | |||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.28 | 1:13.22 | |||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.75 | 1:14.58 | |||||
4 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.96 | 1:16.04 | |||||
5 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.01 | 1:18.87 | |||||
6 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.50 | 1:20.51 | |||||
7 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.78 | 1:21.12 | |||||
8 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.25 | 1:23.48 | |||||
9 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 41.15 | 1:25.87 | |||||
10 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 40.75 | 1:26.00 | |||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.33 | 1:26.79 | |||||
12 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 40.56 | 1:26.97 | |||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.57 | 1:27.30 | |||||
14 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.15 | 1:27.68 | |||||
15 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.32 | 1:29.55 | |||||
16 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 42.51 | 1:30.14 | |||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 43.90 | 1:30.61 | |||||
18 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 43.06 | 1:30.70 | |||||
19 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 43.30 | 1:31.32 | |||||
20 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 43.12 | 1:32.41 | |||||
21 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.52 | 1:32.91 | |||||
22 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 44.86 | 1:33.08 | |||||
23 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 44.12 | 1:33.11 | |||||
24 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 43.65 | 1:33.54 | |||||
25 | Kevin Liang | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 44.79 | 1:34.34 | |||||
26 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 46.04 | 1:35.77 | |||||
27 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.82 | 1:36.52 | |||||
28 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.63 | 1:37.54 | |||||
29 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 46.83 | 1:38.41 | |||||
30 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.55 | 1:39.30 | |||||
31 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.47 | 1:40.62 | |||||
32 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 49.01 | 1:43.47 | |||||
33 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.12 | 1:43.53 | |||||
34 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 48.81 | 1:44.46 | |||||
35 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 52.58 | 1:50.21 | |||||
36 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 58.22 | 2:10.99 | |||||
- | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | 2 flyben v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 16 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:02 |