Results for Gentofte Open 2016 - Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open Forår 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Rasmus Wegener | 1997 | 455 | 29.67 | 1:04.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.05 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 590 | 27.93 | 59.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.08 | |||||||||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 541 | 29.12 | 1:01.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.63 | |||||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 506 | 29.05 | 1:02.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.26 | |||||||||
4 | Mathias Nielsen | 1999 | 500 | 29.49 | 1:02.74 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.97 | |||||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 494 | 29.57 | 1:02.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.06 | |||||||||
6 | Kasper Bitzer | 2000 | 442 | 30.43 | 1:05.38 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:04.71 | |||||||||
7 | Johan Theis Møller | 2000 | 430 | 30.65 | 1:06.00 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.38 | |||||||||
8 | Lucas Hoffmann | 2000 | 417 | 30.79 | 1:06.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.06 | |||||||||
9 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 408 | 31.70 | 1:07.13 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:05.30 | |||||||||
10 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 391 | 31.23 | 1:08.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.41 | |||||||||
11 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 378 | 31.70 | 1:08.86 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.71 | |||||||||
12 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 295 | 33.46 | 1:14.82 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.52 | |||||||||
13 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 288 | 33.54 | 1:15.36 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
14 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 283 | 35.61 | 1:15.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.77 | |||||||||
15 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 279 | 33.74 | 1:16.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.84 | |||||||||
16 | Laurids Holme | 2000 | 196 | 37.47 | 1:25.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.40 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 404 | 31.93 | 1:07.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 400 | 31.56 | 1:07.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.69 | |||||||||
3 | Carl Terp Larsen | 2001 | 387 | 32.27 | 1:08.34 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.46 | |||||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 345 | 32.09 | 1:11.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.19 | |||||||||
5 | Mikkel Gummer | 2002 | 341 | 33.38 | 1:11.28 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.19 | |||||||||
6 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 340 | 32.97 | 1:11.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.44 | |||||||||
7 | Marcus Ipsen | 2002 | 336 | 33.19 | 1:11.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 327 | 34.82 | 1:12.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.98 | |||||||||
9 | Mads Enghave | 2002 | 316 | 31.51 | 1:13.08 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:12.93 | |||||||||
10 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 311 | 33.39 | 1:13.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.06 | |||||||||
11 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 295 | 34.31 | 1:14.78 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.65 | |||||||||
12 | Mikkel Ringer | 2001 | 286 | 34.48 | 1:15.59 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.05 | |||||||||
13 | Affou Adlouni | 2002 | 268 | 34.86 | 1:17.27 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.40 | |||||||||
14 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 260 | 34.34 | 1:18.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.53 | |||||||||
15 | Mattias Houen | 2002 | 232 | 36.37 | 1:21.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.02 | |||||||||
16 | Lucas Burmester | 2002 | 229 | 36.98 | 1:21.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.96 | |||||||||
17 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 226 | 36.93 | 1:21.72 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:20.75 | |||||||||
18 | Anders Hvidt | 2002 | 226 | 38.15 | 1:21.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.61 | |||||||||
19 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 225 | 36.70 | 1:21.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.10 | |||||||||
20 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 210 | 38.32 | 1:23.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.47 | |||||||||
21 | Nicholas Svane | 2002 | 189 | 39.85 | 1:26.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.86 | |||||||||
22 | Jesper Schiødt | 2001 | 179 | 38.70 | 1:28.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.51 | |||||||||
23 | Nicklas Taylor | 2002 | 165 | 41.32 | 1:30.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.61 | |||||||||
24 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 160 | 41.74 | 1:31.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.36 | |||||||||
25 | Nicolai Quist | 2003 | 140 | 43.00 | 1:35.93 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:36.72 | |||||||||
26 | Oscar Jensen | 2003 | 111 | 47.56 | 1:43.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.40 | |||||||||
- | August Becktor | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.89 | |||||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | DSQ | Brystarm under vand | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:54 |