Results for Gentofte Open 2016 - Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 31 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | Gentofte Open Forr 2016 | Udskriftsdato | 17 april 2016 | |||
Stvne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangr | Gentofte Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 15 april 2016 |
Lb 31, 200m Brystsvmning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 37.93 | 1:19.86 | 2:02.46 | 2:44.24 | |||
2 | Melanie Degner | 2000 | Kge Svmmeklub | 37.76 | 1:20.28 | 2:03.56 | 2:46.62 | |||
3 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Kge Svmmeklub | 40.49 | 1:24.44 | 2:09.23 | 2:53.47 | |||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | Kge Svmmeklub | 40.91 | 1:24.75 | 2:10.38 | 2:56.07 | |||
5 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 40.50 | 1:26.40 | 2:13.19 | 3:00.55 | |||
6 | Caroline Gttrup Bagge | 2003 | Kge Svmmeklub | 41.38 | 1:27.42 | 2:14.49 | 3:00.65 | |||
7 | Line Nhr Petersen | 2003 | Kge Svmmeklub | 42.27 | 1:28.34 | 2:15.32 | 3:01.17 | |||
8 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svmning | 42.29 | 1:28.05 | 2:14.83 | 3:03.41 | |||
9 | Mia Mrk Kuramoto | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 42.12 | 1:29.70 | 2:18.53 | 3:08.69 | |||
10 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svmning | 41.83 | 1:29.48 | 2:19.62 | 3:08.90 | |||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 43.98 | 1:33.06 | 2:22.26 | 3:10.72 | |||
12 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingr Svmmeklub | 43.36 | 1:31.51 | 2:20.71 | 3:11.07 | |||
13 | Lrke Blond | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 43.18 | 1:32.32 | 2:23.48 | 3:12.44 | |||
14 | Nnne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.60 | 1:33.11 | 2:24.01 | 3:13.01 | |||
15 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 44.88 | 1:36.67 | 2:27.62 | 3:17.05 | |||
16 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingr Svmmeklub | 45.36 | 1:36.59 | 2:28.93 | 3:19.98 | |||
17 | Johanne Weber | 2005 | Helsingr Svmmeklub | 47.40 | 1:39.38 | 2:31.56 | 3:21.68 | |||
18 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerd | 47.61 | 1:39.55 | 2:31.26 | 3:23.11 | |||
19 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 47.95 | 1:42.76 | 2:38.15 | 3:32.56 | |||
20 | Emma Clausen | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 48.24 | 1:42.02 | 2:36.71 | 3:32.58 | |||
21 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svmmeklub | 47.53 | 1:42.28 | 2:38.40 | 3:34.60 | |||
22 | Mathilde Skjth-Rasmussen | 2003 | Helsingr Svmmeklub | 47.54 | 1:43.11 | 2:39.14 | 3:35.70 | |||
23 | Ida Mrk | 2004 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 52.18 | 1:49.12 | 2:46.49 | 3:41.27 | |||
24 | Frida Hj Andersen | 2005 | Ishj Svmme Klub | 54.97 | 1:55.65 | 2:57.26 | 3:56.15 | |||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerd | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 april 2016 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:28 |