Resultater for Kronborg Open Lang 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Kronborg Open Lang 2016 |
|
Udskriftsdato |
06 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
15:41 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 marts 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: Coloplast |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Adams-Bosch |
2005 |
|
356 |
43.11 |
1:28.44 |
2:12.84 |
|
2:54.98 |
|
|
Sg Neukölln E.v. Berlin |
2:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
|
213 |
47.59 |
1:40.41 |
2:34.42 |
|
3:27.51 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
3:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
|
176 |
51.61 |
1:47.36 |
2:44.83 |
|
3:41.18 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Jacobsen |
2005 |
|
142 |
56.96 |
1:58.09 |
2:58.69 |
|
3:57.58 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Svane |
2005 |
|
120 |
57.09 |
2:02.29 |
4:10.91 |
|
4:10.91 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Coloplast |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Lund |
2003 |
|
431 |
39.57 |
1:23.20 |
2:04.09 |
|
2:44.12 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
2:46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
397 |
41.46 |
1:25.58 |
2:06.84 |
|
2:48.67 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
2:45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linnea Hietala |
2004 |
|
392 |
40.85 |
1:24.79 |
2:08.54 |
|
2:49.41 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
370 |
42.92 |
1:28.54 |
2:10.89 |
|
2:52.68 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
2:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sally-Lea Przybyla |
2003 |
|
361 |
41.15 |
1:25.51 |
2:10.17 |
|
2:54.21 |
|
|
Sg Neukölln E.v. Berlin |
2:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
|
355 |
41.74 |
1:27.75 |
2:11.88 |
|
2:55.09 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Pedersen |
2003 |
|
350 |
41.16 |
1:26.01 |
2:11.79 |
|
2:55.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
|
348 |
43.01 |
1:28.14 |
2:13.31 |
|
2:56.34 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
342 |
43.40 |
1:30.83 |
2:14.68 |
|
2:57.32 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
2:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Filippa Dihle |
2003 |
|
339 |
42.36 |
|
2:14.04 |
|
2:57.75 |
|
|
Simklubben Lödde |
3:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
|
337 |
42.49 |
1:28.44 |
2:13.81 |
|
2:58.23 |
|
|
A6 |
2:49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
|
332 |
43.56 |
1:28.90 |
2:15.01 |
|
2:59.10 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
3:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
331 |
43.16 |
1:28.33 |
2:15.03 |
|
2:59.17 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
323 |
44.24 |
1:29.81 |
2:15.25 |
|
3:00.81 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
3:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
316 |
43.18 |
1:29.72 |
2:16.72 |
|
3:01.97 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Fiona Burmester |
2003 |
|
316 |
44.49 |
1:29.37 |
2:16.53 |
|
3:02.13 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
|
314 |
45.14 |
1:32.41 |
2:18.69 |
|
3:02.34 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
3:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
308 |
44.99 |
1:33.54 |
2:17.96 |
|
3:03.51 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
2:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
298 |
44.20 |
1:31.31 |
2:18.73 |
|
3:05.69 |
|
|
A6 |
2:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mathilde Hedager |
2004 |
|
283 |
43.51 |
1:32.08 |
2:21.10 |
|
3:08.78 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ulrikke Juul Søeborg |
2003 |
|
272 |
44.82 |
1:33.34 |
2:23.35 |
|
3:11.27 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
265 |
46.78 |
1:36.43 |
2:24.88 |
|
3:13.03 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
3:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma F. Rouse |
2004 |
|
252 |
45.58 |
1:36.36 |
2:27.61 |
|
3:16.24 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Camille Nørby |
2004 |
|
250 |
49.32 |
1:37.43 |
2:27.05 |
|
3:16.72 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
3:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karla Banke Mathisen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej fortsat bev 100m |
|
Vest-Brøndby |
3:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Coloplast |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
566 |
34.93 |
1:12.50 |
1:51.78 |
|
2:29.92 |
|
|
A6 |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liva Palmund |
2002 |
|
546 |
36.23 |
1:15.28 |
1:54.10 |
|
2:31.78 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Føyn |
2002 |
|
519 |
38.61 |
1:18.90 |
1:56.82 |
|
2:34.29 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
511 |
37.33 |
1:16.77 |
1:56.52 |
|
2:35.13 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Stampe |
2002 |
|
502 |
37.68 |
1:18.17 |
1:57.21 |
|
2:36.03 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
2:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
|
459 |
37.09 |
1:16.91 |
1:58.76 |
|
2:40.82 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
444 |
38.23 |
1:19.10 |
2:01.16 |
|
2:42.54 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebekka Windahl |
2001 |
|
418 |
40.68 |
1:22.80 |
2:04.88 |
|
2:45.91 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
414 |
38.99 |
1:20.61 |
2:03.27 |
|
2:46.45 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
2:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
408 |
39.77 |
1:21.64 |
2:04.91 |
|
2:47.15 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
400 |
40.08 |
1:23.53 |
2:05.90 |
|
2:48.28 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
2:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sasia Lundhus |
2002 |
|
398 |
39.83 |
1:22.60 |
2:07.03 |
|
2:48.63 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
396 |
40.34 |
1:22.91 |
2:06.06 |
|
2:48.86 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Olivia Skog |
2002 |
|
384 |
41.38 |
1:24.56 |
2:08.24 |
|
2:50.60 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
373 |
41.03 |
1:26.78 |
2:08.74 |
|
2:52.33 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
2:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
|
372 |
40.48 |
1:25.42 |
2:09.70 |
|
2:52.44 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
|
360 |
41.19 |
1:24.98 |
2:09.59 |
|
2:54.35 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathilde Schrøder |
2002 |
|
344 |
42.03 |
1:28.14 |
2:13.22 |
|
2:57.03 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
328 |
43.39 |
1:29.96 |
2:15.30 |
|
2:59.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mia Witt |
2002 |
|
309 |
43.56 |
1:30.40 |
2:17.65 |
|
3:03.33 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Amanda Önnestam |
2001 |
|
300 |
43.46 |
1:30.25 |
2:17.54 |
|
3:05.29 |
|
|
Simklubben Lödde |
3:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lærke Samsø Svenningsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Solrød Svømmeklub |
3:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zara Wendel |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Odsherred Svømmeklub |
3:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Coloplast |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
567 |
35.24 |
1:12.89 |
1:51.47 |
|
2:29.88 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
489 |
37.48 |
1:16.99 |
1:57.35 |
|
2:37.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
474 |
37.16 |
1:17.44 |
1:58.47 |
|
2:39.05 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Wennecke |
1999 |
|
465 |
38.01 |
1:18.59 |
1:59.31 |
|
2:40.05 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Persson |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simklubben Lödde |
2:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Coloplast |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asta Skovgaard Eriksen |
1998 |
|
435 |
38.05 |
1:19.91 |
2:02.87 |
|
2:43.64 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Agerlin |
1997 |
|
302 |
44.16 |
1:30.40 |
2:19.33 |
|
3:04.74 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
06 marts 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:41 |
|