Results for Kronborg Open Lang 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2016 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 marts 2016 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Adams-Bosch | 2005 | 337 | 38.86 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 38.82 | |||||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 282 | 41.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.80 | |||||||||
3 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 273 | 41.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.77 | |||||||||
4 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 225 | 44.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.24 | |||||||||
5 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 222 | 44.64 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 46.89 | |||||||||
6 | Johanne Weber | 2005 | 213 | 45.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.47 | |||||||||
7 | Asta Palmund | 2005 | 212 | 45.33 | ||||||
Roskilde Svømning | 48.35 | |||||||||
8 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 201 | 46.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Filippa Martinsen | 2005 | 197 | 46.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.82 | |||||||||
10 | Amalie Jensen | 2005 | 189 | 47.15 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 53.53 | |||||||||
11 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 175 | 48.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 51.49 | |||||||||
12 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 169 | 48.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.83 | |||||||||
13 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 161 | 49.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 51.95 | |||||||||
14 | Ida Jacobsen | 2005 | 157 | 50.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 50.71 | |||||||||
15 | Caroline Svane | 2005 | 151 | 50.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 55.16 | |||||||||
16 | Alberte K. Andersen | 2006 | 136 | 52.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 55.13 | |||||||||
17 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 135 | 52.63 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
18 | Katrine Holm | 2005 | 114 | 55.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.82 | |||||||||
19 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 103 | 57.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 57.52 | |||||||||
- | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.08 | |||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 434 | 35.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 410 | 36.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
3 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 402 | 36.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.62 | |||||||||
4 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 400 | 36.71 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 36.08 | |||||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 387 | 37.13 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 40.95 | |||||||||
6 | Elena Westmark Holm | 2003 | 372 | 37.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.29 | |||||||||
7 | Cornelia Vámosi | 2004 | 363 | 37.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
8 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 353 | 38.28 | ||||||
A6 | 37.60 | |||||||||
9 | Christine Henriksen | 2003 | 336 | 38.89 | ||||||
A6 | 45.85 | |||||||||
10 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 334 | 38.99 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.40 | |||||||||
11 | Astrid Thimmer | 2003 | 323 | 39.40 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.12 | |||||||||
12 | Frida Uldall | 2003 | 323 | 39.42 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.81 | |||||||||
13 | Laura Hürtler | 2004 | 322 | 39.44 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 41.00 | |||||||||
14 | Filippa Dihle | 2003 | 318 | 39.64 | ||||||
Simklubben Lödde | 38.52 | |||||||||
15 | Clara Sass Husum | 2004 | 312 | 39.86 | ||||||
A6 | 38.46 | |||||||||
16 | Hanne Husby | 2004 | 303 | 40.26 | ||||||
Simklubben Lödde | 39.63 | |||||||||
17 | Isabel Smideberg | 2004 | 302 | 40.29 | ||||||
Simklubben Lödde | 39.94 | |||||||||
18 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 294 | 40.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.86 | |||||||||
19 | Mathilde Hedager | 2004 | 288 | 40.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.14 | |||||||||
20 | Emma Stoltz | 2004 | 266 | 42.03 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 43.06 | |||||||||
21 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 261 | 42.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.46 | |||||||||
22 | Pil Sylvander | 2003 | 256 | 42.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.54 | |||||||||
23 | Josefine Westergaard | 2004 | 253 | 42.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
24 | Milla Andersson | 2003 | 249 | 42.99 | ||||||
Simklubben Lödde | 43.74 | |||||||||
25 | Arwen Nybo | 2004 | 219 | 44.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.97 | |||||||||
26 | Signe Krag Andersen | 2004 | 211 | 45.40 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 44.78 | |||||||||
27 | Emilia van Wyk B. Jensen | 2004 | 189 | 47.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.71 | |||||||||
28 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 181 | 47.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.53 | |||||||||
29 | Celina Mehr | 2003 | 176 | 48.28 | ||||||
Roskilde Svømning | 46.37 | |||||||||
30 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 113 | 55.84 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 57.14 | |||||||||
- | Nadine Reetz | 2004 | DNS | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 42.77 | |||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Cecilie Elkjær | 2001 | 517 | 33.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.34 | |||||||||
2 | Natascha Laigaard | 2002 | 494 | 34.23 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
3 | Anja Sperling | 2002 | 452 | 35.24 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 34.86 | |||||||||
4 | Nadine Freytag | 2002 | 421 | 36.10 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 33.47 | |||||||||
5 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 419 | 36.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
6 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 417 | 36.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.74 | |||||||||
7 | Laura Lange | 2001 | 410 | 36.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.14 | |||||||||
8 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 391 | 36.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.41 | |||||||||
9 | Ida Holm Hansen | 2002 | 386 | 37.16 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 37.52 | |||||||||
9 | Rebekka Windahl | 2001 | 386 | 37.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.61 | |||||||||
11 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 364 | 37.88 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
12 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 361 | 37.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.65 | |||||||||
13 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 343 | 38.62 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
14 | Alberte Andersen | 2001 | 340 | 38.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 40.06 | |||||||||
15 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 337 | 38.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.36 | |||||||||
16 | Caroline Meyer | 2002 | 299 | 40.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.92 | |||||||||
17 | Sofie Slotved | 2002 | 290 | 40.84 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.76 | |||||||||
18 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 276 | 41.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.44 | |||||||||
19 | Caroline Gerlach | 2002 | 268 | 41.94 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.03 | |||||||||
- | Alberte Kjærsgaard | 2001 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
- | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 42.16 | |||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | 594 | 32.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.49 | |||||||||
2 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 477 | 34.63 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.13 | |||||||||
3 | Mai Andersen | 2000 | 452 | 35.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.76 | |||||||||
4 | Anette Poulsen | 1999 | 451 | 35.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
5 | Signe Skousen | 1999 | 446 | 35.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.13 | |||||||||
6 | Anna Mathiasen | 2000 | 434 | 35.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
7 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 430 | 35.83 | ||||||
Roskilde Svømning | 42.53 | |||||||||
8 | Emma Persson | 1999 | 400 | 36.70 | ||||||
Simklubben Lödde | 34.10 | |||||||||
9 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 387 | 37.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.81 | |||||||||
10 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 373 | 37.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.98 | |||||||||
11 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 350 | 38.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
12 | Saga Miderbäck | 2000 | 345 | 38.58 | ||||||
Simklubben Lödde | 37.95 | |||||||||
13 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 337 | 38.88 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Sponsor: REMA 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mathilde Olsen | 1998 | 552 | 32.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.72 | |||||||||
2 | Pernille Nislev | 1998 | 473 | 34.71 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
3 | Josefine Boisen | 1996 | 429 | 35.87 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |