Results for DGI Landsmesterskaber 2009
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2009 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai P. Christiansen | 1996 | DGI Storstrømmen | 41.63 | 1:29.24 | 2:17.91 | 3:05.91 | |||
2 | Mads Riisager | 1995 | DGI Sydvest | 43.42 | 1:32.30 | 2:23.00 | 3:13.88 | |||
3 | Teddi Rasmussen | 1996 | DGI Sydvest | 45.47 | 1:36.22 | 2:27.75 | 3:19.44 | |||
4 | Simon Vedsmand | 1995 | DGI Storstrømmen | 46.77 | 1:38.78 | 2:30.38 | 3:21.28 | |||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | DGI Sydvest | 46.85 | 1:39.27 | 2:32.31 | 3:23.73 | |||
6 | Simon Thomsen | 1995 | Dgi Sønderjylland | 45.80 | 1:38.82 | 2:33.51 | 3:28.03 | |||
7 | Alexander Jensen | 1995 | DGI Nordjylland | 47.16 | 1:42.68 | 2:38.13 | 3:30.42 | |||
8 | Nicolai Billenstein | 1996 | DGI Storstrømmen | 48.86 | 1:43.22 | 2:37.99 | 3:31.76 | |||
9 | Mads Lykke Jensen | 1996 | DGI Sydvest | 49.33 | 1:45.40 | 2:41.51 | 3:36.38 | |||
10 | Thor Møller | 1995 | DGI Nordjylland | 55.96 | 2:01.51 | 3:07.73 | 4:13.68 | |||
- | Thomas W. Jensen | 1995 | DGI Nordjylland | DNF | ||||||
- | Mads Lund | 1995 | DGI Nordjylland | DNF | ||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 35.82 | 1:16.35 | 1:58.09 | 2:39.40 | |||
2 | Nikolaj Køhli | 1993 | DGI Sydvest | 40.64 | 1:26.23 | 2:13.00 | 3:00.37 | |||
3 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | DGI Nordjylland | 40.94 | 1:27.13 | 2:15.67 | 3:01.88 | |||
4 | Alexander Gejl | 1994 | DGI Sydvest | 41.24 | 1:27.52 | 2:15.60 | 3:02.85 | |||
5 | Frederik Tribler | 1993 | DGI Sydøstjylland | 41.44 | 1:29.69 | 2:19.29 | 3:06.98 | |||
6 | Søren Nørum | 1994 | DGI Fyn | 43.05 | 1:32.28 | 2:22.93 | 3:09.56 | |||
7 | Nikolaj Svendsen | 1993 | DGI Roskilde | 41.30 | 1:28.05 | 2:19.60 | 3:12.07 | |||
8 | Anders Larsen | 1993 | DGI Sydvest | 42.98 | 1:32.29 | 2:23.67 | 3:14.69 | |||
9 | Andreas Petersen | 1994 | DGI Vestsjælland | 44.46 | 1:34.41 | 2:25.79 | 3:15.55 | |||
10 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 43.01 | 1:32.52 | 2:24.62 | 3:15.89 | |||
11 | Rasmus Øster | 1993 | DGI Sydøstjylland | 44.01 | 1:35.25 | 2:28.57 | 3:18.79 | |||
12 | Kristoffer Justesen | 1994 | DGI Storstrømmen | 46.08 | 1:38.00 | 2:30.75 | 3:19.28 | |||
13 | Alexander S. Halkjær | 1994 | DGI Nordjylland | 45.92 | 1:36.81 | 2:28.80 | 3:21.25 | |||
14 | Finn Møller Nielsen | 1994 | DGI Nordjylland | 46.82 | 1:39.02 | 2:33.32 | 3:22.99 | |||
15 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | DGI Fyn | 46.06 | 1:37.27 | 2:30.92 | 3:23.41 | |||
16 | Mads Larsen | 1993 | DGI Nordjylland | 47.28 | 1:40.85 | 2:34.47 | 3:27.38 | |||
17 | Kristian V. Jensen | 1994 | Dgi Sønderjylland | 47.92 | 1:40.54 | 2:35.01 | 3:27.92 | |||
18 | Teddy Nielsen | 1993 | DGI Vestsjælland | 48.56 | 1:45.33 | 2:41.62 | 3:37.84 | |||
19 | Frederik Måhr | 1994 | DGI Fyn | 49.73 | 1:47.40 | 2:47.35 | 3:41.65 | |||
20 | Christian Skouboe | 1993 | DGI Østjylland | 47.33 | 1:43.76 | 2:44.55 | 3:45.56 | |||
21 | Kristoffer Rebsdorf | 1994 | Dgi Sønderjylland | 50.11 | 1:49.20 | 2:49.19 | 3:46.63 | |||
22 | Mathias Munk | 1994 | DGI Østjylland | 50.49 | 1:49.05 | 2:51.02 | 3:52.04 | |||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 24 år |
Drenge gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel H. Andersen | 1991 | DGI Vestsjælland | 37.04 | 1:19.66 | 2:02.61 | 2:45.18 | |||
2 | Frank Pedersen | 1985 | DGI Fyn | 38.64 | 1:21.41 | 2:07.40 | 2:54.87 | |||
3 | Mark Broner Jensen | 1992 | DGI Fyn | 39.40 | 1:24.33 | 2:11.72 | 2:57.37 | |||
4 | Thomas Abildsten | 1990 | DGI Sydvest | 39.97 | 1:25.28 | 2:12.05 | 2:58.74 | |||
5 | Tobias Wurtz | 1992 | DGI Østjylland | 40.11 | 1:26.36 | 2:14.52 | 3:03.17 | |||
6 | Loui Sørensen | 1990 | DGI Sydøstjylland | 39.87 | 1:27.03 | 2:17.22 | 3:04.78 | |||
7 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 41.77 | 1:28.82 | 2:17.07 | 3:05.16 | |||
8 | Morten Sørensen | 1990 | DGI Østjylland | 40.96 | 1:27.92 | 2:17.28 | 3:06.52 | |||
9 | Daniel Andersen | 1989 | Dgi Sønderjylland | 40.42 | 1:29.53 | 2:21.30 | 3:13.19 | |||
10 | Tobias Kristensen | 1991 | DGI Fyn | 43.47 | 1:33.79 | 2:24.15 | 3:14.22 | |||
11 | Daniel Rasmussen | 1986 | DGI Fyn | 43.39 | 1:33.55 | 2:25.18 | 3:15.79 | |||
12 | Marco Hansen | 1991 | DGI Fyn | 43.83 | 1:33.28 | 2:25.25 | 3:16.77 | |||
- | Sune Carstensen | 1992 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Sune Pilkær Eriksen | 1988 | DGI Vestsjælland | DSQ | USPORTSLIG OPTRÆDEN | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til DGI Svømning |