Resultater for DGI Landsmesterskaber 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2009 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 6 - 10 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 45.98 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | DGI Midtjylland | 48.76 | ||||||
3 | Laura Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 48.91 | ||||||
4 | Julie B. Larsen | 1999 | DGI Sydvest | 54.19 | ||||||
5 | Maiken Jakobsen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 58.99 | ||||||
6 | Sofie Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 59.26 | ||||||
7 | Freya R. Andersen | 2000 | DGI Midtjylland | 59.37 | ||||||
8 | Frederikke Asfeldt | 1999 | DGI Midtjylland | 59.47 | ||||||
9 | Astrid Bonde Henriksen | 2001 | DGI Midtjylland | 1:02.45 | ||||||
- | Louise Frandsen | 1999 | DGI Sydvest | DSQ | AFSLUTTET PÅ MAVEN | |||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Rasmussen | 1997 | DGI Storstrømmen | 37.74 | ||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | DGI Vestsjælland | 38.45 | ||||||
3 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Dgi Sønderjylland | 38.91 | ||||||
4 | Tanja Lylloff | 1998 | DGI Storstrømmen | 39.62 | ||||||
5 | Stine Flibo | 1997 | DGI Storstrømmen | 40.76 | ||||||
6 | Lenette Nielsen | 1997 | DGI Nordjylland | 40.82 | ||||||
7 | Mia Jensen | 1998 | DGI Fyn | 41.47 | ||||||
8 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | DGI Nordjylland | 42.57 | ||||||
9 | Simone Uhrenholt | 1997 | DGI Nordjylland | 43.11 | ||||||
10 | Anne Jakobsen | 1997 | DGI Nordjylland | 43.19 | ||||||
11 | Signi Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 44.64 | ||||||
12 | Clara Heil | 1998 | Dgi Sønderjylland | 44.71 | ||||||
13 | Katrine Kristensen | 1997 | DGI Nordjylland | 45.64 | ||||||
14 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 45.95 | ||||||
15 | Louise S. Iversen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 46.01 | ||||||
16 | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | 46.22 | ||||||
17 | Monica Aloysius | 1997 | DGI Sydvest | 46.98 | ||||||
18 | Nicoline Svenningsen | 1998 | DGI Østjylland | 47.22 | ||||||
19 | Signe Knøsen | 1997 | DGI Nordjylland | 47.28 | ||||||
20 | Signe Mellemkjær | 1997 | DGI Østjylland | 47.57 | ||||||
21 | Laura Holm Junge | 1998 | DGI Vestsjælland | 47.89 | ||||||
22 | Ingeborg R. Pedersen | 1997 | DGI Midtjylland | 48.06 | ||||||
23 | Mette Rud Mortensen | 1998 | DGI Vestsjælland | 48.83 | ||||||
24 | Ella Turin | 1998 | DGI Sydvest | 49.06 | ||||||
25 | Celine Christensen | 1998 | DGI Østjylland | 49.59 | ||||||
26 | Sofie Jensen | 1997 | DGI Østjylland | 50.15 | ||||||
27 | Helena Olsen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 50.69 | ||||||
28 | Sofie Hjortshøj | 1997 | DGI Fyn | 51.12 | ||||||
29 | Diana Jacobsen | 1998 | DGI Roskilde | 51.76 | ||||||
30 | Line Wolff | 1997 | DGI Sydvest | 51.94 | ||||||
31 | Vicki Korsbæk Rasmussen | 1997 | DGI Midtjylland | 53.75 | ||||||
32 | Jill Møller | 1997 | DGI Sydvest | 54.17 | ||||||
33 | Josefine Artmann | 1997 | DGI Østjylland | 55.16 | ||||||
34 | Line Fjordside Jensen | 1998 | DGI Roskilde | 57.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til DGI Svømning |