Tulokset DGI Landsmesterskaber 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
lørdag
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskaber 2009 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 6 - 10 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | DGI Midtjylland | 47.04 | ||||||
2 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 50.32 | ||||||
3 | Jakob Knoblauch | 1999 | DGI Fyn | 50.76 | ||||||
4 | Mads Witthøft | 2000 | DGI Vestsjælland | 57.69 | ||||||
5 | Kasper Petersen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 58.52 | ||||||
6 | Victor Kristensen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 1:08.83 | ||||||
- | Anders Olsen | 1999 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Victor Dalsgård | 1999 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Laurits Nielsen | 1999 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Dgi Sønderjylland | 37.99 | ||||||
2 | Gustav Bækgaard | 1997 | DGI Storstrømmen | 39.31 | ||||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | DGI Vestsjælland | 39.50 | ||||||
4 | Frederik Knudsen | 1997 | DGI Sydvest | 39.92 | ||||||
5 | Alexander Wildenschild | 1997 | DGI Sydvest | 40.14 | ||||||
6 | Asger Larsen | 1998 | DGI Storstrømmen | 40.72 | ||||||
7 | Mark Andersen | 1997 | DGI Midtjylland | 40.98 | ||||||
8 | Filip Jochumsen | 1997 | DGI Storstrømmen | 41.89 | ||||||
9 | Jens Bach | 1997 | DGI Nordjylland | 42.51 | ||||||
10 | Lucas Birk Eriksen | 1997 | DGI Midtjylland | 42.72 | ||||||
11 | Mathias Tougaard Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 44.30 | ||||||
12 | Daniel Laustsen | 1997 | DGI Nordjylland | 44.38 | ||||||
13 | Emil Nordvig | 1997 | DGI Sydøstjylland | 44.73 | ||||||
14 | Simon Sønderis | 1997 | DGI Østjylland | 45.03 | ||||||
15 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | DGI Sydøstjylland | 45.26 | ||||||
16 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | DGI Sydvest | 45.33 | ||||||
17 | Lucas Quilodran | 1997 | DGI Fyn | 45.79 | ||||||
18 | Kalle Kehlet | 1997 | DGI Sydvest | 45.80 | ||||||
19 | Jonas Uglebjerg | 1997 | DGI Vestsjælland | 46.10 | ||||||
20 | Jonas Rasmussen | 1997 | DGI Østjylland | 46.69 | ||||||
21 | Niclas Henriksen | 1997 | DGI Østjylland | 48.12 | ||||||
22 | Emil Bonderup | 1998 | DGI Nordjylland | 49.27 | ||||||
23 | Mads Witek | 1997 | DGI Fyn | 49.69 | ||||||
24 | Mikkel B. Høgild | 1998 | DGI Midtjylland | 50.56 | ||||||
25 | Casper Lund | 1998 | DGI Fyn | 52.10 | ||||||
26 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | DGI Midtjylland | 52.40 | ||||||
27 | Andreas Harmuth | 1997 | Dgi Sønderjylland | 53.69 | ||||||
28 | Lasse Skovsager Øster | 1998 | DGI Nordjylland | 55.15 | ||||||
29 | William Tønnsen | 1997 | DGI Roskilde | 56.19 | ||||||
30 | Mikkel Filip Jensen | 1997 | DGI Midtjylland | 1:02.85 | ||||||
31 | Bjørn Blume-Frederiksen | 1997 | DGI Roskilde | 1:04.07 | ||||||
- | Simon Vingolf Larsen | 1998 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Mathias Katz Sørensen | 1997 | DGI Vestsjælland | DNS | ||||||
- | Sebastian S. Nielsen | 1998 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | AFSLUT PÅ MAVEN | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til DGI Svømning |