Tulokset Forever Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
ILTA
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 18:03 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lasse Niemi | 2006 | 148 | 45.43 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.31 | |||||||||
2 | Eetu Autio | 2007 | 120 | 48.71 | ||||||
Uimaseura Aquila | 48.13 | |||||||||
3 | Onni Rahkonen | 2007 | 116 | 49.27 | ||||||
Simmis Grani | 54.63 | |||||||||
4 | Veeti Salminen | 2006 | 108 | 50.33 | ||||||
Someron Esa | 46.72 | |||||||||
5 | Fedor Mihailov | 2007 | 100 | 51.77 | ||||||
Kasatka | 56.30 | |||||||||
6 | Mikael Böckerman | 2006 | 99 | 51.90 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.52 | |||||||||
7 | Ahti Halttunen | 2006 | 92 | 53.25 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 55.88 | |||||||||
8 | Vladislav Polyakov | 2007 | 86 | 54.26 | ||||||
Kasatka | 53.66 | |||||||||
9 | André Salmi | 2006 | 84 | 54.79 | ||||||
Simmis Grani | 58.77 | |||||||||
10 | Aleksandr Suharev | 2008 | 79 | 55.84 | ||||||
Kasatka | 57.02 | |||||||||
11 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 76 | 56.53 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:04.08 | |||||||||
12 | Niko Antman | 2006 | 68 | 58.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 59.42 | |||||||||
13 | Kasperi Miettinen | 2006 | 41 | 1:09.62 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Iivari Sippola | 2007 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ralf Erik Prits | 2004 | 285 | 36.49 | ||||||
Swimclub Myfitness | 35.64 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 267 | 37.32 | ||||||
Vanders | 37.31 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 251 | 38.10 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.81 | |||||||||
4 | Sten Erik Soomre | 2005 | 210 | 40.41 | ||||||
Swimclub Myfitness | 38.41 | |||||||||
5 | Mio Heinola | 2005 | 201 | 41.00 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 39.36 | |||||||||
6 | Jesse Lintusalo | 2004 | 196 | 41.38 | ||||||
Vanders | 39.03 | |||||||||
7 | Viktor Ivanov | 2004 | 195 | 41.44 | ||||||
Kasatka | 40.01 | |||||||||
8 | Matteus Einiö | 2004 | 193 | 41.53 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.98 | |||||||||
9 | Lars Sebastian Antoniak | 2005 | 188 | 41.93 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 38.34 | |||||||||
10 | Joona Kuitu | 2004 | 175 | 42.91 | ||||||
Vanders | 43.32 | |||||||||
11 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 173 | 43.09 | ||||||
Cetus Espoo | 41.55 | |||||||||
12 | Nico Peltonen | 2005 | 172 | 43.17 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.02 | |||||||||
13 | Aron Forslund | 2005 | 171 | 43.28 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 43.84 | |||||||||
14 | Matti Nätti | 2004 | 171 | 43.29 | ||||||
Vanders | 48.42 | |||||||||
15 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 150 | 45.20 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 47.31 | |||||||||
16 | Kalle Tonttila | 2004 | 150 | 45.22 | ||||||
Helsingin Uimarit | 48.55 | |||||||||
17 | Kevin Martin Jaamul | 2005 | 144 | 45.78 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 43.00 | |||||||||
18 | Aaron Pirinen | 2005 | 139 | 46.30 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.55 | |||||||||
19 | Osmo Mäkelä | 2004 | 129 | 47.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.43 | |||||||||
20 | Urho Käkelä | 2005 | 126 | 47.83 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 48.90 | |||||||||
21 | Richard Ramstedt | 2004 | 118 | 48.95 | ||||||
Cetus Espoo | 44.78 | |||||||||
22 | Joni Routamo | 2005 | 113 | 49.58 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.38 | |||||||||
23 | Egor Tanska | 2004 | 112 | 49.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
24 | Anton Kettunen | 2005 | 96 | 52.46 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.00 | |||||||||
25 | Miikka Virtanen | 2005 | 94 | 52.78 | ||||||
Helsingin Uimarit | 47.39 | |||||||||
26 | Milo Lauronen | 2004 | 88 | 53.91 | ||||||
Vanders | 55.63 | |||||||||
27 | Rufus Strandell | 2005 | 88 | 53.96 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 54.18 | |||||||||
28 | Henri Kyber | 2004 | 84 | 54.84 | ||||||
Vanders | 55.92 | |||||||||
29 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 80 | 55.75 | ||||||
Vanders | 55.31 | |||||||||
30 | Samuli Seger | 2005 | 77 | 56.40 | ||||||
Octopus Lohja | 55.43 | |||||||||
31 | Anton Koronen | 2005 | 66 | 59.32 | ||||||
HTU Stadi | 1:02.63 | |||||||||
32 | Anton Visulainen | 2005 | 63 | 1:00.15 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Martti Karesjoki | 2004 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 45.82 | |||||||||
- | Rony Kulju | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | 44.34 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Miska Birkstedt | 2002 | 296 | 36.07 | ||||||
TaTu Tampere | 36.10 | |||||||||
2 | Aleksi Vuorio | 2002 | 282 | 36.65 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 38.51 | |||||||||
3 | Dang Le Nhut | 2003 | 256 | 37.82 | ||||||
Vanders | 37.10 | |||||||||
4 | Juuso Rahikainen | 2003 | 230 | 39.21 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.26 | |||||||||
5 | Tatu Saareks | 2003 | 222 | 39.68 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 42.37 | |||||||||
6 | Emil Strandell | 2002 | 200 | 41.06 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 43.01 | |||||||||
7 | Ranel Rannik | 2003 | 194 | 41.50 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 40.25 | |||||||||
8 | Kasper Laapio | 2002 | 153 | 44.92 | ||||||
Uinti Imatra | 44.04 | |||||||||
9 | Konsta Pekkala | 2003 | 149 | 45.33 | ||||||
Vanders | 46.61 | |||||||||
10 | Joonas Nieminen | 2003 | 106 | 50.64 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.35 | |||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Oskari Rantamäki | 2001 | 414 | 32.24 | ||||||
Octopus Lohja | 32.39 | |||||||||
2 | Perttu Somero | 2001 | 400 | 32.61 | ||||||
Lahden Kaleva | 32.14 | |||||||||
3 | Andreas Luite | 2001 | 364 | 33.65 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 32.34 | |||||||||
4 | Kalle Hyttinen | 2001 | 343 | 34.32 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.74 | |||||||||
5 | Daniel Kotov | 2000 | 300 | 35.88 | ||||||
Vanders | 35.61 | |||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Armin Evert Lelle | 1999 | 621 | 28.17 | ||||||
Viimsi Veeklubi | 27.78 | |||||||||
2 | Antti Leiponen | 1998 | 507 | 30.13 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.58 | |||||||||
3 | Jyri Lähde | 1996 | 465 | 31.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.50 | |||||||||
4 | Jon Lundgren | 1998 | 439 | 31.61 | ||||||
Simmis Wanda | 31.40 | |||||||||
5 | Rinel Pius | 1999 | 428 | 31.88 | ||||||
Viimsi Veeklubi | 31.32 | |||||||||
6 | Atte Somero | 1999 | 427 | 31.92 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
7 | Juha-Matti Pohjolainen | 1987 | 391 | 32.86 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Tino Laine | 1998 | 368 | 33.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.44 | |||||||||
9 | Elias Soukola | 1999 | 368 | 33.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Mika Katajisto | 1997 | 366 | 33.58 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.70 | |||||||||
11 | Alexi Taimela | 1998 | 306 | 35.66 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 34.17 | |||||||||
12 | Jarkko Lehtola | 1999 | 302 | 35.81 | ||||||
Keravan Uimarit | 35.50 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:03 |