Tulokset Handelsbanken Farum Cup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:50 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 1:06,31 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 707 | 31.46 | 1:05.24 | Farum Cup Rekord | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.35 | |||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 693 | 32.92 | 1:05.67 | Farum Cup Rekord | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 680 | 32.30 | 1:06.09 | Farum Cup Rekord | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.66 | |||||||||
4 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 656 | 33.08 | 1:06.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.14 | |||||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 578 | 34.56 | 1:09.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.31 | |||||||||
6 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 555 | 33.95 | 1:10.71 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
7 | Caroline Hørlykke | 2000 | 552 | 34.51 | 1:10.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
8 | Eva Olsen | 2000 | 536 | 34.69 | 1:11.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
9 | Mathilde Olsen | 1998 | 535 | 34.98 | 1:11.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.89 | |||||||||
10 | Klara Reeh | 1999 | 535 | 34.98 | 1:11.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.67 | |||||||||
11 | Frederikke Mertins | 2000 | 528 | 33.90 | 1:11.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.33 | |||||||||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 525 | 34.52 | 1:12.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.90 | |||||||||
13 | Stephanie Hansen | 1996 | 516 | 35.73 | 1:12.44 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.76 | |||||||||
14 | Emilie Hørlykke | 1998 | 509 | 35.03 | 1:12.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
15 | Julie Stampe Meier | 2001 | 498 | 34.74 | 1:13.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.57 | |||||||||
16 | Frederikke Dons | 1998 | 497 | 35.80 | 1:13.33 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.14 | |||||||||
17 | Sara Krell Refn | 1999 | 489 | 35.29 | 1:13.77 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
18 | Mia Wennecke | 1999 | 487 | 35.17 | 1:13.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
19 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 476 | 35.73 | 1:14.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
20 | Sofie W. Krattet | 2000 | 449 | 36.68 | 1:15.85 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:15.22 | |||||||||
21 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 444 | 36.75 | 1:16.17 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
22 | Frederikke Petri | 2001 | 429 | 37.84 | 1:17.05 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
23 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 416 | 37.64 | 1:17.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
24 | Iben Jeppesen | 2000 | 413 | 37.73 | 1:18.02 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.87 | |||||||||
25 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 391 | 37.79 | 1:19.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
26 | Rebekka Windahl | 2001 | 379 | 39.80 | 1:20.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.87 | |||||||||
27 | Thea Krøll | 2000 | 375 | 37.91 | 1:20.59 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:19.97 | |||||||||
28 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 366 | 39.48 | 1:21.22 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.52 | |||||||||
29 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 351 | 38.67 | 1:22.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.02 | |||||||||
30 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 342 | 39.11 | 1:23.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.72 | |||||||||
31 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 318 | 41.54 | 1:25.08 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
32 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 291 | 42.58 | 1:27.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.13 | |||||||||
33 | Zofia Kulon | 2001 | 280 | 44.16 | 1:28.80 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.40 | |||||||||
34 | Ane Andersen | 1990 | 267 | 43.57 | 1:30.24 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.08 | |||||||||
- | Camilla Taylor | 2000 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.42 | |||||||||
- | Signe Skousen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.10 | |||||||||
- | Zenia Aarestrup | 2001 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:50 |