Resultater for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 124, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
590 |
30.59 |
1:08.42 |
1:45.76 |
|
2:15.91 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
485 |
31.45 |
1:11.01 |
1:51.74 |
|
2:25.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Textor Broch |
2001 |
|
471 |
30.61 |
1:08.96 |
1:52.29 |
|
2:26.45 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Møller |
2002 |
|
462 |
30.38 |
1:10.40 |
1:56.07 |
|
2:27.41 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
August Weilguny |
2001 |
|
456 |
30.14 |
1:10.45 |
1:55.45 |
|
2:28.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
|
456 |
30.95 |
1:11.15 |
1:53.77 |
|
2:28.07 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
421 |
31.61 |
1:11.10 |
1:57.82 |
|
2:32.10 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Søgaard |
2002 |
|
419 |
30.85 |
1:11.54 |
1:55.35 |
|
2:32.23 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
|
404 |
33.16 |
1:15.51 |
1:58.95 |
|
2:34.10 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
|
395 |
32.28 |
1:12.49 |
2:00.30 |
|
2:35.36 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
|
384 |
31.06 |
1:10.82 |
2:01.96 |
|
2:36.84 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mark Wiskum |
2001 |
|
383 |
33.69 |
1:14.85 |
2:01.11 |
|
2:36.85 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
|
376 |
31.59 |
1:13.07 |
2:01.04 |
|
2:37.85 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Janus Rosholm |
2002 |
|
372 |
34.47 |
1:15.75 |
2:02.46 |
|
2:38.50 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Nørskov |
2001 |
|
348 |
33.64 |
1:16.83 |
2:04.92 |
|
2:42.05 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
344 |
32.53 |
1:15.08 |
2:05.42 |
|
2:42.67 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tor Ejrnæs |
2002 |
|
337 |
35.00 |
1:16.90 |
2:06.04 |
|
2:43.72 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
|
317 |
35.70 |
1:23.70 |
2:08.87 |
|
2:47.02 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Joakim Mortensen |
2002 |
|
298 |
37.72 |
1:22.27 |
2:12.64 |
|
2:50.67 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Frede Meincke |
2002 |
|
292 |
37.24 |
1:22.08 |
2:14.87 |
|
2:51.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Thor Gudmand-Høyer |
2002 |
|
290 |
37.54 |
1:21.30 |
2:14.32 |
|
2:52.08 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anders Hvidt |
2002 |
|
280 |
38.50 |
1:25.78 |
2:17.78 |
|
2:54.14 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Elias Kongsted Misander |
2002 |
|
210 |
38.32 |
1:28.39 |
2:26.98 |
|
3:11.79 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alfred Højberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 124, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
323 |
35.44 |
1:18.16 |
2:10.35 |
|
2:46.02 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
|
290 |
36.94 |
1:21.94 |
2:15.79 |
|
2:52.21 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karl August B. Balle |
2003 |
|
287 |
37.37 |
1:26.05 |
2:12.50 |
|
2:52.68 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
266 |
37.55 |
1:21.96 |
2:15.31 |
|
2:57.18 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
|
262 |
39.33 |
1:27.85 |
2:21.32 |
|
2:58.08 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
|
234 |
40.29 |
1:25.07 |
2:25.54 |
|
3:04.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Silas Lykke |
2003 |
|
232 |
35.17 |
1:27.21 |
2:21.70 |
|
3:05.31 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lukas Frederiksen |
2004 |
|
229 |
41.79 |
1:31.05 |
2:24.72 |
|
3:06.23 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
|
227 |
41.67 |
1:29.01 |
2:26.85 |
|
3:06.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
|
226 |
41.03 |
1:28.00 |
2:26.25 |
|
3:07.10 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marcus Elkjær Samson |
2003 |
|
219 |
37.12 |
1:23.47 |
2:29.90 |
|
3:09.12 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
3:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Gram Peters |
2005 |
|
211 |
41.24 |
1:34.67 |
2:29.97 |
|
3:11.44 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
|
192 |
44.95 |
1:35.61 |
2:33.82 |
|
3:17.60 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
August Høy |
2005 |
|
188 |
49.45 |
1:41.56 |
2:35.51 |
|
3:18.93 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
3:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Ankersen |
2004 |
|
181 |
47.36 |
1:35.81 |
2:35.28 |
|
3:21.35 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
3:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
|
180 |
46.68 |
1:39.61 |
2:37.25 |
|
3:21.62 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
|
173 |
44.27 |
1:37.88 |
2:40.05 |
|
3:24.23 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alex Benjamín Bjarnason |
2004 |
|
170 |
43.97 |
1:38.85 |
2:40.11 |
|
3:25.77 |
|
|
Sundfélag Akraness |
3:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
|
150 |
49.39 |
1:43.97 |
2:48.10 |
|
3:34.34 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jakob Stærmose |
2005 |
|
149 |
56.45 |
1:50.36 |
2:51.59 |
|
3:34.82 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Magnus Guul |
2005 |
|
132 |
56.47 |
1:53.04 |
2:53.33 |
|
3:43.83 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Penghao Ji |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexander Asmussen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
asyn arm i fly |
|
Frederiksværk Svømmeklub |
4:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Madsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
asynk.arme eft. star |
|
Gentofte Svømme Klub |
3:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|