Results for Handelsbanken Farum Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
02 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
23:32 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
582 |
36.11 |
1:14.12 |
1:51.57 |
|
2:28.56 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erica Sjöholm |
1997 |
|
565 |
35.47 |
1:13.16 |
1:51.41 |
|
2:30.06 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
2:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Klara Reeh |
1999 |
|
556 |
36.18 |
1:13.98 |
1:52.51 |
|
2:30.85 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
543 |
35.85 |
1:13.94 |
1:53.78 |
|
2:32.06 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
|
541 |
36.28 |
1:14.68 |
1:53.99 |
|
2:32.16 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Olsen |
1998 |
|
536 |
35.88 |
1:14.49 |
1:53.64 |
|
2:32.72 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
530 |
36.80 |
1:15.65 |
1:54.27 |
|
2:33.24 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Freja Gram |
1999 |
|
520 |
36.97 |
1:15.44 |
1:54.96 |
|
2:34.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mia Wennecke |
1999 |
|
507 |
35.35 |
1:14.66 |
1:55.25 |
|
2:35.50 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
498 |
37.29 |
1:17.06 |
1:57.00 |
|
2:36.42 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie W. Krattet |
2000 |
|
486 |
37.06 |
1:17.14 |
1:58.35 |
|
2:37.71 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
486 |
36.55 |
1:16.46 |
1:57.42 |
|
2:37.73 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
478 |
35.69 |
1:16.18 |
1:58.01 |
|
2:38.57 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
|
465 |
36.61 |
1:17.58 |
1:59.18 |
|
2:40.06 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emmy Jonsson |
2001 |
|
454 |
37.31 |
1:18.02 |
2:00.20 |
|
2:41.41 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sjöbo Simsällskap |
2:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederikke Petri |
2001 |
|
452 |
38.61 |
1:19.76 |
2:00.78 |
|
2:41.63 |
Deltager ikke i finalen |
|
Søllerød Svømmeklub |
2:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kathrine Pii Frederiksen |
2000 |
|
449 |
38.04 |
1:18.75 |
2:00.56 |
|
2:41.91 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
444 |
37.48 |
1:18.82 |
2:00.16 |
|
2:42.53 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
|
418 |
37.60 |
1:20.10 |
2:02.74 |
|
2:45.92 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
|
394 |
38.63 |
1:21.44 |
2:05.91 |
|
2:49.14 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maria Heiberg Larsen |
1998 |
|
372 |
40.09 |
1:22.84 |
2:08.13 |
|
2:52.49 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anna Elisabeth Mathiasen |
2000 |
|
351 |
42.18 |
1:26.95 |
2:11.98 |
|
2:55.71 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
3:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
|
350 |
41.17 |
1:25.74 |
2:11.40 |
|
2:55.89 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Karla Sejling |
2001 |
|
347 |
40.42 |
1:24.98 |
2:10.02 |
|
2:56.50 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Veronika Storm |
1998 |
|
338 |
39.39 |
1:23.95 |
2:10.48 |
|
2:57.93 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Zofia Kulon |
2001 |
|
300 |
46.54 |
1:33.04 |
2:20.34 |
|
3:05.32 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ane Andersen |
1990 |
|
240 |
47.49 |
1:38.18 |
2:30.02 |
|
3:19.53 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
23:32 |
|