Tulokset Kevätuinnit Salo 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:24 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
2 | Salu Naiset | 0 | Salon Uimarit | 1:59.01 | ||||||
Aleksandra Ockenström | 1998 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Ronja Mehtonen | 1999 | 28.75 | 58.96 | |||||||
Fiia Pyykkö | 2001 | 29.95 | 1:28.91 | |||||||
Ada Salokannel | 2002 | 30.10 | 1:59.01 | |||||||
3 | Vanders 247 | 2002 | Vanders | 2:04.82 | ||||||
Liinu Louhikoski | 2004 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Liia Louhikoski | 2001 | 31.16 | 1:01.59 | |||||||
Emilia Lyyra | 2003 | 31.10 | 1:32.69 | |||||||
Aada Rissanen | 2004 | 32.13 | 2:04.82 | |||||||
4 | Aui Tuhkimot | 0 | Aurajoen Uinti | 2:07.35 | ||||||
Amanda Mankinen | 2001 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Hertta Pieniniemi | 1998 | 32.87 | 1:04.42 | |||||||
Lotta Rantakare | 2001 | 31.94 | 1:36.36 | |||||||
Olivia Koski | 2002 | 30.99 | 2:07.35 | |||||||
5 | Aui Lumikit | 0 | Aurajoen Uinti | 2:10.85 | ||||||
Annaliina Hintukainen | 2002 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Iida Kuuva | 2001 | 33.39 | 1:06.08 | |||||||
Wilhelmina Leppähaara | 2000 | 32.64 | 1:38.72 | |||||||
Mette Hämeenaho | 2002 | 32.13 | 2:10.85 | |||||||
6 | Vanders 360 | 2002 | Vanders | 2:11.30 | ||||||
Aino Paju | 2003 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Noona Rantanen | 2002 | 32.36 | 1:05.05 | |||||||
Ella Pitkäkangas | 2003 | 33.50 | 1:38.55 | |||||||
Ellen Strandberg | 2002 | 32.75 | 2:11.30 | |||||||
7 | Salu Naiset 2 | 0 | Salon Uimarit | 2:15.27 | ||||||
Sini Heikkilä | 2003 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Suvi-Maaria Heinonen | 2002 | 32.02 | 1:04.92 | |||||||
Roosa Tuomainen | 2005 | 35.28 | 1:40.20 | |||||||
Silja Villanen | 2005 | 35.07 | 2:15.27 | |||||||
8 | Salu Naiset 3 | 0 | Salon Uimarit | 2:37.21 | ||||||
Essi Pyykkö | 2006 | 40.20 | 40.20 | |||||||
Kiia Metsäkonkola | 2005 | 40.25 | 1:20.45 | |||||||
Malva Salmelin | 2006 | 40.02 | 2:00.47 | |||||||
Liina-Milana Isotalo | 2003 | 36.74 | 2:37.21 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:24 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:59 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Salu Miehet | 0 | Salon Uimarit | 1:47.76 | ||||||
Lassi Grönroos | 2000 | 25.99 | 25.99 | |||||||
Oskari Hynynen | 2001 | 25.28 | 51.27 | |||||||
Markus Kuisma | 1998 | 27.93 | 1:19.20 | |||||||
Ville Kaipainen | 2000 | 28.56 | 1:47.76 | |||||||
2 | Vanders 007 | 2001 | Vanders | 1:50.07 | ||||||
Kalle Mäkinen | 2002 | 27.60 | 27.60 | |||||||
Matias Hjelm | 2002 | 27.70 | 55.30 | |||||||
Mikko Junninen | 1989 | 26.55 | 1:21.85 | |||||||
Aaro Märsylä | 2001 | 28.22 | 1:50.07 | |||||||
3 | Aui Kauniit | 0 | Aurajoen Uinti | 1:53.92 | ||||||
Wiljam Rautiainen | 1995 | 25.27 | 25.27 | |||||||
Olli Erkkilä | 2003 | 35.31 | 1:00.58 | |||||||
Erik Müürsepp | 1996 | 27.53 | 1:28.11 | |||||||
Henri Kyynäräinen | 1994 | 25.81 | 1:53.92 | |||||||
4 | Salu Miehet 2 | 0 | Salon Uimarit | 2:16.37 | ||||||
Olli Havia | 2004 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Verneri Lehtovaara | 2004 | 33.64 | 1:07.25 | |||||||
Davi-Esra Pesonen | 2002 | 31.64 | 1:38.89 | |||||||
Joona Pohjola | 2004 | 37.48 | 2:16.37 | |||||||
5 | Salu Miehet 3 | 0 | Salon Uimarit | 2:45.19 | ||||||
Roope Tuomainen | 2004 | 38.15 | 38.15 | |||||||
Nuutti Vienonen | 2005 | 42.80 | 1:20.95 | |||||||
Henry Vaga | 2003 | 39.18 | 2:00.13 | |||||||
Miika Nurminen | 2005 | 45.06 | 2:45.19 | |||||||
- | Aui Rohkeat | 0 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
Alexander Kudriawcew | 2001 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Otto Lindroos | 2001 | 32.77 | 1:04.37 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:59 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:43 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 3, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Maarit Vainio | 1980 | Aurajoen Uinti | 29.13 | ||||||
2 | Päivi Kaipainen | 1965 | Salon Uimarit | 36.31 | ||||||
3 | Merja Lundberg | 1970 | Aurajoen Uinti | 40.24 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:43 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:43 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 4, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ahti Uusivuori | 1960 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 28.79 | ||||||
2 | Vesa Kälviäinen | 1968 | Suh | 30.21 | ||||||
3 | Mikko Alpua | 1978 | ORCA Helsinki | 30.40 | ||||||
4 | Matti Harvala | 1968 | Salon Uimarit | 31.90 | ||||||
5 | Juha Mikkola | 1970 | Nokian Pyry | 33.31 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:43 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:53 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 5, 50m PU T11, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Emilia Lyyra | 2003 | Vanders | 31.59 | ||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | Vanders | 32.02 | ||||||
3 | Olivia Koski | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.35 | ||||||
4 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 33.56 | ||||||
5 | Wilhelmina Leppähaara | 2000 | Aurajoen Uinti | 34.58 | ||||||
6 | Sanni Ylösmäki | 2002 | Someron Esa | 35.33 | ||||||
7 | Iris Hanski | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.86 | ||||||
8 | Mette Hämeenaho | 2002 | Aurajoen Uinti | 36.06 | ||||||
9 | Iida Kuuva | 2001 | Aurajoen Uinti | 36.83 | ||||||
10 | Lilli Kulpakko | 2005 | Aurajoen Uinti | 36.93 | ||||||
11 | Mette Hyvärinen | 2002 | Uimaseura Kaarina | 37.28 | ||||||
12 | Suvi-Maaria Heinonen | 2002 | Salon Uimarit | 37.34 | ||||||
13 | Hertta Pieniniemi | 1998 | Aurajoen Uinti | 38.22 | ||||||
14 | Sonila Selimi | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.05 | ||||||
15 | Tiitu Koskinen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.85 | ||||||
16 | Minttu Kiili | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.92 | ||||||
17 | Julianna Kurkela | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.35 | ||||||
18 | Saara Vähämiko | 2002 | Uimaseura Kaarina | 44.07 | ||||||
19 | Tuuli Koivunen | 2002 | Uimaseura Kaarina | 44.31 | ||||||
20 | Erika Korpela | 2003 | Salon Uimarit | 44.52 | ||||||
21 | Peppi Kolari | 2003 | Aurajoen Uinti | 44.56 | ||||||
22 | Ella Suominen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.02 | ||||||
23 | Sara Korpineva | 2003 | Salon Uimarit | 45.25 | ||||||
24 | Elsa Vira | 2006 | Aurajoen Uinti | 45.84 | ||||||
25 | Kerttu Taponen | 2005 | Aurajoen Uinti | 46.32 | ||||||
26 | Maura Bergström | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.92 | ||||||
27 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | Aurajoen Uinti | 47.23 | ||||||
28 | Odelia Oinas | 2003 | Uimaseura Kaarina | 51.09 | ||||||
29 | Olivia Oinas | 2003 | Uimaseura Kaarina | 55.89 | ||||||
30 | Essi Pyykkö | 2006 | Salon Uimarit | 1:02.56 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:53 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:44 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 6, 50m PU P12, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 28.18 | ||||||
2 | Lassi Grönroos | 2000 | Salon Uimarit | 29.75 | ||||||
3 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 30.35 | ||||||
4 | Ville Kaipainen | 2000 | Salon Uimarit | 33.40 | ||||||
5 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | Aurajoen Uinti | 35.08 | ||||||
6 | Otto Laitinen | 1998 | Salon Uimarit | 35.74 | ||||||
7 | Verneri Lehtovaara | 2004 | Salon Uimarit | 37.41 | ||||||
8 | Oliver Oinas | 2001 | Uimaseura Kaarina | 39.32 | ||||||
9 | Juuso Leppänen | 2004 | Aurajoen Uinti | 40.03 | ||||||
10 | Einari Palmu | 2004 | Aurajoen Uinti | 41.41 | ||||||
11 | Rasmus Rekola | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.38 | ||||||
12 | Jeremia Varonen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 42.44 | ||||||
13 | Konsta Vainio | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.93 | ||||||
14 | Felix Savolainen | 2004 | Aurajoen Uinti | 45.15 | ||||||
15 | Eero Mäenpää | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.36 | ||||||
16 | Olli Havia | 2004 | Salon Uimarit | 49.08 | ||||||
17 | Oskari Suominen | 2003 | Salon Uimarit | 49.79 | ||||||
18 | Henry Vaga | 2003 | Salon Uimarit | 51.59 | ||||||
18 | Ossi Barck | 2005 | Uimaseura Kaarina | 51.59 | ||||||
20 | Veeti Valdolin | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.28 | ||||||
21 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 55.13 | ||||||
22 | Casper Leo | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.65 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:44 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:00 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 8, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Reko Patinen | 1998 | Nummelan Kisaajat | 1:03.78 | 2:15.86 | 3:39.98 | 4:46.41 | |||
2 | Matias Hjelm | 2002 | Vanders | 1:14.14 | 2:40.41 | 4:10.06 | 5:25.01 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:00 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:05 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 9, 50m VU T9, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aleksandra Ockenström | 1998 | Salon Uimarit | 29.22 | ||||||
2 | Fiia Pyykkö | 2001 | Salon Uimarit | 30.20 | ||||||
3 | Ada Salokannel | 2002 | Salon Uimarit | 30.96 | ||||||
4 | Daniela Degenhardt | 2003 | Aurajoen Uinti | 31.13 | ||||||
5 | Sanni Ylösmäki | 2002 | Someron Esa | 31.38 | ||||||
6 | Suvi-Maaria Heinonen | 2002 | Salon Uimarit | 32.07 | ||||||
7 | Mette Hämeenaho | 2002 | Aurajoen Uinti | 32.66 | ||||||
8 | Riia Pyykkö | 1999 | Salon Uimarit | 32.71 | ||||||
8 | Sini Heikkilä | 2003 | Salon Uimarit | 32.71 | ||||||
10 | Wilhelmina Leppähaara | 2000 | Aurajoen Uinti | 33.15 | ||||||
11 | Hilda Helo | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.85 | ||||||
12 | Iida Kuuva | 2001 | Aurajoen Uinti | 34.09 | ||||||
13 | Milla Järvenpää | 2004 | Uimaseura Kaarina | 34.32 | ||||||
14 | Greta Kandolin | 2003 | Aurajoen Uinti | 34.84 | ||||||
15 | Sonja Ylösmäki | 2003 | Someron Esa | 35.69 | ||||||
16 | Ulla Haarala | 2004 | Uimaseura Kaarina | 38.96 | ||||||
17 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | Salon Uimarit | 39.56 | ||||||
18 | Hilla Valtonen | 2003 | Uimaseura Kaarina | 44.14 | ||||||
19 | Maija Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 45.71 | ||||||
20 | Aleksandra Hiekka | 2004 | Uimaseura Kaarina | 46.85 | ||||||
21 | Vilma Halava | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.06 | ||||||
22 | Peppi Hannula | 2007 | Uimaseura Kaarina | 58.69 | ||||||
23 | Alicia Granholm | 2007 | Uimaseura Kaarina | 59.20 | ||||||
24 | Aino Norrdal | 2006 | Uimaseura Kaarina | 1:06.42 | ||||||
25 | Sofi Suoyrjö | 2007 | Uimaseura Kaarina | 1:10.11 | ||||||
26 | Sofia Danska | 2009 | Uimaseura Kaarina | 1:11.75 | ||||||
27 | Emilie Sjösten | 2008 | Uimaseura Kaarina | 1:15.75 | ||||||
- | Aava Sulanterä | 2007 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nina Oikarinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:05 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:06 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 10, 50m VU P10, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Oskari Hynynen | 2001 | Salon Uimarit | 25.74 | ||||||
2 | Markus Kuisma | 1998 | Salon Uimarit | 28.63 | ||||||
3 | Niko Viitala | 2003 | Aurajoen Uinti | 32.68 | ||||||
4 | Daniel Pavlov | 2003 | Aurajoen Uinti | 32.80 | ||||||
5 | Ville Savela | 2003 | Someron Esa | 36.08 | ||||||
6 | Patrik Martti | 2003 | Uimaseura Kaarina | 36.26 | ||||||
7 | Veeti Salminen | 2006 | Someron Esa | 38.55 | ||||||
8 | Samuel Salminen | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.43 | ||||||
9 | Patrik Reiman | 2005 | Uimaseura Kaarina | 40.14 | ||||||
10 | Aku Hyrsylä | 2003 | Salon Uimarit | 40.54 | ||||||
11 | Rasmus Rauhala | 2004 | Uimaseura Kaarina | 41.06 | ||||||
12 | Miika Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 45.41 | ||||||
13 | Elmeri Falkstedt | 2004 | Salon Uimarit | 45.95 | ||||||
14 | Kaapo Tuomainen | 2008 | Salon Uimarit | 48.56 | ||||||
15 | Matias Saarinen | 2006 | Salon Uimarit | 48.94 | ||||||
16 | Valtteri Ojala | 2007 | Uimaseura Kaarina | 51.67 | ||||||
17 | Leo Laine | 2007 | Uimaseura Kaarina | 55.01 | ||||||
18 | Aaron Hannula | 2005 | Uimaseura Kaarina | 1:01.47 | ||||||
19 | Julius Juolasmaa | 2006 | Uimaseura Kaarina | 1:04.52 | ||||||
- | Dani Aaltonen | 2006 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:06 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:33 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 11, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Ronja Mehtonen | 1999 | Salon Uimarit | 31.82 | 1:08.61 | 1:55.64 | 2:30.81 | |||
2 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.12 | 1:15.23 | 2:01.64 | 2:39.64 | |||
3 | Alida Öhberg | 2002 | Aurajoen Uinti | 38.18 | 1:20.43 | 2:17.48 | 2:55.97 | |||
4 | Milla Rintanen | 2004 | Aurajoen Uinti | 38.58 | 1:21.89 | 2:16.50 | 2:58.16 | |||
5 | Mette Hyvärinen | 2002 | Uimaseura Kaarina | 41.22 | 1:30.41 | 2:20.72 | 3:04.18 | |||
6 | Anni Hyttinen | 2004 | Aurajoen Uinti | 42.41 | 1:29.60 | 2:24.59 | 3:07.97 | |||
7 | Aada Rissanen | 2004 | Vanders | 38.56 | 1:26.09 | 2:25.71 | 3:08.22 | |||
8 | Aliisa Jalo | 2002 | Someron Esa | 43.69 | 1:31.77 | 2:29.70 | 3:11.54 | |||
9 | Sonila Selimi | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.27 | 1:35.96 | 2:30.30 | 3:14.88 | |||
10 | Aino Haarala | 2001 | Uimaseura Kaarina | 46.99 | 1:39.43 | 2:36.30 | 3:21.20 | |||
11 | Laura Helena Müürsepp | 2004 | Aurajoen Uinti | 46.88 | 1:37.62 | 2:37.27 | 3:22.13 | |||
12 | Ella Suominen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.69 | 1:38.57 | 2:36.70 | 3:22.16 | |||
13 | Julianna Kurkela | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.87 | 1:37.44 | 2:38.17 | 3:25.06 | |||
14 | Phan Vy Anh Tran | 2005 | Aurajoen Uinti | 45.21 | 1:39.80 | 2:36.82 | 3:26.18 | |||
15 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | Salon Uimarit | 49.99 | 1:42.61 | 2:41.72 | 3:30.33 | |||
16 | Peppi Kolari | 2003 | Aurajoen Uinti | 46.39 | 1:41.63 | 2:42.95 | 3:31.62 | |||
17 | Maura Bergström | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.40 | 1:43.05 | 2:46.79 | 3:37.47 | |||
18 | Malva Salmelin | 2006 | Salon Uimarit | 56.17 | 1:49.77 | 2:53.85 | 3:45.25 | |||
- | Essi Pyykkö | 2006 | Salon Uimarit | DNF | ||||||
- | Erin Gonzalez Catón | 2005 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:33 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:51 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 12, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Kalle Mäkinen | 2002 | Vanders | 31.75 | 1:09.12 | 1:54.63 | 2:27.78 | |||
2 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.03 | 1:15.52 | 2:04.18 | 2:41.37 | |||
3 | Aaro Märsylä | 2001 | Vanders | 32.88 | 1:14.61 | 2:07.67 | 2:42.86 | |||
4 | Eemil Kankare | 2003 | Aurajoen Uinti | 36.89 | 1:20.00 | 2:07.60 | 2:44.77 | |||
5 | Erik Müürsepp | 1996 | Aurajoen Uinti | 39.23 | 1:20.32 | 2:14.91 | 2:55.49 | |||
6 | Einari Palmu | 2004 | Aurajoen Uinti | 44.50 | 1:32.97 | 2:28.34 | 3:10.97 | |||
7 | Tuomas Toppinen | 2005 | Aurajoen Uinti | 43.65 | 1:35.13 | 2:30.85 | 3:12.18 | |||
8 | Otto Laitinen | 1998 | Salon Uimarit | 39.69 | 1:33.41 | 2:27.96 | 3:12.45 | |||
9 | Osku Muuri | 2002 | Uimaseura Kaarina | 45.70 | 1:38.98 | 2:33.99 | 3:14.84 | |||
10 | Jaakko Pihlava | 2004 | Aurajoen Uinti | 44.96 | 1:33.98 | 2:34.53 | 3:17.94 | |||
11 | Verneri Lehtovaara | 2004 | Salon Uimarit | 42.82 | 1:31.52 | 2:35.05 | 3:18.62 | |||
12 | Eerik Rantanen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 49.05 | 1:39.82 | 2:42.47 | 3:30.02 | |||
13 | Rasmus Rekola | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.98 | 1:46.47 | 2:48.36 | 3:31.64 | |||
14 | Eero Mäenpää | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.13 | 1:42.17 | 2:46.00 | 3:32.61 | |||
15 | Ossi Barck | 2005 | Uimaseura Kaarina | 54.26 | 1:46.68 | 2:48.23 | 3:35.19 | |||
16 | Oskari Suominen | 2003 | Salon Uimarit | 53.79 | 1:55.18 | 3:06.26 | 3:55.48 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:51 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 13, 50m SU T10, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aleksandra Ockenström | 1998 | Salon Uimarit | 32.92 | ||||||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 33.72 | ||||||
3 | Venla Koskinen | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.31 | ||||||
4 | Fiia Pyykkö | 2001 | Salon Uimarit | 35.78 | ||||||
5 | Amanda Mankinen | 2001 | Aurajoen Uinti | 36.83 | ||||||
5 | Sini Heikkilä | 2003 | Salon Uimarit | 36.83 | ||||||
7 | Sanni Ylösmäki | 2002 | Someron Esa | 36.99 | ||||||
8 | Annaliina Hintukainen | 2002 | Aurajoen Uinti | 37.51 | ||||||
9 | Helka Suomäki | 2003 | Aurajoen Uinti | 39.58 | ||||||
10 | Ella Alanko | 2003 | Aurajoen Uinti | 40.26 | ||||||
11 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | Aurajoen Uinti | 41.37 | ||||||
12 | Tuuli Koivunen | 2002 | Uimaseura Kaarina | 42.73 | ||||||
13 | Ellen Kaituri | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.45 | ||||||
14 | Venla Salminen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 43.98 | ||||||
15 | Odelia Oinas | 2003 | Uimaseura Kaarina | 44.78 | ||||||
16 | Olivia Oinas | 2003 | Uimaseura Kaarina | 46.79 | ||||||
17 | Malva Salmelin | 2006 | Salon Uimarit | 48.78 | ||||||
18 | Janna Tepsa | 2005 | Uimaseura Kaarina | 53.52 | ||||||
19 | Kerttu Heinä | 2006 | Salon Uimarit | 54.25 | ||||||
20 | Sara Sirviö | 2006 | Uimaseura Kaarina | 55.27 | ||||||
21 | Kiana Miettinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 58.41 | ||||||
22 | Viivi Loimusto | 2007 | Salon Uimarit | 59.02 | ||||||
23 | Aino Norrdal | 2006 | Uimaseura Kaarina | 1:04.11 | ||||||
24 | Nina Oikarinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 1:05.59 | ||||||
25 | Peppi Hannula | 2007 | Uimaseura Kaarina | 1:05.86 | ||||||
26 | Sofi Suoyrjö | 2007 | Uimaseura Kaarina | 1:06.82 | ||||||
27 | Aava Sulanterä | 2007 | Uimaseura Kaarina | 1:18.14 | ||||||
- | Alicia Granholm | 2007 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Maikki Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Sofia Danska | 2009 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Vilma Halava | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 14, 50m SU P11, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | Aurajoen Uinti | 29.32 | ||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 30.19 | ||||||
3 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 31.67 | ||||||
4 | Ajjuub Ezzat | 2005 | Aurajoen Uinti | 36.71 | ||||||
5 | Oliver Oinas | 2001 | Uimaseura Kaarina | 40.43 | ||||||
6 | Miko Muuri | 2004 | Uimaseura Kaarina | 44.52 | ||||||
7 | Nuutti Vienonen | 2005 | Salon Uimarit | 48.48 | ||||||
8 | Ville Savela | 2003 | Someron Esa | 48.73 | ||||||
9 | Patrik Reiman | 2005 | Uimaseura Kaarina | 49.43 | ||||||
10 | Veeti Salminen | 2006 | Someron Esa | 49.44 | ||||||
11 | Casper Leo | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.74 | ||||||
12 | Joonatan Hietarinne | 2006 | Salon Uimarit | 59.83 | ||||||
13 | Dani Aaltonen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 1:02.30 | ||||||
14 | Leo Laine | 2007 | Uimaseura Kaarina | 1:03.53 | ||||||
15 | Julius Juolasmaa | 2006 | Uimaseura Kaarina | 1:08.11 | ||||||
16 | Aaron Hannula | 2005 | Uimaseura Kaarina | 1:08.78 | ||||||
- | Kaapo Tuomainen | 2008 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Valtteri Ojala | 2007 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Veeti Valdolin | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 15, 100m SKU Masters Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mari Ääri | 1980 | Aurajoen Uinti | 32.57 | 1:10.84 | |||||
2 | Maarit Vainio | 1980 | Aurajoen Uinti | 34.54 | 1:15.15 | |||||
3 | Päivi Kaipainen | 1965 | Salon Uimarit | 41.72 | 1:30.43 | |||||
4 | Merja Lundberg | 1970 | Aurajoen Uinti | 53.41 | 1:50.43 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 15:31 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 16, 100m SKU Masters Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ahti Uusivuori | 1960 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 34.59 | 1:14.26 | |||||
2 | Vesa Kälviäinen | 1968 | Suh | 40.17 | 1:24.60 | |||||
3 | Matti Harvala | 1968 | Salon Uimarit | 40.77 | 1:29.35 | |||||
4 | Juha Mikkola | 1970 | Nokian Pyry | 51.88 | 1:44.23 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 15:31 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 15:37 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 17, 100m PU T12, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.56 | 1:16.22 | |||||
2 | Olivia Koski | 2002 | Aurajoen Uinti | 35.65 | 1:17.83 | |||||
3 | Iris Hanski | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.66 | 1:19.72 | |||||
4 | Matilda Laitinen | 2004 | Aurajoen Uinti | 37.86 | 1:21.22 | |||||
5 | Hilda Helo | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.14 | 1:25.16 | |||||
6 | Daniela Degenhardt | 2003 | Aurajoen Uinti | 42.00 | 1:39.37 | |||||
7 | Elsa Vira | 2006 | Aurajoen Uinti | 48.03 | 1:46.76 | |||||
8 | Ulla Haarala | 2004 | Uimaseura Kaarina | 50.81 | 1:48.17 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 15:37 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 15:40 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 18, 100m PU P13, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oskari Hynynen | 2001 | Salon Uimarit | 30.19 | 1:07.14 | |||||
2 | Davi-Esra Pesonen | 2002 | Salon Uimarit | 41.88 | 1:35.05 | |||||
3 | Niko Viitala | 2003 | Aurajoen Uinti | 45.45 | 1:38.79 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 15:40 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 15:48 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 19, 50m RU T10, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mette Hyvärinen | 2002 | Uimaseura Kaarina | 40.78 | ||||||
2 | Lotta Rantakare | 2001 | Aurajoen Uinti | 40.87 | ||||||
3 | Riikka Yli-Jama | 2000 | Salon Uimarit | 41.35 | ||||||
4 | Ellen Kaituri | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.01 | ||||||
5 | Sonja Ylösmäki | 2003 | Someron Esa | 43.33 | ||||||
6 | Ella Alanko | 2003 | Aurajoen Uinti | 44.85 | ||||||
7 | Riia Pyykkö | 1999 | Salon Uimarit | 46.17 | ||||||
8 | Tuuli Koivunen | 2002 | Uimaseura Kaarina | 47.36 | ||||||
9 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | Aurajoen Uinti | 48.01 | ||||||
10 | Helka Suomäki | 2003 | Aurajoen Uinti | 48.73 | ||||||
11 | Alida Öhberg | 2002 | Aurajoen Uinti | 48.88 | ||||||
12 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | Salon Uimarit | 50.34 | ||||||
13 | Essi Pyykkö | 2006 | Salon Uimarit | 51.37 | ||||||
14 | Sara Sirviö | 2006 | Uimaseura Kaarina | 1:00.42 | ||||||
15 | Kerttu Heinä | 2006 | Salon Uimarit | 1:03.00 | ||||||
16 | Aino Norrdal | 2006 | Uimaseura Kaarina | 1:04.67 | ||||||
17 | Viivi Loimusto | 2007 | Salon Uimarit | 1:09.85 | ||||||
18 | Maija Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 1:14.90 | ||||||
19 | Alicia Granholm | 2007 | Uimaseura Kaarina | 1:15.46 | ||||||
20 | Emilie Sjösten | 2008 | Uimaseura Kaarina | 1:26.47 | ||||||
- | Janna Tepsa | 2005 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Maikki Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 15:48 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 15:55 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 20, 50m RU P11, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | Aurajoen Uinti | 31.27 | ||||||
2 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 33.03 | ||||||
3 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 34.27 | ||||||
4 | Alexander Kudriawcew | 2001 | Aurajoen Uinti | 38.54 | ||||||
5 | Ajjuub Ezzat | 2005 | Aurajoen Uinti | 41.90 | ||||||
6 | Tuomas Toppinen | 2005 | Aurajoen Uinti | 44.88 | ||||||
7 | Osku Muuri | 2002 | Uimaseura Kaarina | 45.35 | ||||||
8 | Ville Savela | 2003 | Someron Esa | 49.00 | ||||||
9 | Konsta Vainio | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.31 | ||||||
10 | Miko Muuri | 2004 | Uimaseura Kaarina | 50.35 | ||||||
11 | Verneri Lehtovaara | 2004 | Salon Uimarit | 51.00 | ||||||
12 | Veeti Salminen | 2006 | Someron Esa | 51.34 | ||||||
13 | Ossi Barck | 2005 | Uimaseura Kaarina | 52.53 | ||||||
14 | Eero Mäenpää | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.43 | ||||||
15 | Patrik Reiman | 2005 | Uimaseura Kaarina | 55.51 | ||||||
16 | Miika Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 55.58 | ||||||
17 | Nuutti Vienonen | 2005 | Salon Uimarit | 57.54 | ||||||
18 | Aku Hyrsylä | 2003 | Salon Uimarit | 58.22 | ||||||
19 | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | 58.73 | ||||||
20 | Elmeri Falkstedt | 2004 | Salon Uimarit | 59.47 | ||||||
21 | Leo Laine | 2007 | Uimaseura Kaarina | 59.59 | ||||||
22 | Joonatan Hietarinne | 2006 | Salon Uimarit | 1:02.35 | ||||||
23 | Matias Saarinen | 2006 | Salon Uimarit | 1:03.01 | ||||||
24 | Kaapo Tuomainen | 2008 | Salon Uimarit | 1:04.34 | ||||||
- | Rasmus Rauhala | 2004 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 15:55 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:08 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 21, 100m SU T12, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 34.20 | 1:09.96 | |||||
2 | Emilia Lyyra | 2003 | Vanders | 37.29 | 1:15.15 | |||||
3 | Venla Koskinen | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.34 | 1:16.62 | |||||
4 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.13 | 1:18.39 | |||||
5 | Liinu Louhikoski | 2004 | Vanders | 38.52 | 1:18.43 | |||||
6 | Olivia Koski | 2002 | Aurajoen Uinti | 38.11 | 1:19.24 | |||||
7 | Milla Rintanen | 2004 | Aurajoen Uinti | 38.32 | 1:19.87 | |||||
8 | Amanda Mankinen | 2001 | Aurajoen Uinti | 39.19 | 1:20.52 | |||||
9 | Iris Hanski | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.50 | 1:20.68 | |||||
10 | Sini Heikkilä | 2003 | Salon Uimarit | 39.53 | 1:21.02 | |||||
11 | Ellen Strandberg | 2002 | Vanders | 39.52 | 1:22.31 | |||||
12 | Anni Hyttinen | 2004 | Aurajoen Uinti | 40.53 | 1:22.62 | |||||
13 | Mette Hämeenaho | 2002 | Aurajoen Uinti | 40.63 | 1:23.51 | |||||
14 | Annaliina Hintukainen | 2002 | Aurajoen Uinti | 41.42 | 1:25.96 | |||||
15 | Lilli Kulpakko | 2005 | Aurajoen Uinti | 41.88 | 1:26.22 | |||||
16 | Silja Villanen | 2005 | Salon Uimarit | 42.14 | 1:26.71 | |||||
17 | Ella Pitkäkangas | 2003 | Vanders | 42.06 | 1:26.98 | |||||
18 | Roosa Tuomainen | 2005 | Salon Uimarit | 45.67 | 1:32.43 | |||||
19 | Laura Helena Müürsepp | 2004 | Aurajoen Uinti | 44.34 | 1:32.55 | |||||
20 | Kerttu Taponen | 2005 | Aurajoen Uinti | 44.87 | 1:33.28 | |||||
21 | Aino Haarala | 2001 | Uimaseura Kaarina | 47.65 | 1:35.32 | |||||
22 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | Aurajoen Uinti | 51.78 | 1:44.11 | |||||
23 | Peppi Kolari | 2003 | Aurajoen Uinti | 49.85 | 1:45.51 | |||||
24 | Hilla Valtonen | 2003 | Uimaseura Kaarina | 54.38 | 1:55.57 | |||||
- | Aleksandra Hiekka | 2004 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Phan Vy Anh Tran | 2005 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:08 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:31 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 22, 100m SU P13, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 30.85 | 1:04.65 | |||||
2 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.64 | 1:13.33 | |||||
3 | Aaro Märsylä | 2001 | Vanders | 37.44 | 1:16.62 | |||||
4 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | Aurajoen Uinti | 38.49 | 1:19.08 | |||||
5 | Otto Lindroos | 2001 | Aurajoen Uinti | 39.78 | 1:21.91 | |||||
6 | Eetu Mikkonen | 2003 | Aurajoen Uinti | 41.85 | 1:23.30 | |||||
7 | Juuso Leppänen | 2004 | Aurajoen Uinti | 41.86 | 1:26.56 | |||||
8 | Jaakko Pihlava | 2004 | Aurajoen Uinti | 42.72 | 1:27.06 | |||||
9 | Felix Savolainen | 2004 | Aurajoen Uinti | 43.99 | 1:28.50 | |||||
10 | Daniel Pavlov | 2003 | Aurajoen Uinti | 43.92 | 1:31.51 | |||||
11 | Einari Palmu | 2004 | Aurajoen Uinti | 46.57 | 1:35.36 | |||||
12 | Olli Havia | 2004 | Salon Uimarit | 45.57 | 1:35.76 | |||||
13 | Otto Laitinen | 1998 | Salon Uimarit | 44.83 | 1:36.62 | |||||
14 | Jeremia Varonen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 48.15 | 1:39.39 | |||||
15 | Eerik Rantanen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 47.60 | 1:39.92 | |||||
16 | Olli Erkkilä | 2003 | Aurajoen Uinti | 48.95 | 1:42.56 | |||||
17 | Patrik Martti | 2003 | Uimaseura Kaarina | 53.42 | 1:48.49 | |||||
18 | Henry Vaga | 2003 | Salon Uimarit | 52.47 | 1:48.91 | |||||
19 | Samuel Salminen | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.75 | 1:54.45 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:31 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:15 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 23, 4X50m SKUV 2N+2M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Salu Seka | 0 | Salon Uimarit | 2:03.73 | ||||||
Oskari Hynynen | 2001 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Lassi Grönroos | 2000 | 33.77 | 1:03.38 | |||||||
Ronja Mehtonen | 1999 | 31.37 | 1:34.75 | |||||||
Aleksandra Ockenström | 1998 | 28.98 | 2:03.73 | |||||||
2 | Some Seka | 0 | Someron Esa | 2:50.43 | ||||||
Aliisa Jalo | 2002 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Veeti Salminen | 2006 | 53.98 | 1:36.27 | |||||||
Sanni Ylösmäki | 2002 | 35.86 | 2:12.13 | |||||||
Ville Savela | 2003 | 38.30 | 2:50.43 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:15 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:15 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 24, 200m RU T13, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Liia Louhikoski | 2001 | Vanders | 40.69 | 1:27.81 | 2:15.65 | 3:02.28 | |||
2 | Aino Paju | 2003 | Vanders | 42.33 | 1:33.20 | 2:24.80 | 3:15.34 | |||
3 | Noona Rantanen | 2002 | Vanders | 44.24 | 1:36.55 | 2:28.58 | 3:21.16 | |||
4 | Greta Kandolin | 2003 | Aurajoen Uinti | 44.87 | 1:38.24 | 2:32.18 | 3:25.79 | |||
5 | Ella Alanko | 2003 | Aurajoen Uinti | 46.95 | 1:42.92 | 2:38.49 | 3:33.49 | |||
6 | Saara Vähämiko | 2002 | Uimaseura Kaarina | 48.13 | 1:43.89 | 2:42.34 | 3:38.42 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:15 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:58 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 25, 200m RU P14, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Lassi Grönroos | 2000 | Salon Uimarit | 33.86 | 1:14.34 | 1:58.35 | 2:42.53 | |||
2 | Eemil Kankare | 2003 | Aurajoen Uinti | 41.66 | 1:30.23 | 2:19.76 | 3:08.31 | |||
3 | Konsta Vainio | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.75 | 1:48.19 | 2:45.09 | 3:38.37 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:58 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:02 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 26, 100m VU T11, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aleksandra Ockenström | 1998 | Salon Uimarit | 30.48 | 1:03.69 | |||||
2 | Ada Salokannel | 2002 | Salon Uimarit | 32.21 | 1:07.60 | |||||
3 | Fiia Pyykkö | 2001 | Salon Uimarit | 31.79 | 1:07.85 | |||||
4 | Emilia Lyyra | 2003 | Vanders | 32.94 | 1:08.68 | |||||
5 | Liinu Louhikoski | 2004 | Vanders | 33.63 | 1:10.40 | |||||
6 | Hertta Pieniniemi | 1998 | Aurajoen Uinti | 33.84 | 1:10.59 | |||||
7 | Wilhelmina Leppähaara | 2000 | Aurajoen Uinti | 34.13 | 1:10.62 | |||||
8 | Aada Rissanen | 2004 | Vanders | 33.82 | 1:11.34 | |||||
8 | Milla Rintanen | 2004 | Aurajoen Uinti | 33.95 | 1:11.34 | |||||
10 | Matilda Laitinen | 2004 | Aurajoen Uinti | 35.23 | 1:12.86 | |||||
11 | Suvi-Maaria Heinonen | 2002 | Salon Uimarit | 34.66 | 1:13.28 | |||||
12 | Mette Hyvärinen | 2002 | Uimaseura Kaarina | 35.52 | 1:14.30 | |||||
13 | Riia Pyykkö | 1999 | Salon Uimarit | 35.90 | 1:15.07 | |||||
14 | Milla Järvenpää | 2004 | Uimaseura Kaarina | 37.20 | 1:16.94 | |||||
15 | Roosa Tuomainen | 2005 | Salon Uimarit | 36.93 | 1:17.45 | |||||
16 | Greta Kandolin | 2003 | Aurajoen Uinti | 36.82 | 1:17.67 | |||||
17 | Minttu Kiili | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.22 | 1:18.33 | |||||
18 | Ella Pitkäkangas | 2003 | Vanders | 37.95 | 1:18.99 | |||||
19 | Silja Villanen | 2005 | Salon Uimarit | 37.29 | 1:19.14 | |||||
20 | Lilli Kulpakko | 2005 | Aurajoen Uinti | 37.11 | 1:19.19 | |||||
21 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | Aurajoen Uinti | 37.99 | 1:20.09 | |||||
22 | Ellen Kaituri | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.70 | 1:21.02 | |||||
23 | Venla Salminen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 38.34 | 1:21.04 | |||||
24 | Aino Haarala | 2001 | Uimaseura Kaarina | 39.53 | 1:22.51 | |||||
25 | Julianna Kurkela | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.75 | 1:23.76 | |||||
26 | Tiitu Koskinen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.61 | 1:24.02 | |||||
27 | Olivia Oinas | 2003 | Uimaseura Kaarina | 40.50 | 1:24.15 | |||||
28 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | Salon Uimarit | 40.35 | 1:24.38 | |||||
29 | Ulla Haarala | 2004 | Uimaseura Kaarina | 41.18 | 1:24.66 | |||||
30 | Maura Bergström | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.66 | 1:25.96 | |||||
31 | Elsa Vira | 2006 | Aurajoen Uinti | 40.49 | 1:27.17 | |||||
32 | Nea Tamminen | 2004 | Aurajoen Uinti | 40.02 | 1:27.19 | |||||
33 | Odelia Oinas | 2003 | Uimaseura Kaarina | 41.48 | 1:28.04 | |||||
34 | Erika Korpela | 2003 | Salon Uimarit | 41.11 | 1:28.92 | |||||
35 | Phan Vy Anh Tran | 2005 | Aurajoen Uinti | 41.99 | 1:30.51 | |||||
36 | Sara Korpineva | 2003 | Salon Uimarit | 42.68 | 1:30.77 | |||||
37 | Malva Salmelin | 2006 | Salon Uimarit | 44.68 | 1:36.67 | |||||
38 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | Salon Uimarit | 41.75 | 1:38.62 | |||||
39 | Aleksandra Hiekka | 2004 | Uimaseura Kaarina | 47.44 | 1:44.98 | |||||
40 | Viivi Loimusto | 2007 | Salon Uimarit | 49.78 | 1:51.31 | |||||
41 | Kerttu Heinä | 2006 | Salon Uimarit | 51.28 | 1:52.86 | |||||
42 | Maija Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 53.03 | 1:56.25 | |||||
43 | Maikki Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 55.20 | 1:57.01 | |||||
44 | Janna Tepsa | 2005 | Uimaseura Kaarina | 53.61 | 1:57.49 | |||||
45 | Sara Sirviö | 2006 | Uimaseura Kaarina | 55.10 | 1:59.78 | |||||
- | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | Aurajoen Uinti | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:02 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:14 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 27, 100m VU P12, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 27.03 | 57.86 | |||||
2 | Ville Kaipainen | 2000 | Salon Uimarit | 30.12 | 1:03.26 | |||||
3 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.49 | 1:07.49 | |||||
4 | Ajjuub Ezzat | 2005 | Aurajoen Uinti | 33.61 | 1:09.20 | |||||
5 | Davi-Esra Pesonen | 2002 | Salon Uimarit | 33.04 | 1:10.40 | |||||
6 | Taavi Backman | 2004 | Lahden Uimaseura | 34.28 | 1:10.63 | |||||
7 | Otto Lindroos | 2001 | Aurajoen Uinti | 34.17 | 1:11.03 | |||||
8 | Alexander Kudriawcew | 2001 | Aurajoen Uinti | 34.05 | 1:11.75 | |||||
9 | Eetu Mikkonen | 2003 | Aurajoen Uinti | 35.83 | 1:12.71 | |||||
10 | Oliver Oinas | 2001 | Uimaseura Kaarina | 35.27 | 1:13.70 | |||||
11 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | Aurajoen Uinti | 34.68 | 1:14.91 | |||||
12 | Daniel Pavlov | 2003 | Aurajoen Uinti | 35.91 | 1:15.17 | |||||
13 | Tuomas Toppinen | 2005 | Aurajoen Uinti | 35.91 | 1:15.55 | |||||
14 | Juuso Leppänen | 2004 | Aurajoen Uinti | 35.22 | 1:16.08 | |||||
15 | Niko Viitala | 2003 | Aurajoen Uinti | 37.67 | 1:16.73 | |||||
16 | Osku Muuri | 2002 | Uimaseura Kaarina | 37.70 | 1:18.88 | |||||
17 | Jaakko Pihlava | 2004 | Aurajoen Uinti | 38.24 | 1:19.74 | |||||
18 | Rasmus Rekola | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.78 | 1:20.86 | |||||
19 | Felix Savolainen | 2004 | Aurajoen Uinti | 40.82 | 1:21.99 | |||||
20 | Olli Erkkilä | 2003 | Aurajoen Uinti | 40.02 | 1:23.46 | |||||
21 | Jeremia Varonen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 41.04 | 1:24.61 | |||||
22 | Miko Muuri | 2004 | Uimaseura Kaarina | 41.10 | 1:27.12 | |||||
23 | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | 42.93 | 1:27.46 | |||||
24 | Veeti Valdolin | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.69 | 1:29.57 | |||||
25 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 40.12 | 1:30.02 | |||||
26 | Rasmus Rauhala | 2004 | Uimaseura Kaarina | 42.44 | 1:30.99 | |||||
27 | Henry Vaga | 2003 | Salon Uimarit | 42.23 | 1:31.19 | |||||
28 | Casper Leo | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.20 | 1:34.47 | |||||
29 | Oskari Suominen | 2003 | Salon Uimarit | 41.91 | 1:34.56 | |||||
30 | Nuutti Vienonen | 2005 | Salon Uimarit | 46.34 | 1:38.80 | |||||
31 | Miika Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 47.20 | 1:41.49 | |||||
32 | Joonatan Hietarinne | 2006 | Salon Uimarit | 50.68 | 1:51.71 | |||||
33 | Elmeri Falkstedt | 2004 | Salon Uimarit | 52.09 | 1:52.07 | |||||
34 | Matias Saarinen | 2006 | Salon Uimarit | 52.01 | 1:56.53 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:14 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:00 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 28, 200m SU T13, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Ronja Mehtonen | 1999 | Salon Uimarit | 34.33 | 1:10.97 | 1:48.49 | 2:25.90 | |||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 35.60 | 1:14.23 | 1:53.12 | 2:30.20 | |||
3 | Venla Koskinen | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.40 | 1:20.27 | 2:02.86 | 2:42.98 | |||
4 | Alida Öhberg | 2002 | Aurajoen Uinti | 38.21 | 1:20.10 | 2:03.25 | 2:44.03 | |||
5 | Iris Hanski | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.23 | 1:23.78 | 2:08.89 | 2:52.39 | |||
6 | Hilda Helo | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.31 | 1:28.39 | 2:15.62 | 3:00.45 | |||
7 | Helka Suomäki | 2003 | Aurajoen Uinti | 42.56 | 1:29.32 | 2:17.28 | 3:04.25 | |||
8 | Aliisa Jalo | 2002 | Someron Esa | 44.67 | 1:33.39 | 2:23.72 | 3:11.17 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:00 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:00 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 29, 200m SU P14, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Oskari Hynynen | 2001 | Salon Uimarit | 31.31 | 1:07.66 | 1:44.85 | 2:21.33 | |||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | Aurajoen Uinti | 32.31 | 1:09.34 | 1:46.82 | 2:22.46 | |||
3 | Kalle Mäkinen | 2002 | Vanders | 33.26 | 1:09.77 | 1:47.78 | 2:24.14 | |||
4 | Oskari Arvo | 2002 | Aurajoen Uinti | 35.07 | 1:15.98 | 1:57.03 | 2:36.86 | |||
5 | Eemil Kankare | 2003 | Aurajoen Uinti | 38.37 | 1:20.57 | 2:03.20 | 2:44.12 | |||
6 | Samu Petteri Kallio | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.43 | 1:22.02 | 2:06.22 | 2:49.64 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:00 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:00 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 30, 100m RU T12, N, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.68 | 1:23.70 | |||||
2 | Liia Louhikoski | 2001 | Vanders | 39.52 | 1:24.02 | |||||
3 | Aino Paju | 2003 | Vanders | 42.57 | 1:29.08 | |||||
4 | Ada Salokannel | 2002 | Salon Uimarit | 42.56 | 1:30.63 | |||||
5 | Mette Hyvärinen | 2002 | Uimaseura Kaarina | 42.86 | 1:30.75 | |||||
6 | Lotta Rantakare | 2001 | Aurajoen Uinti | 41.99 | 1:31.38 | |||||
7 | Matilda Laitinen | 2004 | Aurajoen Uinti | 43.45 | 1:32.23 | |||||
8 | Daniela Degenhardt | 2003 | Aurajoen Uinti | 43.71 | 1:32.51 | |||||
9 | Päivi Kaipainen | 1965 | Salon Uimarit | 45.10 | 1:35.29 | |||||
10 | Anni Hyttinen | 2004 | Aurajoen Uinti | 45.39 | 1:35.38 | |||||
11 | Erika Korpela | 2003 | Salon Uimarit | 46.03 | 1:37.71 | |||||
12 | Venla Salminen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 47.09 | 1:38.01 | |||||
13 | Aada Rissanen | 2004 | Vanders | 45.94 | 1:39.33 | |||||
14 | Sonja Ylösmäki | 2003 | Someron Esa | 46.69 | 1:39.63 | |||||
15 | Sonila Selimi | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.72 | 1:39.72 | |||||
16 | Silja Villanen | 2005 | Salon Uimarit | 50.17 | 1:43.25 | |||||
17 | Minttu Kiili | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.16 | 1:43.59 | |||||
18 | Roosa Tuomainen | 2005 | Salon Uimarit | 50.25 | 1:44.12 | |||||
19 | Ella Suominen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.07 | 1:44.93 | |||||
20 | Saara Vähämiko | 2002 | Uimaseura Kaarina | 48.99 | 1:45.39 | |||||
21 | Tiitu Koskinen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.38 | 1:45.78 | |||||
22 | Laura Helena Müürsepp | 2004 | Aurajoen Uinti | 50.27 | 1:46.63 | |||||
23 | Milla Järvenpää | 2004 | Uimaseura Kaarina | 51.60 | 1:48.11 | |||||
24 | Nea Tamminen | 2004 | Aurajoen Uinti | 50.89 | 1:48.22 | |||||
25 | Sara Korpineva | 2003 | Salon Uimarit | 51.48 | 1:49.00 | |||||
26 | Peppi Kolari | 2003 | Aurajoen Uinti | 51.68 | 1:50.01 | |||||
27 | Kerttu Taponen | 2005 | Aurajoen Uinti | 52.90 | 1:51.40 | |||||
28 | Vilma Halava | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.86 | 1:53.20 | |||||
29 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | Salon Uimarit | 52.06 | 1:54.44 | |||||
30 | Hilla Valtonen | 2003 | Uimaseura Kaarina | 55.12 | 1:59.42 | |||||
- | Phan Vy Anh Tran | 2005 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:00 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:00 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 31, 100m RU P13, M, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 34.36 | 1:14.12 | |||||
2 | Ville Kaipainen | 2000 | Salon Uimarit | 38.75 | 1:22.48 | |||||
3 | Taavi Backman | 2004 | Lahden Uimaseura | 46.47 | 1:38.34 | |||||
4 | Ville Savela | 2003 | Someron Esa | 50.49 | 1:45.80 | |||||
5 | Olli Havia | 2004 | Salon Uimarit | 50.93 | 1:48.56 | |||||
6 | Patrik Martti | 2003 | Uimaseura Kaarina | 51.42 | 1:48.96 | |||||
7 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 52.29 | 1:49.60 | |||||
8 | Veeti Salminen | 2006 | Someron Esa | 53.01 | 1:50.66 | |||||
9 | Samuel Salminen | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.35 | 1:53.92 | |||||
10 | Eerik Rantanen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 55.81 | 1:58.63 | |||||
11 | Aku Hyrsylä | 2003 | Salon Uimarit | 1:01.07 | 2:09.92 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:00 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:37 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 32, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Noona Rantanen | 2002 | Vanders | 1:17.28 | 2:41.21 | 4:05.84 | 5:29.99 | 11:04.11 | ||
6:54.90 | 8:18.39 | 9:41.72 | ||||||||
2 | Ellen Strandberg | 2002 | Vanders | 1:19.33 | 2:44.48 | 4:10.42 | 5:37.06 | 11:24.04 | ||
7:04.00 | 8:31.31 | 9:58.45 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:37 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
Kilpailu | Kevätuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:37 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Laji 33, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | Vanders | 1:07.17 | 2:18.46 | 3:30.55 | 4:43.11 | 9:26.54 | ||
5:54.88 | 7:06.13 | 8:16.91 | ||||||||
2 | Aaro Märsylä | 2001 | Vanders | 1:11.28 | 2:28.62 | 3:45.44 | 5:03.83 | 10:07.78 | ||
6:22.31 | 7:39.71 | 8:55.26 | ||||||||
3 | Eetu Mikkonen | 2003 | Aurajoen Uinti | 1:15.65 | 2:38.23 | 4:02.69 | 5:26.62 | 10:54.10 | ||
6:50.18 | 8:14.79 | 9:36.50 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:37 |