Resultat för Næstved Swimcup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 293 | 45.15 | 1:36.54 | 2:29.34 | 3:22.45 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:24.09 | |||||||||
2 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 224 | 54.04 | 1:50.40 | 2:46.63 | 3:41.45 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:59.91 | |||||||||
3 | Freja Threms | 2005 | 223 | 49.88 | 1:46.54 | 2:44.50 | 3:41.65 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:55.11 | |||||||||
4 | Frederikke Poulsen | 2006 | 198 | 53.73 | 1:52.56 | 2:53.27 | 3:50.65 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:54.21 | |||||||||
5 | Freja Juul | 2006 | 195 | 52.41 | 1:50.88 | 2:51.64 | 3:51.73 | |||
Næstved IF | 3:56.91 | |||||||||
6 | Laura Meyer | 2006 | 153 | 57.31 | 2:02.10 | 3:07.36 | 4:11.21 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:09.24 | |||||||||
7 | Pauline Andersen | 2005 | 151 | 54.99 | 1:59.21 | 3:05.37 | 4:12.26 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Dedde Villumsen | 2005 | 136 | 57.16 | 2:05.54 | 3:15.24 | 4:21.62 | |||
Næstved IF | 4:10.90 | |||||||||
9 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 114 | 1:03.59 | 2:14.07 | 3:26.48 | 4:37.10 | |||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 113 | 1:00.67 | 2:10.89 | 3:22.82 | 4:37.66 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 478 | 38.49 | 1:21.82 | 2:06.83 | 2:52.00 | |||
Næstved IF | 2:52.80 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 392 | 41.09 | 1:27.40 | 2:15.16 | 3:03.87 | |||
Vest-Brøndby | 3:01.47 | |||||||||
3 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 320 | 44.56 | 1:34.83 | 2:26.23 | 3:16.55 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:17.42 | |||||||||
4 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 320 | 43.33 | 1:32.41 | 2:24.00 | 3:16.72 | |||
Vest-Brøndby | 3:23.56 | |||||||||
5 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 248 | 50.10 | 1:45.67 | 2:41.87 | 3:33.99 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | 233 | 49.79 | 1:45.55 | 2:42.28 | 3:38.61 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:31.11 | |||||||||
7 | Sille Møller | 2004 | 227 | 48.51 | 1:44.52 | 2:42.91 | 3:40.47 | |||
Kalundborg SK | 3:40.05 | |||||||||
8 | Josephine Larsen | 2004 | 179 | 56.59 | 1:57.05 | 2:59.63 | 3:58.72 | |||
TVS Tårnborg IF | 4:16.00 | |||||||||
9 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 178 | 55.44 | 1:58.27 | 3:00.06 | 3:59.02 | |||
Næstved IF | 4:05.08 | |||||||||
10 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 121 | 1:00.95 | 2:10.68 | 3:22.29 | 4:31.91 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamille Lundberg | 2003 | DSQ | Ej samtid berør | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 3:57.11 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 354 | 42.27 | 1:30.84 | 2:21.10 | 3:10.19 | |||
Vest-Brøndby | 3:08.38 | |||||||||
2 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 337 | 43.16 | 1:32.15 | 2:22.38 | 3:13.26 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:11.33 | |||||||||
3 | Felina Noe | 2002 | 317 | 45.49 | 1:34.96 | 2:26.76 | 3:17.24 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:22.56 | |||||||||
4 | SIF Jørgin | 2002 | 261 | 44.70 | 1:38.30 | 2:34.02 | 3:30.36 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:22.59 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Bonnesen | 1999 | 497 | 38.81 | 1:22.15 | 2:06.31 | 2:49.88 | |||
Næstved IF | 2:52.42 | |||||||||
2 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 291 | 42.96 | 1:34.10 | 2:28.37 | 3:22.90 | |||
TVS Tårnborg IF | 3:33.10 | |||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 318 | 44.30 | 1:33.74 | 2:24.89 | 3:16.99 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:15.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 202 | 47.03 | 1:40.14 | 2:33.57 | 3:25.04 | |||
Vest-Brøndby | 3:29.83 | |||||||||
2 | Stefan Rasmussen | 2004 | 191 | 46.61 | 1:40.10 | 2:34.70 | 3:28.96 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:30.71 | |||||||||
3 | Joachim Mårtensen | 2004 | 168 | 46.72 | 1:41.87 | 2:41.32 | 3:38.26 | |||
Kalundborg SK | 3:39.41 | |||||||||
4 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 142 | 53.00 | 1:51.96 | 2:49.68 | 3:50.70 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:59.59 | |||||||||
5 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 126 | 53.64 | 1:56.01 | 2:58.71 | 4:00.26 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Jonas Rask | 2006 | 95 | 58.06 | 2:06.10 | 3:14.51 | 4:23.32 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | DSQ | Ej samtid berør 150m | ||||||
Næstved IF | 3:43.54 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 296 | 40.80 | 1:26.82 | 2:14.35 | 3:00.76 | |||
Vest-Brøndby | 3:04.70 | |||||||||
2 | Kristian Mouridsen | 2002 | 268 | 42.32 | 1:29.54 | 2:18.17 | 3:06.78 | |||
Næstved IF | 3:07.15 | |||||||||
3 | Martin Jacobsen | 2002 | 239 | 44.28 | 1:33.81 | 2:23.38 | 3:14.07 | |||
Vest-Brøndby | 3:11.77 | |||||||||
4 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 155 | 50.16 | 1:49.21 | 2:47.80 | 3:44.17 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 140 | 53.41 | 1:52.26 | 2:52.60 | 3:51.67 | |||
TVS Tårnborg IF | 3:53.20 | |||||||||
- | Jesse Refsgaard | 2003 | DSQ | Ej samtid berør 125m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 3:45.11 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 391 | 35.88 | 1:17.24 | 2:00.80 | 2:44.70 | |||
Næstved IF | 2:42.46 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Kragesand | 1999 | 292 | 40.52 | 1:26.23 | 2:13.54 | 3:01.59 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:59.73 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 458 | 33.62 | 1:13.16 | 1:54.10 | 2:36.28 | |||
Kalundborg SK | 2:26.32 | |||||||||
2 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 225 | 45.02 | 1:35.45 | 2:26.51 | 3:17.90 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:14.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 299 | 39.74 | 1:22.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.64 | |||||||||
2 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 227 | 45.09 | 1:30.18 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:33.41 | |||||||||
3 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 209 | 44.15 | 1:32.61 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:41.20 | |||||||||
4 | Mie Ankersen | 2006 | 204 | 45.64 | 1:33.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.34 | |||||||||
5 | Alba Seneca | 2005 | 184 | 47.36 | 1:36.65 | |||||
Kalundborg SK | 1:39.66 | |||||||||
6 | Mie Visler | 2006 | 163 | 48.38 | 1:40.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:51.40 | |||||||||
7 | Josephine Frederiksen | 2005 | 140 | 51.44 | 1:45.74 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:47.48 | |||||||||
8 | Victoria Dinesen | 2006 | 76 | 1:02.57 | 2:09.61 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Dicte Maar | 2006 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
Næstved IF | 1:54.70 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Krumbak | 2004 | 375 | 36.57 | 1:16.26 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
2 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 337 | 37.70 | 1:19.03 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:20.21 | |||||||||
3 | Katrine Duus | 2003 | 332 | 38.55 | 1:19.41 | |||||
Næstved IF | 1:22.87 | |||||||||
4 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 312 | 40.07 | 1:21.05 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:19.87 | |||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 304 | 39.72 | 1:21.81 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.85 | |||||||||
6 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 303 | 40.27 | 1:21.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.65 | |||||||||
7 | Annika Egenhardt | 2003 | 279 | 40.84 | 1:24.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.13 | |||||||||
8 | Mille Scheel | 2003 | 275 | 41.31 | 1:24.53 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.34 | |||||||||
9 | Laura Rasmussen | 2004 | 275 | 40.84 | 1:24.57 | |||||
Kalundborg SK | 1:25.08 | |||||||||
10 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 262 | 41.94 | 1:25.94 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.21 | |||||||||
11 | Freja Søndergaard | 2004 | 262 | 40.76 | 1:25.97 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:26.58 | |||||||||
12 | Ida Bruhn | 2004 | 258 | 41.40 | 1:26.43 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.20 | |||||||||
13 | Camille Neess | 2003 | 252 | 41.93 | 1:27.04 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:32.52 | |||||||||
14 | Sille Bachmann | 2004 | 244 | 43.14 | 1:28.02 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:31.41 | |||||||||
15 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 242 | 43.20 | 1:28.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.43 | |||||||||
16 | Ida Kjølby | 2003 | 229 | 44.18 | 1:29.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:31.34 | |||||||||
17 | Lucca Rademakers | 2004 | 226 | 43.28 | 1:30.28 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:27.17 | |||||||||
18 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 208 | 44.89 | 1:32.82 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:33.29 | |||||||||
19 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 206 | 44.07 | 1:33.07 | |||||
Næstved IF | 1:33.07 | |||||||||
20 | Ella Rasmussen | 2004 | 194 | 46.70 | 1:34.96 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:40.80 | |||||||||
21 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 191 | 47.01 | 1:35.52 | |||||
Næstved IF | 1:35.29 | |||||||||
22 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | 166 | 48.19 | 1:40.01 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:54.28 | |||||||||
23 | Marie Donstrup | 2004 | 161 | 47.27 | 1:41.15 | |||||
Næstved IF | 1:48.50 | |||||||||
24 | Signe Bagge Møller | 2004 | 150 | 1:43.41 | 1:43.41 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
25 | Isabella Grønborg | 2003 | 141 | 48.75 | 1:45.51 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 431 | 35.22 | 1:12.85 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.13 | |||||||||
2 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 420 | 35.64 | 1:13.46 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:14.05 | |||||||||
3 | Sasia Lundhus | 2002 | 372 | 36.86 | 1:16.45 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.41 | |||||||||
4 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 372 | 36.89 | 1:16.47 | |||||
Næstved IF | 1:15.83 | |||||||||
5 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 351 | 37.60 | 1:17.97 | |||||
Næstved IF | 1:16.79 | |||||||||
6 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 351 | 36.41 | 1:18.00 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.81 | |||||||||
7 | Nicoline Strandberg | 2002 | 327 | 39.25 | 1:19.84 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.66 | |||||||||
8 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 287 | 39.93 | 1:23.37 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:24.28 | |||||||||
9 | Mia Witt | 2002 | 286 | 40.38 | 1:23.46 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.75 | |||||||||
10 | Nikoline V Hansen | 2001 | 273 | 40.47 | 1:24.77 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:23.64 | |||||||||
11 | Laura Sørensen | 2001 | 270 | 41.34 | 1:25.14 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:27.11 | |||||||||
12 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 263 | 41.78 | 1:25.81 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.45 | |||||||||
13 | Victoria Christoffersen | 2002 | 257 | 43.01 | 1:26.53 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:29.64 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicole Kristensen | 1999 | 459 | 34.27 | 1:11.30 | |||||
Kalundborg SK | 1:11.30 | |||||||||
2 | Volena Dimitrova | 1999 | 342 | 37.63 | 1:18.69 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.52 | |||||||||
3 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | 238 | 42.56 | 1:28.76 | |||||
Næstved IF | 1:29.42 | |||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 524 | 32.29 | 1:08.22 | |||||
Kalundborg SK | 1:05.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 250 | 37.31 | 1:17.68 | |||||
Kalundborg SK | 1:19.89 | |||||||||
2 | Mathias Ankersen | 2004 | 185 | 42.34 | 1:25.79 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.21 | |||||||||
3 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 169 | 43.82 | 1:28.37 | |||||
Næstved IF | 1:26.04 | |||||||||
4 | August Høy | 2005 | 159 | 43.83 | 1:30.23 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 156 | 44.50 | 1:30.87 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:30.75 | |||||||||
6 | Malthe Foged | 2005 | 136 | 45.72 | 1:35.02 | |||||
Næstved IF | 1:37.28 | |||||||||
7 | Hjalte Petersen | 2004 | 132 | 44.73 | 1:36.03 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Konrad Clausen | 2005 | 125 | 48.54 | 1:37.81 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
9 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 70 | 1:58.23 | 1:58.23 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 325 | 34.64 | 1:11.14 | |||||
Kalundborg SK | 1:10.28 | |||||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 267 | 37.50 | 1:15.97 | |||||
Næstved IF | 1:18.97 | |||||||||
3 | Ole Hovmand | 2003 | 260 | 37.77 | 1:16.66 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:19.15 | |||||||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 250 | 37.67 | 1:17.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.06 | |||||||||
5 | Harald Franck | 2003 | 244 | 38.16 | 1:18.27 | |||||
Næstved IF | 1:16.66 | |||||||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | 230 | 38.54 | 1:19.79 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.89 | |||||||||
7 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 225 | 39.76 | 1:20.41 | |||||
Næstved IF | 1:23.48 | |||||||||
8 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 209 | 39.93 | 1:22.41 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 196 | 40.65 | 1:24.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.64 | |||||||||
10 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 195 | 39.68 | 1:24.31 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:35.55 | |||||||||
11 | Mathias Clausen | 2002 | 189 | 41.59 | 1:25.16 | |||||
Næstved IF | 1:24.50 | |||||||||
12 | Nicklas Stæcker | 2003 | 154 | 43.33 | 1:31.24 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 138 | 44.47 | 1:34.59 | |||||
Næstved IF | 1:29.26 | |||||||||
14 | Marcus Ahlmann Kirk | 2003 | 108 | 49.69 | 1:42.46 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:50.11 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 491 | 30.15 | 1:02.03 | |||||
Kalundborg SK | 1:00.84 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | 477 | 30.60 | 1:02.62 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:02.87 | |||||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 347 | 32.74 | 1:09.62 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:12.91 | |||||||||
4 | Frederik Helms | 2001 | 261 | 37.59 | 1:16.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.11 | |||||||||
5 | Matti Andersen | 2001 | 224 | 38.25 | 1:20.55 | |||||
Næstved IF | 1:23.46 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 637 | 27.21 | 56.87 | |||||
Kalundborg SK | 55.20 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Müller | 1997 | 531 | 29.74 | 1:00.43 | |||||
Svømmeklubben Syd | 58.47 | |||||||||
2 | Oliver Vang | 1994 | 484 | 30.46 | 1:02.29 | |||||
Næstved IF | 1:01.32 | |||||||||
3 | Jens Saugmann | 1996 | 433 | 30.88 | 1:04.68 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.72 | |||||||||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 370 | 32.44 | 1:08.11 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:06.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 192 | 42.19 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 52.09 | |||||||||
2 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 174 | 43.65 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
3 | Freja Threms | 2005 | 158 | 45.06 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 50.11 | |||||||||
4 | Freja Arentsen | 2005 | 157 | 45.12 | ||||||
Næstved IF | 47.37 | |||||||||
5 | Freja Juul | 2006 | 140 | 46.95 | ||||||
Næstved IF | 47.43 | |||||||||
6 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 97 | 52.95 | ||||||
Kalundborg SK | 49.43 | |||||||||
7 | Maria Stoklund | 2006 | 97 | 53.05 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Victoria Dinesen | 2006 | 94 | 53.49 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Leonora Franck | 2006 | 85 | 55.38 | ||||||
Næstved IF | 54.10 | |||||||||
10 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 77 | 57.26 | ||||||
Næstved IF | 1:03.02 | |||||||||
11 | Kamille Bentsen | 2006 | 75 | 57.71 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 54 | 1:04.43 | ||||||
Næstved IF | 1:15.44 | |||||||||
- | Liva Mayland | 2006 | DSQ | Ej synkrom arm 25m | ||||||
Næstved IF | 1:00.15 | |||||||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | DSQ | Ej synkrom arm 25 m | ||||||
Næstved IF | 1:05.40 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 438 | 32.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
2 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 251 | 38.64 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 38.90 | |||||||||
3 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 248 | 38.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.41 | |||||||||
4 | Camille Neess | 2003 | 241 | 39.16 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.32 | |||||||||
5 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 196 | 41.93 | ||||||
Næstved IF | 41.81 | |||||||||
6 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 188 | 42.49 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 45.19 | |||||||||
7 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 174 | 43.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.56 | |||||||||
8 | Sille Bachmann | 2004 | 155 | 45.31 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 47.11 | |||||||||
9 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 155 | 45.38 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 47.35 | |||||||||
10 | Marie Donstrup | 2004 | 151 | 45.78 | ||||||
Næstved IF | 47.79 | |||||||||
11 | Rikke Andersen | 2003 | 141 | 46.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Laura Rasmussen | 2004 | 138 | 47.10 | ||||||
Kalundborg SK | 45.00 | |||||||||
13 | Olivia My Nielsen | 2004 | 138 | 47.16 | ||||||
Næstved IF | 45.83 | |||||||||
14 | Maja Raalund | 2003 | 137 | 47.29 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Pernille Goth Pedersen | 2003 | 136 | 47.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 47.28 | |||||||||
16 | Sille Møller | 2004 | 119 | 49.50 | ||||||
Kalundborg SK | 50.00 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 535 | 30.02 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.49 | |||||||||
2 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 315 | 35.81 | ||||||
Kalundborg SK | 35.42 | |||||||||
3 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 295 | 36.59 | ||||||
Næstved IF | 37.34 | |||||||||
4 | Victoria Christoffersen | 2002 | 290 | 36.81 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 37.82 | |||||||||
5 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 273 | 37.58 | ||||||
Næstved IF | 37.33 | |||||||||
6 | Nikoline V Hansen | 2001 | 214 | 40.73 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 41.59 | |||||||||
7 | Mette Jensen | 2002 | 86 | 55.10 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | 344 | 34.79 | ||||||
Næstved IF | 34.86 | |||||||||
2 | Volena Dimitrova | 1999 | 274 | 37.53 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.42 | |||||||||
3 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 185 | 42.72 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 41.81 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 506 | 30.58 | ||||||
Kalundborg SK | 30.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 236 | 35.26 | ||||||
Kalundborg SK | 36.80 | |||||||||
2 | Elias Noe | 2004 | 180 | 38.55 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.99 | |||||||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | 115 | 44.76 | ||||||
Næstved IF | 47.56 | |||||||||
4 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 90 | 48.61 | ||||||
Næstved IF | 50.93 | |||||||||
5 | Christian Jepsen | 2005 | 90 | 48.62 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 79 | 50.78 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.66 | |||||||||
7 | Rasmus Mortensen | 2004 | 75 | 51.64 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
8 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 34 | 1:07.11 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nichlas Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 241 | 35.01 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.21 | |||||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 237 | 35.22 | ||||||
Næstved IF | 35.51 | |||||||||
3 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 203 | 37.07 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.84 | |||||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 202 | 37.15 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.81 | |||||||||
5 | Andreas Borggaard | 2002 | 191 | 37.83 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Artmann | 2002 | 181 | 38.51 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 172 | 39.14 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.65 | |||||||||
8 | Nicklas Stæcker | 2003 | 149 | 41.06 | ||||||
Næstved IF | 42.58 | |||||||||
9 | Marcus Holm | 2003 | 106 | 46.03 | ||||||
Næstved IF | 43.82 | |||||||||
10 | Jesse Refsgaard | 2003 | 79 | 50.61 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 53.05 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | 494 | 27.57 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 28.25 | |||||||||
2 | Mads Møller | 2000 | 385 | 29.96 | ||||||
Kalundborg SK | 29.41 | |||||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 349 | 30.95 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.60 | |||||||||
4 | Emil Mosegaard | 2001 | 340 | 31.23 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 30.16 | |||||||||
5 | Mathias Aner | 2001 | 260 | 34.15 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.80 | |||||||||
- | Matti Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved IF | 41.41 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 586 | 26.05 | ||||||
Kalundborg SK | 25.99 | |||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 482 | 27.79 | ||||||
Kalundborg SK | 28.18 | |||||||||
3 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 354 | 30.80 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 28.72 | |||||||||
4 | Gustav Notkin | 1999 | 208 | 36.77 | ||||||
Næstved IF | 34.93 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Saugmann | 1996 | 527 | 26.98 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 26.65 | |||||||||
2 | Jonathan Müller | 1997 | 500 | 27.45 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 27.40 | |||||||||
3 | Oliver Vang | 1994 | 477 | 27.90 | ||||||
Næstved IF | 26.99 | |||||||||
4 | Jakob H. Andersen | 1993 | 473 | 27.97 | ||||||
Kalundborg SK | 27.60 | |||||||||
5 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 453 | 28.37 | ||||||
Næstved IF | 28.53 | |||||||||
6 | Elias Offersen | 1996 | 301 | 32.50 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 285 | 42.85 | 1:28.77 | 2:24.43 | 3:04.96 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:19.94 | |||||||||
2 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 263 | 45.32 | 1:34.03 | 2:27.56 | 3:09.96 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:15.66 | |||||||||
3 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 204 | 44.55 | 1:36.57 | 2:39.38 | 3:26.82 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:33.59 | |||||||||
4 | Mie Ankersen | 2006 | 196 | 47.38 | 1:39.40 | 2:41.23 | 3:29.52 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:50.28 | |||||||||
5 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 167 | 56.05 | 1:51.10 | 2:50.82 | 3:41.19 | |||
Kalundborg SK | 3:30.00 | |||||||||
- | Fanta Osatoharimwen | 2005 | DSQ | Brystben i fly | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:36.08 | |||||||||
- | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | DSQ | Ej samtid berør 150m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:06.74 | |||||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 411 | 37.39 | 1:19.29 | 2:04.88 | 2:43.81 | |||
Næstved IF | 2:44.33 | |||||||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | 396 | 35.51 | 1:16.67 | 2:08.24 | 2:45.85 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:51.57 | |||||||||
3 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 320 | 40.80 | 1:25.99 | 2:16.72 | 2:58.13 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:55.76 | |||||||||
4 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 307 | 42.10 | 1:28.29 | 2:20.02 | 3:00.57 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.78 | |||||||||
5 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 305 | 38.70 | 1:25.70 | 2:19.91 | 3:00.95 | |||
Vest-Brøndby | 2:55.15 | |||||||||
6 | Annika Egenhardt | 2003 | 284 | 42.22 | 1:28.21 | 2:21.99 | 3:05.30 | |||
Vest-Brøndby | 3:05.55 | |||||||||
7 | Ida Bruhn | 2004 | 245 | 46.17 | 1:35.64 | 2:30.66 | 3:14.54 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:13.52 | |||||||||
8 | Freja Søndergaard | 2004 | 230 | 48.93 | 1:35.83 | 2:37.80 | 3:18.77 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:21.15 | |||||||||
9 | Olivia My Nielsen | 2004 | 226 | 1:01.57 | 1:36.99 | 2:33.66 | 3:19.92 | |||
Næstved IF | 3:23.81 | |||||||||
10 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 191 | 52.74 | 1:45.28 | 2:46.69 | 3:31.25 | |||
Næstved IF | 3:31.81 | |||||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 531 | 32.65 | 1:12.66 | 1:55.61 | 2:30.44 | |||
Kalundborg SK | 2:31.91 | |||||||||
2 | Sasia Lundhus | 2002 | 405 | 37.51 | 1:17.21 | 2:07.38 | 2:44.60 | |||
Vest-Brøndby | 2:45.38 | |||||||||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 372 | 38.25 | 1:18.09 | 2:09.15 | 2:49.35 | |||
Næstved IF | 2:47.84 | |||||||||
4 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 333 | 39.52 | 1:21.67 | 2:16.21 | 2:55.66 | |||
Næstved IF | 2:58.99 | |||||||||
5 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 327 | 38.56 | 1:25.76 | 2:16.26 | 2:56.84 | |||
Vest-Brøndby | 2:49.83 | |||||||||
6 | Nicoline Strandberg | 2002 | 326 | 38.34 | 1:21.86 | 2:17.10 | 2:56.92 | |||
Kalundborg SK | 2:56.62 | |||||||||
7 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 308 | 37.41 | 1:24.40 | 2:20.23 | 3:00.32 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:01.36 | |||||||||
8 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 293 | 45.46 | 1:32.13 | 2:22.01 | 3:03.39 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:07.94 | |||||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isa Hovmand | 2000 | 544 | 32.03 | 1:09.12 | 1:54.03 | 2:29.20 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:30.57 | |||||||||
2 | Amalie Bonnesen | 1999 | 437 | 37.19 | 1:19.02 | 2:03.23 | 2:40.51 | |||
Næstved IF | 2:40.00 | |||||||||
3 | Nicole Kristensen | 1999 | 411 | 37.13 | 1:17.50 | 2:05.98 | 2:43.87 | |||
Kalundborg SK | 2:40.87 | |||||||||
4 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 273 | 39.81 | 1:30.50 | 2:26.75 | 3:07.67 | |||
TVS Tårnborg IF | 3:00.96 | |||||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 530 | 32.91 | 1:09.98 | 1:54.45 | 2:30.53 | |||
Kalundborg SK | 2:25.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Høy | 2005 | 194 | 47.13 | 1:36.17 | 2:28.94 | 3:09.10 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Ankersen | 2004 | 194 | 44.53 | 2:24.76 | 3:09.12 | 3:09.12 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:14.14 | |||||||||
3 | Stefan Rasmussen | 2004 | 177 | 46.35 | 1:38.57 | 2:32.32 | 3:15.12 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:32.72 | |||||||||
4 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 174 | 46.23 | 1:35.78 | 2:34.80 | 3:16.18 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 283 | 34.74 | 1:18.22 | 2:07.66 | 2:46.82 | |||
Vest-Brøndby | 2:43.63 | |||||||||
2 | Harald Franck | 2003 | 280 | 36.31 | 1:19.85 | 2:08.59 | 2:47.38 | |||
Næstved IF | 2:40.75 | |||||||||
3 | Martin Jacobsen | 2002 | 274 | 37.02 | 1:21.46 | 2:10.25 | 2:48.69 | |||
Vest-Brøndby | 2:47.89 | |||||||||
4 | Kristian Mouridsen | 2002 | 262 | 36.75 | 1:23.84 | 2:12.30 | 2:51.21 | |||
Næstved IF | 2:52.93 | |||||||||
5 | Tobias Davidsen | 2003 | 242 | 39.55 | 1:25.77 | 2:15.63 | 2:55.70 | |||
Vest-Brøndby | 2:55.11 | |||||||||
6 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 212 | 41.93 | 1:27.09 | 2:23.55 | 3:03.80 | |||
Næstved IF | 3:07.08 | |||||||||
7 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 144 | 48.96 | 1:42.16 | 2:44.88 | 3:29.10 | |||
Næstved IF | 3:22.25 | |||||||||
- | Emil Osberg Poulsen | 2003 | DSQ | Ej forsat bevæg 75m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:58.77 | |||||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 420 | 32.23 | 1:08.51 | 1:52.60 | 2:26.28 | |||
Næstved IF | 2:23.62 | |||||||||
2 | Lucas Jensen | 2001 | 350 | 32.92 | 1:13.52 | 2:00.36 | 2:35.48 | |||
Vest-Brøndby | 2:36.09 | |||||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 269 | 37.61 | 1:22.36 | 2:11.91 | 2:49.68 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:48.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 323 | 35.59 | 1:14.33 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
2 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 274 | 38.29 | 1:18.53 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:19.21 | |||||||||
3 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 250 | 37.99 | 1:20.88 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
4 | Freja Arentsen | 2005 | 235 | 39.28 | 1:22.56 | |||||
Næstved IF | 1:23.03 | |||||||||
5 | Freja Juul | 2006 | 221 | 39.33 | 1:24.30 | |||||
Næstved IF | 1:23.01 | |||||||||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 210 | 40.77 | 1:25.73 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.89 | |||||||||
7 | Alba Seneca | 2005 | 204 | 40.83 | 1:26.64 | |||||
Kalundborg SK | 1:28.39 | |||||||||
8 | Freja Threms | 2005 | 170 | 42.26 | 1:32.03 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:29.11 | |||||||||
9 | Josephine Frederiksen | 2005 | 169 | 43.93 | 1:32.18 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:30.10 | |||||||||
10 | Frederikke Poulsen | 2006 | 168 | 42.28 | 1:32.40 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
11 | Laura Meyer | 2006 | 163 | 44.61 | 1:33.31 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.87 | |||||||||
12 | Kamille Bentsen | 2006 | 161 | 44.31 | 1:33.76 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.77 | |||||||||
13 | Maria Stoklund | 2006 | 152 | 46.18 | 1:35.42 | |||||
Kalundborg SK | 1:43.54 | |||||||||
14 | Mie Visler | 2006 | 142 | 45.28 | 1:37.58 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:57.34 | |||||||||
15 | Liva Mayland | 2006 | 134 | 46.80 | 1:39.64 | |||||
Næstved IF | 1:44.13 | |||||||||
16 | Dicte Maar | 2006 | 133 | 45.85 | 1:39.69 | |||||
Næstved IF | 2:01.72 | |||||||||
17 | Pauline Andersen | 2005 | 127 | 46.91 | 1:41.24 | |||||
Kalundborg SK | 1:47.18 | |||||||||
18 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 118 | 46.37 | 1:43.71 | |||||
Næstved IF | 1:48.67 | |||||||||
19 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 111 | 47.23 | 1:45.97 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 110 | 48.12 | 1:46.45 | |||||
Næstved IF | 1:45.99 | |||||||||
21 | Leonora Franck | 2006 | 92 | 48.68 | 1:52.63 | |||||
Næstved IF | 1:46.51 | |||||||||
22 | Victoria Dinesen | 2006 | 84 | 53.40 | 1:56.19 | |||||
Næstved IF | 2:12.64 | |||||||||
23 | Dedde Villumsen | 2005 | 83 | 54.15 | 1:56.53 | |||||
Næstved IF | 1:55.86 | |||||||||
24 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 81 | 54.60 | 1:57.57 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Merle Holmgaard | 2005 | 78 | 1:15.47 | 1:59.00 | |||||
Næstved IF | 1:55.72 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 474 | 31.61 | 1:05.42 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
2 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 469 | 32.07 | 1:05.62 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:08.67 | |||||||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 384 | 33.56 | 1:10.12 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.92 | |||||||||
4 | Katrine Duus | 2003 | 381 | 33.59 | 1:10.34 | |||||
Næstved IF | 1:12.57 | |||||||||
5 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 380 | 34.34 | 1:10.41 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.14 | |||||||||
6 | Emma Olsen | 2003 | 351 | 33.63 | 1:12.26 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:13.23 | |||||||||
7 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | 324 | 35.68 | 1:14.21 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:15.30 | |||||||||
8 | Camille Neess | 2003 | 314 | 35.65 | 1:15.04 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:15.87 | |||||||||
9 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 305 | 36.72 | 1:15.71 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.46 | |||||||||
10 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 303 | 37.14 | 1:15.92 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.26 | |||||||||
11 | Lucca Rademakers | 2004 | 303 | 36.62 | 1:15.93 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:14.09 | |||||||||
12 | Laura Rasmussen | 2004 | 289 | 37.28 | 1:17.11 | |||||
Kalundborg SK | 1:21.18 | |||||||||
13 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 285 | 38.03 | 1:17.43 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
14 | Mille Scheel | 2003 | 273 | 37.74 | 1:18.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.90 | |||||||||
15 | Freja Søndergaard | 2004 | 268 | 37.09 | 1:19.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:23.34 | |||||||||
16 | Sille Bachmann | 2004 | 266 | 38.85 | 1:19.28 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:22.38 | |||||||||
17 | Annika Egenhardt | 2003 | 263 | 38.77 | 1:19.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.14 | |||||||||
18 | Ida Kjølby | 2003 | 262 | 38.99 | 1:19.70 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.75 | |||||||||
19 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | 257 | 37.20 | 1:20.21 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:25.36 | |||||||||
20 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 231 | 39.65 | 1:23.02 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:29.75 | |||||||||
21 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 230 | 39.46 | 1:23.25 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:26.42 | |||||||||
22 | Ella Rasmussen | 2004 | 229 | 39.63 | 1:23.35 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:25.11 | |||||||||
23 | Sille Møller | 2004 | 208 | 41.00 | 1:26.05 | |||||
Kalundborg SK | 1:30.84 | |||||||||
24 | Pernille Goth Pedersen | 2003 | 202 | 41.00 | 1:26.89 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:31.38 | |||||||||
25 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 196 | 42.24 | 1:27.81 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:30.90 | |||||||||
26 | Rikke Andersen | 2003 | 195 | 41.74 | 1:27.87 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 193 | 42.77 | 1:28.18 | |||||
Næstved IF | 1:26.85 | |||||||||
28 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | 189 | 40.64 | 1:28.81 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:38.20 | |||||||||
29 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 182 | 42.01 | 1:29.89 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:32.60 | |||||||||
30 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 172 | 43.68 | 1:31.56 | |||||
Næstved IF | 1:32.41 | |||||||||
31 | Signe Bagge Møller | 2004 | 171 | 41.03 | 1:31.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:26.61 | |||||||||
32 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 169 | 43.15 | 1:32.19 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:27.52 | |||||||||
33 | Josephine Larsen | 2004 | 165 | 45.80 | 1:33.00 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:33.30 | |||||||||
34 | Maja Raalund | 2003 | 126 | 50.49 | 1:41.58 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:42.87 | |||||||||
35 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 121 | 47.71 | 1:43.05 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamille Lundberg | 2003 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:29.45 | |||||||||
- | Isabella Grønborg | 2003 | DNF | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 601 | 29.09 | 1:00.42 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.28 | |||||||||
2 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 511 | 30.26 | 1:03.78 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:04.01 | |||||||||
3 | Felina Noe | 2002 | 435 | 32.30 | 1:07.28 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
4 | Sasia Lundhus | 2002 | 410 | 32.97 | 1:08.65 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.23 | |||||||||
5 | Victoria Christoffersen | 2002 | 410 | 32.98 | 1:08.66 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:08.84 | |||||||||
6 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 395 | 32.87 | 1:09.48 | |||||
Næstved IF | 1:08.68 | |||||||||
7 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 386 | 33.21 | 1:10.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.13 | |||||||||
8 | Nicoline Strandberg | 2002 | 382 | 34.36 | 1:10.26 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.63 | |||||||||
9 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 381 | 33.47 | 1:10.36 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:11.73 | |||||||||
10 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 353 | 34.55 | 1:12.16 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.15 | |||||||||
11 | Laura Sørensen | 2001 | 347 | 34.09 | 1:12.53 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
12 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 343 | 35.08 | 1:12.85 | |||||
Kalundborg SK | 1:12.81 | |||||||||
13 | Nikoline V Hansen | 2001 | 301 | 36.75 | 1:16.08 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:16.08 | |||||||||
14 | SIF Jørgin | 2002 | 301 | 35.58 | 1:16.09 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:17.23 | |||||||||
15 | Mette Jensen | 2002 | 149 | 46.36 | 1:36.05 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:38.07 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicole Kristensen | 1999 | 501 | 30.79 | 1:04.19 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.74 | |||||||||
2 | Volena Dimitrova | 1999 | 391 | 33.14 | 1:09.72 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:10.17 | |||||||||
3 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 333 | 35.81 | 1:13.57 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:14.78 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 601 | 29.37 | 1:00.43 | |||||
Kalundborg SK | 59.86 | |||||||||
2 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 323 | 35.26 | 1:14.30 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:13.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 277 | 33.14 | 1:08.94 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.31 | |||||||||
2 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 210 | 36.39 | 1:15.55 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:17.69 | |||||||||
3 | Elias Noe | 2004 | 208 | 36.03 | 1:15.84 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:15.47 | |||||||||
4 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 203 | 36.17 | 1:16.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.46 | |||||||||
5 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 188 | 36.93 | 1:18.43 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:19.34 | |||||||||
6 | Malthe Foged | 2005 | 182 | 37.19 | 1:19.17 | |||||
Næstved IF | 1:23.22 | |||||||||
7 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 180 | 36.67 | 1:19.47 | |||||
Næstved IF | 1:20.00 | |||||||||
8 | Joachim Mårtensen | 2004 | 169 | 38.99 | 1:21.22 | |||||
Kalundborg SK | 1:22.50 | |||||||||
9 | Petar Trkulja | 2006 | 166 | 38.13 | 1:21.65 | |||||
Næstved IF | 1:19.71 | |||||||||
10 | Hjalte Petersen | 2004 | 154 | 39.31 | 1:23.72 | |||||
Næstved IF | 1:31.51 | |||||||||
11 | Rasmus Mortensen | 2004 | 147 | 40.58 | 1:25.04 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
12 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 142 | 41.69 | 1:26.07 | |||||
Næstved IF | 1:26.80 | |||||||||
13 | Christian Jepsen | 2005 | 132 | 43.05 | 1:28.18 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
14 | Konrad Clausen | 2005 | 129 | 42.09 | 1:28.80 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:34.53 | |||||||||
15 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 97 | 44.98 | 1:37.56 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jonas Rask | 2006 | 96 | 45.60 | 1:37.97 | |||||
Kalundborg SK | 1:43.78 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 355 | 30.62 | 1:03.42 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.67 | |||||||||
2 | Ole Hovmand | 2003 | 341 | 30.97 | 1:04.31 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:05.87 | |||||||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 339 | 31.22 | 1:04.42 | |||||
Næstved IF | 1:05.64 | |||||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 315 | 31.85 | 1:06.00 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:08.14 | |||||||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 302 | 32.32 | 1:06.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.44 | |||||||||
6 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 277 | 32.91 | 1:08.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.94 | |||||||||
7 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 276 | 34.00 | 1:08.97 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:14.54 | |||||||||
8 | Martin Jacobsen | 2002 | 266 | 33.64 | 1:09.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.10 | |||||||||
9 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 244 | 35.39 | 1:11.87 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:15.46 | |||||||||
10 | Mathias Clausen | 2002 | 233 | 34.79 | 1:13.01 | |||||
Næstved IF | 1:13.83 | |||||||||
11 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 224 | 35.60 | 1:13.98 | |||||
Næstved IF | 1:14.38 | |||||||||
12 | Marcus Artmann | 2002 | 218 | 35.52 | 1:14.60 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.78 | |||||||||
13 | Andreas Borggaard | 2002 | 188 | 35.02 | 1:18.40 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marcus Ahlmann Kirk | 2003 | 152 | 41.71 | 1:24.11 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:32.11 | |||||||||
15 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 148 | 41.83 | 1:24.81 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:30.34 | |||||||||
16 | Marcus Holm | 2003 | 143 | 40.01 | 1:25.87 | |||||
Næstved IF | 1:25.27 | |||||||||
17 | Thomas Trebbien | 2002 | 120 | 42.14 | 1:31.09 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:55.11 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 469 | 27.73 | 57.83 | |||||
Kalundborg SK | 59.38 | |||||||||
2 | Mads Møller | 2000 | 451 | 28.14 | 58.60 | |||||
Kalundborg SK | 58.27 | |||||||||
3 | Mathias Aner | 2001 | 389 | 30.07 | 1:01.53 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.20 | |||||||||
4 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 361 | 29.61 | 1:03.06 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:03.55 | |||||||||
5 | Emil Mosegaard | 2001 | 349 | 30.74 | 1:03.77 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:01.62 | |||||||||
6 | Victor Troelsen | 2001 | 310 | 31.42 | 1:06.38 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:06.07 | |||||||||
7 | Matti Andersen | 2001 | 287 | 32.24 | 1:08.11 | |||||
Næstved IF | 1:10.10 | |||||||||
8 | Lucas Leal | 2001 | 123 | 42.21 | 1:30.19 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:34.87 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 599 | 25.79 | 53.30 | |||||
Kalundborg SK | 51.35 | |||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 517 | 26.96 | 55.99 | |||||
Kalundborg SK | 55.73 | |||||||||
3 | Alexander Kragesand | 1999 | 348 | 31.13 | 1:03.86 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:03.85 | |||||||||
4 | Gustav Notkin | 1999 | 211 | 34.26 | 1:15.42 | |||||
Næstved IF | 1:06.56 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob H. Andersen | 1993 | 564 | 26.41 | 54.37 | |||||
Kalundborg SK | 54.85 | |||||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 543 | 26.41 | 55.08 | |||||
Kalundborg SK | 54.50 | |||||||||
3 | Jonathan Müller | 1997 | 524 | 27.23 | 55.72 | |||||
Svømmeklubben Syd | 55.72 | |||||||||
4 | Jens Saugmann | 1996 | 521 | 26.63 | 55.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | 55.04 | |||||||||
5 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 408 | 28.44 | 1:00.56 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 58.99 | |||||||||
6 | Elias Offersen | 1996 | 389 | 29.06 | 1:01.52 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:04.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 206 | 40.24 | 1:31.48 | 2:28.30 | 3:22.38 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 379 | 35.42 | 1:16.59 | 2:00.78 | 2:45.27 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.69 | |||||||||
2 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 199 | 44.23 | 1:37.50 | 2:32.27 | 3:24.79 | |||
Næstved IF | 3:33.24 | |||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 546 | 33.21 | 1:10.28 | 1:47.80 | 2:26.32 | |||
Kalundborg SK | 2:26.11 | |||||||||
2 | Mia Witt | 2002 | 237 | 41.99 | 1:31.08 | 2:22.60 | 3:13.02 | |||
Vest-Brøndby | 3:14.02 | |||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | 249 | 38.26 | 1:26.12 | 2:17.89 | 3:10.08 | |||
Næstved IF | 3:10.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 119 | 45.88 | 1:44.52 | 2:43.39 | 3:40.58 | |||
Næstved IF | 3:44.61 | |||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Helms | 2001 | 333 | 34.10 | 1:14.93 | 1:57.57 | 2:36.50 | |||
Vest-Brøndby | 2:39.02 | |||||||||
2 | Lucas Jensen | 2001 | 331 | 34.75 | 1:14.82 | 1:56.31 | 2:36.80 | |||
Vest-Brøndby | 2:42.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 249 | 45.74 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
2 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 200 | 49.24 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 52.87 | |||||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 174 | 51.53 | ||||||
Kalundborg SK | 50.00 | |||||||||
4 | Frederikke Poulsen | 2006 | 168 | 52.12 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 53.58 | |||||||||
5 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 168 | 52.13 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 49.79 | |||||||||
6 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 167 | 52.26 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.83 | |||||||||
7 | Lea Tångberg | 2005 | 164 | 52.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 54.68 | |||||||||
8 | Freja Arentsen | 2005 | 160 | 52.97 | ||||||
Næstved IF | 56.96 | |||||||||
9 | Mie Ankersen | 2006 | 157 | 53.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pauline Andersen | 2005 | 151 | 53.97 | ||||||
Kalundborg SK | 54.98 | |||||||||
11 | Laura Meyer | 2006 | 150 | 54.14 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.42 | |||||||||
12 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 145 | 54.79 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 53.48 | |||||||||
13 | Maria Stoklund | 2006 | 135 | 56.07 | ||||||
Kalundborg SK | 58.11 | |||||||||
14 | Liva Mayland | 2006 | 133 | 56.35 | ||||||
Næstved IF | 58.26 | |||||||||
15 | Dicte Maar | 2006 | 127 | 57.17 | ||||||
Næstved IF | 1:02.11 | |||||||||
16 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | 125 | 57.45 | ||||||
Næstved IF | 1:04.24 | |||||||||
17 | Dedde Villumsen | 2005 | 116 | 59.03 | ||||||
Næstved IF | 56.77 | |||||||||
18 | Leonora Franck | 2006 | 113 | 59.57 | ||||||
Næstved IF | 58.33 | |||||||||
19 | Kamille Bentsen | 2006 | 112 | 59.68 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.53 | |||||||||
20 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 101 | 1:01.74 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 92 | 1:03.61 | ||||||
Næstved IF | 1:02.27 | |||||||||
22 | Maila Anker | 2007 | 83 | 1:05.82 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
23 | Mie Visler | 2006 | 79 | 1:06.94 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 68 | 1:10.53 | ||||||
Næstved IF | 1:09.06 | |||||||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Næstved IF | 1:03.44 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 417 | 38.53 | ||||||
Næstved IF | 37.62 | |||||||||
2 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 345 | 41.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.53 | |||||||||
3 | Emma Olsen | 2003 | 276 | 44.20 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 44.55 | |||||||||
4 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 258 | 45.23 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 45.46 | |||||||||
5 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 240 | 46.30 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 51.58 | |||||||||
6 | Mille Scheel | 2003 | 237 | 46.52 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.06 | |||||||||
7 | Ida Bruhn | 2004 | 232 | 46.85 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
8 | Line Tångberg | 2004 | 219 | 47.73 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.39 | |||||||||
9 | Olivia My Nielsen | 2004 | 213 | 48.16 | ||||||
Næstved IF | 50.43 | |||||||||
10 | Ella Rasmussen | 2004 | 202 | 49.06 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 53.85 | |||||||||
11 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | 194 | 49.69 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 49.56 | |||||||||
12 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 188 | 50.25 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 50.74 | |||||||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | 166 | 52.38 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 52.18 | |||||||||
14 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 165 | 52.44 | ||||||
Næstved IF | 53.12 | |||||||||
15 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | 160 | 53.00 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 57.46 | |||||||||
16 | Signe Bagge Møller | 2004 | 152 | 53.96 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Marie Donstrup | 2004 | 151 | 53.98 | ||||||
Næstved IF | 52.48 | |||||||||
18 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 147 | 54.55 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 54.40 | |||||||||
19 | Isabella Grønborg | 2003 | 124 | 57.75 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Pernille Goth Pedersen | 2003 | 103 | 1:01.41 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.90 | |||||||||
21 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 96 | 1:02.81 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 91 | 1:03.84 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Kamille Lundberg | 2003 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:03.84 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 446 | 37.69 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 36.91 | |||||||||
2 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 336 | 41.41 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 41.87 | |||||||||
3 | SIF Jørgin | 2002 | 282 | 43.89 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.91 | |||||||||
4 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 273 | 44.35 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Laura Sørensen | 2001 | 258 | 45.22 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 47.50 | |||||||||
6 | Mette Jensen | 2002 | 134 | 56.22 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:07.56 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Bonnesen | 1999 | 437 | 37.93 | ||||||
Næstved IF | 37.14 | |||||||||
2 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 321 | 42.02 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 41.63 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 377 | 39.86 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 39.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 30.28 | ||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 31.05 | ||||||
3 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 32.16 | ||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 32.27 | ||||||
5 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.44 | ||||||
6 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 37.84 | ||||||
7 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.12 | ||||||
8 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 38.23 | ||||||
9 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 38.44 | ||||||
10 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 38.64 | ||||||
11 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 38.66 | ||||||
12 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 41.17 | ||||||
13 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.66 | ||||||
14 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 44.75 | ||||||
15 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 45.34 | ||||||
16 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 46.02 | ||||||
17 | Lucas Leal | 2001 | TVS Tårnborg IF | 47.12 | ||||||
18 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 48.52 | ||||||
19 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.14 | ||||||
20 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 50.26 | ||||||
21 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.86 | ||||||
22 | Konrad Clausen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 51.32 | ||||||
23 | Christian Jepsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 51.70 | ||||||
24 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.86 | ||||||
25 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 52.04 | ||||||
26 | Marcus Ahlmann Kirk | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 52.13 | ||||||
27 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | TVS Tårnborg IF | 53.10 | ||||||
28 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 53.29 | ||||||
29 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 53.61 | ||||||
30 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 54.44 | ||||||
31 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 55.74 | ||||||
32 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 59.88 | ||||||
- | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Thomas Trebbien | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | esb v/ afl. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 320 | 1:21.27 | 2:49.31 | 4:18.05 | 5:42.68 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:44.43 | |||||||||
2 | Josephine Frederiksen | 2005 | 172 | 1:38.54 | 3:26.29 | 5:15.15 | 7:00.90 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Krumbak | 2004 | 422 | 1:14.72 | 2:36.57 | 3:55.58 | 5:12.44 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:19.89 | |||||||||
2 | Katrine Duus | 2003 | 400 | 1:16.15 | 2:37.36 | 3:58.94 | 5:18.11 | |||
Næstved IF | 5:26.50 | |||||||||
3 | Lucca Rademakers | 2004 | 333 | 1:20.51 | 2:46.76 | 4:14.20 | 5:38.28 | |||
TVS Tårnborg IF | 5:49.02 | |||||||||
4 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 325 | 1:21.07 | 2:48.76 | 4:15.02 | 5:40.83 | |||
Vest-Brøndby | 5:43.54 | |||||||||
5 | Ida Kjølby | 2003 | 234 | 1:29.86 | 3:07.38 | 4:45.47 | 6:20.11 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 525 | 1:09.86 | 2:23.67 | 3:37.22 | 4:50.57 | |||
Kalundborg SK | 4:46.70 | |||||||||
2 | Felina Noe | 2002 | 442 | 1:11.55 | 2:30.04 | 3:49.72 | 5:07.72 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 5:06.75 | |||||||||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 428 | 1:11.98 | 2:30.85 | 3:51.38 | 5:11.08 | |||
Næstved IF | 5:14.54 | |||||||||
4 | Mia Witt | 2002 | 377 | 1:16.90 | 2:40.05 | 4:03.48 | 5:24.41 | |||
Vest-Brøndby | 5:20.38 | |||||||||
5 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 339 | 1:19.99 | 2:45.36 | 4:11.46 | 5:36.31 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 5:48.45 | |||||||||
6 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 325 | 1:20.78 | 2:48.70 | 4:13.92 | 5:40.77 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:37.99 | |||||||||
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isa Hovmand | 2000 | 569 | 1:09.01 | 2:21.21 | 3:33.27 | 4:42.87 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:46.06 | |||||||||
2 | Volena Dimitrova | 1999 | 364 | 1:19.05 | 2:42.88 | 4:06.27 | 5:28.28 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 5:50.00 | |||||||||
3 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 339 | 1:18.94 | 2:44.57 | 4:10.74 | 5:36.06 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:39.20 | |||||||||
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 629 | 1:05.72 | 2:14.64 | 3:24.61 | 4:33.60 | |||
Kalundborg SK | 4:35.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 248 | 1:21.93 | 2:48.85 | 4:15.49 | 5:37.70 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 5:35.11 | |||||||||
2 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 248 | 1:20.71 | 2:48.19 | 4:15.03 | 5:37.71 | |||
Vest-Brøndby | 5:53.59 | |||||||||
3 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 215 | 1:23.34 | 2:55.81 | 4:26.98 | 5:53.83 | |||
Næstved IF | 5:53.27 | |||||||||
4 | Malthe Foged | 2005 | 203 | 1:24.64 | 2:57.01 | 4:28.66 | 6:00.68 | |||
Næstved IF | 6:26.42 | |||||||||
5 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 163 | 1:29.68 | 3:06.08 | 4:47.33 | 6:27.80 | |||
Næstved IF | 6:25.62 | |||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ole Hovmand | 2003 | 413 | 1:08.38 | 2:20.80 | 3:33.95 | 4:44.91 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:50.70 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 406 | 1:08.15 | 2:21.84 | 3:35.35 | 4:46.58 | |||
Kalundborg SK | 4:41.15 | |||||||||
3 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 370 | 1:09.05 | 2:23.89 | 3:40.64 | 4:55.49 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:58.11 | |||||||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 336 | 1:11.25 | 2:28.07 | 3:46.74 | 5:05.04 | |||
Vest-Brøndby | 5:01.75 | |||||||||
5 | Kristian Mouridsen | 2002 | 301 | 1:14.47 | 2:36.44 | 3:59.40 | 5:16.57 | |||
Næstved IF | 5:22.64 | |||||||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | 280 | 1:16.54 | 2:39.58 | 4:02.51 | 5:24.23 | |||
Vest-Brøndby | 5:32.71 | |||||||||
7 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 207 | 1:23.95 | 2:56.22 | 4:27.85 | 5:58.51 | |||
Næstved IF | 6:06.00 | |||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 519 | 1:00.83 | 2:08.28 | 3:16.35 | 4:24.00 | |||
Kalundborg SK | 4:48.90 | |||||||||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 506 | 1:03.35 | 2:12.74 | 3:20.70 | 4:26.23 | |||
Næstved IF | 4:27.61 | |||||||||
3 | Mathias Aner | 2001 | 490 | 1:04.54 | 2:13.40 | 3:22.31 | 4:29.08 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:34.39 | |||||||||
4 | Mads Møller | 2000 | 430 | 1:03.51 | 2:14.16 | 3:26.91 | 4:41.08 | |||
Kalundborg SK | 4:23.75 | |||||||||
5 | Lucas Jensen | 2001 | 372 | 1:11.18 | 2:26.52 | 3:42.27 | 4:55.07 | |||
Vest-Brøndby | 4:56.92 | |||||||||
6 | Frederik Helms | 2001 | 337 | 1:13.99 | 2:32.61 | 3:51.64 | 5:04.72 | |||
Vest-Brøndby | 5:10.78 | |||||||||
7 | Victor Troelsen | 2001 | 331 | 1:12.40 | 2:29.51 | 3:48.10 | 5:06.54 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:09.36 | |||||||||
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 394 | 1:06.62 | 2:21.16 | 3:35.99 | 4:49.38 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:49.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalundborg Piger 1 | 0 | 488 | 2:12.14 | ||||||
Kalundborg SK | 2:15.00 | |||||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 36.51 | 1:10.01 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 30.57 | 1:40.58 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 31.56 | 2:12.14 | |||||||
2 | Syd Piger 1 | 0 | 474 | 2:13.35 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:25.00 | |||||||||
Isa Hovmand | 2000 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Trine Rübner-Petersen | 1997 | 40.34 | 1:13.53 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 29.88 | 1:43.41 | |||||||
Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 29.94 | 2:13.35 | |||||||
3 | Piger 1 Næstved | 0 | 423 | 2:18.53 | ||||||
Næstved IF | 2:12.16 | |||||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 38.92 | 1:14.53 | |||||||
Mette Foldager Donstrup | 1999 | 34.40 | 1:48.93 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 29.60 | 2:18.53 | |||||||
4 | Vest Årgangspiger 1 | 2002 | 417 | 2:19.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:18.91 | |||||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 39.58 | 1:15.73 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 33.32 | 1:49.05 | |||||||
Anne-Sofie Devantier | 2004 | 30.15 | 2:19.20 | |||||||
5 | Piger 1 | 2000 | 367 | 2:25.29 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 2:21.00 | |||||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 43.19 | 1:18.15 | |||||||
Victoria Christoffersen | 2002 | 36.22 | 1:54.37 | |||||||
Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 30.92 | 2:25.29 | |||||||
6 | Hg Piger 1 | 2000 | 336 | 2:29.51 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 42.55 | 1:20.27 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 35.10 | 1:55.37 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 34.14 | 2:29.51 | |||||||
7 | Vest Årgangspiger 2 | 2002 | 306 | 2:34.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:30.47 | |||||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 42.78 | 1:22.07 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 38.75 | 2:00.82 | |||||||
Mathilde Bennetzen | 2004 | 33.53 | 2:34.35 | |||||||
8 | Dragsholm Piger | 2003 | 294 | 2:36.37 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:32.11 | |||||||||
Laura Sørensen | 2001 | 41.19 | 41.19 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 44.12 | 1:25.31 | |||||||
Camille Neess | 2003 | 39.66 | 2:04.97 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 31.40 | 2:36.37 | |||||||
9 | Hg Piger 2 | 2002 | 274 | 2:40.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.95 | |||||||||
Mille Scheel | 2003 | 41.74 | 41.74 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 46.44 | 1:28.18 | |||||||
Selma Frederiksen | 2008 | 38.56 | 2:06.74 | |||||||
Ida Bruhn | 2004 | 33.32 | 2:40.06 | |||||||
10 | Piger 1 Vordingborg | 0 | 260 | 2:42.92 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 51.19 | 1:32.34 | |||||||
Volena Dimitrova | 1999 | 37.65 | 2:09.99 | |||||||
Emilie Ferslev Christians | 2002 | 32.93 | 2:42.92 | |||||||
11 | Piger 2 Næstved | 0 | 250 | 2:45.11 | ||||||
Næstved IF | 2:19.40 | |||||||||
Katrine Duus | 2003 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Olivia My Nielsen | 2004 | 47.77 | 1:26.03 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 42.19 | 2:08.22 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 36.89 | 2:45.11 | |||||||
12 | Syd Piger 2 | 0 | 222 | 2:51.81 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 3:00.00 | |||||||||
Ida Kjølby | 2003 | 43.70 | 43.70 | |||||||
Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 43.61 | 1:27.31 | |||||||
Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 43.89 | 2:11.20 | |||||||
Josephine Frederiksen | 2005 | 40.61 | 2:51.81 | |||||||
13 | Piger Sport2 | 2004 | 211 | 2:54.56 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Josephine Larsen | 2004 | 51.09 | 51.09 | |||||||
Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 45.93 | 1:37.02 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 41.28 | 2:18.30 | |||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 36.26 | 2:54.56 | |||||||
14 | Dragsholm Piger 2 | 2003 | 205 | 2:56.29 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:51.11 | |||||||||
Sille Bachmann | 2004 | 40.44 | 40.44 | |||||||
Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | 49.16 | 1:29.60 | |||||||
Alberte Holst Schilling | 2003 | 46.55 | 2:16.15 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 40.14 | 2:56.29 | |||||||
15 | Kalundborg Piger 2 | 0 | 194 | 2:59.63 | ||||||
Kalundborg SK | 2:20.00 | |||||||||
Laura Rasmussen | 2004 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Sille Møller | 2004 | 47.81 | 1:30.49 | |||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 50.16 | 2:20.65 | |||||||
Alba Seneca | 2005 | 38.98 | 2:59.63 | |||||||
16 | Piger 3 Næstved | 0 | 177 | 3:04.98 | ||||||
Næstved IF | 2:26.60 | |||||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 44.55 | 44.55 | |||||||
Marie Donstrup | 2004 | 55.53 | 1:40.08 | |||||||
Freja Arentsen | 2005 | 45.21 | 2:25.29 | |||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 39.69 | 3:04.98 | |||||||
17 | Hg Piger 4 | 2004 | 170 | 3:07.64 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
Mie Visler | 2006 | 46.65 | 46.65 | |||||||
Laura Meyer | 2006 | 52.02 | 1:38.67 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 48.49 | 2:27.16 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 40.48 | 3:07.64 | |||||||
18 | Hg Piger 3 | 2003 | 166 | 3:09.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 43.09 | 43.09 | |||||||
Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 1:00.38 | 1:43.47 | |||||||
Fanta Osatoharimwen | 2005 | 48.27 | 2:31.74 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 37.29 | 3:09.03 | |||||||
19 | Piger 2 Vordingborg | 0 | 157 | 3:12.77 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Pernille Goth Pedersen | 2003 | 48.16 | 48.16 | |||||||
Rikke Andersen | 2003 | 54.96 | 1:43.12 | |||||||
Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 44.72 | 2:27.84 | |||||||
Mette Jensen | 2002 | 44.93 | 3:12.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalundborg Drenge 1 | 0 | 580 | 1:48.49 | ||||||
Kalundborg SK | 1:48.00 | |||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 26.50 | 26.50 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 30.67 | 57.17 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 27.18 | 1:24.35 | |||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 24.14 | 1:48.49 | |||||||
2 | Boys 1 Næstved | 0 | 456 | 1:57.55 | ||||||
Næstved IF | 2:06.12 | |||||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 29.64 | 1:01.95 | |||||||
Oliver Vang | 1994 | 27.47 | 1:29.42 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 28.13 | 1:57.55 | |||||||
3 | Kalundborg Drenge 2 | 0 | 333 | 2:10.57 | ||||||
Kalundborg SK | 2:00.00 | |||||||||
Mads Witthøft | 2000 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 40.74 | 1:10.83 | |||||||
Mads Møller | 2000 | 29.29 | 1:40.12 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 30.45 | 2:10.57 | |||||||
4 | Drenge 1 | 1999 | 302 | 2:14.85 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 2:17.00 | |||||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Alexander Kragesand | 1999 | 38.48 | 1:08.58 | |||||||
Emil Mosegaard | 2001 | 29.39 | 1:37.97 | |||||||
Lucas Leal | 2001 | 36.88 | 2:14.85 | |||||||
5 | Dragsholm Drenge | 2003 | 295 | 2:15.84 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:15.11 | |||||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 38.80 | 1:10.44 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 34.43 | 1:44.87 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 30.97 | 2:15.84 | |||||||
6 | Syd Drenge | 0 | 295 | 2:15.91 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:20.00 | |||||||||
Ole Hovmand | 2003 | 37.89 | 37.89 | |||||||
Teis Gerdt Høring | 1999 | 35.74 | 1:13.63 | |||||||
Mathias Aner | 2001 | 33.64 | 1:47.27 | |||||||
Victor Troelsen | 2001 | 28.64 | 2:15.91 | |||||||
7 | Vest Årgangsdrenge 1 | 2001 | 284 | 2:17.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:21.05 | |||||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 40.64 | 1:16.15 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 30.99 | 1:47.14 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 30.51 | 2:17.65 | |||||||
8 | Boys 2 Næstved | 0 | 221 | 2:29.60 | ||||||
Næstved IF | 2:14.80 | |||||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 45.50 | 1:21.86 | |||||||
Kristian Mouridsen | 2002 | 34.81 | 1:56.67 | |||||||
Mathias Clausen | 2002 | 32.93 | 2:29.60 | |||||||
9 | Boys 3 Næstved | 0 | 192 | 2:36.84 | ||||||
Næstved IF | 2:20.50 | |||||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 45.01 | 1:24.34 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 41.34 | 2:05.68 | |||||||
Gustav Notkin | 1999 | 31.16 | 2:36.84 | |||||||
10 | Drenge Vordingborg | 0 | 184 | 2:38.95 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 39.40 | 39.40 | |||||||
Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 39.89 | 1:19.29 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 38.07 | 1:57.36 | |||||||
Jonathan Wesselhoff | 2006 | 41.59 | 2:38.95 | |||||||
11 | Dragsholm Drenge 2 | 2003 | 137 | 2:55.25 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:38.11 | |||||||||
Nichlas Jørgensen | 2004 | 41.95 | 41.95 | |||||||
Marcus Ahlmann Kirk | 2003 | 50.12 | 1:32.07 | |||||||
Elias Noe | 2004 | 42.09 | 2:14.16 | |||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 41.09 | 2:55.25 | |||||||
12 | Drenge Sport2 | 2004 | 106 | 3:10.86 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Christian Jepsen | 2005 | 46.59 | 46.59 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 50.25 | 1:36.84 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 57.68 | 2:34.52 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 36.34 | 3:10.86 | |||||||
- | Hg Drenge 1 | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 40.67 | 40.67 | |||||||
August Høy | 2005 | 42.18 | 1:22.85 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 326 | 35.91 | 1:17.60 | 2:00.13 | 2:40.84 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:44.87 | |||||||||
2 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 242 | 37.91 | 1:24.14 | 2:12.66 | 2:57.54 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:59.21 | |||||||||
3 | Freja Arentsen | 2005 | 224 | 42.02 | 1:29.30 | 2:16.74 | 3:02.19 | |||
Næstved IF | 3:07.54 | |||||||||
4 | Alba Seneca | 2005 | 199 | 42.65 | 1:31.17 | 2:19.30 | 3:09.65 | |||
Kalundborg SK | 3:23.61 | |||||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | 189 | 41.64 | 1:31.43 | 2:23.35 | 3:12.97 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:24.68 | |||||||||
6 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 183 | 43.86 | 1:34.98 | 2:26.32 | 3:14.91 | |||
Kalundborg SK | 3:10.00 | |||||||||
7 | Maria Stoklund | 2006 | 142 | 48.32 | 1:43.71 | 2:39.58 | 3:31.86 | |||
Kalundborg SK | 3:59.48 | |||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 483 | 33.73 | 1:09.54 | 1:46.31 | 2:21.16 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:27.19 | |||||||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | 414 | 34.20 | 1:12.21 | 1:51.59 | 2:28.57 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.81 | |||||||||
3 | Katrine Duus | 2003 | 382 | 34.84 | 1:13.59 | 1:53.81 | 2:32.62 | |||
Næstved IF | 2:36.26 | |||||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 369 | 34.84 | 1:13.28 | 1:53.95 | 2:34.32 | |||
Vest-Brøndby | 2:35.70 | |||||||||
5 | Lucca Rademakers | 2004 | 352 | 35.46 | 1:15.82 | 1:57.52 | 2:36.75 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:39.35 | |||||||||
6 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | 347 | 35.88 | 1:16.52 | 1:57.89 | 2:37.55 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:40.69 | |||||||||
7 | Ida Bruhn | 2004 | 318 | 37.30 | 1:18.18 | 2:01.19 | 2:42.15 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:44.18 | |||||||||
8 | Laura Rasmussen | 2004 | 288 | 38.09 | 1:21.35 | 2:05.90 | 2:47.59 | |||
Kalundborg SK | 2:51.55 | |||||||||
9 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 269 | 38.31 | 1:23.74 | 2:09.64 | 2:51.54 | |||
Næstved IF | 2:54.73 | |||||||||
10 | Sille Bachmann | 2004 | 250 | 40.55 | 1:26.04 | 2:12.65 | 2:55.72 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:02.39 | |||||||||
11 | Ida Kjølby | 2003 | 243 | 41.07 | 1:26.78 | 2:14.03 | 2:57.51 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:53.95 | |||||||||
12 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 227 | 39.33 | 1:26.29 | 2:15.24 | 3:01.59 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Ella Rasmussen | 2004 | 212 | 41.28 | 1:30.40 | 2:20.23 | 3:05.72 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:21.08 | |||||||||
14 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 211 | 43.34 | 1:32.57 | 2:21.17 | 3:05.94 | |||
Næstved IF | 3:17.20 | |||||||||
15 | Olivia My Nielsen | 2004 | 205 | 41.73 | 1:29.00 | 2:18.72 | 3:07.86 | |||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Sille Møller | 2004 | 201 | 41.47 | 1:30.17 | 2:20.67 | 3:08.89 | |||
Kalundborg SK | 3:19.84 | |||||||||
17 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 174 | 43.85 | 1:34.87 | 2:28.33 | 3:18.08 | |||
Næstved IF | 3:23.49 | |||||||||
18 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 166 | 43.43 | 1:33.61 | 2:28.40 | 3:21.38 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
19 | Signe Bagge Møller | 2004 | 152 | 48.12 | 1:42.83 | 2:38.12 | 3:27.23 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 641 | 30.46 | 1:03.90 | 1:36.35 | 2:08.45 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:07.57 | |||||||||
2 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 466 | 33.05 | 1:09.51 | 1:46.84 | 2:22.86 | |||
Næstved IF | 2:18.42 | |||||||||
3 | Felina Noe | 2002 | 448 | 32.62 | 1:09.05 | 1:47.24 | 2:24.71 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:26.80 | |||||||||
4 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 416 | 32.97 | 1:11.08 | 1:51.03 | 2:28.36 | |||
Næstved IF | 2:31.50 | |||||||||
5 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 407 | 33.34 | 1:11.01 | 1:51.23 | 2:29.46 | |||
Næstved IF | 2:31.12 | |||||||||
6 | Nicoline Strandberg | 2002 | 386 | 35.35 | 1:13.57 | 1:53.15 | 2:32.11 | |||
Kalundborg SK | 2:31.80 | |||||||||
7 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 378 | 34.30 | 1:12.75 | 1:53.14 | 2:33.12 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:32.86 | |||||||||
8 | Laura Sørensen | 2001 | 366 | 35.67 | 1:15.22 | 1:55.45 | 2:34.73 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:44.37 | |||||||||
9 | Nikoline V Hansen | 2001 | 294 | 38.32 | 1:21.00 | 2:04.61 | 2:46.52 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isa Hovmand | 2000 | 547 | 31.14 | 1:06.19 | 1:41.39 | 2:15.39 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:16.72 | |||||||||
2 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | 334 | 35.70 | 1:15.89 | 1:58.36 | 2:39.52 | |||
Næstved IF | 2:34.24 | |||||||||
3 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 322 | 36.97 | 1:17.88 | 2:00.33 | 2:41.54 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:40.46 | |||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 597 | 30.57 | 1:03.80 | 1:37.70 | 2:11.50 | |||
Kalundborg SK | 2:09.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 306 | 33.44 | 1:11.31 | 1:49.82 | 2:27.37 | |||
Kalundborg SK | 2:31.23 | |||||||||
2 | Elias Noe | 2004 | 247 | 35.67 | 1:15.04 | 1:56.72 | 2:38.27 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:38.31 | |||||||||
3 | Malthe Foged | 2005 | 214 | 37.55 | 1:20.57 | 2:04.74 | 2:45.95 | |||
Næstved IF | 2:56.99 | |||||||||
4 | Mathias Ankersen | 2004 | 214 | 37.57 | 1:20.60 | 2:05.40 | 2:45.99 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:51.42 | |||||||||
5 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 210 | 37.05 | 1:20.47 | 2:04.16 | 2:46.95 | |||
Næstved IF | 2:46.92 | |||||||||
6 | Petar Trkulja | 2006 | 183 | 39.26 | 1:24.23 | 2:10.73 | 2:54.79 | |||
Næstved IF | 2:56.98 | |||||||||
7 | Joachim Mårtensen | 2004 | 180 | 38.61 | 1:25.59 | 2:13.14 | 2:55.99 | |||
Kalundborg SK | 3:07.66 | |||||||||
8 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 178 | 39.12 | 1:25.40 | 2:11.74 | 2:56.45 | |||
Næstved IF | 3:07.79 | |||||||||
9 | Mads Munksgaard | 2004 | 164 | 41.95 | 1:29.61 | 2:17.87 | 3:01.54 | |||
Næstved IF | 3:06.35 | |||||||||
9 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 164 | 41.28 | 1:26.80 | 2:15.82 | 3:01.54 | |||
Næstved IF | 3:08.94 | |||||||||
11 | Hjalte Petersen | 2004 | 142 | 41.27 | 1:30.09 | 2:20.90 | 3:10.15 | |||
Næstved IF | 3:23.33 | |||||||||
12 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | 128 | 43.27 | 1:34.17 | 2:27.66 | 3:16.82 | |||
TVS Tårnborg IF | 3:29.56 | |||||||||
13 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 111 | 45.78 | 1:38.42 | 2:33.88 | 3:26.17 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sofus Rasmussen | 2008 | 77 | 49.55 | 1:50.52 | 2:52.69 | 3:52.75 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ole Hovmand | 2003 | 380 | 31.10 | 1:06.12 | 1:42.27 | 2:17.13 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:20.18 | |||||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 368 | 31.26 | 1:06.14 | 1:42.62 | 2:18.57 | |||
Næstved IF | 2:18.86 | |||||||||
3 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 348 | 31.73 | 1:07.45 | 1:44.58 | 2:21.26 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:25.26 | |||||||||
4 | Harald Franck | 2003 | 334 | 31.46 | 1:07.95 | 1:46.90 | 2:23.19 | |||
Næstved IF | 2:21.92 | |||||||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 327 | 32.40 | 1:09.26 | 1:47.39 | 2:24.12 | |||
Vest-Brøndby | 2:25.25 | |||||||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | 290 | 34.86 | 1:13.67 | 1:53.33 | 2:30.00 | |||
Vest-Brøndby | 2:35.85 | |||||||||
7 | Kristian Mouridsen | 2002 | 286 | 33.27 | 1:13.15 | 1:53.84 | 2:30.80 | |||
Næstved IF | 2:31.23 | |||||||||
8 | Martin Jacobsen | 2002 | 284 | 33.40 | 1:12.00 | 1:52.15 | 2:31.16 | |||
Vest-Brøndby | 2:27.04 | |||||||||
9 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 261 | 34.31 | 1:13.37 | 1:54.37 | 2:35.30 | |||
Næstved IF | 2:36.25 | |||||||||
10 | Marcus Artmann | 2002 | 224 | 37.03 | 1:19.12 | 2:02.20 | 2:43.45 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:49.27 | |||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 513 | 28.49 | 59.83 | 1:31.85 | 2:04.07 | |||
Næstved IF | 2:07.23 | |||||||||
2 | Mads Møller | 2000 | 498 | 28.42 | 1:00.09 | 1:32.42 | 2:05.29 | |||
Kalundborg SK | 2:02.05 | |||||||||
3 | Mathias Aner | 2001 | 442 | 30.42 | 1:03.63 | 1:37.69 | 2:10.38 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:12.47 | |||||||||
4 | Lucas Jensen | 2001 | 387 | 30.23 | 1:04.98 | 1:40.86 | 2:16.28 | |||
Vest-Brøndby | 2:20.45 | |||||||||
5 | Victor Troelsen | 2001 | 331 | 32.60 | 1:09.01 | 1:46.96 | 2:23.57 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:26.18 | |||||||||
6 | Frederik Helms | 2001 | 320 | 33.27 | 1:10.59 | 1:48.88 | 2:25.15 | |||
Vest-Brøndby | 2:27.80 | |||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver H. Andersen | 1999 | 546 | 28.16 | 59.05 | 1:29.82 | 2:01.55 | |||
Kalundborg SK | 2:00.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 265 | 45.85 | 1:37.08 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.71 | |||||||||
2 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 207 | 51.95 | 1:45.40 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:50.82 | |||||||||
3 | Frederikke Poulsen | 2006 | 190 | 51.99 | 1:48.34 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:54.85 | |||||||||
4 | Freja Juul | 2006 | 177 | 51.78 | 1:51.02 | |||||
Næstved IF | 1:47.25 | |||||||||
5 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 166 | 53.35 | 1:53.25 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:55.20 | |||||||||
6 | Laura Meyer | 2006 | 156 | 55.81 | 1:55.73 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:55.41 | |||||||||
7 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 147 | 54.48 | 1:57.97 | |||||
Næstved IF | 1:49.07 | |||||||||
8 | Josephine Frederiksen | 2005 | 130 | 56.65 | 2:02.83 | |||||
Svømmeklubben Syd | 2:02.71 | |||||||||
9 | Liva Mayland | 2006 | 124 | 58.06 | 2:04.79 | |||||
Næstved IF | 2:18.09 | |||||||||
10 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 115 | 1:00.70 | 2:07.88 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Merle Holmgaard | 2005 | 94 | 1:04.88 | 2:16.84 | |||||
Næstved IF | 2:13.23 | |||||||||
12 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 88 | 1:05.17 | 2:19.92 | |||||
Næstved IF | 2:24.77 | |||||||||
13 | Asta Marie Boye | 2006 | 72 | 1:10.10 | 2:29.45 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
14 | Thilde Thomsen | 2008 | 44 | 1:23.17 | 2:55.54 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Freja Threms | 2005 | DSQ | Ej samtid berør 100m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:55.11 | |||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 447 | 38.54 | 1:21.50 | |||||
Næstved IF | 1:20.79 | |||||||||
2 | Caroline Holm | 2004 | 355 | 41.93 | 1:28.07 | |||||
Kalundborg SK | 1:31.60 | |||||||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 334 | 42.26 | 1:29.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.56 | |||||||||
4 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 291 | 43.64 | 1:34.07 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.06 | |||||||||
5 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 289 | 44.22 | 1:34.23 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.28 | |||||||||
6 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 275 | 45.30 | 1:35.84 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.29 | |||||||||
7 | Mille Scheel | 2003 | 245 | 47.07 | 1:39.54 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 220 | 49.30 | 1:43.20 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:51.53 | |||||||||
9 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | 215 | 48.15 | 1:43.96 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:49.31 | |||||||||
10 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | 214 | 49.64 | 1:44.25 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:42.86 | |||||||||
11 | Fiona Kring Dahl | 2003 | 186 | 50.00 | 1:49.15 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josephine Larsen | 2004 | 170 | 54.18 | 1:52.44 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:54.90 | |||||||||
13 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | 166 | 52.61 | 1:53.39 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:01.39 | |||||||||
14 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 161 | 55.12 | 1:54.61 | |||||
Næstved IF | 1:55.60 | |||||||||
15 | Marie Donstrup | 2004 | 136 | 56.55 | 2:01.04 | |||||
Næstved IF | 2:07.02 | |||||||||
16 | Linea Christiansen | 2003 | 119 | 55.35 | 2:06.48 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 2:08.06 | |||||||||
17 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 116 | 59.01 | 2:07.56 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
18 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 105 | 1:01.61 | 2:12.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Bennetzen | 2004 | DSQ | Flere flyben v/start | ||||||
Vest-Brøndby | 1:41.28 | |||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 459 | 38.11 | 1:20.84 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:19.42 | |||||||||
2 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 417 | 39.94 | 1:23.45 | |||||
Næstved IF | 1:24.06 | |||||||||
3 | Caroline Bendtsen | 2002 | 391 | 41.35 | 1:25.23 | |||||
Næstved IF | 1:30.41 | |||||||||
4 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 377 | 40.18 | 1:26.30 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.92 | |||||||||
5 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 298 | 43.32 | 1:33.30 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:32.09 | |||||||||
6 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 289 | 42.68 | 1:34.28 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:32.71 | |||||||||
7 | SIF Jørgin | 2002 | 284 | 43.46 | 1:34.77 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:32.82 | |||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Bonnesen | 1999 | 460 | 38.36 | 1:20.78 | |||||
Næstved IF | 1:20.01 | |||||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | 326 | 42.39 | 1:30.59 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.80 | |||||||||
3 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 291 | 43.26 | 1:34.02 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:29.39 | |||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 338 | 41.06 | 1:29.49 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:29.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Høy | 2005 | 225 | 43.81 | 1:31.34 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.17 | |||||||||
2 | Stefan Rasmussen | 2004 | 189 | 45.32 | 1:36.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:35.36 | |||||||||
3 | Jeppe Veise | 2004 | 146 | 50.50 | 1:45.42 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 125 | 52.07 | 1:51.13 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:53.33 | |||||||||
5 | Rasmus Mortensen | 2004 | 125 | 52.92 | 1:51.16 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:02.50 | |||||||||
6 | Mads Munksgaard | 2004 | 104 | 55.05 | 1:58.03 | |||||
Næstved IF | 2:04.27 | |||||||||
7 | Jacob Munksgaard | 2006 | 102 | 55.53 | 1:58.69 | |||||
Næstved IF | 2:04.29 | |||||||||
8 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 102 | 54.11 | 1:58.84 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
9 | Thoke Thomsen | 2006 | 66 | 1:04.78 | 2:17.47 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Jonas Larsen | 2005 | 62 | 1:07.07 | 2:19.99 | |||||
TVS Tårnborg IF | 2:33.69 | |||||||||
11 | David Stoklund | 2008 | 52 | 1:09.28 | 2:28.08 | |||||
Kalundborg SK | 2:37.38 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian Mouridsen | 2002 | 234 | 42.78 | 1:30.17 | |||||
Næstved IF | 1:31.91 | |||||||||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | 223 | 43.23 | 1:31.68 | |||||
Vest-Brøndby | 1:47.29 | |||||||||
3 | Jesse Refsgaard | 2003 | 117 | 53.01 | 1:53.47 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:49.11 | |||||||||
4 | Marcus Holm | 2003 | 114 | 52.51 | 1:54.40 | |||||
Næstved IF | 1:50.17 | |||||||||
5 | Thomas Trebbien | 2002 | 108 | 55.01 | 1:56.64 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:52.11 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Ringer | 2001 | 245 | 41.07 | 1:28.78 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:29.86 | |||||||||
2 | Matti Andersen | 2001 | 200 | 44.88 | 1:35.08 | |||||
Næstved IF | 1:41.86 | |||||||||
3 | Lucas Leal | 2001 | 132 | 50.25 | 1:49.04 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:50.99 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Kragesand | 1999 | 298 | 39.19 | 1:23.22 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:23.50 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 586 | 31.26 | 1:06.44 | |||||
Næstved IF | 1:05.44 | |||||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 506 | 32.41 | 1:09.75 | |||||
Kalundborg SK | 1:06.32 | |||||||||
3 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 235 | 42.42 | 1:30.04 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 290 | 1:33.65 | 3:12.29 | 5:05.10 | 6:32.38 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 427 | 1:17.42 | 2:44.55 | 4:29.32 | 5:44.95 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:49.57 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 377 | 1:27.04 | 2:59.53 | 4:37.09 | 5:59.71 | |||
Vest-Brøndby | 6:08.70 | |||||||||
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 567 | 1:10.82 | 2:32.32 | 3:59.39 | 5:13.95 | |||
Kalundborg SK | 5:15.98 | |||||||||
2 | Mia Witt | 2002 | 336 | 1:32.49 | 3:06.49 | 4:52.71 | 6:13.50 | |||
Vest-Brøndby | 6:24.77 | |||||||||
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 547 | 1:10.67 | 2:31.59 | 4:04.98 | 5:17.65 | |||
Kalundborg SK | 5:15.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 378 | 1:12.52 | 2:32.28 | 4:13.35 | 5:25.68 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Martin Jacobsen | 2002 | 274 | 1:24.28 | 2:58.89 | 4:41.03 | 6:02.30 | |||
Vest-Brøndby | 5:57.62 | |||||||||
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 501 | 1:06.37 | 2:17.13 | 3:46.24 | 4:56.41 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 348 | 33.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
2 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 273 | 35.81 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.10 | |||||||||
3 | Freja Juul | 2006 | 241 | 37.31 | ||||||
Næstved IF | 34.75 | |||||||||
4 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 217 | 38.62 | ||||||
Næstved IF | 37.67 | |||||||||
5 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 211 | 38.98 | ||||||
Kalundborg SK | 40.00 | |||||||||
6 | Alba Seneca | 2005 | 207 | 39.26 | ||||||
Kalundborg SK | 41.09 | |||||||||
7 | Kamille Bentsen | 2006 | 203 | 39.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.75 | |||||||||
8 | Freja Threms | 2005 | 200 | 39.72 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 41.11 | |||||||||
9 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 196 | 39.97 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.72 | |||||||||
10 | Lea Tångberg | 2005 | 196 | 40.00 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.93 | |||||||||
11 | Maria Stoklund | 2006 | 193 | 40.15 | ||||||
Kalundborg SK | 44.74 | |||||||||
12 | Josephine Frederiksen | 2005 | 190 | 40.39 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 40.04 | |||||||||
13 | Frederikke Poulsen | 2006 | 180 | 41.11 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.74 | |||||||||
14 | Laura Meyer | 2006 | 174 | 41.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
15 | Mie Visler | 2006 | 156 | 43.14 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 49.00 | |||||||||
16 | Leonora Franck | 2006 | 154 | 43.32 | ||||||
Næstved IF | 42.49 | |||||||||
17 | Liva Mayland | 2006 | 153 | 43.43 | ||||||
Næstved IF | 44.14 | |||||||||
18 | Asta Marie Boye | 2006 | 145 | 44.20 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 50.21 | |||||||||
19 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 135 | 45.26 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 131 | 45.66 | ||||||
Næstved IF | 47.33 | |||||||||
21 | Maila Anker | 2007 | 118 | 47.25 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.62 | |||||||||
22 | Victoria Dinesen | 2006 | 117 | 47.48 | ||||||
Næstved IF | 56.55 | |||||||||
23 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 109 | 48.59 | ||||||
Næstved IF | 49.53 | |||||||||
24 | Merle Holmgaard | 2005 | 95 | 50.77 | ||||||
Næstved IF | 52.84 | |||||||||
25 | Selma Frederiksen | 2008 | 60 | 59.18 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.84 | |||||||||
26 | Thilde Thomsen | 2008 | 57 | 1:00.14 | ||||||
Kalundborg SK | 52.29 | |||||||||
- | Freja Arentsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved IF | 37.84 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 462 | 30.05 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 30.50 | |||||||||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 437 | 30.61 | ||||||
Næstved IF | 30.68 | |||||||||
3 | Caroline Holm | 2004 | 413 | 31.20 | ||||||
Kalundborg SK | 32.96 | |||||||||
4 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 412 | 31.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.99 | |||||||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | 411 | 31.25 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
6 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 407 | 31.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.67 | |||||||||
7 | Emma Olsen | 2003 | 385 | 31.92 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
8 | Katrine Duus | 2003 | 374 | 32.25 | ||||||
Næstved IF | 32.30 | |||||||||
9 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 358 | 32.70 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 32.45 | |||||||||
10 | Lucca Rademakers | 2004 | 352 | 32.91 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 32.70 | |||||||||
11 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 342 | 33.22 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
12 | Ida Bruhn | 2004 | 336 | 33.40 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
13 | Camille Neess | 2003 | 336 | 33.42 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.88 | |||||||||
14 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 332 | 33.53 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
15 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 314 | 34.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.28 | |||||||||
16 | Freja Søndergaard | 2004 | 296 | 34.86 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 34.22 | |||||||||
17 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | 288 | 35.18 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
18 | Ida Kjølby | 2003 | 285 | 35.29 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 33.67 | |||||||||
19 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | 280 | 35.50 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 38.29 | |||||||||
20 | Sille Bachmann | 2004 | 266 | 36.11 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.39 | |||||||||
21 | Signe Bagge Møller | 2004 | 256 | 36.59 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 41.95 | |||||||||
22 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 251 | 36.81 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.88 | |||||||||
23 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 251 | 36.83 | ||||||
Næstved IF | 37.11 | |||||||||
24 | Ella Rasmussen | 2004 | 248 | 36.99 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.67 | |||||||||
25 | Linea Christiansen | 2003 | 247 | 37.00 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
26 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 244 | 37.15 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 38.25 | |||||||||
27 | Sille Møller | 2004 | 235 | 37.61 | ||||||
Kalundborg SK | 41.34 | |||||||||
28 | Fiona Kring Dahl | 2003 | 230 | 37.88 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 40.08 | |||||||||
29 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 229 | 37.97 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 39.02 | |||||||||
30 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 222 | 38.34 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 39.53 | |||||||||
31 | Olivia My Nielsen | 2004 | 222 | 38.38 | ||||||
Næstved IF | 40.15 | |||||||||
32 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | 219 | 38.50 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.47 | |||||||||
33 | Line Tångberg | 2004 | 213 | 38.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.18 | |||||||||
34 | Marie Donstrup | 2004 | 206 | 39.32 | ||||||
Næstved IF | 39.03 | |||||||||
35 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 199 | 39.77 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 43.21 | |||||||||
36 | Pernille Goth Pedersen | 2003 | 192 | 40.27 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.37 | |||||||||
37 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 191 | 40.29 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 43.92 | |||||||||
38 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 189 | 40.47 | ||||||
Næstved IF | 37.76 | |||||||||
39 | Josephine Larsen | 2004 | 164 | 42.38 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 42.10 | |||||||||
40 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 110 | 48.41 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 453 | 30.25 | ||||||
Næstved IF | 30.23 | |||||||||
2 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 390 | 31.79 | ||||||
Næstved IF | 31.64 | |||||||||
3 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 389 | 31.83 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 32.52 | |||||||||
4 | Victoria Christoffersen | 2002 | 388 | 31.86 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 31.74 | |||||||||
5 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 363 | 32.55 | ||||||
Kalundborg SK | 32.17 | |||||||||
6 | Laura Sørensen | 2001 | 360 | 32.64 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
7 | SIF Jørgin | 2002 | 324 | 33.82 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.71 | |||||||||
- | Emilie Ferslev Christians | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.73 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isa Hovmand | 2000 | 487 | 29.53 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.67 | |||||||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | 479 | 29.70 | ||||||
Kalundborg SK | 29.84 | |||||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | 471 | 29.85 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 29.86 | |||||||||
4 | Volena Dimitrova | 1999 | 392 | 31.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.52 | |||||||||
5 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | 383 | 31.99 | ||||||
Næstved IF | 31.92 | |||||||||
6 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 305 | 34.51 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.31 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 507 | 29.13 | ||||||
Kalundborg SK | 28.72 | |||||||||
2 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 347 | 33.05 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 275 | 31.14 | ||||||
Kalundborg SK | 31.42 | |||||||||
2 | August Høy | 2005 | 215 | 33.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
3 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 213 | 33.91 | ||||||
Næstved IF | 33.48 | |||||||||
4 | Elias Noe | 2004 | 201 | 34.54 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 35.83 | |||||||||
5 | Joachim Mårtensen | 2004 | 198 | 34.73 | ||||||
Kalundborg SK | 35.26 | |||||||||
6 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 196 | 34.85 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 35.31 | |||||||||
7 | Stefan Rasmussen | 2004 | 194 | 34.97 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.31 | |||||||||
8 | Malthe Foged | 2005 | 194 | 34.99 | ||||||
Næstved IF | 37.99 | |||||||||
9 | Petar Trkulja | 2006 | 182 | 35.74 | ||||||
Næstved IF | 35.91 | |||||||||
10 | Marcus Madsen | 2005 | 164 | 36.94 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.14 | |||||||||
11 | Rasmus Mortensen | 2004 | 158 | 37.43 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.97 | |||||||||
12 | Hjalte Petersen | 2004 | 157 | 37.48 | ||||||
Næstved IF | 38.29 | |||||||||
13 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 157 | 37.49 | ||||||
Næstved IF | 37.17 | |||||||||
14 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 156 | 37.59 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 44.51 | |||||||||
15 | Mads Munksgaard | 2004 | 149 | 38.18 | ||||||
Næstved IF | 38.72 | |||||||||
16 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 119 | 41.18 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jacob Munksgaard | 2006 | 115 | 41.65 | ||||||
Næstved IF | 43.38 | |||||||||
18 | Jeppe Veise | 2004 | 99 | 43.78 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 45.05 | |||||||||
19 | David Stoklund | 2008 | 78 | 47.31 | ||||||
Kalundborg SK | 45.62 | |||||||||
20 | Emil Lejbølle | 2007 | 74 | 48.13 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 56.21 | |||||||||
21 | Jonas Larsen | 2005 | 61 | 51.33 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 55.76 | |||||||||
22 | Sofus Rasmussen | 2008 | 61 | 51.45 | ||||||
Kalundborg SK | 53.07 | |||||||||
- | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | 42.14 | |||||||||
- | Nichlas Jørgensen | 2004 | DSQ | Usportslig optræden | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 35.28 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | 34.36 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Harald Franck | 2003 | 355 | 28.59 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Rasmus Modin | 2002 | 325 | 29.46 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 307 | 30.01 | ||||||
Næstved IF | 30.56 | |||||||||
4 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 301 | 30.22 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.35 | |||||||||
5 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 276 | 31.11 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
6 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 265 | 31.52 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
7 | Andreas Borggaard | 2002 | 260 | 31.73 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
8 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 252 | 32.06 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 34.18 | |||||||||
9 | Marcus Artmann | 2002 | 229 | 33.11 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
10 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 227 | 33.20 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.87 | |||||||||
11 | Mathias Clausen | 2002 | 225 | 33.28 | ||||||
Næstved IF | 33.40 | |||||||||
11 | Nicklas Stæcker | 2003 | 225 | 33.28 | ||||||
Næstved IF | 35.84 | |||||||||
13 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 177 | 36.03 | ||||||
Næstved IF | 36.15 | |||||||||
14 | Marcus Holm | 2003 | 149 | 38.21 | ||||||
Næstved IF | 38.96 | |||||||||
15 | Thomas Trebbien | 2002 | 120 | 41.07 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 47.11 | |||||||||
16 | Jesse Refsgaard | 2003 | 101 | 43.47 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.29 | |||||||||
- | Mathias Toftager | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | 45.24 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | 482 | 25.83 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 26.27 | |||||||||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 417 | 27.10 | ||||||
Næstved IF | 27.56 | |||||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 402 | 27.44 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
4 | Lucas Jensen | 2001 | 393 | 27.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.34 | |||||||||
5 | Mikkel Ringer | 2001 | 349 | 28.77 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 29.42 | |||||||||
6 | Victor Troelsen | 2001 | 330 | 29.30 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.67 | |||||||||
7 | Jonas Obsen | 2001 | 196 | 34.85 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Leal | 2001 | 141 | 38.90 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 39.38 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 616 | 23.80 | ||||||
Kalundborg SK | 23.72 | |||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 480 | 25.87 | ||||||
Kalundborg SK | 25.68 | |||||||||
3 | Alexander Kragesand | 1999 | 339 | 29.04 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 28.75 | |||||||||
4 | Gustav Notkin | 1999 | 279 | 31.00 | ||||||
Næstved IF | 28.63 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob H. Andersen | 1993 | 539 | 24.88 | ||||||
Kalundborg SK | 25.14 | |||||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 526 | 25.09 | ||||||
Næstved IF | 23.87 | |||||||||
3 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 401 | 27.46 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.16 | |||||||||
4 | Elias Offersen | 1996 | 372 | 28.17 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 29.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Caroline Holm | 2004 | 404 | 1:16.99 | 2:40.24 | 4:02.98 | 5:25.96 | 10:48.37 | ||
Kalundborg SK | 10:30.00 | 6:47.12 | 8:08.30 | 9:29.35 | ||||||
2 | Annika Egenhardt | 2003 | 288 | 1:26.03 | 2:57.51 | 4:30.57 | 6:03.30 | 12:05.26 | ||
Vest-Brøndby | 11:58.08 | 7:35.63 | 9:09.08 | 10:37.32 | ||||||
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 531 | 1:09.86 | 2:24.53 | 3:39.27 | 4:54.08 | 9:51.83 | ||
Kalundborg SK | 9:45.01 | 6:08.32 | 7:22.39 | 8:37.63 | ||||||
2 | Felina Noe | 2002 | 443 | 1:12.20 | 2:31.42 | 3:51.68 | 5:12.97 | 10:28.39 | ||
Dragsholm Svømmeklub | 10:14.11 | 6:33.03 | 7:52.69 | 9:11.22 | ||||||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 400 | 1:11.85 | 2:31.63 | 3:52.07 | 5:15.82 | 10:50.20 | ||
Næstved IF | 11:04.12 | 6:38.90 | 8:02.77 | 9:27.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 447 | 1:07.97 | 2:21.68 | 3:35.12 | 4:48.40 | 9:39.81 | ||
Kalundborg SK | 9:40.01 | 6:01.55 | 7:15.10 | 8:28.77 | ||||||
2 | Ole Hovmand | 2003 | 428 | 1:08.60 | 2:22.05 | 3:35.71 | 4:49.42 | 9:48.10 | ||
Svømmeklubben Syd | 6:03.45 | 7:18.15 | 8:33.66 | |||||||
3 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 339 | 1:14.01 | 2:33.47 | 3:54.37 | 5:16.39 | 10:35.79 | ||
Vest-Brøndby | 10:21.27 | 6:39.66 | 7:59.46 | 9:20.03 | ||||||
4 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 225 | 1:24.24 | 2:57.43 | 4:31.84 | 6:06.19 | 12:08.63 | ||
Næstved IF | 12:00.00 | 7:39.60 | 9:12.22 | 10:43.90 | ||||||
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Mathias Aner | 2001 | 532 | 1:04.65 | 2:12.78 | 3:21.60 | 4:30.97 | 9:07.17 | ||
Svømmeklubben Syd | 9:28.02 | 5:40.54 | 6:50.33 | 8:00.69 | ||||||
2 | Mikkel Ringer | 2001 | 284 | 1:19.20 | 2:46.32 | 4:14.86 | 5:44.41 | 11:14.48 | ||
Vordingborg Svømme Klub | 7:08.21 | 8:34.48 | 9:59.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 182 | 43.79 | 1:36.19 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 138 | 46.36 | 1:45.52 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:42.98 | |||||||||
3 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 95 | 53.18 | 1:59.36 | |||||
Næstved IF | 1:53.21 | |||||||||
- | Frederikke B. Hansen | 2005 | DSQ | arm fremf u/vand | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 427 | 33.64 | 1:12.48 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.99 | |||||||||
2 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 319 | 36.79 | 1:19.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.00 | |||||||||
3 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 222 | 40.81 | 1:30.17 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.48 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 571 | 30.75 | 1:05.79 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.92 | |||||||||
2 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 348 | 33.36 | 1:17.57 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:17.72 | |||||||||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 297 | 36.88 | 1:21.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.33 | |||||||||
4 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 268 | 38.44 | 1:24.70 | |||||
Næstved IF | 1:24.07 | |||||||||
5 | Caroline Bendtsen | 2002 | 253 | 38.97 | 1:26.31 | |||||
Næstved IF | 1:24.87 | |||||||||
6 | Victoria Christoffersen | 2002 | 252 | 38.56 | 1:26.43 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:26.90 | |||||||||
7 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 251 | 39.02 | 1:26.46 | |||||
Næstved IF | 1:25.57 | |||||||||
8 | Mia Witt | 2002 | 240 | 41.33 | 1:27.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.93 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | 256 | 38.33 | 1:25.99 | |||||
Næstved IF | 1:22.86 | |||||||||
2 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 182 | 44.39 | 1:36.22 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:37.42 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | 514 | 32.23 | 1:08.13 | |||||
Kalundborg SK | 1:07.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 97 | 47.22 | 1:45.39 | |||||
Næstved IF | 1:42.67 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Jacobsen | 2002 | 255 | 35.14 | 1:16.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.43 | |||||||||
2 | Kristian Mouridsen | 2002 | 223 | 37.03 | 1:19.77 | |||||
Næstved IF | 1:20.72 | |||||||||
3 | Harald Franck | 2003 | 215 | 36.22 | 1:20.82 | |||||
Næstved IF | 1:22.76 | |||||||||
4 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 176 | 38.90 | 1:26.43 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:34.60 | |||||||||
5 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 159 | 39.33 | 1:29.29 | |||||
Næstved IF | 1:35.75 | |||||||||
6 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 113 | 45.01 | 1:39.96 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emil Osberg Poulsen | 2003 | DSQ | Asynkron ben | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2000 | 411 | 29.73 | 1:05.15 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.28 | |||||||||
2 | Lucas Jensen | 2001 | 311 | 32.80 | 1:11.42 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.46 | |||||||||
3 | Frederik Helms | 2001 | 302 | 34.67 | 1:12.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.41 | |||||||||
4 | Matti Andersen | 2001 | 147 | 39.97 | 1:31.67 | |||||
Næstved IF | 1:35.79 | |||||||||
- | Mathias Aner | 2001 | DSQ | Asynkron ben 50-100m | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.52 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 561 | 27.18 | 58.72 | |||||
Kalundborg SK | 58.02 | |||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 502 | 28.31 | 1:00.92 | |||||
Kalundborg SK | 1:02.49 | |||||||||
3 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 361 | 31.30 | 1:07.98 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:06.52 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 494 | 28.38 | 1:01.24 | |||||
Kalundborg SK | 1:01.49 | |||||||||
2 | Jakob H. Andersen | 1993 | 482 | 28.52 | 1:01.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:01.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | 192 | 47.65 | 1:40.52 | 2:33.49 | 3:26.39 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:28.93 | |||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 429 | 39.06 | 1:19.79 | 2:00.14 | 2:38.04 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:47.56 | |||||||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | 402 | 38.00 | 1:19.01 | 2:01.14 | 2:41.52 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.90 | |||||||||
3 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 401 | 38.13 | 1:19.25 | 2:01.48 | 2:41.56 | |||
Næstved IF | 2:47.26 | |||||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 350 | 39.80 | 1:22.59 | 2:06.12 | 2:49.09 | |||
Vest-Brøndby | 2:43.65 | |||||||||
4 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 350 | 39.40 | 1:22.39 | 2:06.54 | 2:49.09 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:51.18 | |||||||||
6 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 315 | 42.45 | 1:27.41 | 2:13.08 | 2:55.05 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:51.65 | |||||||||
7 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 297 | 41.88 | 1:27.93 | 2:14.89 | 2:58.70 | |||
Vest-Brøndby | 2:59.88 | |||||||||
8 | Ida Bruhn | 2004 | 295 | 42.75 | 1:28.27 | 2:14.44 | 2:59.03 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.10 | |||||||||
9 | Mille Scheel | 2003 | 293 | 43.23 | 1:29.01 | 2:15.36 | 2:59.41 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:55.74 | |||||||||
10 | Annika Egenhardt | 2003 | 272 | 43.90 | 1:30.74 | 2:18.67 | 3:03.82 | |||
Vest-Brøndby | 2:55.41 | |||||||||
11 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 206 | 47.75 | 1:41.17 | 2:33.76 | 3:21.69 | |||
Næstved IF | 3:23.70 | |||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 428 | 36.91 | 1:17.24 | 1:58.08 | 2:38.21 | |||
Næstved IF | 2:38.46 | |||||||||
2 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 414 | 38.32 | 1:19.04 | 2:00.58 | 2:39.97 | |||
Næstved IF | 2:37.56 | |||||||||
3 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 368 | 38.83 | 1:20.91 | 2:04.31 | 2:46.30 | |||
Næstved IF | 2:47.33 | |||||||||
4 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 349 | 37.55 | 1:20.70 | 2:05.31 | 2:49.30 | |||
Kalundborg SK | 2:50.59 | |||||||||
5 | Mia Witt | 2002 | 326 | 41.22 | 1:25.38 | 2:10.47 | 2:53.15 | |||
Vest-Brøndby | 2:54.32 | |||||||||
6 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 299 | 43.67 | 1:29.45 | 2:15.07 | 2:58.16 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:15.78 | |||||||||
7 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 276 | 41.55 | 1:27.89 | 2:16.29 | 3:03.08 | |||
TVS Tårnborg IF | 3:03.62 | |||||||||
8 | Nikoline V Hansen | 2001 | 270 | 42.35 | 1:29.38 | 2:17.94 | 3:04.46 | |||
TVS Tårnborg IF | 2:59.28 | |||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Volena Dimitrova | 1999 | 336 | 40.37 | 1:23.67 | 2:08.10 | 2:51.39 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:49.09 | |||||||||
- | Isa Hovmand | 2000 | DSQ | Ej forsat bevæg 125m | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:24.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Ankersen | 2004 | 230 | 41.36 | 1:24.79 | 2:09.88 | 2:53.12 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.90 | |||||||||
2 | Thoke Thomsen | 2006 | 91 | 53.79 | 1:55.12 | 2:58.24 | 3:55.48 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 362 | 35.15 | 1:12.55 | 1:50.97 | 2:28.78 | |||
Kalundborg SK | 2:27.94 | |||||||||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | 231 | 40.70 | 1:24.85 | 2:09.71 | 2:52.75 | |||
Vest-Brøndby | 2:51.38 | |||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 519 | 30.91 | 1:04.03 | 1:38.35 | 2:11.98 | |||
Kalundborg SK | 2:08.51 | |||||||||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 416 | 33.51 | 1:09.50 | 1:45.94 | 2:22.04 | |||
Næstved IF | 2:19.82 | |||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Notkin | 1999 | 171 | 44.30 | 1:33.93 | 2:22.87 | 3:10.97 | |||
Næstved IF | 3:03.67 | |||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 245 | 39.09 | 1:22.41 | 2:07.52 | 2:49.56 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:55.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 276 | 40.01 | 1:27.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.50 | |||||||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 269 | 39.74 | 1:27.75 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.46 | |||||||||
3 | Freja Arentsen | 2005 | 205 | 44.22 | 1:36.03 | |||||
Næstved IF | 1:38.85 | |||||||||
4 | Freja Juul | 2006 | 203 | 44.58 | 1:36.33 | |||||
Næstved IF | 1:36.88 | |||||||||
5 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 198 | 44.73 | 1:37.15 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:37.00 | |||||||||
6 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 195 | 46.94 | 1:37.67 | |||||
Kalundborg SK | 1:50.00 | |||||||||
7 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 192 | 45.17 | 1:38.19 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:41.97 | |||||||||
8 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 183 | 44.47 | 1:39.76 | |||||
Næstved IF | 1:40.69 | |||||||||
9 | Mie Ankersen | 2006 | 178 | 47.10 | 1:40.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:42.28 | |||||||||
10 | Freja Threms | 2005 | 175 | 48.38 | 1:41.31 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:40.11 | |||||||||
11 | Frederikke Poulsen | 2006 | 164 | 51.32 | 1:43.52 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:39.85 | |||||||||
12 | Kamille Bentsen | 2006 | 134 | 53.01 | 1:50.56 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:04.56 | |||||||||
13 | Maria Stoklund | 2006 | 133 | 54.80 | 1:51.02 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Leonora Franck | 2006 | 117 | 53.55 | 1:55.72 | |||||
Næstved IF | 1:55.67 | |||||||||
15 | Asta Marie Boye | 2006 | 102 | 57.80 | 2:01.35 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
16 | Victoria Dinesen | 2006 | 100 | 55.90 | 2:01.80 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 92 | 57.30 | 2:05.38 | |||||
Næstved IF | 2:06.02 | |||||||||
18 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 83 | 56.94 | 2:09.96 | |||||
Næstved IF | 2:19.54 | |||||||||
19 | Merle Holmgaard | 2005 | 82 | 1:02.92 | 2:10.38 | |||||
Næstved IF | 2:05.28 | |||||||||
- | Frederikke B. Hansen | 2005 | DSQ | ej synkron arm 75m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 356 | 36.90 | 1:19.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.54 | |||||||||
2 | Emma Olsen | 2003 | 324 | 38.52 | 1:22.48 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:26.05 | |||||||||
3 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 319 | 39.95 | 1:22.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.17 | |||||||||
4 | Katrine Duus | 2003 | 317 | 39.29 | 1:23.08 | |||||
Næstved IF | 1:25.76 | |||||||||
5 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 296 | 40.06 | 1:25.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.79 | |||||||||
6 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 284 | 40.22 | 1:26.24 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.74 | |||||||||
7 | Camille Neess | 2003 | 271 | 39.60 | 1:27.57 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:28.70 | |||||||||
8 | Freja Søndergaard | 2004 | 266 | 40.02 | 1:28.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.45 | |||||||||
9 | Annika Egenhardt | 2003 | 261 | 40.90 | 1:28.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.44 | |||||||||
10 | Lucca Rademakers | 2004 | 247 | 42.97 | 1:30.36 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:30.05 | |||||||||
11 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 239 | 42.17 | 1:31.35 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.66 | |||||||||
12 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 235 | 41.43 | 1:31.78 | |||||
Næstved IF | 1:32.63 | |||||||||
13 | Laura Rasmussen | 2004 | 235 | 44.09 | 1:31.87 | |||||
Kalundborg SK | 1:40.12 | |||||||||
14 | Sille Bachmann | 2004 | 235 | 41.34 | 1:31.88 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:33.44 | |||||||||
15 | Olivia My Nielsen | 2004 | 227 | 44.20 | 1:32.82 | |||||
Næstved IF | 1:35.38 | |||||||||
16 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 212 | 43.67 | 1:35.01 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:39.13 | |||||||||
17 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 207 | 45.35 | 1:35.80 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:41.36 | |||||||||
18 | Ida Kjølby | 2003 | 196 | 46.06 | 1:37.54 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
19 | Fiona Kring Dahl | 2003 | 181 | 47.64 | 1:40.21 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sille Møller | 2004 | 176 | 50.96 | 1:41.06 | |||||
Kalundborg SK | 1:50.00 | |||||||||
21 | Marie Donstrup | 2004 | 174 | 45.57 | 1:41.48 | |||||
Næstved IF | 1:43.80 | |||||||||
22 | Pernille Goth Pedersen | 2003 | 174 | 45.56 | 1:41.50 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 164 | 47.12 | 1:43.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:50.08 | |||||||||
24 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 149 | 52.76 | 1:46.81 | |||||
Næstved IF | 1:45.09 | |||||||||
25 | Josephine Larsen | 2004 | 141 | 55.64 | 1:48.87 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:49.94 | |||||||||
26 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 114 | 56.14 | 1:56.93 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Tångberg | 2004 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:43.12 | |||||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 486 | 33.70 | 1:12.10 | |||||
Kalundborg SK | 1:20.77 | |||||||||
2 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 465 | 34.71 | 1:13.17 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:14.97 | |||||||||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 376 | 38.27 | 1:18.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.30 | |||||||||
4 | Felina Noe | 2002 | 340 | 38.48 | 1:21.21 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:24.68 | |||||||||
5 | Caroline Bendtsen | 2002 | 336 | 39.56 | 1:21.48 | |||||
Næstved IF | 1:22.28 | |||||||||
6 | Nicoline Strandberg | 2002 | 325 | 37.05 | 1:22.46 | |||||
Kalundborg SK | 1:22.01 | |||||||||
7 | Victoria Christoffersen | 2002 | 324 | 38.33 | 1:22.52 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:24.89 | |||||||||
8 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 321 | 39.43 | 1:22.77 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:26.28 | |||||||||
9 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 320 | 37.56 | 1:22.88 | |||||
Næstved IF | 1:24.91 | |||||||||
10 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 280 | 42.53 | 1:26.64 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:28.40 | |||||||||
11 | Laura Sørensen | 2001 | 278 | 41.11 | 1:26.78 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:26.53 | |||||||||
12 | SIF Jørgin | 2002 | 256 | 42.76 | 1:29.27 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:39.11 | |||||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicole Kristensen | 1999 | 455 | 34.23 | 1:13.69 | |||||
Kalundborg SK | 1:14.71 | |||||||||
2 | Amalie Bonnesen | 1999 | 421 | 36.40 | 1:15.63 | |||||
Næstved IF | 1:14.16 | |||||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | 385 | 36.50 | 1:17.92 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.88 | |||||||||
- | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | 1:21.61 | |||||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 518 | 31.83 | 1:10.56 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.00 | |||||||||
2 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 286 | 41.01 | 1:26.01 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:23.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 247 | 36.31 | 1:20.70 | |||||
Kalundborg SK | 1:20.13 | |||||||||
2 | August Høy | 2005 | 199 | 43.45 | 1:26.67 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:29.56 | |||||||||
3 | Mathias Ankersen | 2004 | 189 | 42.09 | 1:28.23 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:29.56 | |||||||||
4 | Elias Noe | 2004 | 183 | 39.55 | 1:29.15 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:28.81 | |||||||||
5 | Stefan Rasmussen | 2004 | 180 | 43.94 | 1:29.63 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:35.12 | |||||||||
6 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 176 | 42.21 | 1:30.35 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:28.76 | |||||||||
7 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 176 | 41.43 | 1:30.36 | |||||
Næstved IF | 1:33.04 | |||||||||
8 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 171 | 42.04 | 1:31.18 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:31.89 | |||||||||
9 | Petar Trkulja | 2006 | 155 | 43.86 | 1:34.11 | |||||
Næstved IF | 1:35.56 | |||||||||
10 | Malthe Foged | 2005 | 154 | 44.05 | 1:34.37 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 140 | 47.75 | 1:37.42 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:40.48 | |||||||||
12 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 126 | 47.43 | 1:40.86 | |||||
Næstved IF | 1:38.54 | |||||||||
13 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | 122 | 47.16 | 1:42.05 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
14 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 119 | 48.26 | 1:42.76 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:52.86 | |||||||||
15 | Jeppe Veise | 2004 | 96 | 56.89 | 1:50.47 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
16 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 62 | 1:01.08 | 2:07.70 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jonas Larsen | 2005 | 60 | 1:06.88 | 2:09.29 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Hjalte Petersen | 2004 | DSQ | Asynkron ben i bryst | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Joachim Mårtensen | 2004 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Kalundborg SK | 1:37.07 | |||||||||
- | Marcus Madsen | 2005 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:58.56 | |||||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Modin | 2002 | 290 | 33.66 | 1:16.52 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:18.56 | |||||||||
2 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 275 | 35.99 | 1:17.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.24 | |||||||||
3 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 236 | 36.20 | 1:21.87 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:22.41 | |||||||||
4 | Mathias Clausen | 2002 | 223 | 38.34 | 1:23.42 | |||||
Næstved IF | 1:25.11 | |||||||||
5 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 221 | 37.67 | 1:23.70 | |||||
Næstved IF | 1:24.84 | |||||||||
6 | Sammi Anker Andersen | 2003 | 191 | 41.09 | 1:27.94 | |||||
Næstved IF | 1:32.61 | |||||||||
7 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 189 | 40.30 | 1:28.14 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:46.00 | |||||||||
8 | Marcus Artmann | 2002 | 177 | 40.36 | 1:30.11 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:34.03 | |||||||||
9 | Marcus Holm | 2003 | 135 | 45.72 | 1:38.56 | |||||
Næstved IF | 1:38.60 | |||||||||
10 | Mathias Toftager | 2003 | 85 | 49.78 | 1:54.91 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicklas Stæcker | 2003 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Næstved IF | 1:33.17 | |||||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | 470 | 29.04 | 1:05.14 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:08.23 | |||||||||
2 | Mads Møller | 2000 | 440 | 30.57 | 1:06.57 | |||||
Kalundborg SK | 1:07.84 | |||||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 371 | 31.61 | 1:10.45 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
4 | Mikkel Ringer | 2001 | 311 | 34.17 | 1:14.72 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:14.69 | |||||||||
5 | Frederik Helms | 2001 | 270 | 35.97 | 1:18.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.38 | |||||||||
6 | Matti Andersen | 2001 | 225 | 37.84 | 1:23.19 | |||||
Næstved IF | 1:25.94 | |||||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Teis Gerdt Høring | 1999 | 360 | 33.04 | 1:11.15 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:11.25 | |||||||||
2 | Alexander Kragesand | 1999 | 306 | 35.29 | 1:15.12 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:16.29 | |||||||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 530 | 29.34 | 1:02.59 | |||||
Kalundborg SK | 1:01.58 | |||||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 469 | 31.82 | 1:05.18 | |||||
Næstved IF | 1:03.47 | |||||||||
3 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 351 | 32.30 | 1:11.79 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
4 | Elias Offersen | 1996 | 326 | 33.43 | 1:13.56 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:12.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 279 | 39.27 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.11 | |||||||||
2 | Laura Meyer | 2006 | 170 | 46.26 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.87 | |||||||||
3 | Alba Seneca | 2005 | 170 | 46.31 | ||||||
Kalundborg SK | 47.40 | |||||||||
4 | Mie Visler | 2006 | 163 | 46.93 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 50.13 | |||||||||
5 | Josephine Frederiksen | 2005 | 158 | 47.44 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 47.83 | |||||||||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 154 | 47.85 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 46.83 | |||||||||
7 | Liva Mayland | 2006 | 142 | 49.16 | ||||||
Næstved IF | 56.44 | |||||||||
8 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 128 | 50.86 | ||||||
Næstved IF | 55.15 | |||||||||
9 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 108 | 53.76 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Leonora Franck | 2006 | 101 | 55.06 | ||||||
Næstved IF | 52.10 | |||||||||
11 | Victoria Dinesen | 2006 | 87 | 57.77 | ||||||
Næstved IF | 1:10.80 | |||||||||
12 | Thilde Thomsen | 2008 | 83 | 58.78 | ||||||
Kalundborg SK | 54.44 | |||||||||
13 | Selma Frederiksen | 2008 | 79 | 59.65 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.17 | |||||||||
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 407 | 34.62 | ||||||
Næstved IF | 34.59 | |||||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | 345 | 36.60 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
3 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 328 | 37.19 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 36.30 | |||||||||
4 | Laura Rasmussen | 2004 | 267 | 39.86 | ||||||
Kalundborg SK | 42.77 | |||||||||
5 | Freja Søndergaard | 2004 | 263 | 40.03 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 44.18 | |||||||||
6 | Camille Neess | 2003 | 240 | 41.29 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
7 | Ida Kjølby | 2003 | 216 | 42.75 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 41.65 | |||||||||
8 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 210 | 43.13 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 44.71 | |||||||||
9 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 206 | 43.41 | ||||||
Næstved IF | 43.68 | |||||||||
10 | Ella Rasmussen | 2004 | 204 | 43.60 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 45.11 | |||||||||
11 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 188 | 44.74 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.77 | |||||||||
12 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 180 | 45.39 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 47.36 | |||||||||
13 | Signe Bagge Møller | 2004 | 175 | 45.87 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 48.84 | |||||||||
14 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | 172 | 46.10 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 53.16 | |||||||||
15 | Linea Christiansen | 2003 | 160 | 47.26 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
16 | Pernille Goth Pedersen | 2003 | 158 | 47.46 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 47.56 | |||||||||
17 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 112 | 53.12 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:01.33 | |||||||||
18 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 108 | 53.87 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.13 | |||||||||
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 378 | 35.49 | ||||||
Kalundborg SK | 35.47 | |||||||||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 367 | 35.83 | ||||||
Næstved IF | 35.57 | |||||||||
3 | Nicoline Strandberg | 2002 | 308 | 37.97 | ||||||
Kalundborg SK | 38.34 | |||||||||
4 | Nikoline V Hansen | 2001 | 232 | 41.72 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 39.01 | |||||||||
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicole Kristensen | 1999 | 449 | 33.51 | ||||||
Kalundborg SK | 33.67 | |||||||||
2 | Volena Dimitrova | 1999 | 351 | 36.38 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.94 | |||||||||
3 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | 259 | 40.22 | ||||||
Næstved IF | 38.77 | |||||||||
- | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | 38.72 | |||||||||
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | 483 | 32.71 | ||||||
Kalundborg SK | 30.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 36, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 144 | 42.37 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 41.23 | |||||||||
2 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 137 | 43.09 | ||||||
Næstved IF | 48.61 | |||||||||
3 | Nichlas Jørgensen | 2004 | 135 | 43.21 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
4 | Marcus Madsen | 2005 | 81 | 51.28 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 49.11 | |||||||||
5 | David Stoklund | 2008 | 80 | 51.52 | ||||||
Kalundborg SK | 51.32 | |||||||||
6 | Jacob Munksgaard | 2006 | 79 | 51.61 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Thoke Thomsen | 2006 | 79 | 51.69 | ||||||
Kalundborg SK | 52.52 | |||||||||
8 | Emil Lejbølle | 2007 | 58 | 57.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 58.95 | |||||||||
9 | Sofus Rasmussen | 2008 | 56 | 57.98 | ||||||
Kalundborg SK | 56.93 | |||||||||
Løb 36, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Modin | 2002 | 255 | 35.02 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 35.84 | |||||||||
2 | Harald Franck | 2003 | 238 | 35.81 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 233 | 36.08 | ||||||
Næstved IF | 38.41 | |||||||||
4 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 205 | 37.64 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.96 | |||||||||
5 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 201 | 37.92 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.57 | |||||||||
6 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 195 | 38.26 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.91 | |||||||||
7 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 195 | 38.30 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.03 | |||||||||
8 | Mathias Clausen | 2002 | 175 | 39.65 | ||||||
Næstved IF | 39.43 | |||||||||
9 | Nicklas Stæcker | 2003 | 155 | 41.36 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Andreas Borggaard | 2002 | 123 | 44.62 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Toftager | 2003 | 100 | 47.84 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 51.43 | |||||||||
12 | Jesse Refsgaard | 2003 | 70 | 53.86 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 52.35 | |||||||||
Løb 36, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | 415 | 29.77 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 30.37 | |||||||||
2 | Mads Witthøft | 2000 | 405 | 30.02 | ||||||
Kalundborg SK | 29.04 | |||||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 327 | 32.24 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
4 | Jonas Obsen | 2001 | 133 | 43.53 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 596 | 26.39 | ||||||
Kalundborg SK | 25.49 | |||||||||
- | Gustav Notkin | 1999 | DNS | |||||||
Næstved IF | 40.04 | |||||||||
Løb 36, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 326 | 32.27 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.92 | |||||||||
2 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 253 | 35.09 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalundborg Piger 1 | 0 | 511 | 1:57.81 | ||||||
Kalundborg SK | 2:00.00 | |||||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 29.01 | 58.73 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 27.77 | 1:26.50 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 31.31 | 1:57.81 | |||||||
2 | Syd Piger 1 | 0 | 502 | 1:58.53 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:07.00 | |||||||||
Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 27.74 | 57.63 | |||||||
Isa Hovmand | 2000 | 29.14 | 1:26.77 | |||||||
Trine Rübner-Petersen | 1997 | 31.76 | 1:58.53 | |||||||
3 | Vest Årgangspiger 1 | 2002 | 434 | 2:04.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:05.66 | |||||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Anne-Sofie Devantier | 2004 | 31.45 | 1:03.70 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 30.46 | 1:34.16 | |||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 30.30 | 2:04.46 | |||||||
4 | Piger 1 Næstved | 0 | 433 | 2:04.53 | ||||||
Næstved IF | 2:08.40 | |||||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 30.25 | 1:01.20 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 31.57 | 1:32.77 | |||||||
Line Aarkrogh Steen | 2001 | 31.76 | 2:04.53 | |||||||
5 | Piger 1 | 2000 | 431 | 2:04.75 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 2:10.00 | |||||||||
Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 31.91 | 31.91 | |||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 32.79 | 1:04.70 | |||||||
Victoria Christoffersen | 2002 | 31.34 | 1:36.04 | |||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 28.71 | 2:04.75 | |||||||
6 | Dragsholm Piger | 2003 | 378 | 2:10.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:16.11 | |||||||||
Felina Noe | 2002 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Camille Neess | 2003 | 34.58 | 1:06.29 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 31.24 | 1:37.53 | |||||||
Laura Sørensen | 2001 | 32.70 | 2:10.23 | |||||||
7 | Piger 1 Vordingborg | 0 | 373 | 2:10.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Emilie Ferslev Christians | 2002 | 32.99 | 1:08.87 | |||||||
Volena Dimitrova | 1999 | 31.78 | 1:40.65 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 30.17 | 2:10.82 | |||||||
8 | Piger 2 Næstved | 0 | 373 | 2:10.85 | ||||||
Næstved IF | 2:15.20 | |||||||||
Katrine Duus | 2003 | 33.00 | 33.00 | |||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 32.74 | 1:05.74 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 31.98 | 1:37.72 | |||||||
Mette Foldager Donstrup | 1999 | 33.13 | 2:10.85 | |||||||
9 | Hg Piger 1 | 2000 | 372 | 2:11.02 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 31.27 | 1:05.43 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 35.79 | 1:41.22 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 29.80 | 2:11.02 | |||||||
10 | Vest Årgangspiger 2 | 2002 | 343 | 2:14.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:10.54 | |||||||||
Mia Witt | 2002 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Mathilde Bennetzen | 2004 | 33.74 | 1:06.40 | |||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 35.07 | 1:41.47 | |||||||
Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 33.11 | 2:14.58 | |||||||
11 | Kalundborg Piger 2 | 0 | 317 | 2:18.08 | ||||||
Kalundborg SK | 2:15.00 | |||||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 31.05 | 1:03.47 | |||||||
Laura Rasmussen | 2004 | 35.45 | 1:38.92 | |||||||
Sille Møller | 2004 | 39.16 | 2:18.08 | |||||||
12 | Hg Piger 2 | 2002 | 296 | 2:21.29 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Mille Scheel | 2003 | 35.92 | 1:12.10 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 35.63 | 1:47.73 | |||||||
Ida Bruhn | 2004 | 33.56 | 2:21.29 | |||||||
13 | Syd Piger 2 | 0 | 282 | 2:23.68 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:45.00 | |||||||||
Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Mille Marie Ullerup | 2004 | 37.67 | 1:12.70 | |||||||
Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 34.76 | 1:47.46 | |||||||
Ida Kjølby | 2003 | 36.22 | 2:23.68 | |||||||
14 | Hg Piger 3 | 2003 | 269 | 2:25.94 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Mie Ankersen | 2006 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Fanta Osatoharimwen | 2005 | 35.87 | 1:14.87 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 37.57 | 1:52.44 | |||||||
Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 33.50 | 2:25.94 | |||||||
15 | Dragsholm Piger 2 | 2003 | 267 | 2:26.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:26.11 | |||||||||
SIF Jørgin | 2002 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Sille Bachmann | 2004 | 38.69 | 1:14.08 | |||||||
Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | 36.19 | 1:50.27 | |||||||
Ella Rasmussen | 2004 | 35.96 | 2:26.23 | |||||||
16 | Piger 3 Næstved | 0 | 266 | 2:26.53 | ||||||
Næstved IF | 2:22.70 | |||||||||
Freja Juul | 2006 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 34.58 | 1:12.45 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 36.70 | 1:49.15 | |||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 37.38 | 2:26.53 | |||||||
17 | Piger Sport2 | 2004 | 243 | 2:31.00 | ||||||
TVS Tårnborg IF | 2:51.22 | |||||||||
Nikoline V Hansen | 2001 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Josephine Larsen | 2004 | 42.59 | 1:17.67 | |||||||
Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 38.63 | 1:56.30 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 34.70 | 2:31.00 | |||||||
18 | Hg Piger 4 | 2004 | 151 | 2:56.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Laura Meyer | 2006 | 41.19 | 41.19 | |||||||
Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 47.74 | 1:28.93 | |||||||
Mie Visler | 2006 | 45.53 | 2:14.46 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 42.30 | 2:56.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Næstved Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | NIF Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalundborg Drenge 1 | 0 | 602 | 1:37.78 | ||||||
Kalundborg SK | 1:37.00 | |||||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 25.24 | 25.24 | |||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 24.18 | 49.42 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 25.21 | 1:14.63 | |||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 23.15 | 1:37.78 | |||||||
2 | Boys 1 Næstved | 0 | 407 | 1:51.45 | ||||||
Næstved IF | 2:02.10 | |||||||||
Harald Franck | 2003 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 27.38 | 55.94 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 25.13 | 1:21.07 | |||||||
Kristian Mouridsen | 2002 | 30.38 | 1:51.45 | |||||||
3 | Kalundborg Drenge 2 | 0 | 396 | 1:52.45 | ||||||
Kalundborg SK | 1:50.00 | |||||||||
Mads Møller | 2000 | 26.65 | 26.65 | |||||||
Mads Witthøft | 2000 | 26.62 | 53.27 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 28.93 | 1:22.20 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 30.25 | 1:52.45 | |||||||
4 | Syd Drenge | 0 | 365 | 1:55.49 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:54.00 | |||||||||
Victor Troelsen | 2001 | 29.44 | 29.44 | |||||||
Mathias Aner | 2001 | 28.16 | 57.60 | |||||||
Teis Gerdt Høring | 1999 | 28.26 | 1:25.86 | |||||||
Ole Hovmand | 2003 | 29.63 | 1:55.49 | |||||||
5 | Dragsholm Drenge | 2003 | 349 | 1:57.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:57.11 | |||||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 28.52 | 56.37 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 31.39 | 1:27.76 | |||||||
Rasmus Modin | 2002 | 29.47 | 1:57.23 | |||||||
6 | Vest Årgangsdrenge 1 | 2001 | 329 | 1:59.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:02.58 | |||||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 30.97 | 30.97 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 31.03 | 1:02.00 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 30.66 | 1:32.66 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 26.90 | 1:59.56 | |||||||
7 | Drenge Vordingborg | 0 | 328 | 1:59.68 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 31.42 | 1:01.38 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 29.79 | 1:31.17 | |||||||
Mikkel Ringer | 2001 | 28.51 | 1:59.68 | |||||||
8 | Boys 2 Næstved | 0 | 279 | 2:06.34 | ||||||
Næstved IF | 2:10.40 | |||||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 32.01 | 1:02.01 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 31.16 | 1:33.17 | |||||||
Mathias Clausen | 2002 | 33.17 | 2:06.34 | |||||||
9 | Dragsholm Drenge 2 | 2003 | 201 | 2:20.96 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:22.11 | |||||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 31.91 | 31.91 | |||||||
Elias Noe | 2004 | 35.42 | 1:07.33 | |||||||
Thomas Trebbien | 2002 | 40.15 | 1:47.48 | |||||||
Nichlas Jørgensen | 2004 | 33.48 | 2:20.96 | |||||||
10 | Hg Drenge 1 | 2000 | 200 | 2:21.02 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Marcus Artmann | 2002 | 33.84 | 1:10.65 | |||||||
Rasmus Mortensen | 2004 | 37.38 | 1:48.03 | |||||||
August Høy | 2005 | 32.99 | 2:21.02 | |||||||
11 | Boys 3 Næstved | 0 | 195 | 2:22.41 | ||||||
Næstved IF | 2:16.70 | |||||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 35.06 | 35.06 | |||||||
Sammi Anker Andersen | 2003 | 36.41 | 1:11.47 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 33.97 | 1:45.44 | |||||||
Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 36.97 | 2:22.41 | |||||||
- | Drenge Sport2 | 2004 | DSQ | Forkert svømmer | ||||||
TVS Tårnborg IF | 2:31.27 | |||||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 15:01 |