Tulokset Manse-Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 11:21 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 1, 100m VU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: BILLERUDKORSNÄS |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 32.16 | 1:06.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:08.81 | |||||||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | 32.04 | 1:08.05 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:08.81 | |||||||||
3 | Pavel Pankratov | 2004 | 32.77 | 1:08.60 | ||||||
TaTu Tampere | 1:09.53 | |||||||||
4 | Markus Veckman | 2004 | 34.44 | 1:10.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:16.77 | |||||||||
5 | Taavi Backman | 2004 | 34.96 | 1:11.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.42 | |||||||||
6 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 34.61 | 1:13.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:16.32 | |||||||||
7 | Akseli Leppänen | 2004 | 35.67 | 1:14.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.95 | |||||||||
8 | Samuel Sainio | 2005 | 35.71 | 1:14.91 | ||||||
Uinti Tampere | 1:13.41 | |||||||||
9 | Mio Heinola | 2005 | 35.68 | 1:15.33 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:23.35 | |||||||||
10 | Rony Kulju | 2004 | 37.19 | 1:17.15 | ||||||
Vanders | 1:20.24 | |||||||||
11 | Veerti Juurakko | 2004 | 37.06 | 1:17.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.17 | |||||||||
12 | Topias Kupiainen | 2004 | 37.11 | 1:17.36 | ||||||
Nokian Pyry | 1:19.54 | |||||||||
13 | Topias Tynjä | 2005 | 36.77 | 1:17.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:18.05 | |||||||||
14 | Vilho Verronen | 2004 | 36.21 | 1:17.64 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:18.46 | |||||||||
15 | Leevi Kukkonen | 2005 | 36.67 | 1:17.76 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:20.34 | |||||||||
16 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 37.78 | 1:18.18 | ||||||
TaTu Tampere | 1:18.56 | |||||||||
17 | Juuso Leppänen | 2004 | 37.30 | 1:18.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:17.79 | |||||||||
18 | Jesper Isomaa | 2004 | 36.82 | 1:19.42 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:21.78 | |||||||||
19 | Vili Rantasuo | 2004 | 37.54 | 1:19.46 | ||||||
Oulun Lohet | 1:19.97 | |||||||||
20 | Stefan Saltykov | 2005 | 37.93 | 1:19.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.31 | |||||||||
21 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 37.96 | 1:19.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.07 | |||||||||
22 | Eero Leino | 2004 | 37.61 | 1:19.97 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:16.44 | |||||||||
23 | Konsta Kukkonen | 2006 | 37.81 | 1:20.08 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:23.98 | |||||||||
24 | Olli Havia | 2004 | 36.79 | 1:20.12 | ||||||
Salon Uimarit | 1:20.54 | |||||||||
25 | Onni Mäkimartti | 2004 | 37.81 | 1:20.32 | ||||||
TaTu Tampere | 1:22.52 | |||||||||
26 | Viktor Asklöf | 2004 | 37.02 | 1:20.70 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.77 | |||||||||
27 | Joonas Maaranen | 2004 | 38.53 | 1:20.96 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:28.10 | |||||||||
28 | Joona Pohjola | 2004 | 38.49 | 1:21.52 | ||||||
Salon Uimarit | 1:21.83 | |||||||||
29 | Niko Teperi | 2005 | 38.43 | 1:21.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.32 | |||||||||
30 | Kalle Välimäki | 2004 | 37.50 | 1:21.97 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.84 | |||||||||
31 | Leo Liukonen | 2004 | 40.03 | 1:22.31 | ||||||
TaTu Tampere | 1:24.15 | |||||||||
32 | Aarne Eskelinen | 2004 | 39.82 | 1:22.97 | ||||||
Uinti Tampere | 1:24.78 | |||||||||
33 | Joona Saloniemi | 2004 | 39.57 | 1:23.56 | ||||||
TaTu Tampere | 1:20.27 | |||||||||
34 | Joni Routamo | 2005 | 38.00 | 1:23.90 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:26.63 | |||||||||
35 | Akseli Maaranen | 2004 | 39.98 | 1:24.48 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:46.14 | |||||||||
36 | Lauri Mäkinen | 2004 | 41.76 | 1:25.91 | ||||||
Uinti Tampere | 1:25.76 | |||||||||
37 | Roope Tuomainen | 2004 | 39.70 | 1:26.64 | ||||||
Salon Uimarit | 1:27.55 | |||||||||
38 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 41.34 | 1:27.14 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.94 | |||||||||
39 | Leevi Jalava | 2004 | 39.13 | 1:27.63 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:30.76 | |||||||||
40 | Lenni Lehtonen | 2004 | 42.31 | 1:27.87 | ||||||
Uinti Tampere | 1:30.69 | |||||||||
41 | Aapo Hampaala | 2004 | 41.10 | 1:28.10 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:21.26 | |||||||||
42 | Samuli Masalin | 2004 | 40.67 | 1:28.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.24 | |||||||||
43 | Jan-Aleks Vallius | 2004 | 42.87 | 1:30.97 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:37.72 | |||||||||
44 | Miko Elonen | 2004 | 42.13 | 1:31.53 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:30.72 | |||||||||
45 | Antte Säilä | 2004 | 42.00 | 1:32.55 | ||||||
Uinti Tampere | 1:30.31 | |||||||||
46 | Onni Pajumäki | 2004 | 43.89 | 1:33.35 | ||||||
Uinti Tampere | 1:38.07 | |||||||||
47 | Litti Penttilä | 2004 | 44.88 | 1:33.58 | ||||||
Uinti Tampere | 1:34.94 | |||||||||
48 | Risto Kallström | 2006 | 44.48 | 1:34.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.67 | |||||||||
49 | Castor Trygg | 2004 | 44.19 | 1:34.60 | ||||||
Uinti Tampere | 1:43.92 | |||||||||
50 | Eero Sippola | 2004 | 43.34 | 1:34.87 | ||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
51 | Topi Salminen | 2004 | 43.92 | 1:36.86 | ||||||
Nokian Pyry | 1:36.83 | |||||||||
52 | Niko Nokikuru | 2005 | 44.60 | 1:37.39 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:40.16 | |||||||||
53 | Ville Luoma | 2004 | 46.75 | 1:39.52 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
54 | Eelis Wiberg | 2004 | 45.92 | 1:39.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:37.60 | |||||||||
55 | Joona Kurppa | 2004 | 48.74 | 1:40.37 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:35.57 | |||||||||
56 | Markus Koskinen | 2005 | 47.71 | 1:40.54 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:36.01 | |||||||||
57 | Valtteri Pellinen | 2007 | 46.88 | 1:42.07 | ||||||
Uinti Tampere | 1:48.99 | |||||||||
58 | Samuele Cavallotti | 2005 | 47.71 | 1:42.44 | ||||||
Uinti Tampere | 1:42.16 | |||||||||
59 | Lucas Kerby | 2005 | 47.54 | 1:42.46 | ||||||
Uinti Tampere | 1:35.20 | |||||||||
60 | Iiro Kyllönen | 2005 | 47.29 | 1:43.38 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
61 | Ferdinand Backman | 2006 | 48.10 | 1:45.87 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
62 | Aapo Leiman | 2005 | 47.06 | 1:47.91 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:49.94 | |||||||||
63 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 51.84 | 1:50.11 | ||||||
Salon Uimarit | 2:00.91 | |||||||||
64 | Miro Järvinen | 2005 | 50.46 | 1:50.94 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:54.29 | |||||||||
65 | Ivan Chupakhin | 2005 | 50.61 | 1:54.16 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
66 | Matias Saarinen | 2006 | 53.34 | 1:54.58 | ||||||
Salon Uimarit | 1:57.00 | |||||||||
67 | Oskari Solante | 2005 | 55.25 | 1:59.79 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:59.89 | |||||||||
68 | Sauli Gummerus | 2004 | 55.10 | 2:01.27 | ||||||
Uinti Tampere | 1:55.70 | |||||||||
69 | Sean Salli | 2007 | 57.48 | 2:04.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Eelis Juuti | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:05.54 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Joa Siltakoski | 2007 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa | ||||||||||
Laji 1, 100m VU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: BILLERUDKORSNÄS |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 28.51 | 58.22 | ||||||
Lahden Uimaseura | 59.20 | |||||||||
2 | Tatu Hapuoja | 2003 | 28.70 | 59.61 | ||||||
Uinti Tampere | 1:01.83 | |||||||||
3 | Efim Romanov | 2002 | 30.56 | 1:04.15 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Nico Nieminen | 2002 | 30.68 | 1:04.16 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:04.42 | |||||||||
5 | Lassi Haimi | 2003 | 31.23 | 1:04.64 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:06.58 | |||||||||
6 | Benjamin Kangas | 2002 | 31.15 | 1:05.01 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:05.05 | |||||||||
7 | Akseli Hakala | 2003 | 31.63 | 1:05.33 | ||||||
Uinti Tampere | 1:08.36 | |||||||||
8 | Verneri Viisanen | 2002 | 31.58 | 1:06.63 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.96 | |||||||||
9 | Markus Nuorinko | 2003 | 31.18 | 1:06.65 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:08.16 | |||||||||
10 | Petr Pankratov | 2002 | 30.99 | 1:06.80 | ||||||
TaTu Tampere | 1:07.24 | |||||||||
11 | Mikael Nurmela | 2002 | 32.42 | 1:06.95 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:07.25 | |||||||||
11 | Miska Birkstedt | 2002 | 31.82 | 1:06.95 | ||||||
TaTu Tampere | 1:07.62 | |||||||||
13 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 31.63 | 1:07.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.99 | |||||||||
13 | Elias Saarinen | 2002 | 31.64 | 1:07.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:09.78 | |||||||||
15 | Eetu Koskinen | 2002 | 32.20 | 1:07.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:09.49 | |||||||||
16 | Mio Harju | 2002 | 32.28 | 1:07.93 | ||||||
TaTu Tampere | 1:08.11 | |||||||||
17 | Risto Martikainen | 2003 | 32.28 | 1:08.21 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:07.81 | |||||||||
18 | Sampo Soininen | 2002 | 32.62 | 1:08.47 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:09.22 | |||||||||
19 | Lauri Tolvanen | 2003 | 33.17 | 1:09.00 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:10.00 | |||||||||
20 | Urho Lyytinen | 2003 | 33.03 | 1:09.19 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.83 | |||||||||
21 | Teo Branchicella | 2002 | 32.71 | 1:09.34 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:09.11 | |||||||||
22 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 33.21 | 1:09.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:13.08 | |||||||||
23 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 33.61 | 1:09.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:10.26 | |||||||||
24 | Ville Savulahti | 2003 | 33.86 | 1:09.75 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:09.67 | |||||||||
25 | Simon Ravals | 2003 | 34.47 | 1:10.11 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.07 | |||||||||
26 | Eemil Kankare | 2003 | 33.01 | 1:10.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:09.57 | |||||||||
27 | Oskar Turunen | 2003 | 33.64 | 1:10.62 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:11.20 | |||||||||
28 | Tuukka Inkilä | 2003 | 34.24 | 1:10.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.92 | |||||||||
29 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 33.73 | 1:11.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:13.05 | |||||||||
30 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 34.57 | 1:11.40 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:12.08 | |||||||||
31 | Leo Parviainen | 2003 | 33.86 | 1:11.50 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:12.50 | |||||||||
32 | Davi-Esra Pesonen | 2002 | 33.96 | 1:11.74 | ||||||
Salon Uimarit | 1:16.77 | |||||||||
33 | Pieti Raunio | 2002 | 34.07 | 1:11.92 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:12.85 | |||||||||
34 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 34.94 | 1:12.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.79 | |||||||||
35 | Eetu Mikkonen | 2003 | 35.58 | 1:12.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:11.07 | |||||||||
36 | Joona Kortteinen | 2003 | 34.09 | 1:12.59 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.85 | |||||||||
36 | Teemu Oksakari | 2003 | 34.47 | 1:12.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.70 | |||||||||
38 | Veikko Pyyhtinen | 2002 | 35.42 | 1:12.69 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:12.51 | |||||||||
39 | Luukas Vainio | 2003 | 33.87 | 1:12.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.29 | |||||||||
40 | Onni Haikonen | 2003 | 35.27 | 1:13.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.22 | |||||||||
41 | Visa Kotiniitty | 2003 | 35.24 | 1:13.47 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.99 | |||||||||
42 | Perttu Järvinen | 2003 | 35.38 | 1:13.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:18.45 | |||||||||
43 | Roni Severinkangas | 2003 | 35.35 | 1:14.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.33 | |||||||||
44 | Niklas Rantapää | 2003 | 34.94 | 1:14.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.41 | |||||||||
45 | Benjamin Evans | 2003 | 35.66 | 1:14.96 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:13.35 | |||||||||
46 | Emil Saha | 2003 | 35.78 | 1:14.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.32 | |||||||||
47 | Juuso Vastamäki | 2002 | 35.35 | 1:15.35 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:12.80 | |||||||||
48 | Elmeri Helander | 2002 | 35.85 | 1:15.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:13.94 | |||||||||
49 | Janne Korhonen | 2003 | 35.80 | 1:15.80 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:20.88 | |||||||||
50 | Aaron Utulahti | 2002 | 35.02 | 1:15.82 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:15.77 | |||||||||
51 | Petri Shkolny | 2003 | 36.18 | 1:15.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.04 | |||||||||
52 | Eemil Sipola | 2003 | 36.47 | 1:15.84 | ||||||
Uinti Tampere | 1:19.00 | |||||||||
53 | Kasper Holopainen | 2003 | 36.61 | 1:16.49 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:18.63 | |||||||||
54 | Olavi Männistö | 2003 | 37.38 | 1:16.79 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.45 | |||||||||
55 | Kalle Seppä | 2003 | 37.66 | 1:18.00 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.11 | |||||||||
56 | Casper Loo | 2002 | 36.71 | 1:18.04 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.93 | |||||||||
57 | Niko Akkanen | 2003 | 37.18 | 1:18.19 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:21.03 | |||||||||
58 | Topi Raitalaakso | 2003 | 35.93 | 1:18.76 | ||||||
Uinti Tampere | 1:17.26 | |||||||||
59 | Otto Ahvonen | 2003 | 37.79 | 1:19.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:28.24 | |||||||||
60 | Tony Heinola | 2003 | 37.82 | 1:19.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.06 | |||||||||
61 | Petteri Lepola | 2003 | 37.56 | 1:19.29 | ||||||
TaTu Tampere | 1:19.83 | |||||||||
62 | Aleksi Alanko | 2003 | 37.82 | 1:20.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:19.83 | |||||||||
63 | Kalle Haavisto | 2003 | 38.28 | 1:20.31 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:21.04 | |||||||||
64 | Konsta Pekkala | 2003 | 38.75 | 1:20.93 | ||||||
Vanders | 1:23.46 | |||||||||
65 | Ilpo Pitkänen | 2003 | 37.60 | 1:21.22 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:21.67 | |||||||||
66 | Alexander Huhtala | 2003 | 38.73 | 1:22.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.89 | |||||||||
67 | Topias Vaahensalo | 2002 | 38.27 | 1:23.34 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:29.82 | |||||||||
68 | Valtteri Jussila | 2003 | 40.87 | 1:23.75 | ||||||
Uinti Tampere | 1:24.42 | |||||||||
69 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 39.31 | 1:24.37 | ||||||
TaTu Tampere | 1:22.48 | |||||||||
70 | Mattias Janhunen | 2003 | 38.68 | 1:25.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.93 | |||||||||
71 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 40.19 | 1:26.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.35 | |||||||||
72 | Manu Rosendahl | 2003 | 41.00 | 1:26.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:24.89 | |||||||||
73 | Markus Nuoranne | 2003 | 40.72 | 1:27.42 | ||||||
Nokian Pyry | 1:29.98 | |||||||||
74 | Mikael Forsström | 2003 | 40.75 | 1:29.63 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
75 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 43.90 | 1:31.31 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.37 | |||||||||
76 | Antti Toivonen | 2003 | 42.71 | 1:32.09 | ||||||
Uinti Tampere | 1:32.78 | |||||||||
77 | Olli Paukola | 2003 | 44.44 | 1:34.22 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:36.60 | |||||||||
78 | Chris Veide | 2003 | 47.04 | 1:39.61 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:46.23 | |||||||||
- | Elias Kalliokoski | 2003 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.69 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Karri Suuronen | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:18.74 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 100m VU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: BILLERUDKORSNÄS |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Anton Herrala | 1993 | 24.81 | 51.75 | ||||||
TaTu Tampere | 50.83 | |||||||||
2 | Teemu Vuorela | 1994 | 24.64 | 51.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 51.11 | |||||||||
3 | Teemu Viitanen | 1992 | 25.25 | 53.65 | ||||||
TaTu Tampere | 52.98 | |||||||||
4 | Juho Eerola | 1995 | 26.12 | 54.35 | ||||||
TaTu Tampere | 52.89 | |||||||||
5 | Tatu Peltonen | 1989 | 25.93 | 54.53 | ||||||
TaTu Tampere | 53.11 | |||||||||
6 | Eetu Piiroinen | 1995 | 26.42 | 54.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 52.77 | |||||||||
7 | Elias Lampinen | 1997 | 26.44 | 55.11 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 53.33 | |||||||||
8 | Konsta Nenonen | 1998 | 26.45 | 55.44 | ||||||
Cetus Espoo | 55.50 | |||||||||
9 | Petja Yritys | 1993 | 26.87 | 56.26 | ||||||
TaTu Tampere | 59.32 | |||||||||
10 | Antti Leiponen | 1998 | 27.20 | 56.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 55.96 | |||||||||
11 | Jan Rif | 1998 | 26.57 | 56.41 | ||||||
TaTu Tampere | 55.97 | |||||||||
12 | Noah Badji | 1996 | 26.84 | 56.87 | ||||||
Uinti Tampere | 56.93 | |||||||||
13 | Jakob Sievers | 2000 | 27.18 | 57.23 | ||||||
Uinti Tampere | 57.58 | |||||||||
14 | Martti Tervanen | 2000 | 27.66 | 57.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 56.90 | |||||||||
15 | Walentin Koskinen | 2000 | 27.50 | 57.44 | ||||||
Uinti Tampere | 58.68 | |||||||||
16 | Oskari Hynynen | 2001 | 27.37 | 57.79 | ||||||
Salon Uimarit | 57.81 | |||||||||
17 | Santeri Huhtala | 1998 | 28.15 | 58.01 | ||||||
Cetus Espoo | 57.63 | |||||||||
18 | Antti Hakkarainen | 2000 | 28.08 | 58.07 | ||||||
TaTu Tampere | 57.40 | |||||||||
19 | Jani Hartikainen | 1993 | 28.08 | 58.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 57.43 | |||||||||
20 | Jaakko Reinonen | 2001 | 27.75 | 58.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 59.52 | |||||||||
21 | Eetu Nyman | 1999 | 27.93 | 58.84 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 58.66 | |||||||||
22 | Kim Tiainen | 1998 | 28.35 | 58.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 59.37 | |||||||||
23 | Santeri Kaasinen | 1999 | 28.08 | 59.37 | ||||||
TaTu Tampere | 59.66 | |||||||||
24 | Mikael Lähde | 2000 | 28.58 | 59.54 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:00.53 | |||||||||
25 | Tuomas Vainio | 1998 | 26.47 | 59.89 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:00.80 | |||||||||
26 | Arttu Mäki | 1998 | 28.60 | 59.96 | ||||||
Cetus Espoo | 59.63 | |||||||||
27 | Olli Rautaporras | 2000 | 28.19 | 1:00.19 | ||||||
Nokian Pyry | 1:00.01 | |||||||||
28 | Joonas Mustonen | 2001 | 29.20 | 1:00.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.03 | |||||||||
29 | Roope Lajas | 1998 | 28.14 | 1:00.78 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:00.51 | |||||||||
30 | Saku Romo | 2000 | 29.03 | 1:00.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.80 | |||||||||
31 | Mikko Luopajärvi | 1999 | 29.14 | 1:00.93 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.64 | |||||||||
32 | Jaakko Kokko | 1999 | 29.04 | 1:01.21 | ||||||
TaTu Tampere | 1:01.39 | |||||||||
33 | Niilo Hokkanen | 1997 | 28.32 | 1:01.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:02.09 | |||||||||
34 | Rasmus Virta | 1998 | 28.53 | 1:01.47 | ||||||
Cetus Espoo | 58.20 | |||||||||
35 | Tuomas Saraneva | 2000 | 29.40 | 1:01.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:00.71 | |||||||||
36 | Elias Soukola | 1999 | 28.87 | 1:01.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:02.32 | |||||||||
37 | Joona Lehtonen | 2001 | 29.66 | 1:01.73 | ||||||
TaTu Tampere | 1:01.84 | |||||||||
38 | Antti Lehtinen | 1999 | 29.56 | 1:01.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.66 | |||||||||
39 | Heikki Tervanen | 1998 | 29.61 | 1:01.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:00.00 | |||||||||
40 | Joonatan Lindfors | 1999 | 29.71 | 1:02.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.42 | |||||||||
41 | Joona Salminen | 2000 | 30.47 | 1:02.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.94 | |||||||||
42 | Kalle Hepojoki | 2000 | 29.95 | 1:02.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:02.19 | |||||||||
43 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 29.93 | 1:02.97 | ||||||
TaTu Tampere | 1:01.32 | |||||||||
44 | Otso Helstelä | 2000 | 30.69 | 1:03.05 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:03.54 | |||||||||
45 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 29.59 | 1:03.20 | ||||||
Nokian Pyry | 1:04.64 | |||||||||
46 | Joona Tikka | 2000 | 29.77 | 1:03.25 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:02.92 | |||||||||
47 | Petri Löllö | 1976 | 30.17 | 1:03.61 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:03.81 | |||||||||
48 | Tino Vehkalahti | 2001 | 30.04 | 1:03.79 | ||||||
TaTu Tampere | 1:02.18 | |||||||||
49 | Veeti Veijonen | 2001 | 30.89 | 1:03.84 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:04.61 | |||||||||
50 | Markus Heino | 2000 | 29.92 | 1:03.91 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.93 | |||||||||
51 | Konsta Seppä | 2001 | 30.51 | 1:04.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:05.48 | |||||||||
51 | Veeti Kupari | 2000 | 30.53 | 1:04.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:03.28 | |||||||||
53 | Patrick de Monte | 2001 | 30.38 | 1:04.49 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:06.01 | |||||||||
54 | Niilo Ukkonen | 2000 | 30.78 | 1:04.86 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:03.64 | |||||||||
55 | Ville Kaipainen | 2000 | 30.56 | 1:05.01 | ||||||
Salon Uimarit | 1:06.83 | |||||||||
56 | Sami Peltonen | 2001 | 31.39 | 1:05.33 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.87 | |||||||||
57 | Mikael Jokinen | 2001 | 30.50 | 1:05.57 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:07.02 | |||||||||
58 | Tatu Korhonen | 2000 | 30.09 | 1:06.31 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.41 | |||||||||
59 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 31.39 | 1:06.78 | ||||||
TaTu Tampere | 1:05.12 | |||||||||
60 | Kasperi Koskinen | 2001 | 31.99 | 1:06.86 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:06.12 | |||||||||
61 | Herkko Lajas | 2001 | 32.83 | 1:06.97 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:07.31 | |||||||||
62 | Jiri Järvinen | 2001 | 31.51 | 1:07.07 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:09.62 | |||||||||
63 | Leo Penttilä | 2001 | 31.40 | 1:07.35 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:08.20 | |||||||||
64 | Aaron de la Rosa | 2001 | 32.12 | 1:07.92 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:07.76 | |||||||||
65 | Sami Kukkonen | 2000 | 31.77 | 1:08.09 | ||||||
TaTu Tampere | 1:07.14 | |||||||||
66 | Tuukka Jaakola | 2001 | 32.29 | 1:08.41 | ||||||
Uinti Tampere | 1:08.77 | |||||||||
67 | Lauri Löyttyniemi | 1999 | 32.10 | 1:08.64 | ||||||
Uinti Tampere | 1:07.87 | |||||||||
68 | Ali Khalili | 2001 | 32.67 | 1:09.22 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.74 | |||||||||
69 | Eemil Pynnönen | 2001 | 32.81 | 1:09.91 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:09.61 | |||||||||
70 | Altti Ekorre | 1999 | 32.92 | 1:10.52 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.13 | |||||||||
71 | Kalle Tankka | 2001 | 34.02 | 1:11.62 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.24 | |||||||||
72 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 34.87 | 1:12.43 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.36 | |||||||||
73 | Reko Ojalainen | 2001 | 35.50 | 1:16.27 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:14.41 | |||||||||
- | Lauri Ytti | 1999 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:06.37 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Olli Peura | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:09.36 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Timi Torkkel | 2001 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:01.14 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:21 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:19 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 2, 100m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: BILLERUDKORSNÄS |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 33.94 | 1:11.25 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:12.05 | |||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 36.17 | 1:13.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.42 | |||||||||
3 | Milla Lempiälä | 2005 | 35.30 | 1:14.60 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:18.51 | |||||||||
4 | Daniella Guth | 2005 | 35.66 | 1:14.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.08 | |||||||||
5 | Kira Lindroos | 2005 | 35.58 | 1:15.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.57 | |||||||||
6 | Moona Korpikoski | 2005 | 36.82 | 1:16.84 | ||||||
Nokian Pyry | 1:18.64 | |||||||||
7 | Rebekka Aaltola | 2005 | 36.61 | 1:17.09 | ||||||
Uinti Tampere | 1:22.37 | |||||||||
8 | Lilli Kulpakko | 2005 | 37.38 | 1:17.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:21.79 | |||||||||
9 | Tiinu Tamminen | 2006 | 37.98 | 1:17.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:25.13 | |||||||||
10 | Siiri Pekkala | 2005 | 36.46 | 1:18.30 | ||||||
Vanders | 1:17.32 | |||||||||
11 | Anna Hakkarainen | 2005 | 38.22 | 1:18.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.52 | |||||||||
12 | Louna Kasvio | 2006 | 37.17 | 1:19.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.10 | |||||||||
12 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 38.32 | 1:19.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:22.80 | |||||||||
14 | Boglárka Bódi | 2005 | 37.84 | 1:19.82 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:19.53 | |||||||||
15 | Elina Ryynänen | 2005 | 37.30 | 1:20.40 | ||||||
Vanders | 1:19.14 | |||||||||
16 | Tinka Tamminen | 2006 | 38.79 | 1:20.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.32 | |||||||||
17 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 39.36 | 1:21.38 | ||||||
Vanders | 1:24.98 | |||||||||
18 | Anniina Ahonen | 2005 | 38.76 | 1:22.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.82 | |||||||||
19 | Ellen Kettunen | 2005 | 39.24 | 1:23.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.95 | |||||||||
20 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 38.11 | 1:24.54 | ||||||
Nokian Pyry | 1:25.55 | |||||||||
21 | Aino Ollikainen | 2005 | 40.21 | 1:24.79 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
22 | Milla Kähkönen | 2005 | 39.28 | 1:24.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:22.98 | |||||||||
23 | Laura Kousa | 2005 | 39.73 | 1:24.83 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.93 | |||||||||
24 | Elina Ruha | 2005 | 41.28 | 1:25.77 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.84 | |||||||||
25 | Sivi Juvakka | 2005 | 41.62 | 1:27.20 | ||||||
Nokian Pyry | 1:30.73 | |||||||||
26 | Juulia Sakomaa | 2005 | 41.90 | 1:27.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.20 | |||||||||
27 | Lidia Evans | 2005 | 41.59 | 1:27.52 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:30.81 | |||||||||
28 | Iida Salonen | 2005 | 41.76 | 1:27.80 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:35.86 | |||||||||
29 | Vilja Saarinen | 2005 | 40.73 | 1:28.55 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:31.32 | |||||||||
30 | Ronja Ruottinen | 2005 | 43.92 | 1:29.94 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:29.38 | |||||||||
31 | Veera Ele | 2006 | 41.66 | 1:30.26 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:33.37 | |||||||||
32 | Saana Hyvönen | 2005 | 43.98 | 1:30.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:33.95 | |||||||||
33 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 42.93 | 1:30.40 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:30.10 | |||||||||
34 | Rina Rantanen | 2005 | 41.98 | 1:30.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.33 | |||||||||
35 | Enni Halttunen | 2005 | 41.65 | 1:30.76 | ||||||
Uinti Tampere | 1:36.32 | |||||||||
36 | Ines Pälviranta | 2007 | 43.24 | 1:31.25 | ||||||
Uinti Tampere | 1:36.73 | |||||||||
37 | Emmi Lapikisto | 2005 | 42.46 | 1:31.28 | ||||||
Uinti Tampere | 1:33.12 | |||||||||
38 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 43.30 | 1:31.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.92 | |||||||||
39 | Henni Halme | 2005 | 41.77 | 1:31.80 | ||||||
Uinti Tampere | 1:35.86 | |||||||||
40 | Hilda Mäkelä | 2005 | 43.10 | 1:33.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.80 | |||||||||
41 | Veera Viskari | 2005 | 42.85 | 1:33.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
42 | Venla Varvikko | 2005 | 42.81 | 1:34.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.61 | |||||||||
43 | Elena Surakka | 2005 | 43.58 | 1:34.67 | ||||||
Uinti Tampere | 1:38.10 | |||||||||
44 | Malva Salmelin | 2006 | 43.84 | 1:35.59 | ||||||
Salon Uimarit | 1:35.51 | |||||||||
45 | Hilda Puttonen | 2006 | 44.76 | 1:35.81 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
46 | Saana Perkkiö | 2005 | 45.03 | 1:35.85 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.03 | |||||||||
47 | Joanna Salonen | 2006 | 44.47 | 1:35.98 | ||||||
Uinti Tampere | 1:35.38 | |||||||||
48 | Vilja Pusa | 2005 | 44.90 | 1:36.49 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:45.80 | |||||||||
49 | Ronja Makkonen | 2005 | 46.05 | 1:36.64 | ||||||
Uinti Tampere | 1:40.19 | |||||||||
50 | Ippi Ranta | 2006 | 46.45 | 1:36.67 | ||||||
Uinti Tampere | 1:42.81 | |||||||||
51 | Emma Veide | 2005 | 46.49 | 1:36.87 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:45.18 | |||||||||
52 | Juulia Lindfors | 2005 | 44.75 | 1:37.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.52 | |||||||||
53 | Saara Seppälä | 2005 | 46.11 | 1:37.81 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:33.12 | |||||||||
54 | Essi Pyykkö | 2006 | 46.33 | 1:38.01 | ||||||
Salon Uimarit | 1:35.48 | |||||||||
55 | Olivia Talvitie | 2006 | 49.23 | 1:39.30 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:38.57 | |||||||||
56 | Siiri Ruponen | 2005 | 47.88 | 1:39.55 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:44.61 | |||||||||
57 | Janica Nieminen | 2005 | 45.01 | 1:41.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.02 | |||||||||
58 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 48.55 | 1:42.51 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:40.20 | |||||||||
59 | Mandi Ojala | 2005 | 46.99 | 1:42.62 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
60 | Milana Virtanen | 2006 | 50.18 | 1:43.77 | ||||||
Uinti Tampere | 1:50.54 | |||||||||
61 | Jenna Luoma | 2005 | 51.68 | 1:46.35 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:47.17 | |||||||||
62 | Elli Raitalaakso | 2006 | 50.74 | 1:47.28 | ||||||
Uinti Tampere | 1:54.26 | |||||||||
63 | Kerttu Heinä | 2006 | 49.23 | 1:50.61 | ||||||
Salon Uimarit | 1:51.56 | |||||||||
64 | Julia Leppälahti | 2006 | 51.37 | 1:51.91 | ||||||
Uinti Tampere | 1:52.92 | |||||||||
65 | Peppi Peltotalo | 2006 | 55.55 | 1:55.47 | ||||||
Uinti Tampere | 1:59.74 | |||||||||
66 | Julia Krainikova | 2007 | 52.81 | 1:56.28 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
67 | Petra Korkeakangas | 2007 | 57.83 | 1:58.53 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
68 | Iiris Myllymäki | 2008 | 55.50 | 1:59.43 | ||||||
TaTu Tampere | 2:12.38 | |||||||||
69 | Sella Koskinen | 2007 | 57.23 | 2:04.85 | ||||||
TaTu Tampere | 2:19.50 | |||||||||
70 | Helka Känkänen | 2008 | 58.18 | 2:07.38 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
71 | Jade Isomaa | 2008 | 1:04.24 | 2:19.57 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
72 | Iida Pennanen | 2008 | 1:07.24 | 2:27.92 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Laji 2, 100m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: BILLERUDKORSNÄS |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 31.02 | 1:05.74 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:07.96 | |||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 32.30 | 1:07.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.62 | |||||||||
3 | Tara Korkiakoski | 2003 | 32.68 | 1:07.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.06 | |||||||||
4 | Ella Ekman | 2003 | 32.08 | 1:07.68 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.09 | |||||||||
5 | Eveliina Koivula | 2003 | 32.86 | 1:07.71 | ||||||
Uinti Tampere | 1:08.94 | |||||||||
6 | Kiia Kinnunen | 2003 | 32.15 | 1:08.49 | ||||||
Uinti Tampere | 1:07.67 | |||||||||
7 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 32.35 | 1:09.13 | ||||||
Uinti Tampere | 1:11.61 | |||||||||
8 | Emma Johansson | 2003 | 33.50 | 1:09.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.12 | |||||||||
9 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 33.17 | 1:09.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.07 | |||||||||
10 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 33.89 | 1:09.56 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:10.12 | |||||||||
11 | Kaisa Himanen | 2003 | 32.97 | 1:09.77 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:08.69 | |||||||||
12 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 33.71 | 1:10.20 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:08.96 | |||||||||
13 | Auri Keurulainen | 2004 | 33.18 | 1:10.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.31 | |||||||||
14 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 34.04 | 1:10.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.54 | |||||||||
15 | Emma Laatikainen | 2003 | 34.90 | 1:11.20 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:13.55 | |||||||||
16 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 34.21 | 1:11.24 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.68 | |||||||||
17 | Nicole Yisrael | 2004 | 33.44 | 1:11.32 | ||||||
Vanders | 1:12.20 | |||||||||
18 | Jenny Grangärd | 2003 | 35.01 | 1:11.40 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.80 | |||||||||
19 | Evgenia Vlasova | 2003 | 34.31 | 1:11.99 | ||||||
Uinti Tampere | 1:13.35 | |||||||||
20 | Milja Mäkinen | 2004 | 34.45 | 1:12.17 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:13.42 | |||||||||
21 | Lotta Hermonen | 2004 | 34.61 | 1:12.29 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:13.72 | |||||||||
22 | Petra Kivi | 2003 | 33.91 | 1:12.31 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.11 | |||||||||
23 | Sini Heikkilä | 2003 | 33.81 | 1:12.35 | ||||||
Salon Uimarit | 1:13.73 | |||||||||
24 | Sini Korin | 2003 | 34.54 | 1:12.59 | ||||||
Nokian Pyry | 1:14.05 | |||||||||
25 | Emmi Manninen | 2004 | 34.73 | 1:12.93 | ||||||
TaTu Tampere | 1:13.54 | |||||||||
26 | Iina von Schrowe | 2003 | 34.94 | 1:13.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.50 | |||||||||
27 | Saga Kovanen | 2004 | 35.28 | 1:13.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.26 | |||||||||
28 | Matilda Laitinen | 2004 | 34.97 | 1:13.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:12.47 | |||||||||
29 | Inka Metiäinen | 2003 | 36.48 | 1:14.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:16.65 | |||||||||
30 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 36.55 | 1:14.07 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.93 | |||||||||
31 | Aida Pasma | 2003 | 35.63 | 1:14.33 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.44 | |||||||||
31 | Ninni Eriksson | 2003 | 35.49 | 1:14.33 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.72 | |||||||||
33 | Julia Romo | 2003 | 35.82 | 1:14.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.78 | |||||||||
34 | Maija Björkholm | 2003 | 35.76 | 1:14.76 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.78 | |||||||||
35 | Mariia Sherstiuk | 2003 | 34.79 | 1:14.86 | ||||||
Uinti Tampere | 1:17.41 | |||||||||
36 | Cinja Åvist | 2003 | 35.47 | 1:14.89 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:18.36 | |||||||||
37 | Riikka Niskala | 2004 | 35.66 | 1:14.96 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:16.40 | |||||||||
38 | Saana Järvinen | 2003 | 36.51 | 1:15.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:19.58 | |||||||||
39 | Aada Taiponen | 2004 | 36.35 | 1:15.44 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:19.44 | |||||||||
40 | Jenna Boman | 2003 | 37.56 | 1:15.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:22.21 | |||||||||
41 | Julia Tuura | 2004 | 37.00 | 1:15.92 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.11 | |||||||||
42 | Aada Hakala | 2004 | 36.08 | 1:16.16 | ||||||
Uinti Tampere | 1:20.13 | |||||||||
43 | Iiris Jämsä | 2004 | 35.76 | 1:16.39 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:18.82 | |||||||||
44 | Liisa Penttinen | 2003 | 36.16 | 1:16.55 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:18.53 | |||||||||
45 | Salla Rantala | 2004 | 36.94 | 1:16.97 | ||||||
Nokian Pyry | 1:17.42 | |||||||||
46 | Siiri Reinonen | 2004 | 36.78 | 1:17.15 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.22 | |||||||||
47 | Minea Wiren | 2003 | 36.80 | 1:17.17 | ||||||
Nokian Pyry | 1:17.84 | |||||||||
48 | Ella Hulkki | 2004 | 36.34 | 1:17.24 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.08 | |||||||||
49 | Aada Viitamäki | 2003 | 36.11 | 1:17.28 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:17.30 | |||||||||
50 | Martina Uusitalo | 2003 | 37.85 | 1:17.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.77 | |||||||||
51 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 37.70 | 1:17.66 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:16.95 | |||||||||
52 | Nea Parkatti | 2004 | 37.73 | 1:17.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:18.88 | |||||||||
53 | Aino Jerohin | 2003 | 37.37 | 1:18.04 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.41 | |||||||||
54 | Noora Pätiälä | 2004 | 37.89 | 1:18.19 | ||||||
Uinti Tampere | 1:22.06 | |||||||||
55 | Siiri Tiilikka | 2004 | 36.85 | 1:18.20 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.79 | |||||||||
56 | Ciara Wacklin | 2004 | 37.24 | 1:18.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.83 | |||||||||
57 | Anni Koivula | 2003 | 36.55 | 1:18.35 | ||||||
Nokian Pyry | 1:19.28 | |||||||||
58 | Anni Hyttinen | 2004 | 37.28 | 1:18.74 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:16.75 | |||||||||
59 | Emma Jormanainen | 2003 | 37.82 | 1:18.78 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.68 | |||||||||
60 | Satu Immonen | 2003 | 37.44 | 1:18.81 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:20.99 | |||||||||
61 | Noora Kuparinen | 2004 | 38.15 | 1:19.03 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:21.86 | |||||||||
62 | Wilma Savonen | 2004 | 37.09 | 1:19.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.65 | |||||||||
63 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 38.24 | 1:19.31 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.80 | |||||||||
64 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 38.09 | 1:19.34 | ||||||
Uinti Tampere | 1:21.10 | |||||||||
65 | Silja Hieto | 2003 | 38.36 | 1:19.47 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:22.67 | |||||||||
66 | Iida Herrala | 2004 | 37.74 | 1:19.66 | ||||||
Vanders | 1:17.42 | |||||||||
66 | Iisa Karpela | 2004 | 38.28 | 1:19.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.04 | |||||||||
68 | Milla Salminen | 2003 | 36.88 | 1:19.84 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.24 | |||||||||
69 | Alisa Ailanen | 2004 | 38.12 | 1:19.96 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:18.06 | |||||||||
70 | Silja Rossi | 2004 | 37.46 | 1:20.33 | ||||||
Uinti Tampere | 1:20.31 | |||||||||
71 | Kiona Inkilä | 2004 | 38.72 | 1:20.37 | ||||||
Uinti Tampere | 1:26.65 | |||||||||
72 | Ella Suominen | 2004 | 39.41 | 1:20.57 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:21.55 | |||||||||
73 | Venla Pylvänäinen | 2003 | 37.14 | 1:20.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.54 | |||||||||
74 | Wilma Lassila | 2004 | 39.24 | 1:21.08 | ||||||
TaTu Tampere | 1:24.10 | |||||||||
75 | Janita Severinkangas | 2004 | 38.36 | 1:21.10 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.26 | |||||||||
76 | Ella Jämsä | 2003 | 39.14 | 1:21.26 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.09 | |||||||||
77 | Oona Holmberg | 2004 | 38.45 | 1:21.44 | ||||||
Uinti Tampere | 1:21.44 | |||||||||
78 | Laura Valonen | 2003 | 38.14 | 1:21.64 | ||||||
Uinti Tampere | 1:23.55 | |||||||||
79 | Venla Mäkelä | 2003 | 38.92 | 1:21.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:23.71 | |||||||||
80 | Sanni Salmi | 2003 | 37.11 | 1:21.89 | ||||||
Nokian Pyry | 1:23.01 | |||||||||
81 | Nea Grundström | 2003 | 39.66 | 1:22.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.46 | |||||||||
82 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 39.95 | 1:22.35 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:24.10 | |||||||||
83 | Heidi Javanainen | 2003 | 38.83 | 1:22.76 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:22.53 | |||||||||
84 | Aamu Knuuttila | 2004 | 39.52 | 1:22.86 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.51 | |||||||||
85 | Julia Nelimarkka | 2004 | 39.05 | 1:22.91 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:22.71 | |||||||||
86 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 40.06 | 1:22.94 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:26.96 | |||||||||
87 | Jessika Liimatta | 2004 | 38.92 | 1:23.69 | ||||||
TaTu Tampere | 1:25.44 | |||||||||
88 | Sanni Jouppi | 2004 | 40.10 | 1:23.93 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:23.76 | |||||||||
89 | Aida Silvennoinen | 2003 | 40.14 | 1:23.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:24.91 | |||||||||
90 | Viola Penttilä | 2004 | 36.25 | 1:24.02 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:22.16 | |||||||||
91 | Siiri Levonoja | 2004 | 41.63 | 1:25.70 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:27.32 | |||||||||
92 | Annika Lekander | 2004 | 41.19 | 1:25.72 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:31.16 | |||||||||
93 | Sara Sorri | 2003 | 41.85 | 1:25.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:33.18 | |||||||||
94 | Lotta Laine | 2003 | 40.04 | 1:25.85 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:29.53 | |||||||||
95 | Saara Kiuru | 2004 | 40.43 | 1:26.07 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:25.59 | |||||||||
96 | Lilja Pulkkinen | 2004 | 39.71 | 1:26.49 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:32.25 | |||||||||
97 | Hilma Husari | 2004 | 40.07 | 1:26.66 | ||||||
Nokian Pyry | 1:25.86 | |||||||||
98 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 42.41 | 1:27.32 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:29.11 | |||||||||
99 | Mikaela Laaksola | 2004 | 41.61 | 1:27.47 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:29.95 | |||||||||
100 | Lotta Ruppa | 2003 | 39.58 | 1:27.65 | ||||||
TaTu Tampere | 1:26.19 | |||||||||
101 | Iida Kallio | 2004 | 42.69 | 1:27.66 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:30.15 | |||||||||
102 | Miia Äikäs | 2003 | 41.41 | 1:27.71 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:31.69 | |||||||||
103 | Minka Jumppainen | 2003 | 41.66 | 1:28.39 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.05 | |||||||||
104 | Meri Kultaranta | 2004 | 41.51 | 1:29.74 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:31.52 | |||||||||
105 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | 41.30 | 1:30.94 | ||||||
Salon Uimarit | 1:28.00 | |||||||||
106 | Sanni Ollikainen | 2003 | 44.03 | 1:31.43 | ||||||
Uinti Tampere | 1:41.53 | |||||||||
107 | Susanna Virtanen | 2004 | 44.61 | 1:32.40 | ||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
108 | Saga Peltolehto | 2003 | 44.02 | 1:32.93 | ||||||
Nokian Pyry | 1:32.73 | |||||||||
109 | Ella Happonen | 2003 | 43.60 | 1:33.08 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:35.67 | |||||||||
110 | Ronja Mustalahti | 2004 | 43.30 | 1:33.15 | ||||||
Nokian Pyry | 1:34.45 | |||||||||
111 | Roosa Koivumaa | 2004 | 42.44 | 1:33.23 | ||||||
Nokian Pyry | 1:35.99 | |||||||||
112 | Erika Korpela | 2003 | 44.56 | 1:35.93 | ||||||
Salon Uimarit | 1:34.44 | |||||||||
113 | Iida Jännes | 2004 | 43.89 | 1:36.76 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.11 | |||||||||
114 | Aino Suominen | 2004 | 46.07 | 1:37.37 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:33.78 | |||||||||
115 | Jemina Vainio | 2004 | 46.67 | 1:37.82 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:32.49 | |||||||||
116 | Erica Tomperi | 2004 | 46.34 | 1:39.09 | ||||||
Nokian Pyry | 1:33.91 | |||||||||
117 | Annika Idman | 2004 | 47.10 | 1:39.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.70 | |||||||||
118 | Helmi Romppanen | 2004 | 46.25 | 1:40.47 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:41.93 | |||||||||
119 | Vilmiina Weckman | 2004 | 51.08 | 1:51.49 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:48.97 | |||||||||
- | Nea Mustonen | 2004 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:13.16 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Viivi Hietarinta | 2003 | DSQ | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:26.09 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 100m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: BILLERUDKORSNÄS |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Julia Bruneau | 1999 | 28.72 | 59.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | 58.85 | |||||||||
2 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 29.72 | 1:00.20 | ||||||
TaTu Tampere | 59.86 | |||||||||
3 | Melek Ayarci | 1999 | 28.72 | 1:00.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.80 | |||||||||
4 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 29.72 | 1:00.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:01.50 | |||||||||
5 | Nea Virta | 1996 | 28.97 | 1:01.11 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.32 | |||||||||
6 | Raakel Bärlund | 2001 | 29.85 | 1:01.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:01.61 | |||||||||
7 | Hanna Hammar | 1998 | 29.76 | 1:01.46 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.71 | |||||||||
8 | Suvi Huhtanen | 1999 | 29.57 | 1:01.74 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.30 | |||||||||
9 | Emmi Mustakoski | 1999 | 30.04 | 1:02.10 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:02.06 | |||||||||
10 | Ylva Sjölund | 1998 | 30.00 | 1:02.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.59 | |||||||||
11 | Roza Turunen | 2000 | 30.35 | 1:02.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:02.13 | |||||||||
12 | Claudia Åvist | 1997 | 30.58 | 1:02.56 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:01.70 | |||||||||
13 | Mila Manner | 2001 | 30.29 | 1:02.83 | ||||||
Nokian Pyry | 1:02.33 | |||||||||
14 | Iida Sihvonen | 1998 | 30.31 | 1:03.44 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:03.49 | |||||||||
15 | Enni Lahtinen | 2002 | 30.59 | 1:03.72 | ||||||
Uinti Tampere | 1:05.52 | |||||||||
16 | Camilla Tyven | 2001 | 30.08 | 1:03.96 | ||||||
Nokian Pyry | 1:03.31 | |||||||||
17 | Mikaela Kulmala | 2001 | 31.15 | 1:03.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:05.90 | |||||||||
18 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 30.69 | 1:04.17 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.28 | |||||||||
19 | Roosa Mäkinen | 1999 | 30.38 | 1:04.22 | ||||||
Uinti Tampere | 1:03.75 | |||||||||
20 | Johanna Suova | 1999 | 30.92 | 1:04.53 | ||||||
Uinti Tampere | 1:05.08 | |||||||||
21 | Mari Kausiala | 1997 | 30.95 | 1:04.63 | ||||||
TaTu Tampere | 1:03.64 | |||||||||
22 | Wendela Vuorinen | 2000 | 31.30 | 1:04.69 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.32 | |||||||||
23 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 31.67 | 1:04.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:06.85 | |||||||||
24 | Mira Tarnanen | 2000 | 31.55 | 1:05.17 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:04.13 | |||||||||
25 | Emma von Dickoff | 2002 | 31.55 | 1:05.22 | ||||||
Uinti Tampere | 1:05.93 | |||||||||
26 | Annika Laihonen | 1997 | 31.12 | 1:05.27 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:04.27 | |||||||||
27 | Noora Angelva | 1999 | 31.76 | 1:05.33 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.71 | |||||||||
28 | Roosa Mykkänen | 2000 | 30.63 | 1:05.34 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.03 | |||||||||
29 | Aino Jussila | 2000 | 30.83 | 1:05.58 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.46 | |||||||||
30 | Saara Svahn | 2001 | 31.90 | 1:05.70 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:06.15 | |||||||||
31 | Henna Kainulainen | 1998 | 31.81 | 1:06.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.76 | |||||||||
32 | Peppi Palokangas | 2002 | 31.42 | 1:06.31 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:05.93 | |||||||||
33 | Elina Jurvanen | 2001 | 31.90 | 1:06.41 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:05.95 | |||||||||
34 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 31.18 | 1:06.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.82 | |||||||||
35 | Nora Kosonen | 2001 | 31.38 | 1:07.07 | ||||||
TaTu Tampere | 1:06.67 | |||||||||
36 | Hilla Nieminen | 2001 | 32.33 | 1:07.35 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.63 | |||||||||
37 | Riia Hiltunen | 2002 | 31.81 | 1:07.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:07.69 | |||||||||
38 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 32.97 | 1:08.16 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:08.16 | |||||||||
39 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 32.56 | 1:08.21 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:07.88 | |||||||||
40 | Anni Turkkila | 2002 | 33.04 | 1:08.35 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:08.71 | |||||||||
41 | Alexandra Kapanen | 2000 | 32.19 | 1:08.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.73 | |||||||||
41 | Veera Saarelainen | 2002 | 32.51 | 1:08.62 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:09.97 | |||||||||
43 | Ada Salokannel | 2002 | 32.88 | 1:09.00 | ||||||
Salon Uimarit | 1:07.71 | |||||||||
44 | Anni Aro | 2001 | 32.52 | 1:09.15 | ||||||
Nokian Pyry | 1:08.99 | |||||||||
45 | Jenni Moisio | 2002 | 29.01 | 1:09.44 | ||||||
Nokian Pyry | 1:04.33 | |||||||||
46 | Siiri Friman | 2001 | 33.11 | 1:09.52 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:11.48 | |||||||||
47 | Juliana Niinisalo | 2002 | 33.53 | 1:09.56 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.99 | |||||||||
48 | Elina Palojärvi | 2002 | 33.68 | 1:09.88 | ||||||
Uinti Tampere | 1:09.83 | |||||||||
48 | Nella Korpela | 2002 | 33.83 | 1:09.88 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.94 | |||||||||
50 | Oona Siltala | 2002 | 33.99 | 1:09.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.22 | |||||||||
51 | Emily Majors | 2002 | 33.22 | 1:10.14 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.41 | |||||||||
52 | Enni Määttä | 1999 | 32.64 | 1:10.17 | ||||||
Uinti Tampere | 1:05.32 | |||||||||
53 | Kamilla Karppinen | 2001 | 34.10 | 1:10.18 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.19 | |||||||||
54 | Riina Karola | 2000 | 32.81 | 1:10.44 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:10.40 | |||||||||
55 | Melissa Talvio | 2001 | 33.33 | 1:10.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:11.01 | |||||||||
56 | Nikita Ravalt | 2002 | 34.68 | 1:10.98 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:13.01 | |||||||||
57 | Cecilia Raudaskoski | 2002 | 33.84 | 1:11.24 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:15.26 | |||||||||
58 | Inari Laaksonen | 2002 | 34.81 | 1:11.62 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:13.85 | |||||||||
59 | Anniina Kylkisalo | 2001 | 33.65 | 1:11.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.61 | |||||||||
60 | Agneta Kallas | 2002 | 33.40 | 1:11.82 | ||||||
Vanders | 1:13.33 | |||||||||
61 | Erin Ekroos | 2002 | 34.25 | 1:11.94 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:12.69 | |||||||||
62 | Soile Auvinen | 2002 | 34.87 | 1:12.03 | ||||||
Uinti Tampere | 1:14.02 | |||||||||
63 | Vilma Tuokko | 2002 | 34.40 | 1:12.21 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.70 | |||||||||
64 | Ellen Vuollet | 2001 | 35.15 | 1:12.24 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.87 | |||||||||
65 | Ella Järvinen | 2001 | 35.64 | 1:12.41 | ||||||
Salon Uimarit | 1:13.65 | |||||||||
66 | Viivi Hakamäki | 2002 | 35.10 | 1:12.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:14.33 | |||||||||
67 | Ilona Hjelt | 2002 | 35.52 | 1:12.76 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:14.59 | |||||||||
68 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 33.86 | 1:12.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:11.15 | |||||||||
69 | Julia Salminen | 2002 | 35.18 | 1:12.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:11.86 | |||||||||
70 | Maiju Harju | 2002 | 34.56 | 1:13.03 | ||||||
Uinti Tampere | 1:13.49 | |||||||||
71 | Annika Heiskanen | 2001 | 35.60 | 1:13.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:12.80 | |||||||||
72 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 34.39 | 1:13.16 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:14.01 | |||||||||
73 | Viivi Koivisto | 2002 | 35.23 | 1:13.56 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.06 | |||||||||
74 | Minna Ingi | 2002 | 34.27 | 1:13.72 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.01 | |||||||||
75 | Alina Hakkarainen | 2002 | 35.63 | 1:13.79 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:12.21 | |||||||||
76 | Linda Merimaa | 2002 | 36.03 | 1:14.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.25 | |||||||||
77 | Kaisa Siukonen | 2001 | 35.12 | 1:15.62 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.65 | |||||||||
78 | Sara Lehtinen | 1999 | 35.61 | 1:16.94 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.97 | |||||||||
79 | Ronja Tuominen | 2001 | 36.13 | 1:17.95 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:23.21 | |||||||||
80 | Pauliina Haarala | 2000 | 37.44 | 1:19.17 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.44 | |||||||||
81 | Marissa Cavallotti | 2000 | 36.61 | 1:19.94 | ||||||
Uinti Tampere | 1:18.91 | |||||||||
82 | Raakel Koivisto | 2001 | 37.03 | 1:19.97 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:20.19 | |||||||||
83 | Elisabet Rinne | 2002 | 36.61 | 1:20.32 | ||||||
Uinti Tampere | 1:26.03 | |||||||||
84 | Paula Kivi | 2002 | 38.01 | 1:21.18 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.98 | |||||||||
85 | Eveliina Kuula | 2002 | 38.94 | 1:22.28 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:24.80 | |||||||||
86 | Alisa Kajander | 2002 | 39.70 | 1:27.03 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:30.75 | |||||||||
87 | Noomi Auervuolle | 2001 | 43.03 | 1:31.71 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
88 | Vanessa Onatsu | 2002 | 43.67 | 1:34.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:33.67 | |||||||||
89 | Jenna Rajahalme | 2002 | 44.63 | 1:36.44 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Anna Rantanen | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:08.08 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Daria Marishina | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:15.55 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Emma Kulmala | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:33.35 | |||||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:19 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:32 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 3, 50m RU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Tuomas Toppinen | 2005 | 43.46 | |||||||
Aurajoen Uinti | 47.05 | |||||||||
2 | Konsta Rantasuo | 2006 | 45.02 | |||||||
Oulun Lohet | 45.03 | |||||||||
3 | Eero Rautaporras | 2005 | 46.74 | |||||||
Nokian Pyry | 49.39 | |||||||||
4 | Vilho Tikkanen | 2005 | 49.38 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 50.94 | |||||||||
5 | Emil Ahvonen | 2005 | 49.59 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 55.40 | |||||||||
6 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 50.49 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 52.79 | |||||||||
7 | Riku Huuhka | 2005 | 51.52 | |||||||
Lahden Uimaseura | 52.44 | |||||||||
8 | Nico Peltonen | 2005 | 52.32 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.78 | |||||||||
9 | Topias Tynjä | 2005 | 54.56 | |||||||
Lahden Uimaseura | 53.19 | |||||||||
10 | Markus Koskinen | 2005 | 54.72 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 54.01 | |||||||||
11 | Sisu Sorri | 2005 | 55.75 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 1:01.42 | |||||||||
12 | Sebastian Sojolin | 2006 | 56.81 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:02.43 | |||||||||
13 | Luka Pykälistö | 2004 | 56.84 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Albert Laakkonen | 2007 | 57.66 | |||||||
Uinti Tampere | 54.96 | |||||||||
15 | Eero Sippola | 2004 | 57.67 | |||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
16 | Julius Lekander | 2006 | 58.00 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 56.68 | |||||||||
17 | Joona Talja | 2007 | 58.05 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 57.19 | |||||||||
18 | Lucas Kerby | 2005 | 59.23 | |||||||
Uinti Tampere | 1:01.50 | |||||||||
19 | Anton Passoja | 2006 | 1:00.23 | |||||||
Nokian Pyry | 1:00.38 | |||||||||
20 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 1:00.63 | |||||||
Salon Uimarit | 1:15.31 | |||||||||
21 | Saku Pietilä | 2006 | 1:00.72 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 59.96 | |||||||||
22 | Roope Tuomainen | 2004 | 1:00.74 | |||||||
Salon Uimarit | 1:02.39 | |||||||||
23 | Aaro Palo | 2004 | 1:02.62 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Elmeri Falkstedt | 2004 | 1:02.96 | |||||||
Salon Uimarit | 1:06.45 | |||||||||
25 | Eelis Wiberg | 2004 | 1:04.17 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.52 | |||||||||
26 | Matias Saarinen | 2006 | 1:04.47 | |||||||
Salon Uimarit | 1:05.74 | |||||||||
27 | Väinö Pitkänen | 2006 | 1:04.63 | |||||||
Uinti Tampere | 1:02.23 | |||||||||
28 | Simo Virtanen | 2004 | 1:04.92 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 1:05.22 | |||||||||
29 | Ivan Chupakhin | 2005 | 1:05.60 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 1:07.19 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
31 | Eelis Juuti | 2006 | 1:16.34 | |||||||
Uinti Tampere | 1:14.95 | |||||||||
- | Ferdinand Backman | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:04.47 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Juuso Salenius | 2004 | DSQ | |||||||
Keuruun Toverit | 52.06 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lenni Uosukainen | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:11.31 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ville Luoma | 2004 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 3, 50m RU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mikael Virtanen | 2002 | 35.59 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 37.55 | |||||||||
2 | Aapo Huhti | 2003 | 37.73 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 42.44 | |||||||||
3 | Jami Ihalainen | 2003 | 37.85 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 37.79 | |||||||||
4 | Julius Nyberg | 2002 | 38.91 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 43.95 | |||||||||
5 | Aapo Pyyhtinen | 2002 | 40.36 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 41.44 | |||||||||
6 | Robin Söderholm | 2002 | 40.72 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.58 | |||||||||
7 | Niklas Hatakka | 2003 | 41.74 | |||||||
Cetus Espoo | 41.73 | |||||||||
8 | Tuukka Inkilä | 2003 | 42.87 | |||||||
Cetus Espoo | 40.76 | |||||||||
9 | Otto Ahvonen | 2003 | 44.89 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.33 | |||||||||
10 | Oskari Repo | 2003 | 44.98 | |||||||
Cetus Espoo | 43.70 | |||||||||
11 | Ville Viikki | 2002 | 47.31 | |||||||
Uinti Tampere | 47.89 | |||||||||
12 | Benjamin Evans | 2003 | 48.16 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 47.43 | |||||||||
13 | Roni Severinkangas | 2003 | 49.01 | |||||||
Cetus Espoo | 48.46 | |||||||||
14 | Perttu Järvinen | 2003 | 50.43 | |||||||
Lahden Uimaseura | 53.31 | |||||||||
15 | Joonas Nieminen | 2003 | 55.84 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 55.53 | |||||||||
Laji 3, 50m RU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Miika Nuorinko | 1996 | 29.62 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 29.42 | |||||||||
2 | Mikael Laakso | 1997 | 29.84 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 29.85 | |||||||||
3 | Atte Kulmala | 1998 | 30.00 | |||||||
Uinti Tampere | 29.90 | |||||||||
4 | Jyri Lähde | 1996 | 30.81 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.54 | |||||||||
5 | Niklas Reunanen | 1998 | 31.06 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.81 | |||||||||
6 | Kasper Jämsä | 1997 | 31.98 | |||||||
Lahden Uimaseura | 31.97 | |||||||||
7 | Juho Eerola | 1995 | 32.30 | |||||||
TaTu Tampere | 33.05 | |||||||||
8 | Walentin Koskinen | 2000 | 32.72 | |||||||
Uinti Tampere | 33.08 | |||||||||
9 | Tino Laine | 1998 | 32.83 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.17 | |||||||||
10 | Atte Lindholm | 2001 | 33.45 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 34.94 | |||||||||
11 | Petteri Haverinen | 2001 | 33.59 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.28 | |||||||||
12 | Aake Nyrhinen | 1997 | 33.75 | |||||||
Uinti Tampere | 33.56 | |||||||||
13 | Oskari Valkonen | 1999 | 33.83 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 33.89 | |||||||||
14 | Joel Vaitilo | 1998 | 34.35 | |||||||
Cetus Espoo | 33.55 | |||||||||
15 | Lassi Grönroos | 2000 | 34.61 | |||||||
Salon Uimarit | 35.14 | |||||||||
16 | Teemu Viitanen | 2000 | 34.81 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.35 | |||||||||
17 | Aki Inkilä | 1977 | 35.04 | |||||||
Hydra Platypus | 36.16 | |||||||||
18 | Mikko Suova | 1997 | 35.27 | |||||||
Uinti Tampere | 35.46 | |||||||||
19 | Niklas Valkonen | 1997 | 36.15 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.02 | |||||||||
20 | Otto Seppä | 1999 | 36.29 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.48 | |||||||||
21 | Deny Belaic | 1998 | 37.82 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
22 | Petri Löllö | 1976 | 37.99 | |||||||
Keuruun Toverit | 38.05 | |||||||||
23 | Jukka Tikkanen | 1969 | 38.93 | |||||||
Keuruun Toverit | 41.32 | |||||||||
24 | Daniel Laurila | 1996 | 39.87 | |||||||
Nokian Pyry | 39.44 | |||||||||
24 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 39.87 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 40.05 | |||||||||
26 | Eemil Pynnönen | 2001 | 40.07 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 41.25 | |||||||||
27 | Olli Peura | 2001 | 44.48 | |||||||
Uinti Tampere | 43.36 | |||||||||
- | Otto Lindroos | 2001 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 47.57 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:32 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:48 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 4, 50m RU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 44.98 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.50 | |||||||||
2 | Wilma Sundt | 2006 | 46.84 | |||||||
Cetus Espoo | 46.92 | |||||||||
3 | Tinka Tamminen | 2006 | 47.07 | |||||||
Lahden Uimaseura | 48.61 | |||||||||
4 | Hilla Penttilä | 2005 | 50.79 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 51.83 | |||||||||
5 | Ronja Ruottinen | 2005 | 50.93 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 51.46 | |||||||||
6 | Julia Rauhala | 2006 | 51.77 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.79 | |||||||||
7 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 52.29 | |||||||
Salon Uimarit | 53.29 | |||||||||
8 | Hilla Känkänen | 2006 | 52.49 | |||||||
Porin Uimaseura | 1:02.41 | |||||||||
9 | Kiia Alenius | 2005 | 52.54 | |||||||
TaTu Tampere | 55.43 | |||||||||
10 | Hilda Mäkelä | 2005 | 52.83 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 53.60 | |||||||||
11 | Veera Ele | 2006 | 54.11 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 58.38 | |||||||||
12 | Karoliina Hirvelä | 2006 | 54.52 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 58.22 | |||||||||
13 | Elvira Lydén | 2006 | 54.71 | |||||||
Uinti Tampere | 55.46 | |||||||||
14 | Olivia Talvitie | 2006 | 56.78 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.11 | |||||||||
15 | Josefina Uitto | 2006 | 57.73 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Rilla Backman | 2006 | 59.29 | |||||||
Lahden Uimaseura | 59.20 | |||||||||
17 | Elli Raitalaakso | 2006 | 1:02.44 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 1:03.29 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:01.87 | |||||||||
19 | Iida Pennanen | 2008 | 1:04.05 | |||||||
TaTu Tampere | 1:07.89 | |||||||||
20 | Ines Pälviranta | 2007 | 1:05.90 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Julia Leppälahti | 2006 | 1:06.30 | |||||||
Uinti Tampere | 1:06.42 | |||||||||
22 | Milana Virtanen | 2006 | 1:06.97 | |||||||
Uinti Tampere | 1:10.23 | |||||||||
23 | Matilda Jokinen | 2008 | 1:07.78 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 1:08.57 | |||||||||
24 | Kerttu Heinä | 2006 | 1:07.83 | |||||||
Salon Uimarit | 1:09.38 | |||||||||
25 | Iiris Myllymäki | 2008 | 1:09.73 | |||||||
TaTu Tampere | 1:11.68 | |||||||||
26 | Helka Känkänen | 2008 | 1:10.04 | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
27 | Peppi Peltotalo | 2006 | 1:10.06 | |||||||
Uinti Tampere | 1:09.58 | |||||||||
28 | Julia Krainikova | 2007 | 1:13.16 | |||||||
Uinti Tampere | 1:16.01 | |||||||||
29 | Essi Kallio | 2008 | 1:15.70 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 1:16.32 | |||||||||
30 | Sella Koskinen | 2007 | 1:19.29 | |||||||
TaTu Tampere | 1:27.94 | |||||||||
Laji 4, 50m RU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 37.60 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.25 | |||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 38.97 | |||||||
Cetus Espoo | 39.80 | |||||||||
3 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 40.15 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 43.89 | |||||||||
4 | Greta Beszteri | 2004 | 40.58 | |||||||
Cetus Espoo | 42.20 | |||||||||
5 | Emma Laatikainen | 2003 | 41.41 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 40.62 | |||||||||
6 | Liisa Lassila | 2003 | 41.84 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 43.50 | |||||||||
7 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 41.92 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 43.06 | |||||||||
8 | Veera Laakkonen | 2003 | 42.17 | |||||||
Kampuksen Plaani | 41.37 | |||||||||
9 | Pinja Nieminen | 2004 | 42.89 | |||||||
Cetus Espoo | 43.00 | |||||||||
10 | Lotta Isola | 2003 | 43.04 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 43.65 | |||||||||
11 | Alina Talja | 2004 | 44.15 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 45.42 | |||||||||
12 | Senni Tuominen | 2003 | 44.32 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 46.10 | |||||||||
13 | Helmi Haverinen | 2004 | 45.97 | |||||||
Cetus Espoo | 44.19 | |||||||||
14 | Marika Katajalehto | 2003 | 46.53 | |||||||
Keuruun Toverit | 46.41 | |||||||||
15 | Aino Kallio | 2003 | 47.47 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 48.49 | |||||||||
16 | Satu Immonen | 2003 | 47.62 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 48.88 | |||||||||
17 | Sofia Ellonen | 2004 | 48.79 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 48.38 | |||||||||
18 | Milla Hännikäinen | 2004 | 49.67 | |||||||
Lahden Uimaseura | 52.02 | |||||||||
19 | Ella Happonen | 2003 | 50.84 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 54.23 | |||||||||
20 | Sara Korpineva | 2003 | 53.38 | |||||||
Salon Uimarit | 53.30 | |||||||||
21 | Mikaela Laaksola | 2004 | 54.69 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 54.63 | |||||||||
22 | Jessi Isomaa | 2004 | 54.88 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 55.36 | |||||||||
23 | Pilvi Elina Nieminen | 2004 | 58.04 | |||||||
Keuruun Toverit | 57.33 | |||||||||
24 | Ida Kupiainen | 2004 | 59.35 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:01.98 | |||||||||
25 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 1:02.84 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:02.10 | |||||||||
- | Julia Sairanen | 2003 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 40.60 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Maria Rauhala | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 45.10 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Pinja Hautamäki | 2004 | DSQ | |||||||
Keuruun Toverit | 45.64 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Susanna Virtanen | 2004 | DSQ | |||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | 51.95 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m RU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ida Hulkko | 1998 | 32.74 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 32.64 | |||||||||
2 | Carita Luukkanen | 1996 | 34.43 | |||||||
Uinti Tampere | 33.11 | |||||||||
3 | Aino Ruottu | 2001 | 34.66 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.52 | |||||||||
4 | Sanni Ikonen | 1998 | 34.69 | |||||||
Lahden Uimaseura | 34.34 | |||||||||
5 | Milja Mielty | 2000 | 35.25 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.34 | |||||||||
6 | Emma Nieminen | 1996 | 35.83 | |||||||
Uinti Tampere | 36.28 | |||||||||
7 | Lotta Aho | 1999 | 35.95 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.67 | |||||||||
8 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 36.44 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 36.59 | |||||||||
9 | Ninni Luoma | 1998 | 36.53 | |||||||
Uinti Tampere | 35.89 | |||||||||
10 | Aino Hämäläinen | 2000 | 36.72 | |||||||
Lahden Uimaseura | 36.98 | |||||||||
11 | Noora Poutanen | 1999 | 36.81 | |||||||
TaTu Tampere | 36.43 | |||||||||
12 | Kia Karike | 1999 | 36.90 | |||||||
Cetus Espoo | 37.43 | |||||||||
13 | Ada Alajääskö | 1998 | 37.17 | |||||||
TaTu Tampere | 36.61 | |||||||||
14 | Oona Ahinko | 2001 | 37.21 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 38.75 | |||||||||
15 | Emma Männikkö | 1998 | 37.42 | |||||||
Uinti Tampere | 38.47 | |||||||||
16 | Sofia Nieminen | 2002 | 37.58 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.24 | |||||||||
17 | Maija Liukkonen | 2001 | 38.16 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 38.32 | |||||||||
18 | Heini Hammar | 1999 | 38.30 | |||||||
Uinti Tampere | 38.99 | |||||||||
19 | Aino Räike | 1999 | 38.49 | |||||||
Salon Uimarit | 38.15 | |||||||||
20 | Emilia Leppänen | 1999 | 38.53 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 37.02 | |||||||||
21 | Susanna Ellonen | 1999 | 39.33 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.75 | |||||||||
22 | Saara Svahn | 2001 | 39.40 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 40.17 | |||||||||
23 | Noora Vallinen | 1998 | 39.46 | |||||||
Nokian Pyry | 39.03 | |||||||||
24 | Ylva Sjölund | 1998 | 39.67 | |||||||
Cetus Espoo | 38.13 | |||||||||
25 | Ella Järvelä | 2001 | 39.91 | |||||||
Haminan Uimaseura | 40.16 | |||||||||
26 | Siiri Salokorpi | 2000 | 40.00 | |||||||
Cetus Espoo | 40.97 | |||||||||
27 | Emmi Kortteinen | 2000 | 41.31 | |||||||
Uinti Tampere | 39.12 | |||||||||
28 | Fanny Virtanen | 2000 | 41.39 | |||||||
Cetus Espoo | 40.57 | |||||||||
29 | Iida Koskiluoto | 2002 | 41.72 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.99 | |||||||||
30 | Aino Salonen | 2001 | 41.85 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 43.76 | |||||||||
31 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 42.52 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.97 | |||||||||
32 | Noora Kuhna | 2000 | 43.08 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.77 | |||||||||
33 | Kaisa Siukonen | 2001 | 43.15 | |||||||
Uinti Tampere | 45.16 | |||||||||
34 | Siiri Jämsä | 2002 | 43.21 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 46.98 | |||||||||
35 | Sara Lehtinen | 1999 | 43.93 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.09 | |||||||||
36 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 44.36 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.76 | |||||||||
37 | Nelli Vartiainen | 2002 | 44.60 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 46.38 | |||||||||
38 | Emma Latva | 2001 | 46.90 | |||||||
Uinti Tampere | 46.39 | |||||||||
39 | Marissa Cavallotti | 2000 | 47.51 | |||||||
Uinti Tampere | 47.93 | |||||||||
40 | Nuppu Toiva | 2001 | 47.73 | |||||||
Nokian Pyry | 48.20 | |||||||||
41 | Mimosa Seijari | 2001 | 47.84 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 50.38 | |||||||||
- | Sanna Peltonen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 44.26 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:48 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:05 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 5, 50m PU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 33.63 | |||||||
Aurajoen Uinti | 34.93 | |||||||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | 33.68 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.17 | |||||||||
3 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 34.26 | |||||||
Lahden Uimaseura | 36.77 | |||||||||
4 | Lassi Niemi | 2004 | 35.19 | |||||||
TaTu Tampere | 34.42 | |||||||||
5 | Topias Tynjä | 2005 | 38.30 | |||||||
Lahden Uimaseura | 39.75 | |||||||||
6 | Joonas Maaranen | 2004 | 38.51 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 39.72 | |||||||||
7 | Vili Rantasuo | 2004 | 41.31 | |||||||
Oulun Lohet | 41.33 | |||||||||
8 | Matti Nätti | 2004 | 41.35 | |||||||
Vanders | 42.67 | |||||||||
9 | Akseli Kotti | 2004 | 41.44 | |||||||
TaTu Tampere | 44.14 | |||||||||
10 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 42.36 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.34 | |||||||||
11 | Nico Peltonen | 2005 | 42.48 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.64 | |||||||||
12 | Akseli Maaranen | 2004 | 43.09 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.87 | |||||||||
13 | Riccardo Castagno | 2004 | 43.10 | |||||||
Uinti Tampere | 49.04 | |||||||||
14 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 43.26 | |||||||
Cetus Espoo | 42.07 | |||||||||
15 | Jaakko Pihlava | 2004 | 44.01 | |||||||
Aurajoen Uinti | 48.23 | |||||||||
16 | Stefan Saltykov | 2005 | 44.42 | |||||||
Lahden Uimaseura | 46.40 | |||||||||
17 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 44.63 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.60 | |||||||||
18 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 44.87 | |||||||
TaTu Tampere | 42.79 | |||||||||
19 | Aapo Koskinen | 2004 | 45.08 | |||||||
Lahden Uimaseura | 44.93 | |||||||||
20 | Ilja Syrjä | 2004 | 45.52 | |||||||
Uinti Tampere | 50.74 | |||||||||
21 | Miro Birkstedt | 2004 | 45.70 | |||||||
TaTu Tampere | 44.65 | |||||||||
22 | Konsta Kukkonen | 2006 | 46.65 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 45.13 | |||||||||
23 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 47.39 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 47.34 | |||||||||
24 | Antte Säilä | 2004 | 47.64 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Niilo Suhonen | 2004 | 48.16 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 49.09 | |||||||||
26 | Viktor Asklöf | 2004 | 48.91 | |||||||
Cetus Espoo | 52.22 | |||||||||
27 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 49.21 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.27 | |||||||||
27 | Lauri Mäkinen | 2004 | 49.21 | |||||||
Uinti Tampere | 58.20 | |||||||||
29 | Topi Salminen | 2004 | 50.37 | |||||||
Nokian Pyry | 50.76 | |||||||||
30 | Joni Routamo | 2005 | 50.76 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 50.82 | |||||||||
31 | Risto Kallström | 2006 | 51.00 | |||||||
Cetus Espoo | 54.55 | |||||||||
32 | Leevi Jalava | 2004 | 51.38 | |||||||
Swimming Team Rauma | 53.86 | |||||||||
33 | Jaakko Karti | 2004 | 51.94 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Onni Pajumäki | 2004 | 55.23 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Niko Teperi | 2005 | 56.45 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Niklas Töyrylä | 2006 | 1:00.69 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Castor Trygg | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:02.73 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Elmeri Aho | 2004 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 43.90 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Lenni Lehtonen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 45.86 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Olli Havia | 2004 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 47.73 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Riku Huuhka | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 5, 50m PU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Oscar Skjäl | 2002 | 31.98 | |||||||
Cetus Espoo | 32.00 | |||||||||
2 | Benjamin Kangas | 2002 | 32.00 | |||||||
Haminan Uimaseura | 33.36 | |||||||||
3 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 33.23 | |||||||
Cetus Espoo | 37.48 | |||||||||
4 | Veeti Verronen | 2002 | 33.48 | |||||||
Swimming Team Rauma | 36.06 | |||||||||
5 | Oskar Turunen | 2003 | 33.84 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 33.56 | |||||||||
6 | Nico Nieminen | 2002 | 33.98 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 35.28 | |||||||||
7 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 35.34 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 35.86 | |||||||||
8 | Manu Ursin | 2002 | 35.38 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 37.79 | |||||||||
9 | Joonatan Lekander | 2002 | 35.73 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 41.86 | |||||||||
10 | Julius Airas | 2003 | 37.11 | |||||||
Lahden Uimaseura | 39.18 | |||||||||
11 | Olli Elo | 2002 | 37.48 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 40.61 | |||||||||
12 | Davi-Esra Pesonen | 2002 | 39.70 | |||||||
Salon Uimarit | 45.58 | |||||||||
13 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 41.57 | |||||||
Lahden Uimaseura | 44.01 | |||||||||
14 | Janne Korhonen | 2003 | 43.74 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 47.90 | |||||||||
15 | Karri Suuronen | 2003 | 44.51 | |||||||
Cetus Espoo | 49.43 | |||||||||
16 | Valtteri Jussila | 2003 | 44.68 | |||||||
Uinti Tampere | 44.00 | |||||||||
17 | Topias Vaahensalo | 2002 | 46.82 | |||||||
Swimming Team Rauma | 56.24 | |||||||||
18 | Manu Rosendahl | 2003 | 47.21 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 44.31 | |||||||||
19 | Markus Kylliäinen | 2002 | 49.74 | |||||||
Uinti Tampere | 51.98 | |||||||||
20 | Ville Viikki | 2002 | 52.31 | |||||||
Uinti Tampere | 55.07 | |||||||||
21 | Henry Vaga | 2003 | 52.83 | |||||||
Salon Uimarit | 54.00 | |||||||||
22 | Joonas Nieminen | 2003 | 53.91 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.30 | |||||||||
- | Antti Toivonen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 5, 50m PU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 24.75 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.07 | |||||||||
2 | Niko Mäkelä | 1998 | 25.23 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 24.43 | |||||||||
3 | Ville Laine | 1995 | 25.27 | |||||||
TaTu Tampere | 25.15 | |||||||||
4 | Miika Nuorinko | 1996 | 26.06 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 25.91 | |||||||||
5 | Tatu Peltonen | 1989 | 26.64 | |||||||
TaTu Tampere | 25.83 | |||||||||
6 | Elias Lampinen | 1997 | 26.73 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 26.38 | |||||||||
7 | Daniel Viitikko | 1996 | 26.80 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.12 | |||||||||
8 | Teemu Viitanen | 1992 | 26.91 | |||||||
TaTu Tampere | 26.45 | |||||||||
9 | Mikael Karuveha | 1999 | 26.94 | |||||||
TaTu Tampere | 27.19 | |||||||||
10 | Antti Leiponen | 1998 | 27.14 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.63 | |||||||||
11 | Pietari Virta | 1997 | 27.42 | |||||||
TaTu Tampere | 27.54 | |||||||||
12 | Saku Salo | 1995 | 27.48 | |||||||
Uinti Tampere | 26.79 | |||||||||
13 | Rasmus Kujala | 1999 | 27.51 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 27.34 | |||||||||
14 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 27.80 | |||||||
TaTu Tampere | 28.44 | |||||||||
15 | Samuli Halme | 2000 | 27.88 | |||||||
Lahden Uimaseura | 28.56 | |||||||||
16 | Roope Pakkanen | 1997 | 28.09 | |||||||
Haminan Uimaseura | 28.77 | |||||||||
17 | Santeri Mettälä | 1999 | 28.17 | |||||||
TaTu Tampere | 28.51 | |||||||||
18 | Tuomas Vainio | 1998 | 28.26 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 28.85 | |||||||||
19 | Juho Laatikainen | 1999 | 28.80 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 28.97 | |||||||||
20 | Santeri Hulkko | 2000 | 29.01 | |||||||
Lahden Uimaseura | 28.38 | |||||||||
21 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 29.45 | |||||||
Cetus Espoo | 29.60 | |||||||||
22 | Teemu Laaksonen | 1993 | 29.46 | |||||||
Uinti Tampere | 28.66 | |||||||||
23 | Mikael Lähde | 2000 | 29.73 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.26 | |||||||||
24 | Niilo Hokkanen | 1997 | 29.89 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 30.34 | |||||||||
25 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 30.10 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 30.65 | |||||||||
26 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 30.11 | |||||||
Uinti Tampere | 30.26 | |||||||||
27 | Emil Perkkiö | 2000 | 30.27 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 31.21 | |||||||||
28 | Aaron de la Rosa | 2001 | 30.44 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 30.61 | |||||||||
29 | Kim Tiainen | 1998 | 30.50 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 30.28 | |||||||||
30 | Lauri Ytti | 1999 | 30.95 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.04 | |||||||||
31 | Heikki Tervanen | 1998 | 30.99 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.60 | |||||||||
32 | Roope Liuska | 2000 | 31.26 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.51 | |||||||||
33 | Patrick de Monte | 2001 | 31.30 | |||||||
Keuruun Toverit | 33.24 | |||||||||
34 | Elmeri Ekström | 2000 | 31.40 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.16 | |||||||||
35 | Maxim Kolomainen | 2001 | 31.97 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 32.08 | |||||||||
36 | Mikael Jokinen | 2001 | 32.52 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 34.48 | |||||||||
37 | Sami Peltonen | 2001 | 32.87 | |||||||
Uinti Tampere | 31.67 | |||||||||
38 | Leo Penttilä | 2001 | 32.88 | |||||||
Swimming Team Rauma | 35.76 | |||||||||
39 | Kasperi Koskinen | 2001 | 33.01 | |||||||
Keuruun Toverit | 33.67 | |||||||||
40 | Altti Ekorre | 1999 | 33.57 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.86 | |||||||||
41 | Herkko Lajas | 2001 | 35.41 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.81 | |||||||||
42 | Ali Khalili | 2001 | 36.71 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.96 | |||||||||
43 | Veikka Weckman | 2001 | 37.41 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 38.71 | |||||||||
- | Pontus Kaisti | 1997 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 26.34 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:05 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:17 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 6, 50m PU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 40.84 | |||||||
Cetus Espoo | 41.37 | |||||||||
2 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 41.45 | |||||||
Vanders | 41.12 | |||||||||
3 | Anna Hakkarainen | 2005 | 41.61 | |||||||
Cetus Espoo | 44.76 | |||||||||
4 | Inka Vahtola | 2005 | 41.74 | |||||||
Cetus Espoo | 47.34 | |||||||||
5 | Louna Kasvio | 2006 | 42.09 | |||||||
Cetus Espoo | 40.97 | |||||||||
6 | Daniella Guth | 2005 | 42.24 | |||||||
Cetus Espoo | 40.92 | |||||||||
7 | Silja Villanen | 2005 | 43.21 | |||||||
Salon Uimarit | 42.65 | |||||||||
8 | Tiinu Tamminen | 2006 | 43.64 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.32 | |||||||||
9 | Moona Korpikoski | 2005 | 43.68 | |||||||
Nokian Pyry | 43.91 | |||||||||
10 | Roosa Tuomainen | 2005 | 44.19 | |||||||
Salon Uimarit | 41.49 | |||||||||
11 | Anniina Ahonen | 2005 | 44.29 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 44.75 | |||||||||
12 | Melina Rantala | 2005 | 45.13 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.26 | |||||||||
13 | Lidia Evans | 2005 | 45.43 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 47.37 | |||||||||
14 | Hilla Penttilä | 2005 | 45.67 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 44.47 | |||||||||
15 | Boglárka Bódi | 2005 | 46.04 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 46.29 | |||||||||
16 | Jenna Nousiainen | 2005 | 47.53 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Tinka Tamminen | 2006 | 48.23 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.12 | |||||||||
18 | Aino Välimaa | 2006 | 50.09 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Rina Rantanen | 2005 | 50.46 | |||||||
Cetus Espoo | 51.05 | |||||||||
20 | Saana Hyvönen | 2005 | 51.28 | |||||||
Lahden Uimaseura | 59.80 | |||||||||
21 | Denise Palonen | 2005 | 51.45 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 52.22 | |||||||||
22 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 51.74 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 48.63 | |||||||||
23 | Nella Kortteinen | 2007 | 51.97 | |||||||
Uinti Tampere | 55.77 | |||||||||
24 | Venla Varvikko | 2005 | 52.13 | |||||||
Cetus Espoo | 49.74 | |||||||||
25 | Juulia Sakomaa | 2005 | 52.16 | |||||||
Lahden Uimaseura | 52.88 | |||||||||
26 | Saana Perkkiö | 2005 | 52.23 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 48.46 | |||||||||
27 | Eeva Toroi | 2005 | 52.88 | |||||||
Uinti Tampere | 57.78 | |||||||||
28 | Emma Veide | 2005 | 53.34 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:03.16 | |||||||||
29 | Rilla Backman | 2006 | 57.48 | |||||||
Lahden Uimaseura | 58.53 | |||||||||
30 | Petra Korkeakangas | 2007 | 57.64 | |||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
31 | Janica Nieminen | 2005 | 58.63 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 51.09 | |||||||||
32 | Malva Salmelin | 2006 | 59.27 | |||||||
Salon Uimarit | 56.45 | |||||||||
33 | Siiri Ruponen | 2005 | 1:02.55 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Ippi Ranta | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Saara Seppälä | 2005 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 49.96 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Vilja Pusa | 2005 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 56.44 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 50m PU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sohvi Kallinen | 2004 | 36.11 | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.85 | |||||||||
2 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 36.82 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.70 | |||||||||
3 | Olivia Salomaa | 2003 | 37.85 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Anni Ruokanen | 2003 | 39.28 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 41.79 | |||||||||
5 | Jenna Rautava | 2003 | 39.39 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 46.10 | |||||||||
6 | Cinja Åvist | 2003 | 39.89 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 40.26 | |||||||||
7 | Iina von Schrowe | 2003 | 40.26 | |||||||
Cetus Espoo | 40.16 | |||||||||
8 | Annika Heikkilä | 2003 | 40.39 | |||||||
Lahden Uimaseura | 41.70 | |||||||||
9 | Sini Heikkilä | 2003 | 40.66 | |||||||
Salon Uimarit | 39.92 | |||||||||
10 | Iisa Karpela | 2004 | 40.74 | |||||||
Cetus Espoo | 45.00 | |||||||||
11 | Julia Tuura | 2004 | 40.83 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 42.17 | |||||||||
12 | Enni Silvennoinen | 2003 | 42.52 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 41.13 | |||||||||
13 | Alisa Ailanen | 2004 | 44.62 | |||||||
Swimming Team Rauma | 43.94 | |||||||||
14 | Erika Korpela | 2003 | 45.36 | |||||||
Salon Uimarit | 47.81 | |||||||||
15 | Viola Penttilä | 2004 | 45.52 | |||||||
Swimming Team Rauma | 45.92 | |||||||||
16 | Erica Tomperi | 2004 | 45.85 | |||||||
Nokian Pyry | 45.09 | |||||||||
17 | Darina Gotcheva | 2003 | 48.27 | |||||||
Uinti Tampere | 49.87 | |||||||||
18 | Aida Silvennoinen | 2003 | 48.90 | |||||||
Lahden Uimaseura | 52.66 | |||||||||
19 | Iida Jännes | 2004 | 50.62 | |||||||
Uinti Tampere | 50.08 | |||||||||
20 | Hilma Husari | 2004 | 50.64 | |||||||
Nokian Pyry | 50.71 | |||||||||
21 | Jessi Isomaa | 2004 | 51.82 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 51.14 | |||||||||
22 | Sanni Ollikainen | 2003 | 53.46 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Roosa Koivumaa | 2004 | 58.10 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Annika Idman | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 56.81 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 6, 50m PU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Alma Lumio | 1999 | 28.48 | |||||||
Uinti Tampere | 27.76 | |||||||||
2 | Sohvi Nenonen | 1999 | 28.49 | |||||||
Cetus Espoo | 27.87 | |||||||||
3 | Aino Puomila | 1992 | 29.25 | |||||||
TaTu Tampere | 29.49 | |||||||||
4 | Sini Koivu | 1999 | 29.29 | |||||||
Cetus Espoo | 30.25 | |||||||||
5 | Raakel Bärlund | 2001 | 30.02 | |||||||
Lahden Uimaseura | 29.66 | |||||||||
6 | Emmi Mustakoski | 1999 | 30.15 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 31.12 | |||||||||
7 | Adelia Spångberg | 1999 | 30.16 | |||||||
Cetus Espoo | 29.25 | |||||||||
8 | Emma Nieminen | 1996 | 30.24 | |||||||
Uinti Tampere | 29.52 | |||||||||
9 | Mia Pentti | 2002 | 30.53 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 30.02 | |||||||||
10 | Nea Virta | 1996 | 30.64 | |||||||
Uinti Tampere | 31.33 | |||||||||
11 | Salla Puhtimäki | 1998 | 30.74 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 30.70 | |||||||||
12 | Ida Hulkko | 1998 | 31.03 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 30.70 | |||||||||
13 | Armi Auvinen | 2000 | 31.25 | |||||||
Uinti Tampere | 31.58 | |||||||||
14 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 31.35 | |||||||
Uinti Tampere | 30.70 | |||||||||
15 | Erika Lahtinen | 1998 | 31.54 | |||||||
Uinti Tampere | 31.77 | |||||||||
16 | Sanni Lampi | 2001 | 31.79 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 31.88 | |||||||||
17 | Johanna Suova | 1999 | 31.83 | |||||||
Uinti Tampere | 32.71 | |||||||||
18 | Noora Kukkonen | 1999 | 32.19 | |||||||
TaTu Tampere | 30.78 | |||||||||
19 | Enni Lahtinen | 2002 | 32.28 | |||||||
Uinti Tampere | 33.31 | |||||||||
20 | Annika Laihonen | 1997 | 32.49 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 32.50 | |||||||||
21 | Netta Nyberg | 2001 | 32.51 | |||||||
Uinti Tampere | 31.63 | |||||||||
22 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 32.64 | |||||||
Uinti Tampere | 31.77 | |||||||||
23 | Emma von Dickoff | 2002 | 32.88 | |||||||
Uinti Tampere | 33.12 | |||||||||
24 | Enni Määttä | 1999 | 33.13 | |||||||
Uinti Tampere | 32.03 | |||||||||
25 | Mari Kausiala | 1997 | 33.16 | |||||||
TaTu Tampere | 32.05 | |||||||||
26 | Sanni Kilponen | 2001 | 33.20 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.64 | |||||||||
27 | Roosa Mykkänen | 2000 | 33.60 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.54 | |||||||||
28 | Mira Tarnanen | 2000 | 33.80 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.39 | |||||||||
29 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 33.82 | |||||||
Swimming Team Rauma | 36.20 | |||||||||
30 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 34.10 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.21 | |||||||||
31 | Vilma Uuttu | 2001 | 34.30 | |||||||
Lahden Uimaseura | 34.92 | |||||||||
32 | Myra Bengts | 2000 | 34.62 | |||||||
Cetus Espoo | 33.43 | |||||||||
33 | Anni Turkkila | 2002 | 34.67 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 35.79 | |||||||||
34 | Noora Vallinen | 1998 | 35.03 | |||||||
Nokian Pyry | 35.40 | |||||||||
35 | Laura Vierikko | 2000 | 35.70 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.64 | |||||||||
36 | Anni Haavisto | 2002 | 35.79 | |||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
37 | Siiri Friman | 2001 | 36.18 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.02 | |||||||||
38 | Martta Kitinoja | 2001 | 36.23 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.47 | |||||||||
39 | Helena Knaapi | 1999 | 36.52 | |||||||
Cetus Espoo | 35.79 | |||||||||
40 | Noora Leppänen | 2001 | 36.69 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 37.02 | |||||||||
41 | Sini Hirvonen | 2001 | 37.08 | |||||||
Cetus Espoo | 37.02 | |||||||||
42 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 37.67 | |||||||
Salon Uimarit | 39.56 | |||||||||
43 | Jenni Hakala | 2001 | 37.87 | |||||||
Uinti Tampere | 37.59 | |||||||||
44 | Hanni Riikonen | 2002 | 38.17 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.99 | |||||||||
45 | Anniina Kylkisalo | 2001 | 38.25 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.38 | |||||||||
46 | Stina Roth | 2001 | 38.51 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
47 | Kerttu Virtanen | 2000 | 39.25 | |||||||
TaTu Tampere | 37.61 | |||||||||
48 | Lotta Jokinen | 2000 | 41.85 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 41.79 | |||||||||
49 | Kaisa Huttunen | 2002 | 42.27 | |||||||
Uinti Tampere | 49.03 | |||||||||
50 | Raakel Koivisto | 2001 | 43.23 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 43.10 | |||||||||
51 | Kia Lindholm | 2002 | 43.64 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 47.44 | |||||||||
52 | Nuppu Toiva | 2001 | 43.72 | |||||||
Nokian Pyry | 45.68 | |||||||||
53 | Annika Heiskanen | 2001 | 44.13 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 47.59 | |||||||||
54 | Aurora Laine | 2002 | 47.24 | |||||||
Uinti Tampere | 48.08 | |||||||||
55 | Emma Kulmala | 2002 | 50.47 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Hanna Mangeloja | 2001 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | 34.59 | |||||||||
- | Hanni Pratsch | 1999 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 32.36 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:17 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:03 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 7, 200m SKU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 38.76 | 1:23.48 | 2:16.14 | 2:53.02 | ||||
Aurajoen Uinti | 2:54.84 | |||||||||
2 | Samuel Sainio | 2005 | 42.79 | 1:28.52 | 2:21.57 | 3:02.05 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Eero Rautaporras | 2005 | 3:05.06 | |||||||
Nokian Pyry | 3:29.10 | |||||||||
3 | Eero Rautaporras | 2005 | 39.44 | 1:26.45 | 2:23.91 | 3:05.06 | ||||
Nokian Pyry | 3:29.10 | |||||||||
5 | Akseli Leppänen | 2004 | 41.89 | 1:28.89 | 2:24.24 | 3:05.32 | ||||
Cetus Espoo | 3:04.18 | |||||||||
6 | Konsta Kallio | 2004 | 39.14 | 1:27.43 | 2:26.53 | 3:10.85 | ||||
Uinti Tampere | 3:21.65 | |||||||||
7 | Lev Vlasov | 2007 | 41.55 | 1:31.38 | 2:27.18 | 3:12.22 | ||||
Uinti Tampere | 3:45.87 | |||||||||
8 | Juuso Leppänen | 2004 | 41.95 | 1:32.52 | 2:30.51 | 3:14.09 | ||||
Aurajoen Uinti | 3:38.66 | |||||||||
9 | Topias Kupiainen | 2004 | 42.90 | 1:34.93 | 2:35.04 | 3:15.78 | ||||
Nokian Pyry | 3:15.42 | |||||||||
10 | Miro Birkstedt | 2004 | 46.89 | 1:34.00 | 2:34.06 | 3:15.99 | ||||
TaTu Tampere | 3:16.06 | |||||||||
11 | Tuomas Toppinen | 2005 | 44.15 | 1:37.19 | 2:35.76 | 3:19.02 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Vilho Verronen | 2004 | 47.43 | 1:38.52 | 2:35.95 | 3:21.14 | ||||
Swimming Team Rauma | 3:19.63 | |||||||||
13 | Oskar Tuominen | 2004 | 51.15 | 1:41.92 | 2:43.34 | 3:24.02 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Matti Nätti | 2004 | 43.13 | 1:36.79 | 2:38.52 | 3:24.15 | ||||
Vanders | ||||||||||
15 | Riccardo Castagno | 2004 | 47.74 | 1:44.13 | 2:43.66 | 3:29.14 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Aapo Hampaala | 2004 | 46.01 | 1:41.77 | 2:41.03 | 3:29.16 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:20.49 | |||||||||
17 | Paavo Nenonen | 2005 | 44.48 | 1:43.08 | 2:44.46 | 3:30.93 | ||||
Cetus Espoo | 3:41.00 | |||||||||
18 | Akseli Liukkonen | 2005 | 46.81 | 1:42.33 | 2:47.24 | 3:32.72 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Kalle Välimäki | 2004 | 49.07 | 1:45.81 | 2:49.59 | 3:34.22 | ||||
Uinti Tampere | 3:46.97 | |||||||||
20 | Rony Kulju | 2004 | 50.89 | 1:45.66 | 2:52.16 | 3:36.37 | ||||
Vanders | 4:09.54 | |||||||||
21 | Lenni Lehtonen | 2004 | 46.48 | 1:50.07 | 2:49.83 | 3:38.87 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 50.28 | 1:49.58 | 2:53.64 | 3:39.05 | ||||
TaTu Tampere | 3:26.41 | |||||||||
23 | Viktor Asklöf | 2004 | 51.78 | 1:43.88 | 2:53.91 | 3:39.16 | ||||
Cetus Espoo | 3:38.64 | |||||||||
24 | Joona Pohjola | 2004 | 55.58 | 1:53.46 | 2:54.30 | 3:41.47 | ||||
Salon Uimarit | 3:57.82 | |||||||||
25 | Daniel Kontula | 2005 | 55.98 | 1:53.18 | 2:56.06 | 3:45.81 | ||||
Uinti Tampere | 3:59.42 | |||||||||
26 | Litti Penttilä | 2004 | 53.41 | 1:52.78 | 2:53.91 | 3:46.56 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Oliver Aspholm | 2005 | 55.27 | 1:48.34 | 2:56.85 | 3:48.84 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Sampo Rautio | 2004 | 57.63 | 2:04.72 | 3:10.95 | 4:02.08 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Eero Rautaporras | 2005 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 3:29.10 | |||||||||
- | Eero Rautaporras | 2005 | 39.44 | 1:26.45 | 2:23.91 | DNS | ||||
Nokian Pyry | 3:29.10 | |||||||||
- | Henrik Leinonen | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Ilja Syrjä | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 4:04.02 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 7, 200m SKU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mikael Virtanen | 2002 | 34.67 | 1:17.12 | 2:04.07 | 2:39.02 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:41.42 | |||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 38.12 | 1:22.32 | 2:08.46 | 2:46.01 | ||||
Cetus Espoo | 2:40.92 | |||||||||
3 | Simon Ravals | 2003 | 36.42 | 1:23.69 | 2:13.83 | 2:54.06 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:55.18 | |||||||||
4 | Teemu Oksakari | 2003 | 40.99 | 1:25.86 | 2:17.34 | 2:55.97 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:03.42 | |||||||||
5 | Elias Kalliokoski | 2003 | 39.62 | 1:28.49 | 2:18.25 | 2:57.49 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:04.70 | |||||||||
6 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 39.12 | 1:26.52 | 2:19.42 | 2:58.12 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:02.01 | |||||||||
7 | Leo Parviainen | 2003 | 37.31 | 1:24.52 | 2:17.86 | 2:58.31 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:55.78 | |||||||||
8 | Julius Airas | 2003 | 41.12 | 1:27.03 | 2:20.41 | 2:58.87 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:10.63 | |||||||||
9 | Markus Nuorinko | 2003 | 39.88 | 1:27.35 | 2:19.10 | 2:59.48 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:01.53 | |||||||||
10 | Henri Naarajärvi | 2002 | 38.31 | 1:26.28 | 2:21.15 | 3:02.03 | ||||
Uinti Tampere | 3:06.37 | |||||||||
11 | Jonne Isoranta | 2003 | 40.39 | 1:28.13 | 2:21.10 | 3:02.06 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:05.42 | |||||||||
12 | Luukas Vainio | 2003 | 39.95 | 1:26.58 | 2:21.46 | 3:03.03 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.41 | |||||||||
13 | Eemil Sipola | 2003 | 42.55 | 1:30.13 | 2:23.89 | 3:05.95 | ||||
Uinti Tampere | 3:04.74 | |||||||||
14 | Emil Saha | 2003 | 46.03 | 1:32.54 | 2:27.02 | 3:10.67 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:18.06 | |||||||||
15 | Olavi Männistö | 2003 | 44.39 | 1:36.56 | 2:29.95 | 3:10.72 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:06.48 | |||||||||
16 | Onni Haikonen | 2003 | 44.20 | 1:32.50 | 2:30.55 | 3:11.30 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:15.17 | |||||||||
17 | Kalle Seppä | 2003 | 46.12 | 1:37.20 | 2:31.99 | 3:12.95 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:15.68 | |||||||||
18 | Benjamin Evans | 2003 | 48.21 | 1:39.62 | 2:34.63 | 3:13.31 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 3:12.22 | |||||||||
19 | Topi Raitalaakso | 2003 | 41.86 | 1:33.28 | 2:30.70 | 3:13.52 | ||||
Uinti Tampere | 3:16.20 | |||||||||
20 | Casper Loo | 2002 | 42.68 | 1:34.29 | 2:34.27 | 3:16.49 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:14.98 | |||||||||
21 | Leevi Lehtonen | 2003 | 41.16 | 1:33.03 | 2:36.30 | 3:19.14 | ||||
Uinti Tampere | 3:29.32 | |||||||||
22 | Valtteri Salmela | 2003 | 44.45 | 1:37.34 | 2:37.65 | 3:25.01 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Niko Akkanen | 2003 | 47.19 | 1:41.77 | 2:44.92 | 3:30.20 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Petri Shkolny | 2003 | 48.60 | 1:42.63 | 2:47.56 | 3:32.59 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:33.81 | |||||||||
25 | Jaakko Virtanen | 2003 | 50.83 | 1:45.46 | 2:47.22 | 3:34.17 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 50.80 | 1:46.22 | 2:48.78 | 3:34.71 | ||||
TaTu Tampere | 3:39.99 | |||||||||
27 | Luka Honkanen | 2003 | 51.02 | 1:50.11 | 2:51.45 | 3:37.93 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Robert Aspholm | 2003 | 1:00.07 | 2:08.68 | 3:18.02 | 4:18.69 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Robin Söderholm | 2002 | DNF | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:52.99 | |||||||||
- | Eetu Palvanen | 2003 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:46.89 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:34.01 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 7, 200m SKU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Eetu Piiroinen | 1995 | 27.90 | 1:01.47 | 1:39.47 | 2:10.46 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:10.39 | |||||||||
2 | Mikko Pesso | 1997 | 27.92 | 1:03.86 | 1:43.64 | 2:17.74 | ||||
Cetus Espoo | 2:14.08 | |||||||||
3 | Mikael Laakso | 1997 | 29.08 | 1:08.10 | 1:46.13 | 2:19.18 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:22.49 | |||||||||
4 | Niklas Reunanen | 1998 | 27.73 | 1:04.09 | 1:47.49 | 2:19.40 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Jasper Pullinen | 1999 | 30.25 | 1:08.74 | 1:50.06 | 2:22.91 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:22.47 | |||||||||
6 | Aapo Eerola | 1999 | 30.76 | 1:07.72 | 1:55.39 | 2:26.20 | ||||
TaTu Tampere | 2:29.71 | |||||||||
7 | Niklas Valkonen | 1997 | 30.23 | 1:05.88 | 1:53.56 | 2:27.36 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:31.56 | |||||||||
8 | Ossi Kleimola | 2001 | 31.50 | 1:11.50 | 1:54.57 | 2:28.23 | ||||
Kouvolan Uimarit | 2:25.91 | |||||||||
9 | Santeri Hulkko | 2000 | 31.25 | 1:10.54 | 1:55.31 | 2:28.81 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:24.82 | |||||||||
10 | Tatu Hörkkö | 2001 | 30.90 | 1:11.27 | 1:55.43 | 2:29.38 | ||||
Uinti Tampere | 2:30.78 | |||||||||
11 | Santeri Huhtala | 1998 | 30.61 | 1:09.78 | 1:54.99 | 2:29.94 | ||||
Cetus Espoo | 2:28.75 | |||||||||
12 | Atte Pennanen | 2001 | 33.76 | 1:14.35 | 1:58.14 | 2:33.04 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:32.89 | |||||||||
13 | Olli Rautaporras | 2000 | 31.12 | 1:14.45 | 1:56.73 | 2:33.27 | ||||
Nokian Pyry | 2:26.72 | |||||||||
14 | Samuli Halme | 2000 | 30.10 | 1:11.28 | 1:58.40 | 2:35.02 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:27.44 | |||||||||
15 | Joona Lehtonen | 2001 | 32.52 | 1:13.33 | 1:59.61 | 2:36.51 | ||||
TaTu Tampere | 2:34.89 | |||||||||
16 | Antti Lehtinen | 1999 | 34.85 | 1:14.59 | 2:02.25 | 2:37.03 | ||||
Cetus Espoo | 2:40.28 | |||||||||
17 | Joona Salminen | 2000 | 33.36 | 1:15.94 | 2:01.33 | 2:37.80 | ||||
Cetus Espoo | 2:37.56 | |||||||||
18 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 30.54 | 1:09.85 | 2:02.18 | 2:38.57 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Joona Oksakari | 2000 | 33.24 | 1:17.17 | 2:02.32 | 2:39.37 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:34.25 | |||||||||
20 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 32.82 | 1:16.66 | 2:03.56 | 2:41.43 | ||||
Nokian Pyry | 2:38.99 | |||||||||
21 | Jiri Järvinen | 2001 | 34.78 | 1:16.65 | 2:08.99 | 2:46.80 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:47.11 | |||||||||
22 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 35.58 | 1:21.10 | 2:12.69 | 2:49.45 | ||||
TaTu Tampere | 2:45.80 | |||||||||
23 | Sami Kukkonen | 2000 | 35.88 | 1:23.13 | 2:14.18 | 2:52.03 | ||||
TaTu Tampere | 2:51.18 | |||||||||
24 | Oliver Juursoo | 2001 | 35.93 | 1:23.06 | 2:08.82 | 2:52.07 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:57.25 | |||||||||
25 | Juuso Toivonen | 2001 | 37.87 | 1:24.26 | 2:13.66 | 2:53.50 | ||||
Uinti Tampere | 3:03.15 | |||||||||
26 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 38.20 | 1:29.58 | 2:18.83 | 3:00.32 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Mikael Natunen | 1992 | 39.15 | 1:31.35 | 2:32.22 | 3:16.78 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
28 | Lasse Purmonen | 1985 | 43.27 | 1:47.13 | 2:53.35 | 3:39.76 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:28.28 | |||||||||
- | Kalle Hepojoki | 2000 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:43.20 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:03 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:56 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 8, 200m SKU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 37.33 | 1:22.55 | 2:15.48 | 2:55.29 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:01.29 | |||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 40.22 | 1:27.93 | 2:17.57 | 2:58.12 | ||||
Cetus Espoo | 3:02.94 | |||||||||
3 | Vilma Leppähaara | 2005 | 40.67 | 1:27.93 | 2:24.65 | 3:05.09 | ||||
Nummelan Kisaajat | 3:05.12 | |||||||||
4 | Daniella Guth | 2005 | 43.86 | 1:31.39 | 2:26.37 | 3:07.78 | ||||
Cetus Espoo | 3:17.20 | |||||||||
5 | Inka Vahtola | 2005 | 46.55 | 1:35.84 | 2:30.64 | 3:16.23 | ||||
Cetus Espoo | 3:23.37 | |||||||||
6 | Rebekka Aaltola | 2005 | 42.54 | 1:36.08 | 2:35.05 | 3:18.93 | ||||
Uinti Tampere | 3:30.21 | |||||||||
7 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 42.41 | 1:37.00 | 2:35.00 | 3:20.26 | ||||
Nokian Pyry | 3:29.56 | |||||||||
8 | Elina Ryynänen | 2005 | 44.67 | 1:37.46 | 2:35.37 | 3:21.29 | ||||
Vanders | 3:19.02 | |||||||||
9 | Milla Kähkönen | 2005 | 1:36.65 | 2:40.80 | 3:23.63 | 3:23.63 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:27.74 | |||||||||
10 | Wilma Sundt | 2006 | 50.22 | 1:41.45 | 2:39.51 | 3:24.83 | ||||
Cetus Espoo | 3:26.96 | |||||||||
11 | Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | 46.72 | 1:40.93 | 2:41.64 | 3:28.39 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:29.25 | |||||||||
12 | Elina Ruha | 2005 | 49.67 | 1:42.55 | 2:46.53 | 3:31.51 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Ilona Niemi | 2005 | 49.03 | 1:48.06 | 2:46.95 | 3:31.90 | ||||
Uinti Tampere | 3:55.85 | |||||||||
14 | Lidia Evans | 2005 | 52.05 | 1:41.75 | 2:44.87 | 3:31.96 | ||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
15 | Julia Rauhala | 2006 | 51.28 | 1:47.88 | 2:48.12 | 3:37.71 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:43.48 | |||||||||
16 | Enni Halttunen | 2005 | 48.13 | 1:44.29 | 2:47.42 | 3:40.34 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Isla Leinonen | 2006 | 55.20 | 1:48.69 | 2:54.94 | 3:48.06 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Hilla Känkänen | 2006 | 59.60 | 2:00.97 | 3:10.87 | 4:02.37 | ||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Elvira Lydén | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 8, 200m SKU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 37.60 | 1:17.89 | 2:10.13 | 2:46.55 | ||||
Cetus Espoo | 2:49.92 | |||||||||
2 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 33.16 | 1:16.37 | 2:11.24 | 2:48.60 | ||||
Uinti Tampere | 2:55.61 | |||||||||
3 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 39.34 | 1:25.11 | 2:11.91 | 2:49.78 | ||||
Cetus Espoo | 2:50.61 | |||||||||
4 | Jenny Grangärd | 2003 | 40.32 | 1:25.59 | 2:14.86 | 2:53.95 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:56.64 | |||||||||
5 | Emma Laatikainen | 2003 | 39.00 | 1:28.26 | 2:17.07 | 2:55.54 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 2:56.82 | |||||||||
6 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 35.83 | 1:21.12 | 2:16.18 | 2:55.60 | ||||
Jämsänkosken Ilves | 2:50.35 | |||||||||
7 | Petra Kivi | 2003 | 36.57 | 1:21.23 | 2:15.56 | 2:55.67 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:56.86 | |||||||||
8 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 39.59 | 1:24.46 | 2:19.66 | 2:57.65 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:58.27 | |||||||||
9 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 37.04 | 1:26.71 | 2:18.18 | 2:58.48 | ||||
Uinti Tampere | 3:05.52 | |||||||||
10 | Mariia Sherstiuk | 2003 | 36.81 | 1:24.04 | 2:18.42 | 2:59.74 | ||||
Uinti Tampere | 2:58.43 | |||||||||
11 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 42.41 | 1:29.96 | 2:24.73 | 3:01.89 | ||||
Cetus Espoo | 3:08.43 | |||||||||
12 | Greta Beszteri | 2004 | 42.38 | 1:29.48 | 2:21.90 | 3:04.30 | ||||
Cetus Espoo | 3:03.40 | |||||||||
13 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 42.16 | 1:31.05 | 2:21.03 | 3:04.57 | ||||
Uinti Tampere | 3:04.84 | |||||||||
14 | Aada Hakala | 2004 | 42.93 | 1:29.35 | 2:21.44 | 3:05.09 | ||||
Uinti Tampere | 3:05.16 | |||||||||
15 | Martina Uusitalo | 2003 | 44.03 | 1:30.27 | 2:27.70 | 3:08.25 | ||||
Cetus Espoo | 3:09.06 | |||||||||
16 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 41.86 | 1:30.71 | 2:23.99 | 3:08.33 | ||||
Uinti Tampere | 3:16.35 | |||||||||
17 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 44.14 | 1:31.15 | 2:25.63 | 3:08.44 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:11.80 | |||||||||
18 | Maija Björkholm | 2003 | 41.08 | 1:29.55 | 2:26.67 | 3:08.48 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:15.52 | |||||||||
19 | Veera Vahtolammi | 2004 | 42.49 | 1:31.65 | 2:27.69 | 3:08.49 | ||||
Uinti Tampere | 3:17.65 | |||||||||
20 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 46.49 | 1:36.53 | 2:29.66 | 3:09.73 | ||||
Cetus Espoo | 3:12.01 | |||||||||
21 | Ciara Wacklin | 2004 | 42.52 | 1:32.79 | 2:28.28 | 3:10.30 | ||||
Cetus Espoo | 3:09.75 | |||||||||
22 | Saana Järvinen | 2003 | 43.63 | 1:36.61 | 2:29.64 | 3:11.05 | ||||
Swimming Jyväskylä | 3:12.88 | |||||||||
23 | Venla Lindström | 2004 | 43.07 | 1:33.97 | 2:30.65 | 3:11.17 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:12.14 | |||||||||
24 | Milla Hännikäinen | 2004 | 43.17 | 1:33.57 | 2:30.54 | 3:11.45 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:17.86 | |||||||||
25 | Emma Jormanainen | 2003 | 46.81 | 1:35.70 | 2:30.06 | 3:12.94 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:22.39 | |||||||||
26 | Siiri Reinonen | 2004 | 46.42 | 1:34.72 | 2:27.83 | 3:13.32 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:16.47 | |||||||||
27 | Jenna Boman | 2003 | 44.03 | 1:33.22 | 2:35.29 | 3:14.89 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Wilma Savonen | 2004 | 42.85 | 1:34.21 | 2:33.41 | 3:14.99 | ||||
Cetus Espoo | 3:23.70 | |||||||||
29 | Silja Rossi | 2004 | 41.35 | 1:32.73 | 2:30.97 | 3:16.30 | ||||
Uinti Tampere | 3:23.37 | |||||||||
30 | Tessa Kirjonen | 2003 | 43.76 | 1:36.20 | 2:33.12 | 3:16.47 | ||||
Uinti Tampere | 3:17.17 | |||||||||
31 | Ilona Halima | 2003 | 44.06 | 1:39.08 | 2:35.55 | 3:17.45 | ||||
Uinti Tampere | 3:14.78 | |||||||||
32 | Ninni Eriksson | 2003 | 44.76 | 1:37.53 | 2:34.09 | 3:18.39 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:09.74 | |||||||||
33 | Frida Ekman | 2004 | 45.56 | 1:42.33 | 2:38.36 | 3:20.42 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Kiona Inkilä | 2004 | 44.19 | 1:35.24 | 2:34.28 | 3:21.02 | ||||
Uinti Tampere | 3:28.33 | |||||||||
35 | Noora Pätiälä | 2004 | 45.69 | 1:37.23 | 2:38.12 | 3:22.39 | ||||
Uinti Tampere | 3:29.00 | |||||||||
36 | Iida Herrala | 2004 | 50.73 | 1:42.57 | 2:38.19 | 3:22.72 | ||||
Vanders | 3:18.07 | |||||||||
37 | Aamu Knuuttila | 2004 | 46.72 | 1:40.73 | 2:36.91 | 3:22.78 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:28.34 | |||||||||
38 | Siiri Tiilikka | 2004 | 45.59 | 1:39.14 | 2:39.54 | 3:23.34 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:11.52 | |||||||||
39 | Ella Jämsä | 2003 | 44.86 | 1:37.69 | 2:40.24 | 3:23.67 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:36.28 | |||||||||
40 | Iida Savulahti | 2004 | 45.88 | 1:35.95 | 2:38.16 | 3:23.97 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:25.71 | |||||||||
41 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 46.60 | 1:40.71 | 2:41.31 | 3:25.06 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 46.65 | 1:38.90 | 2:40.86 | 3:26.09 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:22.66 | |||||||||
43 | Ella Suominen | 2004 | 46.02 | 1:36.76 | 2:40.14 | 3:26.63 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:17.15 | |||||||||
44 | Jessika Liimatta | 2004 | 49.05 | 1:44.62 | 2:40.96 | 3:28.47 | ||||
TaTu Tampere | 3:21.89 | |||||||||
45 | Nea Grundström | 2003 | 46.93 | 1:45.46 | 2:45.47 | 3:29.03 | ||||
Cetus Espoo | 3:29.48 | |||||||||
46 | Viivi Heittokangas | 2004 | 45.10 | 1:37.54 | 2:43.01 | 3:31.18 | ||||
Uinti Tampere | 3:36.21 | |||||||||
47 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 54.58 | 1:46.87 | 2:45.61 | 3:32.12 | ||||
Uinti Tampere | 3:55.22 | |||||||||
48 | Miia Äikäs | 2003 | 47.83 | 1:43.76 | 2:45.31 | 3:32.50 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:39.10 | |||||||||
49 | Ida Töyrylä | 2004 | 48.31 | 1:45.52 | 2:46.46 | 3:36.36 | ||||
Uinti Tampere | 3:34.98 | |||||||||
50 | Essi Turkki | 2004 | 52.85 | 1:47.67 | 2:49.00 | 3:38.17 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
51 | Venla Pylvänäinen | 2003 | 46.83 | 1:40.21 | 2:46.71 | 3:39.13 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
52 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 51.58 | 1:48.71 | 3:00.81 | 3:50.28 | ||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
- | Jemina Vainio | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Olivia Uusitorppa | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 3:16.66 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Susanna Uitto | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:45.47 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 8, 200m SKU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 30.05 | 1:07.68 | 1:51.09 | 2:23.69 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:23.47 | |||||||||
2 | Aino Otava | 1999 | 30.91 | 1:08.95 | 1:52.10 | 2:24.17 | ||||
Cetus Espoo | 2:23.78 | |||||||||
3 | Adelia Spångberg | 1999 | 30.42 | 1:09.60 | 1:53.11 | 2:26.39 | ||||
Cetus Espoo | 2:30.16 | |||||||||
4 | Milja Mielty | 2000 | 31.43 | 1:09.64 | 1:56.81 | 2:31.45 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:30.09 | |||||||||
5 | Hanna Hammar | 1998 | 32.55 | 1:13.62 | 1:57.15 | 2:32.50 | ||||
Uinti Tampere | 2:29.63 | |||||||||
6 | Meri Parviainen | 1998 | 32.05 | 1:10.96 | 1:58.32 | 2:32.73 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:30.99 | |||||||||
7 | Aliisa Liukkonen | 1999 | 32.17 | 1:14.32 | 1:56.44 | 2:33.84 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:34.54 | |||||||||
8 | Ida Hulkko | 1998 | 32.94 | 1:14.47 | 1:57.31 | 2:35.69 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:40.24 | |||||||||
9 | Mila Manner | 2001 | 32.45 | 1:14.04 | 2:00.54 | 2:35.80 | ||||
Nokian Pyry | 2:33.29 | |||||||||
10 | Jenni Moisio | 2002 | 35.39 | 1:15.36 | 2:01.79 | 2:36.51 | ||||
Nokian Pyry | 2:44.77 | |||||||||
11 | Sofia Lehtinen | 2000 | 34.19 | 1:15.37 | 2:00.40 | 2:37.04 | ||||
Cetus Espoo | 2:40.12 | |||||||||
12 | Ina Pollari | 2002 | 32.21 | 1:15.76 | 2:01.45 | 2:38.17 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.68 | |||||||||
13 | Roza Turunen | 2000 | 34.52 | 1:16.85 | 2:04.24 | 2:39.10 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:43.91 | |||||||||
14 | Ada Alajääskö | 1998 | 33.84 | 1:18.40 | 2:02.90 | 2:39.71 | ||||
TaTu Tampere | 2:38.06 | |||||||||
15 | Ida Tahvanainen | 1997 | 32.29 | 1:14.84 | 2:01.27 | 2:40.54 | ||||
Uinti Tampere | 2:44.56 | |||||||||
16 | Kia Karike | 1999 | 34.58 | 1:18.84 | 2:04.54 | 2:41.92 | ||||
Cetus Espoo | 2:42.04 | |||||||||
17 | Anni Halonen | 1999 | 34.98 | 1:16.85 | 2:06.35 | 2:42.13 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:44.94 | |||||||||
18 | Sara Virtanen | 2002 | 32.90 | 1:15.84 | 2:06.77 | 2:42.74 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:43.20 | |||||||||
19 | Pinja Penttilä | 2001 | 33.90 | 1:18.27 | 2:04.65 | 2:42.80 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:41.05 | |||||||||
20 | Mikaela Kulmala | 2001 | 35.97 | 1:20.15 | 2:07.16 | 2:42.86 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:40.27 | |||||||||
21 | Iida Sihvonen | 1998 | 32.70 | 1:17.78 | 2:07.52 | 2:44.65 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:46.33 | |||||||||
22 | Suvi Kurth | 2001 | 33.68 | 1:16.54 | 2:06.36 | 2:45.13 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:41.24 | |||||||||
23 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 35.60 | 1:19.28 | 2:08.66 | 2:47.10 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:40.19 | |||||||||
24 | Emma Kajanto | 2002 | 32.22 | 1:13.06 | 2:07.37 | 2:48.80 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:54.59 | |||||||||
25 | Nella Korpela | 2002 | 37.97 | 1:25.91 | 2:13.93 | 2:50.74 | ||||
Cetus Espoo | 2:57.08 | |||||||||
26 | Anni Aro | 2001 | 36.38 | 1:22.11 | 2:12.47 | 2:53.87 | ||||
Nokian Pyry | 2:49.12 | |||||||||
27 | Veera Saarelainen | 2002 | 35.24 | 1:21.10 | 2:17.29 | 2:55.74 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 3:07.09 | |||||||||
28 | Riia Hiltunen | 2002 | 38.72 | 1:24.28 | 2:16.13 | 2:55.78 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:03.66 | |||||||||
29 | Emily Majors | 2002 | 38.20 | 1:27.53 | 2:15.92 | 2:55.80 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:57.32 | |||||||||
30 | Oona Ahinko | 2001 | 39.43 | 1:27.42 | 2:13.60 | 2:56.33 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:55.02 | |||||||||
31 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 38.54 | 1:24.38 | 2:17.59 | 2:57.60 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:58.03 | |||||||||
32 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 37.83 | 1:25.69 | 2:16.50 | 2:57.71 | ||||
Uinti Tampere | 3:03.59 | |||||||||
33 | Oona Siltala | 2002 | 38.43 | 1:24.85 | 2:19.39 | 2:57.79 | ||||
Cetus Espoo | 2:59.08 | |||||||||
34 | Ellen Vuollet | 2001 | 40.70 | 1:28.09 | 2:19.36 | 3:00.18 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:05.63 | |||||||||
35 | Sini Hirvonen | 2001 | 39.20 | 1:26.55 | 2:19.76 | 3:00.70 | ||||
Cetus Espoo | 3:00.82 | |||||||||
36 | Nikita Ravalt | 2002 | 42.78 | 1:32.90 | 2:24.44 | 3:03.24 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:09.24 | |||||||||
37 | Juliana Niinisalo | 2002 | 39.49 | 1:27.86 | 2:24.43 | 3:05.94 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:11.93 | |||||||||
38 | Viivi Hakamäki | 2002 | 40.05 | 1:30.39 | 2:26.06 | 3:06.64 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:09.71 | |||||||||
39 | Viivi Koivisto | 2002 | 39.42 | 1:30.87 | 2:25.99 | 3:07.03 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:07.74 | |||||||||
40 | Ronja Tuominen | 2001 | 42.24 | 1:30.61 | 2:26.39 | 3:09.76 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:19.95 | |||||||||
41 | Viivi Nieminen | 2002 | 46.96 | 1:36.10 | 2:35.30 | 3:17.61 | ||||
Uinti Tampere | 3:17.34 | |||||||||
42 | Kiia Saari | 2002 | 40.64 | 1:30.83 | 2:30.54 | 3:20.17 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Jemina Knuutila | 2002 | 46.98 | 1:39.06 | 2:45.99 | 3:29.28 | ||||
Uinti Tampere | 3:34.72 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:56 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:30 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 9, 100m SU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 39.71 | 1:20.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:23.09 | |||||||||
2 | Akseli Leppänen | 2004 | 40.30 | 1:21.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.87 | |||||||||
3 | Pavel Pankratov | 2004 | 40.18 | 1:21.58 | ||||||
TaTu Tampere | 1:23.32 | |||||||||
4 | Onni Äijälä | 2004 | 40.27 | 1:24.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:18.40 | |||||||||
5 | Lassi Niemi | 2004 | 40.22 | 1:24.20 | ||||||
TaTu Tampere | 1:23.70 | |||||||||
6 | Taavi Backman | 2004 | 43.46 | 1:25.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.11 | |||||||||
7 | Aapo Koskinen | 2004 | 43.04 | 1:26.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.27 | |||||||||
8 | Markus Veckman | 2004 | 42.23 | 1:27.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:27.66 | |||||||||
9 | Jaakko Pihlava | 2004 | 42.76 | 1:28.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:31.11 | |||||||||
10 | Eero Leino | 2004 | 44.71 | 1:28.75 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:33.15 | |||||||||
11 | Miro Birkstedt | 2004 | 44.00 | 1:30.51 | ||||||
TaTu Tampere | 1:28.73 | |||||||||
12 | Oskar Tuominen | 2004 | 45.01 | 1:31.09 | ||||||
Uinti Tampere | 1:36.36 | |||||||||
13 | Akseli Kotti | 2004 | 45.08 | 1:32.04 | ||||||
TaTu Tampere | 1:35.85 | |||||||||
14 | Elmeri Aho | 2004 | 44.71 | 1:32.38 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:34.65 | |||||||||
15 | Leevi Kukkonen | 2005 | 44.75 | 1:32.41 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:46.13 | |||||||||
16 | Veerti Juurakko | 2004 | 45.19 | 1:33.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.03 | |||||||||
17 | Jesper Isomaa | 2004 | 44.41 | 1:33.15 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:37.39 | |||||||||
18 | Topias Kupiainen | 2004 | 45.26 | 1:33.22 | ||||||
Nokian Pyry | 1:31.20 | |||||||||
19 | Onni Mäkimartti | 2004 | 46.00 | 1:34.01 | ||||||
TaTu Tampere | 1:35.69 | |||||||||
20 | Akseli Maaranen | 2004 | 46.56 | 1:34.06 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Aarne Eskelinen | 2004 | 44.78 | 1:34.20 | ||||||
Uinti Tampere | 1:36.74 | |||||||||
22 | Niilo Suhonen | 2004 | 47.04 | 1:34.62 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:37.18 | |||||||||
23 | Rony Kulju | 2004 | 46.64 | 1:34.77 | ||||||
Vanders | 1:39.37 | |||||||||
24 | Joonas Maaranen | 2004 | 47.80 | 1:34.85 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 46.08 | 1:34.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.98 | |||||||||
26 | Matti Nätti | 2004 | 46.65 | 1:36.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
27 | Olli Havia | 2004 | 46.53 | 1:37.18 | ||||||
Salon Uimarit | 1:38.97 | |||||||||
28 | Vilho Tikkanen | 2005 | 47.19 | 1:37.99 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Joona Saloniemi | 2004 | 48.64 | 1:38.84 | ||||||
TaTu Tampere | 1:41.95 | |||||||||
30 | Osmo Mäkelä | 2004 | 46.68 | 1:39.91 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:47.90 | |||||||||
31 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 48.96 | 1:40.48 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:39.22 | |||||||||
32 | Samuli Masalin | 2004 | 47.62 | 1:40.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.85 | |||||||||
33 | Leo Liukonen | 2004 | 48.41 | 1:41.58 | ||||||
TaTu Tampere | 1:42.08 | |||||||||
34 | Miko Elonen | 2004 | 1:42.73 | 1:42.73 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:47.38 | |||||||||
35 | Jan-Aleks Vallius | 2004 | 50.97 | 1:44.82 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:50.16 | |||||||||
36 | Topi Salminen | 2004 | 50.29 | 1:46.71 | ||||||
Nokian Pyry | 1:50.48 | |||||||||
37 | Erkka Suni | 2005 | 54.07 | 1:50.44 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:57.28 | |||||||||
38 | Joona Kurppa | 2004 | 55.27 | 1:52.17 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:49.62 | |||||||||
39 | Valtteri Pellinen | 2007 | 54.19 | 1:52.70 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Roope Tuomainen | 2004 | 58.71 | 2:01.42 | ||||||
Salon Uimarit | 1:58.92 | |||||||||
41 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 59.68 | 2:02.12 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Luka Pykälistö | 2004 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Timo Elo | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | 1:41.50 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 9, 100m SU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lauri Uosukainen | 2002 | 36.37 | 1:15.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:17.81 | |||||||||
2 | Roope Tsutsunen | 2002 | 37.44 | 1:16.07 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:16.93 | |||||||||
3 | Otto Hoffren | 2002 | 37.42 | 1:16.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:18.44 | |||||||||
4 | Lassi Haimi | 2003 | 37.57 | 1:16.79 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:14.39 | |||||||||
5 | Risto Martikainen | 2003 | 37.26 | 1:17.30 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:14.90 | |||||||||
6 | Niklas Hatakka | 2003 | 38.42 | 1:17.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.21 | |||||||||
7 | Miska Birkstedt | 2002 | 38.02 | 1:17.69 | ||||||
TaTu Tampere | 1:15.16 | |||||||||
8 | Teo Branchicella | 2002 | 38.85 | 1:18.91 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:18.76 | |||||||||
9 | Jami Ihalainen | 2003 | 38.68 | 1:19.14 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:17.23 | |||||||||
10 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 38.94 | 1:19.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:21.26 | |||||||||
11 | Pieti Raunio | 2002 | 39.05 | 1:19.88 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:19.83 | |||||||||
12 | Eemil Kankare | 2003 | 39.04 | 1:20.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:17.64 | |||||||||
13 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 40.50 | 1:21.24 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:22.36 | |||||||||
14 | Eetu Koskinen | 2002 | 38.95 | 1:21.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:21.99 | |||||||||
15 | Sampo Soininen | 2002 | 39.90 | 1:22.55 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:22.11 | |||||||||
16 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 40.65 | 1:23.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.66 | |||||||||
17 | Ville Savulahti | 2003 | 41.19 | 1:23.55 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:24.07 | |||||||||
18 | Lauri Tolvanen | 2003 | 40.47 | 1:24.56 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:21.83 | |||||||||
19 | Julius Nyberg | 2002 | 42.42 | 1:24.60 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:24.80 | |||||||||
20 | Urho Lyytinen | 2003 | 42.00 | 1:25.36 | ||||||
Uinti Tampere | 1:28.02 | |||||||||
21 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 43.90 | 1:25.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.35 | |||||||||
22 | Aapo Huhti | 2003 | 41.83 | 1:26.39 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:31.97 | |||||||||
23 | Kasper Holopainen | 2003 | 42.83 | 1:27.50 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:27.54 | |||||||||
24 | Petteri Lepola | 2003 | 42.74 | 1:28.34 | ||||||
TaTu Tampere | 1:34.22 | |||||||||
25 | Oskar Turunen | 2003 | 42.93 | 1:28.40 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.83 | |||||||||
26 | Elmeri Helander | 2002 | 44.26 | 1:28.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:31.24 | |||||||||
27 | Niklas Rantapää | 2003 | 43.33 | 1:29.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.65 | |||||||||
28 | Eetu Mikkonen | 2003 | 45.77 | 1:29.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:29.12 | |||||||||
29 | Alexander Huhtala | 2003 | 44.22 | 1:30.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.18 | |||||||||
30 | Atte Vehkala | 2002 | 42.61 | 1:30.67 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:28.70 | |||||||||
31 | Benjamin Evans | 2003 | 44.95 | 1:30.70 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:27.43 | |||||||||
32 | Aaron Utulahti | 2002 | 43.82 | 1:31.06 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:31.73 | |||||||||
33 | Leevi Lehtonen | 2003 | 43.14 | 1:32.07 | ||||||
Uinti Tampere | 1:36.19 | |||||||||
34 | Tony Heinola | 2003 | 46.32 | 1:32.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.73 | |||||||||
35 | Kalle Haavisto | 2003 | 44.86 | 1:32.67 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:35.62 | |||||||||
36 | Perttu Järvinen | 2003 | 44.67 | 1:34.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:32.17 | |||||||||
37 | Mattias Janhunen | 2003 | 44.98 | 1:35.88 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.89 | |||||||||
38 | Karri Korhonen | 2002 | 48.14 | 1:37.61 | ||||||
Uinti Tampere | 1:40.32 | |||||||||
39 | Jaakko Virtanen | 2003 | 49.56 | 1:38.74 | ||||||
Uinti Tampere | 1:55.66 | |||||||||
40 | Mikael Halonen | 2003 | 46.77 | 1:39.79 | ||||||
Uinti Tampere | 1:43.57 | |||||||||
41 | Mikael Forsström | 2003 | 48.28 | 1:40.32 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
42 | Markus Nuoranne | 2003 | 48.49 | 1:41.03 | ||||||
Nokian Pyry | 1:40.14 | |||||||||
43 | Konsta Pekkala | 2003 | 49.73 | 1:44.61 | ||||||
Vanders | 1:46.41 | |||||||||
44 | Joonas Nieminen | 2003 | 50.59 | 1:46.41 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:44.58 | |||||||||
45 | Manu Rosendahl | 2003 | 54.03 | 1:50.98 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:50.67 | |||||||||
46 | Henry Vaga | 2003 | 54.69 | 1:54.07 | ||||||
Salon Uimarit | 1:53.85 | |||||||||
- | Akseli Hakala | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:18.22 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 9, 100m SU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Petja Yritys | 1993 | 29.39 | 59.68 | ||||||
TaTu Tampere | 57.90 | |||||||||
2 | Miro Vasko | 1993 | 28.99 | 1:00.06 | ||||||
TaTu Tampere | 58.24 | |||||||||
3 | Kasper Jämsä | 1997 | 30.54 | 1:01.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | 58.98 | |||||||||
4 | Matias Tyry | 1993 | 30.37 | 1:02.97 | ||||||
TaTu Tampere | 1:00.57 | |||||||||
5 | Mikael Laakso | 1997 | 30.94 | 1:03.59 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:00.07 | |||||||||
6 | Petteri Haverinen | 2001 | 31.46 | 1:04.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:03.72 | |||||||||
7 | Rasmus Kujala | 1999 | 31.88 | 1:05.13 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:01.10 | |||||||||
8 | Antti Leiponen | 1998 | 31.56 | 1:05.76 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.36 | |||||||||
9 | Jakob Sievers | 2000 | 31.96 | 1:06.19 | ||||||
Uinti Tampere | 1:04.13 | |||||||||
10 | Oskari Hynynen | 2001 | 31.61 | 1:06.65 | ||||||
Salon Uimarit | 1:05.27 | |||||||||
11 | Saku Salo | 1995 | 32.22 | 1:07.51 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.82 | |||||||||
12 | Mikael Karuveha | 1999 | 32.62 | 1:07.93 | ||||||
TaTu Tampere | 1:07.08 | |||||||||
13 | Martti Tervanen | 2000 | 33.09 | 1:08.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.76 | |||||||||
14 | Firas El-Idi | 2001 | 33.56 | 1:09.10 | ||||||
Lahden Kaleva | 1:11.40 | |||||||||
15 | Teemu Viitanen | 2000 | 34.08 | 1:11.18 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:08.57 | |||||||||
16 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 34.82 | 1:11.66 | ||||||
Nokian Pyry | 1:12.43 | |||||||||
17 | Aleksi Helminen | 2001 | 34.94 | 1:11.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.79 | |||||||||
18 | Perttu Mikkola | 2001 | 34.83 | 1:12.56 | ||||||
Nokian Pyry | 1:13.53 | |||||||||
19 | Tuomas Saraneva | 2000 | 34.84 | 1:12.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:07.04 | |||||||||
20 | Niilo Ukkonen | 2000 | 35.20 | 1:14.48 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:10.82 | |||||||||
21 | Veeti Veijonen | 2001 | 36.33 | 1:15.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:18.31 | |||||||||
22 | Pirkka Perkola | 2001 | 37.10 | 1:17.31 | ||||||
TaTu Tampere | 1:13.67 | |||||||||
23 | Leo Penttilä | 2001 | 37.72 | 1:18.93 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:26.01 | |||||||||
24 | Herkko Lajas | 2001 | 39.28 | 1:20.20 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.03 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:30 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:02 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 10, 100m SU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Moona Korpikoski | 2005 | 42.77 | 1:27.57 | ||||||
Nokian Pyry | 1:26.68 | |||||||||
2 | Lilli Kulpakko | 2005 | 43.17 | 1:28.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:30.82 | |||||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 44.17 | 1:28.92 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.26 | |||||||||
4 | Silja Villanen | 2005 | 43.55 | 1:30.48 | ||||||
Salon Uimarit | 1:30.78 | |||||||||
5 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 45.09 | 1:30.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:35.78 | |||||||||
6 | Anna Hakkarainen | 2005 | 44.81 | 1:31.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.94 | |||||||||
7 | Milla Lempiälä | 2005 | 44.01 | 1:31.86 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
8 | Boglárka Bódi | 2005 | 45.27 | 1:32.08 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
9 | Lidia Evans | 2005 | 46.26 | 1:33.15 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:33.53 | |||||||||
10 | Elina Ruha | 2005 | 47.04 | 1:33.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.99 | |||||||||
11 | Siiri Pekkala | 2005 | 47.37 | 1:34.81 | ||||||
Vanders | 1:35.96 | |||||||||
12 | Laura Kousa | 2005 | 46.35 | 1:35.10 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.60 | |||||||||
13 | Roosa Tuomainen | 2005 | 47.51 | 1:35.63 | ||||||
Salon Uimarit | 1:38.38 | |||||||||
14 | Jenna Nousiainen | 2005 | 45.55 | 1:35.92 | ||||||
Nokian Pyry | 1:45.35 | |||||||||
15 | Anniina Ahonen | 2005 | 47.73 | 1:37.15 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:41.62 | |||||||||
16 | Aino Ollikainen | 2005 | 48.73 | 1:37.33 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:44.62 | |||||||||
17 | Maija Hinkkala | 2005 | 48.16 | 1:39.05 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:37.95 | |||||||||
18 | Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | 48.94 | 1:40.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:39.21 | |||||||||
19 | Sivi Juvakka | 2005 | 49.55 | 1:40.69 | ||||||
Nokian Pyry | 1:39.29 | |||||||||
20 | Melina Rantala | 2005 | 51.64 | 1:41.64 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:39.14 | |||||||||
21 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 50.38 | 1:42.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:43.44 | |||||||||
22 | Ellen Kettunen | 2005 | 51.25 | 1:44.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.06 | |||||||||
23 | Vilja Saarinen | 2005 | 51.39 | 1:45.85 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:43.32 | |||||||||
24 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 55.12 | 1:49.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:43.07 | |||||||||
25 | Juulia Lindfors | 2005 | 56.51 | 1:53.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:56.39 | |||||||||
26 | Jenna Luoma | 2005 | 57.20 | 1:53.85 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:55.88 | |||||||||
27 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 57.84 | 1:57.18 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:59.42 | |||||||||
28 | Venny Korjonen | 2005 | 55.18 | 1:59.79 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Kaisu Leinonen | 2005 | 58.79 | 2:02.06 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Anna Lehmusvaara | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:36.00 | |||||||||
SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Juulia Sakomaa | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:45.79 | |||||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
- | Kiia Metsäkonkola | 2005 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Maisa Savisto | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:34.17 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m SU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emma Johansson | 2003 | 37.49 | 1:17.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.19 | |||||||||
2 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 37.84 | 1:18.15 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:16.95 | |||||||||
3 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 40.06 | 1:20.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.58 | |||||||||
4 | Ronja Myllykallio | 2003 | 40.14 | 1:20.51 | ||||||
Nokian Pyry | 1:22.99 | |||||||||
5 | Ella Ekman | 2003 | 38.55 | 1:20.92 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.16 | |||||||||
6 | Julia Romo | 2003 | 39.80 | 1:21.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.32 | |||||||||
7 | Ella Hulkki | 2004 | 40.16 | 1:22.22 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.79 | |||||||||
8 | Riikka Niskala | 2004 | 40.34 | 1:22.46 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:20.25 | |||||||||
9 | Lotta Hermonen | 2004 | 40.39 | 1:22.51 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:24.64 | |||||||||
10 | Anni Ruokanen | 2003 | 40.23 | 1:22.57 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:21.35 | |||||||||
11 | Nicole Yisrael | 2004 | 40.21 | 1:23.13 | ||||||
Vanders | 1:21.86 | |||||||||
12 | Helmi Haverinen | 2004 | 41.05 | 1:23.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.53 | |||||||||
13 | Kaisa Himanen | 2003 | 40.61 | 1:23.55 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:20.75 | |||||||||
14 | Eevi Peltonen | 2004 | 41.20 | 1:23.72 | ||||||
Oulun Lohet | 1:20.51 | |||||||||
15 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 42.40 | 1:24.37 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:20.27 | |||||||||
16 | Anni Hyttinen | 2004 | 41.54 | 1:24.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:24.04 | |||||||||
17 | Saga Kovanen | 2004 | 41.87 | 1:24.94 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.54 | |||||||||
18 | Aida Pasma | 2003 | 42.48 | 1:25.44 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:28.62 | |||||||||
18 | Iina von Schrowe | 2003 | 42.16 | 1:25.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.28 | |||||||||
20 | Janna Salminen | 2003 | 42.36 | 1:25.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.57 | |||||||||
21 | Aada Taiponen | 2004 | 41.03 | 1:25.63 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:23.54 | |||||||||
22 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 42.36 | 1:26.45 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 1:24.77 | |||||||||
23 | Ronja Hellberg | 2003 | 43.36 | 1:26.62 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:26.70 | |||||||||
24 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 42.62 | 1:26.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.25 | |||||||||
25 | Auri Keurulainen | 2004 | 42.35 | 1:26.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.58 | |||||||||
26 | Pinja Nieminen | 2004 | 41.65 | 1:26.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.97 | |||||||||
27 | Milja Mäkinen | 2004 | 42.13 | 1:27.16 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:28.47 | |||||||||
28 | Matilda Laitinen | 2004 | 42.17 | 1:27.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:25.93 | |||||||||
29 | Aada Viitamäki | 2003 | 44.40 | 1:28.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
30 | Santra Nieminen | 2004 | 43.25 | 1:28.61 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:29.53 | |||||||||
31 | Liisa Lassila | 2003 | 43.22 | 1:28.80 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:29.58 | |||||||||
32 | Iiris Jämsä | 2004 | 42.91 | 1:29.17 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:30.71 | |||||||||
33 | Sofia Ellonen | 2004 | 43.43 | 1:29.66 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:27.02 | |||||||||
34 | Salla Rantala | 2004 | 44.88 | 1:29.75 | ||||||
Nokian Pyry | 1:28.31 | |||||||||
35 | Julia Nelimarkka | 2004 | 45.17 | 1:29.96 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:33.65 | |||||||||
36 | Heidi Javanainen | 2003 | 46.05 | 1:31.08 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:30.40 | |||||||||
37 | Alina Talja | 2004 | 44.54 | 1:31.83 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:32.85 | |||||||||
38 | Nea Parkatti | 2004 | 46.66 | 1:31.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:35.69 | |||||||||
39 | Iida Savulahti | 2004 | 45.49 | 1:31.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:32.21 | |||||||||
40 | Anni Koivula | 2003 | 44.40 | 1:31.89 | ||||||
Nokian Pyry | 1:33.54 | |||||||||
41 | Enni Silvennoinen | 2003 | 45.11 | 1:31.94 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:32.98 | |||||||||
42 | Matilda Lonka | 2003 | 47.06 | 1:32.29 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:34.28 | |||||||||
43 | Saara Kiuru | 2004 | 45.75 | 1:32.32 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:34.05 | |||||||||
44 | Sanni Salmi | 2003 | 43.69 | 1:32.65 | ||||||
Nokian Pyry | 1:31.27 | |||||||||
45 | Oona Holmberg | 2004 | 45.56 | 1:32.77 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.37 | |||||||||
46 | Minea Wiren | 2003 | 44.73 | 1:32.85 | ||||||
Nokian Pyry | 1:32.19 | |||||||||
47 | Senni Toikka | 2003 | 46.55 | 1:33.80 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:35.34 | |||||||||
48 | Noora Kuparinen | 2004 | 47.02 | 1:35.03 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:34.94 | |||||||||
49 | Aino Jerohin | 2003 | 46.31 | 1:36.03 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.57 | |||||||||
50 | Sanni Jouppi | 2004 | 47.61 | 1:36.08 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:40.56 | |||||||||
51 | Aida Silvennoinen | 2003 | 46.83 | 1:36.59 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:33.76 | |||||||||
52 | Jessi Isomaa | 2004 | 48.01 | 1:36.72 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:39.93 | |||||||||
53 | Wilma Lassila | 2004 | 47.48 | 1:37.29 | ||||||
TaTu Tampere | 1:37.22 | |||||||||
54 | Lotta Laine | 2003 | 45.92 | 1:37.42 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:42.42 | |||||||||
55 | Noora Koukkari | 2004 | 49.58 | 1:38.82 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:39.19 | |||||||||
56 | Aino Kallio | 2003 | 48.57 | 1:39.44 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:29.07 | |||||||||
57 | Melissa Virtanen | 2004 | 49.09 | 1:40.29 | ||||||
Uinti Tampere | 1:46.23 | |||||||||
58 | Aino Suominen | 2004 | 50.05 | 1:41.83 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:41.91 | |||||||||
59 | Minka Jumppainen | 2003 | 48.97 | 1:42.12 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.05 | |||||||||
60 | Siiri Levonoja | 2004 | 51.75 | 1:42.68 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:42.88 | |||||||||
61 | Lotta Ruppa | 2003 | 50.10 | 1:43.40 | ||||||
TaTu Tampere | 1:40.52 | |||||||||
62 | Pinja Hautamäki | 2004 | 51.08 | 1:43.64 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
63 | Janita Severinkangas | 2004 | 53.19 | 1:45.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.74 | |||||||||
64 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 54.17 | 1:46.10 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:43.89 | |||||||||
65 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 52.90 | 1:46.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.62 | |||||||||
66 | Susanna Uitto | 2004 | 51.37 | 1:47.12 | ||||||
Uinti Tampere | 1:55.32 | |||||||||
67 | Roosa Koivumaa | 2004 | 50.96 | 1:51.16 | ||||||
Nokian Pyry | 1:43.18 | |||||||||
68 | Saga Peltolehto | 2003 | 54.91 | 1:52.15 | ||||||
Nokian Pyry | 1:48.90 | |||||||||
69 | Meri Kultaranta | 2004 | 54.47 | 1:53.12 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:50.40 | |||||||||
70 | Helmi Romppanen | 2004 | 57.42 | 1:56.44 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.00 | |||||||||
- | Cinja Åvist | 2003 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.49 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m SU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Melek Ayarci | 1999 | 32.08 | 1:05.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:03.14 | |||||||||
2 | Carita Luukkanen | 1996 | 31.75 | 1:05.96 | ||||||
Uinti Tampere | 1:03.73 | |||||||||
3 | Emma Nieminen | 1996 | 32.86 | 1:07.04 | ||||||
Uinti Tampere | 1:05.97 | |||||||||
4 | Mirva Kallström | 1999 | 33.20 | 1:08.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.40 | |||||||||
5 | Suvi Huhtanen | 1999 | 33.57 | 1:09.80 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.84 | |||||||||
6 | Noora Kukkonen | 1999 | 34.23 | 1:11.51 | ||||||
TaTu Tampere | 1:08.43 | |||||||||
7 | Ronja Mehtonen | 1999 | 34.20 | 1:12.22 | ||||||
Salon Uimarit | 1:08.88 | |||||||||
8 | Alma Lumio | 1999 | 34.15 | 1:12.25 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Noora Tuovinen | 1998 | 35.22 | 1:12.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:12.10 | |||||||||
10 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 35.90 | 1:13.60 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.31 | |||||||||
11 | Meea Kivi | 1999 | 35.25 | 1:13.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:11.17 | |||||||||
12 | Peppi Päiviö | 1999 | 34.93 | 1:13.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.13 | |||||||||
13 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 36.94 | 1:15.57 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:16.21 | |||||||||
14 | Claudia Åvist | 1997 | 36.13 | 1:15.58 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:08.98 | |||||||||
15 | Siiri Jämsä | 2002 | 37.24 | 1:15.97 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:12.14 | |||||||||
16 | Elina Jurvanen | 2001 | 37.88 | 1:16.06 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:16.14 | |||||||||
17 | Senni Ovaskainen | 2001 | 37.39 | 1:16.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:16.24 | |||||||||
18 | Jenna Sjöblom | 2001 | 37.59 | 1:17.40 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:17.57 | |||||||||
19 | Peppi Palokangas | 2002 | 38.26 | 1:17.49 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:19.03 | |||||||||
20 | Emilia Skinnari | 2002 | 37.25 | 1:17.52 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.90 | |||||||||
21 | Noora Angelva | 1999 | 38.18 | 1:17.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.49 | |||||||||
22 | Milla Kulmala | 1998 | 38.56 | 1:17.95 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
23 | Vilma Uuttu | 2001 | 37.93 | 1:18.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:19.86 | |||||||||
24 | Viivi Merisalo | 2002 | 38.51 | 1:18.72 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:19.90 | |||||||||
25 | Camilla Tyven | 2001 | 37.81 | 1:19.24 | ||||||
Nokian Pyry | 1:15.26 | |||||||||
26 | Minna Ingi | 2002 | 38.18 | 1:19.35 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.57 | |||||||||
27 | Wilma Walther | 2001 | 38.98 | 1:19.45 | ||||||
HTU Stadi | 1:18.98 | |||||||||
28 | Riina Karola | 2000 | 38.50 | 1:20.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:19.62 | |||||||||
29 | Venla Pesu | 2002 | 38.95 | 1:21.03 | ||||||
TaTu Tampere | 1:21.59 | |||||||||
30 | Hilla Nieminen | 2001 | 39.50 | 1:22.35 | ||||||
Uinti Tampere | 1:18.76 | |||||||||
31 | Vilma Tuokko | 2002 | 39.97 | 1:22.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:21.26 | |||||||||
32 | Linda Mylly | 1999 | 39.85 | 1:22.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Tytti Kuusela | 2000 | 40.86 | 1:23.95 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:24.11 | |||||||||
34 | Eeva Paapio | 2001 | 41.92 | 1:24.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:24.81 | |||||||||
35 | Anni Matikainen | 2001 | 41.72 | 1:24.92 | ||||||
Nokian Pyry | 1:23.05 | |||||||||
36 | Siiri Toiva | 2002 | 41.56 | 1:25.51 | ||||||
Nokian Pyry | 1:27.11 | |||||||||
37 | Annika Heiskanen | 2001 | 43.03 | 1:26.51 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:26.33 | |||||||||
38 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 41.27 | 1:27.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:21.77 | |||||||||
39 | Viivi Hakamäki | 2002 | 42.40 | 1:27.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:27.36 | |||||||||
40 | Netta Vesanen | 2000 | 41.57 | 1:27.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:24.69 | |||||||||
41 | Cecilia Raudaskoski | 2002 | 42.10 | 1:28.07 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:29.34 | |||||||||
42 | Melissa Talvio | 2001 | 42.93 | 1:28.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.40 | |||||||||
43 | Ella Järvinen | 2001 | 43.87 | 1:28.46 | ||||||
Salon Uimarit | 1:25.68 | |||||||||
44 | Paula Kivi | 2002 | 43.71 | 1:28.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.56 | |||||||||
45 | Soile Auvinen | 2002 | 43.73 | 1:28.62 | ||||||
Uinti Tampere | 1:30.17 | |||||||||
46 | Linda Merimaa | 2002 | 43.14 | 1:28.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.21 | |||||||||
47 | Laura Vierikko | 2000 | 41.98 | 1:29.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.09 | |||||||||
48 | Inari Laaksonen | 2002 | 44.68 | 1:30.31 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:28.25 | |||||||||
49 | Aurora Hirvonen | 2000 | 44.50 | 1:30.64 | ||||||
Uinti Tampere | 1:34.42 | |||||||||
50 | Eveliina Kuula | 2002 | 48.18 | 1:35.94 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:36.00 | |||||||||
51 | Aurora Laine | 2002 | 51.63 | 1:43.73 | ||||||
Uinti Tampere | 1:42.25 | |||||||||
- | Henna Kainulainen | 1998 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.88 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:02 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:11 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 11, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Eetu Piiroinen | 1995 | 28.39 | 1:00.75 | 1:34.63 | 2:09.39 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:12.87 | |||||||||
2 | Miko Kinnunen | 1992 | 29.45 | 1:03.90 | 1:40.78 | 2:19.17 | ||||
Uinti Tampere | 2:14.77 | |||||||||
3 | Santeri Mettälä | 1999 | 30.62 | 1:05.29 | 1:41.65 | 2:19.35 | ||||
TaTu Tampere | 2:19.36 | |||||||||
4 | Jani Hartikainen | 1993 | 30.89 | 1:05.96 | 1:42.77 | 2:21.50 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:19.76 | |||||||||
5 | Deny Belaic | 1998 | 30.58 | 1:07.12 | 1:45.29 | 2:23.93 | ||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Eetu Nyman | 1999 | 30.50 | 1:07.83 | 1:46.20 | 2:26.36 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:24.87 | |||||||||
7 | Elias Soukola | 1999 | 31.91 | 1:10.35 | 1:50.24 | 2:32.59 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:29.14 | |||||||||
8 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 32.91 | 1:12.71 | 1:54.77 | 2:38.20 | ||||
TaTu Tampere | 2:29.82 | |||||||||
9 | Elmeri Ekström | 2000 | 35.16 | 1:16.08 | 1:59.46 | 2:43.29 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:44.05 | |||||||||
10 | Wäinö Koskinen | 2002 | 36.28 | 1:19.94 | 2:08.33 | 2:55.19 | ||||
Uinti Tampere | 3:03.66 | |||||||||
11 | Konsta Seppä | 2001 | 35.74 | 1:20.62 | 2:09.43 | 2:55.93 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:48.45 | |||||||||
12 | Elias Saarinen | 2002 | 36.24 | 1:21.27 | 2:12.96 | 3:02.88 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:03.36 | |||||||||
13 | Mio Harju | 2002 | 37.71 | 1:25.41 | 2:18.98 | 3:11.76 | ||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Leo Roine | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:11 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:22 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 12, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 32.15 | 1:08.11 | 1:46.27 | 2:24.09 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:22.02 | |||||||||
2 | Salla Puhtimäki | 1998 | 33.07 | 1:11.35 | 1:52.46 | 2:32.34 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:32.63 | |||||||||
3 | Hanna Rautiainen | 1999 | 32.32 | 1:09.52 | 1:49.16 | 2:33.00 | ||||
Uinti Tampere | 2:25.14 | |||||||||
4 | Wendela Vuorinen | 2000 | 35.49 | 1:15.02 | 1:56.71 | 2:36.49 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.85 | |||||||||
5 | Noora Poutanen | 1999 | 34.76 | 1:16.69 | 2:01.48 | 2:41.77 | ||||
TaTu Tampere | 2:50.86 | |||||||||
6 | Armi Auvinen | 2000 | 34.66 | 1:14.68 | 1:58.45 | 2:43.47 | ||||
Uinti Tampere | 2:44.24 | |||||||||
7 | Riina Koskinen | 2001 | 36.06 | 1:18.07 | 2:03.88 | 2:51.27 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:46.33 | |||||||||
8 | Minttu Paalanen | 2003 | 37.80 | 1:21.91 | 2:09.02 | 2:51.58 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:06.75 | |||||||||
9 | Eveliina Koivula | 2003 | 37.76 | 1:21.65 | 2:09.68 | 2:55.60 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Evgenia Vlasova | 2003 | 39.49 | 1:27.06 | 2:14.84 | 3:00.11 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Anni Matikainen | 2001 | 40.25 | 1:29.69 | 2:21.39 | 3:10.12 | ||||
Nokian Pyry | 3:34.13 | |||||||||
12 | Martta Kitinoja | 2001 | 41.12 | 1:30.02 | 2:22.07 | 3:10.31 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:03.54 | |||||||||
13 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 36.92 | 1:23.89 | 2:15.97 | 3:11.53 | ||||
Uinti Tampere | 3:01.13 | |||||||||
14 | Agneta Kallas | 2002 | 42.43 | 1:32.94 | 2:24.57 | 3:12.31 | ||||
Vanders | ||||||||||
15 | Julia Sairanen | 2003 | 40.87 | 1:33.28 | 2:26.49 | 3:13.81 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Iida Koskiluoto | 2002 | 43.58 | 1:34.21 | 2:28.57 | 3:20.72 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:06.46 | |||||||||
17 | Liisa Siikala | 2003 | 45.55 | 1:39.61 | 2:33.56 | 3:24.35 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Noora Leppänen | 2001 | 44.39 | 1:39.60 | 2:41.05 | 3:37.05 | ||||
Swimming Jyväskylä | 3:19.98 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:22 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:40 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 13, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Werneri Koskinen | 1998 | 31.75 | 1:07.97 | 1:46.08 | 2:24.41 | ||||
Uinti Tampere | 2:20.18 | |||||||||
2 | Mikael Karuveha | 1999 | 32.41 | 1:09.70 | 1:48.98 | 2:27.75 | ||||
TaTu Tampere | 2:27.62 | |||||||||
3 | Kasper Jämsä | 1997 | 33.54 | 1:10.59 | 1:48.89 | 2:27.85 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:23.06 | |||||||||
4 | Walentin Koskinen | 2000 | 35.39 | 1:14.40 | 1:54.88 | 2:37.12 | ||||
Uinti Tampere | 2:34.94 | |||||||||
5 | Atte Lindholm | 2001 | 35.74 | 1:16.00 | 1:58.03 | 2:39.36 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:53.72 | |||||||||
6 | Antti Leppänen | 2002 | 38.14 | 1:20.10 | 2:02.31 | 2:43.74 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:47.59 | |||||||||
7 | Joona Oksakari | 2000 | 36.28 | 1:19.46 | 2:02.40 | 2:46.07 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:33.70 | |||||||||
8 | Joel Vaitilo | 1998 | 37.05 | 1:19.93 | 2:03.03 | 2:46.24 | ||||
Cetus Espoo | 2:44.58 | |||||||||
9 | Riku Leino | 2001 | 37.88 | 1:20.27 | 2:04.00 | 2:47.70 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:46.32 | |||||||||
10 | Timi Torkkel | 2001 | 36.39 | 1:19.28 | 2:03.53 | 2:48.90 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:48.80 | |||||||||
11 | Verneri Viisanen | 2002 | 39.25 | 1:22.49 | 2:06.91 | 2:49.49 | ||||
Cetus Espoo | 2:51.63 | |||||||||
12 | Atte Pennanen | 2001 | 38.18 | 1:22.17 | 2:05.81 | 2:49.89 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:44.78 | |||||||||
13 | Onni Kuronen | 2000 | 36.28 | 1:19.18 | 2:05.43 | 2:50.72 | ||||
Nokian Pyry | 2:44.47 | |||||||||
14 | Tino Laine | 1998 | 36.85 | 1:20.18 | 2:05.40 | 2:50.80 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:48.30 | |||||||||
15 | Saku Romo | 2000 | 38.44 | 1:22.78 | 2:07.07 | 2:51.88 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:51.12 | |||||||||
16 | Mikko Luopajärvi | 1999 | 37.00 | 1:21.42 | 2:06.41 | 2:53.34 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:43.00 | |||||||||
17 | Tatu Hapuoja | 2003 | 39.15 | 1:23.57 | 2:09.31 | 2:54.31 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Joonas Mustonen | 2001 | 39.02 | 1:24.86 | 2:10.42 | 2:54.70 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:56.80 | |||||||||
19 | Benjamin Kangas | 2002 | 39.85 | 1:24.39 | 2:11.63 | 2:55.63 | ||||
Haminan Uimaseura | 2:55.75 | |||||||||
20 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 39.91 | 1:25.70 | 2:12.03 | 2:57.69 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 2:45.84 | |||||||||
21 | Petr Pankratov | 2002 | 40.19 | 1:27.09 | 2:14.08 | 2:59.95 | ||||
TaTu Tampere | 3:00.01 | |||||||||
22 | Aleksander Laihinen | 2000 | 40.87 | 1:27.51 | 2:15.40 | 3:02.43 | ||||
Kouvolan Uimarit | 3:02.41 | |||||||||
23 | Otto Seppä | 1999 | 40.11 | 1:28.08 | 2:16.62 | 3:04.82 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:49.82 | |||||||||
24 | Joona Tikka | 2000 | 39.64 | 1:25.94 | 2:15.82 | 3:05.05 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:56.78 | |||||||||
25 | Kalle Tankka | 2001 | 39.72 | 1:27.31 | 2:18.10 | 3:08.17 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:05.86 | |||||||||
26 | Veikko Pyyhtinen | 2002 | 44.04 | 1:32.70 | 2:22.65 | 3:09.78 | ||||
Swimming Jyväskylä | 3:13.39 | |||||||||
27 | Aapo Huhti | 2003 | 41.12 | 1:30.99 | 2:21.66 | 3:10.05 | ||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
28 | Aapo Pyyhtinen | 2002 | 43.48 | 1:34.48 | 2:26.01 | 3:16.28 | ||||
Swimming Jyväskylä | 3:25.59 | |||||||||
29 | Aapo Puikkonen | 2001 | 43.20 | 1:33.56 | 2:26.23 | 3:17.38 | ||||
TaTu Tampere | 3:15.33 | |||||||||
30 | Henri Naarajärvi | 2002 | 44.27 | 1:36.49 | 2:32.01 | 3:26.36 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Oskari Repo | 2003 | 47.73 | 1:42.34 | 2:38.70 | 3:33.09 | ||||
Cetus Espoo | 3:21.33 | |||||||||
32 | Benjamin Evans | 2003 | 50.99 | 1:47.55 | 2:44.01 | 3:39.49 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 3:35.97 | |||||||||
33 | Valtteri Salmela | 2003 | 52.47 | 1:52.46 | 2:53.50 | 3:53.79 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Veeti Kupari | 2000 | DNF | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:52.11 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:40 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:59 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 14, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 36.40 | 1:15.79 | 1:56.47 | 2:37.81 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:35.86 | |||||||||
2 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 36.90 | 1:18.29 | 2:02.18 | 2:45.40 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:51.88 | |||||||||
3 | Sanni Ikonen | 1998 | 37.99 | 1:20.53 | 2:03.95 | 2:46.21 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:37.86 | |||||||||
4 | Roosa Mäkinen | 1999 | 37.58 | 1:19.03 | 2:02.65 | 2:46.38 | ||||
Uinti Tampere | 2:42.76 | |||||||||
5 | Aino Ruottu | 2001 | 37.35 | 1:21.02 | 2:05.25 | 2:46.98 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:46.30 | |||||||||
6 | Lotta Aho | 1999 | 36.92 | 1:19.61 | 2:04.25 | 2:49.74 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:49.96 | |||||||||
7 | Oona Ahinko | 2001 | 38.40 | 1:22.40 | 2:08.63 | 2:54.04 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:55.66 | |||||||||
8 | Aino Hämäläinen | 2000 | 37.88 | 1:22.04 | 2:07.95 | 2:54.36 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:50.86 | |||||||||
9 | Heta Känkänen | 2001 | 38.33 | 1:22.93 | 2:09.36 | 2:54.42 | ||||
Porin Uimaseura | 2:53.09 | |||||||||
10 | Mia Pentti | 2002 | 39.15 | 1:22.70 | 2:08.81 | 2:54.55 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:56.80 | |||||||||
11 | Ina Pollari | 2002 | 39.57 | 1:24.04 | 2:10.27 | 2:57.18 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:00.13 | |||||||||
12 | Martta Ruuska | 2003 | 40.98 | 1:26.44 | 2:12.53 | 2:58.98 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:51.74 | |||||||||
13 | Annika Tietz | 2001 | 39.42 | 1:25.70 | 2:13.25 | 2:59.33 | ||||
HTU Stadi | 2:50.64 | |||||||||
14 | Sofia Nieminen | 2002 | 39.79 | 1:26.34 | 2:14.63 | 3:02.65 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:01.12 | |||||||||
15 | Siiri Salokorpi | 2000 | 40.86 | 1:27.67 | 2:15.26 | 3:03.87 | ||||
Cetus Espoo | 3:04.15 | |||||||||
16 | Inka Aaltonen | 1999 | 40.76 | 1:26.50 | 2:15.11 | 3:03.89 | ||||
Uinti Tampere | 2:55.33 | |||||||||
17 | Hanni Riikonen | 2002 | 43.16 | 1:29.81 | 2:18.57 | 3:06.29 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:10.14 | |||||||||
18 | Emma Laatikainen | 2003 | 44.20 | 1:32.97 | 2:21.98 | 3:08.89 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 3:11.81 | |||||||||
19 | Kiia Kinnunen | 2003 | 41.43 | 1:29.73 | 2:19.18 | 3:09.04 | ||||
Uinti Tampere | 3:16.52 | |||||||||
20 | Nella Korpela | 2002 | 43.88 | 1:33.65 | 2:23.77 | 3:11.78 | ||||
Cetus Espoo | 3:14.73 | |||||||||
21 | Emmi Manninen | 2004 | 44.70 | 1:33.46 | 2:23.27 | 3:13.16 | ||||
TaTu Tampere | 3:13.52 | |||||||||
22 | Minna Ingi | 2002 | 43.70 | 1:34.20 | 2:26.03 | 3:17.22 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:07.77 | |||||||||
23 | Salla Rantala | 2004 | 46.64 | 1:38.77 | 2:30.13 | 3:20.12 | ||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Emilia Hokkanen | 2003 | 44.63 | 1:36.14 | 2:29.76 | 3:21.84 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:19.45 | |||||||||
25 | Milla Salminen | 2003 | 45.40 | 1:36.98 | 2:30.59 | 3:22.24 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:28.23 | |||||||||
26 | Sini Hirvonen | 2001 | 46.25 | 1:37.84 | 2:31.26 | 3:24.50 | ||||
Cetus Espoo | 3:14.08 | |||||||||
27 | Nea Mustonen | 2004 | 46.72 | 1:41.13 | 2:33.77 | 3:25.53 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Ciara Wacklin | 2004 | 49.52 | 1:42.34 | 2:36.95 | 3:30.30 | ||||
Cetus Espoo | 3:28.36 | |||||||||
29 | Aino Salonen | 2001 | 44.92 | 1:38.54 | 2:36.03 | 3:32.60 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Vanessa Onatsu | 2002 | 50.79 | 1:49.08 | 2:47.93 | 3:46.05 | ||||
Swimming Jyväskylä | 3:55.08 | |||||||||
31 | Satu Immonen | 2003 | 52.05 | 1:51.11 | 2:52.25 | 3:49.24 | ||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
32 | Ida Töyrylä | 2004 | 52.78 | 1:52.41 | 2:54.45 | 3:54.02 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Sara Korpineva | 2003 | 56.79 | 1:56.37 | 2:58.26 | 3:56.93 | ||||
Salon Uimarit | 3:55.68 | |||||||||
- | Emily Majors | 2002 | DNF | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 3:16.43 | |||||||||
- | Erika Korpela | 2003 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 3:31.88 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matilda Lonka | 2003 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:59 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:27 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 15, 200m VU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 34.41 | 1:13.17 | 1:53.16 | 2:32.51 | ||||
TaTu Tampere | 2:32.99 | |||||||||
2 | Markus Veckman | 2004 | 36.83 | 1:18.55 | 1:59.67 | 2:39.00 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:37.94 | |||||||||
3 | Niilo Suhonen | 2004 | 39.80 | 1:24.90 | 2:10.28 | 2:53.58 | ||||
Swimming Jyväskylä | 3:02.33 | |||||||||
4 | Nico Peltonen | 2005 | 38.79 | 2:09.28 | 2:54.45 | 2:54.45 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:19.58 | |||||||||
5 | Matti Nätti | 2004 | 38.67 | 1:23.82 | 2:10.94 | 2:55.31 | ||||
Vanders | 3:01.99 | |||||||||
6 | Viktor Asklöf | 2004 | 39.88 | 1:26.41 | 2:13.32 | 2:57.74 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.45 | |||||||||
7 | Sisu Sorri | 2005 | 40.50 | 1:25.82 | 2:13.86 | 2:59.17 | ||||
Swimming Jyväskylä | 3:00.84 | |||||||||
8 | Rony Kulju | 2004 | 39.79 | 1:27.37 | 2:16.11 | 3:01.23 | ||||
Vanders | 3:09.64 | |||||||||
9 | Leo Liukonen | 2004 | 39.70 | 1:28.78 | 2:18.99 | 3:06.16 | ||||
TaTu Tampere | 3:09.38 | |||||||||
10 | Jaakko Karti | 2004 | 43.61 | 1:34.18 | 2:28.59 | 3:17.24 | ||||
Uinti Tampere | 4:15.43 | |||||||||
11 | Albert Laakkonen | 2007 | 46.43 | 1:39.94 | 2:34.50 | 3:25.22 | ||||
Uinti Tampere | 3:45.15 | |||||||||
12 | Eemil Virtanen | 2005 | 41.90 | 1:38.03 | 2:36.70 | 3:33.71 | ||||
Uinti Tampere | 4:01.57 | |||||||||
13 | Niklas Töyrylä | 2006 | 57.40 | 3:57.43 | 3:57.43 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Henrik Leinonen | 2005 | 1:58.25 | 3:04.91 | 4:07.80 | 4:07.80 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Väinö Pitkänen | 2006 | 57.84 | 3:18.72 | 4:16.82 | 4:16.82 | ||||
Uinti Tampere | 4:28.90 | |||||||||
16 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 58.75 | 2:06.00 | 3:11.83 | 4:16.96 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Sampo Rautio | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 200m VU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Oscar Skjäl | 2002 | 30.85 | 1:05.51 | 1:41.48 | 2:16.46 | ||||
Cetus Espoo | 2:21.80 | |||||||||
2 | Nico Nieminen | 2002 | 32.17 | 1:08.31 | 1:45.82 | 2:20.50 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:26.22 | |||||||||
3 | Mikael Virtanen | 2002 | 32.41 | 1:08.22 | 1:45.24 | 2:20.92 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:20.17 | |||||||||
4 | Efim Romanov | 2002 | 33.92 | 1:10.04 | 1:47.20 | 2:22.12 | ||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Mikael Nurmela | 2002 | 33.72 | 1:11.03 | 1:50.62 | 2:26.32 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:36.48 | |||||||||
6 | Jere Broman | 2002 | 32.40 | 1:09.70 | 1:48.31 | 2:27.01 | ||||
Nokian Pyry | 2:37.14 | |||||||||
7 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 32.74 | 1:11.74 | 1:52.00 | 2:30.65 | ||||
Cetus Espoo | 2:40.66 | |||||||||
8 | Robin Söderholm | 2002 | 34.57 | 1:13.54 | 1:53.40 | 2:31.42 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:48.95 | |||||||||
9 | Teo Branchicella | 2002 | 35.06 | 1:15.21 | 1:56.70 | 2:35.36 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:35.45 | |||||||||
10 | Urho Lyytinen | 2003 | 34.51 | 1:14.71 | 1:56.54 | 2:35.99 | ||||
Uinti Tampere | 2:47.55 | |||||||||
11 | Veeti Verronen | 2002 | 33.74 | 1:14.30 | 1:56.68 | 2:36.55 | ||||
Swimming Team Rauma | 2:37.79 | |||||||||
12 | Karri Korhonen | 2002 | 35.35 | 1:16.30 | 1:58.94 | 2:42.79 | ||||
Uinti Tampere | 2:55.71 | |||||||||
13 | Benjamin Evans | 2003 | 38.22 | 1:21.29 | 2:05.15 | 2:42.95 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 2:47.83 | |||||||||
14 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 35.99 | 1:19.10 | 2:03.70 | 2:43.12 | ||||
Keuruun Toverit | 2:53.01 | |||||||||
15 | Olli Elo | 2002 | 36.20 | 1:17.82 | 2:00.66 | 2:43.20 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:39.48 | |||||||||
16 | Juuso Vastamäki | 2002 | 37.15 | 1:19.50 | 2:04.30 | 2:46.91 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:43.40 | |||||||||
17 | Ilpo Pitkänen | 2003 | 40.47 | 1:27.36 | 2:16.49 | 3:01.60 | ||||
Loimaan Uimaseura | 3:00.77 | |||||||||
18 | Markus Kylliäinen | 2002 | 41.18 | 1:29.86 | 2:17.90 | 3:01.98 | ||||
Uinti Tampere | 3:18.39 | |||||||||
19 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 40.54 | 1:27.52 | 2:16.70 | 3:03.03 | ||||
TaTu Tampere | 3:11.51 | |||||||||
20 | Mikael Halonen | 2003 | 39.78 | 1:26.33 | 2:18.56 | 3:05.17 | ||||
Uinti Tampere | 3:13.30 | |||||||||
21 | Markus Nuoranne | 2003 | 42.23 | 1:33.60 | 2:25.58 | 3:13.06 | ||||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Henry Vaga | 2003 | 42.78 | 1:34.91 | 2:28.55 | 3:20.25 | ||||
Salon Uimarit | 3:33.64 | |||||||||
Laji 15, 200m VU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Eetu Piiroinen | 1995 | 27.66 | 56.57 | 1:26.16 | 1:55.29 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 1:52.51 | |||||||||
2 | Pietari Virta | 1997 | 28.56 | 58.98 | 1:30.46 | 2:02.94 | ||||
TaTu Tampere | 1:58.91 | |||||||||
3 | Teemu Aho | 1994 | 28.19 | 58.86 | 1:31.22 | 2:03.00 | ||||
Uinti Tampere | 2:01.96 | |||||||||
4 | Elias Lampinen | 1997 | 28.62 | 1:00.19 | 1:32.39 | 2:03.07 | ||||
Nummelan Kisaajat | 1:58.58 | |||||||||
5 | Jasper Pullinen | 1999 | 29.07 | 1:00.29 | 1:31.81 | 2:03.31 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:03.33 | |||||||||
6 | Jan Rif | 1998 | 28.31 | 59.80 | 1:32.68 | 2:05.58 | ||||
TaTu Tampere | 2:02.35 | |||||||||
7 | Jakob Sievers | 2000 | 28.94 | 1:01.32 | 1:35.03 | 2:07.18 | ||||
Uinti Tampere | 2:10.48 | |||||||||
8 | Martti Tervanen | 2000 | 29.45 | 1:01.68 | 1:34.78 | 2:07.88 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:05.76 | |||||||||
9 | Antti Hakkarainen | 2000 | 28.83 | 1:00.69 | 1:33.93 | 2:08.79 | ||||
TaTu Tampere | 2:06.49 | |||||||||
10 | Rasmus Virta | 1998 | 30.21 | 1:04.79 | 1:38.28 | 2:10.88 | ||||
Cetus Espoo | 2:07.37 | |||||||||
11 | Santeri Hulkko | 2000 | 29.85 | 1:04.22 | 1:38.70 | 2:11.34 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:08.69 | |||||||||
12 | Emil Perkkiö | 2000 | 31.49 | 1:06.66 | 1:41.21 | 2:12.80 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:10.26 | |||||||||
13 | Tatu Hörkkö | 2001 | 30.99 | 1:05.32 | 1:40.09 | 2:13.80 | ||||
Uinti Tampere | 2:10.54 | |||||||||
14 | Joona Lehtonen | 2001 | 31.01 | 1:05.36 | 1:41.05 | 2:15.97 | ||||
TaTu Tampere | 2:15.95 | |||||||||
15 | Tuomas Saraneva | 2000 | 29.60 | 1:04.26 | 1:40.47 | 2:16.10 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:14.55 | |||||||||
16 | Joonatan Lindfors | 1999 | 30.85 | 1:05.42 | 1:41.21 | 2:16.45 | ||||
Cetus Espoo | 2:12.31 | |||||||||
17 | Oskari Valkonen | 1999 | 31.59 | 1:06.84 | 1:43.45 | 2:18.11 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:30.38 | |||||||||
18 | Perttu Mikkola | 2001 | 30.54 | 1:05.41 | 1:42.41 | 2:19.40 | ||||
Nokian Pyry | 2:17.38 | |||||||||
19 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 31.29 | 1:06.95 | 1:43.75 | 2:19.76 | ||||
Nokian Pyry | 2:31.06 | |||||||||
20 | Markus Heino | 2000 | 31.34 | 1:07.82 | 1:46.60 | 2:22.88 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:23.09 | |||||||||
21 | Tino Vehkalahti | 2001 | 31.76 | 1:08.62 | 1:48.45 | 2:27.00 | ||||
TaTu Tampere | 2:19.87 | |||||||||
22 | Aaron de la Rosa | 2001 | 33.65 | 1:12.43 | 1:51.78 | 2:27.78 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:31.87 | |||||||||
23 | Sami Kukkonen | 2000 | 32.16 | 1:09.60 | 1:49.13 | 2:28.16 | ||||
TaTu Tampere | 2:30.56 | |||||||||
24 | Markus Kuisma | 1998 | 32.45 | 1:10.36 | 1:49.83 | 2:28.47 | ||||
Salon Uimarit | 2:16.17 | |||||||||
25 | Jiri Järvinen | 2001 | 33.17 | 1:12.44 | 1:52.42 | 2:30.30 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:34.28 | |||||||||
26 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 33.49 | 1:11.80 | 1:51.81 | 2:30.89 | ||||
TaTu Tampere | 2:23.01 | |||||||||
27 | Juuso Toivonen | 2001 | 35.17 | 1:13.87 | 1:53.49 | 2:32.26 | ||||
Uinti Tampere | 2:35.16 | |||||||||
28 | Tuukka Jaakola | 2001 | 35.71 | 1:17.44 | 2:00.28 | 2:39.48 | ||||
Uinti Tampere | 3:03.64 | |||||||||
29 | Otto Lindroos | 2001 | 35.87 | 1:18.47 | 2:00.05 | 2:42.42 | ||||
Aurajoen Uinti | 2:40.64 | |||||||||
30 | Reko Ojalainen | 2001 | 36.62 | 1:19.59 | 2:05.34 | 2:48.70 | ||||
Kouvolan Uimarit | 2:47.42 | |||||||||
31 | Veikka Weckman | 2001 | 38.76 | 1:24.00 | 2:09.39 | 2:52.37 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:08.72 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:27 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:04 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 16, 200m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 36.09 | 1:16.77 | 1:59.14 | 2:39.79 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:44.95 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 36.84 | 1:18.55 | 2:01.22 | 2:39.88 | ||||
Cetus Espoo | 2:40.13 | |||||||||
3 | Louna Kasvio | 2006 | 38.57 | 1:24.71 | 2:11.00 | 2:55.09 | ||||
Cetus Espoo | 2:56.64 | |||||||||
4 | Lidia Evans | 2005 | 42.66 | 1:33.56 | 2:24.53 | 3:11.59 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 3:24.93 | |||||||||
5 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 45.75 | 1:45.28 | 2:50.44 | 3:47.68 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Kaisu Leinonen | 2005 | 49.72 | 1:47.93 | 2:51.17 | 3:49.02 | ||||
Uinti Tampere | 4:51.83 | |||||||||
7 | Maisa Savisto | 2006 | 55.94 | 2:03.02 | 3:11.82 | 4:16.13 | ||||
Uinti Tampere | 4:35.37 | |||||||||
8 | Venny Korjonen | 2005 | 55.22 | 2:03.43 | 4:26.74 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 16, 200m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 31.94 | 1:08.22 | 1:45.62 | 2:21.82 | ||||
Cetus Espoo | 2:26.56 | |||||||||
2 | Tara Korkiakoski | 2003 | 34.18 | 1:11.78 | 1:48.41 | 2:24.38 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:32.51 | |||||||||
3 | Ella Ekman | 2003 | 34.96 | 1:13.69 | 1:54.04 | 2:31.22 | ||||
Uinti Tampere | 2:33.55 | |||||||||
4 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 36.43 | 1:16.17 | 1:55.42 | 2:32.22 | ||||
Cetus Espoo | 2:32.69 | |||||||||
5 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 34.93 | 1:14.50 | 1:54.56 | 2:32.24 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:48.33 | |||||||||
6 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 34.95 | 1:13.99 | 1:54.62 | 2:32.46 | ||||
Jämsänkosken Ilves | 2:31.78 | |||||||||
7 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 35.59 | 1:14.71 | 1:55.07 | 2:32.76 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:43.95 | |||||||||
8 | Kaisa Himanen | 2003 | 34.36 | 1:12.81 | 1:52.79 | 2:33.02 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:29.40 | |||||||||
9 | Olivia Salomaa | 2003 | 34.99 | 1:13.60 | 1:54.51 | 2:33.16 | ||||
Uinti Tampere | 2:59.22 | |||||||||
10 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 35.17 | 1:14.52 | 1:56.31 | 2:36.14 | ||||
Alavuden Urheilijat | 2:48.04 | |||||||||
11 | Inka Metiäinen | 2003 | 38.38 | 1:20.04 | 2:01.39 | 2:39.27 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:54.93 | |||||||||
12 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 33.62 | 1:13.21 | 1:56.68 | 2:40.70 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Aida Pasma | 2003 | 36.54 | 1:19.02 | 2:03.03 | 2:41.39 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:45.42 | |||||||||
14 | Iina von Schrowe | 2003 | 36.93 | 1:18.89 | 2:01.59 | 2:41.80 | ||||
Cetus Espoo | 2:44.73 | |||||||||
15 | Saga Kovanen | 2004 | 37.59 | 1:19.95 | 2:02.61 | 2:42.41 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.39 | |||||||||
16 | Sini Korin | 2003 | 37.04 | 1:19.84 | 2:02.66 | 2:43.99 | ||||
Nokian Pyry | 2:53.14 | |||||||||
17 | Janna Salminen | 2003 | 37.28 | 1:19.27 | 2:04.04 | 2:44.28 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:57.79 | |||||||||
18 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 38.45 | 1:20.15 | 2:03.12 | 2:44.85 | ||||
Cetus Espoo | 2:38.56 | |||||||||
19 | Santra Nieminen | 2004 | 38.07 | 1:21.40 | 2:05.80 | 2:46.78 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:51.51 | |||||||||
20 | Liisa Penttinen | 2003 | 38.00 | 1:20.82 | 2:05.67 | 2:47.43 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:55.29 | |||||||||
21 | Ilona Halima | 2003 | 37.71 | 1:20.22 | 2:05.26 | 2:48.06 | ||||
Uinti Tampere | 2:56.92 | |||||||||
22 | Ronja Hellberg | 2003 | 38.54 | 1:23.12 | 2:07.46 | 2:49.86 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:48.20 | |||||||||
23 | Laura Valonen | 2003 | 38.57 | 1:25.66 | 2:13.65 | 3:00.76 | ||||
Uinti Tampere | 3:09.86 | |||||||||
24 | Maria Rauhala | 2003 | 39.17 | 1:25.39 | 2:13.93 | 3:01.57 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:10.60 | |||||||||
25 | Sara Sorri | 2003 | 43.51 | 1:32.53 | 2:22.25 | 3:07.72 | ||||
Swimming Jyväskylä | 3:15.32 | |||||||||
26 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | 41.74 | 1:31.50 | 2:21.60 | 3:09.30 | ||||
Salon Uimarit | 3:11.50 | |||||||||
27 | Mikaela Laaksola | 2004 | 43.77 | 1:34.22 | 2:25.21 | 3:10.34 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 3:21.97 | |||||||||
28 | Lilja Pulkkinen | 2004 | 42.63 | 1:32.39 | 2:23.31 | 3:10.41 | ||||
Kouvolan Uimarit | 3:14.72 | |||||||||
29 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 44.35 | 1:35.68 | 2:24.96 | 3:12.03 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 3:32.16 | |||||||||
30 | Darina Gotcheva | 2003 | 41.51 | 1:31.45 | 2:27.09 | 3:18.68 | ||||
Uinti Tampere | 3:29.14 | |||||||||
31 | Melissa Virtanen | 2004 | 44.14 | 1:35.58 | 2:29.80 | 3:19.03 | ||||
Uinti Tampere | 3:54.72 | |||||||||
32 | Annika Lekander | 2004 | 45.50 | 1:37.31 | 2:31.61 | 3:19.39 | ||||
Kouvolan Uimarit | 3:37.68 | |||||||||
33 | Lotta Ruppa | 2003 | 45.01 | 1:37.61 | 2:32.38 | 3:24.06 | ||||
TaTu Tampere | 3:23.57 | |||||||||
34 | Essi Turkki | 2004 | 44.79 | 1:38.64 | 2:33.13 | 3:25.35 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 16, 200m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | 29.43 | 1:01.82 | 1:35.03 | 2:07.82 | ||||
Cetus Espoo | 2:08.25 | |||||||||
2 | Alissa Eloranta | 1999 | 30.28 | 1:02.80 | 1:36.52 | 2:10.04 | ||||
Cetus Espoo | 2:10.65 | |||||||||
3 | Raakel Bärlund | 2001 | 31.31 | 1:05.12 | 1:39.34 | 2:12.64 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:12.27 | |||||||||
4 | Julia Bruneau | 1999 | 31.33 | 1:05.32 | 1:40.09 | 2:14.39 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:09.77 | |||||||||
5 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 31.31 | 1:06.01 | 1:40.46 | 2:15.37 | ||||
Uinti Tampere | 2:14.81 | |||||||||
6 | Jenna Sjöblom | 2001 | 31.66 | 1:06.61 | 1:42.65 | 2:18.03 | ||||
Kouvolan Uimarit | 2:20.93 | |||||||||
7 | Camilla Tyven | 2001 | 30.97 | 1:05.61 | 1:42.26 | 2:19.00 | ||||
Nokian Pyry | 2:16.44 | |||||||||
8 | Emma Männikkö | 1998 | 31.47 | 1:06.72 | 1:43.09 | 2:19.74 | ||||
Uinti Tampere | 2:18.80 | |||||||||
9 | Sara Virtanen | 2002 | 31.70 | 1:06.69 | 1:42.56 | 2:19.89 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:21.15 | |||||||||
10 | Jenni Moisio | 2002 | 31.58 | 1:07.30 | 1:44.78 | 2:20.36 | ||||
Nokian Pyry | 2:25.43 | |||||||||
11 | Aino Räike | 1999 | 32.29 | 1:07.26 | 1:44.16 | 2:20.67 | ||||
Salon Uimarit | 2:19.27 | |||||||||
12 | Wendela Vuorinen | 2000 | 32.28 | 1:07.67 | 1:44.86 | 2:20.70 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:20.23 | |||||||||
13 | Pinja Penttilä | 2001 | 34.06 | 1:10.45 | 1:47.59 | 2:23.24 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:29.50 | |||||||||
14 | Saara Svahn | 2001 | 33.13 | 1:08.87 | 1:46.58 | 2:24.43 | ||||
Jämsänkosken Ilves | 2:22.48 | |||||||||
15 | Annika Laihonen | 1997 | 32.01 | 1:08.02 | 1:45.94 | 2:25.25 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:16.23 | |||||||||
16 | Peppi Palokangas | 2002 | 32.80 | 1:10.15 | 1:48.47 | 2:25.57 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:25.90 | |||||||||
17 | Viivi Merisalo | 2002 | 32.71 | 1:09.47 | 1:48.58 | 2:25.82 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:31.53 | |||||||||
18 | Siiri Jämsä | 2002 | 32.70 | 1:09.88 | 1:48.29 | 2:25.89 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:38.55 | |||||||||
19 | Kia Karike | 1999 | 32.49 | 1:09.73 | 1:48.85 | 2:26.29 | ||||
Cetus Espoo | 2:23.87 | |||||||||
20 | Emma von Dickoff | 2002 | 32.42 | 1:09.41 | 1:47.82 | 2:26.37 | ||||
Uinti Tampere | 2:23.05 | |||||||||
21 | Nora Kosonen | 2001 | 32.38 | 1:09.13 | 1:48.17 | 2:26.73 | ||||
TaTu Tampere | 2:24.24 | |||||||||
22 | Olga Koskinen | 2002 | 34.86 | 1:12.78 | 1:51.15 | 2:27.46 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:30.55 | |||||||||
23 | Emilia Skinnari | 2002 | 33.37 | 1:10.02 | 1:49.74 | 2:27.66 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:23.42 | |||||||||
24 | Oona Siltala | 2002 | 34.56 | 1:12.17 | 1:50.79 | 2:28.45 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.26 | |||||||||
25 | Anna Rantanen | 2001 | 33.93 | 1:12.70 | 1:51.91 | 2:32.02 | ||||
Uinti Tampere | 2:28.45 | |||||||||
26 | Riia Ojalainen | 1999 | 34.88 | 1:13.65 | 1:53.73 | 2:32.08 | ||||
Kouvolan Uimarit | 2:33.20 | |||||||||
27 | Siiri Toiva | 2002 | 34.24 | 1:11.80 | 1:53.09 | 2:33.32 | ||||
Nokian Pyry | 2:35.60 | |||||||||
28 | Maija Liukkonen | 2001 | 34.85 | 1:14.27 | 1:55.27 | 2:35.27 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:33.36 | |||||||||
29 | Soile Auvinen | 2002 | 35.45 | 1:15.16 | 1:56.65 | 2:35.35 | ||||
Uinti Tampere | 2:39.52 | |||||||||
30 | Juliana Niinisalo | 2002 | 35.32 | 1:14.71 | 1:55.71 | 2:36.91 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:35.95 | |||||||||
31 | Viivi Koivisto | 2002 | 35.85 | 1:15.75 | 1:56.66 | 2:37.15 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:32.30 | |||||||||
32 | Ada Salokannel | 2002 | 35.40 | 1:16.02 | 1:57.87 | 2:38.97 | ||||
Salon Uimarit | 2:43.81 | |||||||||
33 | Stina Roth | 2001 | 36.21 | 1:17.22 | 1:59.90 | 2:39.85 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.93 | |||||||||
34 | Elina Palojärvi | 2002 | 35.73 | 1:16.65 | 1:59.89 | 2:40.70 | ||||
Uinti Tampere | 2:38.02 | |||||||||
35 | Julia Salminen | 2002 | 37.70 | 1:18.88 | 2:02.59 | 2:42.64 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:51.05 | |||||||||
36 | Inari Laaksonen | 2002 | 35.72 | 1:17.55 | 2:01.60 | 2:43.33 | ||||
Swimming Team Rauma | 2:43.53 | |||||||||
36 | Maiju Harju | 2002 | 36.73 | 1:18.91 | 2:02.49 | 2:43.33 | ||||
Uinti Tampere | 2:45.86 | |||||||||
38 | Eeva Paapio | 2001 | 37.12 | 1:20.66 | 2:04.56 | 2:47.78 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Henna Riikonen | 2002 | 38.01 | 1:22.30 | 2:08.49 | 2:51.28 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:04.64 | |||||||||
40 | Jenni Hakala | 2001 | 37.78 | 1:22.42 | 2:08.22 | 2:51.85 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
41 | Kerttu Virtanen | 2000 | 37.88 | 1:21.89 | 2:07.55 | 2:53.87 | ||||
TaTu Tampere | 2:47.60 | |||||||||
42 | Jemina Knuutila | 2002 | 37.53 | 1:21.71 | 2:09.03 | 2:54.03 | ||||
Uinti Tampere | 2:54.83 | |||||||||
43 | Kia Lindholm | 2002 | 38.20 | 1:24.25 | 2:12.00 | 2:57.47 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:56.50 | |||||||||
44 | Lotta Jokinen | 2000 | 40.31 | 1:24.73 | 2:12.65 | 3:00.16 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
45 | Kaisa Huttunen | 2002 | 41.82 | 1:28.55 | 2:16.66 | 3:02.70 | ||||
Uinti Tampere | 3:09.94 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:04 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:37 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 17, 100m RU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 38.59 | 1:21.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:25.44 | |||||||||
2 | Aapo Koskinen | 2004 | 46.31 | 1:36.43 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:35.97 | |||||||||
3 | Vili Rantasuo | 2004 | 46.55 | 1:37.40 | ||||||
Oulun Lohet | 1:38.38 | |||||||||
4 | Veerti Juurakko | 2004 | 47.47 | 1:38.55 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.96 | |||||||||
5 | Vilho Verronen | 2004 | 47.63 | 1:38.91 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:40.93 | |||||||||
6 | Akseli Maaranen | 2004 | 47.83 | 1:39.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:44.51 | |||||||||
7 | Akseli Leppänen | 2004 | 48.60 | 1:39.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.22 | |||||||||
8 | Konsta Rantasuo | 2006 | 47.75 | 1:40.37 | ||||||
Oulun Lohet | 1:42.69 | |||||||||
9 | Lev Vlasov | 2007 | 47.85 | 1:40.59 | ||||||
Uinti Tampere | 1:41.99 | |||||||||
10 | Onni Äijälä | 2004 | 45.89 | 1:40.94 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:36.63 | |||||||||
11 | Joona Saloniemi | 2004 | 47.98 | 1:41.76 | ||||||
TaTu Tampere | 1:44.25 | |||||||||
12 | Taavi Backman | 2004 | 49.87 | 1:41.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:41.76 | |||||||||
13 | Joonas Maaranen | 2004 | 47.49 | 1:41.96 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Aapo Hampaala | 2004 | 49.44 | 1:42.88 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:38.64 | |||||||||
15 | Akseli Kotti | 2004 | 50.64 | 1:43.56 | ||||||
TaTu Tampere | 1:45.82 | |||||||||
16 | Riccardo Castagno | 2004 | 50.34 | 1:45.24 | ||||||
Uinti Tampere | 1:45.74 | |||||||||
17 | Juuso Leppänen | 2004 | 48.77 | 1:46.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 50.25 | 1:46.60 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:47.53 | |||||||||
19 | Jaakko Pihlava | 2004 | 50.79 | 1:46.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:53.47 | |||||||||
20 | Ilja Syrjä | 2004 | 52.93 | 1:48.15 | ||||||
Uinti Tampere | 1:49.75 | |||||||||
21 | Daniel Kontula | 2005 | 50.20 | 1:49.55 | ||||||
Uinti Tampere | 2:02.07 | |||||||||
22 | Eero Leino | 2004 | 51.29 | 1:49.71 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:46.90 | |||||||||
23 | Joona Pohjola | 2004 | 51.23 | 1:49.98 | ||||||
Salon Uimarit | 1:48.76 | |||||||||
24 | Juuso Salenius | 2004 | 51.84 | 1:50.96 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
25 | Emil Ahvonen | 2005 | 51.94 | 1:51.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:54.84 | |||||||||
26 | Samuli Masalin | 2004 | 53.42 | 1:53.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:55.79 | |||||||||
27 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 54.32 | 1:53.83 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:52.44 | |||||||||
28 | Paavo Nenonen | 2005 | 54.57 | 1:55.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Timo Elo | 2004 | 55.34 | 1:56.06 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:59.79 | |||||||||
30 | Leevi Jalava | 2004 | 55.72 | 1:56.96 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:56.25 | |||||||||
31 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 58.22 | 2:03.24 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
32 | Elmeri Aho | 2004 | 58.68 | 2:03.42 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:11.17 | |||||||||
33 | Niko Nokikuru | 2005 | 1:02.66 | 2:09.72 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Jan-Aleks Vallius | 2004 | 1:02.23 | 2:11.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
35 | Elmeri Falkstedt | 2004 | 1:03.73 | 2:15.12 | ||||||
Salon Uimarit | 2:18.19 | |||||||||
- | Erkka Suni | 2005 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | 2:10.44 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Miko Elonen | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 1:59.95 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Onni Mäkimartti | 2004 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:49.77 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 100m RU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Verneri Viisanen | 2002 | 37.10 | 1:18.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.73 | |||||||||
2 | Oscar Skjäl | 2002 | 38.90 | 1:23.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.50 | |||||||||
3 | Lassi Haimi | 2003 | 40.05 | 1:25.80 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:30.50 | |||||||||
4 | Ville Savulahti | 2003 | 41.39 | 1:26.63 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:30.60 | |||||||||
5 | Niklas Hatakka | 2003 | 41.43 | 1:27.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.33 | |||||||||
6 | Eetu Palvanen | 2003 | 41.60 | 1:27.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:33.13 | |||||||||
7 | Joona Kortteinen | 2003 | 41.46 | 1:28.08 | ||||||
Uinti Tampere | 1:28.33 | |||||||||
8 | Julius Nyberg | 2002 | 41.35 | 1:28.52 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:32.50 | |||||||||
9 | Lauri Uosukainen | 2002 | 42.03 | 1:28.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.16 | |||||||||
10 | Eemil Kankare | 2003 | 43.04 | 1:28.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:26.88 | |||||||||
11 | Jere Broman | 2002 | 43.10 | 1:29.33 | ||||||
Nokian Pyry | 1:31.13 | |||||||||
12 | Aapo Pyyhtinen | 2002 | 42.13 | 1:29.53 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:30.11 | |||||||||
13 | Tuukka Inkilä | 2003 | 42.66 | 1:29.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.15 | |||||||||
14 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 41.51 | 1:29.79 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:28.94 | |||||||||
15 | Markus Nuorinko | 2003 | 43.25 | 1:32.26 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:34.74 | |||||||||
16 | Wäinö Koskinen | 2002 | 43.52 | 1:32.56 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.45 | |||||||||
17 | Roope Tsutsunen | 2002 | 44.14 | 1:32.84 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:34.39 | |||||||||
18 | Teemu Oksakari | 2003 | 45.22 | 1:33.08 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:36.64 | |||||||||
19 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 44.18 | 1:33.23 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:35.79 | |||||||||
20 | Lauri Tolvanen | 2003 | 43.67 | 1:33.35 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:30.85 | |||||||||
21 | Julius Airas | 2003 | 45.71 | 1:35.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:37.23 | |||||||||
22 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 46.03 | 1:35.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.37 | |||||||||
23 | Davi-Esra Pesonen | 2002 | 45.24 | 1:35.99 | ||||||
Salon Uimarit | 1:41.07 | |||||||||
24 | Luukas Vainio | 2003 | 46.55 | 1:37.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.63 | |||||||||
25 | Niklas Rantapää | 2003 | 47.17 | 1:39.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.74 | |||||||||
26 | Atte Vehkala | 2002 | 47.03 | 1:39.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:39.86 | |||||||||
27 | Emil Saha | 2003 | 47.28 | 1:39.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:39.76 | |||||||||
28 | Janne Korhonen | 2003 | 49.28 | 1:41.46 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:45.77 | |||||||||
29 | Otto Ahvonen | 2003 | 48.71 | 1:43.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:43.11 | |||||||||
30 | Topias Vaahensalo | 2002 | 49.38 | 1:44.10 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:50.34 | |||||||||
31 | Alexander Huhtala | 2003 | 51.62 | 1:45.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:51.76 | |||||||||
32 | Karri Suuronen | 2003 | 52.56 | 1:47.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.73 | |||||||||
33 | Niko Akkanen | 2003 | 51.15 | 1:48.87 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:50.80 | |||||||||
34 | Onni Haikonen | 2003 | 51.84 | 1:50.29 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:52.41 | |||||||||
35 | Manu Rosendahl | 2003 | 53.22 | 1:51.36 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:48.27 | |||||||||
36 | Kalle Haavisto | 2003 | 53.97 | 1:53.65 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:59.25 | |||||||||
37 | Mattias Janhunen | 2003 | 54.33 | 1:56.00 | ||||||
Cetus Espoo | 2:02.74 | |||||||||
38 | Luka Honkanen | 2003 | 56.42 | 1:58.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:53.52 | |||||||||
39 | Tony Heinola | 2003 | 57.79 | 1:58.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:52.63 | |||||||||
40 | Joonas Nieminen | 2003 | 57.92 | 2:01.64 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:55.79 | |||||||||
41 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 1:00.48 | 2:02.63 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:07.40 | |||||||||
42 | Konsta Pekkala | 2003 | 58.37 | 2:03.00 | ||||||
Vanders | 2:10.61 | |||||||||
- | Jonne Isoranta | 2003 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:41.36 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 100m RU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Miika Nuorinko | 1996 | 30.97 | 1:05.38 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:04.95 | |||||||||
2 | Jyri Lähde | 1996 | 31.81 | 1:09.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:07.33 | |||||||||
3 | Mikko Pesso | 1997 | 33.01 | 1:10.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.40 | |||||||||
4 | Juho Päivinen | 1996 | 33.16 | 1:12.06 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:11.88 | |||||||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | 34.36 | 1:12.75 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:08.95 | |||||||||
6 | Mikko Luopajärvi | 1999 | 34.82 | 1:15.94 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.83 | |||||||||
7 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 35.54 | 1:16.26 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.56 | |||||||||
8 | Timi Torkkel | 2001 | 35.14 | 1:16.62 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.95 | |||||||||
9 | Santeri Mettälä | 1999 | 35.31 | 1:16.64 | ||||||
TaTu Tampere | 1:18.94 | |||||||||
10 | Aleksi Helminen | 2001 | 36.48 | 1:17.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.77 | |||||||||
11 | Joona Oksakari | 2000 | 34.74 | 1:17.04 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.09 | |||||||||
12 | Santeri Kaasinen | 1999 | 35.49 | 1:17.71 | ||||||
TaTu Tampere | 1:16.20 | |||||||||
13 | Jaakko Reinonen | 2001 | 35.92 | 1:18.13 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:18.07 | |||||||||
14 | Aki Inkilä | 1977 | 35.91 | 1:18.33 | ||||||
Hydra Platypus | 1:18.12 | |||||||||
15 | Saku Romo | 2000 | 37.32 | 1:19.28 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.19 | |||||||||
16 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 36.70 | 1:19.52 | ||||||
TaTu Tampere | 1:15.54 | |||||||||
17 | Aleksander Laihinen | 2000 | 37.09 | 1:21.38 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:19.87 | |||||||||
18 | Veeti Veijonen | 2001 | 39.42 | 1:22.18 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:32.72 | |||||||||
19 | Oliver Juursoo | 2001 | 37.88 | 1:22.63 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.46 | |||||||||
20 | Petri Löllö | 1976 | 39.40 | 1:24.05 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:24.01 | |||||||||
21 | Ville Kaipainen | 2000 | 39.24 | 1:25.97 | ||||||
Salon Uimarit | 1:26.97 | |||||||||
22 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 41.38 | 1:27.00 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:26.00 | |||||||||
23 | Mikael Jokinen | 2001 | 40.81 | 1:28.26 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:33.43 | |||||||||
24 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 1:28.90 | 1:28.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Aapo Puikkonen | 2001 | 41.09 | 1:29.24 | ||||||
TaTu Tampere | 1:30.53 | |||||||||
26 | Jukka Tikkanen | 1969 | 41.46 | 1:30.67 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:31.42 | |||||||||
27 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 42.93 | 1:31.33 | ||||||
Uinti Tampere | 1:28.06 | |||||||||
28 | Lasse Purmonen | 1985 | 51.99 | 1:53.44 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:52.50 | |||||||||
- | Miro Vasko | 1993 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 1:06.03 | |||||||||
- | Onni Kuronen | 2000 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 1:15.18 | |||||||||
- | Kosti Kaaresvirta | 1999 | DNF | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:15.30 | |||||||||
- | Aapo Löyttyniemi | 2001 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:44.68 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Konsta Nenonen | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:10.85 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lassi Grönroos | 2000 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:16.19 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:37 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:15 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 18, 100m RU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 43.58 | 1:31.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.71 | |||||||||
2 | Inka Vahtola | 2005 | 44.74 | 1:33.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Elina Ryynänen | 2005 | 46.18 | 1:38.26 | ||||||
Vanders | 1:37.51 | |||||||||
4 | Ellen Kettunen | 2005 | 48.55 | 1:38.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.15 | |||||||||
5 | Aino Ollikainen | 2005 | 47.66 | 1:39.86 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:39.82 | |||||||||
6 | Wilma Sundt | 2006 | 48.44 | 1:42.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:51.72 | |||||||||
7 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 49.20 | 1:43.64 | ||||||
Nokian Pyry | 1:45.10 | |||||||||
8 | Rina Rantanen | 2005 | 51.15 | 1:44.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.16 | |||||||||
9 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 51.05 | 1:44.70 | ||||||
Vanders | 1:43.80 | |||||||||
10 | Roosa Tuomainen | 2005 | 52.51 | 1:44.96 | ||||||
Salon Uimarit | 1:53.86 | |||||||||
11 | Anniina Ahonen | 2005 | 49.36 | 1:45.06 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:54.23 | |||||||||
12 | Ilona Niemi | 2005 | 50.03 | 1:45.47 | ||||||
Uinti Tampere | 1:47.86 | |||||||||
13 | Siiri Pekkala | 2005 | 49.89 | 1:46.47 | ||||||
Vanders | 1:43.97 | |||||||||
14 | Maija Hinkkala | 2005 | 49.65 | 1:46.75 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:04.99 | |||||||||
15 | Silja Villanen | 2005 | 50.66 | 1:47.47 | ||||||
Salon Uimarit | 1:48.49 | |||||||||
16 | Ronja Ruottinen | 2005 | 53.12 | 1:49.33 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:50.88 | |||||||||
17 | Jenna Luoma | 2005 | 53.36 | 1:49.40 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:52.85 | |||||||||
18 | Vilja Saarinen | 2005 | 52.59 | 1:50.97 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:55.87 | |||||||||
19 | Melina Rantala | 2005 | 51.97 | 1:51.42 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:47.44 | |||||||||
20 | Anna Hakkarainen | 2005 | 53.70 | 1:51.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.56 | |||||||||
21 | Hilda Mäkelä | 2005 | 53.64 | 1:52.98 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:55.07 | |||||||||
22 | Sivi Juvakka | 2005 | 53.77 | 1:53.26 | ||||||
Nokian Pyry | 1:50.07 | |||||||||
23 | Saana Hyvönen | 2005 | 53.75 | 1:53.61 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:54.46 | |||||||||
24 | Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | 54.95 | 1:54.58 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:51.24 | |||||||||
25 | Essi Pyykkö | 2006 | 56.73 | 1:55.11 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
26 | Juulia Lindfors | 2005 | 55.10 | 1:55.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.91 | |||||||||
27 | Elina Ruha | 2005 | 57.48 | 1:56.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:58.67 | |||||||||
28 | Janica Nieminen | 2005 | 55.23 | 1:57.61 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:56.87 | |||||||||
29 | Jenna Nousiainen | 2005 | 55.71 | 1:58.30 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
30 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 57.69 | 2:00.98 | ||||||
Lahden Uimaseura | 2:01.00 | |||||||||
31 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 59.90 | 2:04.58 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Denise Palonen | 2005 | 1:01.51 | 2:04.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 2:06.53 | |||||||||
33 | Elena Surakka | 2005 | 58.68 | 2:06.31 | ||||||
Uinti Tampere | 2:10.11 | |||||||||
34 | Ronja Makkonen | 2005 | 1:00.06 | 2:08.05 | ||||||
Uinti Tampere | 2:12.75 | |||||||||
35 | Vilja Pusa | 2005 | 1:02.33 | 2:09.93 | ||||||
Swimming Team Rauma | 2:03.27 | |||||||||
36 | Venla Varvikko | 2005 | 1:01.66 | 2:14.68 | ||||||
Cetus Espoo | 2:07.89 | |||||||||
- | Saara Seppälä | 2005 | DNS | |||||||
Nummelan Kisaajat | 1:50.09 | |||||||||
- | Eeva Toroi | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:56.97 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Emmi Lapikisto | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:56.78 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 18, 100m RU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 39.62 | 1:23.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.81 | |||||||||
2 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 40.19 | 1:28.52 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:27.20 | |||||||||
3 | Jenny Grangärd | 2003 | 43.42 | 1:29.61 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.84 | |||||||||
4 | Eveliina Koivula | 2003 | 42.93 | 1:29.65 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.81 | |||||||||
5 | Evgenia Vlasova | 2003 | 42.70 | 1:30.11 | ||||||
Uinti Tampere | 1:33.53 | |||||||||
6 | Veera Laakkonen | 2003 | 41.98 | 1:30.98 | ||||||
Kampuksen Plaani | 1:30.02 | |||||||||
7 | Sohvi Kallinen | 2004 | 43.07 | 1:31.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.53 | |||||||||
8 | Aada Taiponen | 2004 | 42.85 | 1:31.21 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:30.55 | |||||||||
9 | Liisa Lassila | 2003 | 41.10 | 1:31.30 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:33.11 | |||||||||
10 | Emma Jormanainen | 2003 | 44.14 | 1:31.81 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:33.56 | |||||||||
11 | Minea Wiren | 2003 | 42.63 | 1:31.83 | ||||||
Nokian Pyry | 1:35.45 | |||||||||
12 | Emilia Hokkanen | 2003 | 43.56 | 1:32.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:31.08 | |||||||||
13 | Saana Järvinen | 2003 | 45.19 | 1:32.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:36.50 | |||||||||
14 | Emma Johansson | 2003 | 45.41 | 1:33.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.80 | |||||||||
15 | Greta Beszteri | 2004 | 45.07 | 1:33.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.34 | |||||||||
16 | Milla Salminen | 2003 | 43.98 | 1:35.13 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.68 | |||||||||
17 | Milja Mäkinen | 2004 | 45.88 | 1:35.44 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:41.40 | |||||||||
18 | Nicole Yisrael | 2004 | 44.74 | 1:35.96 | ||||||
Vanders | 1:37.34 | |||||||||
19 | Enni Silvennoinen | 2003 | 45.54 | 1:36.01 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:35.15 | |||||||||
20 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 46.04 | 1:36.31 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.03 | |||||||||
21 | Senni Tuominen | 2003 | 45.05 | 1:36.57 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
22 | Iiris Jämsä | 2004 | 45.94 | 1:36.90 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:38.99 | |||||||||
23 | Helmi Haverinen | 2004 | 46.22 | 1:37.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.47 | |||||||||
24 | Annika Heikkilä | 2003 | 47.12 | 1:38.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:34.62 | |||||||||
25 | Alisa Ailanen | 2004 | 48.14 | 1:38.45 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:37.53 | |||||||||
26 | Iida Herrala | 2004 | 46.49 | 1:39.38 | ||||||
Vanders | 1:39.77 | |||||||||
27 | Matilda Lonka | 2003 | 48.79 | 1:39.94 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:42.53 | |||||||||
28 | Julia Romo | 2003 | 47.51 | 1:40.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:44.29 | |||||||||
29 | Ninni Eriksson | 2003 | 47.37 | 1:40.35 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.74 | |||||||||
30 | Pinja Hautamäki | 2004 | 49.29 | 1:40.64 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:38.90 | |||||||||
31 | Aamu Knuuttila | 2004 | 48.23 | 1:41.63 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:37.40 | |||||||||
32 | Ronja Hellberg | 2003 | 48.64 | 1:42.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:42.68 | |||||||||
33 | Viivi Kylkisalo | 2004 | 48.19 | 1:42.42 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:42.18 | |||||||||
34 | Lotta Hermonen | 2004 | 49.77 | 1:42.95 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:41.22 | |||||||||
35 | Venla Lindström | 2004 | 49.47 | 1:42.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:41.95 | |||||||||
36 | Cinja Åvist | 2003 | 47.69 | 1:44.44 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:44.78 | |||||||||
37 | Frida Ekman | 2004 | 48.31 | 1:44.45 | ||||||
Uinti Tampere | 1:44.85 | |||||||||
38 | Iida Savulahti | 2004 | 50.07 | 1:44.95 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:46.14 | |||||||||
39 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 51.34 | 1:44.98 | ||||||
Uinti Tampere | 1:46.09 | |||||||||
40 | Senni Toikka | 2003 | 49.93 | 1:45.89 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:50.74 | |||||||||
41 | Iisa Karpela | 2004 | 53.12 | 1:46.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Viola Penttilä | 2004 | 48.63 | 1:46.77 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:49.47 | |||||||||
43 | Satu Immonen | 2003 | 49.88 | 1:46.82 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:48.77 | |||||||||
44 | Aino Jerohin | 2003 | 51.74 | 1:46.91 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:45.87 | |||||||||
45 | Ella Happonen | 2003 | 52.19 | 1:47.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:54.02 | |||||||||
46 | Sanni Jouppi | 2004 | 52.70 | 1:47.94 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:52.47 | |||||||||
47 | Meri Kultaranta | 2004 | 51.98 | 1:48.14 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.48 | |||||||||
48 | Maija Björkholm | 2003 | 50.07 | 1:48.52 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:39.82 | |||||||||
49 | Nea Grundström | 2003 | 53.01 | 1:48.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.89 | |||||||||
50 | Liisa Penttinen | 2003 | 51.43 | 1:49.11 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:45.07 | |||||||||
51 | Saara Kiuru | 2004 | 51.79 | 1:49.17 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:47.06 | |||||||||
52 | Noora Koukkari | 2004 | 53.15 | 1:49.91 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:47.57 | |||||||||
53 | Siiri Tiilikka | 2004 | 52.86 | 1:50.52 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:41.61 | |||||||||
54 | Janita Severinkangas | 2004 | 52.99 | 1:50.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.61 | |||||||||
55 | Aino Suominen | 2004 | 53.95 | 1:50.99 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:54.12 | |||||||||
56 | Vilmiina Weckman | 2004 | 53.09 | 1:51.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:56.45 | |||||||||
57 | Siiri Levonoja | 2004 | 54.64 | 1:51.52 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:51.13 | |||||||||
58 | Iida Kallio | 2004 | 54.60 | 1:54.64 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:58.64 | |||||||||
59 | Hilma Husari | 2004 | 55.50 | 1:57.20 | ||||||
Nokian Pyry | 1:57.47 | |||||||||
60 | Annika Idman | 2004 | 56.41 | 1:57.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:55.54 | |||||||||
61 | Mikaela Laaksola | 2004 | 57.49 | 2:00.54 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 2:04.48 | |||||||||
62 | Ronja Mustalahti | 2004 | 59.76 | 2:01.95 | ||||||
Nokian Pyry | 2:00.36 | |||||||||
63 | Saga Peltolehto | 2003 | 58.15 | 2:03.45 | ||||||
Nokian Pyry | 2:01.74 | |||||||||
64 | Jemina Vainio | 2004 | 1:04.32 | 2:08.31 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:07.34 | |||||||||
- | Lotta Isola | 2003 | DNF | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:32.22 | |||||||||
- | Olivia Uusitorppa | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Team Rauma | 1:37.82 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sanni Salmi | 2003 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | 1:42.91 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 18, 100m RU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sini Koivu | 1999 | 34.11 | 1:13.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.72 | |||||||||
2 | Melek Ayarci | 1999 | 36.69 | 1:17.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.46 | |||||||||
3 | Aino Ruottu | 2001 | 36.12 | 1:17.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.57 | |||||||||
4 | Sofia Lehtinen | 2000 | 37.87 | 1:18.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.56 | |||||||||
5 | Annika Tietz | 2001 | 38.82 | 1:21.32 | ||||||
HTU Stadi | 1:19.20 | |||||||||
6 | Mia Pentti | 2002 | 37.94 | 1:21.41 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:21.97 | |||||||||
7 | Ina Pollari | 2002 | 38.77 | 1:22.04 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.90 | |||||||||
8 | Myra Bengts | 2000 | 39.16 | 1:22.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.27 | |||||||||
9 | Helena Knaapi | 1999 | 38.30 | 1:22.69 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.83 | |||||||||
10 | Emilia Leppänen | 1999 | 39.43 | 1:23.47 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:23.91 | |||||||||
11 | Emily Majors | 2002 | 39.08 | 1:24.12 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.70 | |||||||||
12 | Heini Hammar | 1999 | 39.48 | 1:24.60 | ||||||
Uinti Tampere | 1:27.95 | |||||||||
13 | Maija Liukkonen | 2001 | 39.86 | 1:25.89 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:24.45 | |||||||||
14 | Ella Järvelä | 2001 | 40.92 | 1:26.99 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:31.71 | |||||||||
15 | Hanni Riikonen | 2002 | 40.53 | 1:27.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:28.13 | |||||||||
16 | Nella Korpela | 2002 | 42.14 | 1:27.77 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.30 | |||||||||
17 | Erin Ekroos | 2002 | 41.17 | 1:28.22 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:30.03 | |||||||||
18 | Sanni Lampi | 2001 | 41.55 | 1:28.25 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:28.52 | |||||||||
19 | Henrika Rantanen | 2002 | 41.15 | 1:28.48 | ||||||
Salon Uimarit | 1:26.59 | |||||||||
20 | Martta Kitinoja | 2001 | 42.24 | 1:29.07 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:27.76 | |||||||||
21 | Armi Auvinen | 2000 | 42.14 | 1:29.21 | ||||||
Uinti Tampere | 1:29.16 | |||||||||
22 | Fanny Virtanen | 2000 | 42.84 | 1:30.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.66 | |||||||||
23 | Emmi Kortteinen | 2000 | 42.24 | 1:30.83 | ||||||
Uinti Tampere | 1:26.48 | |||||||||
24 | Nikita Ravalt | 2002 | 43.64 | 1:31.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:32.35 | |||||||||
25 | Maria Yli-Jama | 1999 | 43.65 | 1:32.05 | ||||||
Salon Uimarit | 1:24.99 | |||||||||
26 | Anni Turkkila | 2002 | 43.36 | 1:32.15 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:32.97 | |||||||||
27 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 44.06 | 1:33.03 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:33.60 | |||||||||
28 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 44.71 | 1:33.78 | ||||||
Salon Uimarit | 1:31.94 | |||||||||
29 | Sini Hirvonen | 2001 | 44.15 | 1:34.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.60 | |||||||||
30 | Noora Kuhna | 2000 | 44.37 | 1:34.18 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:35.58 | |||||||||
31 | Melissa Talvio | 2001 | 45.39 | 1:35.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:35.42 | |||||||||
32 | Nelli Vartiainen | 2002 | 45.61 | 1:36.89 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:37.14 | |||||||||
33 | Alina Hakkarainen | 2002 | 45.66 | 1:36.94 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:36.87 | |||||||||
34 | Ellen Vuollet | 2001 | 46.27 | 1:38.00 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:35.40 | |||||||||
35 | Noora Leppänen | 2001 | 46.45 | 1:38.06 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:33.72 | |||||||||
36 | Pauliina Haarala | 2000 | 45.78 | 1:38.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:37.73 | |||||||||
37 | Emma Latva | 2001 | 47.30 | 1:38.84 | ||||||
Uinti Tampere | 1:38.70 | |||||||||
38 | Netta Vesanen | 2000 | 45.55 | 1:39.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:38.04 | |||||||||
39 | Veera Saarelainen | 2002 | 45.73 | 1:39.96 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:40.58 | |||||||||
40 | Linda Merimaa | 2002 | 48.15 | 1:40.36 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:40.73 | |||||||||
41 | Sanna Peltonen | 2002 | 49.21 | 1:40.56 | ||||||
Uinti Tampere | 1:39.45 | |||||||||
42 | Heta Pohjavirta | 1978 | 48.06 | 1:41.57 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:42.46 | |||||||||
43 | Ilona Hjelt | 2002 | 50.28 | 1:46.12 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:46.63 | |||||||||
44 | Eveliina Kuula | 2002 | 52.86 | 1:50.53 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:54.08 | |||||||||
45 | Alisa Kajander | 2002 | 51.15 | 1:51.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
46 | Noomi Auervuolle | 2001 | 54.90 | 1:57.56 | ||||||
Uinti Tampere | 1:59.00 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:15 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:28 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 19, 100m PU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 37.09 | 1:20.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:25.02 | |||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 36.54 | 1:23.48 | ||||||
TaTu Tampere | 1:18.98 | |||||||||
3 | Konsta Kallio | 2004 | 40.53 | 1:31.88 | ||||||
Uinti Tampere | 1:36.00 | |||||||||
4 | Vilho Tikkanen | 2005 | 46.44 | 1:43.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:51.59 | |||||||||
Laji 19, 100m PU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Benjamin Kangas | 2002 | 32.67 | 1:11.84 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:10.69 | |||||||||
2 | Otto Hoffren | 2002 | 35.27 | 1:15.56 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:17.52 | |||||||||
3 | Jami Ihalainen | 2003 | 35.70 | 1:17.19 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:19.47 | |||||||||
4 | Eetu Palvanen | 2003 | 35.98 | 1:18.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.82 | |||||||||
5 | Risto Martikainen | 2003 | 34.66 | 1:19.99 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:22.59 | |||||||||
6 | Sampo Soininen | 2002 | 35.79 | 1:24.33 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:22.43 | |||||||||
7 | Simon Ravals | 2003 | 39.34 | 1:24.70 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.28 | |||||||||
8 | Leo Parviainen | 2003 | 37.47 | 1:26.47 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:22.68 | |||||||||
9 | Eetu Mikkonen | 2003 | 39.65 | 1:27.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Elmeri Helander | 2002 | 40.43 | 1:27.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:27.71 | |||||||||
11 | Elias Kalliokoski | 2003 | 39.50 | 1:27.49 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.69 | |||||||||
12 | Lauri Tolvanen | 2003 | 39.66 | 1:29.37 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:29.79 | |||||||||
13 | Jonne Isoranta | 2003 | 43.01 | 1:34.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:40.46 | |||||||||
14 | Aleksi Alanko | 2003 | 42.41 | 1:35.36 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.34 | |||||||||
15 | Roni Severinkangas | 2003 | 42.86 | 1:35.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.70 | |||||||||
16 | Casper Loo | 2002 | 42.66 | 1:35.97 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:34.48 | |||||||||
17 | Kasper Holopainen | 2003 | 44.35 | 1:36.99 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:36.80 | |||||||||
- | Petteri Lepola | 2003 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:34.08 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 19, 100m PU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Anton Herrala | 1993 | 25.71 | 56.22 | ||||||
TaTu Tampere | 54.30 | |||||||||
2 | Ville Laine | 1995 | 26.42 | 57.21 | ||||||
TaTu Tampere | 56.75 | |||||||||
3 | Elias Lampinen | 1997 | 27.77 | 1:00.01 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 58.63 | |||||||||
4 | Niko Mäkelä | 1998 | 27.95 | 1:00.12 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 55.40 | |||||||||
5 | Pontus Kaisti | 1997 | 27.79 | 1:00.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.17 | |||||||||
6 | Werneri Koskinen | 1998 | 27.70 | 1:00.47 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.39 | |||||||||
7 | Juho Eerola | 1995 | 27.51 | 1:00.51 | ||||||
TaTu Tampere | 1:00.45 | |||||||||
8 | Daniel Viitikko | 1996 | 27.72 | 1:00.69 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 58.29 | |||||||||
9 | Miika Nuorinko | 1996 | 27.73 | 1:01.46 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 58.88 | |||||||||
10 | Roope Pakkanen | 1997 | 28.74 | 1:03.80 | ||||||
Haminan Uimaseura | 1:03.14 | |||||||||
11 | Juho Laatikainen | 1999 | 30.50 | 1:05.12 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:05.63 | |||||||||
12 | Niklas Valkonen | 1997 | 30.32 | 1:05.19 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:04.35 | |||||||||
13 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 31.40 | 1:05.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.74 | |||||||||
14 | Elias Soukola | 1999 | 30.55 | 1:06.12 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.60 | |||||||||
15 | Ossi Kleimola | 2001 | 31.64 | 1:07.47 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:09.84 | |||||||||
16 | Joonas Mustonen | 2001 | 31.33 | 1:07.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.07 | |||||||||
17 | Mikko Suova | 1997 | 30.23 | 1:08.25 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.60 | |||||||||
18 | Kalle Hepojoki | 2000 | 31.38 | 1:09.46 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:09.17 | |||||||||
19 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 31.60 | 1:09.53 | ||||||
TaTu Tampere | 1:08.12 | |||||||||
20 | Elmeri Ekström | 2000 | 32.80 | 1:09.63 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.43 | |||||||||
21 | Mikael Lähde | 2000 | 31.51 | 1:10.25 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.86 | |||||||||
22 | Niilo Ukkonen | 2000 | 31.33 | 1:10.52 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:12.94 | |||||||||
23 | Teemu Viitanen | 2000 | 31.86 | 1:10.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:09.74 | |||||||||
24 | Leo Roine | 2001 | 32.66 | 1:11.45 | ||||||
Uinti Tampere | 1:12.34 | |||||||||
25 | Joona Salminen | 2000 | 33.65 | 1:13.33 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.53 | |||||||||
26 | Jaakko Reinonen | 2001 | 31.49 | 1:15.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.93 | |||||||||
27 | Atte Lindholm | 2001 | 34.19 | 1:15.16 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:15.40 | |||||||||
28 | Kasperi Koskinen | 2001 | 35.20 | 1:16.42 | ||||||
Keuruun Toverit | 1:15.97 | |||||||||
29 | Otso Helstelä | 2000 | 33.68 | 1:16.52 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:14.90 | |||||||||
30 | Riku Leino | 2001 | 34.96 | 1:17.94 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:24.80 | |||||||||
31 | Altti Ekorre | 1999 | 34.34 | 1:23.35 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.60 | |||||||||
32 | Eemil Pynnönen | 2001 | 39.62 | 1:35.00 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:44.32 | |||||||||
- | Teemu Laaksonen | 1993 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 1:05.53 | |||||||||
- | Maxim Kolomainen | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | 1:23.25 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:28 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:51 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 20, 100m PU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lilli Kulpakko | 2005 | 41.05 | 1:33.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:28.05 | |||||||||
Laji 20, 100m PU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 33.93 | 1:14.05 | ||||||
Uinti Tampere | 1:22.74 | |||||||||
2 | Tara Korkiakoski | 2003 | 35.99 | 1:19.21 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.23 | |||||||||
3 | Matilda Laitinen | 2004 | 37.68 | 1:21.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:24.87 | |||||||||
4 | Julia Sairanen | 2003 | 36.28 | 1:21.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.73 | |||||||||
5 | Martta Ruuska | 2003 | 36.55 | 1:21.67 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:18.80 | |||||||||
6 | Ronja Myllykallio | 2003 | 38.91 | 1:22.01 | ||||||
Nokian Pyry | 1:22.50 | |||||||||
7 | Mariia Sherstiuk | 2003 | 37.06 | 1:22.16 | ||||||
Uinti Tampere | 1:22.65 | |||||||||
8 | Petra Kivi | 2003 | 36.51 | 1:22.65 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.25 | |||||||||
9 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 38.21 | 1:22.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:21.16 | |||||||||
10 | Sini Korin | 2003 | 38.22 | 1:23.27 | ||||||
Nokian Pyry | 1:23.17 | |||||||||
11 | Emma Laatikainen | 2003 | 39.35 | 1:23.56 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:24.74 | |||||||||
12 | Kiia Kinnunen | 2003 | 37.14 | 1:24.49 | ||||||
Uinti Tampere | 1:22.19 | |||||||||
13 | Janna Salminen | 2003 | 39.10 | 1:25.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.20 | |||||||||
14 | Eevi Peltonen | 2004 | 40.82 | 1:25.84 | ||||||
Oulun Lohet | 1:25.78 | |||||||||
15 | Liisa Siikala | 2003 | 38.97 | 1:28.14 | ||||||
Uinti Tampere | 1:28.79 | |||||||||
16 | Nea Mustonen | 2004 | 41.21 | 1:28.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:31.50 | |||||||||
17 | Nicole Yisrael | 2004 | 38.82 | 1:29.08 | ||||||
Vanders | 1:25.64 | |||||||||
18 | Saga Kovanen | 2004 | 40.53 | 1:29.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.30 | |||||||||
19 | Venla Lindström | 2004 | 41.53 | 1:29.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:34.74 | |||||||||
20 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 42.10 | 1:29.42 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:30.97 | |||||||||
21 | Emmi Manninen | 2004 | 40.50 | 1:30.18 | ||||||
TaTu Tampere | 1:28.75 | |||||||||
22 | Julia Tuura | 2004 | 42.59 | 1:31.69 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.57 | |||||||||
23 | Tessa Kirjonen | 2003 | 42.17 | 1:31.71 | ||||||
Uinti Tampere | 1:32.05 | |||||||||
24 | Auri Keurulainen | 2004 | 42.04 | 1:32.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 43.30 | 1:33.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.60 | |||||||||
26 | Maija Björkholm | 2003 | 41.63 | 1:33.70 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.54 | |||||||||
27 | Annika Heikkilä | 2003 | 43.43 | 1:34.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.48 | |||||||||
28 | Silja Rossi | 2004 | 42.66 | 1:34.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Martina Uusitalo | 2003 | 44.23 | 1:34.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Veera Vahtolammi | 2004 | 43.71 | 1:35.91 | ||||||
Uinti Tampere | 1:37.67 | |||||||||
31 | Milla Hännikäinen | 2004 | 43.61 | 1:36.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:42.70 | |||||||||
32 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 42.22 | 1:36.89 | ||||||
Uinti Tampere | 1:32.45 | |||||||||
33 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 45.73 | 1:39.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:41.50 | |||||||||
34 | Ella Jämsä | 2003 | 45.54 | 1:39.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:45.85 | |||||||||
35 | Ciara Wacklin | 2004 | 43.96 | 1:40.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.10 | |||||||||
36 | Julia Nelimarkka | 2004 | 43.31 | 1:41.04 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
37 | Anni Hyttinen | 2004 | 44.26 | 1:41.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:38.32 | |||||||||
38 | Ella Suominen | 2004 | 45.60 | 1:41.83 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:45.06 | |||||||||
39 | Wilma Savonen | 2004 | 44.80 | 1:42.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.25 | |||||||||
40 | Miia Äikäs | 2003 | 47.91 | 1:43.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:46.19 | |||||||||
41 | Siiri Reinonen | 2004 | 47.33 | 1:43.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
42 | Pinja Nieminen | 2004 | 46.30 | 1:44.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Noora Kuparinen | 2004 | 47.23 | 1:44.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
44 | Frida Ekman | 2004 | 49.36 | 1:44.80 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Nea Parkatti | 2004 | 48.02 | 1:45.30 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:51.38 | |||||||||
46 | Jessika Liimatta | 2004 | 47.10 | 1:45.38 | ||||||
TaTu Tampere | 1:41.69 | |||||||||
47 | Erica Tomperi | 2004 | 47.52 | 1:47.32 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
48 | Wilma Lassila | 2004 | 51.02 | 1:50.75 | ||||||
TaTu Tampere | 1:42.66 | |||||||||
49 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 52.75 | 1:50.82 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.98 | |||||||||
50 | Viivi Heittokangas | 2004 | 51.22 | 1:52.17 | ||||||
Uinti Tampere | 2:06.56 | |||||||||
- | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:41.96 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 20, 100m PU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Otava | 1999 | 30.27 | 1:04.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.72 | |||||||||
2 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 31.06 | 1:05.09 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:05.44 | |||||||||
3 | Mirva Kallström | 1999 | 31.25 | 1:05.31 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.16 | |||||||||
4 | Adelia Spångberg | 1999 | 30.27 | 1:05.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.04 | |||||||||
5 | Aino Puomila | 1992 | 30.68 | 1:07.35 | ||||||
TaTu Tampere | 1:06.51 | |||||||||
6 | Erika Lahtinen | 1998 | 32.32 | 1:08.15 | ||||||
Uinti Tampere | 1:09.51 | |||||||||
7 | Salla Puhtimäki | 1998 | 32.01 | 1:08.32 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:08.47 | |||||||||
8 | Claudia Åvist | 1997 | 31.84 | 1:08.46 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:05.94 | |||||||||
9 | Milja Mielty | 2000 | 31.85 | 1:08.48 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.75 | |||||||||
10 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 32.10 | 1:08.51 | ||||||
TaTu Tampere | 1:10.32 | |||||||||
11 | Hanna Rautiainen | 1999 | 31.73 | 1:08.93 | ||||||
Uinti Tampere | 1:06.38 | |||||||||
12 | Ida Tahvanainen | 1997 | 32.00 | 1:09.91 | ||||||
Uinti Tampere | 1:09.40 | |||||||||
13 | Ronja Mehtonen | 1999 | 32.46 | 1:10.14 | ||||||
Salon Uimarit | 1:09.70 | |||||||||
14 | Ninni Luoma | 1998 | 33.57 | 1:10.30 | ||||||
Uinti Tampere | 1:09.76 | |||||||||
15 | Aino Hämäläinen | 2000 | 32.10 | 1:11.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:13.36 | |||||||||
16 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 33.46 | 1:12.06 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.57 | |||||||||
17 | Iida Sihvonen | 1998 | 32.89 | 1:12.40 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:12.91 | |||||||||
18 | Emma Kajanto | 2002 | 31.83 | 1:12.90 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.30 | |||||||||
19 | Suvi Kurth | 2001 | 34.29 | 1:13.29 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:12.56 | |||||||||
20 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 33.17 | 1:13.86 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.96 | |||||||||
21 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 33.57 | 1:14.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.93 | |||||||||
22 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 33.29 | 1:14.30 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.60 | |||||||||
23 | Ada Alajääskö | 1998 | 33.28 | 1:15.53 | ||||||
TaTu Tampere | 1:14.68 | |||||||||
24 | Riina Koskinen | 2001 | 35.38 | 1:16.31 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:14.58 | |||||||||
25 | Elina Jurvanen | 2001 | 35.30 | 1:16.63 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:16.73 | |||||||||
26 | Sanni Kilponen | 2001 | 34.33 | 1:17.57 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:20.63 | |||||||||
27 | Sofia Nieminen | 2002 | 34.45 | 1:19.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:13.35 | |||||||||
28 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 36.40 | 1:20.00 | ||||||
Swimming Team Rauma | 1:20.72 | |||||||||
29 | Venla Pesu | 2002 | 35.05 | 1:21.36 | ||||||
TaTu Tampere | 1:18.28 | |||||||||
30 | Agneta Kallas | 2002 | 36.89 | 1:21.92 | ||||||
Vanders | 1:22.91 | |||||||||
31 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 36.30 | 1:22.65 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:29.42 | |||||||||
32 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 37.14 | 1:23.14 | ||||||
Uinti Tampere | 1:26.81 | |||||||||
33 | Julia Salminen | 2002 | 38.43 | 1:23.68 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.30 | |||||||||
34 | Siiri Friman | 2001 | 37.25 | 1:24.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:23.31 | |||||||||
35 | Paula Kivi | 2002 | 37.29 | 1:25.01 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.90 | |||||||||
36 | Terhi Ikonen | 1988 | 38.96 | 1:25.69 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
37 | Anniina Kylkisalo | 2001 | 39.86 | 1:26.57 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:26.41 | |||||||||
38 | Mimosa Seijari | 2001 | 42.06 | 1:29.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Viivi Hakamäki | 2002 | 40.92 | 1:30.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:27.12 | |||||||||
40 | Viivi Koivisto | 2002 | 40.41 | 1:31.39 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.87 | |||||||||
41 | Cecilia Raudaskoski | 2002 | 39.92 | 1:32.76 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:32.03 | |||||||||
42 | Kiia Saari | 2002 | 42.50 | 1:34.05 | ||||||
Uinti Tampere | 1:43.92 | |||||||||
43 | Daria Marishina | 2001 | 44.32 | 1:37.58 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Henna Riikonen | 2002 | 44.66 | 1:38.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:38.14 | |||||||||
45 | Elisabet Rinne | 2002 | 43.05 | 1:39.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Juliana Niinisalo | 2002 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:30.61 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:51 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:02 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 21, 50m SU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 35.91 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.81 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 37.21 | |||||||
Lahden Uimaseura | 38.64 | |||||||||
3 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 38.39 | |||||||
Aurajoen Uinti | 38.99 | |||||||||
4 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 39.48 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.91 | |||||||||
5 | Mio Heinola | 2005 | 40.58 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 40.33 | |||||||||
6 | Paavo Nenonen | 2005 | 42.11 | |||||||
Cetus Espoo | 43.80 | |||||||||
7 | Tuomas Toppinen | 2005 | 42.86 | |||||||
Aurajoen Uinti | 42.31 | |||||||||
8 | Stefan Saltykov | 2005 | 43.12 | |||||||
Lahden Uimaseura | 42.53 | |||||||||
9 | Osmo Mäkelä | 2004 | 44.43 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.52 | |||||||||
10 | Nico Peltonen | 2005 | 45.96 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.02 | |||||||||
11 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 47.39 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 48.26 | |||||||||
12 | Niko Teperi | 2005 | 47.73 | |||||||
Cetus Espoo | 48.79 | |||||||||
13 | Risto Kallström | 2006 | 47.99 | |||||||
Cetus Espoo | 49.28 | |||||||||
14 | Riku Huuhka | 2005 | 48.95 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.13 | |||||||||
15 | Eemil Virtanen | 2005 | 49.01 | |||||||
Uinti Tampere | 50.42 | |||||||||
16 | Aapo Leiman | 2005 | 49.06 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Sebastian Sojolin | 2006 | 49.67 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.06 | |||||||||
18 | Markus Koskinen | 2005 | 50.43 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 48.43 | |||||||||
19 | Anton Passoja | 2006 | 51.32 | |||||||
Nokian Pyry | 53.27 | |||||||||
20 | Joona Talja | 2007 | 52.02 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 51.63 | |||||||||
21 | Niklas Tikkanen | 2007 | 52.09 | |||||||
TaTu Tampere | 54.65 | |||||||||
22 | Samuele Cavallotti | 2005 | 53.09 | |||||||
Uinti Tampere | 55.37 | |||||||||
23 | Eetu Valtanen | 2005 | 53.21 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Matias Saarinen | 2006 | 53.81 | |||||||
Salon Uimarit | 52.84 | |||||||||
25 | Julius Lekander | 2006 | 54.95 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 57.54 | |||||||||
26 | Eelis Wiberg | 2004 | 55.58 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 56.46 | |||||||||
27 | Oskari Solante | 2005 | 55.70 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 58.32 | |||||||||
28 | Lenni Uosukainen | 2005 | 56.99 | |||||||
Lahden Uimaseura | 55.18 | |||||||||
29 | Simo Virtanen | 2004 | 58.70 | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
30 | Sean Salli | 2007 | 1:01.61 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 1:02.19 | |||||||
Salon Uimarit | 1:04.72 | |||||||||
32 | Saku Pietilä | 2006 | 1:02.56 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:07.20 | |||||||||
33 | Miska Moisio | 2007 | 1:10.38 | |||||||
TaTu Tampere | 1:08.16 | |||||||||
- | Joonatan Lindeman | 2004 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Konsta Rantasuo | 2006 | DNS | |||||||
Oulun Lohet | 41.63 | |||||||||
- | Tuomas Lehtonen | 2005 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 48.52 | |||||||||
- | Ville Kivelä | 2005 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 21, 50m SU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Niklas Hatakka | 2003 | 36.47 | |||||||
Cetus Espoo | 35.86 | |||||||||
2 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 36.79 | |||||||
Cetus Espoo | 38.88 | |||||||||
3 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 37.50 | |||||||
Keuruun Toverit | 37.65 | |||||||||
4 | Pieti Raunio | 2002 | 37.57 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 38.25 | |||||||||
5 | Julius Nyberg | 2002 | 38.71 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 39.65 | |||||||||
6 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 38.95 | |||||||
Cetus Espoo | 37.36 | |||||||||
7 | Mikael Nurmela | 2002 | 39.12 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 40.19 | |||||||||
8 | Luukas Vainio | 2003 | 40.86 | |||||||
Cetus Espoo | 40.24 | |||||||||
9 | Tony Heinola | 2003 | 41.64 | |||||||
Cetus Espoo | 42.29 | |||||||||
10 | Alexander Huhtala | 2003 | 42.35 | |||||||
Cetus Espoo | 43.25 | |||||||||
11 | Niklas Rantapää | 2003 | 42.56 | |||||||
Cetus Espoo | 39.74 | |||||||||
12 | Mattias Janhunen | 2003 | 43.84 | |||||||
Cetus Espoo | 44.84 | |||||||||
Laji 21, 50m SU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Teemu Aho | 1994 | 28.23 | |||||||
Uinti Tampere | 27.21 | |||||||||
2 | Niklas Reunanen | 1998 | 28.30 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 27.18 | |||||||||
3 | Kasper Jämsä | 1997 | 29.01 | |||||||
Lahden Uimaseura | 28.42 | |||||||||
4 | Juho Eerola | 1995 | 29.33 | |||||||
TaTu Tampere | 28.38 | |||||||||
5 | Rasmus Kujala | 1999 | 29.53 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 28.64 | |||||||||
6 | Antti Hakkarainen | 2000 | 29.98 | |||||||
TaTu Tampere | 29.74 | |||||||||
7 | Roope Pakkanen | 1997 | 30.06 | |||||||
Haminan Uimaseura | 29.76 | |||||||||
8 | Juho Laatikainen | 1999 | 30.24 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 30.42 | |||||||||
9 | Jaakko Kokko | 1999 | 31.65 | |||||||
TaTu Tampere | 31.34 | |||||||||
10 | Tatu Hörkkö | 2001 | 32.18 | |||||||
Uinti Tampere | 32.63 | |||||||||
11 | Timi Torkkel | 2001 | 33.41 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 34.10 | |||||||||
12 | Oskari Valkonen | 1999 | 33.88 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Pirkka Perkola | 2001 | 35.00 | |||||||
TaTu Tampere | 36.68 | |||||||||
14 | Aapo Eerola | 1999 | 35.55 | |||||||
TaTu Tampere | 32.05 | |||||||||
15 | Ali Khalili | 2001 | 38.33 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.29 | |||||||||
16 | Otto Lindroos | 2001 | 38.54 | |||||||
Aurajoen Uinti | 38.43 | |||||||||
17 | Kalle Tankka | 2001 | 41.78 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
- | Matias Tyry | 1993 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 28.41 | |||||||||
- | Roope Liuska | 2000 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.37 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:02 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:14 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 22, 50m SU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 38.25 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 38.47 | |||||||||
2 | Daniella Guth | 2005 | 39.50 | |||||||
Cetus Espoo | 41.53 | |||||||||
3 | Kira Lindroos | 2005 | 41.47 | |||||||
Cetus Espoo | 42.05 | |||||||||
4 | Inka Vahtola | 2005 | 41.49 | |||||||
Cetus Espoo | 44.29 | |||||||||
5 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 41.78 | |||||||
Aurajoen Uinti | 42.90 | |||||||||
6 | Laura Kousa | 2005 | 41.83 | |||||||
Cetus Espoo | 43.47 | |||||||||
7 | Tiinu Tamminen | 2006 | 43.57 | |||||||
Lahden Uimaseura | 42.84 | |||||||||
8 | Milla Kähkönen | 2005 | 44.06 | |||||||
Lahden Uimaseura | 42.75 | |||||||||
9 | Louna Kasvio | 2006 | 44.22 | |||||||
Cetus Espoo | 43.64 | |||||||||
10 | Wilma Sundt | 2006 | 45.36 | |||||||
Cetus Espoo | 44.75 | |||||||||
11 | Isla Leinonen | 2006 | 45.93 | |||||||
Uinti Tampere | 47.95 | |||||||||
12 | Hilla Känkänen | 2006 | 49.41 | |||||||
Porin Uimaseura | 50.54 | |||||||||
13 | Malva Salmelin | 2006 | 50.04 | |||||||
Salon Uimarit | 45.97 | |||||||||
14 | Hilda Puttonen | 2006 | 50.90 | |||||||
Keuruun Toverit | 53.78 | |||||||||
15 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 50.98 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 47.13 | |||||||||
16 | Rilla Backman | 2006 | 51.02 | |||||||
Lahden Uimaseura | 51.89 | |||||||||
17 | Nella Kortteinen | 2007 | 51.17 | |||||||
Uinti Tampere | 49.69 | |||||||||
18 | Iida Salonen | 2005 | 51.86 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.60 | |||||||||
19 | Veera Viskari | 2005 | 52.07 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Essi Pyykkö | 2006 | 52.22 | |||||||
Salon Uimarit | 52.41 | |||||||||
21 | Josefina Uitto | 2006 | 53.20 | |||||||
Uinti Tampere | 55.23 | |||||||||
22 | Janica Nieminen | 2005 | 53.88 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 50.90 | |||||||||
23 | Denise Palonen | 2005 | 53.95 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 54.60 | |||||||||
24 | Mandi Ojala | 2005 | 55.33 | |||||||
Nokian Pyry | 56.86 | |||||||||
25 | Julia Rauhala | 2006 | 55.72 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 52.18 | |||||||||
26 | Kerttu Heinä | 2006 | 57.44 | |||||||
Salon Uimarit | 55.25 | |||||||||
27 | Ronja Suuronen | 2006 | 57.52 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 57.93 | |||||||||
28 | Nea Salmela | 2006 | 57.84 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 1:00.75 | |||||||||
29 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 59.53 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 54.79 | |||||||||
30 | Karoliina Hirvelä | 2006 | 59.90 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:02.83 | |||||||||
31 | Minea Moisio | 2009 | 1:18.83 | |||||||
TaTu Tampere | 1:11.99 | |||||||||
- | Hilla Penttilä | 2005 | DNS | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 48.31 | |||||||||
Laji 22, 50m SU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emilia Hokkanen | 2003 | 39.01 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 40.27 | |||||||
Cetus Espoo | 39.20 | |||||||||
3 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 41.20 | |||||||
Swimming Team Rauma | 42.94 | |||||||||
4 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 41.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Venla Pylvänäinen | 2003 | 42.11 | |||||||
Lahden Uimaseura | 44.23 | |||||||||
6 | Iisa Karpela | 2004 | 42.32 | |||||||
Cetus Espoo | 40.91 | |||||||||
7 | Heidi Javanainen | 2003 | 42.47 | |||||||
Swimming Team Rauma | 43.41 | |||||||||
8 | Lilja Pulkkinen | 2004 | 42.69 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 45.96 | |||||||||
9 | Maria Rauhala | 2003 | 43.69 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 44.97 | |||||||||
10 | Alisa Ailanen | 2004 | 44.73 | |||||||
Swimming Team Rauma | 43.29 | |||||||||
11 | Lotta Laine | 2003 | 45.97 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.29 | |||||||||
12 | Jenna Rautava | 2003 | 46.45 | |||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
13 | Venla Mäkelä | 2003 | 46.61 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 46.90 | |||||||||
14 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | 47.54 | |||||||
Salon Uimarit | 48.73 | |||||||||
15 | Ronja Mustalahti | 2004 | 49.54 | |||||||
Nokian Pyry | 53.57 | |||||||||
16 | Sara Korpineva | 2003 | 49.55 | |||||||
Salon Uimarit | 49.99 | |||||||||
17 | Ella Happonen | 2003 | 50.64 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 49.66 | |||||||||
18 | Mikaela Laaksola | 2004 | 52.76 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 55.41 | |||||||||
Laji 22, 50m SU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sanni Alamattila | 1999 | 31.43 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.41 | |||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 31.57 | |||||||
Uinti Tampere | 30.33 | |||||||||
3 | Mirva Kallström | 1999 | 31.74 | |||||||
Cetus Espoo | 30.44 | |||||||||
4 | Emma Männikkö | 1998 | 33.29 | |||||||
Uinti Tampere | 32.14 | |||||||||
4 | Noora Kukkonen | 1999 | 33.29 | |||||||
TaTu Tampere | 32.37 | |||||||||
6 | Henna Kainulainen | 1998 | 33.66 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.78 | |||||||||
7 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 33.86 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 34.49 | |||||||||
8 | Peppi Päiviö | 1999 | 34.10 | |||||||
Cetus Espoo | 32.74 | |||||||||
9 | Netta Nyberg | 2001 | 34.12 | |||||||
Uinti Tampere | 33.62 | |||||||||
10 | Heini Hammar | 1999 | 34.19 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Meea Kivi | 1999 | 34.29 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.08 | |||||||||
12 | Noora Poutanen | 1999 | 34.39 | |||||||
TaTu Tampere | 34.01 | |||||||||
13 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 34.89 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Milla Kulmala | 1998 | 36.66 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
15 | Roosa Mykkänen | 2000 | 37.78 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.60 | |||||||||
16 | Vilma Uuttu | 2001 | 38.23 | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.52 | |||||||||
17 | Eeva Paapio | 2001 | 38.34 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Ella Järvelä | 2001 | 38.60 | |||||||
Haminan Uimaseura | 38.17 | |||||||||
19 | Iida Koskiluoto | 2002 | 38.78 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.60 | |||||||||
20 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 40.00 | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.39 | |||||||||
21 | Raakel Koivisto | 2001 | 40.70 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 44.54 | |||||||||
22 | Linda Merimaa | 2002 | 41.95 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Alisa Kajander | 2002 | 50.88 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.60 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:14 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:27 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 23, 50m VU M, P14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 33.53 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 34.88 | |||||||||
2 | Sisu Sorri | 2005 | 35.65 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 35.69 | |||||||||
3 | Paavo Nenonen | 2005 | 36.03 | |||||||
Cetus Espoo | 37.67 | |||||||||
4 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 36.07 | |||||||
Cetus Espoo | 34.56 | |||||||||
5 | Veerti Juurakko | 2004 | 36.08 | |||||||
Cetus Espoo | 34.02 | |||||||||
6 | Viktor Asklöf | 2004 | 36.31 | |||||||
Cetus Espoo | 36.05 | |||||||||
7 | Nico Peltonen | 2005 | 36.43 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.47 | |||||||||
8 | Niko Teperi | 2005 | 36.64 | |||||||
Cetus Espoo | 35.46 | |||||||||
9 | Akseli Liukkonen | 2005 | 36.65 | |||||||
Uinti Tampere | 40.52 | |||||||||
10 | Timo Elo | 2004 | 39.09 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 41.77 | |||||||||
11 | Juuso Salenius | 2004 | 39.17 | |||||||
Keuruun Toverit | 41.53 | |||||||||
12 | Samuli Masalin | 2004 | 39.22 | |||||||
Cetus Espoo | 40.20 | |||||||||
13 | Osmo Mäkelä | 2004 | 39.52 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.84 | |||||||||
14 | Joni Routamo | 2005 | 39.53 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.03 | |||||||||
15 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 39.82 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 39.51 | |||||||||
16 | Risto Kallström | 2006 | 41.11 | |||||||
Cetus Espoo | 41.33 | |||||||||
17 | Sebastian Sojolin | 2006 | 41.40 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 41.18 | |||||||||
18 | Joona Kurppa | 2004 | 41.79 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 45.70 | |||||||||
19 | Luka Pykälistö | 2004 | 42.42 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.65 | |||||||||
20 | Joona Talja | 2007 | 43.01 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 43.98 | |||||||||
21 | Elmeri Falkstedt | 2004 | 43.61 | |||||||
Salon Uimarit | 47.38 | |||||||||
22 | Niklas Tikkanen | 2007 | 45.35 | |||||||
TaTu Tampere | 46.17 | |||||||||
23 | Anton Passoja | 2006 | 47.19 | |||||||
Nokian Pyry | 45.50 | |||||||||
24 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 49.08 | |||||||
Salon Uimarit | 50.76 | |||||||||
25 | Saku Pietilä | 2006 | 50.52 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.97 | |||||||||
26 | Eetu Valtanen | 2005 | 50.56 | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
27 | Oskari Solante | 2005 | 52.29 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 52.92 | |||||||||
28 | Simo Virtanen | 2004 | 53.44 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 51.39 | |||||||||
29 | Vili Niemi | 2006 | 1:02.26 | |||||||
TaTu Tampere | 1:02.30 | |||||||||
30 | Miska Moisio | 2007 | 1:32.93 | |||||||
TaTu Tampere | 1:23.49 | |||||||||
- | Aapo Leiman | 2005 | DNS | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Emil Ahvonen | 2005 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.32 | |||||||||
- | Ville Kivelä | 2005 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 23, 50m VU M, P14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Efim Romanov | 2002 | 29.07 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Nico Nieminen | 2002 | 29.55 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 29.98 | |||||||||
3 | Otto Hoffren | 2002 | 29.64 | |||||||
Lahden Uimaseura | 31.49 | |||||||||
4 | Teo Branchicella | 2002 | 30.52 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 31.51 | |||||||||
5 | Manu Ursin | 2002 | 30.53 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 31.18 | |||||||||
6 | Julius Nyberg | 2002 | 31.57 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 32.68 | |||||||||
7 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 31.80 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 32.67 | |||||||||
8 | Veeti Verronen | 2002 | 31.86 | |||||||
Swimming Team Rauma | 32.79 | |||||||||
9 | Joonatan Lekander | 2002 | 32.02 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 33.50 | |||||||||
10 | Veikko Pyyhtinen | 2002 | 32.85 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 34.08 | |||||||||
11 | Aaron Utulahti | 2002 | 33.09 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 34.29 | |||||||||
12 | Benjamin Evans | 2003 | 33.96 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 32.72 | |||||||||
13 | Karri Suuronen | 2003 | 34.29 | |||||||
Cetus Espoo | 35.29 | |||||||||
14 | Juuso Vastamäki | 2002 | 34.46 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 33.71 | |||||||||
15 | Atte Vehkala | 2002 | 35.06 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 35.21 | |||||||||
16 | Otto Ahvonen | 2003 | 36.60 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.30 | |||||||||
17 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 37.26 | |||||||
Cetus Espoo | 39.21 | |||||||||
18 | Konsta Pekkala | 2003 | 37.81 | |||||||
Vanders | 37.92 | |||||||||
19 | Luka Honkanen | 2003 | 39.88 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 38.75 | |||||||||
- | Sebastian Bun | 2002 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 37.26 | |||||||||
- | Roni Severinkangas | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 34.06 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 50m VU M, P14, 12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Teemu Viitanen | 1992 | 24.02 | |||||||
TaTu Tampere | 24.08 | |||||||||
2 | Ville Laine | 1995 | 24.45 | |||||||
TaTu Tampere | 23.82 | |||||||||
3 | Anton Herrala | 1993 | 24.49 | |||||||
TaTu Tampere | 23.02 | |||||||||
4 | Pontus Kaisti | 1997 | 24.88 | |||||||
Cetus Espoo | 24.79 | |||||||||
5 | Tatu Peltonen | 1989 | 24.92 | |||||||
TaTu Tampere | 24.10 | |||||||||
6 | Niklas Reunanen | 1998 | 25.12 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 24.55 | |||||||||
7 | Konsta Nenonen | 1998 | 25.22 | |||||||
Cetus Espoo | 25.04 | |||||||||
8 | Mikko Pesso | 1997 | 25.41 | |||||||
Cetus Espoo | 25.67 | |||||||||
9 | Noah Badji | 1996 | 25.58 | |||||||
Uinti Tampere | 25.32 | |||||||||
10 | Jan Rif | 1998 | 25.75 | |||||||
TaTu Tampere | 25.72 | |||||||||
11 | Antti Leiponen | 1998 | 25.89 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.33 | |||||||||
12 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 25.93 | |||||||
TaTu Tampere | 25.92 | |||||||||
13 | Juho Päivinen | 1996 | 25.97 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.56 | |||||||||
14 | Pietari Virta | 1997 | 25.98 | |||||||
TaTu Tampere | 25.63 | |||||||||
15 | Roope Pakkanen | 1997 | 26.41 | |||||||
Haminan Uimaseura | 26.39 | |||||||||
16 | Tuomas Vainio | 1998 | 26.74 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 26.83 | |||||||||
17 | Santeri Kaasinen | 1999 | 26.85 | |||||||
TaTu Tampere | 26.94 | |||||||||
18 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 26.91 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 27.66 | |||||||||
19 | Martti Tervanen | 2000 | 27.03 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.62 | |||||||||
20 | Eetu Nyman | 1999 | 27.17 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 26.79 | |||||||||
21 | Mikko Suova | 1997 | 27.19 | |||||||
Uinti Tampere | 26.90 | |||||||||
22 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 27.36 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 27.78 | |||||||||
23 | Kim Tiainen | 1998 | 27.39 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 26.73 | |||||||||
24 | Niilo Hokkanen | 1997 | 27.52 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 27.06 | |||||||||
25 | Roope Lajas | 1998 | 27.59 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 27.41 | |||||||||
26 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 27.68 | |||||||
Uinti Tampere | 27.97 | |||||||||
27 | Aake Nyrhinen | 1997 | 27.93 | |||||||
Uinti Tampere | 26.92 | |||||||||
28 | Emil Perkkiö | 2000 | 28.15 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 27.91 | |||||||||
29 | Heikki Tervanen | 1998 | 28.18 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.27 | |||||||||
30 | Petri Löllö | 1976 | 28.37 | |||||||
Keuruun Toverit | 28.28 | |||||||||
31 | Patrick de Monte | 2001 | 28.47 | |||||||
Keuruun Toverit | 29.19 | |||||||||
32 | Tino Vehkalahti | 2001 | 28.59 | |||||||
TaTu Tampere | 29.01 | |||||||||
33 | Lauri Ytti | 1999 | 28.80 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 28.85 | |||||||||
34 | Joona Tikka | 2000 | 28.90 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 27.95 | |||||||||
35 | Markus Heino | 2000 | 28.94 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.10 | |||||||||
36 | Tatu Korhonen | 2000 | 29.06 | |||||||
Uinti Tampere | 29.33 | |||||||||
37 | Mikko Luopajärvi | 1999 | 29.10 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.10 | |||||||||
38 | Ville Kaipainen | 2000 | 29.29 | |||||||
Salon Uimarit | 30.95 | |||||||||
39 | Veeti Kupari | 2000 | 29.35 | |||||||
Lahden Uimaseura | 30.21 | |||||||||
40 | Leo Penttilä | 2001 | 29.48 | |||||||
Swimming Team Rauma | 31.66 | |||||||||
41 | Markus Kuisma | 1998 | 29.95 | |||||||
Salon Uimarit | 28.79 | |||||||||
42 | Kasperi Koskinen | 2001 | 30.93 | |||||||
Keuruun Toverit | 31.62 | |||||||||
43 | Elmeri Ekström | 2000 | 31.55 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.29 | |||||||||
44 | Altti Ekorre | 1999 | 32.43 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.80 | |||||||||
45 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 32.53 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.46 | |||||||||
46 | Joona Oksakari | 2000 | 33.80 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.64 | |||||||||
- | Arttu Mäki | 1998 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 27.48 | |||||||||
- | Teemu Laaksonen | 1993 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 26.02 | |||||||||
- | Teemu Vuorela | 1994 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | 23.67 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:27 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:42 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 24, 50m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Milla Lempiälä | 2005 | 35.02 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 35.84 | |||||||||
2 | Siiri Pekkala | 2005 | 35.26 | |||||||
Vanders | 36.24 | |||||||||
3 | Maija Hinkkala | 2005 | 35.71 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 38.11 | |||||||||
4 | Elina Ryynänen | 2005 | 36.01 | |||||||
Vanders | 35.00 | |||||||||
5 | Ellen Kettunen | 2005 | 37.32 | |||||||
Cetus Espoo | 36.78 | |||||||||
6 | Laura Kousa | 2005 | 38.17 | |||||||
Cetus Espoo | 40.72 | |||||||||
7 | Iida Salonen | 2005 | 38.42 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.53 | |||||||||
8 | Rina Rantanen | 2005 | 39.44 | |||||||
Cetus Espoo | 42.13 | |||||||||
9 | Veera Ele | 2006 | 39.72 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 43.18 | |||||||||
10 | Lidia Evans | 2005 | 40.02 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 39.68 | |||||||||
11 | Hilla Känkänen | 2006 | 40.33 | |||||||
Porin Uimaseura | 41.32 | |||||||||
12 | Venla Varvikko | 2005 | 40.51 | |||||||
Cetus Espoo | 40.86 | |||||||||
13 | Hilda Mäkelä | 2005 | 42.61 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.62 | |||||||||
14 | Vilja Pusa | 2005 | 42.84 | |||||||
Swimming Team Rauma | 43.55 | |||||||||
15 | Veera Viskari | 2005 | 42.96 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Hilda Puttonen | 2006 | 43.18 | |||||||
Keuruun Toverit | 44.84 | |||||||||
17 | Juulia Lindfors | 2005 | 43.98 | |||||||
Cetus Espoo | 44.57 | |||||||||
18 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 44.52 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.78 | |||||||||
19 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 47.90 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 45.16 | |||||||||
20 | Ronja Suuronen | 2006 | 48.37 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 48.96 | |||||||||
21 | Mandi Ojala | 2005 | 49.16 | |||||||
Nokian Pyry | 47.45 | |||||||||
22 | Aurora Levaniemi | 2006 | 49.22 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
23 | Nea Salmela | 2006 | 50.06 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 47.90 | |||||||||
24 | Lumia Ele | 2008 | 52.90 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 49.66 | |||||||||
25 | Helka Känkänen | 2008 | 57.23 | |||||||
Porin Uimaseura | 56.93 | |||||||||
26 | Essi Kallio | 2008 | 1:07.70 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 1:00.10 | |||||||||
27 | Matilda Jokinen | 2008 | 1:08.68 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 1:04.95 | |||||||||
28 | Minea Moisio | 2009 | 1:13.66 | |||||||
TaTu Tampere | 1:10.57 | |||||||||
Laji 24, 50m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 30.63 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 31.79 | |||||||||
2 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 30.87 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 33.10 | |||||||||
3 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 31.68 | |||||||
Alavuden Urheilijat | 32.33 | |||||||||
4 | Martta Ruuska | 2003 | 31.84 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 32.08 | |||||||||
5 | Emma Laatikainen | 2003 | 31.89 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 31.77 | |||||||||
6 | Auri Keurulainen | 2004 | 32.39 | |||||||
Cetus Espoo | 33.46 | |||||||||
7 | Kaisa Himanen | 2003 | 32.59 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 32.59 | |||||||||
8 | Tara Korkiakoski | 2003 | 33.49 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.18 | |||||||||
9 | Aada Viitamäki | 2003 | 33.68 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.34 | |||||||||
10 | Lotta Isola | 2003 | 33.80 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 33.48 | |||||||||
11 | Helmi Haverinen | 2004 | 33.83 | |||||||
Cetus Espoo | 34.26 | |||||||||
12 | Santra Nieminen | 2004 | 34.53 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.10 | |||||||||
13 | Pinja Nieminen | 2004 | 34.90 | |||||||
Cetus Espoo | 34.19 | |||||||||
14 | Greta Beszteri | 2004 | 34.97 | |||||||
Cetus Espoo | 36.27 | |||||||||
15 | Iiris Jämsä | 2004 | 35.06 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 34.05 | |||||||||
16 | Milla Salminen | 2003 | 35.14 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.12 | |||||||||
17 | Sofia Ellonen | 2004 | 35.40 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.26 | |||||||||
18 | Satu Immonen | 2003 | 35.79 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 35.37 | |||||||||
19 | Viola Penttilä | 2004 | 35.90 | |||||||
Swimming Team Rauma | 37.11 | |||||||||
20 | Alina Talja | 2004 | 35.95 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 37.70 | |||||||||
21 | Nea Grundström | 2003 | 36.50 | |||||||
Cetus Espoo | 38.33 | |||||||||
22 | Marika Katajalehto | 2003 | 36.68 | |||||||
Keuruun Toverit | 35.78 | |||||||||
23 | Siiri Reinonen | 2004 | 36.96 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.92 | |||||||||
24 | Iida Herrala | 2004 | 36.99 | |||||||
Vanders | 36.60 | |||||||||
25 | Janita Severinkangas | 2004 | 37.20 | |||||||
Cetus Espoo | 38.11 | |||||||||
26 | Venla Mäkelä | 2003 | 37.50 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.80 | |||||||||
27 | Viivi Hietarinta | 2003 | 37.70 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 38.26 | |||||||||
28 | Senni Tuominen | 2003 | 38.10 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 39.44 | |||||||||
29 | Iida Kallio | 2004 | 40.37 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 44.42 | |||||||||
30 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 40.59 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 39.25 | |||||||||
31 | Pilvi Elina Nieminen | 2004 | 42.03 | |||||||
Keuruun Toverit | 45.08 | |||||||||
32 | Annika Idman | 2004 | 43.46 | |||||||
Cetus Espoo | 40.77 | |||||||||
Laji 24, 50m VU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 26.86 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 26.91 | |||||||||
2 | Sohvi Nenonen | 1999 | 26.97 | |||||||
Cetus Espoo | 26.80 | |||||||||
3 | Sini Koivu | 1999 | 27.26 | |||||||
Cetus Espoo | 26.53 | |||||||||
4 | Julia Bruneau | 1999 | 27.57 | |||||||
Lahden Uimaseura | 27.03 | |||||||||
5 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 27.65 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 27.84 | |||||||||
6 | Aino Puomila | 1992 | 28.19 | |||||||
TaTu Tampere | 28.22 | |||||||||
7 | Alissa Eloranta | 1999 | 28.26 | |||||||
Cetus Espoo | 28.13 | |||||||||
8 | Meri Parviainen | 1998 | 28.58 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 27.91 | |||||||||
9 | Noora Angelva | 1999 | 28.78 | |||||||
Cetus Espoo | 29.83 | |||||||||
9 | Raakel Bärlund | 2001 | 28.78 | |||||||
Lahden Uimaseura | 29.79 | |||||||||
11 | Milja Mielty | 2000 | 29.07 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.30 | |||||||||
12 | Annika Laihonen | 1997 | 29.26 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 29.06 | |||||||||
13 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 29.34 | |||||||
Uinti Tampere | 28.85 | |||||||||
14 | Anni Halonen | 1999 | 29.51 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 29.99 | |||||||||
15 | Sara Virtanen | 2002 | 29.52 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 30.09 | |||||||||
16 | Aino Jussila | 2000 | 29.55 | |||||||
Uinti Tampere | 29.63 | |||||||||
17 | Enni Lahtinen | 2002 | 29.68 | |||||||
Uinti Tampere | 29.73 | |||||||||
18 | Lotta Aho | 1999 | 29.69 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.64 | |||||||||
19 | Roosa Mykkänen | 2000 | 29.70 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.24 | |||||||||
20 | Iida Sihvonen | 1998 | 29.80 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 29.38 | |||||||||
21 | Claudia Åvist | 1997 | 29.86 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 29.43 | |||||||||
22 | Johanna Suova | 1999 | 29.94 | |||||||
Uinti Tampere | 29.82 | |||||||||
23 | Erika Lahtinen | 1998 | 29.98 | |||||||
Uinti Tampere | 29.62 | |||||||||
23 | Susanna Ellonen | 1999 | 29.98 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 30.06 | |||||||||
25 | Enni Määttä | 1999 | 30.17 | |||||||
Uinti Tampere | 29.56 | |||||||||
26 | Viivi Merisalo | 2002 | 30.23 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 30.28 | |||||||||
27 | Linda Mylly | 1999 | 30.44 | |||||||
Cetus Espoo | 30.66 | |||||||||
28 | Sanni Lampi | 2001 | 30.49 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 29.88 | |||||||||
29 | Ina Pollari | 2002 | 30.52 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.54 | |||||||||
29 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 30.52 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.50 | |||||||||
31 | Wendela Vuorinen | 2000 | 30.55 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.32 | |||||||||
32 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 30.79 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.03 | |||||||||
33 | Alexandra Kapanen | 2000 | 30.86 | |||||||
Cetus Espoo | 30.63 | |||||||||
34 | Anni Turkkila | 2002 | 30.88 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 31.06 | |||||||||
35 | Ada Salokannel | 2002 | 31.12 | |||||||
Salon Uimarit | 30.68 | |||||||||
36 | Ella Järvelä | 2001 | 31.78 | |||||||
Haminan Uimaseura | 32.00 | |||||||||
37 | Anni Haavisto | 2002 | 31.85 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 36.71 | |||||||||
38 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 31.94 | |||||||
Uinti Tampere | 32.23 | |||||||||
38 | Siiri Jämsä | 2002 | 31.94 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 30.38 | |||||||||
40 | Laura Vierikko | 2000 | 32.07 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.87 | |||||||||
41 | Veera Saarelainen | 2002 | 32.18 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 32.46 | |||||||||
42 | Emilia Leppänen | 1999 | 32.28 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 33.07 | |||||||||
43 | Riina Karola | 2000 | 32.30 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.89 | |||||||||
44 | Viivi Hakamäki | 2002 | 32.33 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 34.80 | |||||||||
45 | Ella Järvinen | 2001 | 32.60 | |||||||
Salon Uimarit | 32.64 | |||||||||
46 | Oona Ahinko | 2001 | 32.73 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 33.63 | |||||||||
47 | Maija Liukkonen | 2001 | 32.80 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 32.00 | |||||||||
48 | Stina Roth | 2001 | 33.11 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.71 | |||||||||
49 | Netta Vesanen | 2000 | 33.27 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 32.79 | |||||||||
50 | Maria Yli-Jama | 1999 | 33.35 | |||||||
Salon Uimarit | 32.37 | |||||||||
51 | Riina Koskinen | 2001 | 33.37 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 32.93 | |||||||||
52 | Anniina Kylkisalo | 2001 | 33.39 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.24 | |||||||||
52 | Sara Lehtinen | 1999 | 33.39 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.87 | |||||||||
54 | Terhi Ikonen | 1988 | 33.56 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 33.31 | |||||||||
55 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 33.71 | |||||||
Swimming Team Rauma | 33.35 | |||||||||
56 | Noora Kuhna | 2000 | 33.77 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.95 | |||||||||
57 | Inari Laaksonen | 2002 | 33.93 | |||||||
Swimming Team Rauma | 33.50 | |||||||||
58 | Alina Hakkarainen | 2002 | 34.08 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 34.52 | |||||||||
59 | Aurora Hirvonen | 2000 | 34.16 | |||||||
Uinti Tampere | 35.38 | |||||||||
60 | Kerttu Virtanen | 2000 | 34.32 | |||||||
TaTu Tampere | 32.70 | |||||||||
61 | Nelli Vartiainen | 2002 | 34.61 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.47 | |||||||||
62 | Lotta Jokinen | 2000 | 35.13 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 36.23 | |||||||||
63 | Pauliina Haarala | 2000 | 35.89 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.96 | |||||||||
64 | Aino Salonen | 2001 | 38.69 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 37.28 | |||||||||
65 | Vanessa Onatsu | 2002 | 42.74 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 37.49 | |||||||||
- | Jenni Lampi | 2000 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | 27.65 | |||||||||
- | Henrika Rantanen | 2002 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 31.83 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ilona Hjelt | 2002 | DSQ | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 34.74 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:42 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:52 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 25, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Niklas Valkonen | 1997 | 32.81 | 1:09.57 | 1:47.18 | 2:23.80 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:25.62 | |||||||||
2 | Firas El-Idi | 2001 | 33.97 | 1:12.10 | 1:51.07 | 2:28.98 | ||||
Lahden Kaleva | 2:33.63 | |||||||||
3 | Jaakko Kokko | 1999 | 34.04 | 1:11.51 | 1:50.30 | 2:29.01 | ||||
TaTu Tampere | 2:28.44 | |||||||||
4 | Antti Leppänen | 2002 | 35.51 | 1:14.92 | 1:55.26 | 2:34.78 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Tatu Hapuoja | 2003 | 34.23 | 1:14.14 | 1:55.94 | 2:35.65 | ||||
Uinti Tampere | 2:52.92 | |||||||||
6 | Atte Pennanen | 2001 | 36.53 | 1:16.90 | 1:57.98 | 2:37.13 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:33.38 | |||||||||
7 | Oscar Skjäl | 2002 | 36.37 | 1:16.95 | 1:57.98 | 2:37.95 | ||||
Cetus Espoo | 2:38.89 | |||||||||
8 | Joonas Mustonen | 2001 | 37.76 | 1:18.10 | 1:58.57 | 2:39.13 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:40.08 | |||||||||
9 | Pirkka Perkola | 2001 | 38.11 | 1:19.37 | 2:01.87 | 2:43.32 | ||||
TaTu Tampere | 2:37.23 | |||||||||
10 | Roope Tsutsunen | 2002 | 37.77 | 1:19.83 | 2:02.55 | 2:43.36 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:42.82 | |||||||||
11 | Mio Harju | 2002 | 38.00 | 1:20.60 | 2:03.71 | 2:46.79 | ||||
TaTu Tampere | ||||||||||
12 | Lauri Uosukainen | 2002 | 38.59 | 1:22.06 | 2:06.45 | 2:47.20 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:53.46 | |||||||||
13 | Miska Birkstedt | 2002 | 38.04 | 1:20.61 | 2:04.73 | 2:47.66 | ||||
TaTu Tampere | 2:46.13 | |||||||||
14 | Niilo Ukkonen | 2000 | 36.61 | 1:19.57 | 2:03.99 | 2:48.20 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:35.88 | |||||||||
15 | Petr Pankratov | 2002 | 39.33 | 1:23.37 | 2:08.95 | 2:52.62 | ||||
TaTu Tampere | ||||||||||
16 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 40.83 | 1:24.53 | 2:09.63 | 2:52.87 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:57.97 | |||||||||
17 | Joona Kortteinen | 2003 | 40.79 | 1:26.50 | 2:13.30 | 2:58.65 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Eetu Koskinen | 2002 | 41.79 | 1:28.04 | 2:14.28 | 2:59.37 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Olli Elo | 2002 | 43.33 | 1:30.33 | 2:18.73 | 3:05.41 | ||||
Swimming Jyväskylä | 3:08.89 | |||||||||
20 | Elmeri Helander | 2002 | 45.23 | 1:33.62 | 2:21.93 | 3:05.85 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:18.49 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:52 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 21:13 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 26, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Melek Ayarci | 1999 | 34.31 | 1:10.43 | 1:46.89 | 2:21.39 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:18.58 | |||||||||
2 | Sanni Alamattila | 1999 | 34.83 | 1:09.39 | 1:46.20 | 2:24.29 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:20.03 | |||||||||
3 | Laura Kellberg | 2003 | 36.25 | 1:15.70 | 1:56.86 | 2:36.45 | ||||
Cetus Espoo | 2:38.95 | |||||||||
4 | Olga Koskinen | 2002 | 38.19 | 1:18.24 | 1:58.91 | 2:39.06 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:37.20 | |||||||||
5 | Noora Tuovinen | 1998 | 36.03 | 1:16.06 | 1:58.14 | 2:39.17 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:38.95 | |||||||||
6 | Meea Kivi | 1999 | 37.88 | 1:19.02 | 2:01.04 | 2:41.40 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:44.37 | |||||||||
7 | Elina Jurvanen | 2001 | 38.64 | 1:19.67 | 2:01.82 | 2:41.62 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:42.65 | |||||||||
8 | Emma Kajanto | 2002 | 37.42 | 1:19.38 | 2:02.80 | 2:45.24 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:44.91 | |||||||||
9 | Minttu Paalanen | 2003 | 39.98 | 1:23.12 | 2:06.31 | 2:46.40 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:49.54 | |||||||||
10 | Sohvi Kallinen | 2004 | 40.40 | 1:24.88 | 2:08.11 | 2:47.53 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Anna Rantanen | 2001 | 39.87 | 1:22.52 | 2:05.50 | 2:47.67 | ||||
Uinti Tampere | 2:48.95 | |||||||||
12 | Senni Ovaskainen | 2001 | 39.41 | 1:23.47 | 2:07.78 | 2:50.24 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:41.47 | |||||||||
13 | Emilia Skinnari | 2002 | 39.10 | 1:23.65 | 2:08.20 | 2:50.33 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:37.04 | |||||||||
14 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 40.96 | 1:23.87 | 2:07.55 | 2:50.98 | ||||
Cetus Espoo | 2:54.56 | |||||||||
15 | Riina Karola | 2000 | 39.88 | 1:23.19 | 2:07.19 | 2:51.06 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:47.67 | |||||||||
16 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 39.43 | 1:22.98 | 2:07.74 | 2:51.66 | ||||
Vesihelmen Uimaseura | 2:48.77 | |||||||||
17 | Mira Tarnanen | 2000 | 40.37 | 1:22.73 | 2:06.89 | 2:51.85 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:42.40 | |||||||||
18 | Sanni Kilponen | 2001 | 39.68 | 1:24.99 | 2:09.61 | 2:52.34 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:47.46 | |||||||||
19 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 41.61 | 1:25.49 | 2:11.55 | 2:52.98 | ||||
Jämsänkosken Ilves | 2:50.13 | |||||||||
20 | Ronja Myllykallio | 2003 | 40.91 | 1:25.32 | 2:10.59 | 2:53.01 | ||||
Nokian Pyry | 2:50.31 | |||||||||
21 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 40.37 | 1:24.47 | 2:09.60 | 2:53.13 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:43.51 | |||||||||
22 | Emma Johansson | 2003 | 41.68 | 1:26.34 | 2:12.18 | 2:55.25 | ||||
Cetus Espoo | 2:59.74 | |||||||||
23 | Anni Ruokanen | 2003 | 42.25 | 1:26.97 | 2:12.15 | 2:55.79 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:54.97 | |||||||||
24 | Sini Korin | 2003 | 43.77 | 1:28.92 | 2:14.08 | 2:58.56 | ||||
Nokian Pyry | ||||||||||
25 | Sini Heikkilä | 2003 | 41.31 | 1:27.56 | 2:15.33 | 2:58.75 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
26 | Venla Pesu | 2002 | 41.08 | 1:26.77 | 2:14.88 | 3:00.62 | ||||
TaTu Tampere | 2:57.58 | |||||||||
27 | Oona Siltala | 2002 | 42.81 | 1:29.49 | 2:16.37 | 3:03.17 | ||||
Cetus Espoo | 2:55.49 | |||||||||
28 | Inka Metiäinen | 2003 | 44.96 | 1:31.52 | 2:20.12 | 3:04.16 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Vilma Tuokko | 2002 | 43.25 | 1:31.27 | 2:18.22 | 3:04.16 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:56.20 | |||||||||
30 | Agneta Kallas | 2002 | 42.81 | 1:32.02 | 2:22.85 | 3:07.96 | ||||
Vanders | ||||||||||
31 | Jenna Boman | 2003 | 44.59 | 1:32.73 | 2:22.12 | 3:09.40 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
32 | Iida Koskiluoto | 2002 | 44.19 | 1:33.96 | 2:23.72 | 3:10.60 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:03.78 | |||||||||
33 | Viivi Nieminen | 2002 | 1:35.97 | 3:12.52 | 3:12.52 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Mimosa Seijari | 2001 | 46.52 | 1:36.94 | 2:26.87 | 3:15.35 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Linda Merimaa | 2002 | 45.98 | 1:35.35 | 2:26.18 | 3:15.57 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:05.14 | |||||||||
36 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 47.60 | 1:37.04 | 2:28.02 | 3:16.54 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:07.78 | |||||||||
37 | Cinja Åvist | 2003 | 45.98 | 1:37.66 | 2:28.77 | 3:16.84 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
38 | Satu Immonen | 2003 | 48.82 | 1:41.40 | 2:33.80 | 3:22.95 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 3:24.47 | |||||||||
39 | Aino Kallio | 2003 | 48.51 | 1:40.52 | 2:33.08 | 3:24.97 | ||||
Loimaan Uimaseura | 3:09.71 | |||||||||
40 | Anni Koivula | 2003 | 45.82 | 1:38.27 | 2:33.69 | 3:25.37 | ||||
Nokian Pyry | ||||||||||
41 | Mikaela Laaksola | 2004 | 55.21 | 1:57.78 | 2:58.03 | 3:56.75 | ||||
Swimming Club Vuokatti | 4:07.68 | |||||||||
- | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Hanna Mangeloja | 2001 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Wilma Walther | 2001 | DNS | |||||||
HTU Stadi | 2:46.10 | |||||||||
- | Kia Lindholm | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 21:13 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 21:35 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 27, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | 500m | 600m | 700m | 800m | |||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Aapo Eerola | 1999 | 1:07.38 | 2:18.79 | 3:28.89 | 4:39.36 | 17:41.87 | |||
TaTu Tampere | 17:37.85 | 5:50.26 | 7:01.77 | 8:13.08 | 9:24.28 | |||||
10:35.69 | 11:47.58 | 12:59.67 | 14:09.35 | |||||||
15:21.01 | 16:32.52 | |||||||||
2 | Oskari Hynynen | 2001 | 1:05.08 | 2:16.23 | 3:27.13 | 4:38.65 | 17:55.22 | |||
Salon Uimarit | 17:59.51 | 5:50.94 | 7:03.58 | 8:15.04 | 9:27.15 | |||||
10:39.41 | 11:51.32 | 13:04.04 | 14:17.34 | |||||||
15:31.47 | 16:44.48 | |||||||||
3 | Jani Hartikainen | 1993 | 1:04.31 | 2:14.15 | 3:24.23 | 4:35.74 | 18:01.22 | |||
Swimming Jyväskylä | 18:18.91 | 5:48.18 | 7:00.86 | 8:13.34 | 9:26.40 | |||||
10:40.31 | 11:53.64 | 13:07.46 | 14:21.54 | |||||||
15:35.28 | 16:48.98 | |||||||||
4 | Elias Soukola | 1999 | 1:07.97 | 2:19.91 | 3:32.49 | 4:46.42 | 18:17.68 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 17:48.73 | 6:00.46 | 7:14.55 | 8:28.99 | 9:42.93 | |||||
10:57.21 | 12:10.69 | 13:24.53 | 14:37.93 | |||||||
15:51.59 | 17:05.15 | |||||||||
5 | Lassi Grönroos | 2000 | 1:03.98 | 2:16.25 | 3:28.29 | 4:40.87 | 18:35.97 | |||
Salon Uimarit | 17:53.28 | 5:55.85 | 7:09.33 | 8:23.97 | 9:38.74 | |||||
10:54.50 | 12:07.68 | 13:25.33 | 14:44.73 | |||||||
16:03.06 | 17:20.14 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 21:35 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 22:00 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 28, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | 500m | 600m | 700m | 800m | |||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Heta Känkänen | 2001 | 1:06.82 | 2:21.95 | 3:38.89 | 4:55.67 | 19:03.60 | |||
Porin Uimaseura | 19:23.78 | 6:13.19 | 7:31.16 | 8:48.64 | 10:04.98 | |||||
11:21.80 | 12:39.40 | 13:56.97 | 15:14.68 | |||||||
16:31.69 | 17:49.16 | |||||||||
2 | Inka Aaltonen | 1999 | 1:13.58 | 2:32.70 | 3:52.84 | 5:10.82 | 19:06.35 | |||
Uinti Tampere | 6:28.92 | 7:46.78 | 9:03.89 | 10:20.88 | ||||||
11:37.07 | 12:53.09 | 14:08.95 | 15:24.73 | |||||||
16:40.31 | 17:54.34 | |||||||||
3 | Nora Kosonen | 2001 | 1:10.48 | 2:29.64 | 3:48.82 | 5:08.97 | 19:49.70 | |||
TaTu Tampere | 20:12.99 | 6:28.45 | 7:49.30 | 9:09.81 | 10:30.48 | |||||
11:51.08 | 13:11.71 | 14:33.09 | 15:53.90 | |||||||
17:14.32 | 18:34.11 | |||||||||
4 | Aino Räike | 1999 | 1:11.58 | 2:29.69 | 3:49.39 | 5:09.86 | 19:58.67 | |||
Salon Uimarit | 19:41.85 | 6:29.51 | 7:50.40 | 9:11.03 | 10:31.62 | |||||
11:52.93 | 13:14.03 | 14:34.35 | 15:56.24 | |||||||
17:18.40 | 18:39.38 | |||||||||
5 | Tytti Kuusela | 2000 | 1:19.71 | 2:44.67 | 4:10.05 | 5:35.82 | 21:18.76 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 7:02.04 | 8:27.82 | 9:53.71 | 11:19.60 | ||||||
12:46.07 | 14:13.03 | 15:38.97 | 17:04.26 | |||||||
18:29.98 | 19:55.64 | |||||||||
6 | Riia Ojalainen | 1999 | 1:20.02 | 2:47.28 | 4:11.77 | 5:36.07 | 21:32.32 | |||
Kouvolan Uimarit | 7:01.48 | 8:27.03 | 9:53.65 | 11:20.72 | ||||||
12:47.85 | 14:16.60 | 15:44.36 | 17:13.42 | |||||||
18:41.05 | 20:08.87 | |||||||||
7 | Heta Pohjavirta | 1978 | 1:34.02 | 3:20.28 | 5:08.61 | 6:58.27 | 27:10.19 | |||
Keuruun Toverit | 26:39.08 | 8:48.02 | 10:38.60 | 12:29.69 | 14:19.76 | |||||
16:11.52 | 18:02.06 | 19:52.62 | 21:42.60 | |||||||
23:33.61 | 25:23.78 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 22:00 |