Tulokset Manse-Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:14 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Laji 22, 50m SU N, T13, 11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 38.25 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 38.47 | |||||||||
2 | Daniella Guth | 2005 | 39.50 | |||||||
Cetus Espoo | 41.53 | |||||||||
3 | Kira Lindroos | 2005 | 41.47 | |||||||
Cetus Espoo | 42.05 | |||||||||
4 | Inka Vahtola | 2005 | 41.49 | |||||||
Cetus Espoo | 44.29 | |||||||||
5 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 41.78 | |||||||
Aurajoen Uinti | 42.90 | |||||||||
6 | Laura Kousa | 2005 | 41.83 | |||||||
Cetus Espoo | 43.47 | |||||||||
7 | Tiinu Tamminen | 2006 | 43.57 | |||||||
Lahden Uimaseura | 42.84 | |||||||||
8 | Milla Kähkönen | 2005 | 44.06 | |||||||
Lahden Uimaseura | 42.75 | |||||||||
9 | Louna Kasvio | 2006 | 44.22 | |||||||
Cetus Espoo | 43.64 | |||||||||
10 | Wilma Sundt | 2006 | 45.36 | |||||||
Cetus Espoo | 44.75 | |||||||||
11 | Isla Leinonen | 2006 | 45.93 | |||||||
Uinti Tampere | 47.95 | |||||||||
12 | Hilla Känkänen | 2006 | 49.41 | |||||||
Porin Uimaseura | 50.54 | |||||||||
13 | Malva Salmelin | 2006 | 50.04 | |||||||
Salon Uimarit | 45.97 | |||||||||
14 | Hilda Puttonen | 2006 | 50.90 | |||||||
Keuruun Toverit | 53.78 | |||||||||
15 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 50.98 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 47.13 | |||||||||
16 | Rilla Backman | 2006 | 51.02 | |||||||
Lahden Uimaseura | 51.89 | |||||||||
17 | Nella Kortteinen | 2007 | 51.17 | |||||||
Uinti Tampere | 49.69 | |||||||||
18 | Iida Salonen | 2005 | 51.86 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.60 | |||||||||
19 | Veera Viskari | 2005 | 52.07 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Essi Pyykkö | 2006 | 52.22 | |||||||
Salon Uimarit | 52.41 | |||||||||
21 | Josefina Uitto | 2006 | 53.20 | |||||||
Uinti Tampere | 55.23 | |||||||||
22 | Janica Nieminen | 2005 | 53.88 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 50.90 | |||||||||
23 | Denise Palonen | 2005 | 53.95 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 54.60 | |||||||||
24 | Mandi Ojala | 2005 | 55.33 | |||||||
Nokian Pyry | 56.86 | |||||||||
25 | Julia Rauhala | 2006 | 55.72 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 52.18 | |||||||||
26 | Kerttu Heinä | 2006 | 57.44 | |||||||
Salon Uimarit | 55.25 | |||||||||
27 | Ronja Suuronen | 2006 | 57.52 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 57.93 | |||||||||
28 | Nea Salmela | 2006 | 57.84 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 1:00.75 | |||||||||
29 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 59.53 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 54.79 | |||||||||
30 | Karoliina Hirvelä | 2006 | 59.90 | |||||||
Jämsänkosken Ilves | 1:02.83 | |||||||||
31 | Minea Moisio | 2009 | 1:18.83 | |||||||
TaTu Tampere | 1:11.99 | |||||||||
- | Hilla Penttilä | 2005 | DNS | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 48.31 | |||||||||
Laji 22, 50m SU N, T13, 11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emilia Hokkanen | 2003 | 39.01 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 40.27 | |||||||
Cetus Espoo | 39.20 | |||||||||
3 | Olivia Uusitorppa | 2004 | 41.20 | |||||||
Swimming Team Rauma | 42.94 | |||||||||
4 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 41.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Venla Pylvänäinen | 2003 | 42.11 | |||||||
Lahden Uimaseura | 44.23 | |||||||||
6 | Iisa Karpela | 2004 | 42.32 | |||||||
Cetus Espoo | 40.91 | |||||||||
7 | Heidi Javanainen | 2003 | 42.47 | |||||||
Swimming Team Rauma | 43.41 | |||||||||
8 | Lilja Pulkkinen | 2004 | 42.69 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 45.96 | |||||||||
9 | Maria Rauhala | 2003 | 43.69 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 44.97 | |||||||||
10 | Alisa Ailanen | 2004 | 44.73 | |||||||
Swimming Team Rauma | 43.29 | |||||||||
11 | Lotta Laine | 2003 | 45.97 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.29 | |||||||||
12 | Jenna Rautava | 2003 | 46.45 | |||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
13 | Venla Mäkelä | 2003 | 46.61 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 46.90 | |||||||||
14 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | 47.54 | |||||||
Salon Uimarit | 48.73 | |||||||||
15 | Ronja Mustalahti | 2004 | 49.54 | |||||||
Nokian Pyry | 53.57 | |||||||||
16 | Sara Korpineva | 2003 | 49.55 | |||||||
Salon Uimarit | 49.99 | |||||||||
17 | Ella Happonen | 2003 | 50.64 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 49.66 | |||||||||
18 | Mikaela Laaksola | 2004 | 52.76 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 55.41 | |||||||||
Laji 22, 50m SU N, T13, 11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sanni Alamattila | 1999 | 31.43 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.41 | |||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 31.57 | |||||||
Uinti Tampere | 30.33 | |||||||||
3 | Mirva Kallström | 1999 | 31.74 | |||||||
Cetus Espoo | 30.44 | |||||||||
4 | Emma Männikkö | 1998 | 33.29 | |||||||
Uinti Tampere | 32.14 | |||||||||
4 | Noora Kukkonen | 1999 | 33.29 | |||||||
TaTu Tampere | 32.37 | |||||||||
6 | Henna Kainulainen | 1998 | 33.66 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.78 | |||||||||
7 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 33.86 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 34.49 | |||||||||
8 | Peppi Päiviö | 1999 | 34.10 | |||||||
Cetus Espoo | 32.74 | |||||||||
9 | Netta Nyberg | 2001 | 34.12 | |||||||
Uinti Tampere | 33.62 | |||||||||
10 | Heini Hammar | 1999 | 34.19 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Meea Kivi | 1999 | 34.29 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.08 | |||||||||
12 | Noora Poutanen | 1999 | 34.39 | |||||||
TaTu Tampere | 34.01 | |||||||||
13 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 34.89 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Milla Kulmala | 1998 | 36.66 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
15 | Roosa Mykkänen | 2000 | 37.78 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.60 | |||||||||
16 | Vilma Uuttu | 2001 | 38.23 | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.52 | |||||||||
17 | Eeva Paapio | 2001 | 38.34 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Ella Järvelä | 2001 | 38.60 | |||||||
Haminan Uimaseura | 38.17 | |||||||||
19 | Iida Koskiluoto | 2002 | 38.78 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.60 | |||||||||
20 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 40.00 | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.39 | |||||||||
21 | Raakel Koivisto | 2001 | 40.70 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 44.54 | |||||||||
22 | Linda Merimaa | 2002 | 41.95 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Alisa Kajander | 2002 | 50.88 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.60 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 | Tulostuspäivämäärä | 12 maaliskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:14 |