Resultat för Vårsimiaden Distrikt, Trollhättan
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 1, 200m Medley Fl 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 36.59 | 1:23.42 | 2:08.76 | 2:51.42 | |||
2 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 37.94 | 1:22.51 | 2:15.09 | 2:53.58 | |||
3 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.13 | 1:24.57 | 2:13.12 | 2:55.28 | |||
4 | Nellie Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 38.35 | 1:23.96 | 2:15.18 | 2:55.43 | |||
5 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 35.53 | 1:22.61 | 2:14.81 | 2:59.62 | |||
6 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 40.20 | 1:26.47 | 2:18.25 | 3:00.66 | |||
7 | Maja Edvardsson | 2003 | Alingsås SLS | 38.83 | 1:25.93 | 2:23.01 | 3:02.58 | |||
8 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 39.53 | 1:24.58 | 2:21.05 | 3:04.23 | |||
9 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 39.15 | 1:24.86 | 2:21.00 | 3:07.71 | |||
10 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 40.46 | 1:29.70 | 2:27.91 | 3:11.71 | |||
11 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 44.84 | 1:37.57 | 2:32.45 | 3:11.82 | |||
12 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 43.35 | 1:34.77 | 2:29.41 | 3:12.88 | |||
13 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 40.54 | 1:29.34 | 2:29.71 | 3:12.91 | |||
14 | Lisa Lenhoff | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 47.37 | 1:34.09 | 2:37.90 | 3:23.53 | |||
15 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 50.29 | 1:44.21 | 2:38.69 | 3:23.69 | |||
16 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 49.84 | 1:49.45 | 2:44.78 | 3:29.89 | |||
17 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.58 | 1:39.59 | 2:40.81 | 3:30.59 | |||
18 | Ellen Edkvist | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.65 | 1:39.25 | 2:43.03 | 3:31.21 | |||
- | Thea Bolander | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Ida Broman | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 2, 200m Medley Po 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 36.32 | 1:21.02 | 2:10.28 | 2:48.02 | |||
2 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 35.98 | 1:25.88 | 2:16.16 | 2:57.16 | |||
3 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 39.67 | 1:27.48 | 2:16.43 | 2:57.51 | |||
4 | Noel Bohlin | 2003 | Alingsås SLS | 39.98 | 1:24.22 | 2:21.91 | 3:02.98 | |||
5 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 39.61 | 1:33.21 | 2:26.65 | 3:12.11 | |||
6 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 50.05 | 1:40.75 | 2:43.54 | 3:32.96 | |||
- | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
- | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Linus Rosdahl | 2003 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 3, 200m Medley Fl 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 37.19 | 1:22.40 | 2:12.24 | 2:50.06 | |||
2 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 35.98 | 1:20.53 | 2:17.34 | 2:58.46 | |||
3 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 41.42 | 1:25.18 | 2:18.58 | 3:01.38 | |||
4 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.40 | 1:29.64 | 2:22.83 | 3:01.50 | |||
5 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 38.11 | 1:28.56 | 2:27.40 | 3:09.16 | |||
6 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 40.41 | 1:29.79 | 2:28.00 | 3:09.34 | |||
7 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 40.58 | 1:33.38 | 2:29.23 | 3:15.86 | |||
8 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 43.33 | 1:36.77 | 2:33.45 | 3:17.08 | |||
9 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 41.06 | 1:34.01 | 2:31.41 | 3:17.28 | |||
10 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 41.89 | 1:34.57 | 2:29.39 | 3:18.78 | |||
11 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 47.82 | 1:40.77 | 2:34.63 | 3:20.34 | |||
12 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 45.45 | 1:35.57 | 2:36.51 | 3:25.24 | |||
13 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 48.38 | 1:40.53 | 2:39.99 | 3:28.59 | |||
14 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 47.06 | 1:42.63 | 2:42.73 | 3:29.10 | |||
15 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 49.73 | 1:39.57 | 2:45.79 | 3:32.64 | |||
16 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 47.93 | 1:42.68 | 2:44.07 | 3:34.14 | |||
17 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 48.85 | 1:45.60 | 2:46.66 | 3:37.34 | |||
18 | Izabelle Andersson | 2004 | Varberg Sim | 51.22 | 1:46.44 | 2:48.26 | 3:38.13 | |||
19 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 53.90 | 1:48.45 | 2:51.37 | 3:41.63 | |||
20 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 54.91 | 1:22.05 | 1:52.93 | 3:42.85 | |||
21 | Julia Gunnarsson | 2004 | Varberg Sim | 55.49 | 1:47.74 | 2:54.95 | 3:49.92 | |||
- | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 4, 200m Medley Po 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.91 | 1:16.33 | 2:04.01 | 2:41.84 | |||
2 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 38.26 | 1:23.57 | 2:13.75 | 2:51.37 | |||
3 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 40.32 | 1:29.60 | 2:17.34 | 2:55.05 | |||
4 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 38.22 | 1:22.49 | 2:18.82 | 2:59.21 | |||
5 | August Anderud | 2004 | Simklubben Laxen | 38.22 | 1:26.15 | 2:23.85 | 3:05.12 | |||
6 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 39.00 | 1:26.75 | 2:23.53 | 3:10.66 | |||
7 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.93 | 1:30.83 | 2:25.23 | 3:10.79 | |||
8 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 40.36 | 1:27.15 | 2:31.80 | 3:14.15 | |||
9 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 38.80 | 1:32.75 | 2:32.93 | 3:16.62 | |||
10 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 45.21 | 1:37.64 | 2:35.21 | 3:17.02 | |||
11 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 45.41 | 1:37.47 | 2:34.97 | 3:18.14 | |||
12 | Oscar Bjering | 2004 | Simklubben Laxen | 45.31 | 1:40.26 | 2:35.93 | 3:20.98 | |||
13 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 46.85 | 1:39.07 | 2:36.57 | 3:23.60 | |||
14 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 47.47 | 1:40.99 | 2:40.64 | 3:29.86 | |||
15 | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 55.61 | 1:55.94 | 3:15.75 | 4:10.30 | |||
- | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 39.54 | 1:24.21 | |||||
2 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 40.31 | 1:25.62 | |||||
3 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 43.01 | 1:30.81 | |||||
4 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 42.99 | 1:31.45 | |||||
5 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 42.26 | 1:31.47 | |||||
6 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 44.05 | 1:33.80 | |||||
7 | Lova Skanse | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 44.12 | 1:34.06 | |||||
8 | Melinda Södergård-Flärd | 2003 | S77 Stenungsund | 43.35 | 1:35.79 | |||||
9 | Klara Sillerström | 2003 | Alingsås SLS | 45.59 | 1:35.88 | |||||
10 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 46.37 | 1:38.86 | |||||
11 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 46.18 | 1:39.13 | |||||
12 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 46.21 | 1:39.66 | |||||
13 | Nathalie Nyberg | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 46.89 | 1:39.87 | |||||
14 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 48.95 | 1:42.16 | |||||
15 | Lisa Lenhoff | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 51.47 | 1:46.64 | |||||
16 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 49.52 | 1:48.46 | |||||
17 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 51.65 | 1:49.55 | |||||
18 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 51.43 | 1:50.08 | |||||
19 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 53.51 | 1:50.50 | |||||
20 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 50.79 | 1:51.11 | |||||
21 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 51.65 | 1:51.13 | |||||
22 | Ellen Edkvist | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 52.44 | 1:51.25 | |||||
- | Maja Edvardsson | 2003 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Thea Bolander | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 6, 100m Bröstsim Po 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.71 | 1:30.18 | |||||
2 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.27 | 1:32.24 | |||||
3 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.91 | 1:33.47 | |||||
4 | Sammi Nielsen | 2003 | Varberg Sim | 43.31 | 1:35.39 | |||||
5 | Noel Bohlin | 2003 | Alingsås SLS | 47.80 | 1:39.97 | |||||
6 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 53.90 | 1:56.10 | |||||
7 | Arvid Karlsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 57.48 | 2:02.89 | |||||
8 | Simon Löfgren | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 58.58 | 2:06.52 | |||||
- | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
- | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 7, 100m Bröstsim Fl 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 41.24 | 1:28.09 | |||||
2 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 45.50 | 1:34.95 | |||||
3 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 44.82 | 1:35.89 | |||||
4 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 45.53 | 1:36.46 | |||||
5 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 45.39 | 1:36.66 | |||||
6 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 45.89 | 1:38.48 | |||||
7 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 45.77 | 1:39.46 | |||||
8 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 49.52 | 1:42.88 | |||||
9 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 49.37 | 1:42.97 | |||||
10 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 47.08 | 1:43.65 | |||||
11 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 50.36 | 1:45.02 | |||||
12 | Malin Eriksson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 48.06 | 1:45.42 | |||||
13 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 48.58 | 1:45.73 | |||||
14 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 49.21 | 1:46.11 | |||||
15 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 51.06 | 1:46.43 | |||||
16 | Hannah Perlman | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 50.14 | 1:46.98 | |||||
17 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 50.41 | 1:47.34 | |||||
18 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 48.29 | 1:47.41 | |||||
19 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 52.43 | 1:47.52 | |||||
20 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 51.73 | 1:48.91 | |||||
21 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 52.89 | 1:49.34 | |||||
22 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 50.47 | 1:49.44 | |||||
23 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 52.06 | 1:49.54 | |||||
24 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 50.87 | 1:50.61 | |||||
25 | Izabelle Andersson | 2004 | Varberg Sim | 53.27 | 1:50.98 | |||||
26 | Sofia Siwersjö | 2004 | Alingsås SLS | 51.56 | 1:52.83 | |||||
27 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 55.01 | 1:54.73 | |||||
28 | Julia Gunnarsson | 2004 | Varberg Sim | 57.42 | 1:57.57 | |||||
29 | Tindra Gustafsson | 2004 | S77 Stenungsund | 57.77 | 2:01.96 | |||||
30 | Linnea Höök | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 57.90 | 2:05.92 | |||||
- | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Mattsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
- | Nina Gustavsson | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 8, 100m Bröstsim Po 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.97 | 1:24.42 | |||||
2 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 41.04 | 1:27.03 | |||||
3 | Erik Wall | 2004 | Varberg Sim | 42.56 | 1:31.02 | |||||
4 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.14 | 1:32.56 | |||||
5 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 44.53 | 1:32.76 | |||||
6 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 45.91 | 1:38.67 | |||||
7 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 46.67 | 1:42.54 | |||||
8 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 49.83 | 1:43.11 | |||||
9 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 48.98 | 1:43.59 | |||||
10 | Oscar Bjering | 2004 | Simklubben Laxen | 48.98 | 1:44.54 | |||||
11 | Gustaf Thäng | 2004 | S77 Stenungsund | 48.47 | 1:44.99 | |||||
12 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 49.67 | 1:45.50 | |||||
13 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 47.22 | 1:46.49 | |||||
14 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 50.87 | 1:46.87 | |||||
15 | Victor Jardle | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 50.07 | 1:49.64 | |||||
16 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 53.40 | 1:51.54 | |||||
17 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 53.30 | 1:52.41 | |||||
18 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 53.84 | 1:53.52 | |||||
19 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 55.38 | 1:56.71 | |||||
20 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | 55.96 | 1:59.91 | |||||
21 | Wille Fritzon-Ölander | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 57.33 | 2:00.02 | |||||
22 | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 59.80 | 2:10.01 | |||||
- | Alvin Andreasson | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 9, 100m Frisim Fl 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 32.06 | 1:07.19 | |||||
2 | Nellie Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 32.22 | 1:07.88 | |||||
3 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 32.48 | 1:08.34 | |||||
4 | Maja Edvardsson | 2003 | Alingsås SLS | 32.51 | 1:08.94 | |||||
5 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 33.74 | 1:10.01 | |||||
6 | Ida Broman | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 33.55 | 1:10.40 | |||||
7 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 34.04 | 1:11.59 | |||||
8 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 34.98 | 1:13.38 | |||||
9 | Melinda Södergård-Flärd | 2003 | S77 Stenungsund | 33.40 | 1:13.41 | |||||
10 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 34.66 | 1:13.52 | |||||
11 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 35.75 | 1:13.78 | |||||
12 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 34.43 | 1:14.55 | |||||
13 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 35.03 | 1:15.69 | |||||
14 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 36.45 | 1:16.54 | |||||
15 | Fanny Eklund | 2003 | Simklubben 1970 | 37.66 | 1:18.51 | |||||
16 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 36.38 | 1:18.68 | |||||
17 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 37.78 | 1:18.79 | |||||
18 | Lova Skanse | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 38.00 | 1:19.08 | |||||
19 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 35.73 | 1:19.79 | |||||
20 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 37.55 | 1:20.29 | |||||
21 | Nathalie Nyberg | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 38.94 | 1:21.96 | |||||
22 | Ellen Edkvist | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 38.94 | 1:22.93 | |||||
23 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 40.65 | 1:24.91 | |||||
24 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 40.48 | 1:25.49 | |||||
25 | Klara Sillerström | 2003 | Alingsås SLS | 41.90 | 1:27.99 | |||||
26 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 43.73 | 1:29.24 | |||||
27 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 42.87 | 1:30.20 | |||||
- | Thea Bolander | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 10, 100m Frisim Po 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 32.18 | 1:05.88 | |||||
2 | Sammi Nielsen | 2003 | Varberg Sim | 33.12 | 1:08.69 | |||||
3 | Noel Bohlin | 2003 | Alingsås SLS | 35.83 | 1:13.91 | |||||
4 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 34.20 | 1:14.33 | |||||
5 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 37.58 | 1:18.31 | |||||
6 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.47 | 1:19.17 | |||||
7 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.15 | 1:20.51 | |||||
8 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 38.72 | 1:23.24 | |||||
9 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 40.72 | 1:27.08 | |||||
10 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 42.18 | 1:29.13 | |||||
11 | Arvid Karlsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 44.28 | 1:30.08 | |||||
12 | Linus Rosdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 43.80 | 1:37.04 | |||||
13 | Simon Löfgren | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 51.55 | 1:52.69 | |||||
- | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 11, 100m Frisim Fl 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 30.77 | 1:05.02 | |||||
2 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 31.83 | 1:07.88 | |||||
3 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 34.66 | 1:12.74 | |||||
4 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 35.63 | 1:14.89 | |||||
5 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 36.01 | 1:14.93 | |||||
6 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 36.92 | 1:16.46 | |||||
7 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 37.20 | 1:18.93 | |||||
8 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 37.88 | 1:20.02 | |||||
9 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 38.01 | 1:20.25 | |||||
10 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.59 | 1:20.50 | |||||
11 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 37.57 | 1:21.08 | |||||
12 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.83 | 1:21.10 | |||||
13 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.88 | 1:21.26 | |||||
14 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.94 | 1:21.61 | |||||
15 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 39.28 | 1:22.73 | |||||
16 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 39.06 | 1:23.51 | |||||
17 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 39.75 | 1:24.26 | |||||
18 | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.29 | 1:25.06 | |||||
19 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 41.26 | 1:25.21 | |||||
19 | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 40.62 | 1:25.21 | |||||
21 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 42.17 | 1:25.88 | |||||
22 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 40.79 | 1:26.53 | |||||
23 | Sofia Siwersjö | 2004 | Alingsås SLS | 40.41 | 1:26.81 | |||||
24 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 41.00 | 1:27.02 | |||||
24 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 41.44 | 1:27.02 | |||||
26 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 41.67 | 1:27.72 | |||||
27 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 41.69 | 1:28.62 | |||||
28 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 41.81 | 1:31.17 | |||||
29 | Malin Eriksson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 42.92 | 1:32.79 | |||||
30 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 44.33 | 1:35.46 | |||||
31 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 45.63 | 1:35.90 | |||||
32 | Julia Gunnarsson | 2004 | Varberg Sim | 45.82 | 1:37.36 | |||||
33 | Hannah Perlman | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 43.17 | 1:38.23 | |||||
34 | Linnea Höök | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.49 | 1:40.21 | |||||
35 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 47.07 | 1:41.44 | |||||
36 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 48.91 | 1:47.36 | |||||
37 | Tindra Gustafsson | 2004 | S77 Stenungsund | 52.60 | 1:51.86 | |||||
38 | Lina Mattsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 53.62 | 2:00.09 | |||||
- | Tilde Johnsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 12, 100m Frisim Po 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 32.22 | 1:07.12 | |||||
2 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 32.58 | 1:07.74 | |||||
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 33.55 | 1:08.54 | |||||
4 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 33.19 | 1:08.71 | |||||
5 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 34.23 | 1:12.27 | |||||
6 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 34.40 | 1:12.41 | |||||
7 | August Anderud | 2004 | Simklubben Laxen | 35.20 | 1:13.78 | |||||
8 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 35.62 | 1:16.96 | |||||
9 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 35.71 | 1:17.26 | |||||
10 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 36.65 | 1:18.34 | |||||
11 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.55 | 1:18.39 | |||||
12 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 36.67 | 1:19.13 | |||||
13 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 37.77 | 1:19.36 | |||||
14 | Erik Wall | 2004 | Varberg Sim | 38.62 | 1:19.61 | |||||
15 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 37.23 | 1:19.64 | |||||
16 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 39.33 | 1:22.21 | |||||
17 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 39.59 | 1:22.48 | |||||
18 | Oscar Bjering | 2004 | Simklubben Laxen | 40.12 | 1:23.89 | |||||
19 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.66 | 1:24.00 | |||||
20 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 39.63 | 1:24.88 | |||||
21 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.52 | 1:27.45 | |||||
22 | Victor Jardle | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 42.00 | 1:31.14 | |||||
23 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 42.54 | 1:32.52 | |||||
24 | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | 44.86 | 1:36.51 | |||||
25 | Alexander Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 49.36 | 1:38.97 | |||||
26 | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 49.15 | 1:41.49 | |||||
27 | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 49.71 | 1:44.61 | |||||
28 | Gustaf Thäng | 2004 | S77 Stenungsund | 49.97 | 1:46.19 | |||||
- | Wille Fritzon-Ölander | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 13, 4X50m Medley Fl 12-13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Laxen Damer [2003] | 2003 | Simklubben Laxen | 2:29.88 | ||||||
Erica Ivansson | 2003 | 40.50 | 40.50 | |||||||
Moa Bergdahl | 2003 | 41.86 | 1:22.36 | |||||||
Emilia Hedman | 2003 | 34.30 | 1:56.66 | |||||||
Ella Ljungdahl | 2004 | 33.22 | 2:29.88 | |||||||
2 | S 77 Damer Lag 1 [2003] | 2003 | S77 Stenungsund | 2:33.76 | ||||||
Matilda Hallman | 2003 | 38.78 | 38.78 | |||||||
Melinda Södergård-Flärd | 2003 | 43.62 | 1:22.40 | |||||||
Gabriella Milusic | 2004 | 33.61 | 1:56.01 | |||||||
Linnea Olofsson | 2004 | 37.75 | 2:33.76 | |||||||
3 | Kungsbacka Flickor Lag 1 | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 2:38.83 | ||||||
Moa Simonsson | 2003 | 41.66 | 41.66 | |||||||
Ida Sahlberg | 2004 | 44.63 | 1:26.29 | |||||||
Klara Martinez Jonsson | 2004 | 39.63 | 2:05.92 | |||||||
Alice Karlsson | 2004 | 32.91 | 2:38.83 | |||||||
4 | Uddevalla Damer 1 | 0 | Uddevalla Sim | 2:39.99 | ||||||
Natalie Izad Mousa | 2003 | 39.77 | 39.77 | |||||||
Isabell Holmgren | 2004 | 46.12 | 1:25.89 | |||||||
Juni Karfunkel | 2004 | 40.60 | 2:06.49 | |||||||
Linnéa Hammarqvist | 2003 | 33.50 | 2:39.99 | |||||||
5 | Alingsås Lag 1 | 0 | Alingsås SLS | 2:40.08 | ||||||
Klara Sillerström | 2003 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Isabelle Ranch | 2004 | 42.90 | 1:24.04 | |||||||
Maja Edvardsson | 2003 | 39.11 | 2:03.15 | |||||||
Sofia Siwersjö | 2004 | 36.93 | 2:40.08 | |||||||
6 | SK Laxen Damer [2003] 2 | 2003 | Simklubben Laxen | 2:49.72 | ||||||
Nikita Reljanovic | 2004 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Thea Hero | 2004 | 46.92 | 1:28.35 | |||||||
Andrea Wollentz | 2004 | 46.24 | 2:14.59 | |||||||
Elsa Kanth | 2004 | 35.13 | 2:49.72 | |||||||
7 | Varberg Damer Lag 1 | 2001 | Varberg Sim | 2:55.65 | ||||||
Emmie Dahlgren | 2004 | 43.67 | 43.67 | |||||||
Alexandra Olausson | 2003 | 42.72 | 1:26.39 | |||||||
Johanna Kuylenstjerna | 2003 | 46.62 | 2:13.01 | |||||||
Julia Gunnarsson | 2004 | 42.64 | 2:55.65 | |||||||
8 | Kungsbacka Flickor Lag 2 | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 3:12.84 | ||||||
Malin Eriksson | 2004 | 47.74 | 47.74 | |||||||
Hannah Perlman | 2004 | 50.59 | 1:38.33 | |||||||
Amanda Voss | 2004 | 52.67 | 2:31.00 | |||||||
Linnea Höök | 2004 | 41.84 | 3:12.84 | |||||||
- | Uddevalla Damer 2 | 0 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:47 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 14, 4X100m Medley Fl 12-13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 5:22.68 | ||||||
Ida Broman | 2003 | 40.45 | 1:22.61 | 1:22.61 | ||||||
Izabella Svensson | 2003 | 39.97 | 1:25.96 | 2:48.57 | ||||||
Louise Andersson | 2003 | 37.58 | 1:23.91 | 4:12.48 | ||||||
Sofia Hake | 2003 | 33.23 | 1:10.20 | 5:22.68 | ||||||
2 | Sk70 Damer | 2003 | Simklubben 1970 | 5:44.45 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 41.95 | 1:26.81 | 1:26.81 | ||||||
Meia Kivistö | 2003 | 39.47 | 1:24.75 | 2:51.56 | ||||||
Clara Sandberg | 2004 | 40.70 | 1:33.26 | 4:24.82 | ||||||
Fanny Eklund | 2003 | 37.50 | 1:19.63 | 5:44.45 | ||||||
3 | Kungälv Damer Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 5:47.66 | ||||||
Nellie Tjernström | 2003 | 40.80 | 1:22.81 | 1:22.81 | ||||||
Lova Skanse | 2003 | 43.61 | 1:32.78 | 2:55.59 | ||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 41.44 | 1:31.68 | 4:27.27 | ||||||
Amalia Mattisson | 2004 | 38.90 | 1:20.39 | 5:47.66 | ||||||
4 | Uddevalla Damer 1 | 0 | Uddevalla Sim | 5:57.47 | ||||||
Jennifer Persson | 2004 | 42.52 | 1:29.67 | 1:29.67 | ||||||
Evelina Wester | 2004 | 40.02 | 1:26.57 | 2:56.24 | ||||||
Tilde Nordström | 2004 | 40.60 | 1:35.56 | 4:31.80 | ||||||
Moa Rödin | 2004 | 39.40 | 1:25.67 | 5:57.47 | ||||||
5 | Trollhättan Tjejer Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 6:08.96 | ||||||
Lisa Lenhoff | 2003 | 42.87 | 1:27.17 | 1:27.17 | ||||||
Elsa Olofsson | 2004 | 46.59 | 1:41.93 | 3:09.10 | ||||||
Ellen Edkvist | 2003 | 43.16 | 1:37.20 | 4:46.30 | ||||||
Emma Jobe | 2003 | 38.29 | 1:22.66 | 6:08.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:47 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:52 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 15, 4X50m Medley Po 12-13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Varberg Herrar Lag1 | 1999 | Varberg Sim | 2:26.88 | ||||||
Sammi Nielsen | 2003 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Erik Wall | 2004 | 42.87 | 1:19.54 | |||||||
Malte Almqvist | 2004 | 36.00 | 1:55.54 | |||||||
Teo Mravac | 2004 | 31.34 | 2:26.88 | |||||||
2 | SK Laxen Herrar 1 [2003] | 2003 | Simklubben Laxen | 2:34.68 | ||||||
Albin Ekstrand | 2004 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Nils Gröndahl | 2004 | 46.37 | 1:24.11 | |||||||
August Anderud | 2004 | 37.67 | 2:01.78 | |||||||
Erik Olsson | 2004 | 32.90 | 2:34.68 | |||||||
3 | S 77 Herrar Lag 1 [2003] | 2003 | S77 Stenungsund | 2:44.53 | ||||||
William Meurling | 2004 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Gustaf Thäng | 2004 | 48.09 | 1:27.37 | |||||||
Oscar Löfdahl | 2004 | 40.62 | 2:07.99 | |||||||
David Kjellgren | 2004 | 36.54 | 2:44.53 | |||||||
4 | SK Laxen Herrar [2003] 2 | 2003 | Simklubben Laxen | 2:52.73 | ||||||
Joel Meuller | 2004 | 45.47 | 45.47 | |||||||
Oscar Bjering | 2004 | 46.90 | 1:32.37 | |||||||
Simon Swedblom | 2004 | 38.06 | 2:10.43 | |||||||
Linus Rosdahl | 2003 | 42.30 | 2:52.73 | |||||||
5 | Kungsbacka Pojkar Lag 1 | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 2:55.80 | ||||||
Arvid Karlsson | 2003 | 45.98 | 45.98 | |||||||
Fredrik Ekholm | 2004 | 43.55 | 1:29.53 | |||||||
Gustaf Wänt | 2004 | 47.47 | 2:17.00 | |||||||
Hektor Kvarnlöf | 2004 | 38.80 | 2:55.80 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:52 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 14:37 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 16, 4X100m Medley Po 12-13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Uddevalla Herrar 1 | 0 | Uddevalla Sim | 6:05.66 | ||||||
Anton Olsson | 2004 | 45.58 | 1:36.62 | 1:36.62 | ||||||
Albin Hanson | 2003 | 51.71 | 1:53.34 | 3:29.96 | ||||||
Filip Aronsson | 2004 | 34.61 | 1:15.08 | 4:45.04 | ||||||
Simon Andersson | 2003 | 37.13 | 1:20.62 | 6:05.66 | ||||||
- | Trollhättan Killar Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 14:37 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 17, 400m Frisim Fl 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:14.15 | 2:34.89 | 3:55.85 | 5:14.13 | |||
2 | Nellie Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 1:16.94 | 2:40.15 | 4:04.63 | 5:25.06 | |||
3 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:16.91 | 2:42.74 | 4:08.61 | 5:28.51 | |||
4 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 1:18.49 | 2:44.05 | 4:09.35 | 5:28.58 | |||
5 | Maja Edvardsson | 2003 | Alingsås SLS | 1:20.69 | 2:47.26 | 4:09.10 | 5:30.30 | |||
6 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:20.16 | 2:47.66 | 4:13.29 | 5:35.74 | |||
7 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 1:21.29 | 2:48.87 | 4:16.09 | 5:39.39 | |||
8 | Ida Broman | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:20.51 | 2:47.94 | 4:15.43 | 5:41.06 | |||
9 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 1:17.83 | 2:47.57 | 4:18.73 | 5:43.49 | |||
10 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 1:21.97 | 2:52.62 | 4:23.95 | 5:50.92 | |||
11 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 1:26.17 | 2:57.53 | 4:31.14 | 6:01.36 | |||
12 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 1:23.61 | 2:56.62 | 4:30.50 | 6:03.26 | |||
13 | Lova Skanse | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 1:23.93 | 2:56.06 | 4:30.28 | 6:03.33 | |||
14 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 1:22.54 | 2:55.30 | 4:31.83 | 6:06.25 | |||
15 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 1:26.30 | 3:01.28 | 4:38.06 | 6:12.50 | |||
16 | Lisa Lenhoff | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:28.79 | 3:03.34 | 4:39.55 | 6:15.58 | |||
17 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 1:34.95 | 3:12.77 | 4:50.03 | 6:22.16 | |||
18 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 1:33.88 | 3:18.17 | 5:03.20 | 6:42.06 | |||
19 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 1:38.00 | 3:22.78 | 5:09.20 | 6:47.51 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 18, 400m Frisim Po 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 1:11.17 | 2:27.85 | 3:43.58 | 4:57.10 | |||
2 | Sammi Nielsen | 2003 | Varberg Sim | 1:15.81 | 2:39.95 | 4:04.97 | 5:30.30 | |||
3 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:20.02 | 2:54.39 | 4:27.62 | 5:56.03 | |||
4 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:26.75 | 2:58.44 | 4:30.68 | 5:58.14 | |||
5 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:30.55 | 3:12.43 | 4:50.43 | 6:24.55 | |||
6 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 1:29.82 | 3:11.85 | 4:52.50 | 6:26.29 | |||
7 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:32.18 | 3:16.38 | 5:00.99 | 6:40.42 | |||
8 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 1:49.27 | 3:46.63 | 5:43.03 | 7:28.02 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 19, 200m Frisim Fl 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 32.84 | 1:10.89 | 1:50.26 | 2:27.10 | |||
2 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 33.16 | 1:11.31 | 1:50.71 | 2:28.79 | |||
3 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 36.55 | 1:18.37 | 2:01.00 | 2:41.81 | |||
4 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 37.92 | 1:20.36 | 2:01.50 | 2:42.66 | |||
5 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 36.52 | 1:19.09 | 2:02.29 | 2:42.72 | |||
6 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 38.46 | 1:22.79 | 2:09.55 | 2:51.62 | |||
7 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 39.45 | 1:25.18 | 2:11.05 | 2:54.04 | |||
8 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.13 | 1:23.21 | 2:08.63 | 2:55.30 | |||
9 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 40.39 | 1:24.66 | 2:10.32 | 2:57.61 | |||
10 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.76 | 1:27.27 | 2:14.94 | 2:59.90 | |||
11 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 43.03 | 1:30.18 | 2:17.78 | 3:01.87 | |||
12 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 42.22 | 1:31.17 | 2:19.27 | 3:02.80 | |||
13 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 38.92 | 1:24.81 | 2:15.04 | 3:02.81 | |||
14 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 39.40 | 1:24.29 | 2:13.89 | 3:03.07 | |||
15 | Sofia Siwersjö | 2004 | Alingsås SLS | 41.49 | 1:29.05 | 2:18.73 | 3:07.24 | |||
16 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 43.46 | 1:33.36 | 2:23.03 | 3:09.56 | |||
17 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 42.41 | 1:32.17 | 2:24.13 | 3:09.78 | |||
18 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 42.21 | 1:32.77 | 2:22.45 | 3:11.72 | |||
19 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 42.09 | 1:34.26 | 2:25.33 | 3:13.93 | |||
20 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 42.82 | 1:34.74 | 2:27.77 | 3:17.14 | |||
21 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 44.56 | 1:37.56 | 2:32.71 | 3:24.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 20, 200m Frisim Po 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 33.80 | 1:11.64 | 1:48.79 | 2:26.02 | |||
2 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 33.69 | 1:13.49 | 1:54.11 | 2:33.16 | |||
3 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 35.58 | 1:15.05 | 1:56.47 | 2:37.28 | |||
4 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 35.54 | 1:16.76 | 1:59.18 | 2:40.12 | |||
5 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 35.39 | 1:16.54 | 1:59.98 | 2:40.73 | |||
6 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 37.72 | 1:21.99 | 2:06.91 | 2:46.81 | |||
7 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.23 | 1:21.45 | 2:05.96 | 2:47.13 | |||
8 | August Anderud | 2004 | Simklubben Laxen | 38.97 | 1:22.84 | 2:06.32 | 2:49.38 | |||
9 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 38.45 | 1:22.87 | 2:07.30 | 2:49.65 | |||
10 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 38.45 | 1:23.89 | 2:10.08 | 2:53.75 | |||
11 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.23 | 1:28.92 | 2:19.55 | 3:04.26 | |||
12 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 40.84 | 1:29.36 | 2:19.56 | 3:04.33 | |||
13 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 41.92 | 1:28.97 | 2:17.16 | 3:05.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 21, 100m Fjärilsim Fl 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 37.11 | 1:19.37 | |||||
2 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 35.18 | 1:19.92 | |||||
3 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 41.42 | 1:31.92 | |||||
4 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.28 | 1:33.25 | |||||
5 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 42.10 | 1:35.53 | |||||
6 | Ellen Edkvist | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.75 | 1:36.83 | |||||
7 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 42.90 | 1:37.60 | |||||
8 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 50.56 | 1:49.73 | |||||
9 | Lisa Lenhoff | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 49.37 | 1:52.08 | |||||
10 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 53.89 | 1:53.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Po 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 36.61 | 1:18.03 | |||||
2 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 40.13 | 1:30.94 | |||||
3 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.55 | 1:41.53 | |||||
4 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 47.22 | 1:41.81 | |||||
- | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 23, 100m Fjärilsim Fl 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 38.02 | 1:24.21 | |||||
2 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.81 | 1:34.55 | |||||
3 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 42.17 | 1:35.69 | |||||
4 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 44.79 | 1:41.43 | |||||
5 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 45.90 | 1:45.90 | |||||
6 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 49.56 | 1:46.44 | |||||
7 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 48.93 | 1:47.96 | |||||
8 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 53.10 | 1:56.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Fl 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 34.75 | ||||||
2 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 34.87 | ||||||
3 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 38.24 | ||||||
4 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 40.58 | ||||||
5 | Alice Karlsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 41.25 | ||||||
6 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 42.07 | ||||||
7 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 42.08 | ||||||
8 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 42.26 | ||||||
9 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 43.16 | ||||||
10 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 43.25 | ||||||
11 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 45.62 | ||||||
12 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 46.67 | ||||||
13 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 46.85 | ||||||
14 | Malin Eriksson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 47.87 | ||||||
15 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 47.96 | ||||||
16 | Sofia Siwersjö | 2004 | Alingsås SLS | 48.30 | ||||||
17 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 48.67 | ||||||
18 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 48.87 | ||||||
19 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 49.49 | ||||||
20 | Izabelle Andersson | 2004 | Varberg Sim | 50.93 | ||||||
21 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 51.67 | ||||||
22 | Julia Gunnarsson | 2004 | Varberg Sim | 54.64 | ||||||
23 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 57.52 | ||||||
24 | Linnea Höök | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 58.08 | ||||||
25 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 58.34 | ||||||
- | Hannah Perlman | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Voss | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 25, 100m Fjärilsim Po 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.69 | 1:15.77 | |||||
2 | August Anderud | 2004 | Simklubben Laxen | 39.34 | 1:22.96 | |||||
3 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 39.38 | 1:32.36 | |||||
4 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 41.85 | 1:35.63 | |||||
5 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 42.90 | 1:36.38 | |||||
6 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 45.32 | 1:39.66 | |||||
7 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 45.75 | 1:44.32 | |||||
- | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 26, 50m Fjärilsim Po 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 35.59 | ||||||
2 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 37.39 | ||||||
3 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 39.05 | ||||||
4 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 41.31 | ||||||
5 | Erik Wall | 2004 | Varberg Sim | 42.15 | ||||||
6 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 42.83 | ||||||
7 | Oscar Bjering | 2004 | Simklubben Laxen | 43.42 | ||||||
8 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 44.42 | ||||||
9 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 44.73 | ||||||
10 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 45.23 | ||||||
11 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 45.85 | ||||||
12 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 47.48 | ||||||
13 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 48.11 | ||||||
14 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 48.71 | ||||||
15 | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 57.90 | ||||||
- | Filip Carlqvist | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 27, 100m Ryggsim Fl 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 38.31 | 1:18.08 | |||||
2 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 38.46 | 1:19.59 | |||||
3 | Nellie Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 40.37 | 1:21.44 | |||||
4 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 40.03 | 1:21.71 | |||||
5 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 40.20 | 1:21.86 | |||||
6 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 39.47 | 1:22.38 | |||||
7 | Ida Broman | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 40.66 | 1:23.68 | |||||
8 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 40.68 | 1:24.06 | |||||
9 | Maja Edvardsson | 2003 | Alingsås SLS | 41.16 | 1:24.93 | |||||
10 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 41.31 | 1:26.79 | |||||
11 | Moa Bergdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 43.79 | 1:27.22 | |||||
12 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 42.61 | 1:27.92 | |||||
13 | Lisa Lenhoff | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.30 | 1:28.89 | |||||
14 | Moa Simonsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 43.56 | 1:29.61 | |||||
15 | Erica Ivansson | 2003 | Simklubben Laxen | 44.58 | 1:29.81 | |||||
16 | Klara Sillerström | 2003 | Alingsås SLS | 45.70 | 1:31.18 | |||||
17 | Emilia Hedman | 2003 | Simklubben Laxen | 44.48 | 1:32.06 | |||||
18 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 45.68 | 1:33.46 | |||||
19 | Sofia Hake | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 1:33.48 | 1:33.48 | |||||
20 | Linnéa Hammarqvist | 2003 | Uddevalla Sim | 45.21 | 1:33.82 | |||||
21 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 46.82 | 1:36.04 | |||||
22 | Lova Skanse | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 49.05 | 1:39.30 | |||||
23 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 49.22 | 1:40.72 | |||||
24 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 48.35 | 1:41.05 | |||||
25 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 50.74 | 1:42.37 | |||||
26 | Ellen Edkvist | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 51.64 | 1:48.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 28, 100m Ryggsim Po 13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 39.98 | 1:19.69 | |||||
2 | Noel Bohlin | 2003 | Alingsås SLS | 40.39 | 1:20.53 | |||||
3 | Sammi Nielsen | 2003 | Varberg Sim | 39.94 | 1:23.45 | |||||
4 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.26 | 1:29.60 | |||||
5 | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 46.49 | 1:33.81 | |||||
6 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 46.01 | 1:35.11 | |||||
7 | Simon Andersson | 2003 | Uddevalla Sim | 46.99 | 1:36.30 | |||||
8 | Samuel Lövenklev | 2003 | Varberg Sim | 47.58 | 1:36.46 | |||||
9 | Arvid Karlsson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 48.73 | 1:37.15 | |||||
10 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 47.20 | 1:37.77 | |||||
11 | Linus Rosdahl | 2003 | Simklubben Laxen | 1:01.63 | 2:03.17 | |||||
- | Neo Karlsson | 2003 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 29, 100m Ryggsim Fl 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 37.94 | 1:19.38 | |||||
2 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 40.90 | 1:24.02 | |||||
3 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 41.60 | 1:24.96 | |||||
4 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 43.78 | 1:28.96 | |||||
5 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 44.26 | 1:29.53 | |||||
6 | Ida Sahlberg | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 44.80 | 1:31.34 | |||||
7 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 45.27 | 1:31.70 | |||||
8 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 45.46 | 1:32.99 | |||||
9 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 46.03 | 1:33.17 | |||||
10 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 45.88 | 1:34.17 | |||||
11 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 46.74 | 1:34.25 | |||||
12 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 45.49 | 1:34.38 | |||||
13 | Emmie Dahlgren | 2004 | Varberg Sim | 45.90 | 1:34.65 | |||||
14 | Sofia Siwersjö | 2004 | Alingsås SLS | 47.52 | 1:37.04 | |||||
15 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 48.36 | 1:37.42 | |||||
16 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 48.52 | 1:37.67 | |||||
17 | Nikita Reljanovic | 2004 | Simklubben Laxen | 47.01 | 1:38.68 | |||||
18 | Ella Ljungdahl | 2004 | Simklubben Laxen | 47.18 | 1:40.27 | |||||
19 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 48.64 | 1:41.30 | |||||
20 | Moa Rödin | 2004 | Uddevalla Sim | 50.06 | 1:41.41 | |||||
21 | Elsa Kanth | 2004 | Simklubben Laxen | 50.19 | 1:41.45 | |||||
22 | Thea Hero | 2004 | Simklubben Laxen | 52.31 | 1:42.74 | |||||
23 | Andrea Wollentz | 2004 | Simklubben Laxen | 50.84 | 1:43.56 | |||||
24 | Izabelle Andersson | 2004 | Varberg Sim | 51.18 | 1:43.95 | |||||
25 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 50.79 | 1:44.02 | |||||
26 | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 52.32 | 1:47.50 | |||||
27 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 55.13 | 1:50.87 | |||||
28 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 55.88 | 1:51.50 | |||||
29 | Linnea Höök | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 1:01.88 | 2:05.72 | |||||
- | Hannah Perlman | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Gunnarsson | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Lina Mattsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 30, 100m Ryggsim Po 12, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.30 | 1:18.46 | |||||
2 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 41.15 | 1:22.88 | |||||
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 41.79 | 1:23.31 | |||||
4 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 41.87 | 1:25.25 | |||||
5 | August Anderud | 2004 | Simklubben Laxen | 42.50 | 1:26.21 | |||||
6 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 42.29 | 1:26.94 | |||||
7 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 42.52 | 1:29.11 | |||||
8 | Fredrik Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 43.86 | 1:29.84 | |||||
9 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 43.44 | 1:30.01 | |||||
10 | Erik Wall | 2004 | Varberg Sim | 45.61 | 1:31.33 | |||||
11 | Gustaf Wänt | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 47.71 | 1:34.68 | |||||
12 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 47.25 | 1:36.09 | |||||
13 | Simon Swedblom | 2004 | Simklubben Laxen | 46.97 | 1:37.13 | |||||
14 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 47.06 | 1:37.95 | |||||
15 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 46.55 | 1:38.39 | |||||
16 | Joel Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | 48.00 | 1:38.42 | |||||
17 | Alfred Hedberg | 2004 | Varberg Sim | 47.55 | 1:39.61 | |||||
18 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 49.31 | 1:40.15 | |||||
19 | Victor Jardle | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 49.64 | 1:44.59 | |||||
20 | Gustaf Thäng | 2004 | S77 Stenungsund | 51.43 | 1:44.64 | |||||
21 | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 53.56 | 1:47.95 | |||||
22 | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 54.73 | 1:48.24 | |||||
- | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Bjering | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 31, 4X50m Frisim Fl 12-13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 77 Damer Lag 1 [2003] | 2003 | S77 Stenungsund | 2:13.43 | ||||||
Matilda Hallman | 2003 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Melinda Södergård-Flärd | 2003 | 31.28 | 1:05.22 | |||||||
Gabriella Milusic | 2004 | 30.30 | 1:35.52 | |||||||
Linnea Olofsson | 2004 | 37.91 | 2:13.43 | |||||||
2 | SK Laxen Damer [2003] | 2003 | Simklubben Laxen | 2:13.47 | ||||||
Emilia Hedman | 2003 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Moa Bergdahl | 2003 | 32.43 | 1:05.03 | |||||||
Ella Ljungdahl | 2004 | 35.02 | 1:40.05 | |||||||
Nikita Reljanovic | 2004 | 33.42 | 2:13.47 | |||||||
3 | Sk70 Damer | 2003 | Simklubben 1970 | 2:22.70 | ||||||
Meia Kivistö | 2003 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Clara Sandberg | 2004 | 35.49 | 1:08.14 | |||||||
Linnea Andersson | 2003 | 34.05 | 1:42.19 | |||||||
Matilda Hörder | 2004 | 40.51 | 2:22.70 | |||||||
4 | Alingsås Lag 1 | 0 | Alingsås SLS | 2:23.07 | ||||||
Isabelle Ranch | 2004 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Klara Sillerström | 2003 | 38.56 | 1:12.92 | |||||||
Sofia Siwersjö | 2004 | 38.76 | 1:51.68 | |||||||
Maja Edvardsson | 2003 | 31.39 | 2:23.07 | |||||||
5 | Kungsbacka Flickor Lag 1 | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 2:25.06 | ||||||
Klara Martinez Jonsson | 2004 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Moa Simonsson | 2003 | 35.98 | 1:13.69 | |||||||
Alice Karlsson | 2004 | 34.81 | 1:48.50 | |||||||
Ida Sahlberg | 2004 | 36.56 | 2:25.06 | |||||||
6 | SK Laxen Damer [2003] 2 | 2003 | Simklubben Laxen | 2:30.02 | ||||||
Elsa Kanth | 2004 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Thea Hero | 2004 | 38.78 | 1:15.74 | |||||||
Andrea Wollentz | 2004 | 39.03 | 1:54.77 | |||||||
Erica Ivansson | 2003 | 35.25 | 2:30.02 | |||||||
7 | Varberg Damer Lag 1 | 2001 | Varberg Sim | 2:32.25 | ||||||
Alexandra Olausson | 2003 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Emmie Dahlgren | 2004 | 37.94 | 1:11.35 | |||||||
Johanna Kuylenstjerna | 2003 | 39.89 | 1:51.24 | |||||||
Maria Balslev | 2004 | 41.01 | 2:32.25 | |||||||
8 | Kungsbacka Flickor Lag 2 | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 2:39.92 | ||||||
Amanda Voss | 2004 | 37.45 | 37.45 | |||||||
Linnea Höök | 2004 | 42.88 | 1:20.33 | |||||||
Hannah Perlman | 2004 | 39.78 | 2:00.11 | |||||||
Malin Eriksson | 2004 | 39.81 | 2:39.92 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 32, 4X100m Frisim Fl 12-13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 4:45.70 | ||||||
Sofia Hake | 2003 | 34.06 | 1:11.15 | 1:11.15 | ||||||
Izabella Svensson | 2003 | 33.96 | 1:12.29 | 2:23.44 | ||||||
Ida Broman | 2003 | 34.59 | 1:13.14 | 3:36.58 | ||||||
Louise Andersson | 2003 | 32.78 | 1:09.12 | 4:45.70 | ||||||
2 | Uddevalla Damer 1 | 0 | Uddevalla Sim | 4:56.53 | ||||||
Evelina Wester | 2004 | 33.31 | 1:10.82 | 1:10.82 | ||||||
Tilde Nordström | 2004 | 35.12 | 1:16.20 | 2:27.02 | ||||||
Natalie Izad Mousa | 2003 | 34.69 | 1:15.47 | 3:42.49 | ||||||
Linnéa Hammarqvist | 2003 | 34.94 | 1:14.04 | 4:56.53 | ||||||
3 | Kungälv Damer Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 4:58.75 | ||||||
Nellie Tjernström | 2003 | 32.52 | 1:08.97 | 1:08.97 | ||||||
Ebba Honsberg | 2004 | 36.65 | 1:19.40 | 2:28.37 | ||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 34.00 | 1:12.25 | 3:40.62 | ||||||
Lova Skanse | 2003 | 37.46 | 1:18.13 | 4:58.75 | ||||||
4 | Uddevalla Damer 3 | 0 | Uddevalla Sim | 5:35.44 | ||||||
Jennifer Persson | 2004 | 37.45 | 1:21.80 | 1:21.80 | ||||||
Juni Karfunkel | 2004 | 39.05 | 1:24.03 | 2:45.83 | ||||||
My Linh Dao | 2003 | 40.59 | 1:24.82 | 4:10.65 | ||||||
Matilda Östblom | 2004 | 39.59 | 1:24.79 | 5:35.44 | ||||||
5 | Trollhättan Tjejer Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 5:56.48 | ||||||
Emma Jobe | 2003 | 40.73 | 1:26.46 | 1:26.46 | ||||||
Lisa Lenhoff | 2003 | 37.93 | 1:21.44 | 2:47.90 | ||||||
Ellen Edkvist | 2003 | 39.61 | 1:27.29 | 4:15.19 | ||||||
Anna Kis | 2004 | 45.45 | 1:41.29 | 5:56.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 33, 4X50m Frisim Po 12-13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Varberg Herrar Lag1 | 1999 | Varberg Sim | 2:07.70 | ||||||
Teo Mravac | 2004 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Malte Almqvist | 2004 | 31.53 | 1:02.75 | |||||||
Samuel Lövenklev | 2003 | 34.21 | 1:36.96 | |||||||
Sammi Nielsen | 2003 | 30.74 | 2:07.70 | |||||||
2 | SK Laxen Herrar 1 [2003] | 2003 | Simklubben Laxen | 2:10.07 | ||||||
Albin Ekstrand | 2004 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Erik Olsson | 2004 | 32.66 | 1:04.18 | |||||||
August Anderud | 2004 | 32.66 | 1:36.84 | |||||||
Nils Gröndahl | 2004 | 33.23 | 2:10.07 | |||||||
3 | SK Laxen Herrar [2003] 2 | 2003 | Simklubben Laxen | 2:30.99 | ||||||
Simon Swedblom | 2004 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Joel Meuller | 2004 | 37.64 | 1:12.14 | |||||||
Oscar Bjering | 2004 | 36.96 | 1:49.10 | |||||||
Linus Rosdahl | 2003 | 41.89 | 2:30.99 | |||||||
4 | S 77 Herrar Lag 1 [2003] | 2003 | S77 Stenungsund | 2:41.03 | ||||||
William Meurling | 2004 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Ebbe Johansson | 2004 | 43.91 | 1:18.23 | |||||||
Alvin Andreasson | 2004 | 39.58 | 1:57.81 | |||||||
Otto Johansson | 2004 | 43.22 | 2:41.03 | |||||||
- | Kungsbacka Pojkar Lag 1 | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 18:01 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 34, 4X100m Frisim Po 12-13, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Trollhättan Killar Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 5:06.94 | ||||||
Filip Klefsjö | 2004 | 38.37 | 1:21.70 | 1:21.70 | ||||||
Oscar Lindblad | 2003 | 34.28 | 1:12.73 | 2:34.43 | ||||||
Gustav Lokrantz | 2004 | 36.64 | 1:18.80 | 3:53.23 | ||||||
Olle Wising | 2003 | 36.49 | 1:13.71 | 5:06.94 | ||||||
2 | Uddevalla Herrar 1 | 0 | Uddevalla Sim | 5:08.62 | ||||||
Filip Aronsson | 2004 | 33.58 | 1:10.45 | 1:10.45 | ||||||
Anton Olsson | 2004 | 35.34 | 1:17.23 | 2:27.68 | ||||||
Albin Hanson | 2003 | 37.65 | 1:20.02 | 3:47.70 | ||||||
Simon Andersson | 2003 | 38.39 | 1:20.92 | 5:08.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 35, 100m Medley Fl 10 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 42.45 | 1:32.09 | |||||
2 | Nellie Siwersjö | 2006 | Alingsås SLS | 47.00 | 1:42.13 | |||||
3 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 46.21 | 1:43.30 | |||||
4 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 50.54 | 1:46.44 | |||||
5 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 47.68 | 1:46.91 | |||||
6 | Sigrid Hildebrand | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 48.26 | 1:47.88 | |||||
7 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 51.10 | 1:48.82 | |||||
8 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 51.77 | 1:52.13 | |||||
9 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 53.15 | 1:53.27 | |||||
9 | Isa Persson | 2006 | Simklubben Laxen | 53.80 | 1:53.27 | |||||
11 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 52.15 | 1:53.36 | |||||
12 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 53.32 | 1:55.81 | |||||
13 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 55.04 | 1:59.82 | |||||
14 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 1:00.05 | 2:02.85 | |||||
- | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Elsa Bergqvist | 2007 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Evelina Hallman | 2006 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Mailin Fändrik Prang | 2006 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
- | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 36, 100m Medley Po 10 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 43.38 | 1:31.65 | |||||
2 | Oskar Egerdal | 2006 | Uddevalla Sim | 45.32 | 1:40.18 | |||||
3 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 48.69 | 1:40.79 | |||||
4 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 46.08 | 1:43.16 | |||||
5 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 48.80 | 1:47.69 | |||||
6 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | 51.90 | 1:48.14 | |||||
7 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 50.50 | 1:52.99 | |||||
- | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 37, 100m Medley Fl 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 36.92 | 1:18.35 | |||||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 38.40 | 1:24.45 | |||||
3 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 41.04 | 1:26.73 | |||||
4 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 42.32 | 1:27.11 | |||||
5 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 42.70 | 1:29.06 | |||||
6 | Linnea Hyvönen | 2005 | Alingsås SLS | 45.45 | 1:31.76 | |||||
7 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 43.70 | 1:32.65 | |||||
8 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 44.55 | 1:36.78 | |||||
9 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 44.04 | 1:37.62 | |||||
10 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 44.51 | 1:37.88 | |||||
11 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 45.22 | 1:39.80 | |||||
12 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 45.92 | 1:40.18 | |||||
13 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 45.77 | 1:41.05 | |||||
14 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 46.48 | 1:43.03 | |||||
15 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 50.71 | 1:43.25 | |||||
16 | Hanna Lundin | 2005 | Strömstads Simförening | 47.50 | 1:43.36 | |||||
17 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 48.93 | 1:43.50 | |||||
18 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 47.08 | 1:43.81 | |||||
19 | Rut Svangård | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 48.15 | 1:44.74 | |||||
20 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 53.81 | 1:47.60 | |||||
21 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 50.04 | 1:49.04 | |||||
22 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 49.85 | 1:49.65 | |||||
23 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 50.81 | 1:50.24 | |||||
24 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 54.10 | 1:50.67 | |||||
25 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 53.24 | 1:52.03 | |||||
26 | Ester Lindqvist | 2005 | Uddevalla Sim | 54.66 | 1:54.55 | |||||
27 | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 59.17 | 2:06.67 | |||||
- | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Klara Hansson | 2005 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Madelene Bergqvist | 2005 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 38, 100m Medley Po 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 36.52 | 1:18.01 | |||||
2 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 35.61 | 1:20.38 | |||||
3 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 40.68 | 1:23.88 | |||||
4 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 39.02 | 1:24.64 | |||||
5 | Joseph Ornek | 2005 | Varberg Sim | 44.19 | 1:30.71 | |||||
6 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 42.87 | 1:30.91 | |||||
7 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 44.76 | 1:35.70 | |||||
8 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 48.32 | 1:39.03 | |||||
9 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 47.08 | 1:40.92 | |||||
10 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 45.19 | 1:41.55 | |||||
11 | Seth Svensson | 2005 | Varberg Sim | 47.37 | 1:41.81 | |||||
12 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 49.45 | 1:44.91 | |||||
13 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 51.83 | 1:48.32 | |||||
14 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 51.81 | 1:48.45 | |||||
15 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 49.14 | 1:50.59 | |||||
16 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 51.92 | 1:51.19 | |||||
- | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Edvin Danielsson | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Persson | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 39, 50m Bröstsim Fl 10 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 47.25 | ||||||
2 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 49.97 | ||||||
3 | Saga Sillerström | 2006 | Alingsås SLS | 50.67 | ||||||
4 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 51.59 | ||||||
5 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 53.93 | ||||||
6 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 54.78 | ||||||
7 | Nellie Siwersjö | 2006 | Alingsås SLS | 55.09 | ||||||
8 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 55.76 | ||||||
9 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 56.41 | ||||||
10 | Mailin Fändrik Prang | 2006 | Strömstads Simförening | 57.19 | ||||||
11 | Sigrid Hildebrand | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 57.26 | ||||||
12 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 57.41 | ||||||
13 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 57.50 | ||||||
14 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 57.98 | ||||||
15 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 58.20 | ||||||
16 | Ingrid Josefson | 2007 | Varberg Sim | 58.80 | ||||||
17 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 59.21 | ||||||
18 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 59.76 | ||||||
19 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 1:00.64 | ||||||
20 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 1:02.39 | ||||||
21 | Ella Lindblad | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:02.66 | ||||||
22 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:02.89 | ||||||
23 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 1:06.09 | ||||||
24 | Ella Wogenius | 2006 | Strömstads Simförening | 1:09.18 | ||||||
25 | Evelina Hallman | 2006 | S77 Stenungsund | 1:11.12 | ||||||
26 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 1:16.24 | ||||||
- | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Elsa Bergqvist | 2007 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Irma Stefansson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Evelina Erichsen | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Isa Persson | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Maja Swüste | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tindra Billström | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 40, 50m Bröstsim Po 10 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 48.81 | ||||||
2 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 50.73 | ||||||
3 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 52.00 | ||||||
4 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 52.34 | ||||||
5 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | 56.05 | ||||||
6 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 56.30 | ||||||
7 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 57.07 | ||||||
8 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 57.28 | ||||||
9 | Oscar Jardle | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.17 | ||||||
10 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:00.68 | ||||||
11 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.84 | ||||||
11 | Elias Klebom | 2007 | Alingsås SLS | 1:01.84 | ||||||
13 | Oskar Egerdal | 2006 | Uddevalla Sim | 1:02.16 | ||||||
14 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 1:06.53 | ||||||
15 | Alwin Andree | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:09.31 | ||||||
- | Ludvig Brax | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Otto Olsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 41, 100m Bröstsim Fl 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.67 | 1:29.87 | |||||
2 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 46.81 | 1:35.44 | |||||
3 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 47.23 | 1:37.09 | |||||
4 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 46.98 | 1:37.21 | |||||
5 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 46.49 | 1:37.63 | |||||
6 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 46.67 | 1:37.74 | |||||
7 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 48.00 | 1:43.26 | |||||
8 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 49.55 | 1:45.35 | |||||
9 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 51.73 | 1:46.94 | |||||
10 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 50.28 | 1:47.72 | |||||
11 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 51.44 | 1:50.44 | |||||
12 | Hanna Lundin | 2005 | Strömstads Simförening | 51.48 | 1:51.45 | |||||
13 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 52.72 | 1:52.72 | |||||
14 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 55.11 | 1:54.39 | |||||
15 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 53.52 | 1:55.70 | |||||
15 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 56.39 | 1:55.70 | |||||
17 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 57.69 | 1:57.18 | |||||
18 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 56.02 | 2:00.65 | |||||
19 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 57.46 | 2:01.37 | |||||
20 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 56.00 | 2:01.76 | |||||
21 | Svea Lind | 2005 | S77 Stenungsund | 58.75 | 2:03.03 | |||||
22 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 57.63 | 2:03.36 | |||||
23 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 57.54 | 2:03.86 | |||||
24 | Emma Göthberg Nordström | 2005 | Alingsås SLS | 1:00.04 | 2:06.68 | |||||
25 | Ester Lindqvist | 2005 | Uddevalla Sim | 1:00.70 | 2:06.78 | |||||
26 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:03.66 | 2:10.42 | |||||
27 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 1:02.22 | 2:15.43 | |||||
28 | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.21 | 2:32.51 | |||||
- | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Gaëlle Ovise | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabella Isnes | 2005 | Strömstads Simförening | DNS | ||||||
- | Klara Hansson | 2005 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Milva Salén | 2005 | Strömstads Simförening | DNS | ||||||
- | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Hyvönen | 2005 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Rut Svangård | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 42, 100m Bröstsim Po 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 42.49 | 1:30.60 | |||||
2 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.58 | 1:37.52 | |||||
3 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 47.22 | 1:39.91 | |||||
4 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 50.08 | 1:46.16 | |||||
5 | Seth Svensson | 2005 | Varberg Sim | 52.96 | 1:47.49 | |||||
6 | Edvin Danielsson | 2005 | Varberg Sim | 50.66 | 1:48.13 | |||||
7 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 52.35 | 1:48.80 | |||||
8 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 51.65 | 1:50.41 | |||||
9 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 52.54 | 1:52.19 | |||||
10 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 52.42 | 1:54.13 | |||||
11 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 53.63 | 1:55.81 | |||||
12 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 56.90 | 1:58.37 | |||||
13 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 55.54 | 1:58.54 | |||||
14 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 55.72 | 1:58.73 | |||||
15 | Gustav Mogren | 2005 | Varberg Sim | 55.13 | 1:59.45 | |||||
16 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 57.20 | 1:59.83 | |||||
17 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 57.80 | 2:03.06 | |||||
18 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.50 | 2:08.19 | |||||
19 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 59.41 | 2:11.01 | |||||
20 | Linus Persson | 2005 | Varberg Sim | 1:03.64 | 2:16.93 | |||||
- | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Joseph Ornek | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Noah Johansson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 43, 50m Frisim Fl 10 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 36.53 | ||||||
2 | Evelina Erichsen | 2006 | Uddevalla Sim | 39.32 | ||||||
3 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 39.51 | ||||||
4 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 39.97 | ||||||
5 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 40.63 | ||||||
5 | Saga Sillerström | 2006 | Alingsås SLS | 40.63 | ||||||
7 | Nellie Siwersjö | 2006 | Alingsås SLS | 40.70 | ||||||
8 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 41.00 | ||||||
9 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 41.49 | ||||||
10 | Maja Swüste | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 41.70 | ||||||
11 | Isa Persson | 2006 | Simklubben Laxen | 41.74 | ||||||
12 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 42.33 | ||||||
13 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 42.45 | ||||||
14 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 44.53 | ||||||
15 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 45.89 | ||||||
16 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 45.99 | ||||||
17 | Sigrid Hildebrand | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 46.27 | ||||||
18 | Mailin Fändrik Prang | 2006 | Strömstads Simförening | 46.47 | ||||||
19 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 46.80 | ||||||
20 | Jenny Bergqvist | 2007 | Lysekils Simsällskap | 47.60 | ||||||
21 | Tindra Billström | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 47.89 | ||||||
22 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 48.85 | ||||||
23 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 49.11 | ||||||
24 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 49.16 | ||||||
25 | Evelina Hallman | 2006 | S77 Stenungsund | 49.44 | ||||||
26 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 50.03 | ||||||
27 | Ingrid Josefson | 2007 | Varberg Sim | 51.82 | ||||||
28 | Ella Wogenius | 2006 | Strömstads Simförening | 51.95 | ||||||
29 | Elvira Axelsson Larsholt | 2006 | Strömstads Simförening | 52.13 | ||||||
30 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 52.15 | ||||||
31 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 52.78 | ||||||
32 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 56.15 | ||||||
33 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 57.08 | ||||||
34 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:05.32 | ||||||
35 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 1:42.59 | ||||||
- | Anna Hakobyan | 2006 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Elsa Bergqvist | 2007 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Irma Stefansson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 44, 50m Frisim Po 10 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 35.51 | ||||||
2 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 39.47 | ||||||
3 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 40.10 | ||||||
4 | Oskar Egerdal | 2006 | Uddevalla Sim | 40.13 | ||||||
5 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 40.43 | ||||||
6 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 43.25 | ||||||
7 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 43.81 | ||||||
8 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 44.16 | ||||||
9 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | 44.90 | ||||||
10 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 46.28 | ||||||
11 | Oscar Jardle | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 48.03 | ||||||
12 | Melvin Ehrlin | 2006 | Strömstads Simförening | 48.12 | ||||||
13 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 48.52 | ||||||
14 | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 51.55 | ||||||
15 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 52.34 | ||||||
16 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 52.46 | ||||||
17 | Alwin Andree | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 52.92 | ||||||
18 | Gabriel Munk | 2006 | S77 Stenungsund | 53.17 | ||||||
19 | Elias Klebom | 2007 | Alingsås SLS | 53.26 | ||||||
20 | Ludvig Brax | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:00.21 | ||||||
21 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 1:00.28 | ||||||
22 | Otto Olsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:19.57 | ||||||
- | Gustav Freiholtz | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 45, 100m Frisim Fl 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 32.72 | 1:09.21 | |||||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 35.83 | 1:16.08 | |||||
3 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 36.97 | 1:17.08 | |||||
4 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 37.68 | 1:18.31 | |||||
5 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 38.24 | 1:18.83 | |||||
6 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 38.87 | 1:21.67 | |||||
7 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 40.88 | 1:23.73 | |||||
8 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 39.55 | 1:23.77 | |||||
9 | Linnea Hyvönen | 2005 | Alingsås SLS | 42.30 | 1:25.66 | |||||
10 | Madelene Bergqvist | 2005 | Lysekils Simsällskap | 43.00 | 1:26.88 | |||||
11 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.01 | 1:27.03 | |||||
12 | Rut Svangård | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.33 | 1:28.08 | |||||
13 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 42.00 | 1:28.10 | |||||
14 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 43.97 | 1:30.01 | |||||
15 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 42.10 | 1:30.18 | |||||
16 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 42.75 | 1:30.50 | |||||
16 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 43.18 | 1:30.50 | |||||
18 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 42.74 | 1:32.44 | |||||
19 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 43.99 | 1:33.98 | |||||
20 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 44.99 | 1:34.11 | |||||
21 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 44.30 | 1:34.76 | |||||
22 | Hanna Lundin | 2005 | Strömstads Simförening | 44.33 | 1:35.49 | |||||
23 | Clara Axelsson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.14 | 1:36.37 | |||||
24 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.50 | 1:36.83 | |||||
25 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 46.61 | 1:38.45 | |||||
26 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 48.09 | 1:40.21 | |||||
27 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 48.21 | 1:40.24 | |||||
28 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 48.29 | 1:40.67 | |||||
29 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 47.09 | 1:40.90 | |||||
30 | Rebecka Berlin | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 49.14 | 1:46.75 | |||||
31 | Ester Lindqvist | 2005 | Uddevalla Sim | 49.57 | 1:48.19 | |||||
32 | Ida Magnusson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 50.28 | 1:49.32 | |||||
33 | Svea Lind | 2005 | S77 Stenungsund | 55.61 | 1:58.57 | |||||
34 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 57.77 | 2:09.78 | |||||
- | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Gaëlle Ovise | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabella Isnes | 2005 | Strömstads Simförening | DNS | ||||||
- | Klara Hansson | 2005 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 46, 100m Frisim Po 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 32.83 | 1:08.73 | |||||
2 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 33.92 | 1:10.23 | |||||
3 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 34.90 | 1:13.12 | |||||
4 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 34.86 | 1:13.47 | |||||
5 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 37.77 | 1:20.02 | |||||
6 | Joseph Ornek | 2005 | Varberg Sim | 39.05 | 1:20.23 | |||||
7 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 39.73 | 1:23.81 | |||||
8 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 40.78 | 1:24.22 | |||||
9 | Edvin Danielsson | 2005 | Varberg Sim | 39.65 | 1:24.85 | |||||
10 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 41.28 | 1:26.63 | |||||
11 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 41.08 | 1:26.98 | |||||
12 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 42.68 | 1:29.56 | |||||
13 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 42.93 | 1:29.66 | |||||
14 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 42.31 | 1:29.98 | |||||
15 | Seth Svensson | 2005 | Varberg Sim | 43.99 | 1:33.58 | |||||
16 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 43.56 | 1:34.33 | |||||
17 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 44.30 | 1:35.93 | |||||
18 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 44.87 | 1:36.25 | |||||
19 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 45.61 | 1:38.49 | |||||
20 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 48.43 | 1:42.70 | |||||
21 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 48.82 | 1:45.54 | |||||
22 | Gustav Mogren | 2005 | Varberg Sim | 51.24 | 1:47.30 | |||||
23 | Noah Johansson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 50.55 | 1:47.96 | |||||
24 | Linus Persson | 2005 | Varberg Sim | 52.79 | 1:50.54 | |||||
- | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 12:55 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 47, 4X50m Medley Fl 11 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Uddevalla Damer 1 | 0 | Uddevalla Sim | 2:41.13 | ||||||
Lova Rodin | 2005 | 46.31 | 46.31 | |||||||
Lina Nielsen | 2005 | 44.11 | 1:30.42 | |||||||
Sofia Abrahamsson | 2005 | 35.08 | 2:05.50 | |||||||
Nora Eriksson | 2005 | 35.63 | 2:41.13 | |||||||
2 | Varberg Damer Blå | 2005 | Varberg Sim | 2:44.84 | ||||||
Olivia Leijon | 2005 | 43.45 | 43.45 | |||||||
Alva Tingstorp | 2005 | 45.59 | 1:29.04 | |||||||
Nikki Berggren | 2005 | 39.96 | 2:09.00 | |||||||
Filippa Sjögren | 2006 | 35.84 | 2:44.84 | |||||||
3 | SK Laxen Damer [2005] | 2005 | Simklubben Laxen | 2:57.43 | ||||||
Emmalina Ottosson | 2005 | 45.44 | 45.44 | |||||||
Beatrice Andersson | 2005 | 50.64 | 1:36.08 | |||||||
Ellen Gullberg | 2005 | 40.07 | 2:16.15 | |||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 41.28 | 2:57.43 | |||||||
4 | Alingsås Lag 1 | 0 | Alingsås SLS | 3:07.43 | ||||||
Emma Göthberg Nordström | 2005 | 52.69 | 52.69 | |||||||
Linnea Hyvönen | 2005 | 45.27 | 1:37.96 | |||||||
Nellie Siwersjö | 2006 | 48.65 | 2:26.61 | |||||||
Saga Sillerström | 2006 | 40.82 | 3:07.43 | |||||||
5 | Uddevalla Damer 2 | 0 | Uddevalla Sim | 3:14.45 | ||||||
Evelina Erichsen | 2006 | 49.30 | 49.30 | |||||||
Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | 51.05 | 1:40.35 | |||||||
Emma Hejdengård | 2006 | 50.29 | 2:30.64 | |||||||
Moa Blomberg | 2005 | 43.81 | 3:14.45 | |||||||
6 | SK Laxen Damer [2005] 2 | 2005 | Simklubben Laxen | 3:20.03 | ||||||
Stina Holmqvist | 2006 | 49.01 | 49.01 | |||||||
Isa Persson | 2006 | 53.69 | 1:42.70 | |||||||
Leia Gustavsson | 2007 | 52.54 | 2:35.24 | |||||||
Anna Hakobyan | 2006 | 44.79 | 3:20.03 | |||||||
7 | Strömstad Damer | 2006 | Strömstads Simförening | 3:21.47 | ||||||
Freja Simonsson | 2006 | 51.29 | 51.29 | |||||||
Mailin Fändrik Prang | 2006 | 59.26 | 1:50.55 | |||||||
Alva Rohman | 2007 | 52.74 | 2:43.29 | |||||||
Hanna Lundin | 2005 | 38.18 | 3:21.47 | |||||||
8 | S 77 Damer Lag 1 [2005] | 2005 | S77 Stenungsund | 3:26.81 | ||||||
Maja Edberg | 2006 | 52.05 | 52.05 | |||||||
Lina Back | 2005 | 48.44 | 1:40.49 | |||||||
Ellen Bergman | 2005 | 51.10 | 2:31.59 | |||||||
Alva Anell | 2005 | 55.22 | 3:26.81 | |||||||
9 | Uddevalla Damer 3 | 0 | Uddevalla Sim | 3:34.28 | ||||||
Vilma Olsson | 2007 | 55.34 | 55.34 | |||||||
Ester Lindqvist | 2005 | 57.79 | 1:53.13 | |||||||
Tuva Adamsson | 2005 | 54.92 | 2:48.05 | |||||||
Ebba Kjellberg | 2006 | 46.23 | 3:34.28 | |||||||
10 | S 77 Damer Lag 2 [2005] | 2005 | S77 Stenungsund | 3:46.88 | ||||||
Alice Olsson | 2006 | 56.07 | 56.07 | |||||||
Elsa Gustavsson | 2006 | 1:06.73 | 2:02.80 | |||||||
Linnea Börjesson | 2005 | 54.66 | 2:57.46 | |||||||
Evelina Hallman | 2006 | 49.42 | 3:46.88 | |||||||
- | Kungsbacka Flickor Lag 2 | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Alicia Fredriksson | 2005 | |||||||||
Lina Dahlgren | 2005 | |||||||||
Rut Svangård | 2005 | |||||||||
Sigrid Hildebrand | 2006 | DNS | ||||||||
- | Varberg Damer Grön | 2005 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Elsa Bergqvist | 2007 | |||||||||
Ronja Gustafsson | 2006 | |||||||||
Felicia Ceveryd | 2005 | |||||||||
Hilda Andersson | 2007 | DNS | ||||||||
- | Kungsbacka Flickor Lag 1 | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 12:55 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 48, 4X50m Medley Po 11 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Varberg Herrar Blå | 2005 | Varberg Sim | 2:37.40 | ||||||
Julius Andersson | 2005 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Alvin Åkesson | 2005 | 46.43 | 1:26.65 | |||||||
Arvid Kvorning | 2005 | 34.34 | 2:00.99 | |||||||
Edvin Danielsson | 2005 | 36.41 | 2:37.40 | |||||||
2 | SK Laxen Herrar [2005] | 2005 | Simklubben Laxen | 2:49.56 | ||||||
Emil Wannem | 2006 | 43.77 | 43.77 | |||||||
Lukas Isaksson | 2005 | 49.79 | 1:33.56 | |||||||
Axel Vaide | 2005 | 37.07 | 2:10.63 | |||||||
Hampus Rosdahl | 2005 | 38.93 | 2:49.56 | |||||||
3 | Trollhättan Killar Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 3:09.68 | ||||||
Ebbe Fransson | 2008 | 51.78 | 51.78 | |||||||
Melker Alfredsson | 2006 | 57.88 | 1:49.66 | |||||||
Hugo Fransson | 2005 | 38.85 | 2:28.51 | |||||||
Rasmus Faarinen | 2005 | 41.17 | 3:09.68 | |||||||
4 | Varberg Herrar Grön | 2005 | Varberg Sim | 3:16.05 | ||||||
Seth Svensson | 2005 | 48.86 | 48.86 | |||||||
Joseph Ornek | 2005 | 49.34 | 1:38.20 | |||||||
Lucas Axelsson | 2005 | 53.29 | 2:31.49 | |||||||
Max Jilek | 2006 | 44.56 | 3:16.05 | |||||||
- | Kungsbacka Pojkar Lag 1 | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Uddevalla Herrar 1 | 0 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Uddevalla Herrar 2 | 0 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 49, 25m Fjärilsim Fl 10 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 18.03 | ||||||
2 | Nellie Siwersjö | 2006 | Alingsås SLS | 20.09 | ||||||
3 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 20.39 | ||||||
4 | Evelina Erichsen | 2006 | Uddevalla Sim | 20.65 | ||||||
5 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 21.41 | ||||||
6 | Mailin Fändrik Prang | 2006 | Strömstads Simförening | 21.54 | ||||||
7 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 22.41 | ||||||
8 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 22.49 | ||||||
9 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 22.64 | ||||||
10 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 22.73 | ||||||
11 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 22.92 | ||||||
12 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 23.21 | ||||||
13 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 23.99 | ||||||
14 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 24.33 | ||||||
14 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 24.33 | ||||||
16 | Sigrid Hildebrand | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 24.37 | ||||||
17 | Isa Persson | 2006 | Simklubben Laxen | 24.44 | ||||||
18 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 27.17 | ||||||
- | Elsa Bergqvist | 2007 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Evelina Hallman | 2006 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Maja Swüste | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 50, 25m Fjärilsim Po 10 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 17.77 | ||||||
2 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 18.59 | ||||||
3 | Oskar Egerdal | 2006 | Uddevalla Sim | 20.64 | ||||||
4 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 20.89 | ||||||
5 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 20.90 | ||||||
6 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 21.66 | ||||||
7 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 24.43 | ||||||
8 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | 25.18 | ||||||
- | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 51, 50m Fjärilsim Fl 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 34.43 | ||||||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 38.69 | ||||||
3 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 41.29 | ||||||
4 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 41.36 | ||||||
5 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 42.36 | ||||||
6 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 43.12 | ||||||
7 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 43.45 | ||||||
8 | Linnea Hyvönen | 2005 | Alingsås SLS | 45.24 | ||||||
9 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 49.22 | ||||||
10 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 49.27 | ||||||
11 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 50.14 | ||||||
12 | Madelene Bergqvist | 2005 | Lysekils Simsällskap | 50.20 | ||||||
13 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 51.18 | ||||||
14 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 51.46 | ||||||
15 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 51.76 | ||||||
16 | Rut Svangård | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 51.88 | ||||||
17 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 52.04 | ||||||
18 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 52.92 | ||||||
19 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 54.31 | ||||||
20 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 55.41 | ||||||
21 | Ester Lindqvist | 2005 | Uddevalla Sim | 56.95 | ||||||
22 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 1:00.83 | ||||||
23 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:08.18 | ||||||
- | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 52, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 34.63 | ||||||
2 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 35.37 | ||||||
3 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 39.22 | ||||||
4 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 39.29 | ||||||
5 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.36 | ||||||
6 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 44.43 | ||||||
7 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 45.38 | ||||||
8 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 46.12 | ||||||
9 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 48.85 | ||||||
10 | Seth Svensson | 2005 | Varberg Sim | 50.18 | ||||||
11 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 51.84 | ||||||
12 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 52.72 | ||||||
13 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 54.08 | ||||||
14 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 54.97 | ||||||
15 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 59.75 | ||||||
16 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 1:01.42 | ||||||
- | Edvin Danielsson | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 53, 50m Ryggsim Fl 10 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 43.84 | ||||||
2 | Saga Sillerström | 2006 | Alingsås SLS | 46.50 | ||||||
3 | Nellie Siwersjö | 2006 | Alingsås SLS | 47.08 | ||||||
4 | Stina Holmqvist | 2006 | Simklubben Laxen | 47.14 | ||||||
5 | Emma Hejdengård | 2006 | Uddevalla Sim | 47.72 | ||||||
6 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 48.83 | ||||||
7 | Maja Ljungdahl | 2006 | Simklubben Laxen | 49.39 | ||||||
8 | Evelina Erichsen | 2006 | Uddevalla Sim | 49.51 | ||||||
9 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 50.78 | ||||||
10 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 51.09 | ||||||
11 | Mailin Fändrik Prang | 2006 | Strömstads Simförening | 51.45 | ||||||
12 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 52.68 | ||||||
13 | Vilma Olsson | 2007 | Uddevalla Sim | 52.70 | ||||||
14 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 52.88 | ||||||
15 | Ingrid Josefson | 2007 | Varberg Sim | 53.66 | ||||||
16 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 54.02 | ||||||
17 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 54.42 | ||||||
18 | Maja Swüste | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 54.52 | ||||||
19 | Leia Gustavsson | 2007 | Simklubben Laxen | 54.79 | ||||||
20 | Sigrid Hildebrand | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 55.01 | ||||||
21 | Jenny Bergqvist | 2007 | Lysekils Simsällskap | 57.12 | ||||||
22 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 57.96 | ||||||
23 | Ebba Kjellberg | 2006 | Uddevalla Sim | 58.15 | ||||||
24 | Tindra Billström | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 58.39 | ||||||
25 | Evelina Hallman | 2006 | S77 Stenungsund | 58.57 | ||||||
26 | Jonna Norlin | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 59.69 | ||||||
27 | Elvira Axelsson Larsholt | 2006 | Strömstads Simförening | 59.89 | ||||||
28 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 1:00.30 | ||||||
29 | Stella Isaksson | 2007 | Simklubben Laxen | 1:00.71 | ||||||
30 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 1:01.67 | ||||||
31 | Emma Wikberg | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:08.43 | ||||||
- | Elsa Bergqvist | 2007 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Isa Persson | 2006 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 54, 50m Ryggsim Po 10 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | 43.17 | ||||||
2 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 47.18 | ||||||
3 | Oskar Egerdal | 2006 | Uddevalla Sim | 47.70 | ||||||
4 | Melvin Karlsson | 2006 | Simklubben Alingsås | 47.92 | ||||||
5 | Max Jilek | 2006 | Varberg Sim | 50.98 | ||||||
6 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 51.71 | ||||||
7 | Victor Josarp | 2006 | Varberg Sim | 51.80 | ||||||
8 | Leon Rössger | 2006 | Uddevalla Sim | 52.30 | ||||||
9 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 52.41 | ||||||
10 | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 53.93 | ||||||
11 | Melvin Ehrlin | 2006 | Strömstads Simförening | 54.82 | ||||||
12 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 56.56 | ||||||
13 | David Happe | 2006 | Uddevalla Sim | 56.93 | ||||||
14 | Elias Klebom | 2007 | Alingsås SLS | 59.84 | ||||||
15 | Ludvig Brax | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.40 | ||||||
16 | Simon Olofsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:03.50 | ||||||
17 | Hans Lundin | 2007 | Strömstads Simförening | 1:07.13 | ||||||
18 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:08.55 | ||||||
19 | Otto Olsson | 2007 | Trollhättans Simsällskap | 1:27.76 | ||||||
- | Alwin Andree | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gabriel Munk | 2006 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Max Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Jardle | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 55, 100m Ryggsim Fl 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 40.98 | 1:23.06 | |||||
2 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 45.53 | 1:30.78 | |||||
3 | Ellen Gullberg | 2005 | Simklubben Laxen | 44.08 | 1:31.81 | |||||
4 | Olivia Leijon | 2005 | Varberg Sim | 45.88 | 1:32.42 | |||||
5 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 46.84 | 1:33.39 | |||||
6 | Linnea Hyvönen | 2005 | Alingsås SLS | 46.17 | 1:33.68 | |||||
7 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 45.92 | 1:35.54 | |||||
8 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 48.05 | 1:37.11 | |||||
9 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 47.57 | 1:37.33 | |||||
10 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 48.05 | 1:37.44 | |||||
11 | Madelene Bergqvist | 2005 | Lysekils Simsällskap | 48.94 | 1:37.73 | |||||
12 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 48.53 | 1:38.37 | |||||
13 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 52.47 | 1:42.07 | |||||
14 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 49.95 | 1:42.23 | |||||
15 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 52.19 | 1:44.30 | |||||
16 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 51.23 | 1:44.46 | |||||
17 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 52.48 | 1:46.02 | |||||
18 | Hanna Lundin | 2005 | Strömstads Simförening | 51.42 | 1:46.19 | |||||
19 | Emmalina Ottosson | 2005 | Simklubben Laxen | 51.75 | 1:46.63 | |||||
20 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 53.65 | 1:47.36 | |||||
21 | Tuva Adamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 53.45 | 1:49.10 | |||||
22 | Rut Svangård | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 53.30 | 1:50.08 | |||||
23 | Ester Lindqvist | 2005 | Uddevalla Sim | 55.73 | 1:52.61 | |||||
24 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 54.87 | 1:52.91 | |||||
25 | Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | Uddevalla Sim | 57.28 | 1:53.26 | |||||
26 | Emma Johansson | 2005 | Varberg Sim | 55.47 | 1:54.60 | |||||
27 | Emma Göthberg Nordström | 2005 | Alingsås SLS | 54.90 | 1:54.99 | |||||
28 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 56.48 | 1:56.50 | |||||
29 | Beatrice Andersson | 2005 | Simklubben Laxen | 56.78 | 1:59.15 | |||||
30 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 1:02.81 | 2:07.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 56, 100m Ryggsim Po 11, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 40.89 | 1:21.01 | |||||
2 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 41.15 | 1:22.06 | |||||
3 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.75 | 1:24.31 | |||||
4 | Julius Andersson | 2005 | Varberg Sim | 41.62 | 1:25.15 | |||||
5 | Joseph Ornek | 2005 | Varberg Sim | 45.50 | 1:32.71 | |||||
6 | Alvin Åkesson | 2005 | Varberg Sim | 47.63 | 1:34.17 | |||||
7 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 47.90 | 1:35.74 | |||||
8 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 49.19 | 1:40.16 | |||||
9 | Edvin Danielsson | 2005 | Varberg Sim | 49.68 | 1:42.14 | |||||
10 | Petter Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 50.44 | 1:43.03 | |||||
11 | Lukas Isaksson | 2005 | Simklubben Laxen | 50.76 | 1:44.00 | |||||
12 | Hampus Rosdahl | 2005 | Simklubben Laxen | 52.40 | 1:45.28 | |||||
13 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 50.83 | 1:46.29 | |||||
14 | Lucas Axelsson | 2005 | Varberg Sim | 52.94 | 1:47.57 | |||||
15 | Love Nystedt | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 52.23 | 1:49.11 | |||||
16 | Bence Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | 52.83 | 1:50.80 | |||||
17 | Oliver Andersson | 2005 | Uddevalla Sim | 59.44 | 1:58.81 | |||||
18 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.33 | 2:08.09 | |||||
- | Linus Persson | 2005 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 57, 4X50m Frisim Fl 11 o Y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Uddevalla Damer 1 | 0 | Uddevalla Sim | 2:21.17 | ||||||
Lina Nielsen | 2005 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Nora Eriksson | 2005 | 36.42 | 1:11.25 | |||||||
Lova Rodin | 2005 | 38.91 | 1:50.16 | |||||||
Sofia Abrahamsson | 2005 | 31.01 | 2:21.17 | |||||||
2 | Varberg Damer Blå | 2005 | Varberg Sim | 2:32.34 | ||||||
Nikki Berggren | 2005 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Filippa Sjögren | 2006 | 36.27 | 1:13.63 | |||||||
Ronja Gustafsson | 2006 | 41.92 | 1:55.55 | |||||||
Alva Tingstorp | 2005 | 36.79 | 2:32.34 | |||||||
3 | SK Laxen Damer [2005] | 2005 | Simklubben Laxen | 2:34.62 | ||||||
Ellen Gullberg | 2005 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Emmalina Ottosson | 2005 | 38.62 | 1:12.40 | |||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 41.33 | 1:53.73 | |||||||
Leia Gustavsson | 2007 | 40.89 | 2:34.62 | |||||||
4 | Kungsbacka Flickor Lag 1 | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 2:42.33 | ||||||
Alicia Fredriksson | 2005 | 41.40 | 41.40 | |||||||
Rut Svangård | 2005 | 39.62 | 1:21.02 | |||||||
Sigrid Hildebrand | 2006 | 44.96 | 2:05.98 | |||||||
Lina Dahlgren | 2005 | 36.35 | 2:42.33 | |||||||
5 | Uddevalla Damer 2 | 0 | Uddevalla Sim | 2:48.92 | ||||||
Emma Hejdengård | 2006 | 40.21 | 40.21 | |||||||
Evelina Erichsen | 2006 | 39.73 | 1:19.94 | |||||||
Moa Blomberg | 2005 | 44.95 | 2:04.89 | |||||||
Ester Lindqvist | 2005 | 44.03 | 2:48.92 | |||||||
6 | Alingsås Lag 1 | 0 | Alingsås SLS | 2:49.55 | ||||||
Linnea Hyvönen | 2005 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Saga Sillerström | 2006 | 42.82 | 1:19.70 | |||||||
Emma Göthberg Nordström | 2005 | 48.90 | 2:08.60 | |||||||
Nellie Siwersjö | 2006 | 40.95 | 2:49.55 | |||||||
7 | SK Laxen Damer [2005] 2 | 2005 | Simklubben Laxen | 2:50.07 | ||||||
Isa Persson | 2006 | 41.12 | 41.12 | |||||||
Stina Holmqvist | 2006 | 39.88 | 1:21.00 | |||||||
Stella Isaksson | 2007 | 46.21 | 2:07.21 | |||||||
Beatrice Andersson | 2005 | 42.86 | 2:50.07 | |||||||
8 | Varberg Damer Grön | 2005 | Varberg Sim | 2:55.51 | ||||||
Hilda Andersson | 2007 | 44.68 | 44.68 | |||||||
Olivia Leijon | 2005 | 41.35 | 1:26.03 | |||||||
Emma Johansson | 2005 | 49.89 | 2:15.92 | |||||||
Felicia Ceveryd | 2005 | 39.59 | 2:55.51 | |||||||
9 | S 77 Damer Lag 1 [2005] | 2005 | S77 Stenungsund | 2:56.91 | ||||||
Ellen Bergman | 2005 | 38.84 | 38.84 | |||||||
Alva Anell | 2005 | 54.63 | 1:33.47 | |||||||
Maja Edberg | 2006 | 42.49 | 2:15.96 | |||||||
Lina Back | 2005 | 40.95 | 2:56.91 | |||||||
10 | Kungsbacka Flickor Lag 2 | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 3:06.96 | ||||||
Tindra Billström | 2006 | 47.94 | 47.94 | |||||||
Ida Magnusson | 2005 | 45.95 | 1:33.89 | |||||||
Maja Swüste | 2006 | 44.40 | 2:18.29 | |||||||
Jonna Norlin | 2006 | 48.67 | 3:06.96 | |||||||
11 | Uddevalla Damer 3 | 0 | Uddevalla Sim | 3:07.05 | ||||||
Annamaria Girnus de Sousa | 2005 | 43.96 | 43.96 | |||||||
Ebba Kjellberg | 2006 | 48.76 | 1:32.72 | |||||||
Vilma Olsson | 2007 | 51.25 | 2:23.97 | |||||||
Tuva Adamsson | 2005 | 43.08 | 3:07.05 | |||||||
12 | S 77 Damer Lag 2 [2005] | 2005 | S77 Stenungsund | 3:25.46 | ||||||
Linnea Börjesson | 2005 | 42.63 | 42.63 | |||||||
Evelina Hallman | 2006 | 51.41 | 1:34.04 | |||||||
Elsa Gustavsson | 2006 | 52.58 | 2:26.62 | |||||||
Alice Olsson | 2006 | 58.84 | 3:25.46 | |||||||
- | Strömstad Damer | 0 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Trollhättan | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Trollhättans SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 58, 4X50m Frisim Po 11 o y, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Varberg Herrar Blå | 2005 | Varberg Sim | 2:18.58 | ||||||
Arvid Kvorning | 2005 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Edvin Danielsson | 2005 | 35.61 | 1:09.67 | |||||||
Julius Andersson | 2005 | 33.22 | 1:42.89 | |||||||
Alvin Åkesson | 2005 | 35.69 | 2:18.58 | |||||||
2 | SK Laxen Herrar [2005] | 2005 | Simklubben Laxen | 2:23.83 | ||||||
Axel Vaide | 2005 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Emil Wannem | 2006 | 35.89 | 1:08.37 | |||||||
Petter Bergdahl | 2005 | 36.88 | 1:45.25 | |||||||
Lukas Isaksson | 2005 | 38.58 | 2:23.83 | |||||||
3 | Uddevalla Herrar 1 | 0 | Uddevalla Sim | 2:38.84 | ||||||
Oskar Egerdal | 2006 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Marcus Östblom | 2005 | 39.56 | 1:19.38 | |||||||
Petter Lundberg | 2005 | 39.74 | 1:59.12 | |||||||
Adam Rogersson | 2007 | 39.72 | 2:38.84 | |||||||
4 | Varberg Herrar Grön | 2005 | Varberg Sim | 2:46.45 | ||||||
Joseph Ornek | 2005 | 36.34 | 36.34 | |||||||
Seth Svensson | 2005 | 40.25 | 1:16.59 | |||||||
Max Jilek | 2006 | 49.30 | 2:05.89 | |||||||
Lucas Axelsson | 2005 | 40.56 | 2:46.45 | |||||||
5 | Trollhättan Killar Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 2:49.90 | ||||||
Rasmus Faarinen | 2005 | 42.53 | 42.53 | |||||||
Ebbe Fransson | 2008 | 41.96 | 1:24.49 | |||||||
Viktor Olsson | 2006 | 52.64 | 2:17.13 | |||||||
Hugo Fransson | 2005 | 32.77 | 2:49.90 | |||||||
6 | Uddevalla Herrar 2 | 0 | Uddevalla Sim | 2:59.48 | ||||||
David Happe | 2006 | 44.22 | 44.22 | |||||||
Tim Rogersson | 2005 | 44.32 | 1:28.54 | |||||||
Leon Rössger | 2006 | 46.78 | 2:15.32 | |||||||
Oliver Andersson | 2005 | 44.16 | 2:59.48 | |||||||
7 | Kungsbacka Pojkar Lag 1 | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 3:12.74 | ||||||
Love Nystedt | 2005 | 45.13 | 45.13 | |||||||
Noah Johansson | 2005 | 49.28 | 1:34.41 | |||||||
Oscar Jardle | 2007 | 48.44 | 2:22.85 | |||||||
Max Törnqvist | 2006 | 49.89 | 3:12.74 | |||||||
8 | Trollhättan Killar Lag 2 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 3:49.51 | ||||||
Alwin Andree | 2006 | 49.60 | 49.60 | |||||||
Ludvig Brax | 2007 | 57.81 | 1:47.41 | |||||||
Otto Olsson | 2007 | 1:10.19 | 2:57.60 | |||||||
Simon Olofsson | 2007 | 51.91 | 3:49.51 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |