Resultater for Triton Arena Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Arena Open 2016 | Udskriftsdato | 15 april 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 april 2016 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.38 | ||||||
2 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.86 | ||||||
3 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 34.77 | ||||||
4 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.85 | ||||||
5 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 36.96 | ||||||
6 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 41.10 | ||||||
7 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 44.22 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.16 | ||||||
2 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.28 | ||||||
3 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.86 | ||||||
4 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.63 | ||||||
5 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.74 | ||||||
6 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.86 | ||||||
7 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.29 | ||||||
8 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.56 | ||||||
9 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 35.00 | ||||||
10 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 36.60 | ||||||
11 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.83 | ||||||
12 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.30 | ||||||
13 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.06 | ||||||
- | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 29.99 | ||||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.36 | ||||||
3 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 31.19 | ||||||
4 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.64 | ||||||
5 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | VAT Copenhagen | 32.66 | ||||||
6 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 33.41 | ||||||
7 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.42 | ||||||
8 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.49 | ||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 34.10 | ||||||
10 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.52 | ||||||
11 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 34.92 | ||||||
12 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.57 | ||||||
13 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.60 | ||||||
14 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 35.73 | ||||||
15 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | A6 | 37.09 | ||||||
16 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 37.47 | ||||||
17 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.94 | ||||||
18 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.30 | ||||||
19 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.78 | ||||||
20 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.91 | ||||||
21 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.77 | ||||||
22 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.90 | ||||||
23 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.18 | ||||||
24 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 45.77 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 34.90 | ||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 35.16 | ||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.52 | ||||||
4 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | ||||||
5 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 37.45 | ||||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 37.86 | ||||||
7 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 38.46 | ||||||
8 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.68 | ||||||
9 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 38.94 | ||||||
10 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 39.52 | ||||||
11 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.80 | ||||||
12 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.19 | ||||||
13 | Silja Brage | 2005 | A6 | 41.45 | ||||||
14 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 41.56 | ||||||
15 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.62 | ||||||
16 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 42.33 | ||||||
17 | Laura Thomadsen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 43.04 | ||||||
18 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 45.62 | ||||||
19 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 46.02 | ||||||
20 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 51.29 | ||||||
21 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 52.08 | ||||||
22 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 53.77 | ||||||
- | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 42.78 | ||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.83 | ||||||
3 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 47.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 15 april 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:56 |