Resultater for Sum-Sim (50m) 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 32 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sum-Sim (50m) 2016 | Utskriftsdatum | 03 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | SSF/LASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2016 |
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Jaked |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Johan Rydahl 1:02.28 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Björn Seeliger 1:00.43 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 FM: Elias Altman 59.84 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.94 | 1:04.41 | |||||
2 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 31.40 | 1:04.95 | |||||
3 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 30.90 | 1:05.10 | |||||
4 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.88 | 1:05.77 | |||||
5 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.37 | 1:06.12 | |||||
6 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.77 | 1:06.36 | |||||
7 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 31.75 | 1:06.61 | |||||
8 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 32.81 | 1:06.77 | |||||
9 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.72 | 1:07.46 | |||||
10 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 33.32 | 1:08.20 | |||||
11 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.93 | 1:08.37 | |||||
12 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.37 | 1:08.53 | |||||
13 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 33.38 | 1:08.97 | |||||
14 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 33.83 | 1:09.14 | |||||
15 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.12 | 1:09.36 | |||||
16 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 33.76 | 1:09.39 | |||||
17 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.28 | 1:09.40 | |||||
18 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.10 | 1:09.41 | |||||
19 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 33.59 | 1:09.47 | |||||
20 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.54 | 1:09.51 | |||||
21 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.25 | 1:09.72 | |||||
22 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 33.78 | 1:09.78 | |||||
23 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.08 | 1:09.98 | |||||
24 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 34.55 | 1:10.55 | |||||
25 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 35.00 | 1:11.50 | |||||
26 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 34.28 | 1:11.56 | |||||
27 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.74 | 1:13.49 | |||||
28 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.85 | 1:13.94 | |||||
- | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, Försök 15 år |
Sponsor: Jaked |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Johan Rydahl 1:02.28 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Björn Seeliger 1:00.43 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 FM: Elias Altman 59.84 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.82 | 1:02.11 | |||||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 30.78 | 1:03.27 | |||||
3 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.44 | 1:03.40 | |||||
4 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.80 | 1:03.50 | |||||
5 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 31.30 | 1:04.06 | |||||
6 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.68 | 1:04.40 | |||||
7 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.66 | 1:05.31 | |||||
8 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.27 | 1:05.57 | |||||
9 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 31.59 | 1:06.08 | |||||
10 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.76 | 1:06.17 | |||||
11 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.29 | 1:06.43 | |||||
12 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 32.44 | 1:06.79 | |||||
13 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 32.04 | 1:07.83 | |||||
14 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.77 | 1:07.90 | |||||
15 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 32.06 | 1:07.97 | |||||
16 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.11 | 1:08.44 | |||||
17 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.79 | 1:08.45 | |||||
18 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.03 | 1:08.84 | |||||
19 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.54 | 1:08.95 | |||||
20 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 33.06 | 1:08.96 | |||||
21 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 32.92 | 1:09.56 | |||||
22 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.55 | 1:09.68 | |||||
23 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 33.09 | 1:09.79 | |||||
24 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.61 | 1:10.61 | |||||
25 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 33.59 | 1:10.77 | |||||
26 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.85 | 1:11.06 | |||||
27 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 36.87 | 1:15.29 | |||||
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: Jaked |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Johan Rydahl 1:02.28 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Björn Seeliger 1:00.43 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 FM: Elias Altman 59.84 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.02 | 1:00.09 | |||||
2 | Daniel Jonsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.10 | 1:01.51 | |||||
3 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.80 | 1:01.76 | |||||
4 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 30.34 | 1:02.11 | |||||
5 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 30.15 | 1:02.18 | |||||
6 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.57 | 1:02.87 | |||||
7 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.85 | 1:03.20 | |||||
8 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Poseidon | 30.92 | 1:03.40 | |||||
9 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.16 | 1:03.51 | |||||
10 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 31.32 | 1:03.53 | |||||
11 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.10 | 1:03.73 | |||||
12 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.90 | 1:04.33 | |||||
13 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.81 | 1:04.37 | |||||
14 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.57 | 1:04.50 | |||||
15 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.16 | 1:04.54 | |||||
16 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.36 | 1:04.99 | |||||
17 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.56 | 1:05.18 | |||||
18 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.18 | 1:05.73 | |||||
19 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.81 | 1:06.01 | |||||
20 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.86 | 1:06.36 | |||||
21 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.49 | 1:06.59 | |||||
22 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.28 | 1:06.98 | |||||
23 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.52 | 1:07.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 03 juli 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:21 |