Resultat för Sum-Sim (50m) 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 33 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2016 |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
10:40 |
|
|
Arrangör |
SSF/LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: Kallhälls Måleri |
15 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 2:03.98 2007 FM: Olivia Ülger 2:10.32 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:02.65 FM: Alba Forés 2:05.65 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
29.65 |
1:03.29 |
1:38.46 |
|
2:12.80 |
|
2 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
S71 |
|
30.85 |
1:03.74 |
1:38.27 |
|
2:12.93 |
|
3 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.39 |
1:04.04 |
1:38.18 |
|
2:13.34 |
|
4 |
Wilma Persson |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
31.19 |
1:05.06 |
1:39.57 |
|
2:13.88 |
|
5 |
Klara Johansson |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
30.17 |
1:03.16 |
1:37.78 |
|
2:14.00 |
|
6 |
Simone Karlsson |
2001 |
Osby Simsällskap |
|
31.18 |
1:04.91 |
1:40.28 |
|
2:14.21 |
|
7 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
31.00 |
1:05.21 |
1:39.92 |
|
2:14.79 |
|
8 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.02 |
1:04.64 |
1:39.69 |
|
2:15.27 |
|
9 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.46 |
1:05.62 |
1:40.85 |
|
2:15.50 |
|
10 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.40 |
1:07.35 |
1:41.78 |
|
2:15.71 |
|
11 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
|
30.76 |
1:05.31 |
1:41.14 |
|
2:16.28 |
|
12 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
32.04 |
1:06.84 |
1:41.69 |
|
2:16.56 |
|
13 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.06 |
1:05.06 |
1:40.88 |
|
2:16.71 |
|
14 |
Filippa Sundström |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.20 |
1:05.81 |
1:41.35 |
|
2:17.20 |
|
15 |
Andrea Reinhold |
2001 |
Göteborg Sim |
|
30.55 |
1:05.07 |
1:41.16 |
|
2:17.35 |
|
16 |
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.77 |
1:06.41 |
1:42.07 |
|
2:17.40 |
|
17 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
32.52 |
1:08.07 |
1:43.95 |
|
2:18.18 |
|
18 |
Moa Karlsson |
2002 |
S71 |
|
1:07.23 |
1:43.06 |
2:18.50 |
|
2:18.50 |
|
19 |
Malin Eklund |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
32.04 |
1:07.21 |
1:43.39 |
|
2:18.97 |
|
20 |
Ida Lövgren |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
31.96 |
1:07.84 |
1:44.17 |
|
2:20.18 |
|
21 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.39 |
1:06.82 |
1:43.71 |
|
2:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor, Försök 16 - 17 år |
Sponsor: Kallhälls Måleri |
15 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 2:03.98 2007 FM: Olivia Ülger 2:10.32 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:02.65 FM: Alba Forés 2:05.65 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
30.64 |
1:03.43 |
1:36.39 |
|
2:09.10 |
|
2 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
30.48 |
1:03.42 |
1:37.44 |
|
2:10.67 |
|
3 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
Göteborg Sim |
|
30.34 |
1:02.97 |
1:36.73 |
|
2:10.93 |
|
4 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
30.83 |
1:04.51 |
1:38.92 |
|
2:11.53 |
|
5 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
30.96 |
1:04.44 |
1:38.43 |
|
2:11.66 |
|
6 |
Ida Swegmark |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.96 |
1:04.40 |
1:38.59 |
|
2:12.24 |
|
7 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.86 |
1:04.18 |
1:38.42 |
|
2:12.59 |
|
8 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
30.89 |
1:04.80 |
1:39.65 |
|
2:12.86 |
|
9 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
31.13 |
1:04.62 |
1:38.75 |
|
2:13.27 |
|
10 |
Linnéa Lundborg |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.90 |
1:04.34 |
1:38.83 |
|
2:13.38 |
|
11 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
31.38 |
1:04.83 |
1:39.32 |
|
2:13.81 |
|
12 |
Hanna Hargsten |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.32 |
1:03.71 |
1:38.71 |
|
2:13.99 |
|
13 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.42 |
1:05.10 |
1:39.19 |
|
2:14.16 |
|
14 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.54 |
1:04.28 |
1:39.21 |
|
2:14.68 |
|
15 |
Alice Möller |
2000 |
Simsällskapet Delfin |
|
31.48 |
1:05.68 |
1:40.60 |
|
2:14.70 |
|
16 |
Matilda Klintberg |
1999 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
30.87 |
1:05.11 |
1:39.46 |
|
2:14.77 |
|
17 |
Elin Johannesson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
30.31 |
1:04.25 |
1:39.65 |
|
2:14.92 |
|
18 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.16 |
1:05.36 |
1:40.27 |
|
2:15.09 |
|
19 |
Emelie Melin |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.79 |
1:04.69 |
1:40.31 |
|
2:15.47 |
|
20 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.32 |
1:05.63 |
1:41.74 |
|
2:18.15 |
|
21 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.54 |
1:06.11 |
1:41.94 |
|
2:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.07 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2016 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
10:40 |
|