Results for Østdanske Årgangsmesterskaber Grp. 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 22 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 658 | 28.95 | 58.04 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 636 | 29.05 | 58.70 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 628 | 28.78 | 58.94 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Bastiansen | 1993 | 471 | 31.75 | 1:04.89 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Haugaard | 1993 | 470 | 30.92 | 1:04.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob H. Andersen | 1993 | 463 | 31.79 | 1:05.22 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Søren Holm | 1993 | 458 | 31.73 | 1:05.47 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 445 | 31.62 | 1:06.10 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 443 | 32.44 | 1:06.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Nicklas Plum Toft | 1993 | 431 | 32.87 | 1:06.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 422 | 32.25 | 1:07.30 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victor Graffmann | 1993 | 420 | 32.75 | 1:07.40 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sebastian Grønning | 1993 | 411 | 33.54 | 1:07.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kim Brun Larsen | 1993 | 402 | 33.79 | 1:08.36 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 401 | 34.10 | 1:08.46 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kasper Madsen | 1993 | 397 | 33.55 | 1:08.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Christian Nørregaard | 1993 | 393 | 33.00 | 1:08.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Alexander Lollike | 1993 | 389 | 33.82 | 1:09.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 494 | 31.42 | 1:03.85 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Rasmus Kruuse | 1994 | 493 | 30.93 | 1:03.87 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Schøffer | 1994 | 477 | 31.76 | 1:04.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 468 | 31.35 | 1:05.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Olczyk | 1994 | 462 | 31.51 | 1:05.27 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Hvid | 1994 | 436 | 32.49 | 1:06.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Joakim Lassen | 1994 | 418 | 32.45 | 1:07.52 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Steffen Poulsen | 1994 | 404 | 32.95 | 1:08.29 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 399 | 33.29 | 1:08.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 398 | 33.50 | 1:08.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Karim Møller | 1994 | 394 | 34.05 | 1:08.83 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Benjamin Jensen | 1994 | 388 | 33.61 | 1:09.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 383 | 33.70 | 1:09.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Ovesen | 1994 | 377 | 34.36 | 1:09.85 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | 377 | 33.92 | 1:09.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Casper S. Korch | 1994 | 368 | 34.35 | 1:10.43 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolai Thomsen | 1994 | 368 | 34.54 | 1:10.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Rasmus Härstedt | 1994 | 359 | 34.56 | 1:11.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 359 | 34.64 | 1:11.03 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emil Storr-Hansen | 1994 | 345 | 35.04 | 1:11.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Victor Jones | 1994 | 344 | 34.64 | 1:12.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Christian Heyde | 1994 | 336 | 35.20 | 1:12.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Emil Møhl | 1994 | 325 | 35.09 | 1:13.38 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |