Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber Grp. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 20 marts 2009 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Sigma NS & Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 618 | 4:45.08 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 555 | 4:55.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 554 | 4:55.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Lars Merl | 1993 | 538 | 4:58.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Jungersen | 1993 | 521 | 5:01.78 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Wich | 1993 | 518 | 5:02.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Suhr | 1993 | 512 | 5:03.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Søren Holm | 1993 | 500 | 5:06.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 481 | 5:09.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | 478 | 5:10.51 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
11 | Christian Nørregaard | 1993 | 477 | 5:10.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Alexander Andersen | 1993 | 458 | 5:15.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 3, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | 593 | 4:49.13 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Mathias Hvid | 1994 | 572 | 4:52.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 569 | 4:53.06 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 549 | 4:56.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Mads Schøffer | 1994 | 503 | 5:05.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alexander Mundt | 1994 | 490 | 5:08.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | 484 | 5:09.39 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Alexander Grønfeldt | 1994 | 478 | 5:10.67 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 462 | 5:14.16 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Mark Bjerregaard | 1994 | 460 | 5:14.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 451 | 5:16.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michel Michelsen | 1994 | 450 | 5:17.02 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS |