Resultat för NUSS-äldre/yngre 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Dale Gjerstad | 2000 | Vestkantsvømmerne | 29.42 | ||||||
2 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 29.82 | ||||||
3 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.24 | ||||||
4 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.49 | ||||||
5 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 30.62 | ||||||
6 | Emma Rist Jenssen | 1999 | Team Sor/lil | 30.67 | ||||||
7 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 30.69 | ||||||
8 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 30.75 | ||||||
9 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.56 | ||||||
10 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.66 | ||||||
11 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.72 | ||||||
12 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.78 | ||||||
13 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.83 | ||||||
14 | Emma Östenstad | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 32.00 | ||||||
15 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.24 | ||||||
16 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.29 | ||||||
17 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.36 | ||||||
18 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.44 | ||||||
19 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.45 | ||||||
20 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.56 | ||||||
21 | Mari Lien Børseth | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 32.59 | ||||||
22 | Ulva Kristine Olufsen Bra | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 32.64 | ||||||
23 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.67 | ||||||
24 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.68 | ||||||
25 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.75 | ||||||
26 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.99 | ||||||
27 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.06 | ||||||
28 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.11 | ||||||
29 | Synneva Aarekol Johannessen | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 33.17 | ||||||
30 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.48 | ||||||
31 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 33.92 | ||||||
32 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.75 | ||||||
2 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.79 | ||||||
3 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 31.01 | ||||||
4 | Ingrid Leifsen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 31.02 | ||||||
5 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.03 | ||||||
6 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 31.33 | ||||||
7 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.47 | ||||||
8 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 31.55 | ||||||
9 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.58 | ||||||
10 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.84 | ||||||
11 | Oda Møllerhaug Hansen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 31.92 | ||||||
12 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.93 | ||||||
13 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.01 | ||||||
14 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.07 | ||||||
15 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.10 | ||||||
16 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 32.36 | ||||||
17 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.37 | ||||||
18 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 32.38 | ||||||
19 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.44 | ||||||
20 | Thyra Noomi Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 32.57 | ||||||
21 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.60 | ||||||
22 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 32.61 | ||||||
23 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 32.93 | ||||||
24 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 33.08 | ||||||
25 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 33.33 | ||||||
26 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.79 | ||||||
27 | Therese Bjelland | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 33.83 | ||||||
28 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 33.91 | ||||||
29 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 34.01 | ||||||
30 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.10 | ||||||
31 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 34.64 | ||||||
- | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 30.61 | ||||||
2 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.32 | ||||||
3 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.43 | ||||||
4 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 31.68 | ||||||
4 | Thea Amalie Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.68 | ||||||
6 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.69 | ||||||
7 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.07 | ||||||
8 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 32.13 | ||||||
9 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.36 | ||||||
10 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.42 | ||||||
11 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.49 | ||||||
12 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.00 | ||||||
13 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 33.01 | ||||||
14 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.03 | ||||||
15 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 33.04 | ||||||
16 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 33.36 | ||||||
17 | Emma Dahl Bjørneby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 33.83 | ||||||
18 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 33.84 | ||||||
19 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 33.89 | ||||||
20 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.94 | ||||||
20 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.94 | ||||||
22 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.00 | ||||||
23 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 34.12 | ||||||
24 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.61 | ||||||
25 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.63 | ||||||
26 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.77 | ||||||
27 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.11 | ||||||
28 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 35.23 | ||||||
29 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 35.77 | ||||||
30 | Erica Segerström | 2004 | Simklubben Solsta | 35.85 | ||||||
31 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.98 | ||||||
32 | Amanda Weidning | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 33.29 | ||||||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 34.57 | ||||||
3 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.97 | ||||||
4 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.62 | ||||||
5 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 37.22 | ||||||
6 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.60 | ||||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 37.79 | ||||||
8 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 38.25 | ||||||
8 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 38.25 | ||||||
10 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.46 | ||||||
11 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.12 | ||||||
12 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.41 | ||||||
13 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.96 | ||||||
14 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 40.32 | ||||||
15 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.02 | ||||||
16 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.37 | ||||||
17 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.90 | ||||||
18 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.44 | ||||||
19 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.16 | ||||||
20 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.18 | ||||||
21 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.88 | ||||||
22 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.63 | ||||||
23 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 45.06 | ||||||
24 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.46 | ||||||
25 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.87 | ||||||
26 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.51 | ||||||
27 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.11 | ||||||
28 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.41 | ||||||
29 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.77 | ||||||
30 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 52.06 | ||||||
31 | Elin Segerström | 2007 | Simklubben Solsta | 54.62 | ||||||
- | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | 26.36 | ||||||
2 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 26.71 | ||||||
3 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 26.73 | ||||||
4 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 27.06 | ||||||
5 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.34 | ||||||
6 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.18 | ||||||
7 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 28.37 | ||||||
8 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 28.43 | ||||||
9 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 28.63 | ||||||
10 | Vegard Vikane | 1997 | Bergens SLK | 29.06 | ||||||
11 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.09 | ||||||
12 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 29.16 | ||||||
13 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 29.17 | ||||||
14 | Arild Degerstrøm | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 29.38 | ||||||
15 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 29.42 | ||||||
16 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.46 | ||||||
16 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.46 | ||||||
18 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 29.47 | ||||||
19 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 29.75 | ||||||
20 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.87 | ||||||
21 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.97 | ||||||
22 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.15 | ||||||
23 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 30.36 | ||||||
24 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.39 | ||||||
25 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.47 | ||||||
26 | Johs Seeberg | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 30.64 | ||||||
27 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 30.68 | ||||||
28 | Erlend Tvedt | 2000 | Vestkantsvømmerne | 30.79 | ||||||
29 | Sander Olai Antun | 2000 | Vestkantsvømmerne | 31.29 | ||||||
30 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 31.75 | ||||||
31 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.01 | ||||||
32 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.85 | ||||||
2 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 28.94 | ||||||
3 | Bjørn Olaisen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 29.09 | ||||||
4 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 29.13 | ||||||
5 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.31 | ||||||
6 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.46 | ||||||
7 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.73 | ||||||
8 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.79 | ||||||
9 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.94 | ||||||
10 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 29.96 | ||||||
11 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.01 | ||||||
12 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 30.22 | ||||||
13 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 30.24 | ||||||
14 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.28 | ||||||
15 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.35 | ||||||
16 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.36 | ||||||
17 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.43 | ||||||
18 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.60 | ||||||
19 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 30.64 | ||||||
20 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.73 | ||||||
21 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.89 | ||||||
22 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 31.04 | ||||||
23 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 31.18 | ||||||
24 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.50 | ||||||
25 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 31.74 | ||||||
26 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.75 | ||||||
27 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 31.93 | ||||||
28 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.96 | ||||||
29 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.38 | ||||||
30 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.44 | ||||||
31 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.87 | ||||||
- | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ole Einar Ueland | 2003 | Lillesand IL | 29.55 | ||||||
2 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 29.92 | ||||||
3 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 30.69 | ||||||
4 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.51 | ||||||
5 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 31.84 | ||||||
6 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.91 | ||||||
7 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 31.99 | ||||||
8 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 32.51 | ||||||
9 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.70 | ||||||
10 | Gergø Varga | 2003 | Vestkantsvømmerne | 34.20 | ||||||
11 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.35 | ||||||
12 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.39 | ||||||
13 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.52 | ||||||
14 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.61 | ||||||
15 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.80 | ||||||
16 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 34.92 | ||||||
17 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.98 | ||||||
18 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 35.19 | ||||||
19 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.30 | ||||||
20 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.46 | ||||||
21 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.60 | ||||||
22 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.61 | ||||||
23 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.77 | ||||||
24 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.85 | ||||||
25 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.88 | ||||||
26 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.01 | ||||||
27 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.38 | ||||||
28 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.45 | ||||||
29 | Felix Kinnander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.83 | ||||||
30 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.11 | ||||||
31 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 38.16 | ||||||
32 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 33.57 | ||||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.97 | ||||||
3 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 35.51 | ||||||
4 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.08 | ||||||
5 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 38.46 | ||||||
6 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 38.72 | ||||||
7 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.94 | ||||||
8 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.91 | ||||||
9 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.99 | ||||||
10 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.11 | ||||||
11 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.32 | ||||||
12 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 43.97 | ||||||
13 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.77 | ||||||
14 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.41 | ||||||
15 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 49.13 | ||||||
16 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 49.53 | ||||||
16 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 49.53 | ||||||
18 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 50.61 | ||||||
19 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.89 | ||||||
20 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.11 | ||||||
21 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 51.96 | ||||||
22 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 52.16 | ||||||
23 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 53.24 | ||||||
- | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.39 | 1:10.26 | |||||
2 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.47 | 1:12.22 | |||||
3 | Christina Vestre | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 35.51 | 1:13.31 | |||||
4 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 34.98 | 1:13.40 | |||||
5 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 35.13 | 1:13.47 | |||||
5 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.72 | 1:13.47 | |||||
7 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.40 | 1:13.85 | |||||
8 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.28 | 1:13.97 | |||||
9 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.82 | 1:14.73 | |||||
10 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.96 | 1:15.02 | |||||
11 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.64 | 1:15.08 | |||||
12 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 36.59 | 1:15.58 | |||||
13 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.78 | 1:16.84 | |||||
14 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.94 | 1:17.04 | |||||
15 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.80 | 1:17.05 | |||||
16 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.57 | 1:17.12 | |||||
17 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.49 | 1:17.78 | |||||
18 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 37.90 | 1:17.82 | |||||
19 | Daniela Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 38.46 | 1:18.77 | |||||
20 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 39.72 | 1:19.78 | |||||
21 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.88 | 1:20.07 | |||||
22 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.04 | 1:21.49 | |||||
23 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.05 | 1:22.11 | |||||
24 | Kaia Pettersen | 2000 | Bergens SLK | 39.37 | 1:22.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.00 | 1:11.67 | |||||
2 | Therese Bjelland | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 35.18 | 1:12.27 | |||||
3 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.40 | 1:14.65 | |||||
4 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.30 | 1:14.98 | |||||
5 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 35.25 | 1:15.13 | |||||
6 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.64 | 1:15.78 | |||||
7 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 37.53 | 1:16.08 | |||||
8 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.10 | 1:16.18 | |||||
9 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.01 | 1:16.30 | |||||
10 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.94 | 1:16.40 | |||||
11 | Catherine Emile Fagge | 2002 | Lillesand IL | 36.79 | 1:16.51 | |||||
12 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.65 | 1:17.49 | |||||
13 | Caroline Kambe | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 38.00 | 1:17.65 | |||||
14 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.43 | 1:17.75 | |||||
15 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.01 | 1:18.55 | |||||
16 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 38.30 | 1:18.60 | |||||
17 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 38.24 | 1:18.84 | |||||
18 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.79 | 1:19.00 | |||||
19 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.06 | 1:19.11 | |||||
20 | Ingrid Leifsen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 37.14 | 1:19.46 | |||||
21 | Fanny Klasson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 38.44 | 1:19.89 | |||||
22 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.33 | 1:20.53 | |||||
23 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.74 | 1:22.15 | |||||
24 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 38.80 | 1:23.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.50 | 1:10.32 | |||||
2 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.12 | 1:13.56 | |||||
3 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 35.78 | 1:14.60 | |||||
4 | Nora Rindahl Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 36.65 | 1:15.08 | |||||
5 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.27 | 1:15.37 | |||||
6 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.86 | 1:16.35 | |||||
7 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 36.94 | 1:16.37 | |||||
8 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.52 | 1:16.67 | |||||
9 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.73 | 1:16.85 | |||||
10 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.01 | 1:17.12 | |||||
11 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 38.53 | 1:17.89 | |||||
12 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.69 | 1:18.02 | |||||
13 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.09 | 1:18.38 | |||||
14 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 38.41 | 1:18.64 | |||||
15 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.58 | 1:19.12 | |||||
16 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.86 | 1:19.51 | |||||
17 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.81 | 1:20.00 | |||||
18 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.45 | 1:20.21 | |||||
19 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.56 | 1:20.44 | |||||
20 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.52 | 1:20.45 | |||||
21 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.80 | 1:20.83 | |||||
22 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 39.29 | 1:20.90 | |||||
23 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.18 | 1:22.16 | |||||
24 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 39.08 | 1:22.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 38.09 | 1:19.18 | |||||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 39.60 | 1:20.99 | |||||
3 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 40.24 | 1:21.75 | |||||
4 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.47 | 1:23.84 | |||||
5 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.18 | 1:24.54 | |||||
6 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 41.46 | 1:26.24 | |||||
7 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 42.76 | 1:28.08 | |||||
8 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.58 | 1:28.52 | |||||
9 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.61 | 1:28.88 | |||||
10 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.64 | 1:29.59 | |||||
11 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.74 | 1:30.76 | |||||
12 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.68 | 1:30.86 | |||||
13 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 45.04 | 1:31.46 | |||||
14 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 44.32 | 1:34.08 | |||||
15 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.21 | 1:34.37 | |||||
16 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.03 | 1:34.95 | |||||
17 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 47.61 | 1:36.07 | |||||
18 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.47 | 1:36.29 | |||||
19 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.83 | 1:36.92 | |||||
20 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.55 | 1:38.42 | |||||
21 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.68 | 1:39.70 | |||||
22 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.66 | 1:40.78 | |||||
23 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.44 | 1:42.40 | |||||
24 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 48.68 | 1:42.64 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 30.50 | 1:03.66 | |||||
2 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.74 | 1:05.63 | |||||
3 | Johs Seeberg | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 32.93 | 1:05.69 | |||||
4 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.07 | 1:07.43 | |||||
5 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 33.21 | 1:07.79 | |||||
6 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 33.40 | 1:09.02 | |||||
7 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.95 | 1:09.76 | |||||
8 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.13 | 1:09.86 | |||||
9 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.86 | 1:10.68 | |||||
10 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.72 | 1:11.00 | |||||
11 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.63 | 1:11.63 | |||||
12 | Erlend Tvedt | 2000 | Vestkantsvømmerne | 36.66 | 1:15.71 | |||||
13 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.60 | 1:16.33 | |||||
14 | Vegard Vikane | 1997 | Bergens SLK | 36.76 | 1:16.64 | |||||
15 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.70 | 1:17.44 | |||||
16 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 38.43 | 1:17.98 | |||||
17 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 36.24 | 1:18.30 | |||||
18 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 38.99 | 1:19.30 | |||||
19 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 42.30 | 1:30.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 31.98 | 1:06.31 | |||||
2 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 32.95 | 1:07.81 | |||||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.53 | 1:08.15 | |||||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.20 | 1:08.74 | |||||
5 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.34 | 1:08.92 | |||||
6 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.76 | 1:10.18 | |||||
7 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.52 | 1:10.23 | |||||
8 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 34.65 | 1:11.17 | |||||
9 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 34.41 | 1:11.83 | |||||
10 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.91 | 1:12.78 | |||||
11 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 35.74 | 1:14.11 | |||||
12 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 36.99 | 1:14.70 | |||||
13 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.96 | 1:14.98 | |||||
14 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.87 | 1:15.10 | |||||
15 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.64 | 1:15.13 | |||||
16 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.10 | 1:15.52 | |||||
17 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.80 | 1:15.92 | |||||
18 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.90 | 1:17.03 | |||||
19 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.28 | 1:17.25 | |||||
20 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 37.28 | 1:17.94 | |||||
21 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.92 | 1:18.80 | |||||
22 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.68 | 1:18.96 | |||||
23 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.90 | 1:19.22 | |||||
24 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.97 | 1:28.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 32.71 | 1:08.80 | |||||
2 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.32 | 1:11.35 | |||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.25 | 1:12.98 | |||||
4 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.63 | 1:14.54 | |||||
5 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 36.71 | 1:16.96 | |||||
6 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.64 | 1:17.54 | |||||
7 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.78 | 1:17.67 | |||||
8 | Gergø Varga | 2003 | Vestkantsvømmerne | 38.59 | 1:18.80 | |||||
9 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 38.39 | 1:19.26 | |||||
10 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.75 | 1:19.49 | |||||
11 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.20 | 1:19.78 | |||||
12 | Charlie Mcmillan | 2004 | Gjövik Svömmeklubb | 38.12 | 1:19.88 | |||||
12 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.42 | 1:19.88 | |||||
14 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.27 | 1:20.07 | |||||
15 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.22 | 1:20.37 | |||||
16 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.40 | 1:20.90 | |||||
17 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.69 | 1:21.28 | |||||
18 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 39.64 | 1:21.62 | |||||
19 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.43 | 1:22.10 | |||||
20 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.21 | 1:22.30 | |||||
21 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.64 | 1:22.36 | |||||
22 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.20 | 1:22.64 | |||||
23 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.23 | 1:26.81 | |||||
- | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:16.20 | ||||||
2 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 1:23.70 | ||||||
3 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 1:25.38 | ||||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:26.40 | ||||||
5 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:28.47 | ||||||
6 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.63 | 1:29.86 | |||||
7 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:30.51 | ||||||
7 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.90 | 1:30.51 | |||||
9 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 44.71 | 1:31.71 | |||||
10 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:33.12 | ||||||
11 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:33.42 | ||||||
12 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 47.38 | 1:37.80 | |||||
13 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.98 | 1:40.05 | |||||
14 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.54 | 1:42.49 | |||||
15 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.54 | 1:43.17 | |||||
16 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 51.07 | 1:44.26 | |||||
17 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 50.60 | 1:44.38 | |||||
18 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 50.14 | 1:45.71 | |||||
19 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.09 | 1:46.08 | |||||
20 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 52.59 | 1:46.53 | |||||
21 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.57 | 1:47.18 | |||||
22 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.10 | 1:51.51 | |||||
23 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.78 | 1:57.19 | |||||
24 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 57.23 | 1:57.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:38 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.60 | 1:12.95 | 1:53.03 | 2:32.65 | |||
2 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 33.20 | 1:12.71 | 1:53.44 | 2:36.02 | |||
3 | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.52 | 1:18.36 | 2:02.44 | 2:48.35 | |||
4 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.67 | 1:13.80 | 1:59.78 | 2:54.56 | |||
5 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.39 | 1:23.90 | 2:10.82 | 2:56.62 | |||
6 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.60 | 1:24.61 | 2:13.88 | 3:02.72 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:54 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 18, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.65 | 1:13.35 | 1:52.76 | 2:32.72 | |||
2 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 33.92 | 1:15.60 | 1:57.36 | 2:39.78 | |||
3 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.64 | 1:18.79 | 2:00.91 | 2:41.33 | |||
4 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 34.31 | 1:16.11 | 1:58.79 | 2:41.99 | |||
5 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.19 | 1:21.04 | 2:06.37 | 2:51.00 | |||
6 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.27 | 1:19.37 | 2:05.44 | 2:54.61 | |||
7 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.21 | 1:22.79 | 2:11.03 | 2:58.10 | |||
8 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.54 | 1:24.49 | 2:12.83 | 2:59.73 | |||
9 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.51 | 1:18.50 | 2:08.42 | 3:00.70 | |||
10 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.59 | 1:24.94 | 2:14.54 | 3:02.15 | |||
11 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.65 | 1:23.89 | 2:14.89 | 3:03.68 | |||
12 | Fanny Klasson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 39.38 | 1:27.30 | 2:18.02 | 3:07.80 | |||
13 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 38.84 | 1:26.41 | 2:16.99 | 3:08.00 | |||
14 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 39.65 | 1:28.09 | 2:18.32 | 3:10.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 31.85 | 1:08.71 | 1:46.51 | 2:25.38 | |||
2 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.98 | 1:09.76 | 1:48.48 | 2:27.44 | |||
3 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.02 | 1:09.86 | 1:48.36 | 2:27.61 | |||
4 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.82 | 1:16.84 | 1:58.15 | 2:39.20 | |||
5 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.15 | 1:20.40 | 2:07.80 | 2:49.07 | |||
6 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.81 | 1:17.20 | 2:05.09 | 2:51.62 | |||
7 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.18 | 1:17.64 | 2:04.09 | 2:54.31 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 31.55 | 1:08.38 | 1:41.47 | 2:17.15 | |||
2 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 31.62 | 1:07.00 | 1:43.14 | 2:19.98 | |||
3 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.81 | 1:10.79 | 1:49.96 | 2:29.18 | |||
4 | Bjørn Olaisen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 31.99 | 1:08.06 | 1:47.33 | 2:31.24 | |||
5 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.96 | 1:15.33 | 1:56.81 | 2:37.10 | |||
6 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.28 | 1:14.35 | 1:56.72 | 2:37.67 | |||
7 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.57 | 1:14.62 | 1:57.15 | 2:37.96 | |||
8 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.44 | 1:17.27 | 1:59.09 | 2:40.28 | |||
9 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.21 | 1:11.56 | 1:56.81 | 2:45.26 | |||
10 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.65 | 1:14.81 | 1:59.95 | 2:50.77 | |||
11 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.93 | 1:24.21 | 2:12.08 | 2:59.42 | |||
- | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:10 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 18:51 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 21, 1500m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Arild Degerstrøm | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 1:04.40 | 2:12.47 | 3:21.96 | 4:30.64 | 17:09.81 | ||
5:39.46 | 6:48.11 | 7:57.28 | 9:06.61 | |||||||
10:16.58 | 11:25.85 | 12:35.26 | 13:43.96 | |||||||
14:53.17 | 16:02.57 | |||||||||
2 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:04.90 | 2:13.71 | 3:23.34 | 4:34.51 | 17:15.74 | ||
5:45.46 | 6:55.71 | 8:06.42 | 9:16.34 | |||||||
10:26.19 | 11:35.62 | 12:43.48 | 13:51.72 | |||||||
14:59.41 | 16:08.12 | |||||||||
3 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 1:07.88 | 2:19.72 | 3:31.84 | 4:43.38 | 17:36.39 | ||
5:54.25 | 7:05.48 | 8:16.01 | 9:26.42 | |||||||
10:37.07 | 11:47.09 | 12:56.89 | 14:07.71 | |||||||
15:17.50 | 16:27.80 | |||||||||
4 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.05 | 2:18.67 | 3:31.79 | 4:45.32 | 18:07.36 | ||
5:58.87 | 7:12.17 | 8:25.34 | 9:38.74 | |||||||
10:51.64 | 12:04.82 | 13:18.43 | 14:31.36 | |||||||
15:45.61 | 16:58.30 | |||||||||
5 | Vetle Vatnem | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 1:06.49 | 2:17.80 | 3:29.87 | 4:43.23 | 18:11.20 | ||
5:54.84 | 7:05.04 | 8:15.61 | 9:26.34 | |||||||
10:37.51 | 11:49.15 | 13:02.33 | 14:18.68 | |||||||
15:35.65 | 16:53.58 | |||||||||
6 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 1:07.73 | 2:19.88 | 3:31.91 | 4:42.93 | 18:13.11 | ||
5:53.91 | 7:06.04 | 8:17.14 | 9:31.26 | |||||||
10:45.16 | 12:00.21 | 13:15.39 | 14:30.23 | |||||||
15:45.82 | 17:01.32 | |||||||||
7 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 1:09.10 | 2:22.90 | 3:37.95 | 4:53.49 | 18:35.17 | ||
6:09.12 | 7:23.88 | 8:38.24 | 9:53.56 | |||||||
11:08.25 | 12:22.66 | 13:37.27 | 14:52.66 | |||||||
16:07.56 | 17:21.60 | |||||||||
8 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.47 | 2:24.67 | 3:39.55 | 4:55.10 | 18:54.43 | ||
6:10.78 | 7:27.20 | 8:42.46 | 9:59.23 | |||||||
11:16.00 | 12:33.48 | 13:50.14 | 15:05.85 | |||||||
16:23.10 | 17:38.92 | |||||||||
9 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.59 | 2:24.90 | 3:40.25 | 4:56.02 | 18:58.10 | ||
6:12.14 | 7:28.30 | 8:45.49 | 10:02.49 | |||||||
11:18.97 | 12:35.90 | 13:52.53 | 15:08.95 | |||||||
16:26.54 | 17:43.00 | |||||||||
10 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:09.53 | 2:25.63 | 3:42.18 | 4:58.79 | 19:06.46 | ||
6:16.62 | 7:34.16 | 8:50.74 | 10:06.86 | |||||||
11:24.05 | 12:41.80 | 13:59.58 | 15:17.55 | |||||||
16:35.38 | 17:52.24 | |||||||||
11 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 1:09.40 | 2:25.20 | 3:40.69 | 4:56.99 | 19:20.88 | ||
6:13.85 | 7:31.18 | 8:50.07 | 10:08.74 | |||||||
11:26.72 | 12:47.11 | 14:05.27 | 15:25.89 | |||||||
16:44.49 | 18:03.91 | |||||||||
12 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.51 | 2:25.08 | 3:42.35 | 5:01.43 | 19:23.92 | ||
6:19.95 | 7:38.76 | 8:56.96 | 10:14.41 | |||||||
11:33.89 | 12:52.63 | 14:11.99 | 15:32.10 | |||||||
16:50.70 | 18:09.35 | |||||||||
13 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:12.63 | 2:29.93 | 3:47.68 | 5:05.86 | 19:25.21 | ||
6:24.21 | 7:42.33 | 9:01.16 | 10:19.58 | |||||||
11:38.40 | 12:57.15 | 14:15.36 | 15:33.38 | |||||||
16:51.75 | 18:10.40 | |||||||||
14 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 1:12.42 | 2:30.05 | 3:48.25 | 5:07.01 | 19:25.35 | ||
6:25.27 | 7:42.21 | 9:00.98 | 10:18.57 | |||||||
12:18.02 | 13:37.24 | 14:56.20 | 16:15.06 | |||||||
17:31.54 | 18:48.52 | |||||||||
15 | Gustav Leifsen | 2002 | Haugesund Svømmeklubb | 1:11.74 | 2:29.99 | 3:49.57 | 5:09.60 | 19:38.60 | ||
6:29.17 | 7:46.81 | 9:05.99 | 10:25.27 | |||||||
11:44.48 | 13:03.93 | 14:23.02 | 15:43.04 | |||||||
17:02.09 | 18:21.40 | |||||||||
16 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.20 | 2:32.22 | 3:53.22 | 5:14.08 | 20:09.53 | ||
6:35.95 | 7:56.98 | 9:18.00 | 10:39.73 | |||||||
12:01.29 | 13:22.28 | 14:43.99 | 16:05.95 | |||||||
17:28.08 | 18:49.55 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 18:51 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 08:39 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Östenstad | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 1:07.03 | 2:17.10 | 3:28.77 | 4:40.21 | |||
2 | Christina Vestre | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 1:07.62 | 2:19.26 | 3:32.72 | 4:45.89 | |||
3 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.10 | 2:26.99 | 3:44.72 | 5:00.55 | |||
4 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:12.00 | 2:29.83 | 3:48.52 | 5:03.94 | |||
5 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:11.48 | 2:30.12 | 3:48.22 | 5:05.38 | |||
6 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.97 | 2:29.50 | 3:46.79 | 5:05.91 | |||
7 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:11.86 | 2:29.24 | 3:47.41 | 5:06.39 | |||
8 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.18 | 2:31.16 | 3:49.95 | 5:08.88 | |||
9 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:14.56 | 2:34.25 | 3:52.62 | 5:08.89 | |||
10 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:13.46 | 2:34.21 | 3:53.36 | 5:10.58 | |||
11 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:12.27 | 2:31.18 | 3:52.18 | 5:16.79 | |||
12 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:14.85 | 2:37.31 | 4:00.57 | 5:22.05 | |||
13 | Alma Ericsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.44 | 2:37.03 | 4:02.11 | 5:27.03 | |||
14 | Stine Forsstrøm | 2000 | Haldens Svømmeklub | 1:13.96 | 2:36.94 | 4:03.74 | 5:29.24 | |||
15 | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.38 | 2:42.36 | 4:09.61 | 5:33.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 08:39 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 08:50 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 23, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Therese Bjelland | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 1:08.10 | 2:19.79 | 3:31.38 | 4:42.95 | |||
2 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.14 | 2:21.92 | 3:34.32 | 4:45.08 | |||
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:08.79 | 2:21.89 | 3:35.72 | 4:45.69 | |||
4 | Ingrid Leifsen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 1:09.69 | 2:24.76 | 3:38.16 | 4:50.86 | |||
5 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.28 | 2:25.63 | 3:40.59 | 4:54.10 | |||
6 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.93 | 2:27.97 | 3:44.88 | 4:59.46 | |||
7 | Natalie Marie Tennebekk | 2001 | Vestkantsvømmerne | 1:11.16 | 2:29.74 | 3:47.29 | 5:00.02 | |||
8 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 1:09.92 | 2:26.71 | 3:43.75 | 5:00.33 | |||
9 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:10.01 | 2:25.81 | 3:44.01 | 5:00.85 | |||
10 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:11.86 | 2:28.97 | 3:46.14 | 5:02.75 | |||
11 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.70 | 2:29.51 | 3:48.39 | 5:05.11 | |||
12 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:10.47 | 2:28.12 | 3:47.63 | 5:06.23 | |||
13 | Caroline Kambe | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 1:13.64 | 2:32.55 | 3:51.63 | 5:09.95 | |||
14 | Elise Alme Jensen | 2002 | Bergens SLK | 1:14.09 | 2:35.11 | 3:55.19 | 5:14.42 | |||
15 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:14.29 | 2:33.18 | 3:55.10 | 5:15.34 | |||
16 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:14.78 | 2:35.98 | 3:58.77 | 5:19.39 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 08:50 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:02 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 24, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:11.44 | 2:25.38 | 3:37.48 | 4:47.05 | |||
2 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 1:11.10 | 2:26.88 | 3:41.76 | 4:54.54 | |||
3 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.50 | 2:27.44 | 3:43.11 | 4:56.45 | |||
4 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:08.99 | 2:24.68 | 3:41.27 | 4:59.81 | |||
5 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:11.90 | 2:29.82 | 3:47.50 | 5:05.41 | |||
6 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.02 | 2:33.58 | 3:53.95 | 5:07.54 | |||
7 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 1:12.75 | 2:31.82 | 3:52.12 | 5:08.80 | |||
8 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 1:12.43 | 2:31.57 | 3:51.75 | 5:09.30 | |||
9 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:13.78 | 2:33.21 | 3:52.69 | 5:10.05 | |||
10 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.41 | 2:33.70 | 3:54.38 | 5:10.87 | |||
11 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 1:12.23 | 2:32.09 | 3:52.76 | 5:11.23 | |||
12 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.69 | 2:33.73 | 3:54.35 | 5:14.08 | |||
13 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:13.45 | 2:33.49 | 3:54.94 | 5:15.66 | |||
14 | Nora Rindahl Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 1:17.16 | 2:39.70 | 4:01.08 | 5:16.42 | |||
15 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:16.98 | 2:39.02 | 4:00.38 | 5:18.33 | |||
- | Ida Lien Børseth | 2003 | Haugesund Svømmeklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:02 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 25, 400m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 1:13.18 | 2:33.13 | 3:53.96 | 5:10.31 | |||
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:14.59 | 2:36.84 | 4:00.42 | 5:22.77 | |||
3 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 1:19.15 | 2:44.06 | 4:09.19 | 5:31.30 | |||
4 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:20.37 | 2:48.61 | 4:16.16 | 5:44.00 | |||
5 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:23.27 | 2:53.72 | 4:24.42 | 5:51.30 | |||
6 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:23.14 | 2:52.55 | 4:24.61 | 5:51.77 | |||
7 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 1:23.91 | 2:54.18 | 4:24.58 | 5:54.31 | |||
8 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:21.58 | 2:52.84 | 4:24.97 | 5:57.71 | |||
9 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 1:22.98 | 2:55.47 | 4:29.05 | 6:02.63 | |||
10 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:28.28 | 3:04.16 | 4:39.08 | 6:05.14 | |||
11 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:28.40 | 3:07.52 | 4:47.04 | 6:22.72 | |||
12 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:31.02 | 3:09.66 | 4:50.39 | 6:27.22 | |||
13 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:33.72 | 3:21.96 | 5:10.46 | 6:52.71 | |||
14 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:33.89 | 3:22.78 | 5:11.81 | 6:53.66 | |||
15 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:39.24 | 3:28.66 | 5:19.46 | 7:03.84 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 26, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Arild Degerstrøm | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 1:02.90 | 2:10.68 | 3:18.75 | 4:23.62 | |||
2 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:03.05 | 2:11.00 | 3:19.25 | 4:23.84 | |||
3 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.18 | 2:15.47 | 3:26.96 | 4:35.10 | |||
4 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:07.59 | 2:18.53 | 3:28.73 | 4:35.85 | |||
5 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 1:05.17 | 2:18.60 | 3:33.87 | 4:46.98 | |||
6 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 1:09.03 | 2:23.24 | 3:40.27 | 4:52.35 | |||
7 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 1:08.34 | 2:24.28 | 3:40.28 | 4:52.94 | |||
8 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:07.90 | 2:22.66 | 3:38.78 | 4:53.46 | |||
9 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 1:08.21 | 2:23.08 | 3:40.57 | 4:53.56 | |||
10 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:07.42 | 2:24.05 | 3:40.10 | 4:53.66 | |||
11 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.76 | 2:24.07 | 3:39.61 | 4:53.84 | |||
12 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 1:09.26 | 2:26.23 | 3:42.93 | 4:55.91 | |||
13 | Sander Olai Antun | 2000 | Vestkantsvømmerne | 1:08.78 | 2:23.84 | 3:41.18 | 4:56.55 | |||
14 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 1:09.99 | 2:26.09 | 3:42.83 | 4:57.96 | |||
15 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 1:09.03 | 2:27.46 | 3:47.76 | 5:09.03 | |||
- | Erlend Tvedt | 2000 | Vestkantsvømmerne | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 27, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 1:05.52 | 2:12.86 | 3:19.95 | 4:26.20 | |||
2 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 1:05.03 | 2:12.83 | 3:21.29 | 4:28.70 | |||
3 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:04.08 | 2:13.69 | 3:23.68 | 4:32.43 | |||
4 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 1:05.30 | 2:14.48 | 3:26.16 | 4:36.38 | |||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:04.20 | 2:14.65 | 3:26.63 | 4:36.51 | |||
6 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.95 | 2:20.00 | 3:32.03 | 4:43.10 | |||
7 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.13 | 2:20.66 | 3:35.51 | 4:46.80 | |||
8 | Bjørn Olaisen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 1:05.32 | 2:17.25 | 2:54.99 | 4:46.83 | |||
9 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:06.35 | 2:19.66 | 3:35.15 | 4:47.01 | |||
10 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.80 | 2:24.91 | 3:37.37 | 4:48.29 | |||
11 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:08.75 | 2:23.76 | 3:40.15 | 4:49.45 | |||
12 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.97 | 2:22.03 | 3:37.37 | 4:50.22 | |||
13 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:08.91 | 2:25.37 | 3:40.64 | 4:53.31 | |||
14 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 1:09.04 | 2:25.52 | 3:41.65 | 4:53.92 | |||
15 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 1:10.05 | 2:27.46 | 3:44.12 | 4:59.07 | |||
16 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:10.80 | 2:27.46 | 3:44.75 | 5:00.59 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:49 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 28, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ole Einar Ueland | 2003 | Lillesand IL | 1:06.08 | 2:18.49 | 3:30.54 | 4:42.29 | |||
2 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 1:07.45 | 2:20.60 | 3:33.15 | 4:43.97 | |||
3 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:05.71 | 2:18.55 | 3:33.20 | 4:44.36 | |||
4 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 1:06.28 | 2:18.93 | 3:33.22 | 4:46.85 | |||
5 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 1:06.37 | 2:21.99 | 3:39.43 | 4:56.58 | |||
6 | Gergø Varga | 2003 | Vestkantsvømmerne | 1:09.47 | 2:27.78 | 3:44.79 | 5:00.94 | |||
7 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.14 | 2:29.27 | 3:48.47 | 5:03.86 | |||
8 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.61 | 2:30.15 | 3:48.56 | 5:04.19 | |||
9 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.65 | 2:29.77 | 3:48.08 | 5:04.40 | |||
10 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 1:13.02 | 2:30.51 | 3:49.04 | 5:05.90 | |||
11 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.64 | 2:30.85 | 3:50.59 | 5:09.81 | |||
12 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.04 | 2:34.16 | 3:55.56 | 5:13.36 | |||
13 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.58 | 2:32.51 | 3:55.16 | 5:16.02 | |||
14 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:13.65 | 2:34.20 | 3:56.21 | 5:16.03 | |||
15 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.20 | 2:33.09 | 3:56.48 | 5:16.98 | |||
16 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.32 | 2:31.92 | 3:56.40 | 5:19.69 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:49 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 29, 400m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 1:14.52 | 2:34.64 | 3:54.55 | 5:12.05 | |||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.38 | 2:34.35 | 3:54.71 | 5:13.34 | |||
3 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 1:16.21 | 2:42.60 | 4:07.96 | 5:30.73 | |||
4 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 1:17.57 | 2:42.79 | 4:09.23 | 5:31.09 | |||
5 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:16.76 | 2:45.77 | 4:16.33 | 5:45.75 | |||
6 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:24.24 | 2:58.92 | 4:31.42 | 6:04.07 | |||
7 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 1:26.74 | 3:03.02 | 4:36.69 | 6:20.00 | |||
8 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:28.91 | 3:07.14 | 4:47.47 | 6:24.97 | |||
9 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:29.68 | 3:12.33 | 4:57.29 | 6:38.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 30, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.29 | ||||||
2 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.03 | ||||||
3 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.20 | ||||||
4 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.29 | ||||||
5 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.59 | ||||||
6 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 33.76 | ||||||
7 | Emma Rist Jenssen | 1999 | Team Sor/lil | 33.87 | ||||||
8 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.15 | ||||||
9 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.25 | ||||||
10 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.43 | ||||||
11 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 34.59 | ||||||
12 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.62 | ||||||
13 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.74 | ||||||
14 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.10 | ||||||
15 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.13 | ||||||
16 | Ulva Kristine Olufsen Bra | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 35.56 | ||||||
17 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.58 | ||||||
18 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.85 | ||||||
19 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.90 | ||||||
20 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.05 | ||||||
21 | Daniela Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 36.27 | ||||||
22 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.33 | ||||||
23 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 37.42 | ||||||
24 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 37.60 | ||||||
25 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.99 | ||||||
26 | Kaia Pettersen | 2000 | Bergens SLK | 38.08 | ||||||
27 | Vinona Bothe | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.55 | ||||||
28 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.65 | ||||||
29 | Matilde Pamer | 2000 | Vestkantsvømmerne | 38.86 | ||||||
30 | Mari Lien Børseth | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 38.89 | ||||||
31 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.10 | ||||||
32 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.58 | ||||||
2 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.12 | ||||||
3 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.33 | ||||||
4 | Therese Bjelland | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 34.38 | ||||||
5 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.53 | ||||||
6 | Sofia Bekken | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 34.82 | ||||||
7 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 34.92 | ||||||
8 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.20 | ||||||
9 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.23 | ||||||
10 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.41 | ||||||
11 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.45 | ||||||
12 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 35.47 | ||||||
13 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.58 | ||||||
14 | Ingrid Leifsen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 35.61 | ||||||
15 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 35.64 | ||||||
16 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 35.65 | ||||||
17 | Catherine Emile Fagge | 2002 | Lillesand IL | 35.77 | ||||||
18 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.87 | ||||||
19 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.94 | ||||||
20 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.46 | ||||||
21 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.73 | ||||||
22 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 36.77 | ||||||
23 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.80 | ||||||
24 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.90 | ||||||
25 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.10 | ||||||
26 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.16 | ||||||
27 | Fanny Klasson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 37.17 | ||||||
28 | Caroline Kambe | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 37.23 | ||||||
29 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.33 | ||||||
30 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.53 | ||||||
31 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 38.46 | ||||||
32 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 32, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.59 | ||||||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 34.54 | ||||||
3 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 34.99 | ||||||
4 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 35.05 | ||||||
5 | Nora Rindahl Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | 35.06 | ||||||
6 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.11 | ||||||
7 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.12 | ||||||
8 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.71 | ||||||
9 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.28 | ||||||
10 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 36.29 | ||||||
11 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.31 | ||||||
12 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.46 | ||||||
13 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.54 | ||||||
14 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.65 | ||||||
15 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.67 | ||||||
16 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 36.70 | ||||||
17 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.72 | ||||||
18 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.78 | ||||||
19 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.98 | ||||||
20 | Thea Amalie Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 36.99 | ||||||
21 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.00 | ||||||
22 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.17 | ||||||
23 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 37.20 | ||||||
24 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.30 | ||||||
25 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.52 | ||||||
26 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 38.04 | ||||||
27 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 38.05 | ||||||
28 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.67 | ||||||
29 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.84 | ||||||
30 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.09 | ||||||
31 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 39.35 | ||||||
32 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 39.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 33, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 36.77 | ||||||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.26 | ||||||
3 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.75 | ||||||
4 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.54 | ||||||
5 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.57 | ||||||
6 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.64 | ||||||
7 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.36 | ||||||
8 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 40.67 | ||||||
9 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 41.03 | ||||||
10 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 41.58 | ||||||
11 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.71 | ||||||
12 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.12 | ||||||
13 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.29 | ||||||
14 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.71 | ||||||
15 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 43.73 | ||||||
16 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 44.11 | ||||||
17 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.25 | ||||||
18 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.41 | ||||||
19 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.61 | ||||||
20 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 44.74 | ||||||
21 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.13 | ||||||
22 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.69 | ||||||
23 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 45.85 | ||||||
24 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.19 | ||||||
25 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.55 | ||||||
26 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.82 | ||||||
27 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.94 | ||||||
28 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.41 | ||||||
29 | Elin Segerström | 2007 | Simklubben Solsta | 47.75 | ||||||
30 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.98 | ||||||
31 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.63 | ||||||
- | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 34, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 29.83 | ||||||
2 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 30.39 | ||||||
3 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.76 | ||||||
4 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 31.30 | ||||||
5 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.38 | ||||||
6 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.48 | ||||||
7 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 31.74 | ||||||
8 | Johs Seeberg | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 31.78 | ||||||
9 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 31.95 | ||||||
10 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.27 | ||||||
11 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 32.48 | ||||||
12 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 32.61 | ||||||
13 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 32.62 | ||||||
14 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.69 | ||||||
15 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.52 | ||||||
16 | Vegard Vikane | 1997 | Bergens SLK | 33.55 | ||||||
17 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.71 | ||||||
18 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 34.30 | ||||||
19 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.30 | ||||||
20 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.48 | ||||||
21 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.52 | ||||||
22 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.68 | ||||||
23 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.49 | ||||||
24 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 36.87 | ||||||
25 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.90 | ||||||
26 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 40.73 | ||||||
- | Arild Degerstrøm | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Erlend Tvedt | 2000 | Vestkantsvømmerne | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 35, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 31.35 | ||||||
2 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.44 | ||||||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.79 | ||||||
4 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 31.86 | ||||||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.87 | ||||||
6 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 33.19 | ||||||
7 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.24 | ||||||
8 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.32 | ||||||
9 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.56 | ||||||
10 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.90 | ||||||
11 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.17 | ||||||
12 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.19 | ||||||
13 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 34.20 | ||||||
14 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.28 | ||||||
15 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.45 | ||||||
16 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.59 | ||||||
16 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.59 | ||||||
18 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.74 | ||||||
19 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.79 | ||||||
20 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.05 | ||||||
21 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.39 | ||||||
22 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.43 | ||||||
23 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.48 | ||||||
24 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 35.54 | ||||||
25 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.65 | ||||||
26 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.82 | ||||||
27 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.91 | ||||||
28 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.82 | ||||||
29 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.86 | ||||||
30 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.52 | ||||||
31 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.79 | ||||||
32 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 38.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 36, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 32.51 | ||||||
2 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.70 | ||||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 33.65 | ||||||
4 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 35.33 | ||||||
5 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.96 | ||||||
6 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.33 | ||||||
7 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.44 | ||||||
8 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.56 | ||||||
9 | Gergø Varga | 2003 | Vestkantsvømmerne | 36.67 | ||||||
10 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.70 | ||||||
11 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.86 | ||||||
12 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.95 | ||||||
13 | Charlie Mcmillan | 2004 | Gjövik Svömmeklubb | 37.06 | ||||||
14 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.48 | ||||||
15 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.75 | ||||||
16 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.77 | ||||||
17 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.87 | ||||||
18 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.99 | ||||||
19 | Edvin Karlsson | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 38.36 | ||||||
20 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 38.49 | ||||||
21 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.54 | ||||||
22 | Felix Kinnander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.58 | ||||||
23 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.68 | ||||||
24 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.74 | ||||||
25 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.76 | ||||||
26 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.94 | ||||||
27 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 39.13 | ||||||
28 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 39.31 | ||||||
29 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.43 | ||||||
30 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 39.94 | ||||||
31 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.98 | ||||||
- | Sammi Nielsen | 2003 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 37, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.68 | ||||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 35.54 | ||||||
3 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 40.08 | ||||||
3 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.08 | ||||||
5 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.60 | ||||||
6 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 40.81 | ||||||
7 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.69 | ||||||
8 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.75 | ||||||
9 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.01 | ||||||
10 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.59 | ||||||
11 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.37 | ||||||
12 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.22 | ||||||
13 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.70 | ||||||
14 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 46.74 | ||||||
15 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 46.86 | ||||||
16 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.85 | ||||||
17 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.95 | ||||||
18 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 48.46 | ||||||
19 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.59 | ||||||
20 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 49.93 | ||||||
21 | Olof Sundqvist | 2006 | Simklubben Elfsborg | 50.05 | ||||||
22 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 50.46 | ||||||
23 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 51.40 | ||||||
24 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.50 | ||||||
25 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.81 | ||||||
26 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 53.44 | ||||||
27 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 53.55 | ||||||
28 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.16 | ||||||
29 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 55.22 | ||||||
30 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 55.43 | ||||||
31 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 56.95 | ||||||
- | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 38, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.37 | 1:17.02 | |||||
2 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 36.02 | 1:17.42 | |||||
3 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.65 | 1:20.59 | |||||
4 | Synneva Aarekol Johannessen | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 38.56 | 1:23.03 | |||||
5 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.77 | 1:23.88 | |||||
6 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 37.92 | 1:24.01 | |||||
7 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.48 | 1:24.90 | |||||
8 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.60 | 1:24.93 | |||||
9 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 40.52 | 1:26.39 | |||||
10 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.47 | 1:26.82 | |||||
11 | Emma Elsius | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.29 | 1:28.45 | |||||
12 | Vinona Bothe | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.78 | 1:28.58 | |||||
13 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 41.44 | 1:29.11 | |||||
14 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.61 | 1:29.92 | |||||
15 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.38 | 1:29.93 | |||||
16 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.75 | 1:30.60 | |||||
16 | Ulva Kristine Olufsen Bra | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 41.17 | 1:30.60 | |||||
18 | Mari Lien Børseth | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 43.69 | 1:33.46 | |||||
19 | Kaia Pettersen | 2000 | Bergens SLK | 42.18 | 1:34.06 | |||||
20 | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | 44.84 | 1:34.09 | |||||
21 | Matilde Pamer | 2000 | Vestkantsvømmerne | 47.04 | 1:39.35 | |||||
22 | Alma Ericsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.77 | 1:50.16 | |||||
- | Wilma Klaren | 2000 | Smålandsstenars Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 39, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 36.08 | 1:17.16 | |||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 36.16 | 1:17.88 | |||||
3 | Synne Kristine Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 37.16 | 1:18.17 | |||||
4 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.16 | 1:20.45 | |||||
5 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.86 | 1:20.64 | |||||
6 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 36.71 | 1:21.08 | |||||
7 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.98 | 1:21.19 | |||||
8 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.19 | 1:21.62 | |||||
9 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.80 | 1:21.66 | |||||
10 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 38.96 | 1:23.30 | |||||
11 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.77 | 1:24.21 | |||||
12 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.07 | 1:24.22 | |||||
13 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.76 | 1:24.34 | |||||
14 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.69 | 1:24.54 | |||||
14 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.61 | 1:24.54 | |||||
16 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 40.70 | 1:24.96 | |||||
17 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.17 | 1:25.78 | |||||
18 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.91 | 1:26.10 | |||||
19 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.24 | 1:26.87 | |||||
20 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.72 | 1:26.96 | |||||
21 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 40.45 | 1:27.20 | |||||
22 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 41.02 | 1:28.43 | |||||
23 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.17 | 1:28.66 | |||||
24 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 39.94 | 1:28.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 40, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 37.71 | 1:19.72 | |||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.01 | 1:20.53 | |||||
3 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.89 | 1:21.36 | |||||
4 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 38.28 | 1:21.49 | |||||
5 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.23 | 1:21.59 | |||||
6 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.30 | 1:22.04 | |||||
7 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 39.17 | 1:23.61 | |||||
8 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.74 | 1:24.34 | |||||
9 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 40.77 | 1:25.04 | |||||
10 | Emma Dahl Bjørneby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 39.34 | 1:25.79 | |||||
11 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.78 | 1:25.83 | |||||
12 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 40.18 | 1:26.15 | |||||
13 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.50 | 1:26.79 | |||||
14 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 40.50 | 1:26.80 | |||||
15 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 41.36 | 1:27.08 | |||||
16 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.29 | 1:27.74 | |||||
17 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.73 | 1:28.15 | |||||
18 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.09 | 1:28.20 | |||||
19 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 41.32 | 1:28.39 | |||||
20 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.43 | 1:28.82 | |||||
21 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.84 | 1:29.32 | |||||
22 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 41.31 | 1:29.47 | |||||
23 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 41.61 | 1:30.22 | |||||
24 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.90 | 1:30.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 41, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.38 | 1:28.85 | |||||
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 41.97 | 1:29.08 | |||||
3 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.74 | 1:31.23 | |||||
4 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 43.49 | 1:33.37 | |||||
5 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 44.78 | 1:34.28 | |||||
6 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 43.66 | 1:35.15 | |||||
7 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.44 | 1:36.96 | |||||
8 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.93 | 1:39.45 | |||||
9 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.14 | 1:40.53 | |||||
10 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.35 | 1:40.87 | |||||
11 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 47.58 | 1:40.99 | |||||
12 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.00 | 1:41.42 | |||||
13 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 46.47 | 1:43.23 | |||||
14 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 48.81 | 1:43.28 | |||||
15 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 50.15 | 1:44.82 | |||||
16 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.73 | 1:44.91 | |||||
17 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.70 | 1:45.15 | |||||
18 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.75 | 1:46.57 | |||||
19 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.11 | 1:46.66 | |||||
20 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 49.95 | 1:47.29 | |||||
21 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.15 | 1:48.82 | |||||
22 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 52.59 | 1:49.77 | |||||
23 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.72 | 1:51.91 | |||||
- | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.97 | 1:08.63 | |||||
2 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 32.52 | 1:08.95 | |||||
3 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.91 | 1:09.64 | |||||
4 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.71 | 1:10.75 | |||||
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.60 | 1:13.74 | |||||
6 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 34.81 | 1:15.06 | |||||
7 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 33.72 | 1:15.29 | |||||
8 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.43 | 1:15.87 | |||||
9 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 35.46 | 1:15.89 | |||||
10 | Sander Olai Antun | 2000 | Vestkantsvømmerne | 35.58 | 1:16.75 | |||||
11 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.92 | 1:19.40 | |||||
12 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.91 | 1:19.42 | |||||
13 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.92 | 1:19.86 | |||||
14 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 37.71 | 1:21.83 | |||||
15 | Vegard Vikane | 1997 | Bergens SLK | 37.68 | 1:22.24 | |||||
16 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.93 | 1:22.65 | |||||
17 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.04 | 1:23.41 | |||||
18 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 38.62 | 1:24.92 | |||||
19 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.16 | 1:25.75 | |||||
20 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.98 | 1:26.41 | |||||
21 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.22 | 1:28.10 | |||||
22 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 48.89 | 1:45.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 43, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.83 | 1:11.15 | |||||
2 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.56 | 1:14.50 | |||||
3 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 34.25 | 1:15.09 | |||||
4 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 35.32 | 1:15.85 | |||||
5 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.10 | 1:15.93 | |||||
6 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.39 | 1:15.94 | |||||
7 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.53 | 1:16.64 | |||||
8 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 35.86 | 1:17.42 | |||||
9 | Bjørn Olaisen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 36.36 | 1:17.73 | |||||
10 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.34 | 1:18.10 | |||||
11 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 36.50 | 1:18.19 | |||||
12 | Vetle Vatnem | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 37.25 | 1:19.23 | |||||
13 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.74 | 1:21.08 | |||||
14 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.45 | 1:22.24 | |||||
15 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.37 | 1:22.25 | |||||
16 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.63 | 1:22.69 | |||||
17 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 37.71 | 1:22.82 | |||||
18 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.27 | 1:23.19 | |||||
19 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.53 | 1:23.36 | |||||
20 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 39.98 | 1:23.73 | |||||
21 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.45 | 1:25.11 | |||||
22 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 39.80 | 1:25.54 | |||||
23 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.20 | 1:25.95 | |||||
24 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 41.13 | 1:28.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 35.82 | 1:15.61 | |||||
2 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.62 | 1:16.28 | |||||
3 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.05 | 1:20.71 | |||||
4 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.31 | 1:21.57 | |||||
5 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.74 | 1:22.02 | |||||
6 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.07 | 1:22.68 | |||||
7 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.03 | 1:23.64 | |||||
8 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.80 | 1:23.68 | |||||
9 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 39.07 | 1:24.14 | |||||
10 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 39.08 | 1:24.19 | |||||
11 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.65 | 1:24.57 | |||||
12 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.64 | 1:25.23 | |||||
13 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.04 | 1:27.24 | |||||
14 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.95 | 1:28.24 | |||||
15 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 42.74 | 1:29.30 | |||||
16 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.77 | 1:30.89 | |||||
17 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.54 | 1:32.32 | |||||
18 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.99 | 1:33.41 | |||||
19 | Gergø Varga | 2003 | Vestkantsvømmerne | 44.25 | 1:33.74 | |||||
20 | Sammi Nielsen | 2003 | Varberg Sim | 43.22 | 1:34.20 | |||||
21 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.86 | 1:34.57 | |||||
22 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.10 | 1:34.94 | |||||
23 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.60 | 1:35.31 | |||||
24 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 45.37 | 1:35.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 45, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.41 | 1:26.68 | |||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.70 | 1:29.04 | |||||
3 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 44.19 | 1:33.92 | |||||
4 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.71 | 1:39.91 | |||||
5 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 48.87 | 1:44.04 | |||||
6 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.46 | 1:44.79 | |||||
7 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 49.14 | 1:44.90 | |||||
8 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.80 | 1:44.97 | |||||
9 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.23 | 1:46.48 | |||||
10 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 54.48 | 1:52.07 | |||||
11 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 52.65 | 1:53.59 | |||||
12 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 53.69 | 1:54.52 | |||||
13 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.87 | 1:55.10 | |||||
14 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 53.18 | 1:55.31 | |||||
15 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.64 | 1:56.49 | |||||
16 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 1:00.56 | 1:59.27 | |||||
17 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.09 | 1:59.81 | |||||
18 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 57.06 | 2:00.30 | |||||
19 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 57.49 | 2:02.08 | |||||
20 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 59.21 | 2:03.78 | |||||
21 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.34 | 2:06.00 | |||||
22 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.80 | 2:09.40 | |||||
23 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.73 | 2:13.07 | |||||
- | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:24 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 46, 4X50m Frisim Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Damer Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:55.69 | ||||||
Matilda Savén | 2000 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 28.96 | 58.08 | |||||||
Alice Almén | 2001 | 28.49 | 1:26.57 | |||||||
Erika Tudegård | 2001 | 29.12 | 1:55.69 | |||||||
2 | Skk Damer Lag 1 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:55.92 | ||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Saga Skarin | 2000 | 29.80 | 59.12 | |||||||
Hanna Reithner | 2000 | 28.61 | 1:27.73 | |||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 28.19 | 1:55.92 | |||||||
3 | Elfsborg Damer Gul | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:57.61 | ||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 29.45 | 59.08 | |||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 29.10 | 1:28.18 | |||||||
Emma Dubo | 1999 | 29.43 | 1:57.61 | |||||||
4 | Södertörn Damer [2001] 2 | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:58.30 | ||||||
Maya Lindhe | 2000 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Signe Rönn | 2001 | 28.84 | 58.40 | |||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 29.18 | 1:27.58 | |||||||
Michelle Aspberg | 2002 | 30.72 | 1:58.30 | |||||||
5 | Hsk Damer | 2000 | Haldens Svømmeklub | 1:58.66 | ||||||
Stine Forsstrøm | 2000 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Aurora Oseland | 2000 | 28.90 | 1:00.55 | |||||||
Synne Kristine Lauritzen | 2001 | 28.84 | 1:29.39 | |||||||
Thyra Noomi Haugland Halvorsen | 2002 | 29.27 | 1:58.66 | |||||||
6 | Haugesund SK J1 Jr | 2002 | Haugesund Svømmeklubb | 1:58.82 | ||||||
Ingrid Leifsen | 2001 | 28.70 | 28.70 | |||||||
Therese Bjelland | 2001 | 29.38 | 58.08 | |||||||
Ulva Kristine Olufsen Bra | 2000 | 30.08 | 1:28.16 | |||||||
Caroline Kambe | 2001 | 30.66 | 1:58.82 | |||||||
7 | Strängnäs Damer | 2002 | Strängnäs Simklubb | 1:59.27 | ||||||
Wilma Wennerberg | 2001 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Saga Bäckström | 2002 | 29.79 | 58.67 | |||||||
Clara Lönnberg | 2001 | 29.99 | 1:28.66 | |||||||
Adina Nyström | 1999 | 30.61 | 1:59.27 | |||||||
8 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:59.40 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 29.49 | 59.06 | |||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 30.05 | 1:29.11 | |||||||
Alexandra Schyum | 2002 | 30.29 | 1:59.40 | |||||||
9 | Skk Damer Lag 2 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:59.41 | ||||||
Elsa Nordström | 2001 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Siri Selander | 1999 | 29.64 | 59.77 | |||||||
Klara Alte | 2002 | 30.00 | 1:29.77 | |||||||
Klara Eklöf | 2002 | 29.64 | 1:59.41 | |||||||
10 | Mass Damer Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:59.52 | ||||||
Saga Janzén | 2002 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Marta Qvirist | 1998 | 31.94 | 1:01.66 | |||||||
Elsa Jörstam | 2001 | 29.54 | 1:31.20 | |||||||
Linn Rehnberg | 1998 | 28.32 | 1:59.52 | |||||||
11 | Elfsborg Damer Svart | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:59.62 | ||||||
Julia Karamovic | 2001 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 28.83 | 59.34 | |||||||
Lina Maltesson | 2000 | 30.08 | 1:29.42 | |||||||
Louise Johansson | 1999 | 30.20 | 1:59.62 | |||||||
12 | Ösa Damer | 2002 | Örebro Simallians | 2:00.89 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 28.82 | 28.82 | |||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 29.32 | 58.14 | |||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 30.24 | 1:28.38 | |||||||
Jennifer Titus | 2002 | 32.51 | 2:00.89 | |||||||
13 | Lass Damer Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:01.51 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Hilda Linné | 2000 | 29.05 | 1:00.12 | |||||||
Sandra Mokhtari | 2001 | 30.78 | 1:30.90 | |||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 30.61 | 2:01.51 | |||||||
14 | Ludvika SS Damer | 2002 | Ludvika Simsällskap | 2:01.72 | ||||||
Moa Holmström | 2001 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Anna Krysén | 2003 | 30.26 | 59.78 | |||||||
Rebecka Östh | 1999 | 28.25 | 1:28.03 | |||||||
Sofie Jörgensen | 1978 | 33.69 | 2:01.72 | |||||||
15 | Jönköping Damer 1 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:03.79 | ||||||
Emma Roos | 1999 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Nadija Sabic | 2002 | 31.06 | 1:00.92 | |||||||
Agnes Arberg | 2001 | 30.67 | 1:31.59 | |||||||
Matilda Brink | 2001 | 32.20 | 2:03.79 | |||||||
16 | Varberg Damer Lag 1 | 2001 | Varberg Sim | 2:05.46 | ||||||
Maja Hedström | 2001 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Clara Balslev | 2001 | 30.83 | 1:01.66 | |||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 31.96 | 1:33.62 | |||||||
Ronja Berggren | 2003 | 31.84 | 2:05.46 | |||||||
17 | Mass Damer Lag 2 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:06.05 | ||||||
Elin Gustafsson | 2000 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Alma Ericsson | 2000 | 31.83 | 1:04.71 | |||||||
Emma Elsius | 2000 | 30.22 | 1:34.93 | |||||||
Isabelle Asserståhl | 2000 | 31.12 | 2:06.05 | |||||||
18 | Karlstad Damer [2000] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 2:06.40 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Emma Hjort | 2000 | 30.88 | 1:02.09 | |||||||
Joline Bakken | 2005 | 34.91 | 1:37.00 | |||||||
Michelle Träff | 2002 | 29.40 | 2:06.40 | |||||||
19 | Väsby SS Flickor Lag 1 | 1999 | Väsby Simsällskap | 2:07.01 | ||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 30.83 | 1:03.25 | |||||||
Emmy Barmark Jardelid | 2002 | 33.17 | 1:36.42 | |||||||
Lo Lindeblad | 2000 | 30.59 | 2:07.01 | |||||||
20 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:10.76 | ||||||
Josefin Almgren | 2002 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 30.79 | 1:01.23 | |||||||
Mathilda Almgren | 2005 | 35.99 | 1:37.22 | |||||||
Olivia Östlund | 2003 | 33.54 | 2:10.76 | |||||||
21 | Motala SS Damer [1917] | 2002 | Motala Simsällskap | 2:12.25 | ||||||
Emilia Eriksson | 2004 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Ronja Isaksson | 1997 | 31.71 | 1:04.28 | |||||||
Tilda Carlsson | 2003 | 30.98 | 1:35.26 | |||||||
Leija Johansson Junttila | 2006 | 36.99 | 2:12.25 | |||||||
22 | Hk Sim Damer | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:18.47 | ||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 31.41 | 31.41 | |||||||
Felicia Sobotka | 2005 | 38.40 | 1:09.81 | |||||||
Elsa Jansson | 2002 | 30.07 | 1:39.88 | |||||||
Linnea Larsson | 2005 | 38.59 | 2:18.47 | |||||||
- | Jönköping Damer 2 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Emma Johansson | 1997 | |||||||||
Annie Hegmegi | 2003 | |||||||||
Nadija Sabic | 2002 | |||||||||
Malin Jonsson | 1998 | DNS | ||||||||
- | SK 1970 Damer | 2002 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 12:24 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 47, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Forza SK Elfsborg | 1984 | Simklubben Elfsborg | 1:35.81 | ||||||
Melker Selin | 1993 | 23.62 | 23.62 | |||||||
Viktor Jönsson | 1986 | 23.65 | 47.27 | |||||||
Philip Carlsson | 1990 | 24.15 | 1:11.42 | |||||||
Linus Johannesson | 1983 | 24.39 | 1:35.81 | |||||||
2 | Hsk Herrer 1 | 2000 | Haldens Svømmeklub | 1:44.37 | ||||||
Herman Harboe | 2001 | 27.02 | 27.02 | |||||||
William Dahl | 2001 | 27.10 | 54.12 | |||||||
David Larsson | 1989 | 24.28 | 1:18.40 | |||||||
Christer Melberg | 2001 | 25.97 | 1:44.37 | |||||||
3 | Ösa Herrar | 1999 | Örebro Simallians | 1:45.17 | ||||||
Dennis Finnström | 1995 | 26.01 | 26.01 | |||||||
André Gradin | 1994 | 25.11 | 51.12 | |||||||
Tim Baastad | 2000 | 26.59 | 1:17.71 | |||||||
Adrijan Danqi | 2002 | 27.46 | 1:45.17 | |||||||
4 | Skk Herrar | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:48.75 | ||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 27.82 | 27.82 | |||||||
Fredrik Jacobsson | 2001 | 26.72 | 54.54 | |||||||
Tor Selander | 2002 | 26.60 | 1:21.14 | |||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 27.61 | 1:48.75 | |||||||
5 | Lass Herrar Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:48.84 | ||||||
Sixten Almén | 1999 | 26.80 | 26.80 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 26.92 | 53.72 | |||||||
Albin Staaf | 2000 | 27.62 | 1:21.34 | |||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 27.50 | 1:48.84 | |||||||
6 | Elfsborg Herrar Gul | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:49.12 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 26.91 | 26.91 | |||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 27.16 | 54.07 | |||||||
Jonathan Arvidsson | 2000 | 27.85 | 1:21.92 | |||||||
Elias Hyvönen | 2000 | 27.20 | 1:49.12 | |||||||
7 | Mass Herrar Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:49.36 | ||||||
Aron Qvirist | 1998 | 25.66 | 25.66 | |||||||
Elias Eriksson | 1994 | 27.00 | 52.66 | |||||||
Alexander Fredholm | 2001 | 28.49 | 1:21.15 | |||||||
Torsten Bohlin | 1999 | 28.21 | 1:49.36 | |||||||
8 | Uddevalla Herrar 1 | 2002 | Uddevalla Sim | 1:50.37 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 27.55 | 27.55 | |||||||
Oskar Robertsson | 2000 | 28.52 | 56.07 | |||||||
Alexander Assor | 2000 | 26.54 | 1:22.61 | |||||||
Jakob Josephson | 2002 | 27.76 | 1:50.37 | |||||||
9 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:50.42 | ||||||
Axel Flykt-Rosén | 2002 | 27.59 | 27.59 | |||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 26.96 | 54.55 | |||||||
Gabriel Henkel | 2001 | 27.27 | 1:21.82 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 28.60 | 1:50.42 | |||||||
10 | Kungsbacka Herrar Lag 1 | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:50.65 | ||||||
Hampus Dahlgren | 2001 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Kevin Norlin | 2000 | 27.93 | 57.04 | |||||||
Simon Sundfors | 1996 | 26.77 | 1:23.81 | |||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 26.84 | 1:50.65 | |||||||
11 | Södertörn Herrar Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:50.74 | ||||||
Viktor Jändel | 1996 | 27.35 | 27.35 | |||||||
Oskar Hägglund | 1999 | 27.94 | 55.29 | |||||||
Adam Sehmi | 2001 | 28.01 | 1:23.30 | |||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 27.44 | 1:50.74 | |||||||
12 | Ludvika SS Herrar | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:50.85 | ||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Erik Krysén | 2000 | 27.32 | 55.19 | |||||||
Anton Campalto | 1998 | 26.09 | 1:21.28 | |||||||
Hampus Bjärud | 2001 | 29.57 | 1:50.85 | |||||||
13 | Karlstad Herrar | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:51.27 | ||||||
David Albringer | 2001 | 27.76 | 27.76 | |||||||
Linus Andersson | 2001 | 26.91 | 54.67 | |||||||
August Mathisen | 2001 | 27.28 | 1:21.95 | |||||||
Filip Myringby | 2001 | 29.32 | 1:51.27 | |||||||
14 | Haugesund SK G1 Jr | 2002 | Haugesund Svømmeklubb | 1:51.66 | ||||||
Bjørn Olaisen | 2001 | 27.47 | 27.47 | |||||||
Arild Degerstrøm | 2000 | 26.11 | 53.58 | |||||||
Vetle Vatnem | 2001 | 27.17 | 1:20.75 | |||||||
Gustav Leifsen | 2002 | 30.91 | 1:51.66 | |||||||
15 | Jönköping Herrar [2002] | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:54.21 | ||||||
Oscar Hegmegi | 2001 | 28.19 | 28.19 | |||||||
Daniel Agestav | 2002 | 28.25 | 56.44 | |||||||
Filip Egelrud | 2000 | 27.64 | 1:24.08 | |||||||
Patrik Petkoczi | 2002 | 30.13 | 1:54.21 | |||||||
16 | Västerås Herrar 14Oä | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:57.92 | ||||||
Per Granlund | 2002 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Gellert Szabo | 2001 | 28.61 | 58.06 | |||||||
Jonathan Holmberg | 2000 | 29.27 | 1:27.33 | |||||||
Max Fahlén | 2001 | 30.59 | 1:57.92 | |||||||
17 | Lass Herrar Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:58.72 | ||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 27.90 | 27.90 | |||||||
Ruben Staaf | 2002 | 30.45 | 58.35 | |||||||
Elias Axelsson | 2002 | 28.98 | 1:27.33 | |||||||
Anton Kilander | 1999 | 31.39 | 1:58.72 | |||||||
18 | Varberg Herrar Lag1 | 1995 | Varberg Sim | 1:58.82 | ||||||
Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 27.68 | 27.68 | |||||||
Erik Josefson | 2000 | 29.12 | 56.80 | |||||||
Malte Almqvist | 2004 | 30.22 | 1:27.02 | |||||||
Sammi Nielsen | 2003 | 31.80 | 1:58.82 | |||||||
19 | Vestkant G 1 Ej | 2002 | Vestkantsvømmerne | 2:01.37 | ||||||
Kristian Myntevik | 2001 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Gergø Varga | 2003 | 31.47 | 1:02.67 | |||||||
Fredrik Eide Fluge | 2000 | 29.53 | 1:32.20 | |||||||
Tobias Moen Olsen | 2002 | 29.17 | 2:01.37 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:01 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 48, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Östenstad | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 30.12 | 1:01.92 | |||||
2 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 29.09 | 1:02.11 | |||||
3 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.08 | 1:02.37 | |||||
4 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.34 | 1:02.97 | |||||
5 | Christina Vestre | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 30.15 | 1:03.11 | |||||
6 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.81 | 1:03.28 | |||||
7 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.40 | 1:03.93 | |||||
8 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.59 | 1:03.96 | |||||
9 | Jenny Dale Gjerstad | 2000 | Vestkantsvømmerne | 30.07 | 1:04.20 | |||||
10 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.68 | 1:04.42 | |||||
11 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.87 | 1:05.42 | |||||
12 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 31.47 | 1:05.60 | |||||
13 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.22 | 1:05.98 | |||||
14 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 32.28 | 1:06.35 | |||||
15 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.07 | 1:06.96 | |||||
16 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.95 | 1:07.03 | |||||
17 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 32.86 | 1:08.28 | |||||
18 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.16 | 1:08.36 | |||||
19 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.29 | 1:08.50 | |||||
20 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.66 | 1:08.78 | |||||
21 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.43 | 1:08.89 | |||||
22 | Ulva Kristine Olufsen Bra | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 32.64 | 1:09.30 | |||||
- | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:01 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 49, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 29.14 | 1:00.67 | |||||
2 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.29 | 1:01.68 | |||||
3 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 30.16 | 1:02.32 | |||||
4 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.48 | 1:03.92 | |||||
5 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 30.39 | 1:03.99 | |||||
6 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 30.51 | 1:04.28 | |||||
7 | Ingrid Leifsen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 30.59 | 1:04.57 | |||||
8 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.47 | 1:04.74 | |||||
9 | Thyra Noomi Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 31.63 | 1:04.83 | |||||
10 | Therese Bjelland | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 31.16 | 1:04.90 | |||||
11 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.03 | 1:04.94 | |||||
12 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.08 | 1:04.95 | |||||
13 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.10 | 1:05.70 | |||||
14 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.63 | 1:05.74 | |||||
15 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 30.69 | 1:06.09 | |||||
16 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.73 | 1:06.24 | |||||
17 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 32.07 | 1:06.43 | |||||
18 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.67 | 1:06.73 | |||||
19 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.16 | 1:06.88 | |||||
20 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.21 | 1:07.64 | |||||
21 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 31.25 | 1:07.75 | |||||
22 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.24 | 1:07.79 | |||||
23 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 31.72 | 1:07.85 | |||||
24 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.52 | 1:08.26 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 50, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 29.76 | 1:01.59 | |||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.25 | 1:04.10 | |||||
3 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 31.01 | 1:04.57 | |||||
4 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.36 | 1:05.64 | |||||
5 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 31.79 | 1:05.88 | |||||
6 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.80 | 1:05.98 | |||||
7 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.34 | 1:06.05 | |||||
8 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 32.42 | 1:06.09 | |||||
9 | Thea Amalie Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 31.94 | 1:06.62 | |||||
10 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 32.32 | 1:07.70 | |||||
11 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.83 | 1:07.96 | |||||
12 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 32.58 | 1:08.12 | |||||
13 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.09 | 1:08.32 | |||||
14 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.83 | 1:08.46 | |||||
15 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.25 | 1:08.50 | |||||
16 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.36 | 1:08.55 | |||||
17 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 32.83 | 1:08.56 | |||||
18 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.27 | 1:08.98 | |||||
19 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 32.56 | 1:09.33 | |||||
20 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 32.93 | 1:09.71 | |||||
21 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.62 | 1:09.75 | |||||
22 | Amanda Weidning | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.22 | 1:09.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 51, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 31.72 | 1:07.70 | |||||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 33.30 | 1:09.74 | |||||
3 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 34.15 | 1:10.91 | |||||
4 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 35.85 | 1:15.81 | |||||
5 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.01 | 1:16.06 | |||||
6 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.36 | 1:16.96 | |||||
7 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 36.73 | 1:17.38 | |||||
8 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.31 | 1:17.73 | |||||
9 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.85 | 1:18.03 | |||||
10 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.65 | 1:18.05 | |||||
11 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 36.47 | 1:18.35 | |||||
12 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 38.00 | 1:19.40 | |||||
13 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.67 | 1:19.93 | |||||
14 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 38.58 | 1:20.57 | |||||
15 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 37.50 | 1:20.99 | |||||
16 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.20 | 1:21.06 | |||||
17 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 38.77 | 1:21.72 | |||||
18 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.09 | 1:23.17 | |||||
19 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.48 | 1:23.81 | |||||
20 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.48 | 1:26.09 | |||||
21 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.11 | 1:26.80 | |||||
22 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.86 | 1:27.19 | |||||
23 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.56 | 1:29.45 | |||||
24 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.00 | 1:30.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 52, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 27.16 | 56.37 | |||||
2 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 27.69 | 57.07 | |||||
3 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.51 | 57.52 | |||||
4 | Arild Degerstrøm | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 27.97 | 57.61 | |||||
5 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.52 | 57.91 | |||||
6 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 27.53 | 58.13 | |||||
7 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 27.64 | 58.84 | |||||
8 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 28.07 | 59.07 | |||||
9 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.06 | 59.31 | |||||
10 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 28.06 | 59.44 | |||||
11 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 27.80 | 1:00.03 | |||||
12 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.84 | 1:00.15 | |||||
13 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.54 | 1:00.31 | |||||
14 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 28.42 | 1:00.33 | |||||
15 | Vegard Vikane | 1997 | Bergens SLK | 28.55 | 1:00.72 | |||||
16 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.54 | 1:00.91 | |||||
17 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 29.19 | 1:00.92 | |||||
18 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.49 | 1:01.13 | |||||
19 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 29.03 | 1:01.18 | |||||
20 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 28.69 | 1:01.62 | |||||
21 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.02 | 1:01.73 | |||||
22 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 30.19 | 1:01.74 | |||||
23 | Erlend Tvedt | 2000 | Vestkantsvømmerne | 29.28 | 1:02.39 | |||||
24 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 29.64 | 1:02.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 53, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 27.10 | 56.66 | |||||
2 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 27.84 | 57.76 | |||||
3 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 27.94 | 58.10 | |||||
4 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.82 | 59.05 | |||||
5 | Vetle Vatnem | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 28.54 | 59.26 | |||||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.82 | 59.53 | |||||
7 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.77 | 59.73 | |||||
8 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.13 | 1:00.55 | |||||
9 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 28.76 | 1:00.56 | |||||
10 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 29.43 | 1:00.63 | |||||
11 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.63 | 1:00.82 | |||||
12 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.60 | 1:00.83 | |||||
13 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 29.55 | 1:00.97 | |||||
14 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.39 | 1:01.01 | |||||
15 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.43 | 1:01.16 | |||||
16 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.60 | 1:01.29 | |||||
17 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 30.04 | 1:01.93 | |||||
18 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 29.32 | 1:02.14 | |||||
19 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.27 | 1:02.43 | |||||
19 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 30.30 | 1:02.43 | |||||
21 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.24 | 1:03.14 | |||||
21 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.64 | 1:03.14 | |||||
23 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 30.35 | 1:03.75 | |||||
24 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.57 | 1:03.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 54, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 29.16 | 1:00.36 | |||||
2 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 28.98 | 1:01.61 | |||||
3 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 29.30 | 1:01.80 | |||||
4 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 29.87 | 1:01.90 | |||||
5 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.88 | 1:03.58 | |||||
6 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.26 | 1:03.79 | |||||
7 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 30.56 | 1:03.92 | |||||
8 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 30.83 | 1:04.43 | |||||
9 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 30.26 | 1:04.67 | |||||
10 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.70 | 1:06.80 | |||||
11 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.77 | 1:07.17 | |||||
12 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.47 | 1:07.27 | |||||
13 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.31 | 1:07.80 | |||||
14 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.29 | 1:08.43 | |||||
15 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 33.58 | 1:08.61 | |||||
16 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.37 | 1:08.83 | |||||
17 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 33.85 | 1:08.85 | |||||
18 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.90 | 1:08.94 | |||||
19 | Gergø Varga | 2003 | Vestkantsvømmerne | 32.42 | 1:09.05 | |||||
20 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.71 | 1:09.12 | |||||
21 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.32 | 1:10.49 | |||||
22 | Sammi Nielsen | 2003 | Varberg Sim | 32.87 | 1:10.55 | |||||
23 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.60 | 1:10.67 | |||||
24 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.82 | 1:11.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 55, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.43 | 1:08.31 | |||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 32.90 | 1:08.38 | |||||
3 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 34.55 | 1:10.60 | |||||
4 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 34.24 | 1:10.75 | |||||
5 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 34.80 | 1:12.48 | |||||
6 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.46 | 1:15.69 | |||||
7 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 35.38 | 1:16.05 | |||||
8 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 38.54 | 1:21.37 | |||||
9 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 40.06 | 1:21.56 | |||||
10 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 39.00 | 1:21.68 | |||||
11 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.13 | 1:22.91 | |||||
12 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.01 | 1:23.11 | |||||
13 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 40.02 | 1:23.66 | |||||
14 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.29 | 1:23.81 | |||||
15 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.68 | 1:24.06 | |||||
16 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 39.25 | 1:24.27 | |||||
17 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.73 | 1:24.64 | |||||
18 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.45 | 1:25.16 | |||||
19 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 39.62 | 1:25.91 | |||||
20 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.80 | 1:28.06 | |||||
21 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.90 | 1:32.49 | |||||
22 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.48 | 1:34.47 | |||||
23 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.48 | 1:37.35 | |||||
24 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 45.64 | 1:39.65 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 56, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Synneva Aarekol Johannessen | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 39.51 | 1:24.39 | 2:08.08 | 2:52.28 | |||
2 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 38.79 | 1:23.76 | 2:08.55 | 2:53.29 | |||
3 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.19 | 1:24.06 | 2:09.77 | 2:53.83 | |||
4 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 40.64 | 1:28.17 | 2:15.43 | 3:02.07 | |||
5 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 41.91 | 1:28.32 | 2:15.65 | 3:02.19 | |||
6 | Vinona Bothe | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.78 | 1:30.41 | 2:19.06 | 3:06.83 | |||
7 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.06 | 1:30.49 | 2:18.72 | 3:07.21 | |||
8 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.08 | 1:35.31 | 2:28.70 | 3:21.62 | |||
9 | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | 46.46 | 1:40.28 | 2:36.62 | 3:29.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 57, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Synne Kristine Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 37.29 | 1:19.22 | 2:02.38 | 2:45.72 | |||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 38.40 | 1:22.35 | 2:06.00 | 2:49.57 | |||
3 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.48 | 1:24.78 | 2:10.76 | 2:56.10 | |||
4 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 39.25 | 1:25.11 | 2:10.52 | 2:56.44 | |||
5 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.38 | 1:25.08 | 2:12.04 | 2:57.86 | |||
6 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.79 | 1:27.42 | 2:14.69 | 2:59.53 | |||
7 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.67 | 1:25.13 | 2:12.19 | 2:59.72 | |||
8 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 41.74 | 1:28.70 | 2:14.28 | 3:01.58 | |||
9 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.39 | 1:26.72 | 2:15.77 | 3:02.69 | |||
10 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.13 | 1:29.43 | 2:17.67 | 3:02.89 | |||
11 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.64 | 1:27.85 | 2:15.86 | 3:04.39 | |||
12 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.30 | 1:30.02 | 2:17.14 | 3:04.93 | |||
13 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.50 | 1:29.00 | 2:18.35 | 3:05.60 | |||
14 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.77 | 1:31.06 | 2:18.25 | 3:05.75 | |||
15 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 41.76 | 1:29.97 | 2:18.47 | 3:06.59 | |||
16 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 43.11 | 1:31.08 | 2:21.41 | 3:10.05 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 58, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.60 | 1:13.31 | 1:51.75 | 2:31.09 | |||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.46 | 1:13.60 | 1:53.15 | 2:34.69 | |||
3 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 36.98 | 1:17.86 | 1:59.77 | 2:40.40 | |||
4 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.36 | 1:19.43 | 2:01.69 | 2:41.38 | |||
5 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 37.58 | 1:19.62 | 2:02.11 | 2:43.81 | |||
6 | Sander Olai Antun | 2000 | Vestkantsvømmerne | 37.18 | 1:19.31 | 2:02.34 | 2:46.33 | |||
7 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.04 | 1:20.78 | 2:04.30 | 2:48.50 | |||
8 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 36.85 | 1:19.21 | 2:04.00 | 2:49.24 | |||
9 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.69 | 1:21.79 | 2:07.60 | 2:53.75 | |||
10 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 37.93 | 1:24.83 | 2:12.85 | 3:01.62 | |||
11 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 39.10 | 1:24.52 | 2:13.57 | 3:02.35 | |||
12 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.88 | 1:28.66 | 2:16.68 | 3:04.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 59, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.88 | 1:14.78 | 1:55.44 | 2:34.72 | |||
2 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 36.60 | 1:19.00 | 2:01.26 | 2:44.62 | |||
3 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.87 | 1:22.04 | 2:06.57 | 2:50.42 | |||
4 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.34 | 1:23.03 | 2:08.66 | 2:51.33 | |||
5 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 38.90 | 1:24.79 | 2:09.84 | 2:53.22 | |||
6 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.37 | 1:23.41 | 2:09.62 | 2:54.90 | |||
7 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.87 | 1:24.55 | 2:10.18 | 2:55.91 | |||
8 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.83 | 1:27.46 | 2:14.02 | 2:58.55 | |||
9 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 40.31 | 1:27.10 | 2:13.59 | 3:00.41 | |||
10 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.61 | 1:27.53 | 2:14.30 | 3:01.67 | |||
11 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 40.93 | 1:28.12 | 2:17.51 | 3:04.97 | |||
12 | Kristian Myntevik | 2001 | Vestkantsvømmerne | 43.17 | 1:30.40 | 2:17.41 | 3:05.90 | |||
13 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 40.82 | 1:28.92 | 2:17.39 | 3:06.75 | |||
14 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 41.81 | 1:29.07 | 2:19.31 | 3:08.23 | |||
15 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.01 | 1:32.46 | 2:22.66 | 3:11.80 | |||
- | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 60, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.92 | 1:08.03 | |||||
2 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 31.87 | 1:08.07 | |||||
3 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.85 | 1:08.84 | |||||
4 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.52 | 1:09.22 | |||||
5 | Emma Rist Jenssen | 1999 | Team Sor/lil | 32.73 | 1:09.73 | |||||
6 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 32.48 | 1:11.21 | |||||
7 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.45 | 1:11.43 | |||||
8 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.49 | 1:11.86 | |||||
9 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.43 | 1:13.56 | |||||
10 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 34.01 | 1:13.68 | |||||
11 | Emma Östenstad | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 33.71 | 1:13.91 | |||||
12 | Jenny Dale Gjerstad | 2000 | Vestkantsvømmerne | 32.41 | 1:15.67 | |||||
13 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.24 | 1:16.20 | |||||
14 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.96 | 1:16.84 | |||||
15 | Ulva Kristine Olufsen Bra | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 36.32 | 1:17.24 | |||||
16 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.35 | 1:17.32 | |||||
17 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.93 | 1:18.01 | |||||
18 | Mari Lien Børseth | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 36.58 | 1:18.27 | |||||
19 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.61 | 1:23.30 | |||||
20 | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.79 | 1:23.56 | |||||
21 | Matilde Pamer | 2000 | Vestkantsvømmerne | 37.23 | 1:24.48 | |||||
22 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.15 | 1:24.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 61, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.33 | 1:07.31 | |||||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.72 | 1:09.68 | |||||
3 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.64 | 1:10.25 | |||||
4 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 33.29 | 1:11.36 | |||||
5 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.66 | 1:12.11 | |||||
6 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.30 | 1:12.50 | |||||
7 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 32.51 | 1:12.83 | |||||
8 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.67 | 1:13.39 | |||||
9 | Thyra Noomi Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 33.99 | 1:13.83 | |||||
10 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.31 | 1:14.50 | |||||
11 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 34.18 | 1:14.65 | |||||
12 | Sofia Bekken | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 34.81 | 1:14.87 | |||||
13 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.75 | 1:15.32 | |||||
14 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 34.51 | 1:15.68 | |||||
15 | Natalie Marie Tennebekk | 2001 | Vestkantsvømmerne | 35.12 | 1:15.98 | |||||
16 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.76 | 1:16.24 | |||||
17 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 35.04 | 1:16.60 | |||||
18 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.39 | 1:17.24 | |||||
19 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.14 | 1:18.00 | |||||
20 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.10 | 1:18.09 | |||||
21 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 35.38 | 1:18.23 | |||||
22 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.16 | 1:18.30 | |||||
23 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.52 | 1:18.48 | |||||
24 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.91 | 1:24.04 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 62, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 32.37 | 1:09.16 | |||||
2 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 33.07 | 1:09.58 | |||||
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.06 | 1:09.79 | |||||
4 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.64 | 1:11.95 | |||||
5 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.67 | 1:12.15 | |||||
6 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.72 | 1:12.92 | |||||
7 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.78 | 1:13.43 | |||||
8 | Thea Amalie Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 33.40 | 1:13.45 | |||||
9 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 34.02 | 1:14.69 | |||||
10 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.47 | 1:14.89 | |||||
11 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.85 | 1:14.98 | |||||
12 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 34.83 | 1:14.99 | |||||
13 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.48 | 1:15.52 | |||||
14 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.90 | 1:15.94 | |||||
15 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.78 | 1:17.89 | |||||
16 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 36.96 | 1:18.65 | |||||
17 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 35.74 | 1:18.82 | |||||
18 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.20 | 1:18.83 | |||||
19 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 35.89 | 1:19.66 | |||||
20 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.09 | 1:21.75 | |||||
21 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.34 | 1:22.47 | |||||
22 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 37.20 | 1:23.29 | |||||
23 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.48 | 1:24.07 | |||||
24 | Ida Lien Børseth | 2003 | Haugesund Svømmeklubb | 38.45 | 1:26.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 63, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 35.07 | 1:17.46 | |||||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.66 | 1:21.16 | |||||
3 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.53 | 1:25.84 | |||||
4 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.19 | 1:26.39 | |||||
5 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.78 | 1:27.32 | |||||
6 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 40.97 | 1:29.18 | |||||
7 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.60 | 1:30.55 | |||||
8 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 42.87 | 1:33.67 | |||||
9 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.14 | 1:40.07 | |||||
10 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.95 | 1:45.06 | |||||
11 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.38 | 1:45.67 | |||||
12 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.58 | 1:46.17 | |||||
- | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 64, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 27.45 | 59.48 | |||||
2 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 29.28 | 1:03.24 | |||||
3 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.80 | 1:03.30 | |||||
4 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 29.53 | 1:03.60 | |||||
5 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 28.39 | 1:03.65 | |||||
6 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.40 | 1:05.33 | |||||
7 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 29.64 | 1:05.88 | |||||
8 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 30.55 | 1:06.72 | |||||
9 | Vegard Vikane | 1997 | Bergens SLK | 29.40 | 1:06.93 | |||||
10 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.29 | 1:07.34 | |||||
11 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 32.45 | 1:07.48 | |||||
12 | Johs Seeberg | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 32.12 | 1:08.03 | |||||
13 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.00 | 1:08.49 | |||||
14 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.85 | 1:08.65 | |||||
15 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.38 | 1:09.00 | |||||
16 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 31.90 | 1:10.18 | |||||
17 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.94 | 1:10.77 | |||||
18 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.86 | 1:12.21 | |||||
19 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.23 | 1:13.79 | |||||
20 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 34.26 | 1:14.07 | |||||
21 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.11 | 1:14.81 | |||||
22 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.80 | 1:15.34 | |||||
23 | Sander Olai Antun | 2000 | Vestkantsvømmerne | 35.70 | 1:25.77 | |||||
24 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 41.12 | 1:34.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 65, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 29.04 | 1:01.67 | |||||
2 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.43 | 1:04.63 | |||||
3 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 31.47 | 1:05.86 | |||||
4 | Bjørn Olaisen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 30.37 | 1:06.72 | |||||
5 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.62 | 1:07.73 | |||||
6 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.88 | 1:07.90 | |||||
7 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.86 | 1:08.69 | |||||
8 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.61 | 1:08.76 | |||||
9 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 31.86 | 1:08.86 | |||||
10 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.38 | 1:09.61 | |||||
11 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 31.25 | 1:09.94 | |||||
12 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 32.47 | 1:10.09 | |||||
13 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 31.82 | 1:10.26 | |||||
14 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 31.37 | 1:10.38 | |||||
15 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.83 | 1:10.85 | |||||
16 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 33.05 | 1:11.79 | |||||
17 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.15 | 1:13.56 | |||||
18 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.78 | 1:13.85 | |||||
19 | Vetle Vatnem | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 33.85 | 1:14.38 | |||||
20 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.25 | 1:14.84 | |||||
21 | Gustav Leifsen | 2002 | Haugesund Svømmeklubb | 35.38 | 1:16.97 | |||||
22 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.37 | 1:20.20 | |||||
- | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 66, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ole Einar Ueland | 2003 | Lillesand IL | 30.77 | 1:06.15 | |||||
2 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 32.59 | 1:11.32 | |||||
3 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.42 | 1:12.35 | |||||
4 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.04 | 1:12.58 | |||||
5 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 33.69 | 1:14.00 | |||||
6 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 33.91 | 1:14.85 | |||||
7 | Gergø Varga | 2003 | Vestkantsvømmerne | 35.28 | 1:17.18 | |||||
8 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.52 | 1:18.10 | |||||
9 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.62 | 1:18.94 | |||||
10 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.78 | 1:19.56 | |||||
11 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 37.47 | 1:19.80 | |||||
12 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 36.59 | 1:20.36 | |||||
13 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.20 | 1:21.05 | |||||
14 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.51 | 1:21.12 | |||||
15 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.30 | 1:21.62 | |||||
16 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.10 | 1:21.86 | |||||
17 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.44 | 1:21.87 | |||||
18 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.37 | 1:23.42 | |||||
19 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.20 | 1:24.90 | |||||
20 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 40.04 | 1:25.63 | |||||
21 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.01 | 1:27.64 | |||||
22 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.68 | 1:29.06 | |||||
23 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.55 | 1:33.61 | |||||
- | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 67, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 38.57 | 1:22.21 | |||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.81 | 1:26.08 | |||||
3 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.84 | 1:27.12 | |||||
4 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.45 | 1:36.39 | |||||
5 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 43.58 | 1:37.74 | |||||
6 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.36 | 1:41.92 | |||||
7 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.48 | 1:49.82 | |||||
8 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.81 | 1:52.31 | |||||
9 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 52.31 | 1:59.15 | |||||
10 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 54.19 | 2:08.86 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 68, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Damer Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:10.26 | ||||||
Hilda Linné | 2000 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Erika Tudegård | 2001 | 36.22 | 1:09.81 | |||||||
Matilda Savén | 2000 | 31.34 | 1:41.15 | |||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 29.11 | 2:10.26 | |||||||
2 | Skk Damer Lag 1 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:10.63 | ||||||
Hanna Reithner | 2000 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 37.95 | 1:11.50 | |||||||
Siri Selander | 1999 | 30.66 | 1:42.16 | |||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 28.47 | 2:10.63 | |||||||
3 | Elfsborg Damer Gul | 2002 | Simklubben Elfsborg | 2:10.71 | ||||||
Emma Dubo | 1999 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Alma Johansson | 2001 | 37.09 | 1:11.24 | |||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 30.42 | 1:41.66 | |||||||
Filippa Trollsfjord | 2001 | 29.05 | 2:10.71 | |||||||
4 | Kungsbacka Damer Lag 1 | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 2:11.25 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 35.85 | 1:08.42 | |||||||
Alexandra Schyum | 2002 | 32.91 | 1:41.33 | |||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 29.92 | 2:11.25 | |||||||
5 | Hsk Damer | 2000 | Haldens Svømmeklub | 2:11.26 | ||||||
Synne Kristine Lauritzen | 2001 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Aurora Oseland | 2000 | 36.06 | 1:09.10 | |||||||
Thyra Noomi Haugland Halvorsen | 2002 | 31.18 | 1:40.28 | |||||||
Stine Forsstrøm | 2000 | 30.98 | 2:11.26 | |||||||
6 | Västerås Damer 14Oä | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:13.51 | ||||||
Elin Lindgren | 2000 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Adelina Walldén | 2002 | 36.92 | 1:13.02 | |||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 30.17 | 1:43.19 | |||||||
Julia Holmberg | 2002 | 30.32 | 2:13.51 | |||||||
7 | Strängnäs Damer | 2002 | Strängnäs Simklubb | 2:14.55 | ||||||
Clara Lönnberg | 2001 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Adina Nyström | 1999 | 36.44 | 1:12.89 | |||||||
Saga Bäckström | 2002 | 31.85 | 1:44.74 | |||||||
Wilma Wennerberg | 2001 | 29.81 | 2:14.55 | |||||||
8 | Skk Damer Lag 2 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:14.71 | ||||||
Hanna Åsbrink | 2002 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Nora Segerström | 2002 | 38.17 | 1:14.57 | |||||||
Elsa Nordström | 2001 | 31.43 | 1:46.00 | |||||||
Saga Skarin | 2000 | 28.71 | 2:14.71 | |||||||
9 | Södertörn Damer [2001] | 2001 | Södertörns Simsällskap | 2:15.57 | ||||||
Alwa Widmark | 2002 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Vinona Bothe | 1999 | 39.18 | 1:13.97 | |||||||
Maya Lindhe | 2000 | 32.52 | 1:46.49 | |||||||
Signe Rönn | 2001 | 29.08 | 2:15.57 | |||||||
10 | Lass Damer Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:15.66 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Lena Årebo | 2002 | 38.45 | 1:12.97 | |||||||
Alice Almén | 2001 | 32.04 | 1:45.01 | |||||||
Sandra Mokhtari | 2001 | 30.65 | 2:15.66 | |||||||
11 | Ösa Damer | 2002 | Örebro Simallians | 2:15.80 | ||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Jennifer Titus | 2002 | 38.96 | 1:14.52 | |||||||
Emma Cullberg | 2002 | 30.06 | 1:44.58 | |||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 31.22 | 2:15.80 | |||||||
12 | Mass Damer Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:15.96 | ||||||
Linn Rehnberg | 1998 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Elsa Jörstam | 2001 | 38.09 | 1:11.28 | |||||||
Marta Qvirist | 1998 | 33.68 | 1:44.96 | |||||||
Isabelle Asserståhl | 2000 | 31.00 | 2:15.96 | |||||||
13 | Karmxy SK J1 Jr. | 2002 | Karmøy Svømmeklubb | 2:16.07 | ||||||
Christina Vestre | 1999 | 34.64 | 34.64 | |||||||
Synneva Aarekol Johannessen | 2000 | 37.71 | 1:12.35 | |||||||
Lena Dyrkolbotn | 2000 | 34.79 | 1:47.14 | |||||||
Emma Östenstad | 2000 | 28.93 | 2:16.07 | |||||||
14 | Elfsborg Damer Svart | 2002 | Simklubben Elfsborg | 2:16.26 | ||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Louise Johansson | 1999 | 39.29 | 1:13.87 | |||||||
Julia Karamovic | 2001 | 31.33 | 1:45.20 | |||||||
Elin Trollsfjord | 2001 | 31.06 | 2:16.26 | |||||||
15 | Haugesund SK J1 Jr | 2002 | Haugesund Svømmeklubb | 2:17.48 | ||||||
Therese Bjelland | 2001 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Caroline Kambe | 2001 | 41.47 | 1:16.02 | |||||||
Ulva Kristine Olufsen Bra | 2000 | 32.69 | 1:48.71 | |||||||
Ingrid Leifsen | 2001 | 28.77 | 2:17.48 | |||||||
16 | Kungsbacka Damer Lag 2 | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 2:17.72 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 38.30 | 1:14.22 | |||||||
Sofia Bekken | 2001 | 32.45 | 1:46.67 | |||||||
Daniela Fredriksson | 2000 | 31.05 | 2:17.72 | |||||||
17 | Jönköping Damer 1 | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:19.16 | ||||||
Agnes Arberg | 2001 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Nadija Sabic | 2002 | 40.72 | 1:16.45 | |||||||
Emma Roos | 1999 | 30.88 | 1:47.33 | |||||||
Emmie Davis | 2002 | 31.83 | 2:19.16 | |||||||
18 | Varberg Damer Lag 1 | 2001 | Varberg Sim | 2:19.69 | ||||||
Maja Hedström | 2001 | 37.97 | 37.97 | |||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 36.55 | 1:14.52 | |||||||
Ellie Geigel | 2003 | 33.80 | 1:48.32 | |||||||
Clara Balslev | 2001 | 31.37 | 2:19.69 | |||||||
19 | Karlstad Damer [2000] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 2:23.11 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Emma Hjort | 2000 | 39.80 | 1:15.65 | |||||||
Michelle Träff | 2002 | 32.37 | 1:48.02 | |||||||
Joline Bakken | 2005 | 35.09 | 2:23.11 | |||||||
20 | Elfsborg Damer Vit | 2002 | Simklubben Elfsborg | 2:24.00 | ||||||
Astrid Svedberg | 2001 | 38.30 | 38.30 | |||||||
Cajsa Askengren | 2002 | 37.98 | 1:16.28 | |||||||
Astrid Lilja | 2002 | 34.59 | 1:50.87 | |||||||
Hannah Lornell | 2000 | 33.13 | 2:24.00 | |||||||
21 | Alvesta SS Damer [2001] | 2001 | Alvesta Simsällskap | 2:25.80 | ||||||
Julia Åstrand | 1999 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Wilma Åstrand | 2002 | 42.87 | 1:19.84 | |||||||
Sandra Lange | 1999 | 31.23 | 1:51.07 | |||||||
Linnéa Welinder | 2005 | 34.73 | 2:25.80 | |||||||
22 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:32.20 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 39.52 | 1:17.25 | |||||||
Josefin Almgren | 2002 | 35.19 | 1:52.44 | |||||||
Mathilda Almgren | 2005 | 39.76 | 2:32.20 | |||||||
23 | Hk Sim Damer | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:37.44 | ||||||
Elsa Jansson | 2002 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Felicia Sobotka | 2005 | 50.03 | 1:24.31 | |||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 33.74 | 1:58.05 | |||||||
Linnea Larsson | 2005 | 39.39 | 2:37.44 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:38 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 69, 4X50m Medley Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Forza SK Elfsborg | 1984 | Simklubben Elfsborg | 1:47.52 | ||||||
Viktor Jönsson | 1986 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Philip Carlsson | 1990 | 29.54 | 58.28 | |||||||
Linus Johannesson | 1983 | 26.11 | 1:24.39 | |||||||
Melker Selin | 1993 | 23.13 | 1:47.52 | |||||||
2 | Elfsborg Herrar Gul | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:58.25 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Elias Hyvönen | 2000 | 31.26 | 1:01.81 | |||||||
David Reinholdsson | 2002 | 28.83 | 1:30.64 | |||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 27.61 | 1:58.25 | |||||||
3 | Ösa Herrar | 1999 | Örebro Simallians | 1:59.19 | ||||||
Michal Laszewski | 2002 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Dennis Finnström | 1995 | 33.85 | 1:06.80 | |||||||
André Gradin | 1994 | 26.07 | 1:32.87 | |||||||
Tim Baastad | 2000 | 26.32 | 1:59.19 | |||||||
4 | Hsk Herrer 1 | 2000 | Haldens Svømmeklub | 1:59.68 | ||||||
Herman Harboe | 2001 | 1:08.26 | 1:08.26 | |||||||
William Dahl | 2001 | 51.42 | 1:59.68 | |||||||
David Larsson | 1989 | |||||||||
Christer Melberg | 2001 | 1:59.68 | 1:59.68 | |||||||
5 | Kungsbacka Herrar Lag 1 | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 2:00.71 | ||||||
Kevin Norlin | 2000 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Hampus Dahlgren | 2001 | 33.75 | 1:05.91 | |||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 28.38 | 1:34.29 | |||||||
Simon Sundfors | 1996 | 26.42 | 2:00.71 | |||||||
6 | Uddevalla Herrar 1 | 2002 | Uddevalla Sim | 2:01.33 | ||||||
Jakob Josephson | 2002 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Oskar Robertsson | 2000 | 33.02 | 1:05.42 | |||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 29.30 | 1:34.72 | |||||||
Alexander Assor | 2000 | 26.61 | 2:01.33 | |||||||
7 | Mass Herrar Lag 1 | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:02.48 | ||||||
Joel Eliasson | 1998 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Elias Eriksson | 1994 | 34.38 | 1:06.37 | |||||||
Aron Qvirist | 1998 | 27.45 | 1:33.82 | |||||||
Torsten Bohlin | 1999 | 28.66 | 2:02.48 | |||||||
8 | Jönköping Herrar [2002] | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:03.93 | ||||||
Oscar Hegmegi | 2001 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Daniel Agestav | 2002 | 34.65 | 1:05.76 | |||||||
Filip Egelrud | 2000 | 28.65 | 1:34.41 | |||||||
Patrik Petkoczi | 2002 | 29.52 | 2:03.93 | |||||||
9 | Karlstad Herrar | 2001 | Karlstads Simsällskap | 2:05.28 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 32.24 | 32.24 | |||||||
August Mathisen | 2001 | 33.11 | 1:05.35 | |||||||
David Albringer | 2001 | 30.68 | 1:36.03 | |||||||
Filip Myringby | 2001 | 29.25 | 2:05.28 | |||||||
10 | Ludvika SS Herrar | 2002 | Ludvika Simsällskap | 2:05.60 | ||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Erik Krysén | 2000 | 35.29 | 1:06.61 | |||||||
Anton Campalto | 1998 | 29.08 | 1:35.69 | |||||||
Hampus Bjärud | 2001 | 29.91 | 2:05.60 | |||||||
11 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 2:05.82 | ||||||
Johan Allberg | 2002 | 34.44 | 34.44 | |||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 33.90 | 1:08.34 | |||||||
Axel Flykt-Rosén | 2002 | 30.10 | 1:38.44 | |||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 27.38 | 2:05.82 | |||||||
12 | Skk Herrar | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:06.81 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Tor Selander | 2002 | 37.21 | 1:09.38 | |||||||
Fredrik Jacobsson | 2001 | 29.49 | 1:38.87 | |||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 27.94 | 2:06.81 | |||||||
13 | Södertörn Herrar Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:07.02 | ||||||
Oskar Hägglund | 1999 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Adam Sehmi | 2001 | 34.07 | 1:11.43 | |||||||
Viktor Jändel | 1996 | 28.40 | 1:39.83 | |||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 27.19 | 2:07.02 | |||||||
14 | Lass Herrar Lag 1 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:07.13 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 1:11.11 | 1:11.11 | |||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 56.02 | 2:07.13 | |||||||
Sixten Almén | 1999 | |||||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 2:07.13 | 2:07.13 | |||||||
15 | Haugesund SK G1 Jr | 2002 | Haugesund Svømmeklubb | 2:11.39 | ||||||
Arild Degerstrøm | 2000 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Vetle Vatnem | 2001 | 37.02 | 1:10.46 | |||||||
Bjørn Olaisen | 2001 | 30.38 | 1:40.84 | |||||||
Gustav Leifsen | 2002 | 30.55 | 2:11.39 | |||||||
16 | Varberg Herrar Lag1 | 1995 | Varberg Sim | 2:12.29 | ||||||
Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Erik Josefson | 2000 | 34.96 | 1:09.25 | |||||||
Noa Carlenius | 2002 | 31.98 | 1:41.23 | |||||||
Malte Almqvist | 2004 | 31.06 | 2:12.29 | |||||||
17 | Lass Herrar Lag 2 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 2:13.39 | ||||||
Elias Axelsson | 2002 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Ruben Staaf | 2002 | 35.71 | 1:12.94 | |||||||
Anton Kilander | 1999 | 32.38 | 1:45.32 | |||||||
Albin Staaf | 2000 | 28.07 | 2:13.39 | |||||||
18 | Västerås Herrar 14Oä | 2002 | Västerås Simsällskap | 2:16.51 | ||||||
Gellert Szabo | 2001 | 33.76 | 33.76 | |||||||
Jonathan Holmberg | 2000 | 38.75 | 1:12.51 | |||||||
Max Fahlén | 2001 | 34.16 | 1:46.67 | |||||||
Per Granlund | 2002 | 29.84 | 2:16.51 | |||||||
19 | Vestkant G 1 Ej | 2002 | Vestkantsvømmerne | 2:20.95 | ||||||
Gergø Varga | 2003 | 38.47 | 38.47 | |||||||
Kristian Myntevik | 2001 | 43.23 | 1:21.70 | |||||||
Fredrik Eide Fluge | 2000 | 29.96 | 1:51.66 | |||||||
Tobias Moen Olsen | 2002 | 29.29 | 2:20.95 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 09 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 08:35 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 70, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.09 | 1:13.44 | 1:58.71 | 2:33.04 | |||
2 | Christina Vestre | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 33.75 | 1:14.94 | 2:01.31 | 2:36.77 | |||
3 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 32.64 | 1:15.17 | 2:00.12 | 2:38.96 | |||
4 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.48 | 1:16.95 | 2:04.42 | 2:39.55 | |||
5 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 34.80 | 1:17.12 | 2:03.65 | 2:40.29 | |||
6 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 36.65 | 1:20.97 | 2:06.86 | 2:43.67 | |||
7 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.74 | 1:18.80 | 2:05.38 | 2:45.54 | |||
8 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.34 | 1:17.44 | 2:08.09 | 2:45.65 | |||
9 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.66 | 1:18.60 | 2:09.36 | 2:46.88 | |||
10 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.61 | 1:24.19 | 2:08.39 | 2:47.30 | |||
11 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:19.72 | 2:10.22 | 2:48.14 | |||
12 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.32 | 1:22.04 | 2:10.35 | 2:49.48 | |||
13 | Vinona Bothe | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.41 | 1:22.39 | 2:13.35 | 2:54.10 | |||
14 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.78 | 1:29.34 | 2:21.31 | 3:04.67 | |||
- | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 08:35 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 08:42 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 71, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 33.05 | 1:14.03 | 1:59.19 | 2:34.60 | |||
2 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.20 | 1:13.77 | 2:01.44 | 2:37.31 | |||
3 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.48 | 1:17.06 | 2:03.63 | 2:40.38 | |||
4 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.57 | 1:18.29 | 2:03.68 | 2:41.97 | |||
5 | Ingrid Leifsen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 34.47 | 1:18.34 | 2:06.60 | 2:43.75 | |||
6 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 32.73 | 1:15.07 | 2:07.35 | 2:44.33 | |||
7 | Natalie Marie Tennebekk | 2001 | Vestkantsvømmerne | 35.42 | 1:19.85 | 2:08.85 | 2:44.82 | |||
8 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.02 | 1:18.51 | 2:07.19 | 2:45.06 | |||
9 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.48 | 1:22.31 | 2:07.90 | 2:45.09 | |||
10 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.05 | 1:18.55 | 2:09.38 | 2:47.06 | |||
11 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.88 | 1:19.94 | 2:08.68 | 2:48.16 | |||
12 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.46 | 1:19.85 | 2:08.46 | 2:49.90 | |||
13 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.79 | 1:22.23 | 2:11.19 | 2:52.64 | |||
14 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 36.82 | 1:25.81 | 2:16.96 | 2:59.33 | |||
15 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 37.41 | 1:31.61 | 2:19.84 | 3:06.45 | |||
- | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 08:42 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 08:49 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 72, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 32.72 | 1:13.96 | 2:00.43 | 2:34.83 | |||
2 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.35 | 1:13.66 | 1:58.82 | 2:35.03 | |||
3 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 35.68 | 1:18.25 | 2:03.13 | 2:37.71 | |||
4 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 33.75 | 1:18.05 | 2:01.89 | 2:40.77 | |||
5 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 32.84 | 1:14.04 | 2:01.79 | 2:40.89 | |||
6 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.91 | 1:20.38 | 2:08.99 | 2:45.51 | |||
7 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.32 | 1:19.72 | 2:05.24 | 2:45.80 | |||
8 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.93 | 1:16.88 | 2:07.16 | 2:46.29 | |||
9 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.55 | 1:17.41 | 2:06.21 | 2:47.82 | |||
10 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.73 | 1:18.35 | 2:12.03 | 2:50.31 | |||
11 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 36.84 | 1:20.34 | 2:12.94 | 2:50.63 | |||
12 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.10 | 1:20.85 | 2:09.70 | 2:50.70 | |||
13 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.78 | 1:23.98 | 2:14.46 | 2:54.48 | |||
14 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.17 | 1:28.07 | 2:15.34 | 2:55.34 | |||
15 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.08 | 1:25.22 | 2:14.81 | 2:56.68 | |||
- | Nora Rindahl Misund | 2003 | Haldens Svømmeklub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 08:49 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 08:56 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 73, 200m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 35.50 | 1:21.49 | 1:21.61 | 2:50.92 | |||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.14 | 1:24.46 | 2:13.52 | 2:51.68 | |||
3 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 42.41 | 1:28.91 | 2:21.69 | 3:00.74 | |||
4 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.02 | 1:31.54 | 2:20.72 | 3:02.62 | |||
5 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.31 | 1:29.13 | 2:24.02 | 3:05.73 | |||
6 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.92 | 1:28.58 | 2:25.19 | 3:06.74 | |||
7 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 43.16 | 1:31.52 | 2:27.85 | 3:07.65 | |||
8 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.20 | 1:34.10 | 2:30.06 | 3:10.55 | |||
9 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 42.19 | 1:33.99 | 2:28.42 | 3:10.89 | |||
10 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.60 | 1:30.97 | 2:29.64 | 3:11.52 | |||
11 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.70 | 1:35.06 | 2:33.45 | 3:15.19 | |||
12 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 41.43 | 1:34.02 | 2:30.03 | 3:15.47 | |||
13 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 40.43 | 1:33.47 | 2:33.54 | 3:17.55 | |||
14 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.66 | 1:38.78 | 2:38.10 | 3:25.69 | |||
15 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.68 | 1:42.19 | 2:46.26 | 3:37.68 | |||
- | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 08:56 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:03 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 74, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.62 | 1:09.16 | 1:48.86 | 2:22.75 | |||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 30.39 | 1:09.77 | 1:51.15 | 2:25.04 | |||
3 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.60 | 1:12.02 | 1:51.65 | 2:26.72 | |||
4 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 30.54 | 1:09.09 | 1:53.41 | 2:28.02 | |||
5 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 30.43 | 1:09.08 | 1:55.89 | 2:28.17 | |||
6 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 29.41 | 1:08.77 | 1:54.63 | 2:28.29 | |||
7 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 30.32 | 1:11.92 | 1:55.88 | 2:31.76 | |||
8 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 30.85 | 1:12.04 | 1:56.76 | 2:32.70 | |||
9 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.21 | 1:13.49 | 1:58.23 | 2:33.66 | |||
10 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 31.93 | 1:12.95 | 1:58.85 | 2:34.71 | |||
11 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.59 | 1:19.68 | 1:59.36 | 2:35.35 | |||
12 | Sander Olai Antun | 2000 | Vestkantsvømmerne | 32.94 | 1:15.90 | 1:57.49 | 2:35.62 | |||
13 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.42 | 1:15.66 | 1:58.54 | 2:36.00 | |||
14 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.18 | 1:18.46 | 2:00.11 | 2:37.18 | |||
15 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 32.03 | 1:16.42 | 2:04.31 | 2:38.12 | |||
16 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.72 | 1:18.82 | 2:05.01 | 2:40.76 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:03 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 75, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 32.07 | 1:09.61 | 1:50.87 | 2:23.14 | |||
2 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 28.87 | 1:06.37 | 1:50.27 | 2:23.42 | |||
3 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 31.35 | 1:11.44 | 1:54.86 | 2:29.01 | |||
4 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.64 | 1:11.07 | 1:56.61 | 2:30.34 | |||
5 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 2:31.53 | ||||||
6 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.27 | 1:11.91 | 1:56.63 | 2:31.83 | |||
7 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 32.04 | 1:14.31 | 1:57.37 | 2:32.13 | |||
8 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.07 | 1:12.61 | 1:58.69 | 2:34.33 | |||
9 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 2:34.55 | ||||||
10 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 2:35.54 | ||||||
11 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 2:38.03 | ||||||
12 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:39.57 | ||||||
13 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:42.00 | ||||||
14 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:47.31 | ||||||
15 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:51.64 | ||||||
- | Bjørn Olaisen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 76, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ole Einar Ueland | 2003 | Lillesand IL | 31.48 | 1:10.59 | 1:55.78 | 2:30.10 | |||
2 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.35 | 1:17.69 | 2:00.64 | 2:35.06 | |||
3 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 33.30 | 1:12.49 | 2:01.05 | 2:36.12 | |||
4 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.08 | 1:15.95 | 2:01.92 | 2:36.75 | |||
5 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.48 | 1:19.57 | 2:02.35 | 2:40.58 | |||
6 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 34.16 | 1:19.49 | 2:04.28 | 2:41.16 | |||
7 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.58 | 1:19.48 | 2:04.89 | 2:42.43 | |||
8 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 33.79 | 1:17.06 | 2:05.19 | 2:43.27 | |||
9 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.91 | 1:19.09 | 2:07.64 | 2:45.39 | |||
10 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.61 | 1:20.03 | 2:08.41 | 2:47.24 | |||
11 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.31 | 1:21.35 | 2:10.42 | 2:47.72 | |||
12 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.58 | 1:18.67 | 2:12.55 | 2:47.85 | |||
13 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 40.45 | 1:24.20 | 2:11.70 | 2:48.52 | |||
14 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.46 | 1:21.52 | 2:12.71 | 2:50.96 | |||
15 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.10 | 1:24.34 | 2:15.66 | 2:54.24 | |||
16 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.09 | 1:26.07 | 2:15.36 | 2:55.09 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 77, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 35.99 | 1:19.08 | 2:08.88 | 2:47.70 | |||
2 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 40.38 | 1:27.05 | 2:17.43 | 2:57.09 | |||
3 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 36.44 | 1:21.72 | 2:18.35 | 2:58.92 | |||
4 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.55 | 1:29.47 | 2:24.78 | 3:03.57 | |||
5 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.76 | 1:32.67 | 2:28.63 | 3:09.21 | |||
6 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.14 | 1:35.24 | 2:33.85 | 3:18.79 | |||
7 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 46.55 | 1:39.76 | 2:37.91 | 3:20.18 | |||
8 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.10 | 1:37.49 | 2:37.48 | 3:21.86 | |||
9 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.41 | 1:36.02 | 2:38.83 | 3:26.52 | |||
10 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.36 | 1:50.51 | 2:49.36 | 3:34.10 | |||
11 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.69 | 1:50.36 | 2:47.83 | 3:34.49 | |||
12 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 54.44 | 1:52.91 | 2:56.34 | 3:48.23 | |||
13 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 54.84 | 2:00.81 | 3:13.49 | 3:56.21 | |||
- | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 78, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 35.84 | ||||||
2 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 36.00 | ||||||
3 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.09 | ||||||
4 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.45 | ||||||
5 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.72 | ||||||
6 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.23 | ||||||
7 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 38.37 | ||||||
8 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.74 | ||||||
9 | Jenny Dale Gjerstad | 2000 | Vestkantsvømmerne | 39.28 | ||||||
10 | Vinona Bothe | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.88 | ||||||
11 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.94 | ||||||
12 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 40.02 | ||||||
13 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 40.22 | ||||||
14 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.48 | ||||||
15 | Emma Elsius | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.50 | ||||||
16 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.94 | ||||||
17 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.11 | ||||||
18 | Kaia Pettersen | 2000 | Bergens SLK | 41.18 | ||||||
19 | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | 41.54 | ||||||
20 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 41.98 | ||||||
21 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.10 | ||||||
22 | Mari Lien Børseth | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 42.63 | ||||||
23 | Matilde Pamer | 2000 | Vestkantsvømmerne | 44.11 | ||||||
24 | Alma Ericsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.92 | ||||||
- | Synneva Aarekol Johannessen | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 79, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 35.18 | ||||||
2 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 35.78 | ||||||
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 36.11 | ||||||
4 | Alma Johansson | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.57 | ||||||
5 | Synne Kristine Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 36.76 | ||||||
6 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.47 | ||||||
7 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.62 | ||||||
8 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.67 | ||||||
9 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 37.73 | ||||||
10 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.81 | ||||||
11 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.01 | ||||||
12 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.06 | ||||||
13 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.24 | ||||||
14 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.44 | ||||||
15 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.50 | ||||||
16 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 39.09 | ||||||
17 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 39.24 | ||||||
18 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.33 | ||||||
19 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 39.35 | ||||||
20 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 39.43 | ||||||
21 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.44 | ||||||
22 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 39.47 | ||||||
23 | Therese Bjelland | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 39.61 | ||||||
24 | Alicia Nestorin | 2002 | Uddevalla Sim | 39.72 | ||||||
25 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 39.73 | ||||||
26 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 39.91 | ||||||
27 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.03 | ||||||
28 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 40.21 | ||||||
29 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 40.32 | ||||||
30 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.13 | ||||||
31 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 42.99 | ||||||
- | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 80, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.93 | ||||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.38 | ||||||
3 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.51 | ||||||
4 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 37.00 | ||||||
5 | Emma Dahl Bjørneby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 37.76 | ||||||
6 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.87 | ||||||
7 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 38.03 | ||||||
8 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.30 | ||||||
9 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.65 | ||||||
10 | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | 38.80 | ||||||
11 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.86 | ||||||
12 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 38.98 | ||||||
13 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.08 | ||||||
14 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.16 | ||||||
15 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.28 | ||||||
16 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 39.33 | ||||||
17 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 39.99 | ||||||
18 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 40.16 | ||||||
19 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.17 | ||||||
20 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.22 | ||||||
21 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.54 | ||||||
22 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 40.73 | ||||||
23 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.94 | ||||||
24 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 41.19 | ||||||
25 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.25 | ||||||
26 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.59 | ||||||
27 | Ida Lien Børseth | 2003 | Haugesund Svømmeklubb | 41.77 | ||||||
28 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.12 | ||||||
29 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.34 | ||||||
30 | Thea Amalie Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 42.39 | ||||||
31 | Elsa Berge-Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.58 | ||||||
- | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 81, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 40.75 | ||||||
2 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.94 | ||||||
3 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 41.96 | ||||||
4 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.42 | ||||||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.49 | ||||||
6 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.58 | ||||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 45.05 | ||||||
8 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 45.60 | ||||||
9 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.32 | ||||||
10 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 46.37 | ||||||
11 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.75 | ||||||
12 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.98 | ||||||
13 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.59 | ||||||
14 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.67 | ||||||
15 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 47.80 | ||||||
16 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.92 | ||||||
17 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.10 | ||||||
18 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 48.15 | ||||||
19 | Amanda Thom | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 48.19 | ||||||
20 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.25 | ||||||
21 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 49.24 | ||||||
22 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.35 | ||||||
23 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.62 | ||||||
24 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 50.03 | ||||||
25 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.61 | ||||||
26 | Elin Segerström | 2007 | Simklubben Solsta | 51.32 | ||||||
27 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.41 | ||||||
28 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.53 | ||||||
29 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.77 | ||||||
30 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.50 | ||||||
31 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.65 | ||||||
32 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 58.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 82, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.91 | ||||||
2 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 31.32 | ||||||
3 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 31.70 | ||||||
4 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 32.85 | ||||||
5 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.22 | ||||||
6 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.65 | ||||||
7 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.82 | ||||||
8 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 33.84 | ||||||
9 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.16 | ||||||
10 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 34.31 | ||||||
11 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.40 | ||||||
12 | Sander Olai Antun | 2000 | Vestkantsvømmerne | 34.81 | ||||||
13 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 34.93 | ||||||
14 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 35.02 | ||||||
15 | Vegard Vikane | 1997 | Bergens SLK | 35.49 | ||||||
16 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.88 | ||||||
16 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.88 | ||||||
18 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 37.69 | ||||||
19 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.29 | ||||||
20 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.62 | ||||||
21 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.26 | ||||||
22 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 39.47 | ||||||
23 | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.46 | ||||||
24 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 41.94 | ||||||
25 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 46.58 | ||||||
- | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 83 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 83, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.93 | ||||||
2 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.29 | ||||||
3 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.46 | ||||||
4 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.48 | ||||||
5 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.56 | ||||||
6 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 34.94 | ||||||
7 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 35.18 | ||||||
8 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.57 | ||||||
9 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.67 | ||||||
10 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 36.77 | ||||||
11 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.06 | ||||||
12 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 37.13 | ||||||
13 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 37.34 | ||||||
14 | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | 37.47 | ||||||
15 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.66 | ||||||
16 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.99 | ||||||
17 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.24 | ||||||
18 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 39.31 | ||||||
19 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.50 | ||||||
20 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.58 | ||||||
20 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.58 | ||||||
22 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.11 | ||||||
23 | Kristian Myntevik | 2001 | Vestkantsvømmerne | 40.98 | ||||||
24 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 41.10 | ||||||
25 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.61 | ||||||
26 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.75 | ||||||
27 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.90 | ||||||
28 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.08 | ||||||
29 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.70 | ||||||
- | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Vetle Vatnem | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 84 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 84, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.89 | ||||||
2 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 35.24 | ||||||
3 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.07 | ||||||
4 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.23 | ||||||
5 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 37.65 | ||||||
6 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.70 | ||||||
7 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.91 | ||||||
8 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.22 | ||||||
9 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.53 | ||||||
10 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.11 | ||||||
11 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.15 | ||||||
12 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 40.00 | ||||||
13 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 40.10 | ||||||
14 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.31 | ||||||
15 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.49 | ||||||
16 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 41.07 | ||||||
17 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.30 | ||||||
18 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.60 | ||||||
19 | Gergø Varga | 2003 | Vestkantsvømmerne | 42.03 | ||||||
20 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.37 | ||||||
21 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.86 | ||||||
22 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.02 | ||||||
23 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.18 | ||||||
24 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.24 | ||||||
25 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 43.27 | ||||||
26 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.36 | ||||||
27 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.27 | ||||||
28 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.49 | ||||||
29 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.59 | ||||||
30 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 44.77 | ||||||
31 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.22 | ||||||
32 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 85 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 85, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.53 | ||||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 39.56 | ||||||
3 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 43.18 | ||||||
4 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 44.82 | ||||||
5 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 46.44 | ||||||
6 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 46.91 | ||||||
7 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 47.58 | ||||||
8 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 47.76 | ||||||
9 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 48.10 | ||||||
10 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 48.14 | ||||||
11 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.81 | ||||||
12 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.08 | ||||||
13 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 51.54 | ||||||
14 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.75 | ||||||
15 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.88 | ||||||
16 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 52.45 | ||||||
17 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.57 | ||||||
18 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 53.04 | ||||||
19 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 53.24 | ||||||
20 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.27 | ||||||
21 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.38 | ||||||
22 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 53.55 | ||||||
23 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 53.56 | ||||||
24 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 54.17 | ||||||
25 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.91 | ||||||
26 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 55.02 | ||||||
27 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 56.38 | ||||||
28 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.46 | ||||||
29 | Olof Sundqvist | 2006 | Simklubben Elfsborg | 59.92 | ||||||
- | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 86 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 86, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Östenstad | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 31.14 | 1:05.05 | 1:39.06 | 2:12.31 | |||
2 | Christina Vestre | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 31.21 | 1:05.27 | 1:39.97 | 2:14.67 | |||
3 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.86 | 1:05.31 | 1:40.40 | 2:16.96 | |||
4 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.15 | 1:05.74 | 1:41.08 | 2:17.29 | |||
5 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.67 | 1:07.20 | 1:43.78 | 2:19.27 | |||
6 | Synneva Aarekol Johannessen | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 32.09 | 1:08.01 | 1:43.96 | 2:19.80 | |||
7 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 32.60 | 1:08.60 | 1:45.27 | 2:21.52 | |||
8 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.22 | 1:09.58 | 1:45.54 | 2:22.55 | |||
9 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.35 | 1:09.00 | 1:46.11 | 2:23.05 | |||
10 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.99 | 1:10.67 | 1:47.62 | 2:24.64 | |||
11 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 34.04 | 1:11.53 | 1:49.54 | 2:25.88 | |||
12 | Ulva Kristine Olufsen Bra | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 33.37 | 1:10.92 | 1:48.33 | 2:26.55 | |||
13 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.72 | 1:11.28 | 1:48.97 | 2:26.69 | |||
14 | Emma Rist Jenssen | 1999 | Team Sor/lil | 33.23 | 1:11.14 | 1:49.29 | 2:26.95 | |||
15 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.88 | 1:11.29 | 1:49.81 | 2:28.14 | |||
- | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 87 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 87, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 30.62 | 1:05.42 | 1:39.69 | 2:13.98 | |||
2 | Therese Bjelland | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 31.20 | 1:05.33 | 1:40.53 | 2:15.95 | |||
3 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 32.05 | 1:07.85 | 1:43.98 | 2:20.48 | |||
4 | Ingrid Leifsen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 31.52 | 1:07.38 | 1:43.91 | 2:20.68 | |||
5 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 33.31 | 1:09.10 | 1:46.70 | 2:21.28 | |||
6 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.92 | 1:07.47 | 1:44.67 | 2:22.40 | |||
7 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 32.60 | 1:08.49 | 1:46.20 | 2:23.12 | |||
8 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.94 | 1:09.87 | 1:46.66 | 2:23.63 | |||
9 | Natalie Marie Tennebekk | 2001 | Vestkantsvømmerne | 32.68 | 1:10.45 | 1:48.32 | 2:24.10 | |||
10 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 31.88 | 1:08.27 | 1:46.79 | 2:25.37 | |||
11 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.50 | 1:09.93 | 1:49.08 | 2:28.94 | |||
12 | Katherine Kristiansen | 2001 | Lillesand IL | 33.39 | 1:10.61 | 1:50.20 | 2:29.70 | |||
13 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.77 | 1:12.46 | 1:52.75 | 2:32.01 | |||
14 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 32.85 | 1:12.32 | 1:53.36 | 2:33.45 | |||
- | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 88 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 88, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 28.66 | 1:00.27 | 1:32.51 | 2:03.13 | |||
2 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 28.51 | 59.96 | 1:32.25 | 2:03.30 | |||
3 | Arild Degerstrøm | 2000 | Haugesund Svømmeklubb | 29.20 | 1:00.98 | 1:33.66 | 2:05.88 | |||
4 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.35 | 1:03.19 | 1:37.21 | 2:08.72 | |||
5 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 30.14 | 1:02.97 | 1:36.43 | 2:09.90 | |||
6 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.54 | 1:02.01 | 1:37.29 | 2:11.25 | |||
7 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.04 | 1:02.85 | 1:37.49 | 2:11.98 | |||
8 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 28.88 | 1:02.71 | 1:37.95 | 2:13.23 | |||
9 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 30.61 | 1:05.74 | 1:41.58 | 2:15.63 | |||
10 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 30.56 | 1:05.24 | 1:40.99 | 2:15.78 | |||
11 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.53 | 1:06.01 | 1:41.35 | 2:15.98 | |||
12 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 31.18 | 1:04.40 | 1:40.60 | 2:16.84 | |||
13 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.26 | 1:06.12 | 1:42.84 | 2:19.89 | |||
14 | Erlend Tvedt | 2000 | Vestkantsvømmerne | 32.23 | 1:09.64 | 1:48.79 | 2:27.99 | |||
- | Sander Olai Antun | 2000 | Vestkantsvømmerne | DNS | ||||||
- | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 89 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 89, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christer Melberg | 2001 | Haldens Svømmeklub | 27.66 | 58.62 | 1:30.38 | 2:02.57 | |||
2 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.89 | 1:01.20 | 1:33.63 | 2:05.58 | |||
3 | Vetle Vatnem | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | 28.81 | 1:01.19 | 1:34.14 | 2:06.48 | |||
4 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 30.26 | 1:02.67 | 1:34.93 | 2:07.59 | |||
5 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.38 | 1:03.94 | 1:38.83 | 2:12.40 | |||
6 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 29.90 | 1:03.84 | 1:38.92 | 2:13.23 | |||
7 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.38 | 1:05.36 | 1:40.17 | 2:14.01 | |||
8 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 30.93 | 1:05.82 | 1:40.45 | 2:14.06 | |||
9 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.85 | 1:07.34 | 1:42.35 | 2:14.98 | |||
10 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.74 | 1:03.74 | 1:39.48 | 2:15.69 | |||
11 | Daniel Öhman | 2002 | Skövde Simsällskap | 30.25 | 1:04.58 | 1:40.84 | 2:16.51 | |||
12 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.29 | 1:06.22 | 1:42.42 | 2:18.17 | |||
13 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.83 | 1:07.18 | 1:41.89 | 2:18.49 | |||
14 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 30.86 | 1:06.39 | 1:42.74 | 2:18.67 | |||
15 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.03 | 1:07.30 | 1:44.41 | 2:20.56 | |||
- | Bjørn Olaisen | 2001 | Haugesund Svømmeklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 90 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 90, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:08.89 | 2:21.77 | 3:35.00 | 4:48.35 | 9:43.74 | ||
6:02.20 | 7:16.29 | 8:30.72 | ||||||||
2 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:10.30 | 2:25.34 | 3:41.33 | 4:58.00 | 10:02.47 | ||
6:15.01 | 7:31.71 | 8:48.74 | ||||||||
3 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.61 | 2:27.06 | 3:43.43 | 5:00.76 | 10:02.64 | ||
6:16.62 | 7:32.64 | 8:49.05 | ||||||||
4 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 1:12.40 | 2:31.53 | 3:48.41 | 5:06.15 | 10:08.46 | ||
6:23.34 | 7:41.11 | 8:56.95 | ||||||||
5 | Natalie Marie Tennebekk | 2001 | Vestkantsvømmerne | 1:13.66 | 2:31.92 | 3:50.10 | 5:08.01 | 10:08.59 | ||
6:24.46 | 7:41.40 | 8:57.26 | ||||||||
6 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:13.30 | 2:32.46 | 3:53.04 | 5:13.47 | 10:24.61 | ||
6:31.51 | 7:50.70 | 9:09.03 | ||||||||
7 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.15 | 2:33.36 | 3:54.01 | 5:14.44 | 10:30.71 | ||
6:34.83 | 7:56.47 | 9:16.17 | ||||||||
8 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:14.57 | 2:34.30 | 3:55.13 | 5:17.60 | 10:31.47 | ||
6:38.29 | 7:59.31 | 9:17.46 | ||||||||
9 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:13.05 | 2:29.50 | 3:47.08 | 5:05.78 | 10:31.82 | ||
6:25.76 | 7:49.34 | 9:10.68 | ||||||||
10 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.73 | 2:30.14 | 3:49.04 | 5:09.17 | 10:33.34 | ||
6:29.81 | 7:51.23 | 9:13.39 | ||||||||
11 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:12.04 | 2:31.15 | 3:51.63 | 5:12.72 | 10:36.43 | ||
6:34.12 | 7:56.13 | 9:17.83 | ||||||||
12 | Kristine Kleppestrand | 2002 | Vestkantsvømmerne | 1:12.75 | 2:31.42 | 3:51.24 | 5:13.16 | 10:38.29 | ||
6:35.45 | 7:57.49 | 9:19.62 | ||||||||
13 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:14.70 | 2:35.16 | 3:56.54 | 5:17.99 | 10:38.31 | ||
6:39.70 | 8:02.18 | 9:22.74 | ||||||||
14 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:16.10 | 2:38.88 | 4:01.32 | 5:23.28 | 10:38.33 | ||
6:45.23 | 8:05.32 | 9:24.47 | ||||||||
15 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.52 | 2:35.47 | 3:57.21 | 5:19.66 | 10:47.49 | ||
6:42.54 | 8:05.63 | 9:28.12 | ||||||||
16 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:16.48 | 2:38.24 | 3:58.57 | 5:20.93 | 10:47.68 | ||
6:43.97 | 8:06.34 | 9:28.32 | ||||||||
17 | Katherine Kristiansen | 2001 | Lillesand IL | 1:16.02 | 2:38.82 | 4:02.19 | 5:25.27 | 10:48.89 | ||
6:47.59 | 8:08.77 | 9:29.75 | ||||||||
18 | Dorthe Nordgaard | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:14.86 | 2:36.83 | 3:58.97 | 5:21.14 | 10:49.10 | ||
6:43.74 | 8:06.86 | 9:29.84 | ||||||||
19 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 1:16.33 | 2:38.82 | 4:02.17 | 5:25.34 | 10:49.42 | ||
6:48.04 | 8:10.05 | 9:31.07 | ||||||||
20 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:14.04 | 2:34.19 | 3:55.13 | 5:17.38 | 10:54.12 | ||
6:40.45 | 8:05.14 | 9:31.56 | ||||||||
21 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:14.69 | 2:36.05 | 3:59.19 | 5:24.60 | 11:04.93 | ||
6:50.40 | 8:16.39 | 9:41.62 | ||||||||
22 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 1:17.39 | 2:43.23 | 4:11.58 | 5:41.15 | 11:43.76 | ||
7:10.92 | 8:42.04 | 10:14.31 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 91 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 91, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Flickor 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:59.91 | ||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Amanda Weidning | 2003 | 30.00 | 1:00.28 | |||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 30.15 | 1:30.43 | |||||||
Vera Karlsson | 2003 | 29.48 | 1:59.91 | |||||||
2 | Jönköping Damer 1 | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 2:02.75 | ||||||
Matilda Egelrud | 2003 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Moa Holmquist | 2004 | 30.65 | 1:00.64 | |||||||
Wilma Carlheim | 2003 | 31.26 | 1:31.90 | |||||||
Wilma Svensson | 2004 | 30.85 | 2:02.75 | |||||||
3 | Elfsborg Damer 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:02.82 | ||||||
Tindra Moberg | 2003 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 30.44 | 1:00.45 | |||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 30.25 | 1:30.70 | |||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 32.12 | 2:02.82 | |||||||
4 | Karlstad Damer [2003] | 2003 | Karlstads Simsällskap | 2:04.82 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Klara Gustavson | 2003 | 31.33 | 1:03.50 | |||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 32.26 | 1:35.76 | |||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 29.06 | 2:04.82 | |||||||
5 | Mass Lag 1 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:06.98 | ||||||
Sara Nyqvist | 2003 | 31.49 | 31.49 | |||||||
Boiana Gradinarska | 2004 | 30.95 | 1:02.44 | |||||||
Emilia Esborn | 2003 | 33.01 | 1:35.45 | |||||||
Sara Hopmark | 2004 | 31.53 | 2:06.98 | |||||||
6 | Jönköping Damer Lag 2 | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 2:07.28 | ||||||
Tilda Tellfjord | 2003 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Jane Elgh | 2004 | 31.61 | 1:02.95 | |||||||
Matilda Nilsson | 2004 | 31.72 | 1:34.67 | |||||||
Nora Rogö | 2004 | 32.61 | 2:07.28 | |||||||
7 | Uddevalla Damer 1 | 2003 | Uddevalla Sim | 2:07.94 | ||||||
Sofia Abrahamsson | 2005 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Evelina Wester | 2004 | 31.49 | 1:01.98 | |||||||
Hilda Eriksson | 2004 | 31.34 | 1:33.32 | |||||||
Lina Nielsen | 2005 | 34.62 | 2:07.94 | |||||||
8 | Nässjö Damer [2003] | 2003 | Nässjö SLS | 2:10.37 | ||||||
Nellie Myrlander | 2003 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Thea Jansson | 2003 | 32.44 | 1:03.05 | |||||||
Lowa Appelberg | 2003 | 32.38 | 1:35.43 | |||||||
Malin Flaa | 2004 | 34.94 | 2:10.37 | |||||||
9 | Elfsborg Damer 2 | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:14.35 | ||||||
Elsa Berge-Kleber | 2004 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 32.88 | 1:05.25 | |||||||
Viola Wesslund Möll | 2005 | 33.66 | 1:38.91 | |||||||
Signe Wahlberg | 2005 | 35.44 | 2:14.35 | |||||||
10 | Skk Damer [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:15.41 | ||||||
Hilma Brunnberg | 2003 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Emelie Sveding | 2005 | 37.56 | 1:10.19 | |||||||
Sofia Wennerholm | 2005 | 34.51 | 1:44.70 | |||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 30.71 | 2:15.41 | |||||||
11 | Mass Lag 2 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:16.06 | ||||||
Clara Sjöstedt | 2003 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Thindra Hackwitz | 2003 | 32.30 | 1:03.92 | |||||||
Liine Sundblad | 2004 | 35.46 | 1:39.38 | |||||||
Elsa Sjöström | 2006 | 36.68 | 2:16.06 | |||||||
12 | Södertörn Damer [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:17.77 | ||||||
Elin Lundgren | 2003 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Rebecka Axelmalm | 2003 | 32.77 | 1:04.20 | |||||||
Josefine Åkerman | 2004 | 33.91 | 1:38.11 | |||||||
Ella Gunnarsson | 2006 | 39.66 | 2:17.77 | |||||||
13 | Elfsborg Damer 3 [2005] | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:20.15 | ||||||
0 | 35.08 | 35.08 | ||||||||
0 | 35.27 | 1:10.35 | ||||||||
0 | 33.41 | 1:43.76 | ||||||||
0 | 36.39 | 2:20.15 | ||||||||
14 | Väsby SS Flickor Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:23.72 | ||||||
Hanna Sköld | 2005 | 38.37 | 38.37 | |||||||
Moa Nyblom | 2005 | 34.90 | 1:13.27 | |||||||
Lovisa Jardelid | 2005 | 37.84 | 1:51.11 | |||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 32.61 | 2:23.72 | |||||||
15 | Lass Flickor 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:24.40 | ||||||
Märta Högfeldt | 2005 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Andrea Höglund | 2005 | 34.78 | 1:08.87 | |||||||
Sofia Wallin | 2005 | 37.76 | 1:46.63 | |||||||
Julia Arildsson | 2005 | 37.77 | 2:24.40 | |||||||
- | Mass Lag 3 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Liine Sundblad | 2004 | |||||||||
Astrid Virén | 2004 | |||||||||
Linnea Sonesson | 2004 | |||||||||
Elsa Sjöström | 2006 | DNS | ||||||||
- | Skk Damer [2003] Lag3 | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Skk Damer 2 [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 92 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 92, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:57.16 | ||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 26.68 | 26.68 | |||||||
Jakob Majta | 2003 | 29.11 | 55.79 | |||||||
Henry Plavans | 2005 | 30.46 | 1:26.25 | |||||||
Malte Söderberg | 2004 | 30.91 | 1:57.16 | |||||||
2 | Mass Lag 1 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:58.36 | ||||||
Marcus Sundblad | 2003 | 29.62 | 29.62 | |||||||
Lukas Fredholm | 2003 | 29.24 | 58.86 | |||||||
Alvin Välkki | 2004 | 30.71 | 1:29.57 | |||||||
Karl Skogsberg | 2003 | 28.79 | 1:58.36 | |||||||
3 | Oskarshamn Herrar | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 2:01.61 | ||||||
Carl Löfgren | 2003 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Henrik Duong | 2003 | 28.91 | 58.59 | |||||||
Edvin Karlsson | 2004 | 35.07 | 1:33.66 | |||||||
Viktor Henrysson | 2003 | 27.95 | 2:01.61 | |||||||
4 | Lass Pojkar 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:03.17 | ||||||
Gustav Edlund | 2004 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Erik Wallin | 2003 | 30.42 | 1:01.42 | |||||||
William Barkehed | 2003 | 30.91 | 1:32.33 | |||||||
David Axelsson | 2004 | 30.84 | 2:03.17 | |||||||
5 | Skk Herrar [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:08.16 | ||||||
Otto Lundberg | 2003 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 30.80 | 1:01.57 | |||||||
Carl Mattson | 2005 | 37.20 | 1:38.77 | |||||||
Otto Reithner | 2003 | 29.39 | 2:08.16 | |||||||
6 | Jönköping Herrar [2004] | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 2:08.63 | ||||||
Job Sanders | 2003 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Anton Hegmegi | 2005 | 31.12 | 58.55 | |||||||
Phille Andersson Sandwall | 2003 | 33.65 | 1:32.20 | |||||||
David Bergqvist | 2005 | 36.43 | 2:08.63 | |||||||
7 | Motala SS Herrar [2003] | 2003 | Motala Simsällskap | 2:11.63 | ||||||
Lukas Lundberg | 2004 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Elliot Fielder | 2003 | 28.94 | 1:01.21 | |||||||
Gustav Fahlström | 2005 | 32.85 | 1:34.06 | |||||||
Edwin Brimalm | 2005 | 37.57 | 2:11.63 | |||||||
8 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:12.30 | ||||||
Isak Wallström-Blomgren | 2003 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Hjalmar Mueller | 2004 | 34.86 | 1:05.24 | |||||||
Siavash Vatani | 2003 | 32.76 | 1:38.00 | |||||||
Malte Haargaard | 2003 | 34.30 | 2:12.30 | |||||||
9 | Väsby SS Pojkar Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:16.06 | ||||||
William Malmborg | 2003 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Eddie Peng | 2007 | 37.59 | 1:08.48 | |||||||
Casper Rengart | 2006 | 35.79 | 1:44.27 | |||||||
Kevin Rathnasiri | 2003 | 31.79 | 2:16.06 | |||||||
10 | Elfsborg Herrar 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:25.13 | ||||||
Kevin Söderqvist | 2004 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Gustav Askengren | 2004 | 33.26 | 1:04.61 | |||||||
Tim Nageus | 2005 | 37.00 | 1:41.61 | |||||||
Olof Sundqvist | 2006 | 43.52 | 2:25.13 | |||||||
11 | Lass Pojkar 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:25.92 | ||||||
Olle Almén | 2003 | 31.95 | 31.95 | |||||||
Fredrik Höglund | 2006 | 37.70 | 1:09.65 | |||||||
Elvis Ericsson | 2005 | 37.82 | 1:47.47 | |||||||
Robin Daremo | 2005 | 38.45 | 2:25.92 | |||||||
12 | Södertörn Herrar [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:37.23 | ||||||
Elliot Wennerström | 2005 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Emil Gunnarsson | 2004 | 33.85 | 1:09.93 | |||||||
Jonathan Åkerman | 2006 | 46.58 | 1:56.51 | |||||||
Elton Söderberg | 2006 | 40.72 | 2:37.23 | |||||||
- | Mass Lag 2 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Max Swegmark | 2004 | |||||||||
Oscar Sjöström | 2003 | |||||||||
Felix Jedbratt | 2003 | |||||||||
Hampus Klebom | 2004 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 93 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 93, 400m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:14.65 | 2:39.20 | 4:13.12 | 5:29.92 | |||
2 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:24.31 | 2:57.09 | 4:38.25 | 6:00.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 94 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 94, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:16.96 | 2:41.48 | 4:13.34 | 5:23.05 | |||
2 | Synne Kristine Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 1:17.41 | 2:39.78 | 3:24.35 | 5:24.85 | |||
3 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:20.25 | 2:41.61 | 4:17.90 | 5:29.63 | |||
4 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.92 | 2:42.64 | 4:17.60 | 5:30.93 | |||
5 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:18.64 | 2:43.58 | 4:16.42 | 5:32.79 | |||
6 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:17.62 | 2:43.73 | 4:29.59 | 5:43.74 | |||
7 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:18.78 | 2:54.64 | 4:30.66 | 5:50.66 | |||
8 | Kristine Kleppestrand | 2002 | Vestkantsvømmerne | 1:24.73 | 3:00.79 | 4:42.16 | 5:59.89 | |||
9 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:23.81 | 2:58.27 | 4:39.33 | 6:01.86 | |||
10 | Catherine Emile Fagge | 2002 | Lillesand IL | 1:22.89 | 2:51.71 | 4:38.65 | 6:03.04 | |||
11 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:28.89 | 3:13.03 | 4:46.09 | 6:13.89 | |||
12 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:23.68 | 3:52.61 | 5:32.03 | 6:14.81 | |||
13 | Fanny Klasson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:27.94 | 2:58.62 | 4:53.59 | 6:15.19 | |||
14 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:27.52 | 3:00.32 | 4:47.50 | 6:15.59 | |||
- | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 95 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 95, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:07.90 | 2:26.33 | 3:48.24 | 4:56.54 | |||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:12.03 | 2:36.33 | 4:03.72 | 5:11.42 | |||
3 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:10.19 | 2:31.63 | 4:05.66 | 5:11.55 | |||
4 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 1:08.60 | 2:33.44 | 4:12.26 | 5:23.52 | |||
5 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 1:11.25 | 2:39.15 | 4:16.31 | 5:28.32 | |||
6 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:13.95 | 2:39.79 | 4:14.02 | 5:28.38 | |||
7 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 1:15.64 | 2:51.70 | 4:17.56 | 5:35.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 96 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 96, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 1:06.51 | 1:44.67 | 3:05.66 | 4:56.02 | |||
2 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 1:08.00 | 2:30.06 | 3:59.84 | 5:07.11 | |||
3 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 1:15.50 | 2:36.41 | 4:04.30 | 5:16.72 | |||
4 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.30 | 2:36.90 | 4:14.04 | 5:23.63 | |||
5 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:14.41 | 2:37.74 | 4:11.14 | 5:23.97 | |||
6 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.12 | 2:36.91 | 4:15.61 | 5:28.29 | |||
7 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:11.89 | 2:40.09 | 4:20.38 | 5:35.71 | |||
8 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.18 | 2:43.06 | 4:24.52 | 5:40.80 | |||
9 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:18.08 | 2:46.78 | 4:28.34 | 5:42.29 | |||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:17.56 | 2:54.39 | 4:28.50 | 5:42.40 | |||
11 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 1:30.88 | 2:59.71 | 4:38.22 | 5:49.80 | |||
12 | Kristian Myntevik | 2001 | Vestkantsvømmerne | 1:22.58 | 2:57.23 | 4:43.52 | 6:01.78 | |||
- | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 97 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 97, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aurora Oseland | 2000 | Haldens Svømmeklub | 28.32 | ||||||
2 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.56 | ||||||
3 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 28.98 | ||||||
4 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.23 | ||||||
4 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.23 | ||||||
6 | Emma Östenstad | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 29.33 | ||||||
7 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.34 | ||||||
8 | Jenny Dale Gjerstad | 2000 | Vestkantsvømmerne | 29.41 | ||||||
9 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.43 | ||||||
10 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.53 | ||||||
11 | Christina Vestre | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 29.57 | ||||||
11 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.57 | ||||||
13 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.74 | ||||||
14 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.81 | ||||||
15 | Synneva Aarekol Johannessen | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 29.90 | ||||||
16 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.92 | ||||||
17 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 30.06 | ||||||
18 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.10 | ||||||
19 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.17 | ||||||
20 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.28 | ||||||
21 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 30.70 | ||||||
22 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 30.83 | ||||||
23 | Lena Dyrkolbotn | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 31.03 | ||||||
24 | Sandra Lange | 1999 | Alvesta Simsällskap | 31.08 | ||||||
25 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.23 | ||||||
26 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 31.24 | ||||||
27 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.25 | ||||||
28 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 31.40 | ||||||
29 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.75 | ||||||
- | Alma Ericsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 98 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 98, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 28.10 | ||||||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 28.75 | ||||||
3 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 28.88 | ||||||
4 | Wilma Wennerberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 28.95 | ||||||
5 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.08 | ||||||
6 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 29.13 | ||||||
7 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 29.29 | ||||||
8 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 29.39 | ||||||
9 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 29.44 | ||||||
10 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.49 | ||||||
11 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 29.65 | ||||||
12 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 29.67 | ||||||
13 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 29.71 | ||||||
14 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.74 | ||||||
15 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 29.83 | ||||||
16 | Thyra Noomi Haugland Halvorsen | 2002 | Haldens Svømmeklub | 29.99 | ||||||
17 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.34 | ||||||
18 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.38 | ||||||
19 | Sofia Bekken | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 30.39 | ||||||
20 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 30.41 | ||||||
21 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.42 | ||||||
22 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 30.57 | ||||||
23 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.73 | ||||||
24 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.82 | ||||||
25 | Natalie Marie Tennebekk | 2001 | Vestkantsvømmerne | 30.91 | ||||||
26 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 31.01 | ||||||
27 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 31.11 | ||||||
28 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.15 | ||||||
29 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.45 | ||||||
30 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 31.52 | ||||||
31 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 31.54 | ||||||
- | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 99 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 99, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 28.61 | ||||||
2 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 29.11 | ||||||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.25 | ||||||
4 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 29.80 | ||||||
5 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 29.88 | ||||||
6 | Emma Dahl Bjørneby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.01 | ||||||
7 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 30.09 | ||||||
7 | Thea Amalie Aksmo Svendsby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.09 | ||||||
9 | Henriette Dale | 2003 | Vestkantsvømmerne | 30.14 | ||||||
10 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 30.19 | ||||||
11 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 30.27 | ||||||
12 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 30.31 | ||||||
13 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 30.44 | ||||||
14 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 30.47 | ||||||
15 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 30.59 | ||||||
16 | Amanda Weidning | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 30.85 | ||||||
17 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 31.09 | ||||||
18 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 31.17 | ||||||
19 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 31.28 | ||||||
20 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.29 | ||||||
21 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.53 | ||||||
22 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 31.72 | ||||||
22 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.72 | ||||||
24 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.75 | ||||||
25 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 31.88 | ||||||
26 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.99 | ||||||
27 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.05 | ||||||
28 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.72 | ||||||
29 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.74 | ||||||
30 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 32.80 | ||||||
31 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 33.09 | ||||||
- | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 100 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 100, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Uddevalla Sim | 29.72 | ||||||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 31.72 | ||||||
3 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 32.79 | ||||||
4 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 33.57 | ||||||
5 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 33.78 | ||||||
6 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.03 | ||||||
7 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 34.09 | ||||||
8 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 34.13 | ||||||
9 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 34.50 | ||||||
10 | Lina Dahlgren | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 35.20 | ||||||
11 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.26 | ||||||
12 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 35.30 | ||||||
13 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 35.57 | ||||||
14 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.76 | ||||||
14 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.76 | ||||||
16 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 35.83 | ||||||
17 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.87 | ||||||
17 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.87 | ||||||
19 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 36.12 | ||||||
20 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.89 | ||||||
21 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.21 | ||||||
22 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.26 | ||||||
23 | Amanda Thom | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 37.37 | ||||||
24 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.80 | ||||||
25 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.01 | ||||||
26 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.08 | ||||||
27 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.20 | ||||||
28 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.41 | ||||||
29 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 38.68 | ||||||
30 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.19 | ||||||
31 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 43.72 | ||||||
- | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 101 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 101, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | 24.36 | ||||||
2 | Philip Carlsson | 1990 | Simklubben Elfsborg | 24.79 | ||||||
3 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 25.31 | ||||||
4 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.65 | ||||||
5 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 26.20 | ||||||
6 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 26.37 | ||||||
7 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 26.39 | ||||||
8 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 26.59 | ||||||
9 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 26.91 | ||||||
10 | Erik Krysén | 2000 | Ludvika Simsällskap | 27.02 | ||||||
11 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 27.09 | ||||||
12 | Alfred Lindén | 1997 | Ludvika Simsällskap | 27.15 | ||||||
13 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 27.16 | ||||||
14 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 27.20 | ||||||
15 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 27.22 | ||||||
16 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.24 | ||||||
17 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 27.37 | ||||||
18 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.38 | ||||||
19 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 27.52 | ||||||
20 | Erlend Tvedt | 2000 | Vestkantsvømmerne | 27.60 | ||||||
20 | Vegard Vikane | 1997 | Bergens SLK | 27.60 | ||||||
22 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.65 | ||||||
23 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.69 | ||||||
24 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.71 | ||||||
25 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.73 | ||||||
26 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 27.97 | ||||||
27 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 28.04 | ||||||
28 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 28.18 | ||||||
29 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 28.21 | ||||||
30 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.73 | ||||||
31 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 29.38 | ||||||
32 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 31.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 102 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 102, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 26.78 | ||||||
2 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 26.80 | ||||||
3 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.84 | ||||||
4 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 27.00 | ||||||
5 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.41 | ||||||
6 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 27.43 | ||||||
7 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.66 | ||||||
8 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.74 | ||||||
9 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.90 | ||||||
9 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 27.90 | ||||||
11 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 27.94 | ||||||
12 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.96 | ||||||
12 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 27.96 | ||||||
14 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.02 | ||||||
15 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 28.05 | ||||||
16 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 28.09 | ||||||
17 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 28.18 | ||||||
18 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 28.19 | ||||||
18 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 28.19 | ||||||
20 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 28.24 | ||||||
21 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.25 | ||||||
21 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 28.25 | ||||||
23 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 28.38 | ||||||
24 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 28.75 | ||||||
25 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.81 | ||||||
26 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 29.18 | ||||||
27 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.20 | ||||||
28 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.29 | ||||||
29 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.63 | ||||||
30 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.71 | ||||||
31 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 29.87 | ||||||
- | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 103 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 103, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 26.95 | ||||||
2 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 27.39 | ||||||
3 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 27.99 | ||||||
4 | Ole Einar Ueland | 2003 | Lillesand IL | 28.29 | ||||||
5 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 28.92 | ||||||
6 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.20 | ||||||
7 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.37 | ||||||
8 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 29.42 | ||||||
9 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 29.92 | ||||||
10 | Gergø Varga | 2003 | Vestkantsvømmerne | 30.24 | ||||||
11 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.39 | ||||||
12 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.65 | ||||||
13 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.81 | ||||||
14 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 30.88 | ||||||
15 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 30.90 | ||||||
16 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 30.95 | ||||||
17 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.00 | ||||||
18 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.03 | ||||||
19 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 31.21 | ||||||
20 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 31.33 | ||||||
21 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.34 | ||||||
22 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.44 | ||||||
23 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 31.57 | ||||||
23 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.57 | ||||||
25 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 31.68 | ||||||
26 | Charlie Mcmillan | 2004 | Gjövik Svömmeklubb | 31.86 | ||||||
27 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.91 | ||||||
28 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.28 | ||||||
29 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.72 | ||||||
30 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 33.03 | ||||||
31 | Felix Kinnander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.25 | ||||||
32 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 104 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 104, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 29.94 | ||||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 31.06 | ||||||
3 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 32.21 | ||||||
4 | Arvid Kvorning | 2005 | Varberg Sim | 32.56 | ||||||
5 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 32.79 | ||||||
6 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 33.23 | ||||||
7 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.03 | ||||||
8 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.21 | ||||||
9 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.37 | ||||||
10 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 36.79 | ||||||
11 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 37.03 | ||||||
12 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 37.19 | ||||||
13 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 37.23 | ||||||
14 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 37.48 | ||||||
15 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 37.57 | ||||||
16 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.67 | ||||||
17 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.69 | ||||||
18 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 37.88 | ||||||
19 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.35 | ||||||
20 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.88 | ||||||
21 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 38.99 | ||||||
22 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.27 | ||||||
23 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.69 | ||||||
24 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.11 | ||||||
25 | Olof Sundqvist | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.03 | ||||||
26 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.59 | ||||||
27 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 45.27 | ||||||
28 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 47.22 | ||||||
29 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 48.11 | ||||||
30 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 49.30 | ||||||
- | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 105 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 105, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.05 | 1:15.61 | 1:57.13 | 2:38.46 | |||
2 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 36.95 | 1:17.77 | 1:59.04 | 2:41.24 | |||
3 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 38.57 | 1:20.02 | 2:00.70 | 2:41.61 | |||
4 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.76 | 1:17.16 | 1:59.42 | 2:41.89 | |||
5 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.24 | 1:19.94 | 2:02.81 | 2:43.10 | |||
6 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.81 | 1:21.98 | 2:04.44 | 2:44.47 | |||
7 | Emma Rist Jenssen | 1999 | Team Sor/lil | 37.74 | 1:20.83 | 2:03.75 | 2:46.21 | |||
8 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.60 | 1:21.23 | 2:03.89 | 2:46.56 | |||
9 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 37.37 | 1:20.07 | 2:03.54 | 2:47.30 | |||
10 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.91 | 1:23.53 | 2:06.26 | 2:47.92 | |||
11 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.17 | 1:24.89 | 2:07.70 | 2:48.67 | |||
12 | Kaia Pettersen | 2000 | Bergens SLK | 39.17 | 1:23.01 | 2:06.60 | 2:49.91 | |||
13 | Daniela Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 40.99 | 1:24.64 | 2:07.76 | 2:51.76 | |||
14 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.35 | 1:24.54 | 2:09.27 | 2:52.83 | |||
15 | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.36 | 1:27.39 | 2:15.97 | 3:01.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 106 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 106, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.24 | 1:15.57 | 1:54.49 | 2:33.56 | |||
2 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.22 | 1:17.99 | 1:59.59 | 2:40.48 | |||
3 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.97 | 1:19.19 | 2:01.28 | 2:41.57 | |||
4 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.23 | 1:19.59 | 2:02.58 | 2:42.62 | |||
5 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 38.62 | 1:19.73 | 2:01.86 | 2:43.18 | |||
6 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.68 | 1:19.77 | 2:01.75 | 2:43.52 | |||
7 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.93 | 1:19.55 | 2:03.64 | 2:47.01 | |||
8 | Elise Alme Jensen | 2002 | Bergens SLK | 39.26 | 1:23.68 | 2:06.76 | 2:49.33 | |||
9 | Natalie Marie Tennebekk | 2001 | Vestkantsvømmerne | 39.92 | 1:24.69 | 2:08.09 | 2:49.57 | |||
10 | Fanny Klasson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 39.83 | 1:23.67 | 2:07.35 | 2:49.71 | |||
11 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 40.52 | 1:25.33 | 2:08.67 | 2:50.20 | |||
12 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.13 | 1:24.01 | 2:08.00 | 2:51.24 | |||
13 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.67 | 1:22.92 | 2:07.62 | 2:51.48 | |||
14 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.32 | 1:23.58 | 2:08.34 | 2:51.89 | |||
15 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.34 | 1:23.53 | 2:09.51 | 2:56.44 | |||
- | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 107 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 107, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kristoffer A. Samuelsen | 1999 | Karmøy Svømmeklubb | 32.16 | 1:07.78 | 1:44.72 | 2:21.45 | |||
2 | Johs Seeberg | 2000 | Karmøy Svømmeklubb | 33.94 | 1:10.09 | 1:47.60 | 2:23.33 | |||
3 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 34.46 | 1:12.00 | 1:51.16 | 2:29.46 | |||
4 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.74 | 1:11.85 | 1:50.89 | 2:29.95 | |||
5 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 35.64 | 1:13.79 | 1:52.78 | 2:31.11 | |||
6 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 34.68 | 1:14.16 | 1:53.39 | 2:32.81 | |||
7 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.05 | 1:15.12 | 1:56.14 | 2:35.90 | |||
8 | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.23 | 1:18.77 | 1:59.86 | 2:39.50 | |||
9 | Erlend Tvedt | 2000 | Vestkantsvømmerne | 38.62 | 1:20.30 | 2:03.88 | 2:44.02 | |||
10 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.97 | 1:21.60 | 2:04.31 | 2:44.87 | |||
11 | Fredrik Eide Fluge | 2000 | Vestkantsvømmerne | 41.12 | 1:24.36 | 2:07.59 | 2:50.28 | |||
- | Torsten Bohlin | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 108 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 108, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sindre Kampen Nesheim | 2001 | Bergens SLK | 33.84 | 1:09.55 | 1:47.06 | 2:23.83 | |||
2 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.66 | 1:11.10 | 1:47.91 | 2:25.35 | |||
3 | Oscar Hegmegi | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 33.82 | 1:10.96 | 1:49.97 | 2:29.19 | |||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.95 | 1:13.83 | 1:53.08 | 2:31.31 | |||
5 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvømmerne | 35.63 | 1:15.16 | 1:54.92 | 2:33.86 | |||
6 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 36.54 | 1:15.79 | 1:55.44 | 2:35.67 | |||
7 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.57 | 1:17.88 | 1:58.03 | 2:37.92 | |||
8 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.01 | 1:16.21 | 1:57.41 | 2:38.90 | |||
9 | Tobias Moen Olsen | 2002 | Vestkantsvømmerne | 38.43 | 1:19.77 | 2:00.18 | 2:39.48 | |||
10 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 36.57 | 1:18.21 | 1:59.47 | 2:40.86 | |||
11 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.29 | 1:21.89 | 2:02.14 | 2:41.69 | |||
12 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.32 | 1:20.98 | 2:02.43 | 2:44.73 | |||
13 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.64 | 1:22.46 | 2:06.13 | 2:49.64 | |||
14 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.99 | 1:23.44 | 2:09.19 | 2:52.94 | |||
15 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.34 | 1:26.81 | 2:14.28 | 2:59.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 109 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 109, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Flickor 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:12.13 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 36.90 | 1:09.19 | |||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 32.14 | 1:41.33 | |||||||
Amanda Weidning | 2003 | 30.80 | 2:12.13 | |||||||
2 | Jönköping Damer 1 | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 2:17.37 | ||||||
Matilda Nilsson | 2004 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Wilma Carlheim | 2003 | 38.95 | 1:15.54 | |||||||
Matilda Egelrud | 2003 | 31.56 | 1:47.10 | |||||||
Moa Holmquist | 2004 | 30.27 | 2:17.37 | |||||||
3 | Elfsborg Damer 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:18.22 | ||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 37.23 | 1:14.81 | |||||||
Tindra Moberg | 2003 | 31.39 | 1:46.20 | |||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 32.02 | 2:18.22 | |||||||
4 | Mass Lag 1 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:19.00 | ||||||
Boiana Gradinarska | 2004 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Thindra Hackwitz | 2003 | 38.22 | 1:14.78 | |||||||
Sara Nyqvist | 2003 | 32.31 | 1:47.09 | |||||||
Sara Hopmark | 2004 | 31.91 | 2:19.00 | |||||||
5 | Karlstad Damer [2003] | 2003 | Karlstads Simsällskap | 2:23.52 | ||||||
Klara Gustavson | 2003 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 43.78 | 1:19.17 | |||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 34.85 | 1:54.02 | |||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 29.50 | 2:23.52 | |||||||
6 | Uddevalla Damer 1 | 2003 | Uddevalla Sim | 2:23.93 | ||||||
Lina Nielsen | 2005 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Evelina Wester | 2004 | 39.79 | 1:18.83 | |||||||
Sofia Abrahamsson | 2005 | 33.47 | 1:52.30 | |||||||
Hilda Eriksson | 2004 | 31.63 | 2:23.93 | |||||||
7 | Nässjö Damer [2003] | 2003 | Nässjö SLS | 2:26.88 | ||||||
Thea Jansson | 2003 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Nellie Myrlander | 2003 | 38.25 | 1:16.84 | |||||||
Lowa Appelberg | 2003 | 35.32 | 1:52.16 | |||||||
Malin Flaa | 2004 | 34.72 | 2:26.88 | |||||||
8 | Skk Damer [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:30.14 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Hilma Brunnberg | 2003 | 41.01 | 1:15.97 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 38.50 | 1:54.47 | |||||||
Sofia Wennerholm | 2005 | 35.67 | 2:30.14 | |||||||
9 | Elfsborg Damer 2 | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:31.22 | ||||||
Viola Wesslund Möll | 2005 | 38.82 | 38.82 | |||||||
Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 42.19 | 1:21.01 | |||||||
Elsa Berge-Kleber | 2004 | 35.73 | 1:56.74 | |||||||
Hannah Lilja | 2004 | 34.48 | 2:31.22 | |||||||
10 | Södertörn Damer [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:33.44 | ||||||
Elin Lundgren | 2003 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Rebecka Axelmalm | 2003 | 38.40 | 1:14.29 | |||||||
Ella Gunnarsson | 2006 | 44.91 | 1:59.20 | |||||||
Josefine Åkerman | 2004 | 34.24 | 2:33.44 | |||||||
11 | Elfsborg Damer 3 [2005] | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:39.32 | ||||||
Signe Wahlberg | 2005 | 41.79 | 41.79 | |||||||
Linnea Hyvönen | 2005 | 42.33 | 1:24.12 | |||||||
Cornelia Sundqvist | 2003 | 41.02 | 2:05.14 | |||||||
Lara Johannsmeyer | 2003 | 34.18 | 2:39.32 | |||||||
12 | Väsby SS Flickor Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:42.64 | ||||||
Ida Johansson | 2006 | 44.65 | 44.65 | |||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 39.37 | 1:24.02 | |||||||
Moa Nyblom | 2005 | 39.65 | 2:03.67 | |||||||
Lovisa Jardelid | 2005 | 38.97 | 2:42.64 | |||||||
13 | Lass Flickor 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:43.62 | ||||||
Julia Arildsson | 2005 | 43.94 | 43.94 | |||||||
Sofia Wallin | 2005 | 47.75 | 1:31.69 | |||||||
Märta Högfeldt | 2005 | 37.24 | 2:08.93 | |||||||
Andrea Höglund | 2005 | 34.69 | 2:43.62 | |||||||
- | Skk Damer 2 [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Jönköping Damer Lag 2 | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 110 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre (50m) | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 | |||
Tävlingsort | Borås | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | SK Elfsborg | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 juli 2016 |
Gren 110, 4X50m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2003] 1 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:12.28 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Jakob Majta | 2003 | 35.60 | 1:11.06 | |||||||
Emil Gunnarsson | 2004 | 35.02 | 1:46.08 | |||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 26.20 | 2:12.28 | |||||||
2 | Oskarshamn Herrar | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 2:15.22 | ||||||
Viktor Henrysson | 2003 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Carl Löfgren | 2003 | 37.31 | 1:09.77 | |||||||
Henrik Duong | 2003 | 31.60 | 1:41.37 | |||||||
Edvin Karlsson | 2004 | 33.85 | 2:15.22 | |||||||
3 | Mass Lag 1 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:16.46 | ||||||
Karl Skogsberg | 2003 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Marcus Sundblad | 2003 | 38.24 | 1:13.86 | |||||||
Alvin Välkki | 2004 | 33.23 | 1:47.09 | |||||||
Lukas Fredholm | 2003 | 29.37 | 2:16.46 | |||||||
4 | Lass Pojkar 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:21.60 | ||||||
William Barkehed | 2003 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Gustav Edlund | 2004 | 38.05 | 1:14.94 | |||||||
Erik Wallin | 2003 | 35.75 | 1:50.69 | |||||||
David Axelsson | 2004 | 30.91 | 2:21.60 | |||||||
5 | Jönköping Herrar [2004] | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 2:28.50 | ||||||
Anton Hegmegi | 2005 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Phille Andersson Sandwall | 2003 | 43.93 | 1:19.43 | |||||||
Job Sanders | 2003 | 32.01 | 1:51.44 | |||||||
David Bergqvist | 2005 | 37.06 | 2:28.50 | |||||||
6 | Motala SS Herrar [2003] | 2003 | Motala Simsällskap | 2:31.72 | ||||||
Lukas Lundberg | 2004 | 39.87 | 39.87 | |||||||
Elliot Fielder | 2003 | 34.99 | 1:14.86 | |||||||
Gustav Fahlström | 2005 | 39.07 | 1:53.93 | |||||||
Edwin Brimalm | 2005 | 37.79 | 2:31.72 | |||||||
7 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:35.41 | ||||||
Malte Haargaard | 2003 | 39.58 | 39.58 | |||||||
Hjalmar Mueller | 2004 | 44.99 | 1:24.57 | |||||||
Isak Wallström-Blomgren | 2003 | 37.51 | 2:02.08 | |||||||
Siavash Vatani | 2003 | 33.33 | 2:35.41 | |||||||
8 | Väsby SS Pojkar Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:36.93 | ||||||
Casper Rengart | 2006 | 44.07 | 44.07 | |||||||
Ragnar Simonsson | 2004 | 47.28 | 1:31.35 | |||||||
Kevin Rathnasiri | 2003 | 34.29 | 2:05.64 | |||||||
William Malmborg | 2003 | 31.29 | 2:36.93 | |||||||
9 | Södertörn Herrar [2003] 2 | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:38.75 | ||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 43.76 | 43.76 | |||||||
Malte Söderberg | 2004 | 38.90 | 1:22.66 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 39.68 | 2:02.34 | |||||||
Elliot Wennerström | 2005 | 36.41 | 2:38.75 | |||||||
10 | Elfsborg Herrar 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:43.13 | ||||||
Tim Nageus | 2005 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Kevin Söderqvist | 2004 | 41.05 | 1:23.64 | |||||||
Gustav Askengren | 2004 | 37.59 | 2:01.23 | |||||||
Olof Sundqvist | 2006 | 41.90 | 2:43.13 | |||||||
11 | Lass Pojkar 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 2:50.87 | ||||||
Hugo Larsson | 2006 | 46.60 | 46.60 | |||||||
Elvis Ericsson | 2005 | 49.87 | 1:36.47 | |||||||
Olle Almén | 2003 | 34.58 | 2:11.05 | |||||||
Fredrik Höglund | 2006 | 39.82 | 2:50.87 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 10 juli 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg | Utskriftstid | 17:16 |