Resultat för Ungdoms-GP 3 Eskilstuna
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 5/6 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:50 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
39.42 |
1:26.84 |
2:13.73 |
|
2:58.58 |
|
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.55 |
1:28.06 |
2:15.41 |
|
3:02.60 |
|
3 |
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
44.73 |
1:35.21 |
2:25.32 |
|
3:14.79 |
|
4 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
45.13 |
1:35.54 |
2:27.01 |
|
3:15.64 |
|
5 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
46.33 |
1:39.09 |
2:31.30 |
|
3:20.26 |
|
6 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.20 |
1:36.88 |
2:29.85 |
|
3:22.73 |
|
7 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.51 |
1:39.12 |
2:32.42 |
|
3:23.91 |
|
8 |
Matilda Olausson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
45.07 |
1:38.25 |
2:33.17 |
|
3:25.25 |
|
9 |
Matilda Lindgren |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
47.33 |
1:41.18 |
2:34.71 |
|
3:26.67 |
|
10 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.83 |
1:39.33 |
2:33.81 |
|
3:27.64 |
|
11 |
Lovis Westman |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
48.40 |
1:42.28 |
2:37.06 |
|
3:30.30 |
|
12 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
48.14 |
1:43.25 |
2:38.69 |
|
3:32.24 |
|
13 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
47.46 |
1:42.74 |
2:38.48 |
|
3:33.62 |
|
14 |
Frida Bengtsson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
49.14 |
1:44.57 |
2:40.99 |
|
3:33.80 |
|
15 |
Lisa Vinger |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.67 |
1:44.53 |
2:41.20 |
|
3:36.12 |
|
16 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
52.69 |
1:50.10 |
2:44.38 |
|
3:38.59 |
|
17 |
Granaz Harandi |
2004 |
Örebro Simallians |
|
48.87 |
1:45.25 |
2:42.95 |
|
3:39.12 |
|
18 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
51.38 |
1:48.72 |
2:46.93 |
|
3:41.89 |
|
19 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
50.56 |
1:47.50 |
2:45.54 |
|
3:41.90 |
|
20 |
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
49.65 |
1:49.87 |
2:47.82 |
|
3:42.88 |
|
21 |
Erika Svennberg |
2005 |
Örebro Simallians |
|
52.11 |
1:51.25 |
2:48.91 |
|
3:44.83 |
|
22 |
Gabriella Mosbach |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
49.35 |
1:48.16 |
2:48.14 |
|
3:45.57 |
|
23 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Österby Simsällskap |
|
52.38 |
1:52.45 |
2:52.83 |
|
3:47.72 |
|
24 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
53.52 |
1:53.71 |
2:54.05 |
|
3:48.03 |
|
25 |
Malvina Walldén |
2005 |
Simklubben Ena |
|
50.57 |
1:49.72 |
2:50.17 |
|
3:48.34 |
|
26 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
51.25 |
1:52.23 |
2:51.97 |
|
3:48.86 |
|
27 |
Tea Persson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
51.86 |
1:51.61 |
2:53.47 |
|
3:50.79 |
|
28 |
Simona Yitbarek |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
51.92 |
1:51.97 |
2:53.58 |
|
3:52.46 |
|
29 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
50.25 |
1:49.24 |
2:50.90 |
|
3:52.96 |
|
30 |
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
52.34 |
1:51.11 |
2:51.49 |
|
3:53.18 |
|
31 |
Tyra Solalv |
2004 |
Örebro Simallians |
|
53.81 |
1:55.90 |
2:57.14 |
|
3:56.32 |
|
32 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
54.84 |
1:56.85 |
2:57.96 |
|
3:57.28 |
|
33 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
58.03 |
2:03.84 |
3:10.19 |
|
4:13.20 |
|
34 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
57.49 |
2:03.25 |
3:10.39 |
|
4:16.32 |
|
35 |
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
57.58 |
2:03.09 |
3:10.92 |
|
4:16.87 |
|
36 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:00.38 |
2:06.90 |
3:13.46 |
|
4:17.34 |
|
37 |
Philippa Lindkvist |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:02.05 |
2:11.28 |
3:20.51 |
|
4:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.20 |
1:16.98 |
1:57.51 |
|
2:39.40 |
|
2 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
37.62 |
1:19.46 |
2:02.69 |
|
2:45.88 |
|
3 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
40.16 |
1:25.23 |
2:11.89 |
|
2:59.14 |
|
4 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
41.12 |
1:28.07 |
2:16.10 |
|
3:04.10 |
|
5 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.18 |
1:26.71 |
2:15.77 |
|
3:04.77 |
|
6 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.12 |
1:28.63 |
2:16.89 |
|
3:04.85 |
|
7 |
Emma Granström |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
41.47 |
1:29.59 |
2:18.84 |
|
3:09.24 |
|
8 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
43.29 |
1:33.21 |
2:24.22 |
|
3:15.04 |
|
9 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
45.72 |
1:38.43 |
2:30.90 |
|
3:22.24 |
|
10 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.19 |
1:43.60 |
2:38.09 |
|
3:29.47 |
|
11 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
48.09 |
1:42.13 |
2:36.43 |
|
3:30.02 |
|
12 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
48.71 |
1:42.41 |
2:37.80 |
|
3:31.60 |
|
13 |
Olivia Janeling |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
47.72 |
1:41.87 |
2:38.51 |
|
3:34.91 |
|
14 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.60 |
1:44.39 |
2:41.88 |
|
3:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
39.11 |
1:23.58 |
2:09.25 |
|
2:54.22 |
|
2 |
Moa Holmström |
2001 |
Ludvika Simsällskap |
|
37.96 |
1:23.78 |
2:09.34 |
|
2:56.21 |
|
3 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.51 |
1:28.77 |
2:16.13 |
|
3:04.11 |
|
4 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
41.73 |
1:28.41 |
2:17.51 |
|
3:06.40 |
|
5 |
Clara Lönnberg |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
42.81 |
1:32.53 |
2:22.83 |
|
3:12.03 |
|
6 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
43.89 |
1:36.94 |
2:32.36 |
|
3:23.20 |
|
7 |
Tilda Granlund |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
48.21 |
1:42.14 |
2:37.11 |
|
3:29.23 |
|
8 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.91 |
1:40.27 |
2:35.83 |
|
3:30.54 |
|
9 |
Johanna Råstock |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
47.67 |
1:41.26 |
2:36.78 |
|
3:31.03 |
|
10 |
Filippa Thyrman |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
48.18 |
1:43.56 |
2:40.70 |
|
3:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
38.68 |
1:22.19 |
2:07.21 |
|
2:51.51 |
|
2 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
40.27 |
1:24.86 |
2:09.23 |
|
2:53.67 |
|
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.35 |
1:25.15 |
2:10.02 |
|
2:55.34 |
|
4 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
Strängnäs Simklubb |
|
39.82 |
1:24.58 |
2:10.80 |
|
2:56.22 |
|
5 |
Agnes Humling |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
39.40 |
1:24.91 |
2:12.46 |
|
2:59.98 |
|
6 |
Sara Junevik |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
40.89 |
1:27.35 |
2:15.05 |
|
3:00.41 |
|
7 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.91 |
1:28.18 |
2:16.00 |
|
3:03.17 |
|
8 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.36 |
1:27.62 |
2:16.13 |
|
3:04.86 |
|
9 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.83 |
1:30.69 |
2:19.47 |
|
3:07.90 |
|
10 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.85 |
1:29.78 |
2:17.95 |
|
3:08.24 |
|
11 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
42.13 |
1:30.56 |
2:20.31 |
|
3:09.46 |
|
12 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
43.38 |
1:31.68 |
2:22.17 |
|
3:12.41 |
|
13 |
Thea Wahlström |
2000 |
Katrineholms Simsällskap |
|
44.27 |
1:34.21 |
2:25.91 |
|
3:17.52 |
|
14 |
Emma Waara |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
46.22 |
1:37.62 |
2:29.85 |
|
3:19.79 |
|
15 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
43.16 |
1:34.51 |
2:28.80 |
|
3:23.22 |
|
16 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
47.97 |
1:42.91 |
2:36.97 |
|
3:29.67 |
|
17 |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
53.27 |
1:50.99 |
2:51.24 |
|
3:48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:50 |
|