Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 maj 2016 |
Løb 37, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 2001-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Mix 1 | 2001 | Sigma Swim | 4:29.32 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 33.99 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 35.34 | 1:16.08 | 2:26.92 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 29.52 | 1:04.59 | 3:31.51 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 27.95 | 57.81 | 4:29.32 | ||||||
2 | Gsc 1 | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:30.39 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 31.69 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 34.51 | 1:13.59 | 2:17.87 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 31.81 | 1:09.72 | 3:27.59 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 30.23 | 1:02.80 | 4:30.39 | ||||||
3 | Sigma Mix 2 | 2001 | Sigma Swim | 4:30.95 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 34.24 | 1:08.89 | 1:08.89 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 35.28 | 1:15.22 | 2:24.11 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 30.18 | 1:05.28 | 3:29.39 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 29.70 | 1:01.56 | 4:30.95 | ||||||
4 | Hovedstadens Taco-Mix A | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.12 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 31.32 | 1:04.09 | 1:04.09 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 35.53 | 1:15.40 | 2:19.49 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 32.73 | 1:11.02 | 3:30.51 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 28.43 | 1:00.61 | 4:31.12 | ||||||
5 | Lyngby Mix | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 4:43.52 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 35.37 | 1:14.13 | 1:14.13 | ||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 35.85 | 1:17.44 | 2:31.57 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 29.85 | 1:05.92 | 3:37.49 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 30.77 | 1:06.03 | 4:43.52 | ||||||
6 | Gsc 2 | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:46.48 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 35.49 | 1:14.47 | 1:14.47 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 39.13 | 1:22.99 | 2:37.46 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 31.58 | 1:08.05 | 3:45.51 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 29.58 | 1:00.97 | 4:46.48 | ||||||
7 | Hovedstadens Taco-Mix B | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.94 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 34.45 | 1:10.85 | 1:10.85 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 35.38 | 1:15.91 | 2:26.76 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 34.03 | 1:14.10 | 3:40.86 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 31.30 | 1:06.08 | 4:46.94 | ||||||
8 | Sigma Ag2 1 | 2003 | Sigma Swim | 5:07.53 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 40.84 | 1:22.63 | 1:22.63 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 37.05 | 1:21.39 | 2:44.02 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 37.21 | 1:21.22 | 4:05.24 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 28.70 | 1:02.29 | 5:07.53 | ||||||
9 | Sigma Ag2 2 | 2003 | Sigma Swim | 5:12.37 | ||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 38.10 | 1:16.16 | 1:16.16 | ||||||
Camille Nørby | 2004 | 42.24 | 1:30.30 | 2:46.46 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 34.88 | 1:14.72 | 4:01.18 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 33.86 | 1:11.19 | 5:12.37 | ||||||
- | Sigma Mix 3 | 2001 | Sigma Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 36.05 | 1:13.32 | 1:13.32 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 38.70 | 1:23.38 | 2:36.70 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 33.36 | 1:12.16 | 3:48.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |