Results for Laviaarit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 41.98 | 1:29.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.71 | |||||||||
2 | Inka Vahtola | 2005 | 43.95 | 1:31.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.49 | |||||||||
3 | Aino Koskelo | 2005 | 44.64 | 1:33.47 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:38.89 | |||||||||
4 | Kira Lindroos | 2005 | 44.29 | 1:33.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.55 | |||||||||
5 | Milla Strandberg | 2005 | 44.61 | 1:36.22 | ||||||
Vanders | 1:35.28 | |||||||||
6 | Elina Ryynänen | 2005 | 46.16 | 1:37.55 | ||||||
Vanders | 1:37.51 | |||||||||
7 | Lumi Luoma | 2005 | 46.67 | 1:38.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:45.48 | |||||||||
8 | Silja Villanen | 2005 | 49.09 | 1:41.78 | ||||||
Salon Uimarit | 1:45.41 | |||||||||
9 | Wilma Sundt | 2006 | 50.66 | 1:42.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.01 | |||||||||
10 | Celina Siggberg | 2005 | 49.10 | 1:42.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.87 | |||||||||
11 | Ronja Terävä | 2005 | 48.95 | 1:42.42 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:45.49 | |||||||||
12 | Roosa Tuomainen | 2005 | 50.76 | 1:45.51 | ||||||
Salon Uimarit | 1:44.62 | |||||||||
13 | Anna Hakkarainen | 2005 | 50.30 | 1:45.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.18 | |||||||||
14 | Isabella Hale | 2005 | 49.99 | 1:45.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Maija Hinkkala | 2005 | 50.86 | 1:46.58 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:46.75 | |||||||||
16 | Vilja Saarinen | 2005 | 51.27 | 1:46.59 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.64 | |||||||||
17 | Aino Jäkärä | 2005 | 53.06 | 1:47.67 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:52.28 | |||||||||
17 | Inger Isaksen | 2005 | 51.50 | 1:47.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:47.96 | |||||||||
19 | Sini Kaivola | 2005 | 52.38 | 1:47.69 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:47.92 | |||||||||
20 | Saara Seppälä | 2005 | 52.23 | 1:47.95 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:50.09 | |||||||||
21 | Sofia Morais | 2005 | 50.04 | 1:48.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Ada Hakkarainen | 2005 | 52.08 | 1:48.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:44.25 | |||||||||
23 | Anniina Ahonen | 2005 | 52.74 | 1:48.72 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:45.06 | |||||||||
24 | Veera Korsoff | 2005 | 52.14 | 1:49.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:45.29 | |||||||||
25 | Jasmin Savonen | 2005 | 52.45 | 1:49.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:55.17 | |||||||||
26 | Hilla Wiemers | 2005 | 54.88 | 1:50.87 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:57.36 | |||||||||
27 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 54.03 | 1:52.03 | ||||||
Vanders | 1:52.65 | |||||||||
28 | Juulia Lindfors | 2005 | 53.50 | 1:52.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.91 | |||||||||
29 | Sofie Johansson | 2005 | 53.56 | 1:52.57 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:58.41 | |||||||||
30 | Elina Ruha | 2005 | 55.61 | 1:52.83 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.39 | |||||||||
31 | Kukka Peill | 2005 | 53.80 | 1:53.00 | ||||||
Cetus Espoo | 1:58.97 | |||||||||
32 | Laura Turunen | 2005 | 52.66 | 1:53.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.61 | |||||||||
33 | Saana Hyvönen | 2005 | 54.54 | 1:53.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:50.32 | |||||||||
34 | Ida Kauppinen | 2005 | 54.34 | 1:53.28 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:50.49 | |||||||||
35 | Säde Ryynänen | 2005 | 55.72 | 1:54.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:56.19 | |||||||||
36 | Janica Nieminen | 2005 | 53.91 | 1:54.89 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:51.81 | |||||||||
37 | Olivia Turtiainen | 2005 | 56.84 | 1:56.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:56.72 | |||||||||
38 | Helmi Räsänen | 2006 | 57.47 | 1:56.65 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
39 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 56.99 | 1:57.01 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:18.82 | |||||||||
40 | Milla Kähkönen | 2005 | 55.65 | 1:57.05 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:56.93 | |||||||||
41 | Siri Kaskeala | 2005 | 55.99 | 1:57.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:59.37 | |||||||||
42 | Sofia Kraptsak | 2005 | 59.28 | 2:03.14 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:56.79 | |||||||||
43 | Emma Veide | 2005 | 58.25 | 2:04.37 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:06.93 | |||||||||
44 | Venla Varvikko | 2005 | 1:03.21 | 2:11.02 | ||||||
Cetus Espoo | 2:07.89 | |||||||||
- | Laura Kousa | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 2:01.84 | |||||||||
- | Saana Perkkiö | 2005 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 39.26 | 1:23.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.11 | |||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 41.44 | 1:28.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.53 | |||||||||
3 | Helmiina Toivonen | 2004 | 41.92 | 1:28.10 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.26 | |||||||||
4 | Sonja Salmimies | 2004 | 42.54 | 1:31.17 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:30.81 | |||||||||
5 | Helmi Haverinen | 2004 | 43.93 | 1:33.70 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.86 | |||||||||
6 | Nicole Yisrael | 2004 | 42.82 | 1:33.76 | ||||||
Vanders | 1:34.43 | |||||||||
7 | Vlada Guljajeva | 2004 | 44.63 | 1:34.62 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.93 | |||||||||
8 | Iida Herrala | 2004 | 44.45 | 1:34.75 | ||||||
Vanders | 1:36.30 | |||||||||
9 | Greta Beszteri | 2004 | 44.56 | 1:34.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.52 | |||||||||
10 | Veera Säämänen | 2004 | 45.38 | 1:35.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.10 | |||||||||
11 | Anna Edwards | 2004 | 44.43 | 1:35.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:41.56 | |||||||||
12 | Josephine Otis | 2004 | 46.50 | 1:36.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.31 | |||||||||
13 | Saga Kovanen | 2004 | 47.54 | 1:37.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.05 | |||||||||
14 | Iiris Jämsä | 2004 | 46.38 | 1:38.49 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:36.90 | |||||||||
15 | Auri Keurulainen | 2004 | 46.63 | 1:38.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.37 | |||||||||
16 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 47.77 | 1:39.02 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:44.92 | |||||||||
17 | Anna Mattila | 2004 | 47.57 | 1:39.76 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:44.55 | |||||||||
18 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 48.73 | 1:39.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.83 | |||||||||
19 | Wilma Savonen | 2004 | 47.19 | 1:40.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.60 | |||||||||
20 | Iida Savulahti | 2004 | 47.77 | 1:42.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:44.95 | |||||||||
21 | Milla Hännikäinen | 2004 | 48.88 | 1:44.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:48.22 | |||||||||
22 | Iisa Karpela | 2004 | 51.11 | 1:44.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.16 | |||||||||
23 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 51.70 | 1:46.11 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:47.57 | |||||||||
24 | Janita Severinkangas | 2004 | 51.77 | 1:47.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.61 | |||||||||
25 | Roona Karola | 2004 | 52.86 | 1:49.59 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:54.71 | |||||||||
26 | Vilma Saarinen | 2004 | 52.26 | 1:49.87 | ||||||
Octopus Lohja | 1:52.88 | |||||||||
27 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 57.16 | 2:01.51 | ||||||
ORCA Helsinki | 2:05.22 | |||||||||
28 | Katarina Kobycheva | 2004 | 57.16 | 2:04.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:56.43 | |||||||||
29 | Helmi Romppanen | 2004 | 1:00.70 | 2:05.33 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:05.68 | |||||||||
30 | Riina Krouvi | 2004 | 1:05.12 | 2:16.40 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Stella Kela | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Veera Mikkonen | 2004 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:57.78 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 37.73 | 1:19.34 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:21.43 | |||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 37.45 | 1:19.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.28 | |||||||||
3 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 40.63 | 1:24.82 | ||||||
Salon Uimarit | 1:25.86 | |||||||||
4 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 39.97 | 1:24.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.58 | |||||||||
5 | Winona Forslund | 2003 | 39.42 | 1:25.04 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:27.50 | |||||||||
6 | Milla Hyttinen | 2003 | 40.97 | 1:25.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.89 | |||||||||
7 | Sofia Långström | 2003 | 41.03 | 1:27.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.19 | |||||||||
8 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 42.88 | 1:28.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.89 | |||||||||
9 | Hilla Kuuva | 2003 | 41.43 | 1:28.63 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:28.41 | |||||||||
10 | Emilia Hokkanen | 2003 | 42.28 | 1:29.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.30 | |||||||||
11 | Helmi Ahonen | 2003 | 43.63 | 1:32.11 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.88 | |||||||||
12 | Ida Lehtovaara | 2003 | 42.57 | 1:32.14 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:29.88 | |||||||||
13 | Emmi Partanen | 2003 | 44.29 | 1:32.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.81 | |||||||||
14 | Julia Peltola | 2003 | 43.07 | 1:32.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.40 | |||||||||
15 | Anna Retva | 2003 | 43.17 | 1:33.14 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:34.75 | |||||||||
16 | Veera Laakkonen | 2003 | 44.26 | 1:34.61 | ||||||
Kampuksen Plaani | 1:30.02 | |||||||||
17 | Tiiu Korhonen | 2003 | 45.18 | 1:34.67 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:35.98 | |||||||||
18 | Enni Silvennoinen | 2003 | 44.89 | 1:35.25 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.49 | |||||||||
19 | Emma Johansson | 2003 | 44.94 | 1:35.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.47 | |||||||||
20 | Kaisa Himanen | 2003 | 45.70 | 1:36.46 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:34.36 | |||||||||
21 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 45.00 | 1:36.65 | ||||||
Someron Esa | 1:36.44 | |||||||||
22 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 45.73 | 1:38.13 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:38.29 | |||||||||
23 | Susanna Kuisma | 2003 | 46.91 | 1:39.33 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:38.53 | |||||||||
24 | Martina Uusitalo | 2003 | 48.94 | 1:39.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.91 | |||||||||
25 | Cinja Åvist | 2003 | 47.72 | 1:39.83 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:44.18 | |||||||||
26 | Roosa Pilsari | 2003 | 46.62 | 1:40.41 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:48.55 | |||||||||
27 | Annika Heikkilä | 2003 | 47.91 | 1:40.43 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:34.62 | |||||||||
28 | Julia Romo | 2003 | 48.41 | 1:41.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:40.17 | |||||||||
29 | Liisa Nurm | 2003 | 48.57 | 1:43.12 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:39.95 | |||||||||
30 | Sara Myller | 2003 | 49.48 | 1:43.17 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:44.74 | |||||||||
31 | Nea Grundström | 2003 | 51.48 | 1:46.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.89 | |||||||||
32 | Kia Kivelä | 2003 | 50.87 | 1:47.80 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:46.95 | |||||||||
33 | Lotta Heinimäki | 2003 | 51.65 | 1:48.10 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:46.49 | |||||||||
34 | Sohvi Seppänen | 2003 | 52.70 | 1:48.52 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:51.10 | |||||||||
35 | Henrietta Löfgren | 2003 | 50.46 | 1:48.78 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:40.16 | |||||||||
36 | Delia Helena Aho | 2003 | 52.57 | 1:49.00 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.75 | |||||||||
37 | Liisa Penttinen | 2003 | 52.26 | 1:49.69 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:45.07 | |||||||||
38 | Niini Saxelin | 2003 | 52.23 | 1:54.07 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:55.40 | |||||||||
39 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 55.62 | 1:57.82 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:53.28 | |||||||||
40 | Vilma Mäkelä | 2003 | 55.92 | 2:00.60 | ||||||
Cetus Espoo | 2:00.25 | |||||||||
- | Nea Kovalainen | 2003 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Inkeri Aunesluoma | 2003 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 1:52.30 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Kiira Tulkki | 2003 | DSQ | |||||||
Haminan Uimaseura | 1:53.89 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:01 |