Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 42.78 | |||||||
Cetus Espoo | 44.11 | |||||||||
2 | Aino Koskelo | 2005 | 43.59 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 45.55 | |||||||||
3 | Wilma Sundt | 2006 | 44.72 | |||||||
Cetus Espoo | 46.84 | |||||||||
4 | Daniella Guth | 2005 | 45.87 | |||||||
Cetus Espoo | 47.07 | |||||||||
5 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 47.38 | |||||||
Salon Uimarit | 50.63 | |||||||||
6 | Tinka Tamminen | 2006 | 47.62 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.07 | |||||||||
7 | Tiinu Tamminen | 2006 | 48.02 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.54 | |||||||||
8 | Sofia Morais | 2005 | 48.38 | |||||||
Cetus Espoo | 49.10 | |||||||||
9 | Louna Kasvio | 2006 | 48.44 | |||||||
Cetus Espoo | 53.99 | |||||||||
10 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 49.51 | |||||||
Cetus Espoo | 52.13 | |||||||||
11 | Milla Kiviranta | 2006 | 50.08 | |||||||
Vanders | 52.30 | |||||||||
12 | Ester Hirvonen | 2006 | 50.22 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 52.17 | |||||||||
13 | Sofie Johansson | 2005 | 50.91 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 55.32 | |||||||||
14 | Janica Nieminen | 2005 | 51.06 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 52.29 | |||||||||
15 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 51.94 | |||||||
Cetus Espoo | 52.38 | |||||||||
16 | Helmi Käkelä | 2006 | 52.10 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 52.78 | |||||||||
17 | Hanna Martola | 2005 | 52.23 | |||||||
Cetus Espoo | 51.51 | |||||||||
18 | Malin Lindblom | 2006 | 52.24 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 53.45 | |||||||||
19 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 52.30 | |||||||
Lahden Uimaseura | 53.50 | |||||||||
20 | Anni Mäki-Hokkonen | 2007 | 53.13 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 56.34 | |||||||||
21 | Siiri Haverinen | 2007 | 53.19 | |||||||
Lahden Uimaseura | 55.27 | |||||||||
22 | Matilda Leppänen | 2007 | 53.21 | |||||||
Simmis Grani | 55.29 | |||||||||
23 | Kia Mäennenä | 2006 | 53.98 | |||||||
Cetus Espoo | 54.24 | |||||||||
24 | Susanna Ryynänen | 2006 | 55.11 | |||||||
Vanders | 49.15 | |||||||||
25 | Ninja Brelo | 2006 | 55.79 | |||||||
Cetus Espoo | 56.04 | |||||||||
26 | Heli Kuisma | 2006 | 56.91 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 53.57 | |||||||||
27 | Jeanette Ingberg | 2006 | 57.22 | |||||||
Octopus Lohja | 54.20 | |||||||||
28 | Pinja Suominen | 2006 | 57.29 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 57.52 | |||||||||
29 | Maija Häkkinen | 2006 | 58.30 | |||||||
Octopus Lohja | 57.37 | |||||||||
30 | Fionna Barnes | 2005 | 58.32 | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
31 | Lily Päivänen | 2006 | 58.65 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.71 | |||||||||
32 | Clara Korkeamäki | 2006 | 58.70 | |||||||
Vanders | 1:00.67 | |||||||||
33 | Rilla Backman | 2006 | 59.64 | |||||||
Lahden Uimaseura | 59.20 | |||||||||
34 | Viivi Loimusto | 2007 | 1:05.46 | |||||||
Salon Uimarit | 1:11.35 | |||||||||
35 | Eevi Hirsi | 2007 | 1:05.61 | |||||||
HTU Stadi | 1:01.60 | |||||||||
36 | Maija Nurminen | 2005 | 1:05.79 | |||||||
Salon Uimarit | 1:16.40 | |||||||||
- | Amanda Kortet | 2006 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 57.13 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ebba Simberg | 2007 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 54.78 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Malva Salmelin | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 55.31 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Taiponen | 2004 | 39.15 | |||||||
Swimming Team Riksu | 41.00 | |||||||||
2 | Greta Beszteri | 2004 | 41.44 | |||||||
Cetus Espoo | 40.58 | |||||||||
3 | Sonja Salmimies | 2004 | 41.50 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 40.91 | |||||||||
4 | Nicole Yisrael | 2004 | 41.51 | |||||||
Vanders | 42.69 | |||||||||
5 | Iiris Jämsä | 2004 | 44.05 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 43.90 | |||||||||
6 | Nanna Sinerkari | 2004 | 48.00 | |||||||
Keravan Uimarit | 48.09 | |||||||||
7 | Vilmiina Weckman | 2004 | 52.18 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 53.09 | |||||||||
8 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 54.00 | |||||||
Cetus Espoo | 58.09 | |||||||||
9 | Katarina Kobycheva | 2004 | 56.88 | |||||||
Cetus Espoo | 53.75 | |||||||||
10 | Elli Heldt | 2004 | 57.37 | |||||||
Cetus Espoo | 56.84 | |||||||||
11 | Siiri Vesanen | 2004 | 58.31 | |||||||
Vanders | 59.83 | |||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 36.21 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 38.08 | |||||||||
2 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 39.52 | |||||||
Salon Uimarit | 40.59 | |||||||||
3 | Ida Lehtovaara | 2003 | 41.34 | |||||||
Uimaseura Aquila | 41.20 | |||||||||
4 | Emmi Partanen | 2003 | 42.07 | |||||||
Cetus Espoo | 45.31 | |||||||||
5 | Nicole Sundell | 2003 | 42.70 | |||||||
Cetus Espoo | 44.75 | |||||||||
6 | Vilja Grundström | 2003 | 42.84 | |||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Veera Laakkonen | 2003 | 43.29 | |||||||
Kampuksen Plaani | 41.37 | |||||||||
8 | Tinka Rokka | 2003 | 43.61 | |||||||
Uimaseura Aquila | 44.19 | |||||||||
9 | Enni Silvennoinen | 2003 | 43.69 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 44.50 | |||||||||
10 | Annika Heikkilä | 2003 | 43.84 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.45 | |||||||||
11 | Ronja Hellberg | 2003 | 47.27 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 48.20 | |||||||||
12 | Henrietta Löfgren | 2003 | 48.06 | |||||||
Keravan Uimarit | 45.47 | |||||||||
13 | Kia Kivelä | 2003 | 48.15 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 49.85 | |||||||||
14 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 49.86 | |||||||
Vanders | 47.76 | |||||||||
- | Edit Kull | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
- | Sara Myller | 2003 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 47.57 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:19 |