Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Laviaarit |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:09 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 toukokuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
|
31.98 |
1:07.96 |
1:44.36 |
|
2:18.91 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
|
32.35 |
1:08.40 |
1:46.28 |
|
2:23.70 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Johansson |
2003 |
|
|
33.21 |
1:10.61 |
1:49.26 |
|
2:27.20 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
|
33.74 |
1:10.75 |
1:49.97 |
|
2:27.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tilda Selonen |
2003 |
|
|
34.70 |
1:13.10 |
1:52.66 |
|
2:29.78 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
|
34.10 |
1:12.75 |
1:52.31 |
|
2:30.33 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Sairanen |
2003 |
|
|
35.31 |
1:15.44 |
1:55.07 |
|
2:31.23 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
|
34.50 |
1:14.40 |
1:53.98 |
|
2:32.57 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
|
36.30 |
1:15.58 |
1:55.71 |
|
2:34.10 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
|
34.11 |
1:13.18 |
1:54.76 |
|
2:34.54 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milla-lotta Tapanainen |
2003 |
|
|
36.16 |
1:15.46 |
1:56.14 |
|
2:35.33 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Winona Forslund |
2003 |
|
|
36.18 |
1:18.00 |
2:00.37 |
|
2:40.66 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
|
35.05 |
1:16.38 |
1:59.65 |
|
2:41.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilia Hokkanen |
2003 |
|
|
37.66 |
1:20.15 |
2:02.94 |
|
2:42.63 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cinja Åvist |
2003 |
|
|
35.19 |
1:18.17 |
2:02.18 |
|
2:44.44 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Diana Seiger |
2003 |
|
|
36.77 |
1:19.80 |
2:03.79 |
|
2:44.53 |
|
|
Cetus Espoo |
2:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Saima Huovinen |
2003 |
|
|
37.86 |
1:19.18 |
2:03.19 |
|
2:45.20 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ronja Hellberg |
2003 |
|
|
37.95 |
1:20.86 |
2:05.84 |
|
2:45.71 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Siiri Pitkänen |
2003 |
|
|
37.74 |
1:20.41 |
2:04.18 |
|
2:46.42 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Annika Alanen |
2003 |
|
|
36.93 |
1:20.75 |
2:05.92 |
|
2:48.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Silja Hieto |
2003 |
|
|
39.61 |
1:23.44 |
2:08.77 |
|
2:50.20 |
|
|
Swimming Team Riksu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Vilma Tikka |
2003 |
|
|
38.87 |
1:22.53 |
2:07.62 |
|
2:50.36 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Enni Silvennoinen |
2003 |
|
|
39.34 |
1:23.36 |
2:07.99 |
|
2:51.18 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
|
37.23 |
1:20.59 |
2:06.47 |
|
2:52.21 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sanna Valkonen |
2003 |
|
|
40.54 |
1:26.79 |
2:12.85 |
|
2:56.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Liisa Penttinen |
2003 |
|
|
38.11 |
1:23.41 |
2:10.91 |
|
2:56.95 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ella Pitkäkangas |
2003 |
|
|
39.87 |
1:25.48 |
2:12.29 |
|
2:57.60 |
|
|
Vanders |
2:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
|
40.70 |
1:27.77 |
2:15.76 |
|
2:59.09 |
|
|
Cetus Espoo |
3:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Yasmin Ais |
2003 |
|
|
39.73 |
1:26.37 |
2:15.48 |
|
3:00.85 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Helmi Rönnholm |
2003 |
|
|
42.17 |
1:29.19 |
2:17.09 |
|
3:01.84 |
|
|
Cetus Espoo |
2:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Nea Kovalainen |
2003 |
|
|
42.85 |
1:30.16 |
2:19.92 |
|
3:06.35 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Kedilyn Pulk |
2003 |
|
|
41.34 |
1:28.45 |
2:19.36 |
|
3:08.52 |
|
|
Cetus Espoo |
3:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Saana Tertsunen |
2003 |
|
|
39.69 |
1:28.05 |
2:19.54 |
|
3:08.97 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Kia Kivelä |
2003 |
|
|
43.07 |
1:33.77 |
2:26.98 |
|
3:17.85 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
3:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Kiira Tulkki |
2003 |
|
|
45.75 |
1:39.15 |
2:32.64 |
|
3:23.32 |
|
|
Haminan Uimaseura |
3:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Grundström |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
3:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 |
Tulostuspäivämäärä |
14 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:09 |
|