Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 juni 2009 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.97 | 1:19.94 | |||||
2 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 40.74 | 1:25.45 | |||||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.50 | 1:26.42 | |||||
4 | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub | 41.45 | 1:26.77 | |||||
5 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 41.59 | 1:27.11 | |||||
6 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 39.96 | 1:27.14 | |||||
6 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 41.20 | 1:27.14 | |||||
8 | Rebekka Gustafson | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.51 | 1:27.69 | |||||
9 | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 42.24 | 1:28.17 | |||||
10 | Ida Schwertfeger | 1997 | O.S.L.F. | 42.78 | 1:28.85 | |||||
11 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 41.85 | 1:28.88 | |||||
12 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 42.43 | 1:29.09 | |||||
13 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 42.32 | 1:29.46 | |||||
14 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 42.63 | 1:29.63 | |||||
15 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 43.18 | 1:30.17 | |||||
16 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 42.36 | 1:30.23 | |||||
17 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 43.56 | 1:31.04 | |||||
18 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 43.27 | 1:31.12 | |||||
19 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 43.15 | 1:31.42 | |||||
20 | Mathilde Hallgren | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.57 | 1:32.20 | |||||
21 | Sara Gustafson | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.32 | 1:33.00 | |||||
22 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 45.77 | 1:34.25 | |||||
23 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 44.19 | 1:34.67 | |||||
24 | Nadia Holm | 1997 | JGI Svømning | 44.40 | 1:35.79 | |||||
- | Tanja Skaalum | 1997 | Svimjisamband Foroya | 38.03 | 1:20.14 | EXTRA | ||||
- | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afsl. | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.90 | 1:28.18 | |||||
2 | Sara Cramon | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 42.25 | 1:28.43 | |||||
3 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 44.43 | 1:29.40 | |||||
4 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 42.97 | 1:29.73 | |||||
5 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.59 | 1:30.54 | |||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 44.62 | 1:32.92 | |||||
7 | Maria Grandt | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 45.34 | 1:34.47 | |||||
8 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 44.30 | 1:34.56 | |||||
9 | Merle Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 45.56 | 1:35.12 | |||||
10 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.65 | 1:35.48 | |||||
11 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 45.73 | 1:35.84 | |||||
12 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 46.23 | 1:36.10 | |||||
13 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.29 | 1:36.25 | |||||
14 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.03 | 1:36.74 | |||||
15 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.19 | 1:37.28 | |||||
16 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.72 | 1:37.34 | |||||
17 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 47.05 | 1:37.58 | |||||
18 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 46.51 | 1:37.88 | |||||
19 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 46.14 | 1:38.08 | |||||
20 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 46.44 | 1:38.32 | |||||
21 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.05 | 1:39.31 | |||||
22 | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.55 | 1:39.54 | |||||
23 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 48.09 | 1:39.70 | |||||
24 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.93 | 1:39.79 | |||||
25 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 47.52 | 1:40.82 | |||||
26 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.82 | 1:41.86 | |||||
27 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 49.07 | 1:43.68 | |||||
28 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 50.27 | 1:44.78 | |||||
- | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |